Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#12720) kymco válasza degu (#12718) üzenetére


kymco
veterán

A hit eredeti szavának jelentései között ott a bizalom is. Ha Isten a Szentháromságban jelentette ki magát, én azt bizalommal elfogadom, még ha nem is értem minden részletében... Ez kb olyan, mint amikor anno elsődként bizalommal fogadtam el a tanítómtól a tanítást, vagy egyetemistaként az a professzor által felvázolt axiómák igazságát. Az első esetben egyetlen személy megbízhatóságába vetett bizalom volt, a másik esetben egy komplex, a matematika tudományának hitelességébe vetett bizalom vezetett ahhoz, hogy erre építhessem az összes tételt és azoknak bizonyítását...
Én nem becsülném le helyedben a hit értékét....

A Szentlélek sokszínű, úgy is hívják Vigasztaló, és úgy is mint aki segít abban, hogy végigéljük hitben az életünket. Megint kerülöm az idézeteket, de ha kívánod, majd az ünnepek után kifejetem. A lényeg, hogy a Szentlélek/Szentszellem velünk van fizikailag a hétköznapi életünkben, minden hívő ember általa tarja a kapcsolatot Istennel, vigasztal, segít.

És igen, Isten a Szentlélek által van jelen minden ember életében.... a mindenhatóságát ebben is láthatjuk...

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.