Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70501) Parci válasza Ringman (#70500) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobbulást!

stimmelnek a tűnetek. legutóbb (2022.03., ba.1 és ba.2 váltás határán) inkább az agy felé ment, kevés torokfájás, brutál fejfájás napokig, hullámban hidegrázások és brutál gyengeség, pörgő pulzus.

most a légutak felé megy: masszív torokfájás, masszív nátha, némi hőemelkedés és ízületi fájdalom, fejfájás minimális, a pulzus kb. a helyén, gyengeség sincs úgy, a köhögés viszont határozott. érzésre nagyon figyelni kell majd a felülfertőződésre, abszolút nem vagyok egy náthás alkat, életemben nem volt még arcüreggyulladásom vagy középfülgyulladásom, de most még én is érzem, hogy ott van mindenhol a gedva, tegnap egy türelmetlen orrfújással be is nyomtam a füleimbe.

viszont 4. nap reggelére talán nem romlott tovább, kop-kop...
cserébe anyafej is indul vele :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70502) kpityu2


kpityu2
őstag

Úgy néz ki, hogy a vakcina és egy Omikron-fertőzésen való átesés tartós és széleskörű T-sejtes védelmet alakítanak ki, amelyek az új variánsok ellen is hatékonyak: [link]

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#70503) Ringman válasza Parci (#70501) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi!

remélem ez nem tolja meg +10÷20-szal a nyugalmi pulzusomat (több hónapra), mint 2 éve, most kb 90-100 ágyban fekve gépelve, az sem kevés.

köhögés - egyelőre - nem nagyon van, én alapból fejfájós vagyok, meg elkapok minden szart, lehet hogy covid után maszkolnom kéne boltban (amit vagy másfél éve elengedtem)

(#70504) polonic válasza Parci (#70501) üzenetére


polonic
félisten

Ez nekem ment mindenhova is. Fejfájás, szemfájás. Brutál láz is volt. Hidegrázás is. Majdnem 100-as pulzus. Torokfájás pont nem, de köhögés, durva orrdugulás igen.

(#70505) Parci válasza Ringman (#70503) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálam legalábbis nem, se brutál gyengeség, se zavaróan pörgő szív. múltkor tényleg óránként le kellett feküdnöm egy 15 percre minimum, mert nem volt bennem több erő. most ennek nyoma sincs.

a köhögés viszont tényleg szar, kicsit fáj azért.

takarodhatna ki mindenhonnan a kínai ótvar :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70506) Parci válasza polonic (#70504) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor téged jobban megrángatott. 100-as pulzus fekve? kis fejfájás, szemfájás azért van itt is, de múltkor "szétrohad a fejem, ááá" volt 2 napon át.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70507) polonic válasza Parci (#70506) üzenetére


polonic
félisten

Igen, 95 körül volt. Már megint megrángatott sajnos.
Tavalyi tovább tartott, de ezt most durvábbnak éreztem, akkpr is, ha úgy tűnik nem is tart 2 hétig.

És amúgy nem értem, miért talál be ennyire. A mostanit még fognám arra, hogy az első legyengített és azóta nem okés valami. De hogy az első is úgy, hogy előtte kb nem tudtam, mi az a betegség...

(#70508) gcsikos


gcsikos
tag

Amatőr kérdés, tudom: melyik jobb az új variánsok ellen: Moderna (ki tudja mikor lesz itthon) vagy Pfizer booster (ami jött volna, de, mint tudjuk Brüsszel)?

(#70509) Parci válasza gcsikos (#70508) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az új modernáról még azt sem tudni, hogy pontosan milyen. de amúgy: egyik sem és mindkettő. kifejezetten az új variánsok ellen az xbb-s pfizer jó (amiből nem lesz), a többi meg nem igazán jó ellene. ugyanakkor felhúzza a védettséget átmenetileg, amiből azért van keresztimmunitás.

de azért ez több infót igénylő kérdés ám, előző oltások mik voltak és mikor, milyen áteséseid voltak, milyen tünetekkel és mikor, mennyire vagy hajlamos betegségekre, gyenge pont-e a tüdőd, szíved stb. stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70510) Ringman válasza Parci (#70509) üzenetére


Ringman
nagyúr

a moderna is xbb-s lesz szerintem

(#70511) kpityu2 válasza Parci (#70509) üzenetére


kpityu2
őstag

Múltkor betettem a linket a Moderna XBB1.5-ös vakcináiról: #69338

[link]
mRNA-1273.815: monovalent (50-µg omicron XBB.1.5 spike mRNA)
mRNA-1273.231: bivalent (25-µg omicron XBB.1.5 and 25-µg omicron BA.4/BA.5 spike mRNAs)

Kérdés, hogy miből rendel a zseniális csipetcsapat. 🤔

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#70512) Parci válasza kpityu2 (#70511) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

értem. mindkettő jó. akkor azt kell belövetni. addig meg nem elkapni, ami most igazi művészet :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70513) mozso válasza Parci (#70505) üzenetére


mozso
senior tag

Ez alatt mit ertesz?
”köhögés viszont tényleg szar, kicsit fáj azért.”

Ugy tunik tobbeteknek mintha picit rosszabb lenne, mint nekunk volt 2 hete. Mi vegig nyomtuk az allergodylt naponta 2x amikor benne voltunk akkor is.

(#70514) Parci válasza mozso (#70513) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, hogy fáj már köhögni

én is allergodyloztam, eleve már sok napja, amikor a fiam elkezdett szipogni (és tudtam, hogy van covid az osztályban). innen nézve nem sokat ért. torokfertőtlenítő is ment mindig, az sem gátolta meg a brutál torokfájást.

most már nem allergodylozok, mert olyan náthát csinált, hogy a kevés "hely" kell a rendes orrspray-nek, hogy kapjak levegőt éjjel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70515) t72killer válasza kolopele (#70499) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az idegrendszert nyugtató placebo-effektus segíthet olyan esetekbwn, amikor a stressz problémás. Ha csak egy nyugodt, hosszú alvás is kijön belőle, az is pozitívum.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#70516) fatal` válasza Parci (#70501) üzenetére


fatal`
titán

Ez kb. ugyanaz, mint, ami nekem volt, bár ízületi fájdalom nem rémlik, max minimális (de nehéz behatárolni mert alapból fájt a térdem már egy ideje).

(#70517) Parci válasza fatal` (#70516) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ma este lesz a 4. nap nekem, ma már nem romlott tovább. ami egyébként úgy rémlik, hogy stimmel is, ha van immunmemória, akkor ennyi idő, amíg elkezdi kipucolni (ha passzoló antitestektől duzzadsz, akkor meg 0 nap, de ugye azok az idők elmúltak)...

...no de teljesen ismeretlen vírusnál ez 8-9 nap. na, ezzel a szarral az problémás lenne, azt érzem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70518) Ringman válasza Parci (#70517) üzenetére


Ringman
nagyúr

ma este lesz a 4. nap nekem

mármint a tünetes? nem jó kilátások, ha még ~2 napig szarabb lesz nálam a helyzet :/

(#70519) Parci válasza Ringman (#70518) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, kedd este kezdett fájni a torkom. de ha a 2. napnál vagy, akkor türelem, normális, hogy még befelé mész. és azért egyénenként is változó ez. anyafej most nyomja az első napját, abból is bármi lehet még. meg a nem romlott azt jelenti, hogy szar, mint tegnap, de legalább nem szarabb (bár még csak most jön az este :DDD).

meg látod, mozso itt szörnyülködik, hogy milyen durvák a tüneteink, miközben két hétig futott náluk a szubrutin.

türelem! :R

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70520) Ringman válasza Parci (#70519) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, mást nem nagyon tudok csinálni amúgy sem, mint pihenni meg várni. persze jó lenne h-k-re már vmennyire jobban lenni, az első átesésben is az volt rossz, h nem tudtad, meddig fog tartani (szaglásvesztés is volt), ott vmi 10 nap szarul lét rémlik.

(#70521) mozso válasza Parci (#70519) üzenetére


mozso
senior tag

Es a hurutos kohoges szerintem meg 1 het mire teljesen elmulik…

(#70522) Parci válasza Ringman (#70520) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is rohadt türelmetlen szoktam lenni, ha beteg vagyok, pont a harmadik nap estére szoktam elveszteni a "lelkesedést" és úgy érezni, hogy most nagyon szétcsapott a cucc és atom szarul vagyok stb. miközben jópár virnyák hosszabb lefolyással ajándékoz meg.

amúgy pont megfogalmaztam, hogy a teszt is fölösleges nálunk:
- a gyerek náthás, mi megdöglünk, akkor covid
- ha mi betegek vagyunk, a gyerekek viszont megpusztulnak bele, akkor flu

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70523) Ringman válasza Parci (#70522) üzenetére


Ringman
nagyúr

érdekes ön-diagnózis!

szerencsére jövő hétre nincs sok melóm, a házi-/házkörüli munkákat meg halasztom, de ez a tompaság azért elég unalmas, semmihez sincs kedve az embernek (még délutáni alváshoz sem!) - mondjuk én egyedül dekkolok pár napig itthon, ez könnyebb/nehezebb bizonyos szempontokból.

(#70524) Parci válasza Ringman (#70523) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szar lapátolni kifelé a napokat az ablakon, ez tény.

most azért megállapíthatom, hogy a hétfői flu oltás, majd a szerdai hólapátolás igazi mordályos öntökönlövés volt :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70525) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Austria: The development of hospitalizations due to CoViD in children 0-4y and seniors 60-69y is almost identical.
Children are among the groups most at risk from CoViD, especially small children.

:(((

---
#70524 Parci
hát az lehet!

(#70526) SteveAd válasza Parci (#70517) üzenetére


SteveAd
tag

A 4 hetes XBB1.5-es oltassal nalam tenyleg ez a kb. 0 nap mukodott. Parom tegnap reggel tesztelt pozitivat, de mar halvany csikkal (azert is kerdeztem ra a tesztre akkor), ugyanis mar napok ota fajt a torka kicsit meg gyengenek erezte magat (nalam kb. 2 hettel korabban kapta ugyanazt a boostert). Nalam meg tegnap reggel kezdodott egy kis torokfajas meg gyengeseg, de mara mar el is mult szerencsere. En nem is teszteltem, de kizart, hogy a paromtol ne kaptam volna el (erre eddig 15+ ev alatt nem volt pelda, forditva mar igen, szoval neki altalaban jobb az immunrendszere). Ja, amugy az Allergodilt is nyomtam magamba szorgalmasan par nap ota (vonatozas & tomegben vasarlas miatt), bar az tavaly nem mentett meg :)
Amennyiben lesz, en minden osszel frissitek egy aktualis boosterrel (3 eve elkezdtem az influenza ellen is).

(#70527) Rage47 válasza SteveAd (#70526) üzenetére


Rage47
veterán

Kár, hogy nem lehet kapni privátban sem Bécsben új oltást. Karácsonyi vásározás előtt beugranék egy szurira :D

(#70528) SteveAd válasza Rage47 (#70527) üzenetére


SteveAd
tag

Allitolag van olyan becsi haziorvos aki privatban (gyak. ez azt jelenti, hogy az oltas arat, ami kb. 15 euro, ki kell fizetni) beolt kulfoldieket is. Erdemes rakerdezni. :)
Szerintem itthon is kifizetnek sokan a 19 euros koltseget a Pfizerre amit lemondtak es most megy a pereskedes emiatt. Mondjuk meg lehetett volna nemzethykonzultalni (vagy akar erre hasznalni propaganda helyett az email adatbazist amit anno letrehoztak a 21-es oltasregisztracio soran), hogy ki fizetne ezt zsebbol, es akkor pl. annyi dozist megrendelni es leszallitatni. Win-win, de ezt (is) nyilvan leszarjak

(#70529) polonic válasza SteveAd (#70528) üzenetére


polonic
félisten

Ez tök jó lenne amúgy.
Na de most én innen vadkeletről hogy kérdezek meg egy bécsi háziorvost? :)

(#70530) gcsikos válasza Parci (#70509) üzenetére


gcsikos
tag

Köszi, akkor a kitudjamikorésmilyen Moderna. Elég bonyolult és szívességgel járó bécsi Pfizer lehetőséget köszöntem meg most, az immonológusom (autóimmun RA vagyok) dec. 28-án rendel, "beszéljük meg", mondta. Négy (abból kettő kínai) oltásom van, 2022 januárban volt az utolsó ..Két gyenge covidom volt, de ezekből sem kérnék többet :). Köszönöm a válaszodat!

(#70531) fatal` válasza Parci (#70517) üzenetére


fatal`
titán

Nekem csak oltás volt, utoljára tavaly szeptemberben (vagy legalábbis amiről tudok, lehet volt tünetmentes, vagy hasonlóan enyhe a delta korszakban, hasonló tünetek voltak, de friss akkor friss 3. oltással).

Hurutos köhögés nekem még mindig megvan néha egy kicsit, pedig már 2 hete túl vagyok rajta.

(#70532) SteveAd válasza polonic (#70529) üzenetére


SteveAd
tag

Ha van esetleg becsi haver/ismeros, arra gondoltam :) Vagy hatha hamarosan lesz a rendelt Moderna is

(#70533) Parci válasza fatal` (#70531) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én nem köhögök egész nap, néha beindul a torok csikizős érzés és akkor egyesével, de folyamatosan és erősen egy fél órán át mondjuk. ez nem javult, sőt.

hullámokban nagyon enyhe hőemelkedés (fázok, ennyit érzek), némi fejfájás és ez az erős köhögés van, a többi tünet kifutott. ez a köhögés viszont inkább emlékeztet arra, ahogy éreztem magam, amikor kamaszkoromban hörghurutos lettem (nem esett jól).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70534) Parci válasza gcsikos (#70530) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért a te helyzeted akkor abszolút szakembert és nem fórumot igénylő. mindenesetre most minden elővigyázatosság indokolt, tényleg nagyon pörög a vírus épp, errefelé tömegesen betegek az emberek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70535) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

mára a kisebbik fiam (5) is rondán köhög és taknyos :O

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70536) Ringman válasza Parci (#70535) üzenetére


Ringman
nagyúr

jobbulást neki is!

---
NASIVIN ALOE VERA ÉS EUKALIPTUSZ 0,5 mg/ml oldatos orrspray most elég jól bevált (lekopogom)

(#70537) fatal` válasza Parci (#70533) üzenetére


fatal`
titán

Egész nap én sem köhögtem, de pár napig elég sokat.

Kitartást, már csak pár nap. :)

Persze még most is köhögök, de csak néhányszor egy nap.

Jobbulást a fiadnak is!

(#70538) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

annyi tudást kiszedtem azért az elmúlt 5 napból, hogy a jövőben, ha véletlenül pocak méltóztatik a megfertőződésnél hamarabb behozni a friss szajrét, oltatni fogok.

másképp fogalmazva, engem még nem akar azért elengedni a kínai dögvész.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70539) Parci válasza fatal` (#70537) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fejfájás, bujkáló hőemelkedés, nátha, meg ez a rohadék köhögés. inkább az zavar, hogy most teljesen állandósult, az elmúlt két napban semmi változás nem volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70540) fatal` válasza Parci (#70539) üzenetére


fatal`
titán

Igen, van pár nap amíg stagnál.

(#70541) Ringman válasza Parci (#70539) üzenetére


Ringman
nagyúr

elmúlt két napban semmi változás nem volt

1. fertőzésnél ez volt a legnehezebb, h nem tudod meddig tart (főleg az akkori szaglásvesztés)

(#70542) Parci válasza Ringman (#70541) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van. ha előre tudod, hogy 8 nap ilyen tünetekkel, akkor totál nyugis vagy, hiszen nincs óriási fájdalom vagy ilyesmi, bírsz létezni. látod, aki nem olvasott utána a cuccnak és le sem szarja, az nem is idegeskedik, beteg, amíg beteg, aztán megy a dolgára.

a hülye fórumosa meg elkezd kombinálni, hogy "vajon megeszi a tüdőmet?", "..long így esélyesebb?", "nem lehet, hogy már felülfertőződtem?" stb. stb. :U

miközben, mondjuk egy ilyen százszor durvább:
https://24.hu/tudomany/2023/12/09/vipera-kigyo-kigyomaras-mereg-keresztes-vipera-zemplen/

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70543) mozso válasza Parci (#70538) üzenetére


mozso
senior tag

Én is ezt fogom tenni, nem poénos 3-6 havonta 3-4hétre szuboptimálisnak lenni. Érdekes, de nekem most a köhögés ismét picit intenzívebb lett. Uncsi már.

(#70544) Ringman válasza mozso (#70543) üzenetére


Ringman
nagyúr

a pár hetes intervallum még egy dolog (bár az is durva), de az esetleges szövődmények és kockázati tényezők növekménye - LC, ami nagyon durva.

[ Szerkesztve ]

(#70545) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Jobbulást mindenkinek!

(környékbeli rendelőben szúrópróbaszerűen tesztel a doki, minden harmadik-ötödik - bármilyen felsőlégúti tünetes - c19 pozitív. Minden harmadik-ötödik beteget tesztelik...)

(#70546) Rage47 válasza Parci (#70542) üzenetére


Rage47
veterán

En azert szeretnek tajekozott maradni.

(#70547) Ringman válasza Z.É.T. (#70545) üzenetére


Ringman
nagyúr

koszi!
Ezek csunya szamok!

(#70548) fatal` válasza Z.É.T. (#70545) üzenetére


fatal`
titán

Jól értem, hogy akkor, akit tesztelnek az C19 pozitív? Ez nem túl megnyugtató.

[ Szerkesztve ]

(#70549) fokukac


fokukac
nagyúr

hi. üdv mindenkinek a klubban! :B
Nekem csütörtökön kezdett picit fájdogálni a torkom, péntek reggelre 37,8 voltam, délután már 39,1 volt a lázam. (Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam az elmúlt 30+ évben 38 fölött, szóval ez nagy szám nálam, én általában 37,1-gyel szoktam beteg lenni...)
Olyan másfél napig volt ez a nagyon magas láz, 24 órát végig aludtam, tegnap éjfélre már lement ilyen 38-ra, ma délre pedig ilyen 37,5 környékére, de úgy folyik a taknyom, a világ összes zsebkendője / orrcseppje se elég, illetve néha már köhögök is, elég erősen. Ami érdekes, hogy köhögni akkor szoktam, amikor a takonykór már elmúlt, de itt most egyszerre van a kettő....
A pulzusom folyamatosan 88-90, úgy, hogy fekszem, szerintem az sem normális.

Ma eszembe jutott, hogy talán van még itthon egy covid gyorsteszt tavalyról. Kipróbáltam, és nagyon szépen tisztán piros lett a 2. vonal is....
szóval kici kínai újra támad...

Volt korábbról 3 oltásom, illetve '22 áprilisában hivatalosan is átestem rajta, akkor is hasonló lázam volt. Azóta amúgy kb. 3-4 havonta érzek olyat, kb. egy hétig, hogy bujkál bennem valami, nincs különösebb betegség-tünetem, csak fáradt vagyok, nem esik jól mozogni, felmenni a lépcsőn - ezekre eddig azt gondoltam (naivan), hogy talán a covid, csak tünetmentes, erre jött most ez, hát, ó mikron (vagy milyen variáns van most) jól odab*szott megint :U
Na mindegy, remélem, nem adtam át senkinek. A párom még nem beteg, de lehet, hogy ez csak idő kérdése...
Én hétfőn voltam utoljára az irodában, és így lettem csütörtök estére beteg, hogy 3 napig el se hagytam a lakást, csak home office volt. azaz ~ 3 nap volt kb a lappangás.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#70550) Parci válasza fokukac (#70549) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobbulást!

stimmel minden, én is akkortájt voltam legutóbb. hát, jönnek-mennek a tünetek, ma brutál fejfájás volt a menü. anyámmal konzultáltam, azt mondta, hogy kb. egy hét, szépen végigmegy mindenen, láz, tagfájás, torok, tüdő, fejfájás, fosás stb.

ez van. türelem... (elsősorban magamnak írom, nekem sincs)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.