Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70901) Parci válasza kpityu2 (#70900) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de az immunrendszer nem félreműködik, amikor a memória gátolja, hanem mindig is így működött. félreműködik, hiszen a jövőre nem tudott felkészülni, aztán gyorsan korrigál, te meggyógyulsz és mindenki megy a dolgára.

a régi oltás valóban a régi variánsra treníroz, kivéve, ha azóta találkoztál újabbal (oltás vagy átesés), mert akkor arra is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70902) BlackV válasza kpityu2 (#70889) üzenetére


BlackV
senior tag

Our findings suggest that the WT component should be abandoned when updating COVID-19 vaccines, and individuals without prior Omicron exposure should receive two updated vaccine boosters.

Ez a meglepetések napja.

#70892Rive
Én azért még megvárnám a tömeges wu + omikron védettséget, amihez a cikk szerint 2x omikron kanyar kell, tehát innentől még minimum 2 év.

#70896Parci
ott "érzésre" is látszik, hogy milyen kis p.csafüstnyi pár pontos változás egy-egy mutáció.

Jaja, és úgy is fogalmazhatnánk, hogy ha csak ennyire képes, ilyen kicsiket tud csak mutálódni, akkor ezeket a variációkat a B-sejt készlet hamar le fogja fedni. Ha ez így lesz, akkor reményeim szerint nem fog tudni lázat, gyengeséget, izomfájdalmakat okozni.

(#70903) Rive válasza BlackV (#70902) üzenetére


Rive
veterán

... ha csak ennyire képes, ilyen kicsiket tud csak mutálódni,...

A sodródás (drift) lényege, hogy mindig pont csak annyit mutálódik, amennyivel már jobban tud terjedni, mint a korábbi (azaz amennyivel már képes azt lenyomni terjedésben - és ebben nagy szerepet kap a lakosságban a korábbi ellen kiépülő immunitás).

...csak aztán egyszer lesz egy 'shift', oszt' b@szhatjuk :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#70904) kpityu2 válasza Rive (#70903) üzenetére


kpityu2
őstag

De erre a "shift"-re korlátozottak a lehetőségei. Ezzel kezdtem. Korlátozott a lehetőség az olyan nagyobb változásra ami nem üti ki a repordukciós képességét. Végül is a gazdareceptoroknak meg a gazdaproteázoknak működöképeseknek kell maradniuk, különben a tüskefehérje belépési szekvenciája nem fut le.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#70905) Rive válasza kpityu2 (#70904) üzenetére


Rive
veterán

De erre a "shift"-re korlátozottak a lehetőségei.

A lehetőségei nagyságrendekkel számosabbak, mint az immunmemória hossza => az egész okoskodás csak BS. Mindig is az volt.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#70906) t72killer válasza kpityu2 (#70900) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez tény és igaz, hogy radikális változásokon kell átmennie a virnyáknak ahhoz, hogy újra arasson.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#70907) fatal` válasza Rage47 (#70893) üzenetére


fatal`
titán

Tudtommal az influenza egész más szerkezetű, semmi közük egymáshoz és igazán nagy járványt új törzs okozott. A 4 náthát okozó koronavírus sem nagyon mutálódik, csak gyenge az immunitás.

Szerintem idővel ez lesz az ötödik (sejtések szerint valamelyik nagy 1700-as évekbeli járványt valamelyik koronavírus okozta a korábbi 4-ből). Persze valószínűleg nem a mi életünkben.

[ Szerkesztve ]

(#70908) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, nagyobbik fiam az imént a semmiből előhúzott egy 39 fokos lázat, más tünet nincs. flura oltva vagyunk, meg karácsony óta nem is igazán volt semmi program. fura.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70909) fatal` válasza Parci (#70908) üzenetére


fatal`
titán

Pedig ennyire magas láz az flu gyanús. Lehet, hogy nem sikerült eltalálni a törzset az idén az oltásokkal?

Jobbulást!

(#70910) Parci válasza fatal` (#70909) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha így van, pár napon belül gatyák leszünk mi is. de még akkor is kérdés, hogy honnan hozta, elvileg nem lappang egy hetet. mindenesetre buktuk a szilvesztert. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70911) mozso válasza Parci (#70910) üzenetére


mozso
senior tag

Basszus. Jobbulast neki !

(#70912) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Én is benyeltem valamit.
Valószínűsítem a 23-i tömött lidlis vásárlásnál fertőztek meg, mindenki köhögött, tüsszögött.
27-én reggeltől decinként fújtam a takkert az orromból, 3 nap alatt elment majdnem 300 zsebkendő. Pulzus 90+, láz 38°C, ólmos fáradtság, hidegrázás, izzadás, hurutos köhögés, az ágyból alig birtam kikelni.
Mára, a negyedik napra meg mintha elvágták volna.

Flu oltásom van, covid oltást utoljára vagy 2 éve kaptam.

Ez lehetett korona?

(#70913) fatal` válasza Chesterfield (#70912) üzenetére


fatal`
titán

Ez valószínű covid.

(#70914) Parci válasza Chesterfield (#70912) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a takony folyós-vízszínű volt vagy ilyen ocsmány zöld? a tünetek alapján covid vagy flu, egyikre sem passzol tökéletesen (a flunál nincs zöld takony, inkább orrfolyás, az elején a köhögés sem jellemző, viszont a negyedik napra elvágólag vége az amúgy úthengernek igen).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70915) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
4 years ago today: Dr. Li Wenliang warns his colleagues that 7 people in Wuhan have been diagnosed with coronavirus. A screenshot goes viral and he's later arrested for "spreading rumors"

(#70916) Chesterfield válasza Parci (#70914) üzenetére


Chesterfield
senior tag

mint a víz

(#70917) Ringman


Ringman
nagyúr

azért az komoly, ha mongóliában (!) tényleg ennyire komplett tesztet használnak:
[link]

[képlink] - covid+rsv+adeno+mp (ezmiez?)+flu a+b

(#70918) Chesterfield válasza Chesterfield (#70916) üzenetére


Chesterfield
senior tag

most váltott át barnás zöldes véres trutymóvá. :D

(#70919) Parci válasza Chesterfield (#70916) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyilván egy fórumban, ennyiből az egész csak ilyen tipp-mix játék, de én a tétjeimet akkor ezek alapján influenzára tenném, így már kb. minden tünet stimmel.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70920) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Grrh, ma az egyik manager köhögős-tüsszögősen jött be, és ez nem az első eset - a civid neg az ajtóban kopogtat:((( . Pedig luxusmunkahely lévén van nálunk fizetett betegszabi.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#70921) Chesterfield válasza Parci (#70919) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Hát ha oltással ez ilyen volt, akkor nélküle belehaltam volna :D
Bár nem tudom, hogy idén sikerült-e eltalálniuk a receptet.

(#70922) BlackV válasza Chesterfield (#70921) üzenetére


BlackV
senior tag

Hát engem is kibillentett ez a "gyenge" omikron, pedig elvileg nagyon jó oltási előzményeim voltak, se nem túl erős ("print"), se nem túl gyenge (Jansen után 14k feletti antitest (Abbott), jó hosszú oltási közökkel.
2 napig feküdni esett jól, de utána már tudok tenni-venni, enyhe tüneteim vannak már csak. Szóval ez még nem nátha, de a védettség és annak tudatos kialakítása úgy tűnik jól szerepelt.

(#70923) Parci válasza Chesterfield (#70921) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem biztos, hogy az volt. mi is oltottak vagyunk, ehhez képest a fiam egy napja 39+, eszi a gyógyszertárat. covidosak most voltunk, azt kizárom, ő ugyan hamar és gyorsan ment át rajta, na de utána itt egy hétig szórtuk a vírust komoly mennyiségben, szóval tuti védett.

nincs kombi tesztem, de a semmi más tünet, csak magas, úthenger láz nála tipikusan a flu. (a pims-re gondolni sem merek, gyorsan el is hessengettem a gondolatot, mert amúgy kórelőzményekben stimmelhetne is, mikuláskor voltunk covidosak)

szóval ez alapján lehet, hogy nem találták el teljesen az oltást. vagy eltalálták, de a covid kitaposta neki az utat és így jobban oda tudott ütni nála (izgatottan várom, hogy két nap múlva kinyúlunk-e mi is).

nála kisebb korában oltatlanul egy kövér flu az 8 nap láz volt, csaxólok. :DDD mármint 8 napig magas láz, frankón.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70924) Parci válasza BlackV (#70922) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha az oltások óta nem voltál covidos, ergo omikron-szűz vagy, akkor teljesen reális, hogy jobban felrúg. szerencsére ez így sem hasonlítható ahhoz, ahogy a brit/delta rúgott fel oltás előtt. nálunk nem volt fekvés most a coviddal, cserébe alacsonyabb intenzitáson, de makacsabb volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70925) BlackV válasza Parci (#70924) üzenetére


BlackV
senior tag

Az a delta az gyilkos volt oltás nélkül vagy friss oltással. Örülök, hogy azt skipeltem. Szerencsétlen Csollányt is valószínűleg az vitte el.

(#70926) Parci válasza BlackV (#70925) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van. ezért nem akarták "sokáig" elhagyni a wt komponenst az oltásból: mert a jelenlegi repertoárból az a vonal az igazán veszélyes, ha arra van immunitásod, az omikronnal majd megbirkózik a szervezet, azt kibírod. a te példád jó példa is, nem esett jól, de nem voltál komoly veszélyben.

(persze ez nem vigasztalja azt, aki extra fogékony/peches és megszívja minden elővigyázatosság és esély dacára is)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70927) t72killer válasza Parci (#70926) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt az elméletet én egyáltalán nem látom alátámasztva, főleg a legújabb variánsok (0.00 darab antigénnel sose találkozott adatpont a statisztikákban) esetén.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#70928) Parci válasza t72killer (#70927) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mit, hogy a deltáig bezáró variánsok voltak a veszélyesebbek?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70929) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!
Pár jó szóért jöttem, hátha tudtok mondani valami megnyugtatót. Nem oltattam be magam, eddig nem vettem magamon észre covid tünetet.
25én rosszul keltem kis szédülés torok fájdalmak, tompa fejfájás, hasmenés. Egyik nap jobb volt másik nap roszabb. Tegbap már teljesen el voltam keseredve, hogy valami komolyabb bajom van. Erre a feleségem szól, hogy nem érzi az ecet szagát. Megszagoltam, semmit nem érzek. Tusfürdők, fokhagyma, semmi. Picit megnyugodtam, hogy nem haldoklom csak covidos vagyok és nehezebben megyek át ezen. A tünetek elmúltak kivéve a szaglás továbbra sem érzek.viszont az ágyból nem tudok kikelni. Azért jöttem hogy megerősítsetek, hogy ezek normális tünetek. Egész nap fáradt vagyok, nyomott, türelmetlen, néha már személyiségem is idegesítő, kutyát viszem el sétálni azon kívül egész nap fekszem és sajnáltatom magam. Kis köhögés tompa fejfájás maradt meg ez a levertség. Normális? :R

[ Szerkesztve ]

(#70930) Parci válasza Bencus88 (#70929) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos megkapod majd a magadét az oltatlanságért (jogosan), de először koncentráljunk a többire: hanyadik napban vagy, azaz hány nap telt el azóta, hogy először tüneted lett?

szerk.: bocs, közben látom, hogy 7. napon vagy. hát, oltatlanul sajnos normális, most találkozott először a szervezeted a vírussal, ilyenkor sok nap, amíg felépül egy immunválasz és a szervezet ki tudja pucolni a vírust. a vírusnak így jóval több idő jut szétterjedni, és mivel ez egy rendszervírus, eljut mindenhova (a szaglásvesztés például azt jelenti, hogy az agyadba is). van véroxigén (SpO2) mérőd? ujjbegyre rakható kis optikai kütyü, vagy újabb okosórák is tudják (apple, garmin, samsung stb.). ha nem, kérjél családtagtól és azért a nap elején és végén mérjél rá. lázad már semmi? a pulzusod és főleg a percenkénti légzésszámod nem magasabb a szokásosnál? nincs légszomjad?

ezekre kell figyelni, illetve arra, hogy a 8-10. nap körül nem kezdesz-e el visszaesni, nem jelenik meg a láz, nem romlik-e az állapotod. ha igen, akkor azonnal irány a sürgősségi, vicc nélkül!

de normál esetben majd helyrejössz, lassan építkező vírus ez. sok pihenés, sok folyadék és a sportot szigorúan felejtsd el most 3 hétig.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70931) Bencus88 válasza Parci (#70930) üzenetére


Bencus88
nagyúr

24én még semmi bajom nem volt, akkor mentünk szüleimhez és mint kiderült ők már benne voltak, szóval aznap kaphattam el. A köhögés, hőemelkedés hasfájás már a 2ik nap tompult, szaglást csak tegnap vettem észre, hogy zero.

Az nem foglalkoztat ki, mit ír nekem az oltásról, ez egy egyeni döntés volt. Én se ítélek el senkit aki beoltja magát

(#70932) Parci válasza Bencus88 (#70931) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobban tetted volna, ha azokra hallgatsz, akinek ez a szakmája (a random körzeti orvosnak csak érintőlegesen az). ez nem ilyen "sört vagy bort szeretsz jobban?" dolog, az egyik döntés logikus és tudományosan indokolható, a másik irracionális. de már mindegy, koncentráljunk a gyógyulásra.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70933) Bencus88 válasza Parci (#70930) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Napról napra jobban éreztem magam. 25-én éreztem, hogy valami nem oké, 26-án ágyból alig tudtam kikelni, 27-én már virgonckodtam.
Szerintem biztos korábban is átmentem rajta, csak nyár volt és átment pikk pakk rajtam.
van véroxigén (SpO2) mérőd?
Sajnos nincs, de őszintén szólva ennyire nem is gondoltam, hogy bele megyünk egyszeruen csak bágyadt fáradékony vagyok és érdekelne, hogy normális amin átmegyek.
Lázam már nincs, néha lever a vÍz. Nincs légszomjam se és jó a pulzusom.

Teát főzök napi 2-3 kancsóval meg vizet iszom, mozgásra rá se tudok gondolni :D Amúgy még1 tünet az étvágyam csökkent. Feleségemnek is. De ő neki pl már semmi baja kis takony van meg nála sincs szaglás.

Amúgy ebbe az oltásos dologba, nem bántásból, de nem szeretnék bele menni. Van erről egy véleményem, sok dolgot tapasztaltam, és ezt a döntést hoztam meg. :R

(#70934) BlackV válasza Bencus88 (#70931) üzenetére


BlackV
senior tag

Én se ítélek el senkit aki beoltja magát

Nagyon rendes dolog tőled hogy nem ítéled el azokat, akik kivettek a részüket a védekezésből. Jobbulást!

(#70935) Parci válasza Bencus88 (#70933) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(a húgom kutatóbiológus, évek óta a coviddal foglalkozik, az ő gépükön tesztelte a moderna az oltását, tényleg képben vagyok. nem is tudnál belemenni, kialakítottad a véleményed, de nem a megfelelő helyről tájékozódtál, bármennyire is racionálisnak tűnik neked. de tényleg ugorjunk, már mindegy és jobbulást és búék! ;))

normálisak a tüneteid. vedd komolyan, pihenj sokat és igyál sokat, ahogy eddig, már gyógyulsz. nem kell akkor spo2-zni sem, arra figyelj, hogy ne lázasodj be újra és ne legyél szarabbul, ne ess vissza a következő napokban. ha véletlenül mégis, akkor mindenképp és sürgősen menj be egy vizsgálatra, onnantól az nem játék!

de alapvetően nem ez lesz a menetrend, hanem a lassú gyógyulás, ilyen fáradtság, levertség, "lassabban kapcsol az agyam" még sokáig fennmaradhat, a szaglás pár napon belül is visszajöhet, de rossz esetben hónapok múlva csak. mivel igen magas egy erősebb covid után a stroke kockázata, ezért bármiféle magas pulzussal és/vagy fáradtsággal járó tevékenység szigorúan kerülendő még hetekig! ami kicsit is nem esik jól, azt tilos!

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70936) Bencus88 válasza BlackV (#70934) üzenetére


Bencus88
nagyúr

A döntésüket fogadom el és cserébe elvárom, hogy az enyémet is elfogadják :)
köszi :R

(#70937) Bencus88 válasza Parci (#70935) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Tudtam, hogy jobban benne vagy és sokaknak rokoni kapcsolat által ismert a virus, és teljesen mértékben elfogadom amit irsz nekem.
Köszönöm, hogy segÍtettél és Neked is Boldog új évet kÍvánok!

Tényléeg tegnap teljesen fel voltam dobva, hogy covidos vagyok, mert végre tudtam hova tenni ezeket az új tüneteket magamon. A mai nap viszont totál levertség, és érzem hogy már enyhült mindent, de megmozdulni nincs kedvem. Így hogy beszéltünk róla már talán jobb is a kedvem picivel. ki szellőztettem csináltam egy teát, és fekszem vissza pihenni.

Persze ha romlanának a tünetek mindenképp elmegyek orvoshoz, de napról napra jobban érzem magam.

Napi szinten 4km sétálok a kutyával az pl kifejezetten jól esik. Utána teljesen felfrissülök. De most egy Balaton átúszás nem menne :DDD :R

(#70938) t72killer válasza Parci (#70928) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen. Covid-szűz adat pont hogy az első omikron idején még úgy-ahogy létezett és azokból azt lehetett kisilabizálni, hogy oltatlan, nem átesett alanyokra KB olyan veszélyes, mint a wuhani volt. A nagy "nemvészesazomikron" hurráoptimizus abból eredt, hogy a népesség túlnyomó többsége vagy kapott már oltást, vagy átesett korábban.

#70929: Nna, ha tényleg a szerencsés 0.5%-hoz tartozol, akik semmilyen formában nem találkoztak még a virnyákkal, akkor pont jó adatpont vagy nekünk valamelyik aktuális variáns hatásait illetőleg. Nem bántunk az oltatlanságért, csak kicsit felboncolunk ;] :DDD .

Viccet félretéve, ha 6 napja kezdődtek a tünetek, és még itt vígan tudsz HSZ-t írni, akkor ebből jó eséllyel nem lesz már nínósautós cirkusz. A szaglásod viszont lutri, ugye akik anno oltások előtt bukták 3 éve, azok közül még mindíg akad olyan, akinek nem a régi. A long jelekre is figyelni kell a következő hetekben-hónapokban, erősen ajánlott a fizikailak fárasztó sportok és meló kerülése mert a szivet szereti meggyötörni ez a nyavaja.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#70939) t72killer válasza Bencus88 (#70937) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ne is nagyon mozgolódj, ez egy kialvós-kipihenős vírus. SŐT, "gyógyulás" után se gyilkoljuk a vírusjárta szívizmokat. A sok szellőztetés, multivitaminok segítenek - ebben a fázisban az allergodil-mebucain páros nem hiszem, hogy sok malmot hajtana a vízre.

A kutyusséta akkor okés, ha nem emeli meg komolyabban a pulzusod, azaz tényleg séta és nem futás/lépcsőzés.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#70940) Rage47 válasza t72killer (#70938) üzenetére


Rage47
veterán

Egyébként ha már az oltást szorgalmazó szakértőkre nem hallgatott, miért hallgatna ránk itt? :D Van olyan ismerősöm, aki sz.rt az egészre, még 2 éve történt, és mikor elkapta, éjszaka hívogatott, hogy mit tegyen, most mi lesz, stb.

(#70941) Bencus88 válasza t72killer (#70939) üzenetére


Bencus88
nagyúr

:R

(#70942) t72killer válasza Rage47 (#70940) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mobil kikapcs, éccaka alszom :))

Romániában anno addig fajultak a dolgok, hogy nem kevés nagybölcs a korábban mindenféle sorosista grafénoxidkufár gyilkosnak kikiáltott altatóorvosnak könyörgött, hogy akkor mégiscsak óccsák be a "méreggel" :DDD

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#70943) Bencus88 válasza t72killer (#70942) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Tényleg ez kimaradt, kb 10 eve nem aludtam ennyit, 10 órát is tudok aludni.

(#70944) t72killer válasza Bencus88 (#70943) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

véroxigén mérő akármid (pl régi samsung teló) van? Ha nagyon bucskázna a szint, be kell jelentkezni a dokinál palackra.

Az alvás jó, ha MINIMÁLISAN is igényli a szervezeted, add meg neki, ha nem gond, nyitott ablaknál. Ha koala módban nyomod (22óra/nap), az se baj.

Ez így eléggé hasonlít az egyik ismerősöm oltások előtti átesésére, lehet tényleg nem volt semmi covid-kontaktod az elmúlt 3(!!) évben. egy jótanács: vegyél lottót, mert ez nekünk még a skót felföldön se sikerült :DDD

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#70945) Bencus88 válasza t72killer (#70944) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Sajna nincs ilyen kütyüm :(
Az elmúlt 2 napban sikerült délután is bealudnom picit, eddig nem szoktam. De tényleg most már a kedvem is jobb lett, remélem holnapra még jobban leszek :)
Balaton part mellett élek és mikor kirobbant ez az egész sokat jártam a partra rengeteg ember köré, szóval fixen át kellett mennie rajtam. Illetve volt a családban is covidos és egy asztalnál ettünk minden este.

(#70946) t72killer válasza Bencus88 (#70945) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ebből valószínű 1-2 enyhébb tünetes v tünetmentes átesés. Nekem úgy volt, hogy 2. Moderna után 1 hónappal produkáltam egy hivatalos pozitív PCR-t az első omikron körben (2022 eleje) kevés enyhe tünettel (se szaglásvesztés, fáradékonyság sem volt, csak pár nap klasszik "megfázás" némi ízületi fájdalommal). Viszont 1 évvel később már kb 2-3 napra szünetelt a szaglásom, ami elég ijesztő volt. Azóta sztem találkoztam "élő" vírussal, de nem fertőzött meg. Most az évfordulón már tartok tőle, hogy kopogni fog.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#70947) Parci válasza Bencus88 (#70945) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valószínűleg nem vagy rá nagyon fogékony. ami jó dolog, mert ha fogékony vagy és oltatlan, akkor szerencsétlen esetben két hét alatt koporsóba tesz. ha követted a topikot, akkor tudod, hogy van ismerősöm, ahol a terhes, 35 éves, maratont futó, sportos, makk egészséges feleségét szedte szét nullára és ölte meg a cucc épp még az oltás előtt. :(

pár %-nak halálos ítélet (még oltás előtt, azóta influenza alá ment a halálozási ráta), a többiek meg nem értik, hogy mire fel ez a nagy "médiahiszti". de ez így van más vírusoknál is, a fiam most is épp 40 fokos lázzal fetreng (valszeg flu).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70948) t72killer válasza Parci (#70947) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy nagyon érdekes kérdés, hogy mi a helyzet a génlottó kontra mutánsok szituval. Vajon a komolyabb mutációs lépések esetén új húzás van és az előzőre vett szelvény kuka? Vagy mondjuk az ötösön nem jellemzően féligmeddig kuka :F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#70949) Bencus88 válasza t72killer (#70946) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Így hogy itt beszélgetünk és így megvisel ez az egész, főleg lelkileg nem is testileg, már én is elgobdolkoztam az oltáson. Amúgy mindig is érdekelt milyen lehet nem érezni a szagokat. Nesze megkaptam... :W

Parci: Igen ezért kezeltem eddig ennyire lazán, mert a 35 évem alatt 3szor voltam orvosnál. De ugye én is épülök lefele meg öregszem már nem vagyok a régi.
Nem követtem én teljesen kivontam magamat konkrétan annyira, hog el is felejtettem hogy ilyen van :DDD
Jobbulást neki

Ha már itt vagyok egy kérdés. Meddig fertözök? Napra gondolok. Mert ismerősöm is az volt, 1 hét után taliztam vele de azt mondta negatív lett

[ Szerkesztve ]

(#70950) t72killer válasza Bencus88 (#70949) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hátigen, egyikünk se lesz fiatalabb és a covid (reméhetőleg) apró de maradandó kis károkozásai ronthatják az esélyeket a későbbi körökben. Oltásért rohanni nem kell, most ugye pár hónapig védett leszel, én ősszel lövetnék egy adagot a mostani fertőzésre: akkor a jövő teled-tavaszod kipipálva.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.