Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69151) t72killer válasza Vesa (#69148) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Antivaxerezni nem reflexből szoktunk, hanem mert antivaxeréknél mindig ugyanaz a lemez. Nulla bizonyíték, ferdítések, légből kapott "logikai kapcsolatok", ennek ellenére kijelentő módban kommunikálás arról, hogy mindenért az oltás a felelős."

+1, pontosan. Az 1 évvel ezelőtti antivaxx érvelésre változatlan a válasz, nincs új a nap alatt - sőt, az akkor haluzott hosszabb távú következményekből se lett semmi.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#69152) kpityu2 válasza t72killer (#69151) üzenetére


kpityu2
őstag

A probléma az, hogy sokan igenis reflexből antivaxereznek és szalmabábozással igazolják. Tehát gyakorlatilag ugyanolyan szektásak mint az antivaxerek. Bármilyen kritika relativizálásnak van minősítve, a megfogalmazója generikusan hiteltelen és már mehet is az antivaxer kukába.
Vegyük pl azt az ütős ellenérvet, hogy a kínaiak hazudnak úgy ánblokk, tehát minden rájuk való hivatkozás érvénytelen. Készen is vagyunk. Semmi mit, miért, hogyan. Kuka. Zsupsz. Egyértelmű szektás reakció az elefántcsonttoronyból.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#69153) Ringman válasza Parci (#69150) üzenetére


Ringman
nagyúr

érdekes, bár itt az n átesés az valóban az igazolt áteséseket jelenti.

(#69154) Parci válasza Ringman (#69153) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, azok mind egyértelmű, tünetes covidok voltak. természetesen közben találkozhattak a delikvensek a vírussal úgy, hogy nem vették észre, de azért ebben a szűk körben egyelőre inkább az a jellemző, hogy amikor elkapod, akkor az elég egyértelmű... :DDD :U

a nagyon meglepő amúgy a faterom, aki 4 oltással egy évvel az utolsó után még masszívan antitestes. anyám vastag csíkja normális, 4 oltás, 1 átesés, meg hát kórházban nyomul. én örültem volna egy sötétfekete csíknak, de ez van, másfél éve voltam covidos (és a legutóbbi virnyák akkor végképp igazoltan nem az volt, mert akkor lenne igm).

és tanulságos, hogy a két oltásos (astra), de idén márciusban nagyon megrángatott párnál alig látható csík volt csak. két oltás nem elég, na.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69155) t72killer válasza kpityu2 (#69152) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1xerű: ha valaki oltatlanként, antivaxx "irodalmon nevelkedve" magyaráz, hogy neki mennyi oltáskárosult ismerőse van = red flag.

2. Én se élek egyedül egy koviubis hordóban, nekem is van egy kb 100fős merítésem: MÚLÓ ízületi fájdalmakon (nekem is vót 1-1napig, vkinek 1 hónapig) és <3hónap (amúgy eleg erős) menstruációs problémákon kívül komolyabbat nem láttam. Ezekután ha vki azzal jön, h búbópestis és vastagbélrák-járványt okozott a családjában a 'zóttás, az enyhénszólva gyanús.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#69156) kpityu2 válasza t72killer (#69155) üzenetére


kpityu2
őstag

Jó, de látod te is a fekete-fehér szélsőséggel operálsz. Miközben itt szó se volt ilyesmiről. Ez pedig szalmabábozás.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#69157) t72killer válasza kpityu2 (#69156) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem, nem vagy hajlandó az 1.bekezdésben taglalt pszichológiai alapjelenségről tudomást szerezni. Aki a járvány idején (= ISMERT volt a 2% halandóság +5+% long) készakarva magába sulykolta, hogy rá veszélyesebb az oltás, mint az éles fertőzés, rendkívül erős saját valóságot alakított ki a tényekkel szemben. Ez egy igen erős döntés, amit aztán a végletekig igazolni akar majd saját magának és bárkinek a döntést meghozó.
Többek között ezért is végzik vakmintákkal a klinikai vizsgálatokat.

A sarkítás, ameddig mostanság már gyakran elmegyek, azért van, mert k.rvára elegem van már az egész ruszkipénzelt nincsCOVID-megölaNYUGATIóttás baromságtól Gődénytől Letoháig, kiegészítve az összes műköröm-immunológus FB-bólogatóval, akiknek köszönhetően EMBEREK HALTAK MEG csupán másfél évvel ezelőtt. Az IDŐMET b.sszák el SZÁNDÉKOSAN.

Egyáltalán nem szalmabáb, a küszöb alatt bekúszó minimális antivaxx-antitudomány propaganda is óriási károkhoz vezet, max lassabban, mint mélytard forrása.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#69158) kpityu2 válasza t72killer (#69157) üzenetére


kpityu2
őstag

Tévedsz. Nagyon is tisztában vagyok ezzel az alapjelenséggel, csak nem igyekszem mindent ebbe a skatulyába belegyömöszölni. Elég harcot megvívtam igazi antivaxerekkel akik képtelenek a vakcina/vírusfertőzés kockázatelemzést elvégezni és pont azért vívtam meg ezeket a harcokat, hogy az olvasóiknak legyen erre is rálátásuk. Nem az antivaxert akartam meggyőzni, mert az nyilvánvalóan hiábavaló erőlködés lenne. Bár én szoktam hinni az igazság lassú aknamunkájában.
De attól is feláll a szőr a hátamon, amikor a vakcinákkal kapcsolatos problémákra az állítólag nagyon felvilágosul, nagyon művelt emberkék egyből totális támadásba mennek át és ráadásul nem is a problémára reagálnak, hanem a probléma felvetőjét próbálják ad hominem a földbe döngölni. Én ezt erősen sértőnek és ezért kontraproduktívnak tartom. Tessék odatenni az igaz tényeket és azok majd elvégzik a munkát.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#69159) Parci válasza t72killer (#69157) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen egyetértek. az oltás kockázati profilja picit változott azzal, hogy már nem védtelenek a zemberek (tegnap ez nálunk elég jól kiderült), de ettől függetlenül sokkal lutribb egy fertőzés, mint az oltás.

nekem csak az a szívfájdalmam, hogy nem igazán változott semmi, nem az éves boosterre készülnek kifejezetten arra specializált oltásokkal. azért egy xbb1.5-öst beadatnék idővel, ha addig nem kapom el újra.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69160) kpityu2


kpityu2
őstag

Friss muníció az antivaxereknek:

"BA.2.86 may be more capable of causing infection in people who have previously had COVID-19 or who have received COVID-19 vaccines."
Forrás:
CDC.gov

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#69161) Parci válasza kpityu2 (#69160) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez mit jelent? hogy aki oltatlan és nem kapta még el (van még ilyen? :DDD), az nem fogja elkapni? insert "mesélj még" mém here.

az meg törvényszerű, hogy azok a variánsok terjednek el, amik ki tudják kerülni a korábban szerzett immunitást. azért szeretem az ilyen "híreket", meg végső soron azt mondják, hogy a vírus úgy működik, mint egy vírus. persze, hogy egyre fertőzőbb. persze, hogy úgy evolválódik, hogy kikerüli az immunválaszt. különben kihalna.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69162) kpityu2 válasza Parci (#69161) üzenetére


kpityu2
őstag

Hát, menj panaszra a CDC-hez, hogy baromságokat irkálnak. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#69163) Mr K válasza kpityu2 (#69160) üzenetére


Mr K
senior tag

Aki szövegértési nehézségekkel küzd, annak már úgy is mindegy. Reméljük ennél tovább nem olvassák a cikket, mert akkor még a kognitív disszonanciával is meg kell küzdeniük...

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69164) Parci válasza kpityu2 (#69162) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annak hangzik. megnezem majd, hogy van-e konkrét állítás, pláne igazolt állítás, vagy csak iderantottal egy mondatot.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69165) Parci válasza kpityu2 (#69162) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, utoljára csinálok ilyet. azt is csak azért, mert azon röhögsz, hogy menjek reklamálni a cdc-hez... :((( idézek a cikkből, mert veled ellentétben nem csak belinkeltem egy szándékosan félreérthető részt, hanem bele is olvastam:

"Last week, a new variant of SARS-CoV-2 called BA.2.86 was detected in samples from people in Denmark and Israel. At least two cases have been identified in the United States."

"Transmission: With only nine sequences detected, it is too soon to know how transmissible this variant is."

tehát ők maguk mondják, hogy még nincs elég adat bármiféle megállapításhoz. úgyhogy eleve a fingot fűrészelteted velem.

"BA.2.86 may be more capable of causing infection in people who have previously had COVID-19 or who have received COVID-19 vaccines."

ez pedig a cikket végigolvasva és angolul rendesen tudva nem azt jelenti, amit a szövegkörnyezetéből kiemelve sugalltál vele. egyrészt, full feltételes mód, tehát nem állít semmit, de ezen felül is annyit mond, hogy talán fertőzőbb variáns. pont. nem azt mondja, soha nem is mondta, hogy jobban fertőzi az átesetteket, mint a nem átesetteket.

és most, hogy elb.sztam erre időt, asszem, hogy kitörlöm a topikot a listámból, mert a teljesen céltalan rettegés, szörnyülködés és borderline konteókon kívül érdemi tartalom nincs benne. majd visszanézek, ha van új szuri, vagy pozitívat tesztelünk, terjed valami covid-gyanús kórság stb. ez a kutatáshoz nem értő emberek publikációk böngészése teljes tévút, már syberiánál is ordítóan látszott. egyikünk sem tudja igazán, amikor egy ilyet olvas, hogy mit olvasott pontosan. ahhoz meg már nem elég izgalmas a téma, hogy játszásiból fantáziáljunk rajta.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69166) t72killer válasza Parci (#69165) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk izgalmas lesz a következő 2 hónap: a napokban egy mega-skót fesztivál volt tőlünk 2falunyira, a világ minden tájáról idesereglett néppel, "természetesen" a helyi gyerkőcök nagyrésze kint. Nagyfiú holnaptól orrspray-el megy suliba :((( .

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#69167) Z.É.T. válasza t72killer (#69166) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nekem "szerencsém" van, pár napja eleve elkezdtem használni az allergodil orrsprayt, különben semmit nem tudok csinálni a szénanáthától - aludni sem - így talán a covid is kipipálva :DDD

(életemben egy szezont voltam enyhén allergiás, a covid óta meg a környezetemben rengetegen bőr/nyálkahártya tünetek vannak)

Korábban olvastam is valahol, hogy ez a genya tud hisztamin intoleranciát is bónuszba.

(#69168) t72killer válasza Z.É.T. (#69167) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amúgy sima nátha ellen is jó cucc, asszonnyal hozatok amikor ősszel mennek nagyszülőzni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#69169) Mr K


Mr K
senior tag

A tigrisszúnyogok miatt nem adhatnak vért a XVI. és a XXII. kerületben élők, valamint a szegediek sem
"Az ázsiai tigrisszúnyog ugyanis terjesztheti a nyugat-nílusi lázat okozó vírust, ami már évek óta jelen van Magyarországon. Kurucz Kornélia biológus azt mondta, a véradás tiltásának hátterében az áll, hogy a kórokozót ne adja tovább a véradó. [...] A közönséges, dalos szúnyog is képes terjeszteni ezt a kórokozót, tehát az, hogy a tigrisszúnyog kockázata nagyobb kockázatot jelent, az még nem ad okot arra, hogy esetleg pánikoljunk. [...] A fertőzés a legtöbb esetben nem okoz panaszt, de az esetek 20 százalékában akár agyhártya- vagy agyvelőgyulladás is kialakulhat."

Nem adhatnak vért két budapesti kerület és Szeged lakosai, ha megcsípte őket a tigrisszúnyog
"Jelen pillanatban a megjelölt területeken életvitel szerűen élő személyek, és azok, akik ezeken a területeken 24 egybefüggő óránál hosszabb ideig tartózkodtak, abban az esetben nem adhatnak vért 30 napig, ha tigrisszúnyog-csípést tapasztaltak. Tehát a két tényező (területi érintettség plusz szúnyogcsípés) együtt állása esetén történik kizárás."

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69170) kpityu2 válasza t72killer (#69168) üzenetére


kpityu2
őstag

1/4 arányban lehet hígítani a tanulmány szerint. Viszont rendszeresen célszerű használni, mert kell 2-3 nap amíg kialakul a védőhatás. Meg mielőtt tömegbe/zárt helyre megy az ember.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#69171) t72killer válasza Mr K (#69169) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Máig nem értem, hogy miért nincs valami 100-200 kórokozóra harapó OLCSÓ teszt, amivel a leadott vérmintákat tesztelnék. XXI.szd-ban élünk, akkora számítási kapacitással az óráinkban, amit 2 emberöltővel ezelőtt csak hajóval lehetett szállítani...

#69170: :R , felengedem forralt+kihűtött vízzel. Nem olcsó mulatság :(((

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#69172) kpityu2 válasza t72killer (#69171) üzenetére


kpityu2
őstag

Én a DM-be vásárolható desztillált vizet használom 2l/5l kiszerelésben van, de gyógyszertárban is kapni drágábban, szerencsére nem kell sok belőle. Nekem már van 4 üres üvegcsém, amikor veszek újat azokba szétosztom és felöntöm a DM-es vízzel.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#69174) Mr K


Mr K
senior tag

Régen volt már USA variáns megoszlás (mondjuk ez is egyre megbízhatatlanabb :(( ):

Átrendeződött az élboly: az EG.5 lett a leggyakoribb variáns és az FL.1.5.1 lett a második (Ezek az XBB.1.9.2 és az XBB.1.9.1 alvariánsai), az XBB.1.16-ot pedig beérte az XBB.2.3 (bár a következő két helyen is XBB.1.16 alvariánsok szerepelnek):

Most is lehet újdonságot találni, pl. az EG.6.1-et.
[forrás]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69175) t72killer válasza Mr K (#69174) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hátigen, félmilliárdos országban párszáz-párezer szekvenciából megmondani a tutit...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#69176) Vesa válasza kpityu2 (#69152) üzenetére


Vesa
veterán

"Vegyük pl azt az ütős ellenérvet, hogy a kínaiak hazudnak úgy ánblokk, tehát minden rájuk való hivatkozás érvénytelen. Készen is vagyunk"

Végülis, az idézett rész előtt, "csak" egy teljes egész külön pontban lett kifejtve az ellenérv, elég részletesen és konkrét érvekkel megtámasztva. Örülök, hogy sikerült ismét ferdítéssel operálva, a lényeget mellőzve, és a kevésbé releváns -bár szintén valid- részt kiragadva úgy beállítani a mondandót, mintha az téged igazolna.
Ajánlom ismételt -és értő- elolvasásra az 1.-es pontot! Örülök, hogy segíthettem! :W

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#69177) Mr K


Mr K
senior tag

Három nappal a Covid-oltás után meghalt, két évig kellett várni a magyarázatra
"Egy 13 éves michigani fiú napokkal azután vesztette életét, hogy 2021-ben megkapta a Pfizer covid-19 vakcinájának második dózisát. A halál oka azonban lehet, hogy mégsem a vakcina, hanem szisztémás bakteriális fertőzés volt," de ennek alighanem nincs már jelentősége.

Eredeti forrás:
Michigan teen’s death fueled anti-vaccine rhetoric. We got CDC’s investigative report.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69178) Ringman


Ringman
nagyúr

important study that shows that immunity from infection or vaccination or both changes depending on exposure -so protection afforded by immunity is lower when exposure is high. Another argument for reducing exposure via ventilation, air-filtration and respirators

[link]

(#69179) Mr K


Mr K
senior tag

Nincs rá bizonyíték, hogy a tigrisszúnyog valóban terjesztené a nyugat-nílusi vírust Magyarországon
"A fertőzés az esetek kevesebb mint 1 százalékában jár súlyos, központi idegrendszert érintő vírusos agyvelőgyulladással, ami akár halálos kimenetelű is lehet.
A vírus ellen, ami utoljára 2018-ban okozott nagyobb, 225 emberi megbetegedéssel járó járványhullámot Magyarországon, jelenleg nem létezik jóváhagyott védőoltás vagy antivirális gyógyszer, és csak a tünetek kezelésére van lehetőség. Az idei szezonban az esetszámok a 2018-astól eddig messze elmaradnak, a Nemzeti Népegészségügyi Központ augusztus 20-ig nyolc megbetegedést regisztrált."

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69180) t72killer válasza Mr K (#69179) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na ebbe se fogunk kihalni :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#69181) Mr K


Mr K
senior tag

Két hónap alatt kétmillió halált okozott a kínai Covid-nyitás
"A többlethalálozások alapján ez a sorrend jelentősen megváltozik – az élen India áll 6,2 millió halálozással, majd Kína 2, Oroszország 1,5 és az Egyesült Államok 1,3 millióval."

#69180 t72killer Egyelőre. ;)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69182) Parci válasza t72killer (#69180) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ma mondta anyám, hogy az esetek túlnyomó részében influenzaszerű tünetek és kész, nem egy komoly betegség. nyilván van kivétel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69183) kpityu2 válasza Parci (#69182) üzenetére


kpityu2
őstag

Tegnap a tévében is ezt mondták, hogy egy gyenge nátha. Úgy legyen.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#69184) Parci válasza kpityu2 (#69183) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

épp mint a covid ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69185) gergo5991 válasza Parci (#69182) üzenetére


gergo5991
őstag

pár éve elkaptam valamit szegeden a szunyogoktól, 3 hétig k0 voltam
abből 2 hétig úgy éreztem hogy bele halok
kórházba be se vittek, injekció meg tabletták azt feküdjem ki..
én úgy gondolom a nyugat nilusi láz volt, másat nem igen terjeszt arrafele a szunyog ami ennyire megviselt volna
ha tényleg az, akkor örülhetek a lifetime védettségnek, ha meg nem akkor nemtudom

[ Szerkesztve ]

(#69186) t72killer válasza gergo5991 (#69185) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A malária is szunyival jön és az eléggé ki tudja ütni az embert. Köbméter erős antibiotikummal szokás kezelni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#69187) Mr K


Mr K
senior tag

Egyre többen halnak meg légiós betegségben egy lengyel városban
"14-re emelkedett a délkelet-lengyelországi Rzeszówban a légiós betegségben meghaltak száma, [...] A Legionella baktériumok által fertőzöttek száma 159 főre nőtt, közülük 103-an a Krakkó és az ukrán határ között fekvő kétszázezres város lakói."

Külföldiül:
Rzeszow: Legionnaires' disease kills 14 in Poland
(Be kell lélegezni a fertőzött vizcseppecskéket, pl. légkondi, zuhany, vécé terjesztheti. Kezdetben influenzaszerű tüneteket okoz.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69188) Mr K válasza t72killer (#69186) üzenetére


Mr K
senior tag

A malária megelőzésére készülőben van egy újfajta kezelés, a covid ellen is használt mesterséges antitest:
Monoclonal antibodies show promise for malaria prevention
(Mondjuk a covid-nál nem értek meg hosszú életet az antitest termékek, mert a Covid túl gyorsan mutálódott.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69189) Parci válasza Mr K (#69187) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a legionella elég nagy szopó tud lenni. nagyon figyelni kell a pangó vizekre... az egész ivóvízhálózat sem véletlenül úgy van tervezve, ahogy.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69190) Ringman


Ringman
nagyúr

(mehetne a klímaváltozásos topikba is)

[ Szerkesztve ]

(#69191) VinoRosso válasza Mr K (#69187) üzenetére


VinoRosso
veterán

"Rzeszów Lengyelország egyik logisztikai központja, innen indulnak Ukrajába a katonai szállítmányok és humanitárius segélyek, és az amerikai csapatok bázisa is."

"A Legionella fegyverként történő alkalmazására történtek már próbálkozások. A Legionella pneumophila genetikai módosításával a fertőzött állatok halálozási rátája akár 100%-ra is növelhető. Szergej Popov volt szovjet biomérnök, 2000-ben kijelentette, hogy csapata genetikai módszerekkel felerősített biofegyverekkel kísérletezett, többek között Legionellával is. Popov a Vektor Intézet vezető kutatójaként dolgozott 1976-tól 1986-ig, amikor is nyugatra szökött. Később közzétette a szovjet biofegyverkezési program számos részletét és az USA-ban telepedett le."

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Legionella

:U

Nem kell írni, tudom anélkül is: összeesküvés elmélet (?).

(#69192) kpityu2 válasza VinoRosso (#69191) üzenetére


kpityu2
őstag

Az. Kisebb legionella járványok meg időről időre eddig is előfordultak nyaranta. Pangó meleg vizekben szaporodik. Ha kapcsolódnak is az amerikaiakhoz max. annyiban, hogy náluk elterjedtebb a klímahasználat mint a kies kelet-európában. Elég visszakeresned a gugliban, szinte minden évben előfordul.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#69193) VinoRosso válasza kpityu2 (#69192) üzenetére


VinoRosso
veterán

Persze, hogy az mi más lenne, ezért írtam, hogy tudtam előre. A covidról is megmondták itt a tudós urak, hogy nem laborszökevény, meg nem mutálódik, ezért nem kell majd évente frissíteni az oltásokat.
A Legionella főleg a NATO bázisok körében gyakori, ezért nem is vizsgálódnak szabotázsra gyanakodva a lengyel hatóságok. Ja de...

(#69194) kpityu2 válasza VinoRosso (#69193) üzenetére


kpityu2
őstag

1. szerintem is laborszökevény. De ebből még nem következik, hogy ez a legionella konteó igaz.
2. nem azért kell frissíteni mert laborszökevény, hanem azért mert koronavírus. (valójában az a csoda, hogy az oltás annyira is működött amennyire).
3. Mint mondtam az amcsik szeretik a klímát és a legionellának szezonja van.

Szóval annál erősebb érvek kellenek, hogy kérem a tudós urak a covid esetében is sumákoltak, meg, hogy a kitörés helyén NATO bázis van. A légúti fertőzések jobban terjednek ott ahol sok ember van egy kupacban. Nincs szükség hozzá az oroszokra. Az, hogy vizsgálódnak, teljesen természetes egy ilyen kitörésnél. Ha a helyi iskolában lenne, akkor is vizsgálódnának. Szóval mindaddig amíg nincs valami konkrét adat ami szabotásra utal, addig ez csak konteó. Valami extra valószínűsítő infó is kellene, hogy ennél több legyen, mint ahogy a covid esetében van is ilyen.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#69195) VinoRosso válasza kpityu2 (#69194) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem vontam összefüggést a lableak és a mutagenitás közt, csak a szokásos magas lóról nagy mellénnyel való konteóbélyegezésre (ami tartalmát tekintve='te hülye vagy, nem étesz hozzá, mi vagyunk itt a szakértők') utaltam amivel itt korábban az alább említett két egymástól eltérően említett felvetésemet lesöpörték az asztalról 2020-21 tájékán.
Lengyelországban nem a köjál vizsgálódik, hanem a titkosszolgálat. Úgy látszik ők is paranoid összeesküvési mániában szenvednek.

(#69196) Z.É.T. válasza VinoRosso (#69191) üzenetére


Z.É.T.
őstag

"Csak mert paranoid vagy, nem biztos, hogy nem üldöznek."

Nekem is "gyanús", mint minden, amihez a szovjeteknek köze van.
De annyi ilyen van, hogy feleslegesnek érzem egy nyilvános fórumra beírni. Ha felkelti a gyanúmat valami, akkor elmentem egy jegyzetbe és később még ránézek, hátha elmozdult a dolog valamerre. Ha szabotázs is lenne, nem biztos, hogy nyilvánosságra hozzák. Magamban hozzá is szoktam rendelni egy valószínűségi arányszámot, persze csak a benyomásaim, az információk és az előítéleteim alapján. Itt 15%-ot adok neki.
Ha javasolhatom, próbálj egyensúlyt találni az éber figyelem és az "Everything is a conspiracy!" között, gyanakvó alkatoknak nem könnyű, de nekik(/nejünk) különösen fontos. Főként a digitális kor délelőttjén, amikor információ-, és dezinformációbőségben élünk. ;)

(#69197) kpityu2 válasza VinoRosso (#69195) üzenetére


kpityu2
őstag

Az a dolguk, hogy vizsgálódjanak. Tekintettel a különleges helyzetre, ez érthető. De ebből még önmagában nem következik semmi.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#69198) t72killer válasza VinoRosso (#69191) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Simán lehet, hogy a ruszki ügynökök megcsepegtették egy kicsit a környéket, elég 💩ul állnak Ukrajnában. De ezt ki lehet deríteni, h upgradelt vagy "vad" legionelláról van szó.
De persze lehet, hogy a jó szokás szerint telibe💩rt klímák a hibásak, én elsősorban ebből indulnék ki, de valóban, kivizsgálnám a másikat is. Tény, a "természetes" legionella is egy húzós cucc, akár azzal is szabotálhattak klímaberendezéseket.

#69193: a covid sztem is kínai laborból szökött ki. Mi másért f.sott volna a kínai rezsim IDŐBEN közzétenni, h gáz van?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#69199) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, én legutóbb felhúztam magam az uborkaszezonban gerjesztett marhaságon, erre rátesztek még egy lapáttal. tudjátok, hogy milyen gyakori a legionella? nagyon. de ja, nyilván titkos ruszki biofegyver, amit simán megoldottak egy nato bázison, miközben a konkrét fronton egy rakétát nem tudnak a helyszínre vinni.

apppám...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69200) VinoRosso válasza t72killer (#69198) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem a klímában volt hanem a vízhálózatban. Klímákba egyesével elhelyezni nem túl hatékony módszer a kútmérgezésre. Sokkal egyszerűbb behálózni az embert akinek kulcsa van a víztoronyhoz, aztán a kezébe nyomni a fiolát, hogy bedobja amikor nem néz oda senki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.