Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) Emunem


Emunem
aktív tag

Hali,

A konfigom:
Alaplap: Asrock B85 Pro4 ATX
CPU: Intel Cora i5-4460 Turbo
VGA: Gigabyte GeForce GTX 960 WF 2X OC 4GB
RAM: 16 GB (2x8) HyperX Fury Black DDR3 1866 cl10
Ház: CM N300
Samsung SH-224GB/BEBE 24x DVD±R 8x DVD±RW 5x DVD-RAM SATA Bulk Black

A kinézett tápok:

LC-Power LC6550 V2.2-B SuperSilent 550 Watt ATX Netzteil PFC 80+ Bronze

Seasonic S12II-620 Watt Netzteil 80+ Bronze 120mm Lüfter, aktive PFC

Cooler Master B500 V2 ATX 2.31 80+ Netzteil aktive PFC 120mm Lüfter

Vélemény? Esetleg ajánlat, max 20K-ig..

"... hát persze ..."

(#10452) Emunem válasza Emunem (#10451) üzenetére


Emunem
aktív tag

esetleg ezt még, és ez az utsó kérdés.

Thermaltake Hamburg 530W ATX Netzteil (120mm Lüfter) 80+ Bronze

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#10454) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Sziasztok. A mai minőségi tápegységek nagyjából mekkora terhelésnél tudhatják azt a hatásfokot, amivel eladják őket?

(#10456) Cobra. válasza winhate (#10450) üzenetére


Cobra.
őstag

Lehet vga is, de táp is, ugye nagyon nem mai darab és erősen a max közelében van terhelve bootoláskor.

(#10457) jacint78 válasza Cobra. (#10456) üzenetére


jacint78
addikt

Nem egészen, a VGA nem sokat eszik boot közben, mivel nem csinál semmit és a processzor sincs agyon terhelve.

type your text here..

(#10458) jacint78 válasza winhate (#10450) üzenetére


jacint78
addikt

Én inkább a HDD-t ellenőrizném.

type your text here..

(#10459) 2007


2007
tag

Sziasztok!
Egy másik topikban feltettem már a kérdést, de egyelőre nem kaptam kielégítő választ. Talán majd itt...
Tudom, alap dolog, hogy kvázi-szinuszos szünetmentes és aktív PFC-s táp nem a legjobb választás egymás mellé, de a szinuszos UPS drága, nem-aktív PFC-s tápot meg nem lehet kapni.
Szóval EATON 5E 650i USB szünetmentesre kötve használtam kb. 1 évig egy asztali gépet aktív PFC-s, FSP belsős Be Quiet! táppal, és egy rendkívül alacsony fogyasztású gépet mellette, aktív PFC-s FSP táppal. A két gép együtt csak nagyon ritkán volt bekapcsolva.
A hibajelenség: néhány hét különbséggel mindkét táp elhalálozott. Az FSP egyszercsak nem kapcsolt be, a Be Quiet! pedig használat közben leállt, és többet nem lehetett bekapcsolni. Egyelőre csak annyit teszteltem le, hogy egyik táp sem működik, és mindkét gép megúszta a dolgot, valamint hogy az UPS kimeneti feszültsége terhelés nélkül korrekt, és stabil.
A kérdés: Lehetséges, hogy a tápok tönkremenetelében szerepet játszott a kvázi-szinuszos UPS? Gyanús, mivel a tönkremenetel előtt többször lett áramtalanítva a lakás. Bár az is igaz, hogy jó meleg is volt ugyanebben az időszakban. Lehetséges, hogy csak a véletlen műve hogy együtt haláloztak el a tápok? Mit tegyek, mit mérjek le? Egyelőre nem merek újabb aktív PFC-s tápot venni. Vagy ha ismét baj lenne, a garancia véd engem attól hogy táp nélkül maradjak?

The meaning of life is to give life meaning

(#10460) jacint78 válasza 2007 (#10459) üzenetére


jacint78
addikt

Nem valószínű, hogy köze lenne a tápok halálához az UPS-nek. Fényképezd le a tápok belsejét és mondom, hogy mivel kezdd. Ha nem verték le a megszakítót, vagy durrantak a tápok, akkor nem a PFC durrant le bennük, ugyanis annak elég látványos jelei szoktak lenni. :D

type your text here..

(#10461) HaZsolt


HaZsolt
őstag

SEASONIC Platinum Series Fanless és SEASONIC X Series Fanless között mi a különbség? Melyik a jobb passzív tápegység? X Series fanless már nincs is a Seasonic honlapján, befejezik a gyártást?

(#10463) 2007 válasza jacint78 (#10460) üzenetére


2007
tag

Szerintem kár lefotózni, minden rendben van látszatra. Sehol egy púpos kondi, sehol nincs nyoma magasabb hőmérsékletnek, füstnek. Úgy is állt le, se hang, se szag, se lecsapott megszakító. Akkor (ha nem akarok UPS-t cserélni), csak vegyek két új tápot, és reménykedjek hogy szereti a szünetmentesem, ugye? Célszerűen egyenként megvásárolva, nehogy pont két háklis darabom legyen...

The meaning of life is to give life meaning

(#10464) PNP


PNP
őstag

Üdv!

Labortápot csinálnék régi PC tápból. Csináltam már hasonlót, most viszont belefutottam valamibe, amit nem értek. Az áldozat egy FSP 350PNF, leegyszerűsítve annyit csináltam vele, hogy előlapra, banándugós csatlakozóba kivezettem 3.3V, 5V, 12V feszültségeket, illetve egy kapcsolóhoz a zöldet és a groundot.
Tünet: bontás előtt a táp jó, átalakítás után viszont csak egy pillanatra kapcsol be, a venti felpörög egy másodpercre, majd leáll. Ha lekötöm a ventilátort, akkor nem kapcsol ki (ilyenkor ugye gyakorlatilag nincs rajta fogyasztó), de amint rárakom a 12 voltra, lekapcsol ugyanúgy. Ez tűnhetne szimpla bénázásnak, tehát biztosan valamit rövidre zártam valamit, de akkor gondolom terhelés nélkül is lekapcsolna egyből. Amitől végképp nem értem, hogy mi történik: vettem egy másik ugyanolyan tápot, és odaadtam egy barátomnak, hogy inkább akkor alakítsa át ő. És konkrétan ugyanazt csinálja a táp: átalakítás előtt bekapcsol ventivel, módosítás után csak 0 terhelés mellett marad bekapcsolva.

Egyetlen dolog ami nem olyan, mint gyári állapotában, az az, hogy minden dugóhoz párhuzamosan két ér megy, tehát két 12V össze van kötve, két 5V is, két GND, stb. De okozhat ez bármi gondot? (Még csak keverve sincs a 12V1/V2)

Ami még nekem furcsa, hogy kikapcsolt állapotban multiméter szakadásvizsgálójával rámérve a különböző feszültség ágak és a GND nincs teljesen szétválasztva.

:F

(#10465) jacint78 válasza 2007 (#10463) üzenetére


jacint78
addikt

Avatott szem többet lát és ha pontosan látom, hogy melyik fajta bele van, akkor meg tudom mondani, hogy mit kell cserélni és életre is kelhet akár. :K

PNP

Szkóppal kell mérni ( a multiméter lassú ehhez), hogy melyik feszültség van a határokon kívül és melyik miatt kapcsolja le a védelem. Amúgy, ha labortápot akarsz csinálni belőle, alap, hogy a védelmet tlejesen ki kell kötni és a visszacsatolást is át kell alakítani.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#10466) PNP válasza jacint78 (#10465) üzenetére


PNP
őstag

Oké, ehhez nem értek :U Két Chieftec tápot már átalakítottam így, vígan mennek, csak ez a két FSP kapcsolgat le. Néztem pár tutorialt ilyen átalakításról, sehol nem csinálták azt, amit te mondasz. Ezzel nem azt mondom, hogy nincs rá szükség, csak hogy nem tudom hogyan kellene.
Szkóp nincs sajnos. De továbbra sem értem, mi változott a gyári állapothoz képest, ami miatt a saját venti terhelése sok lett neki.

(#10467) jacint78 válasza PNP (#10466) üzenetére


jacint78
addikt

Kezdem nem érteni, hogy mit értesz labortápegységgé való átalakításnak. :(

type your text here..

(#10468) PNP válasza jacint78 (#10467) üzenetére


PNP
őstag

Leírtam szerintem. PC tápból asztali tápot csinálnék. A gyári feszültségeket kivezetem előlapra, plusz még megy bele egy buck-boost konverter is, hogy tudjak állítani feszültséget, kap kijelzőt (V/A), de ez most lényegtelen, még nincs beépítve semmi, de már gondom van a táppal.

(#10469) VIPowER válasza PNP (#10468) üzenetére


VIPowER
senior tag

Földelést bekötötted? Bár nélküle is működnie kellene, de lehet ez egy különlegesen érzékeny táp. :)

[ Szerkesztve ]

(#10470) PNP válasza VIPowER (#10469) üzenetére


PNP
őstag

Ahhoz hozzá se nyúltam.

(#10471) VIPowER válasza PNP (#10470) üzenetére


VIPowER
senior tag

Oké, nem figyeltem eléggé. Azt hittem kivetted a komplett tápbelsőt, és átraktad valami dobozba.

(#10472) jacint78 válasza PNP (#10468) üzenetére


jacint78
addikt

Egy PC tápot nem lehet úgy járatni, hogy csak valamelyik ága van terhelve és a buck és boost konverternek sincs semmi értelme. Ha labortápot akarsz belőle csinálni, akkor ki kell kötni a védelmet, meg a többi ágat is és a 12V szekunderét felhazsnálva a visszacsatolást is úgy kell átalakítani, hogy azzal álítható legyen a feszültsége és ez megoldható is kb. 3 és 40V között, Nézz utána ennek a témának egy kicsit jobban.

type your text here..

(#10473) PNP válasza jacint78 (#10472) üzenetére


PNP
őstag

Kösz, utána fogok olvasni.
Viszont közben kiderült, mi okozta a gondom, a barna (3.3V sense) nem volt összekötve a 3.3V ággal.

(#10474) HaZsolt válasza #68686080 (#10462) üzenetére


HaZsolt
őstag

Tehát akkor a Platinum a jobb, X seriest nem érdemes venni? Kösz a választ.

(#10476) nagati


nagati
csendes tag

Sziasztok vettem egy tápot aminek van -12v ja (kék) színű a régi tápom 18 pin-es ezen nincs -12 volt Az lenne a kérdésem hogy ezt az alaplap használja vagy a tápegység. A lábak sem ugyanabban a kiosztásban vannak de ezeket meg tudom cserélni. köszönöm a válaszokat előre is üdv: Attila

(#10477) nagati


nagati
csendes tag

Egy kis instrukció sajnos nekem ez sem segített: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10479) nagati válasza #68686080 (#10478) üzenetére


nagati
csendes tag

Az eredeti tápegység Delta electronics model: Dps-290AB A
Amire cserélni szeretném az meg egy: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10480) Sörike


Sörike
tag

Sziasztok!
Adott egy i5-6600as proci, egy gigabyte h110m-s2h alaplap, és egy Chieftec GPS-450AA-101 A táp. Az a helyzet, hogy össze lett rakva minden, minden kábel a helyére rendesen be van dugva, de a gép nem indul. A lapon van egy 8 tűs Csati ami a CPU-nak kéne, de a tápon csak 4 tűs van, szerintem ez miatt nem kapcsol be a gép, mert az alaplapon a lábak épek, a táp működik... Ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#10482) nagati válasza #68686080 (#10481) üzenetére


nagati
csendes tag

Már átkötöttem de megmaradt a minusz 12 volt az új tápegységről a régiben nem volt -12 voltos kábel. üzemel minden jó de gondolom az a -12 volt scak szolgál valamit.Ha az alaplapot akkor nincs gond mert gondolom akkor ennek a lapnak nem kell. de ha a tápegység-nek kell mert valami jelet fogad rajta az alaplaptól akkor jó lenne tudni hogy mi nem megy a tápegységen.PL a PFC.
THX
Üdv: Attila

[ Szerkesztve ]

(#10484) nagati válasza #68686080 (#10483) üzenetére


nagati
csendes tag

Köszönöm üdv : Attila

(#10485) Semin


Semin
senior tag

Sziasztok!

Van egy EVGA GS 550-es tápom, és azt szeretném kérdezni, hogy csak 1 ágat használok a XFX R9 390-es kártyámhoz..

Okoz ez bármilyen problémát? (hibajelenséget nem tapasztaltam)

Köszi!

(#10487) Semin válasza #68686080 (#10486) üzenetére


Semin
senior tag

van persze járt a táphoz, csak most 1 kábelnek kell elférnie a házban (mITX) vagy pedig 2.
Így nem lóg a vége úgy fog kb ennyi a változás :))

(#10489) Casoli


Casoli
őstag

Sziasztok!

Tápegységnél létezik olyan meghibásodás, hogy elgyengül? Teszem azt, két évig hibátlanul működött, aztán most meg már úgy tűnik kevés, mert kikapcsol a gép terhelt állapotban változó időközönként. Volt már nekem ilyen tápom, az úgy mutatta a túlterhelés jeleit, hogy kikapcsolt a gép, de a visszakapcsoláshoz áramtalanítani is kellett. Ez a táp csak szimplán lekapcsol magától, majd egy másodperc múlva bekapcsolja a gépet. Volt itthon kéznél egy 400Wattos Chieftec táp, az már a játékok indításánál ugyanezt produkálja, vagyis túlterhelődik. Na most én csináltam egy csúnya dolgot, az R9 290 kártyámat két tápról hajtottam meg, így úgy tűnik, tényleg a 630Wattos Tt tápom tényleg elvesztette erejét, mert a gép két táppal nem kapcsolt ki.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#10491) Casoli válasza #68686080 (#10490) üzenetére


Casoli
őstag

A hiba, hogy kikapcsol a gép, majd két másodperc mulva bekapcsol a gép. Multiméter van, de előfordul, hogy eltellik egy óra is, mire produkálja a hibát. Sajnos nem tudok ennyi időt szobrozni a multi kijelzője előtt. Hétfőn szerzek egy új tápot, tutira csak ezzel tudok megbizonyosodni, hogy a tápom a hibás. Elvileg annak kell lennie, mert pont ugyanez történik a 400as chieftec táppal. Ennek 2x14amperes ága van míg a 630asnak 1x45A a 12V-n. Azért egy ssdvel, két hddvel illene elvinnie egy r9 290-t.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#10493) Casoli válasza #68686080 (#10492) üzenetére


Casoli
őstag

Sajnos de... Ezért fura a hiba. Már kb. 4x szedtem darabjaira a gépet, eddig a vga volt gyanus, viszont melohelyen 8 órát ment a furmark hibamentesen egy másik rendszerben.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#10494) Casoli válasza Casoli (#10493) üzenetére


Casoli
őstag

Tápcsere után minden oké :) :C

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#10495) core i7


core i7
addikt

Sziasztok Ez 85 Plus-os tápegség valami újdonság? Jobb mint mondjuk egy 80+ Titanium/Platinum? Nem rég láttam a Keep Out márkának az egyik tápjára 85Plus volt írva :F

(#10496) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Melyik tápot vegyek topicba már beírtam figyelmetlenségből, de talán inkább itt van a helye a kérdésemnek.

Lenne a lenti gép, amit jelenleg egy Delta DPS-300AB hajt.
i3 2120
4gb ddr3
1 hdd
1 ODD
1 8cm ház venti
Ha jól tudom ez egy egészen korrekt táp, kérdésem az lenne, hogy elbírna-e egy HD 6950-t amit 1db 6pin-es tápcsatlakozóval kell ellátni.
Én kevésnek érzem, de ha megcáfoljátok én csak örülök.

Köszi!

(#10498) #65537792


#65537792
törölt tag

Sziasztok!

Ha tápban a venti elindul és zörejt hallok, gondolom csapásgyas lett a venti vagy ilyes. Ez még nem ok a gariztatásra gondolom.

Ventit cserélni körülményes? De a legnagyobb gondom, hogy matricázva is van, hogy ne lehessen szétszedni.

(#10499) jacint78 válasza #65537792 (#10498) üzenetére


jacint78
addikt

Hogyne lenne ok, előbb utóbb meg is fog szorulni.

type your text here..

(#10500) Kaci84 válasza core i7 (#10495) üzenetére


Kaci84
őstag

Ez valami vicc...? :Y

80+ (standard), bronze, silver, gold, platinum, titanium

Így van sorrendben lentről felfelé haladva minőségben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.