Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) Tubi2 válasza Methionyl (#10750) üzenetére


Tubi2
senior tag

Legrosszabb eset: zárlatba megy a venti és kiküldi a 12V-ot az 5V-os részeknek.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#10752) subaruwrc


subaruwrc
félisten

Üdvözlet.

hátha tudnak valami magyarázattal szolgálni az itteni szakemberek.
tegnap ugyanis sikerült eldurrantanom egy 1250w-ra méretezett 80+ platinum tápot ( deepcool quanta )
úgy hogy látszólag semmi nem indokolta.

3770k processzorral végeztem éppen folyékony nitrogénes tesztet,majd program futtatás közben lekapcsolt a rendszer és legközelebb mikor az alaplapi gombbal indítottam a gépet a táp elszállt egy szép nagy kék szikra kíséretében ( alaplapot is magával vitte ).

ennyiből lehet valamire következtetni ?

én magam arra gondoltam hogy talán a hibrid venti vezérlés lehet a felelős ami az elpukkant területet nem veszi figyelembe a bekapcsolásához csak mondjuk a nagy bordák / fetek hőmérsékletét ami viszont nem volt elég magas ahhoz hogy bekapcsoljon ( talán 250-300w lehetett a maximum terhelés rajta )

kiváncsi vagyok lehet-e valamire tippelni ilyen esetben.

köszi.

(#10755) subaruwrc válasza #68686080 (#10754) üzenetére


subaruwrc
félisten

amennyire láttam hirtelen,a betáp környékén pukkant el valami.
ventivel felém volt az élére fektetve a táp.
kapott már korábban ekkorát vagy nagyobbat is,egy éve használtam gond nélkül,néha 3db gtx 1080-at etetett 6950x cpuval.

(#10757) subaruwrc válasza #68686080 (#10756) üzenetére


subaruwrc
félisten

bár nagyon gyík vagyok a témához de amennyit én tudok a tápokról a PFC-re tippeltem volna,rémlik egy ilyen félmondat hogy az alul hajtást az sínyli meg a legjobban ( namármost az 1250w általában alul volt .. + hibrid venti vezérlés .. ).

készenlét van de lapot nem indít,venti nem moccan vele.a teszter lámpa egyszer felvillant aztán kialudt,automatát nem veri le,nem is szikrázik.

(#10759) subaruwrc válasza #68686080 (#10758) üzenetére


subaruwrc
félisten

szponzorációként kaptam de megpróbáljuk garozni igen. :R

(#10760) subaruwrc válasza #68686080 (#10758) üzenetére


subaruwrc
félisten

lapnak ilyenkor melyik részét viheti el ?
van rá valami esély kiszűrni és javítani ? ( teszem azt egy zárlatos alkatrész leforrasztásával ) ?

(#10762) subaruwrc válasza #68686080 (#10761) üzenetére


subaruwrc
félisten

:(((
:R

(#10763) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Egy viszonylag egyszerű kérdésem lenne: a tápom egy Be Quiet! 500W-os silver darab. Ugye ezen van egy 6 pines, és egy 6+2 pines PCI-E tápkábel, ezek vannak bedugva a VGA-ba (GTX 1070).

Lenne bármi baja a tápnak, ha a VGA-t csak a 8 pines ágról hajtanám egy ILYEN kábellel? Tehát ártana bármit a tápnak ha a VGA áramfelvétele nem mindkettő, hanem csak az egyik ágról menne? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10765) LLKobe válasza #68686080 (#10764) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi, közben megoldottam máshogy. Vettem két hosszabbítót (6pin female -> 6+2 pin male) így mindkét ágat tudom használni. Köszönöm a segítséget:R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10766) marlowe66


marlowe66
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy épülő PC:
Proci: Intel i7 6700
Alaplap: Asus Z170P
Memória: 2x8gb Kingston KVR21N15D8/8
Videókártya: GIGABYTE GeForce GTX 750 Ti

Tápegység: Kolink CHS-500 (2013-as verzió, HI-POT QC PASS minősítés)

Tudom a tápegység nem egy minőségi darab de most ideiglenes megoldás lenne. Szóval a kérdésem az lenne,(ha semmi overclock nem lesz) biztonsággal táplálhatom a felsorolt hardver elemeim ha a gép elé egy APC Back-UPS 350 szünetmentes is lesz kötve? Előre is köszönöm a válaszokat!

(#10768) lotuska


lotuska
tag

Sziasztok adott az alabbi tap: [link] 2x17A 12V-os aggal + 2x6+2pin PCI csatival.

Eleg lehet ez egy i5 2500k+R9 280x ASUS [link] nak?

Koszi elore is a segitseget :)

(#10769) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

A segítségetek szeretném kérni, már teljesen kétségbe vagyok hogy nem találok megoldást és senki nem tudott még...

Van egy Roland Va 76 -osom (hangszer szintetizátor).
Beépített tápegysége van.

A tápegysége random szerűen van hogy nem indul el, ilyenkor ilyen hangot hallat magából.

Íme egy videó róla. a jelenségről..

próbáltam már hogy a tápegységen az összes kondit lecseréltem, a hiba ismét mutatta magát.
Aztán egy szerelőnél (hangszer szerelő) volt még megmaradva elmondása szerint origi új va 76 os táp, azt tettük bele. vagy 12 szer volt bekapcsolva majd ismételt előjött a hiba. (ennek kb 8 hónapja).
Igaz a fentebb linkelt videó még a régi táp, de az új is ugyan így nézz ki, és ilyen hangot ad ki magából most mikor nem indul.

Mi lehet a gond, mi okozhat ilyen jellegű problémát.

Amit megfigyeltem, kapcsolgatás után némi bekapcsolva hagyás.. majd ki be.. stb. van hogy fogja magát és egyszer csak elindul.
Ha elindult onnantól nincs anomália a működésében.
Sőt ha kikapcsolom majd ismét bekapcsoltam szintén működik. Többnyire ez akkor van ha hosszabb ideig nincs bekapcsolva. pár hét (mármint hogy nem indul).

Pl most is be akartam kapcsolni, és nem ment. Kikapcsolt állapotban de a 230-on hagytam, most 10 perc múlva ismét próbálkoztam most meg elindult....Aztán többnyire ilyenkor másnap is elindul ha bekapcsolom, de ha pl több hétig áll majd ismét be akarnám kapcsolni megint ez a videóban bemutatott hiba és se kép se hang. De volt hogy több órán át volt feszkó alatt, és mégsem indult el. Teljesen kiszámíthatatlan.

Jól tudom hogy ne próbáljam bekapcsolni úgy: hogy az egyes részeket mint a kijelző, panel stb.. lehuzgálom hogy nem e valami zárlat (bár akkor nem értem miért indul el mégis találomra). Lehet ezeket terhelés nélkül működtetni vajon?

Előre is köszönöm, már teljesen kész vagyok miatta.

[ Szerkesztve ]

(#10772) lotuska válasza #68686080 (#10770) üzenetére


lotuska
tag

Seasonic beles.

(#10774) femimi


femimi
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Kaptam egy Shuttle XPC-SN 27P2-t, hibás alaplappal, de működő tápegységgel. A PC házat és a tápegységét fel szeretném használni egy másik alaplappal, csak azon az alaplapon ATX tápcsatlakozó van.
Kérdésem, hogy a Shuttle tápegységet hogyan tudnám az ATX tápcsatlakozónak megfelelően
átalakítani.

Shuttle tápegység csatlakozói:

1 db 8 pin-es: Power ON (zöld) - +12V 3x (lila) – GND 4x (fekete) – 1x üres
1 db 6 pin-es: +12V 3x (lila) – GND 3x (fekete)
1 db 6 pin-es (VGA): +12V 3x (sárga) – GND 3x (fekete)

Ezeken kívül van még:
1x - szabványos 4 pin-es Molex-csatlakozó (piros-fekete-fekete-sárga)
3x – szabványos SATA tápcsatlakozó (narancs-fekete-piros-fekete-sárga)

(#10775) veen


veen
csendes tag

hali
Azt szeretném kérdezni ha adva van egy garis táp ami nem működik a rendszerbe és elküldjük a garis javításra de ott nem találnak hibát mit lehet tenni?
A gép a csere táppal meg működik.

(#10776) juve600


juve600
nagyúr

üdv

kb 1 hónapja:

Gigabyte M6900v2
gépet bekapcsoltam,furcsa volt mert lassú volt az egér
újraindítottam a gépet és már nem is érzékelte az egeret,próbáltam másik gépen,ott sem érzékeli az egeret

ma :
egy ASUS ROG SICA és a probléma ugyanaz,semmilyen másik se érzékeli az egeret,pedig semmit nem csináltam vele,csak gép bekapcs és nem érzékeli,tegnap még jó volt

nem tudom hol lehet a gond ???

ugyanazon a usb porton másik egér-bill simán működik

egeres topicban azt irták lehet túlfeszt kapott az egér
a tápom: XFX PRO 550 -es,kb 4éves de nagyon keveset ment

:R :R :R

(#10777) Simi37


Simi37
őstag

Sziasztok!

Van egy FSP HyperM 700W os tápom. Egy rx 480 lesz rá kötve 2xmolex -> 1x8pinnel. A tápból 4 pinen jön ki egy kábel amin több molex is van. Lenne jelentősége annak, hogy 1 vagy 2 külön kábelről vezetném ki a molexeket vagy simán bírná 1 is?

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#10779) Melorin


Melorin
addikt

Üdv! Ide is beírom a problémámat mert nem tudom, hová való pontosan.

Néhány hete arra lettem figyelmes, hogy ha áramtalanítom a gépemet, majd visszaadom az áramot és próbálnám bekapcsolni a házon lévő gombbal, nem reagál rá. Az elosztó vagy a táp hátán lévő gombbal való többszöri újra be-ki kapcsolása után egyszer csak beindul a gép pöccre a bekapcsológombbal. Viszont nem bootol be a gép hanem kéri, hogy nyomjam meg az F1-et. Belép BIOS-ba, a beállításaim megmaradnak és a BIOS-ból kilépés után bebootol a rendszer simán. A gép tökéletesen leáll és elindul innentől kezdve napokig.
De ha újra elmegy az áram alóla, kezdi újra az egészet.
Azóta csinálja ezt mióta a tápon lévő kapcsolót véletlenül lassan kapcsoltam 'Off' állásba és sercegett, ívet húzhatott belül.
Szerintetek ettől sérülhetett a táp? Netán az alaplapot is kicsinálhatta, azért kéri, hogy lépjek be a BIOS-ba?
Egy FSP Raider 550 tápról van szó.

(#10780) Simi37 válasza #68686080 (#10778) üzenetére


Simi37
őstag

Mert ez a 3. 480 ami be lesz kotve

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#10782) Simi37 válasza #68686080 (#10781) üzenetére


Simi37
őstag

Nem játék alá hanem bánya, jól alulfeszelve. Fogymérővel mérve 320W-ot vesz fel a falból 2db-bal. Szóval a táp biztosan bírni fogja

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#10783) marlowe66


marlowe66
csendes tag

Üdv. Érdekelne, hogy egy Chieftec Force CPS-450S elég lenne az alábbi hardver elemekhez vagy inkább vegyek CPS-500S-ast? (Később talán lesz K-s proci és pici húzás, csavarás.. ) :)
GPU: GTX 1060
CPU: i7 6700 (non-k)
RAM: Kingston 2x8GB DDR4 2133MHz KVR21N15D8/8
MOBO: Asrock Z270M Pro4

(#10784) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Többször találkoztam már olyannal, hogy egy gépben a SATA-s optikai meghajtó tápcsatlakozása kezdett el égni.
Valószínűleg a "Melyik tápegységet vegyem?" rovatban olvastam, hogy ennek oka az lehet, hogy az eszköz túl sok power-t kér és a táp ezt meg is adja. Ilyenkor ez a silány minőségű táp hibája, hogy nem korlátozza a maximális áramot és az a táp széria úgy egészében ipari hulladék?

Látok néha olyan tápokat (általában az alsó kategóriában), amelyek gyári SATA kivezetései 12 tűsek. Ha jól olvastam utána, ilyenkor a 3,3V-s ág van lehagyva. A gyakorlatban milyen sűrűn találkozhatunk ilyen eszközökkel, amelyek igényelnék ezt a feszültséget? HDD-nél előfordulhat?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10785) Panthera válasza Panthera (#10784) üzenetére


Panthera
őstag

Az egyik ilyen esetnél a táp FSP400-60APN volt és a rákötött molex-sata átalakítónál olvadt meg, közvetlenül a DVD mellett.

(#10787) Panthera válasza #68686080 (#10786) üzenetére


Panthera
őstag

Ha magán a tápegységen nincs rendellenes változás, akkor használhatom is még?
Köszönöm!

(#10789) kovászos válasza Melorin (#10779) üzenetére


kovászos
tag

Szia!
Szerintem a táp kapcsolója amelyik szikrázott a lassú kapcsolás közben, az lehet kontaktos. Le kéne cserélni első körben. A bios meg lehet az alaplapi elem lemerülése miatt akar újra beállítást, arra is érdemes rámérni vagy cserélni ha régi.

(#10790) marlowe66


marlowe66
csendes tag

Haliho! Péntekre megjött az EVGA B3 450W tápom. Be is szeretlem, halk meg minden, de a következő jelenségre lettem figyelmes, hogy a második HDD-m amin ugye nem az oprendszer van hanem adatok az fogja magát és lekapcsol és időközönként áram alá kerül mert lehet hallani.. Mikor akarok valami fájlt megnyitni azon a hdd-n akkor lehet hallani ahogy áram alá kerül(vagy picit felpörög). Ez a jelenség egy régebbi táppal nem fordult elő. Előfordulhat, hogy a tápegység ilyen okos legyen és csak akkor ad kraftot amikor igényli a hardver? Köszi a választ!

(#10791) subaruwrc válasza marlowe66 (#10790) üzenetére


subaruwrc
félisten

windows energiagazdálkodás..

(#10792) marlowe66 válasza subaruwrc (#10791) üzenetére


marlowe66
csendes tag

Az energiagazdálkodásnál 20 perc van írva a merevlemez kikapcsolásra. Pár perc után lekapcsol ha nem használom a hdd-t és ha újra akarok valamit megnyitni akkor kapcsol fel ismét..

[ Szerkesztve ]

(#10793) subaruwrc válasza marlowe66 (#10792) üzenetére


subaruwrc
félisten

a második hdd valószínűleg le is kapcsol 20 perc után.vagy pedig arra más beállítás van. lényeg hogy nem a táp okozza.

(#10794) marlowe66 válasza subaruwrc (#10793) üzenetére


marlowe66
csendes tag

Ahogy felállt a rendszer pár perc és lekapcsol a HDD.. 20 perces intervallumon belül többször is ki vagy be kapcsol.. A másik jelenség amit tapasztaltam, hogy biost frissítettem és a gép többször is be és ki kapcsol egymás után mielőtt sikerülne bebootolnia.. Ez se lehet tápellátás hiba?

(#10795) Panthera válasza marlowe66 (#10794) üzenetére


Panthera
őstag

A HDD lesz a ludas szerintem, nézd meg Sentinellel, hogy mennyi az Összes indítás/leaállás. Egyes HDD típusoknál lehet tiltani ezt a folytonos indítást/leállást. Hosszú távon káros az élettartamára, a HDD topicban nézz szét, ott le van írva valahol, mit kell ilyenkor tenni.

[ Szerkesztve ]

(#10796) marlowe66 válasza Panthera (#10795) üzenetére


marlowe66
csendes tag

Hmm pedig elvileg rendben van a HDD.

(#10797) Enclave


Enclave
aktív tag

Sziasztok!

Tápegységgel kapcsolatban lenne kérdésem:

1. Van egy régebbi kb. 6,5 éves Corsair AX850-es tápegységem. Sajnos az elmúlt 1,5 évben egyre többet vacakolt. Úgy értem, hogy a bekapcsolás nehezen vagy egyáltalán nem akart menni, sokszor több percig kellett a számítógép házon a power gombot nyomva tartani. Illetve áramtalanítás után nagy nehezen persze úgy több perc szenvedés után bekapcsolt. (áramtalanítás ki-be többször)
Elvileg még a 7 évben benne van mint garanciális táp de sajnos nem találom a számlapapírt, csak egy "garanciajegy" szerűséget ami a boltba szól de a bolt megszűnt ahol vettem. A Corsair pedig csak számla ellenében hajlandó garanciáztatni a tápot, a "garanciajegy" nekik nem elég.

Lehet valahol javíttatni ezt a tápot esetleg Budapesten belül? Kérdeztem 1-2 embert aki ilyesmivel foglalkozik de egyik sem akarta vállalni.

2. Az előbbi táp helyett vettem egy Corsair RM850i-t 7 év garanciával (elvileg 10-et ad a Corsair) és most már nagyon vigyázok, hogy a papírok meglegyenek a tápról ha garancia kellene.
Semmi baja nincsen, nem cicereg, stb-stb, a fent említett problémák is megszűntek, gombnyomásra azonnal bekapcsol a számítógép.

Viszont egyik ismerősömtől mesélte pont, hogy neki egy RM750i-je van, ami fél év után egy hangos pukkanással távozott és vitte magával azokat az eszközöket, amik rá volt dugva a 220-as elosztón.

Mielőtt megvettem ezt a tápot, több tucat értékelést néztem végig a Newegg-en, Evga-tól kezdve Seasonic tápokon át és azonnal "lehúztam a listáról" azt a tápot, melynél írták, hogy ha megdöglött, vitt magával mást is (sajnos nem egy ilyen dolgot olvastam).
Így jutottam el ehhez a típushoz (nem akartam Corsair-t megint) amihez 5+ év garanciát adnak és moduláris is egyben. (ez szempont volt)

Erre most hallom az ismerősömtől, hogy neki egy ilyen vitt magával más cuccot is.

Ezt nem teljesen értem, mindenhol azt lehet olvasni, hogy "ilyen-olyan túlfesz" védelemmel vannak ellátva ezek a tápok, mégis ismerős cáfol meg az ellentettjéről. Teljesen abban a képben voltam, hogy 2017-ben ilyen tápot már nem lehet venni, ami magával visz mást is ha tönkremegy.

Most azon gondolkodom, hogy elállok a vásárlástól és próbálok nézni egy olyan típust, ami ha meg is döglik, nem visz magával semmit se és moduláris 5+ év garanciával.

Egyáltalán létezik ilyen tápegység?

Köszönöm!

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#10798) Panthera válasza marlowe66 (#10796) üzenetére


Panthera
őstag

Csak tapogatózom, de pl. a BIOS-ban is szoktak lenni energiabeállítási lehetőségek...

(#10799) marlowe66 válasza Panthera (#10798) üzenetére


marlowe66
csendes tag

Igen volt ilyen beállítás de nem volt bekapcsolva.. Windowsban az energiagazdálkodásnál is kiszedtem a hdd kikapcsolását de ugyanúgy le és fel kapcsolgatott magától. Furcsa egy jelenség. :)

(#10800) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, hozzám került egy FSP 400W HLN táp valószínűleg kuka ventilátorral, alig bír elindulni ha megy is kattog mintha hozzá érne valami. Totál szédszedtem megfújkáltam és ugyan úgy kézzel forgatva is marha szarul jár.

Tudom, hogy a HKC és társai fos minőség, de azokból a ventilátort átültetve mennyire lenne biztos? A tápot 80W CPU és 140W TDP videokártya terhelné. Szóval ~250W nál több terhelés nem fogja érni. Így egy HKC tápból átültetett rosszabb minőségű ventilátorral is jó lenne?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.