Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) szacsee válasza didyman (#10250) üzenetére


szacsee
nagyúr

Gondoltam. :D
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#10252) mikos


mikos
csendes tag

Sziasztok, 7-8 éve használok egy Corsair VX450 tápot eddig tökéletesen működött :C
Csak egy Core2 Duo 6750+lap, 9600GT, és WD3200AAKS ment róla. Ezek viszont szinte 24/7-ben az összeszerelése óta.
Nemsokára tervezek egy új gépet összerakni. i5 6500+alaplap, SSD 120GB, 8GB ram, 750 Ti a terv. Tudom, hogy ez a táp bőven elég lenne erre a konfigra,
Párszor olvastam más fórumokban, hogy 7-8 éves tápot már illik lecserélni.. Szerintem egy minőségi tápot nem kell lecserélni amíg nem kezd el problémásan viselkedni, (meghalni). Remélem jól gondolkodom :F
Amennyiben tévednék javítsatok ki..

Előre is köszönök minden választ.

(#10253) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Ennel a tapnal ha OCCT power supply.testet nyomok, akkor a +12v sorban mekkora erteket kell latnom, mi az az ertek, amit ha nem er el, akkor arra utal, hogy lehet baj van a tappal?

A gep amugy 6600k cpu, 4x4gb ram, Asus z170p alaplap es EVGA GTX980 vga.

Koszonom!

(#10254) didyman válasza mikos (#10252) üzenetére


didyman
őstag

14 éves Enermax tápot használok.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#10255) didyman válasza Darth_Revan (#10253) üzenetére


didyman
őstag

Az ilyen táptesztek ablakon kidobott idő. Valódi hibákat nem tudnak megmutatni, az, hogy valamekkora átlagot indikálnak, minden, csak nem rendes tesztelés. Ha már nagy a baj, azt persze ezek is láttatni tudják.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#10256) mark0179


mark0179
csendes tag

sziasztok.. vettem egy fsp epsilon 700w tápot és alaplapi led felvilágít és nem bírom bekapcsolni viszont másik gépbe jó.. de egy hkc650 az meg indítja.. mi a p*cs lehet?

(#10257) 8zabi


8zabi
őstag

sziasztok

nem túlságosan mélyvíz, de remélem segítetek

konfigom az adataimnál, a tápegység egy Enermax Liberty DxX 400W, 2008-as vásárlás

tegnap este terhelés közben egyszer újraindult a gép, majd egy órával később, szintén terhelés alatt kikapcsolt teljesen

-a power gomb megnyomására egy pillanatra elindul a cpu- és a házventilátor, de semmi több, hdd se pörög fel
-a billentyűzeten világít a num lock, illetve az usb portokon van feszültség, lehet például telefont tölteni
-a tápról mindent lekötve sem indul el még annak ventilátora sem
-a tápot megbontva égésnyomot nem látok, furcsa szagot nem érzek
-púpos kondit nem találtam
-az alaplapon sem látok elváltozást

tanácsokat várnék, hogy érdemes - e foglalkozni a javíttatásával, merre keressem a hibát, mennyire lehet komoly a probléma?

[link] [link]

(#10258) 8zabi válasza 8zabi (#10257) üzenetére


8zabi
őstag

visszaraktam a burkolatot a tápra, egy 12 centis ventit rákötve működik, most egyesével rakom össze a gépet, hátha meglesz a bűnös

a kérdés az, hogy délelőtt miért nem indult csupaszon, mert most úgy is megy :F

[ Szerkesztve ]

(#10259) 8zabi válasza 8zabi (#10258) üzenetére


8zabi
őstag

a videokártya vagy a pci - e slot a bűnös, mindjárt kiderül

bocsánat a zavarásért, lehet törölni a hozzászólásaimat :R

(#10260) didyman válasza mark0179 (#10256) üzenetére


didyman
őstag

Vagy minimum terhelés kevés neki, vagy a PS223-as IC döglik benne.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#10261) mikos válasza didyman (#10254) üzenetére


mikos
csendes tag

Ennek nagyon örülök :DD
Mégegyszer ennyit kívánok mindkettőnk tápjának :))

(#10262) rocketry23


rocketry23
tag

Sziasztok!

Minap szétbontottam egy régebbi codegen tápegységet. A címke szerint 2 ágas +12V van benne. De az összes sárga kábel egy helyről jön, a panelon össze vannak forrasztva. Most akkor hogy is van ez?

(#10263) tornas válasza rocketry23 (#10262) üzenetére


tornas
őstag

Ezt a jelenséget úgy hívják, hogy címketuning. :) Előfordul néha márkás tápoknál is (pl. Seasonic SS-xxxET sorozat).

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#10264) rocketry23 válasza tornas (#10263) üzenetére


rocketry23
tag

Pedig én úgy tudtam az egyben hagyott a jobb. Akkor ez valami antituning? :DDD

(#10265) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Van egy Chieftec 350W SFX 8cm 85+ tápegységem.
Az a gond vele, hogy az atx csatlakozóról lehagyták a -5V ágat. E miatt nem is indul el a gép. A helye megvan, de drót nincs benne. Hogy tudnám ezt orvosolni?

Köszi előre is!

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#10267) Honkydoo válasza #68686080 (#10266) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ezzel a lappal próbáltam: [link]

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#10269) Honkydoo válasza #68686080 (#10268) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszönöm a segítséget, igazad volt, nem ez volt a gond.
Azért írtam ide, mert azt hittem valamit barkácsolni kell majd.

Köszi mégegyszer!

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#10270) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

Adott egy FSP 350-60apn táp, ki akarom benne cserélni a ventilátort, mert néha beremeg.
0.3 amperes venti van benne, hasonlót kéne bele rakni hogy elinduljon igaz?
Viszont alapból magas a fordulatszáma, hideg levegőt fúj folyamat, terhelésnél is max langyosat, és ő a leghangosabb is a gépben, milyen ventit lehetne belerakni ami jól működne de nem forogna ennyit?
0.3 amperesbe normálisat alig lehet kapni, csak pwm esbe láttam, pwm est be lehet kötni úgy, hogy csak a gnd-t meg a +12 -t bekötöm róla? Fog működni csak a táp feszültség szabályozásával?

[ Szerkesztve ]

(#10271) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

szevasztok

lecseréltem az FSP Raider-em egy Corsair RM750x-re.... ugye 20% terhelés alatt nem kapcsol be a venti... ez jó..
de akkor most hogy szereljem be a gépbe?! ventivel felfelé vagy lefelé? sajnos nem tudom megmondani, mire használom többet. játék vagy seed.... változó. beosztásomtól függ...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#10272) Mika1227 válasza - = Zk = - (#10271) üzenetére


Mika1227
őstag

Szerintetek egy R9 280x-es karit elbírna a tápom Chieftec GPS-550 AB A 550W? A többi cucc az adataimnál!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#10273) Algol válasza Mika1227 (#10272) üzenetére


Algol
senior tag

Kérdésed nem ide való, itt kérdezz: Melyik tápegységet vegyem? vagy Mennyit fogyaszt a gépem? itt.

Géped maximum 390 wattot fogyaszthat, egy modern 500-550 wattos tápegység bőven elég lenne neki. A Chieftec GPS-550 régi konstrukció, 12 V-on leadott teljesítményével az ágakra osztás miatt még gond is lehet.

Üdv: Algol

(#10274) Algol válasza - = Zk = - (#10271) üzenetére


Algol
senior tag

Legtöbbször a tápegységet a házba csak egyféleképpen lehet beszerelni, a nagy ventilátor lefelé áll.

Alsó tápegységes házban ekkor kívülről szívja a friss levegőt, felső tápegységes házban a lefelé álló ventilátor esik a természetes "kéményhatású" levegőáramlás útjába. (Gyakran a tápegység teteje és a ház teteje között alig van egy kicsi rés.)

Üdv: Algol

(#10275) Algol válasza ---Lasali--- (#10270) üzenetére


Algol
senior tag

Kérdésedre létezik önálló topic Táp ventilátor csere

A cserénél nem az átfolyó áramerősség a fő szempont, bár jó kiindulási pontot ad (egy 0,3 A-es ventilátor helyett biztos nem lesz jó egy 0,1 A-es).

A csere ventilátor légszállítása és statikus nyomása legfeljebb 10 %-kal legyen kisebb a gyári ventilátor megfelelő értékeinél, valamint a ventilátor indító feszültsége se legyen nagyobb a gyárinál.

A PWM-es ventilátort a vezérlő vezeték szabadon hagyásával bekötve megfelelően fog működni, de itt még inkább oda kell figyelni az indító feszültség egyezésére.

Üdv: Algol

(#10276) - = Zk = - válasza Algol (#10274) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a házam alsó-felső tápos. de lent használom a tápot. viszont ezt kétféleképpen is be lehet szerelni

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#10277) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Üdv!

Van egy laptop tápos HTPC-m, [Q1900DC-ITX] lappal és [FSP NB 90] táppal. Már csak egy diszkrét vga hiányzik a rendszerből, de nem nagy a választék itthon pci-e 1x slotba. Konkrétan csak [ezt] találtam, viszont arról, hogy dc tápos lapnál mekkora tápegység kell a rendszernek már semmit. Van egy 90W-os tápom, de hogy ez mit jelent, azt nem tudom. Mekkora a veszteség a lapon, mert az állítja elő a feszültségeket, egyáltalán elég-e hozzá? Még ami fogyaszt egy 1TB winyó.

(#10278) Algol válasza - = Zk = - (#10276) üzenetére


Algol
senior tag

Mint ahogy fentebb írtam legyen alul a ventilátor.

Így a tápegység a házon kívülről mindig friss (hideg) levegőt szív be, nem a házban már felmelegedett levegőt. Ventilátora nem dolgozik a házban a "kéményhatásnak" nevezett természetes légáramlás ellen: a ház első, alsó felén beáramlik a hideg levegő, a házban felmelegszik, felemelkedik és hátul, felül távozik a házból. Ezt a légáramlást szokták még megtámogatni a ház hátlapján, felül vagy a ház felső lapján, hátul elhelyezkedő ventilátorral, melyek kifelé húzzák a házból a levegőt, illetve a ház előlapján, alul levő ventilátorral, amelyik befelé fújja a levegőt.

Ha nem kapcsol be a ventilátora, akkor is a tápegységben felmelegedő levegő a ház hátsó lapján át, a magasabban levő ponton át távozik, a ház alján, alacsonyabban levő nyíláson a hideg levegő pedig beáramlik, ventilátor nélkül is légmozgást hozva létre.

Üdv: Algol

(#10279) Algol válasza CounterBoci (#10277) üzenetére


Algol
senior tag

Kérdésed nem ide való!

A kiszemelt videokártya TDP-je: 25 watt. Lásd: ZT-71107-10L

A processzor TDP-je: 10 watt Lásd: J1900

Általában egy 1 TB-os 3,5" 5400 RPM-es HDD kevesebb, mint 6 wattot, a 2,5"-os kevesebb, mint 2 wattot fogyaszt.

A Q1900DC-ITX felhasználói kézikönyvében az áll, hogy 1 RAM modullal és 1 HDD-vel a becsült adapter teljesítmény 30 watt.

Mindez azt jelenti, hogy a 90 wattos adaptered bőven elegendő lesz a videokártyával ellátott géphez is.

Üdv: Algol

(#10280) Zombie13b


Zombie13b
csendes tag

Sziasztok!

Tápegység Chieftec CTG500 80P

Jó kis tápegység kb 2éve van meg és tényleg nem lehet rá panaszom mert stabilan, halkan teszi a dolgát.
Illetve csak tette amíg el nem követtem egy hibát:

Vettem egy HD6950 kártyát, a hardverapron,ami mint később kiderült át lett flashelve 6970-é.
Ezt persze még azelőtt észrevettem mielőtt játszani kezdtem volna, mert GPU-z-al megnéztem.
Nem csak a shaderek voltak "átállítva" úgymond, hanem az órajelek is egy az egyben a 6970-é kártyáé voltak.
Nem is gondolkodtam sokat, egyből játék , kb 1.5 órát nyomtam gond nélkül.A kártya hőmérséklete,bőven 70C alatt maradt, hangja szinte semmi.Nem hiába dicsérik az Asus DirectCuII hűtést. .
De azért kíváncsi voltam, hogy a HD6950 BIOS is rajta van-e, ezért leállítottam a gépet Áramtalanítottam és átnyomtam a Bios kapcsolót a kártyán, majd újra áram alá helyeztem a gépet és ekkor jött a meglepetés.
Nem kapott áramot az alaplap.Ezt onnan láttam hogy a ledek nem villágítottak a lapon.
Egy kis "játék" ,a táp ki/be kapcsolása, kiszerelése majd visszarakása után helyre jött, ledek villágítottak, gép indult.A kártya tökéletesen működött 6950-ként is.De miután megint leállítottam,a gépet, a helyzet ugyanaz volt a következő indításnál, megint nem adott áramot az alaplap fele.Arra viszont rájöttem hogyha csak a gépet leállítom, de nem áramtalanítom akkor nincs gond a következő indításnál sem.
Ha viszont áramtalanítom, (nem a tápon nyomom le a kapcsolót, hanem a hosszabbítón) akkor megint van "sz.ás" a következő indításnál is.Viszont ha meg már elindul a táp akkor nincs gond, nem kapcsol le magától meg semmi probléma nincs vele

Szerintetek mi lehet a gond?
Túlterhelte a tápot a kártya 6970-ént használva?-ezekbe elvileg van túlterhelés elleni védelem- vagy rosszul tudom?

HD 6950 kártya már több is megfordult a jelenlegi konfigba és soha nem volt gond.Igaz azok csak 2x6tűs PCIE csatit kértek, az Asus meg 1x6 meg 1x8tűs PCIÉ-t

Volt egy HD7950 is amihez 2x8tüs kellett, az is igaz hogy akkor az egyiket átalakítóval oldottam meg.

A konfig többi része:
Asus M4A 870TD EVO
PhenommII x2 550 négy magosítva B50
2x4GB DDR3 1600MHZ
1db merevlemez

Köszönöm a választ! :R

.

[ Szerkesztve ]

(#10281) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Van egy 2 éves chiftech 550 wattos tápegységem és mióta kifútam a gépből a port elkezdett zúgó hangot kiadni. Mit lehet vele csinálni?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#10282) BenQhunria


BenQhunria
tag

Üdv!
Leszeretném festeni a tápegységemet , nem biztos , hogy jól tudom egyedül az úgynevezett kóbor áram miatt
nem álltam még neki, tényleg van ilyen?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#10283) fero02 válasza BenQhunria (#10282) üzenetére


fero02
veterán

Ennek a hülyeségnek melyik része a mélyvíz? :U

(#10284) BenQhunria


BenQhunria
tag

Ez mind szép és jó de akkor hova való ez a kérdés,de akkor megkaptam a választ.

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#10285) Auron69


Auron69
csendes tag

Hali,

Egy 600 Watt Corsair CX Series Non-Modular 80+ , tápom van, nem rég vettem és néha olyan hangot ad ki mintha valami hozzá érne a ventilátorhoz! Ez random szerűen jön elő és kb 3-4 percig tart majd utána megint csendes! Megnéztem és nem ér hozzá semmihez! Mi lehet a probléma? Tudja valaki így látatlanba? :)

Zsolti

(#10286) Algol válasza BenQhunria (#10284) üzenetére


Algol
senior tag

Kérdésed elárulja, hogy több dologgal nem vagy tisztában. Megpróbálom elmagyarázni a lényeget.

A kóboráram az elektromos berendezések üzemszerűen nem áramvezetésre tervezett részeiben folyó áram, illetve fém tárgyakon nem rendeltetésszerűen folyó áram, valamint a vezetőkből a környezetbe, a talajba kilépő áram.

Lássunk néhány példát! Ha egy épület elektromos hálózatát hibásan tervezték meg vagy ha a kivitelezés volt hibás, akkor áram folyhat az épület fém szerkezeti elemein, a gáz- vagy a vízcsöveken. A villamos vasútnál vagy villamosnál áram léphet ki a sínekből a talajba és a talaj párhuzamosan vezetheti az áramot a sínekkel. Egy pince nedves betonpadlója is vezethet áramot szigetelési hiba esetén. Ezek a kóboráramok.

Védővezetős érintésvédelem: a konnektorban található zöld-sárga vezető, amit tévesen földelésnek szoktak mondani. Ez egyrészt az elektromos készülék érinthető fém részeivel van összekötve, másrészt pontosan meghatározott helyen a nulla vezetőhöz kapcsolódik. Feladata az, hogy ha hiba folytán a fázis az érinthető részekre jutna, akkor zárlatot okozzon, ezáltal a túláramvédő (pl. kismegszakító) leoldjon. Tápegységeknél a zavarvédelemben is szerepet kap. A védővezető a tápegységen belül a tápegység fém házához van rögzítve. Mivel a tápegység fém burkolatát a számítógépház fém oldalához szokták csavarozni, ezért a számítógépház is érintésvédett.

A tápegységből a gépbe vezető vezetékek galvanikusan le vannak választva az elektromos hálózat felől a tápegységbe vezető vezetékektől (nincs közöttük elektromosan vezető összeköttetés). Ezt a leválasztást a tápegység transzformátorai valósítják meg. A leválasztás átütési szilárdságát a gyártás végén mindig tesztelik.

Nagyjából ennyi a lényeg. A következtetéseket neked kell levonni! Ha valamit nem értesz nézz utána az interneten!

(#10283) fero02:

Nem teljesen értek egyet veled. Hogy nem mélyvíz, az nem vitás. No de hol kellett volna feltenni ezt a kérdést? (Netán az a válaszod, hogy sehol?) :)

Üdv: Algol

(#10287) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Bele futottam én is ebbe a 8-4 pines dologba.

Adott egy EATX 2 procis alaplap, amire 24, 8, valamint 4 pines csatlakozót kell(ene) dugni.
AZ 1U tápon ezek mind megtalálhatók, viszont az EATX házba a táp "lötyögös" :DDD
ATX tápomon viszont csak az alábbi csatik vannak:

20/24 pin ATX csatlakozó: 1
4 pin Molex csatlakozó: 4
6 pin VGA csatlakozó: 1
8 pin VGA csatlakozó: 1
CPU csatlakozó: 4+4 pin

A kérdésem az lenne, hogy a régebben linkelt delock 8 pin ESP > 2x4pin molex csati jelen esetbe nekem jó megoldás lehet? :R

(#10288) Tubi2 válasza BenQhunria (#10284) üzenetére


Tubi2
senior tag

Az előzőekkel szemben, szerintem, arra gondoltál, meg fog-e csapni a feltöltődött kondenzátor. Igen, van rá esély, ámbár, itt tanították nekem, hogy kisütő ellenállással rendelkezik.

kép

A nagy, henger alakú tárgyak alját nem kell taperolni.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#10289) Algol válasza bucihost (#10287) üzenetére


Algol
senior tag

Kérdésed nem ide való.

Az alaplapod kézikönyvében nézd meg az alaplapi 8 valamint 4 pines csatlakozók lábkiosztását. Ellenőrizd, hogy a használni kívánt átalakító a megfelelő tüskékre vezeti-e a 12 V-ot illetve a GND-t. Ha igen, akkor használhatod.

Üdv: Algol

(#10290) Gicz


Gicz
addikt

Sziasztok!

Remélem "mélyvíz" a kérdésem, és tudtok rá valszolni.

Van kettő darab ilyen tápegységem, az egyiken ki van kötve a védőföld, és sorba vannak kötve. [link]
RC töltőhöz használom őket. Idén tervezek aggregátort venni hogy ne legyek konnektorhoz kötve.

A kérdés: Mennyire érzékenyek az ilyen (vagy általánosságban hasonló) tápok a 230V szinusz minőségre.
Ergo elég-e egy átlagos aggregátort vennem 100-150 ezer körül, vagy kell-e mindenképpen egy inverteres (honda, yamaha stb) 300+ ezerért a megbízható működéshez?

Köszi! :R

(#10291) Algol válasza bucihost (#10287) üzenetére


Algol
senior tag

Bocsánat, előbb csak egy szempontból - megfelelő-e az átalakító - válaszoltam kérdésedre, kimaradt egy fontos dolog.

Ha nem tervezel extrém tuningot, akkor dugd a tápegység 4+4 pin-es csatlakozóját az alaplap 8 pin-es csatlakozójába, hagyd üresen az alaplapi 4 pin-es csatlakozót, működni fog, nem kell átalakító.

Üdv: Algol

(#10292) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

Jelenleg egy 500 Wattos táp van a gépemben.
Ha veaszek egy új hézat (Zalmanm Z9) ami négy ventillátorral szererlt, kell új tápot vennem?
(Jelenlegi konfigom a profillomban)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#10293) Tubi2 válasza alratar (#10292) üzenetére


Tubi2
senior tag

A kérdés sajna nem a mélyvízbe való, egyébként a válasz: nem.
Ez 1, nagyon max 2A-es terhelés növekedést jelent, amit el kell bírnia pluszban a tápodnak.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#10294) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok.

Bekerült a családba egy "új" laptop.

A két töltőnek egyforma a csatlakozója, viszont egy kicsit eltérnek az értékei.

A régebbi géphez egy 20V 3,25A-es töltő van.
Az újabbhoz egy 19V 3,42A-es.

Lehet ezeket egymással használni, ill okozhat gondot ha véletlenül összekeverem?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#10295) Algol válasza Armahun (#10294) üzenetére


Algol
senior tag

Ez nem mélyvízes kérdés.

Egyébként lehet használni. A laptopban használatos jóval alacsonyabb feszültségeket kapcsolóüzemű VRM-ek állítják elő, melyek széles bemeneti feszültségtartományból képesek dolgozni. Egyedül az akkumulátor töltésénél okozhat problémát az alacsonyabb bemeneti feszültség, legrosszabb esetben az akku nem lesz teljesen feltöltve. A 19 V-os feszültség még éppen belefér az 5 %-os tűréshatárba. A nagyobb áramterhelhetőség pedig eleve nem okozhat gondot.

Üdv: Algol

(#10296) Redneck


Redneck
veterán

Nem kifejezetten ide illő kérdés:

Szeretném régi gagyi házamat lecserélni egy Zalman Z3 vagy Z3 Plus típusra. Ebben már alulra kerülne a táp, de az én FSP Hexámnak elég rövidek a kábelei. Mit lehet tenni?

Meg tudom hosszabbítani valahogy a kábeleket vagy új tápot kell vegyek?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#10297) abridabri


abridabri
veterán

Mennyire art a tapnak ha a kulso burkolatra ragasztok hangszigetelo szivacsot ? Esztetikai okokbol lenne fontos , Az alja ahol a venti van termeszetesen szabadon marad +a hatoldala.
(550W FSP Raider )

(#10298) Algol válasza abridabri (#10297) üzenetére


Algol
senior tag

Nem árt neki.

Üdv: Algol

(#10299) Algol válasza Redneck (#10296) üzenetére


Algol
senior tag

Kaphatók hosszabbító kábelek, de használatukkal újabb hibaforrást viszünk a rendszerbe, a kontaktusok okozhatnak problémát. Egyébként esztétikailag sem néz ki túl jól például az alaplapi 24 tűs csatlakozó meghosszabbítása.

Elektromosan korrekt megoldás a vezetékek cseréje. Ennek két buktatója van: egy - macerás a tápegységben a kábeleket ki-be forrasztani, kettő - nem tudom hol lehetne beszerezni ilyen kész kábeleket.

Kompromisszumos megoldás: megveszed a hosszabbító kábeleket, levágod végükről a toldáshoz szükséges csatlakozókat, levágod a tápegység kábeleinek végén levő csatlakozókat is, összeforrasztod a megfelelő vezetékeket, zsugorcsövezed, harisnyázod a toldásokat.

Üdv: Algol

(#10300) kenand


kenand
veterán

Sziasztok.

Van (volt) egy 600W-os Coolermaster tápom. Hatalmasat durrant és elhalálozott.
Valamelyik kondi mehetett ki? Talán, mintha nagy kondi teteje nem lenne sima..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.