Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10202) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Nem annyira mély, de találtam itthon egy Sirtec ATX-360-212-es tápot. Nemigazán tudok róla semmit. Ez vajon mennyire lehet megbízható még? Egy NAS-ba menne. :R

[ Szerkesztve ]

(#10203) tornas válasza KaiotEch (#10202) üzenetére


tornas
őstag

Megbízható és jó minőségű cucc, csak már elég régi. Egy kondizás elkelhet neki, aztán olyan lesz mint újkorában.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#10204) LaCupacabra válasza 04ahgy (#10199) üzenetére


LaCupacabra
csendes tag

Hát ja kicsit elírtam mert már ideg voltam a gép barkácsolása közben:D

[ Szerkesztve ]

BB8900 , 9780 , 9900 Rip , 9720 , Q5 Rip

(#10206) 04ahgy válasza geckowize (#10200) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lazán bírja azt a gépet a VX450, kiváló minőségű Seasonic bele van, az, hogy néha megakad a hang, a táptól független, ha most cserélnéd AX1500i-re, akkor is megakadna.

(#10202) KaiotEch régi táp, de jó minőség. Passzív PFC-vel. Modern gépbe nem javasolt, mert a 12V terhelés mellett igényli az 5V terhelését is (amit a modernebb gép nem terhel le), 5V-ra szabályozott jószág.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10207) KaiotEch válasza 04ahgy (#10206) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Teszek rá led-füzért. :D AsRock Q1900-ITX lenne rákötve.

(#10209) 04ahgy válasza #68686080 (#10208) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az a HPC-420-302DF és a HPC-410-212 volt.

(#10207) KaiotEch: Azt el fogja bírni.

HGyuk

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10210) nova001


nova001
senior tag

Tápügyben érdekelne hogy birná e ezt a konfigot :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10211) 04ahgy válasza nova001 (#10210) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Olvass téma összefoglalót és kérdezz itt: [link]. A hozzászólásod offba tettem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10212) Archttila válasza 04ahgy (#10197) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Mielőtt leadom a rendelést bólints rá kéerlek és mondd azt, hogy jól értelmezem:

"Ha gyárilag is 18AWG volt, akkor ugyanabból rövidebb vezetéken szintén kisebb lesz a feszültségesés."

Magyarán a rövidebb vezetékből is 18 AWG vastagságú kell.

Várom válaszod! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10213) 04ahgy válasza Archttila (#10212) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10214) totyino77


totyino77
tag

Hello szerintetek ez jo fajta táp ? HEC-300FB-2RK

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#10215) 04ahgy válasza totyino77 (#10214) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A hozzászólásod offba tettem, mert semmi mélyvizes nem volt benne. Ebben a topikban véleményezik neked, itt tedd fel a kérdést. Melyik tápegységet vegyem?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10216) didyman válasza 04ahgy (#10215) üzenetére


didyman
őstag

Mi ez a sok off? És maga meg mióta házigazda? :)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#10217) 04ahgy válasza didyman (#10216) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kellett valaki, jobb híján felkértek. :B Látom maga meg VIP. Asse kutya! De hagyjuk is abba az offot, mert már megint kettővel több van. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10218) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy külső merevlemezt hajthatok gond nélkül a gépben lévő tápról? Nem lesz probléma, hogy a géppel együtt kapcsol be, áll le? Nem lesz baj, ha menet közben kihúzom az eSATÁból, de közben pedig még a tápra rá van kötve?

A sztori hosszan: Pár éve nagyon előrelátóan mITX konfig mellett döntöttem, és tuningra egyáltalán nem gondoltam, így jogos volt, hogy olcsó lapot veszek, illetve akkor még az SSD-k nem érték aranykorukat, így úgy gondoltam, hogy 2 SATA bőven elég lesz nekem. Most pedig az a helyzet, hogy egy merevlemez + SSD mellett még szeretnék merevlemezt használni, van is egy 3,5"-os külső, de szeretnék még tárhelyet, nagyobb sebességűt, és most ugrott be, hogy lassan egy éve áll egy 500 GB-os notebook merevlemez a szekrényemben, és az alaplapomon van eSATA, ami megegyezik - a csatlakozó alakjától eltekintve - a SATA szabvánnyal. Így szeretném bekötni, mert a tápomon van elég SATA tápcsatlakozó, egy eSATA-SATA kábelt használva.

És nagyon sajnálom, ha nem elég mélyvíz, és rossz helyre jöttem. :(

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#10219) 04ahgy válasza Cucuska2 (#10218) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nyugodtan hajthatod így!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10220) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy mekkora táp szükséges egy Sapphire HD4890-es videókártya meghajtásához? A jelenlegi gépemben kiakarom cserélni és egy ismerősnek odaadni, de nem tudom mekkora tápja van.

Köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#10221) fero02 válasza leonaprofi (#10220) üzenetére


fero02
veterán

Mi az? 4 lába van, asztal, de nem szék? :U

Minimum 2.5 kg legyen!

A kérdésed abszolút nem mélyvíz, ide fáradj át.

[ Szerkesztve ]

(#10222) Csongi2015


Csongi2015
tag

Udv mindenkinek

Szeretnek segitseget kerni olyan ugyben hogy,tapot cserelek.Es az alaplapomon a 24 pines aljzat mellet van 1 db 8 pines aljzat is, ide csak 1 db 4 pines csati volt eredetileg dugva,a tapon nem is volt tobb az uj tapon van 2 db 4 pines csati most mind a kettot budugjam vagy csak az eggyiket mint ahogy regen volt.Koszonom

(#10223) 04ahgy válasza Csongi2015 (#10222) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A kérdésed nem mélyvizes, így offba tettem. Természetesen amennyiben az új tápon is 8 tűs a 12V-os tápcsati és az alaplapon is, akkor dugd be mindkét felét, tehát a 8 pin-t. Eloszlik a felvett áram, kisebb a melegedés és kontakthiba kialakulásának esélye.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10224) moma


moma
őstag

Sziasztok! Tudtok ajánlani valakit, aki foglalkozik most tápok javításával? Régebben didyman csinált ilyesmit, de nem válaszol egy ideje privátra. Meg régebben volt egy Szakember kerestetik topik, amit most nem lelek ezért ide. Egy FSP Zen 300 gnf és egy FSP 350PNF ami nem működik.

Remélem idevaló a kérdés.

we all deserve a bit of luck.

(#10226) moma válasza #68686080 (#10225) üzenetére


moma
őstag

xiii ker budapest. és a moszkva és a batthyányi között dolgozom.

we all deserve a bit of luck.

(#10227) didyman válasza moma (#10226) üzenetére


didyman
őstag

Mert nem nagyon vagyok fórumon már egy ideje sajnos. Foglalkozok még vele. Lett pár PS223-am is (azaz a Fairchild féle eredeti). Meg tudom oldani, szerdán leszek Pesten, de inkább telefonon egyeztessünk, teljesen hektikus, hogy mikor tudok lenni itt.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#10228) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

van egy HX620 moduláris tápom, ehhez szeretnék venni rövidebb PCI-E kábelt, kerestem de egyelőre nem találtam. Létezhet egyátalán ilyen ? Ha igen tudtok ajánlani ?
Illetve megoldható lenne egy olyan trükk, hogy 2 PCI-E kábel helyett 1->2 elosztó segítségével táp oldalon csak 1-et használjak egy olyan káryán aminek 2 csatira van szüksége ?

(#10229) shteer válasza VinoRosso (#10228) üzenetére


shteer
titán

Nincs ilyen kész kábel a piacon, gyártani kell az eredeti alapján.

..szerintem jónak tűnik

(#10230) VinoRosso válasza shteer (#10229) üzenetére


VinoRosso
veterán

De működhet a dolog ? Nem tudom hogy pontosan hogy néz ki a táp belülről, igazából ezen múlik. ha a két PCI-E kimenet valójában egy ág a tápon belül akkor felteszem hogy igen. Esetleg ötlet arra, ki tudna gyártani nekem ilyen kábelt ?

(#10231) shteer válasza VinoRosso (#10230) üzenetére


shteer
titán

Egy molex>PCIe tápkábel nem lenne egyszerűbb megoldás?

Amúgy macko20 forumtars most vállal tapkabel gyártást.
Nekem is ő csinálta a rövid modularisokat.

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#10232) VinoRosso válasza shteer (#10231) üzenetére


VinoRosso
veterán

Az a baj, hogy fogalmam sincs melyik/hány ágról megy a molex. A tápon ennyi van:

18*12 =216 W az 560 Ti 170-et kajol, de az enyém OC-s példány, így egy kicsivel többet, marad cirka 30W és molexről megy egy vinyó, egy SSD, egy ODD, és egy 4 csatornás ventiszabályzó.

Ha a fenti táblázatból csak 1 ág a molex, akkor átalakítóval elég csücskös lenne, inkább nem próbálnám. Ha mondjuk van min 2 ág amire lehet molexet tenni (a tápra 5 csatlakozót lehet dugni a 2x PCI-En kívül) akkor meg nem tudom, hogy az 5 közül hogyan különböztethetőek meg a külön ághoz tartozó csatlakozók ?

(#10233) kokov


kokov
tag

Sziasztok!

Egyre gyakrabban látok kétféle tápkábelt a tápok, eszközök mellé csomagolva, ami nagyon praktikus, ha valaki UK felé kacsintgat.
A jelölés, feliratozás érdekel alaposan.

Első blikkre azt gondolnám, hogy amelyik táp támogatja a 110V-os hálózatot is és a 230V-ost is, csak a kábelt kell cserélni annál úgy feliratoznak a műszerdugónál, hogy 100V-240V AC.

Amelyiknél viszont kívül vagy belül valami kapcsolót kell kapcsolni, jumpert kell feltenni, esetleg forrasztással átkötni stb. ott per jellel feliratoznak pl. 100-120V/220-240V a felirat az eszköz alján, de támogatja mindkettőt csak szét kell szedni és manuálisan váltani a táp panelen. Jól gondolom?

Mert gondoltam arra is, hogy a per jel jelentheti azt is, hogy a gyártáskor vagy az egyik panellel szerelik vagy a másikkal és csak az egyik hálózatot támogatja, de ilyenkor az egyiket be kéne karikázni, le kéne ragasztani stb. nem igaz? Van erre szabvány, hogy hogyan kell kinézzen a matrica az alján?

(#10234) didyman válasza kokov (#10233) üzenetére


didyman
őstag

Nem, ráírva csak az lehet a címkére, amit a táp bármiféle beavatkozás nélkül kezelni képes. A régi időkben volt 110/220 V átkapcsoló, az már megszűnt, aktív PFC-s tápoknál a bemenet mindig univerzális.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#10235) tornas válasza didyman (#10234) üzenetére


tornas
őstag

Néhány APFC-s táp bemenete csak 230 vagy 115 V-os.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#10236) didyman válasza tornas (#10235) üzenetére


didyman
őstag

Ezek régi típusok, UC3825 jellegű APFC-vel. Nem divat már olyat gyártani, ami egyféle hálózatra jó, mert drágább. Olyan van még, hogy a megadott jó hatásfokot csak 230-as hálózaton tudja a termék, ekkor a 110 V-os üzemét nem "feszegetik". Az ST és a Champion PFC-i mind univerzálisak már.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#10237) kokov válasza didyman (#10234) üzenetére


kokov
tag

AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 2010/30/EU IRÁNYELVE szól az energiával kapcsolatos termékek energia- és egyéb erőforrás-fogyasztásának címkézéssel és szabványos termékismertetővel történő jelöléséről.

Ebben nincs válasz. Tettem kísérletet megtalálni, de ez az Isten átka EU csak arra jó, hogy mindenbe belebuzerálnak, hatályon kívül helyeznek, aztán meg képtelenség megtalálni, hogy akkor most mi van.

Diplomás (elvileg kutatni képes) emberként közel fél óra alatt nem találtam egyértelmű választ egy ilyen faék egyszerű kérdésre, de az önkéntes uniós ökocímke-rendszer meg az ökocímke-kritériumok mind megvannak. Tökön szúrom magam. :W

Még mindig nem világos, hogy a válaszod vajon milyen szabályozásnak való megfelelés miatt születik meg?

Ez a a szabályozás csak olyan elektromos tárgyi eszközre hatályos, ami tápegységként kerül forgalomba, vagy minden olyan címke, amely tartalmazza a támogatott elektromos hálózat adatait ugyanannak a szabályozásnak kell megfeleljen?

(#10238) didyman válasza kokov (#10237) üzenetére


didyman
őstag

Nem értelek, az nem szabályozás kérdése, hogy egy táp címkéjére nem kerül olyan paraméter, ami a táp szétszerelése és átalakítása révén tehető érvényessé.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#10239) kokov válasza didyman (#10238) üzenetére


kokov
tag

Úgy értem, hogy ha egy tápegység címkéjére nem kerül olyan paraméter, ami a táp szétszerelése és átalakítása révén tehető csak érvényessé, akkor mikortól nem kerül rá ilyen teljes biztossággal, mert a „régen” volt olyan hogy „átkapcsoló” az ugye nem pontos. Kb. úgy 2009 előtt, mondjuk, de tökmindegy.

Az érdekesebb, hogy ha egy tápra nem kerül, de egy monitorra például kerülhet, akkor melyik az a szabályozás, aminek hatálya alá esik a tápegység, de a monitor viszont nem.

Nyilvánvaló, hogy ha egy monitor lengőtápos, akkor a tápegysége egy külön termék, amit csak a monitorhoz, azzal egy dobozba csomagolnak, de attól még a tápegységre hatályos szabályozásnak köteles megfelelni a beszállító, aki tápegységet önálló termékként szállít be, na de ha belső tápos a monitor és a címkéjén mindkét hálózat szerepel per jellel, akkor mi van? Lehet sorolni a többi nem tápegységként futó terméket, például belső tápos projektorokra is mindkettőt ráírják, de per jellel írják rá. Mit jelent ez? Szinte az összes belső tápos cuccra perrel írják rá, tápoknál meg kötőjellel. Ennek oka lehet.

Ezek az eszközök mivel nem tápegységek, nem biztos, hogy vonatkozik rájuk amit olvastál. Ha csak tápegységre hatályos amit írsz, akkor simán lehet gond abból, ha egy UK-ban vásárolt cuccot hazahozol magaddal és itthon bedugsz úgy, hogy csak a tápkábelt cseréled.
Nyilván a gyártónak úgy praktikus, ha tud szállítani mindenhová, ezért praktikusan fel lehet készítve a termék mindkét hálózatra, ahogy azt a címke jelzi is, de hogy kizárható e a manuális „átkapcsolás” szükségessége az számomra abból derülne ki megnyugtatóan, ha tudnám, hogy mit olvastál és amit olvastál annak utána tudnék nézni, hogy mire hatályos.

Elég határozott voltál a válaszodban, gondolom biztos olvastad valahol, hátha emlékszel, hogy hol.

(#10240) didyman válasza kokov (#10239) üzenetére


didyman
őstag

Szerintem nagyon elbonyolítod ezt a kérdést. Homályos számomra, hogy mi a kérdésed lényege.
-Az átkapcsolós időszakban a címkén jelezték, hogy olvasd el a mellékelt használati útmutatót-amely kitért a hátlapon lévő kapcsoló szerepére. Értelemszerűen a bemenet csak 115 vagy 230 V lehetett, köztes érték nem, a jelölés perjellel történik ezért.
-Voltak, vannak átkapcsoló nélküli áramkörök, ahol egy erre a célra gyártott, triakkal integrált 8 lábú végezte az átkapcsolást, automatikusan. A jelölés ugyanaz, perjel, a feszültség szintén csak a jelölt értékeket vehette fel, közteset nem.
-Az aktív PFC terjedésével áramkörileg lehetővé vált, hogy a bemenet egy tartomány lehessen, ezzel a világszerte elterjedt értékeken kívül a köztes tartomány is beleférjen, valamint egy viszonylag szélesebb tartomány, ami azért jó, mert túl azon, hogy mindegy, hova készül, még az üzemelése is stabilabb lehet gyengébb minőségű hálózatokon. Az ilyen termékeket tartománnyal adják meg: 86-264 V például.

A monitortápos dolgot bevallom, nem értem. A monitorra is kerül címke, mely tájékoztat arról, hogy pl. 12 V / 5 A, illetve előírja a hozzá való táp használatát, típus szerint. Ez a legáltalánosabb, legegyszerűbb mindenkinek. A nem tápegységként futó termékeknél miért kellene a jelölésnek változnia? Ugyanezt találod egy monitoron, meg egy kávéfőzőn is, nem az számít, hogy mi a besorolása, hanem az, hogy hálózatba dugható.
Az Egyesült Királyságban 230 V a hálózati feszültség, nem értem, miért menne itthon tönkre bármi, amit ott lehetett használni?
A szabvány kapcsán azt tudom javasolni, hogy fordulj a szabványügyi testülethez, de a perjel, kötőjel nem szabványügyi kérdés, hanem egyértelmű jelölés.
Olyan meg nincs, nem is volt, hogy manuális átkapcsolás a termék szétszedésével és átalakításával, mely amúgy a termék MEEI (most már TÜV) megfelelőségét azonnal érvényteleníti.. Ha egy készülék transzformátora mondjuk tartalmazza a 230 V-os és 115 V-os üzemhez is a leágazást, azt a gyárban a célország értékére szerelik össze (ez egy átkötést szokott jelenteni) és a burkolatra csak az adott érték fog kerülni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#10241) Picco


Picco
addikt

Udv Urak,

kellene egy kis segitseg.
Adott egy HP Z800 munkaallomas amit a cegemtol kaptam es gamer/multimedia PC-kent eli mindennapjait.
Ebben talalhato egy nem hetkoznapi 1250W-os tapegyseg.
Namarmost, jelenleg 2 procival hasznalom (95w/db), R9 280X es van itt meg 12x memoria modul, 2 vinyo, 2 ssd. Gondolkozom 280X CF-n de bizonytalan vagyok a tapomban.

Megoldhato szerintetek vagy kelleni fog kulso/5.25" tap a karinak?
Segitseget elore is koszonom :R

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#10242) kokov válasza didyman (#10240) üzenetére


kokov
tag

Tehát faék egyszerűséggel a perjel két tartomány a kötőjel egy tartomány. Utóbbi javasolt mondjuk egy vacak generátorról való üzemhez.

Belső átkapcsolás esetén pedig egyik sem lehet a termék címkéjén sem kötőjel sem perjel csak a vonatkozó hálózat amiről megy.

UK rossz példa volt, igazad van. Nem tudom honnan szedtem, talán az eltérő lengődugó miatt. Ez az oldal tisztázza hol milyen hálózati feszültség van.

(#10244) Picco válasza #68686080 (#10243) üzenetére


Picco
addikt

Nem annyira egyszeru az eset szerintem a limitalt rendelkezesre allo csatlakozok szama miatt (2x 6pcie, 1 agon 2 molex 2 sata) nameg a dupla proci es a 12db memoria modul miatt is ehet tobbet a konfig a normalnal.

Talaltam egy tagot aki ugyanilyen tap mellett ugyanezt ketto kartyat, ket 5.25"os 300Wos tappal oldotta meg, feltelezem nem veletlenul.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#10245) Ribi


Ribi
nagyúr

Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy egy táp hatásfoka kis fogyasztáson mennyire jön össze a saját fogyasztásából + terhelésekből?
FSP ZEN üresen bekapcsolva eszik 8Wot. Ráterhelve a 12V ágra 1.7A (autó égő), felmegy 30Wra.
a terhelés kb 21W (12V az kb 12.3V) és a kérdés, hogy az üres 8Whoz képest arad alig 2-3W amit elfűt.
Vagyis a normál kb 80% hatásfok kijönne ha nem lenne üres 8W fogyasztás?
Mint ahogy a sima buck converterek is szinte mindenhol 80+ hatásfokon mennek?
Csak próbálom kiszámolni, hogy a Q1900 lapom mennyit ehet ténylegesen. Csak nem tudom mekkora része a tényleges fogyasztás a tápnál és mekkora a "saját" fogyasztása a tápnak a konnektorból felvetthez képest.

(#10247) 1989rigo


1989rigo
tag

Üdv Mindenkinek!

Mai nap folyamán birtokomba került egy gigabyte ge-s550a-d1 táp.
Minden jó és szép de rohadt hangos a venitje fullon pörög, olvasgattam után és elvileg lehet szoftveresen állítani a táp programjával. Viszon nem tudom hogy milyen kábel kell neki a kommunikációhoz. Ebben kérném a segítségeteket. Köszönöm :R

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2492#kf

[ Szerkesztve ]

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#10248) fero02 válasza 1989rigo (#10247) üzenetére


fero02
veterán

Olyan USB kábelen, amit gondolom nem kaptál meg hozzá...

18. oldaltól...

[ Szerkesztve ]

(#10249) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék itthon kiépíteni egy kisebb akkumulátor töltő állomást rc játékokhoz.
Lipo akksik miatt eleve nem árt az óvatosság, illetve itthon is akad pár ceruza akkumulátor, aminek töltése a kis konnektorba dugható töltőkkel eléggé időigényes.
Arra gondoltam, hogy ha később 3-4 akkumulátort kellene balanced töltővel feltölteni jobban járnék 3-4 db külön szeparált töltővel, aminek több oka is van.
- Elromlik az egyik, akkor használom a másikat
- Nem kell soros, párhuzamos töltés miatti apróságokra odafigyelni (azonos feszültségű, teljesítményű, kondíciójú akkumulátor mehet egyszerre ilyen körbe stb)
- Olcsóbb apránként megvenni a kisebb töltőket (elsőre egyet vennék) és ha nem vonz annyira az rc játék (ill. a családot :D ), akkor nem költöttem egyszerre sokat, viszont a már megvett töltőt tudom hasznosítani

Lényegében egy közkedvelt SkyRC B6 / B6 mini-ről lenne szó.
Bemenete 12-18V, 50W / 5A
Itthon van pár olcsóbb táp, illetve márkás is akad, arra gondoltam ennek áramellátását PC tápról oldanám meg.
Kérdésem az lenne, hogy egy próbateszt után (pl autó izzóval) ha bírja az aszinkron terhelést (5V-os ágon nicsn semmi), és viszonylag stabil feszültséget kapok köthetem-e az akkumulátor töltőre?
Tápnak hosszú távon nem ártalmas, ha így lenne használva (PS_ON szálat használva).
Egy ismerősöm szerint legjobb ha összekötöm a szükséges kábeleket (ps on, gnd) és a tápot kapcsolgatom, de szerintem ez nem tesz jót hosszú távon a tápegységnek, főleg ha 3-4 töltő is rá lenne dugva.
Véleményetek?
Melyiket használjam az elején (1-2 töltővel)?:
LC Power 420W
Seasonic TFX 300W
(sejtem a választ) ;]

(#10250) didyman válasza szacsee (#10249) üzenetére


didyman
őstag

Seasonic.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.