Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) Tyrel válasza Tyrel (#10916) üzenetére


Tyrel
őstag

Ma nagy nehezen (megfelelő szerszámok híján) kicseréltem a ventit (Thermaltake Smart SE 630W), ami ugye eredetileg egy Yate Loon D14SM-12 volt, egy Phanteks PH-F140SP-re...

...de lett egy olyan gondom, hogy nagyon nyögve-nyelősen tudja elindítani. Mindig egy jó ~10 másodperc mire sikerül neki, addig csak meg-megmoccan a venti, de aztán meg is áll.
Ez hogy lehet? A régi 12V / 0,7A volt, ez az új meg 12V / 0,2A, tehát elvben sokkal könnyebb hajtani... akkor meg mi a jó francért nem tudja elindítani?

Ha már megy akkor nincs gond, pörög rendesen és kézre/érzésre is szívja a levegőt - szerintem - megfelelő mértékben. Kapcsolgattam is itt ki-be vagy tízszer egymás után, mindig sikerül neki elindítani a ventit és így nincs gond, de ez azért elég aggasztó, főleg hosszabb távon... me mi van ha egyszer pont nem sikerül neki a kezdő rúgás és leég a táp meg vele a gép is...

De komolyan, ez hogy lehet hogy egy sokkal "jobb" ventit nem tud normálisan kezelni, a vacakkal meg nem volt baja?

A Yate Loon-nak egyébként kézzel megpörgetve, már úgy egész alacsony fordulaton (amennyire az ujjammal meg tudom tekerni) is hallhatóan kattogós-cicergős hangja van, szóval az részemről kuka...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#10952) subaruwrc válasza Tyrel (#10951) üzenetére


subaruwrc
félisten

szerintem a 0.7A meg 0.2A azt jelenti hogy a full fordulatszámhoz mekkora áramerősség kell neki de mivel a tápban feszültség szabályozás útján a hőmérséklet függvényében vezérli a fordulatot,kezdetben nagyon kevés feszt ad neki,emiatt nem akaródzik neki elindulni

egyébként nem fog megsülni a táp így sem.

géped meg főleg mert az overtemp védelem lekapcsolja a tápot.

de majd egy nálam okosabb kolléga kijavít ha baromságot írtam.

(#10953) Tyrel válasza subaruwrc (#10952) üzenetére


Tyrel
őstag

Hm, jah végül is logikusan hangzik, lehet azért is sikerül neki egy 10sec után elindítani a ventit mert addigra - a gép indulásával - pont melegszik annyit a táp hogy már gyorsabban akarja tekerni, és így a több fesztől végül beindul?...

Nem tudom igazán tökre nem érdekel ha szenved vele kicsit az elején, csak az lenne fontos hogy nagyobb terhelésre mindenképp el tudja indítani, vagy ha nem tudja akkor legyen olyan kedves és kapcsoljon már ki mielőtt kijön a gépből a füst, mert mint tudjuk a nélkül nem működik tovább, visszatenni meg én nem tudom bele... :U

Turenkarn

(#10954) subaruwrc válasza Tyrel (#10953) üzenetére


subaruwrc
félisten

ez lehet a magyarázat.
terhelve be fog indulni az rendesen.

ha meg véletlen mégse a túlmelegedés védelem lekapcsolja a tápot.

(#10956) Tyrel válasza #68686080 (#10955) üzenetére


Tyrel
őstag

Hát ilyen indító feszültségeket a világon sehol nem írnak, meg itt is kérdeztem erről mielőtt nekiálltam az egésznek és senki nem említette hogy létezik ilyesmi... honnan kellett volna tudnom...

A szállított légmennyiség miatt én nem aggódok, a gagyi kínai ami benne volt 62CFM @ 1400rpm, a Phanteks meg 82CFM @1200rpm, erre figyeltem. A statikus légnyomását a Yate Loon-nak nem tudom mivel nem írja a gyártó, de erősen kétlem hogy magasabb lehetne mint a Phanteksé.
A 0,2A vs 0,7A tippre talán az eltérő csapágyazásból eredhet, talán a kínainak ennyivel nagyobb a surlódása... vagy szimplán csak ennyire ócska motor van benne, nem tudom, de nem CFM/rpm különbségre utal.

Nagyon jó venti került bele (legalább is szerintem minőségben ezek felett már maximum csak a Noctua lehet), azért mondtam, hogy ha biztos hogy amikor a táp vezérlője gyorsabban akarja tekerni akkor el fogja tudni indítani, akkor engem nem érdekel ha a gép bekapcsolásakor még szenved vele kicsit...

...így igazán ez a kérdés is, hogy kell-e aggódnom / figyelnem hogy elindul-e, vagy automatikusan nagyobb feszt ad neki amikor kell és attól úgy is elindul majd, csak bekapcsoláskor még nem adja rá a kakaót mert hideg a táp, és abból ered a szerencsétlenkedése?

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#10958) Tyrel válasza #68686080 (#10957) üzenetére


Tyrel
őstag

Köszi, ha el fog indulni akkor jó, csak ez érdekelt. :R

A légszállítás miatt én továbbra sem aggódom - mármint azzal nyilván egyetértek hogy fontos kérdés, de továbbra is azon a véleményen vagyok hogy a venti amit kapott elég kell hogy legyen hozzá.

Nem fényezni akarom a gyártót, egy hónappal ez előttig még a létezésükről sem tudtam, de ezeken a Phanteks ventiken tényleg érezni a minőséget. Kicsit "játszottam" itt velük, kézzel megpörgetve is érezhetően jól fújja már a levegőt, és ami még meglepőbb hogy nincs hangja. Másik ventit ha így kézzel megcibálok akkor hallani ahogy "vágja" a levegőt, van egy ilyen lég-surlódás-süvítés hangja, a Phanteksnek meg nincs, de legalább jobban is fúj. Az a "Maelström" lapát design amit reklámoznak egy orbitális bullshitnek tűnik elsőre, de aztán a kezébe fog az ember egy ilyen cuccot és rájön hogy nem az...

Turenkarn

(#10959) edda80


edda80
tag

Sziasztok!

Nagyon szépen kérek valakit segítsen felvilágosítani a következőkben:
4 tűs csatlakozó
8 tűs csatlakozó
-k érdekelnének engem! Többször látom a tápok honlapján, hogy "4+4 pin"-es csatlakozó. De ez most a 8 tűset jelenti vagy a sima 4 tűset? Tehát mikor beszélünk 4tűs(ATX12V) és 8tűs(EPS12v)-ről? Ha van erre egy külön oldal kérlek linkeljétek! Köszönöm! :)

(#10961) Bici válasza edda80 (#10959) üzenetére


Bici
félisten

A több tű, több áramot enged meg.
4tűs lappal is lehet használni 4+4 tűs tápot, és fordítva is. Utóbbi esetben persze figyelni kell max fogyasztásra.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10962) edda80 válasza #68686080 (#10960) üzenetére


edda80
tag

Bocsássatok meg a kései válaszért.
Egy konkrétummal jövök:
itt van ez a táp
Akkor 4+4-Pin CPU Connector az a sima 4tűs-et jelenti vagy a 8 tűset? Ha csak az egyiket jelenti akkor a másik már nem lehetséges, persze átalakító nélkülre gondolok!

(#10964) edda80 válasza #68686080 (#10963) üzenetére


edda80
tag

Jó akkor most már értem. :D Köszi szépen! :)

(#10965) gaborsan


gaborsan
csendes tag

Sziasztok!

Kezd kicsit hagos lenni a tápom (Cooler Master B700 ver 2) gondoltam megnézem milyen venti van benne, szét is szedtem és ekkor fura látvány tárult elém. Újonnan vettem, még bontva nem volt. Mi lehet a funciója annak a kis műanyag "légterelőnek" :)

(#10966) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok. 2-szer megfagyott úgy a gép, hogy beállt a kép, elment a hang, a HDD jelző led sem villogott. Szét akartam szedni, és ez a látvány fogadott. Alsó tápos a gép, és ilyen poros volt a tápegység. 10 hónap alatt ennyire be tud porosodni? Illetve okozhatta ez a fagyást? 1szer frissített win-t, egyszer pedig PUGB közben fagyott.

(#10968) Tyrel válasza Stylerr (#10966) üzenetére


Tyrel
őstag

Én annyira nem vagyok szakértő de szerintem nem. Mármint nyilván nagyon-nagyon nem jó a tápnak hogy ilyen koszos, de ha ő érzi rosszul magát, pl. túlmelegszik, annak jellemzően vagy azonnali gép kikapcsolás vagy füstjelek a következményei.

Nem lehet hogy a gép többi része is ilyen mocskos és túlmelegszik valami? Bár általánosan a többi komponensre is az a jellemző, hogy ha túlmelegszenek akkor csak azt látod hogy hirtelen újraindult a géped...

Így merevre fagyni nem tudom manapság mitől tud egy gép, talán valami illesztőprogram vagy memóriahibára tippelnék első körben...

Turenkarn

(#10969) Tyrel válasza gaborsan (#10965) üzenetére


Tyrel
őstag

Ahogy az előttem szóló is mondta a légterelő nem utólagos gányolás eredménye, kb. minden nagy-alsó-ventis tápban van ilyen. Ha elképzeled a tápodon belül a levegő útját könnyen megérted miért (ugye a takarólemez a kiáramló rács felőli oldalon van).

Nem is e miatt írok hanem mert nem rég cseréltem ventit én is a saját tápomban (Thermaltake Smart SE 630), abban is egy hasonló Yate Loon mestermű (be kéne zárni őket a pi...ba) volt a bűnös, de...

Így a tápod belsejét meglátva nagyon meglepődtem, ez ugyanis az enyémé:

Normális hogy ezek ennyire durván hasonlítanak egymásra?...

Visszatérve a te tápodra, szerintem ne szenvedj tovább azzal a Yate Loon ipari hulladékkal, cseréld ki...
Szabvány ház-ventik passzolnak ennek a helyére, ha jól látom a képek akkor neked 12cm-es kell.

A tápokban 2 pin-es csatlakozója van a hűtésnek, ami annyit tesz hogy le kell vágnod az új ház venti csatlakozóját és ezét, hogy ki tudd cserélni a megfelelő kábeleket összekötve. A színkódjaik azonosak, tehát egy 3pin-es ház ventiből a piros és fekete drótot fogod használni, a sárga nem kell semmire.

A következőkre kéne figyelned csere-venti választáskor:
- azonos méret (nyilván)
- azonos feszültség (ez jellemzően nem gond, 12V mindegyik)
- azonos vagy magasabb CFM
- azonos vagy alacsonyabb áramerősség (ha jól látom a képen ez ennél 0,3A, tehát max. ennyi lehet az új is)
- éééés ami sz*pás része az egésznek (ill. amivel én is ráb*sztam mert nem szólt róla senki): azonos vagy alacsonyabb indító feszültség. Ezzel annyi lesz a bajod hogy a világon egy gyártó nem írja rá a ventillátoraira ezt az értéket... :U

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#10971) Tyrel válasza #68686080 (#10970) üzenetére


Tyrel
őstag

És ez amúgy egy jó konstrukció, már így az árához képest?

Nekem eddig nem volt vele semmi bajom, leszámítva ugye a ventit, pedig elég éhes gép van alatta (3570K OC, R9 390, +2 HDD, +2 SSD, USB-n világítós mindenféle vacakok, meg ha mindent összeszámolok tkp. van a házban 8db venti is)...

Turenkarn

(#10973) Tyrel válasza #68686080 (#10972) üzenetére


Tyrel
őstag

:Y

Um, ok, de az ilyen tápok még mindig 20 ropi körül mozognak árban - az egy tápért egy átlag parasztnak már kifejezetten sok, szerintem... Mondjuk nekem nem tudatos választás volt ez a konkrét típus, Black Friday eredménye - szerintem ilyen formában még megérte... leszámítva a hulladék ventit ami benne volt.

...most akkor mi van az 5-10 ezer Ft körüli tápokban, egy zsák homok hogy legalább súlya legyen?... :U

Régóta tervezem amúgy, hogy egyszer kapni fog a gép egy Seasonic tápot, csak hát nem szakadt még rám a bank...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#10974) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Helló Urak!
Ha egy gép leállítás után 2-3mp-re bekapcsol az visszavezethető táphibára?
Egy sima házcsere után ezzel örvendeztet meg a gép és csak a főkapcsoló levágásával tudom nyugovóra téríteni a gépet.Szinte mindent kizártam már (bios,kábelek,új ház gombja kizárva,usb-s perifériák leválasztása,stb...),így marad a táp vagy a deszka.
A táp egy méltán híres EVGA 650 B3 :(((
Elnézést,hogy ide tettem fel a kérdést,de úgy nézem itt vannak hozzáértő fórumtársak akik tudnának tippet adni amit előre is köszönök! :R

(#10976) Tyrel válasza Milka 78 (#10974) üzenetére


Tyrel
őstag

Hát én eddig egyszer találkoztam ilyen géppel, ott az alaplap hibája volt, de nem csinálta mindig és ha jól emlékszem megoldás sem született rá... :B
Um, mondjuk nagyon régen volt és lehet keverem valamivel, minden esetre az UEFI-ben valószínűleg lesz egy olyasmi rész ami azt mondja meg hogy áramszünet után hogy viselkedjen. Talán Restore After Power Loss vagy hasonló néven fut, esetleg azt próbáld meg más állásra nyomni.

Ettől függetlenül ha most cseréltél házat és minden egyéb alkatrész tök ugyan az, és az előző házban nem volt ilyen gond, akkor mitől vagy benne olyan biztos hogy nem a ház kapcsolójával van gebasz?

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#10977) Milka 78 válasza Tyrel (#10976) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mert mielőtt lekapcsoltam oprendszer alól,lehuztam a tüskékről a kábelt.
Ellenben igazad lehet,mert másik táppal is marad a gond és olyan mintha nem akarná áramtalanítani az usb csatikat.
Elkezdek akkor a lap felé tapogatózni :R

(#10978) Tyrel válasza Milka 78 (#10977) üzenetére


Tyrel
őstag

Huh, szerintem az UEFI power management részén (APM?) nézz akkor körül, lesz egy rész ahol engedélyezheted hogy XY típusú eszközök felébresszék a gépedet. Ha azokat mindet Disabled-re teszed akkor is előjön a hiba?

Ill. APM felébresztéssel kapcsolatos gondokkal én is szívtam egyszer, bár pont a másik irányból (akartam hogy ébreszthesse fel valami a gépet de nem ment, hába kapcsoltam be az UEFI-ben), és kiderült hogy azért mert a Windows (főleg a 10) előszeretettel felülírja amiket ott beállítasz. Ha ez fordulna elő azt könnyen kiderítheted, mert ha shutdown cmd-vel kapcsolod ki a gépet akkor a Windowsnak ezek az energiagazdálkodási/ébresztési felülírásai azt hiszem deaktiválódnak.
Értsd. nyiss egy parancssort és mondd neki hogy "shutdown /p /f" és ha ettől normálisan kikapcsol a géped akkor Windows / driver szivat téged.

Turenkarn

(#10979) magmakocka


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szerintetek ez a táp milyen?
Chieftec Smart 500w (gps-500a8)
Azért gondoltam erre, mert lassan váltok új konfigra.
Új konfig:
Asrock Pro 970 R2.0
2x4GB DDRIII
AMD SAPPHIRE RADEON HD7790 Dual-X OC 1GB
AMD FX-6300(ez változhat, vagy ez vagy valami felette lévő szám)
500GB vagy 1TB-s HDD
140GB-s SSD
Jelenlegi konfig:
Gigabyte GA-EP31-DS3L Rev 1.0
2x2GB DDRII
AMD SAPPHIRE RADEON HD7790 Dual-X OC 1GB
Intel Pentium Dual Core E6600 2x3.56Ghz
Mennyire megbízható? 11.000 ezer forinttér megérné?

Üdvözlettel magmakocka!

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#10980) magmakocka válasza magmakocka (#10979) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Upsz nem ide! Bocsi! :C

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#10981) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Sziasztok

Yate Loon D12SH-12 ventillátor helyettesítésére mit ajánlotok? Utánaolvastam itt a topicokban, van jó pár ajánlás, de ezek egy része már nem is kapható (itthon legalábbis) :( Másrészt meg leginkább 2015-ből származó adatok vannak, gondoltam, hátha azóta van valami újabb, jobb.

(#10982) Raketta02


Raketta02
újonc

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy: Van egy tápnak 4+4 pin-es csatlakozója. Ez a CPU. És ez a (ATX12V).
Van 8 tűs csatlakozó (EPS12V) is.
Vegyünk példának egy tápot, Pl ezt itt.
Akkor ez azt jelenti, hogy nincs 4pin csak 1db 8tűs (EPS12V)?
Vegyünk még egy példát, más gyártótól. Ezt itt.
Itt úgy van, hogy 8pin 4+4 EPS és 1db. Akkor ez azt jelenti, hogy nincs 1db 4pines csatlakozója sem, ha nem 1db 8pin-es csak és kizárólag? Az összes csatlakozót értem, alaplapét, satáét, molexét, pcie-ét, de ez a fránya CPU csatlakozót egyszerűen nem tudom felfogni, megérteni. Ebben kéne segítség, hogy mikor beszélünk 4+4-ről és mikor 8pin-ről. :(

(#10983) subaruwrc válasza Raketta02 (#10982) üzenetére


subaruwrc
félisten

akkor 4+4 amikor ketté bontható hogy a visszafelé kompatibilis legyen a csak 4-et használó régebbi vagy kissebb lapokkal.
általában ha 1 cpu csati van akkor az főként 4+4=8-as
kettőnél van 4+4 és 8-as is.
vagy régi chifiken előfodul hogy van csak 4 és 4+4 is.

(#10984) Sz.Marci


Sz.Marci
újonc

Sziasztok.

Szükségem volna érdemi információra, és gondolom itt megvannak a megfelelő szakik :R

Nos, van egy ilyen Gigabyte GA-880GA-UD3H (rev. 2.2) alaplapom, amin a proci mellett +8pines van. Én csak olyan táppal rendelkezem, amin +4 pin van. Be is kötöttem a megfelelő oldalra a 4pinest, és működik is látszólag teljesen rendben. A kérdés, hogy mi célt szolgál a +4pin rajta, illetve mi az aminek szüksége van rá?
Jobb teljesítményre lesz képes, vagy érdemi előrelépés lenne azt is bekötni?
Köszi előre is.
Üdvözlettel.

(#10985) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

[link]
Erre tud valaki választ?

Miért annak a két kondinak a szerepe, a púpos cseréje megoldaná valszeg a problémát? A többi alkatrész szemre egészséges.

(#10987) tyan


tyan
senior tag

Van egy FSP 400 PNF tápom, amivel egyelőre nincs semmi probléma. Tegnap takarítottam ki a tápot, a kondik nem púposak (tudom ez önmagában még nem jelent semmit).

A kérdésem az lenne, hogy mikor érett egy táp a cserére? Ugyanis ez a tápegység 8 éve van a gépemben.

Van erre valami ajánlás, hogy mikor célszerű akkor is tápot cserélni, ha a régi látszólag még jó?

Ha kicserélném a tápban lévő kondikat azzal mennyire tennêk vele jót?

(#10989) Bici válasza tyan (#10987) üzenetére


Bici
félisten

Nekem van egy 18 éves 200W-os Codegen tápom.
A mai napig nincs benne púpos kondi, pedig 14 évesen küldtem nyugdijba. Eből az utolsó 5 évet 24/7 üzemben szolgálta végig egy P2-400 procival 504-en hajtva házi szerverként.

Ebből azt akarom kihozni, hogy ha nincs a táp maximális teljesitményének közelében használva, akkor tovább birja, mintha alaposan ki lenne hajtva.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10990) tyan válasza #68686080 (#10988) üzenetére


tyan
senior tag

A megfelelő kondi azt jelenti, hogy normális márkájú/minőségű kondit válasszak, illetve az eredetivel megegyező tulajdonságú legyen?

(#10991) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
Szeretnék összerakni egy retró gépet 775-ös lappal, és 3db 8800GTX VGA-val.
Ehhez elvileg egy 700+ wattos tápegység kell(ene)
Sajnos az anyagi lehetőségeim behatároltak, illetve mivel nem munkára, elsődleges gépnek kellene, szórakozásként nem költenék rá sokat.
Szinte lehetetlen, és ha van aranyárban lehet csak beszerezni 700+-os tápokat, ezért elkezdtem kicsit gondolkodni laikusként.
Mivel van egy olyan házam, amibe 2 táp belefér, az lenne az első kérdésem:

1.: Lehetséges több táp összekapcsolása? Van több Enermax 465W-os egyforma tápom, ha egyikre kötnék az alaplapot, és az egyik VGA-t, a másikra a 2 másik vga-t, akkor elvileg elég a teljesítmény, kérdés, hogy ez hogyan megoldható, vagy megoldható-e egyáltalán. Az ötlet onnan merült fel, hogy láttam bányászoknak árulnak táphoz sync startert.

2.: Lehetséges-e egy 400-650w-os táp tuningolása, hogy 12v-on bírja a 3vga-t. Ehhez mit kell kicserélni, nagyságrendileg mennyibe kerülne az átalakítás?

3.: Ha egyik sem járható út, van-e ötletetek arra, hogyan lehetne költséghatékonyan megoldani a problémámat?

Köszönök minden segítséget!

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#10992) subaruwrc válasza envagyok (#10991) üzenetére


subaruwrc
félisten

ezek közül inkább a 2 táp összekötése járható szerintem.
2e forintból van adapter hozzá
vagy az egyiket mindig fixen járatod a másik meg indítja a gépet bár ez kevésbé okos megoldás

(#10993) envagyok válasza subaruwrc (#10992) üzenetére


envagyok
veterán

És a 2 táp nem nyírja ki egymást?
Egy műszerész haverom ezen parázik.
Mivel elvileg minden vga csíp fel a pcie foglalatból is 12v-ot, illetve 6 vagy 8 pines csatin keresztül is.
És ha az alaplapot hajtó táp ad 12v-ot a pcie foglalaton, akkor ha a másik tápról érkezik a 6 pines csatin a másik 12v, akkor ez nem okozhat problémát?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#10997) envagyok válasza #68686080 (#10996) üzenetére


envagyok
veterán

A földhurkokra hogyan kell odafigyelni?
Ha mindkét táp a házba be van rendesen csavarozva, akkor is lehet földhurok? Elvileg a ház lehet közös föld.
Gondolom ugyanabba az elosztóba kell mindkettőt bekötni 220-as kábellel.
Akkor a pár hsz-al előbb említett 2k-s táp starter elég erre a célra?
Érdemes a 2 vga-n mást is kötni a 2. tápra, hogy terhelve legyen?
Tehát
1. táp: alaplap, 1. vga, ssd, molex a másodi táp starterjába,
2. táp: 2 db vga 4db 6 tűs pcie táp csatival, plusz az alaplapi csatija a sync starterbe kötve
Az így jó lenne?

Nem tudom, én 10 körül megbízható 700+ tápot nem találok HA-n.
Olyat keresek, amin van legalább 6db pcie 6*-os csatlakozó, esetleg 2db belőle nem ártana ha 8-as lenne. (Mindegyik VGA-n 2db 6-os csati van)
Lehet a 850-es lenne a legjobb.

Amelyik tápból használnék kettőt:
ENERMAX EG465AX-VE(G) ATX 1.2 (Régebbi P4-es táp)
3.3V 35A
5V 35A
12V 33A

-5V 1A
-12V 1A

+5VSb 2.2A
3.3&5V 200W Total power 460W

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#10999) tyan


tyan
senior tag

Új fejlemények vannak a tápommal (FSP 400 PNF) kapcsolatban. Tegnap óta a táp a következőt csinálja: a napi első hidegindításkor a bekapcsoló gomb megnyomásakor kb. egy másodpercre bekapcsol a gép, majd ki és kb. 2 másodperc szünet után rendben elindul a gép.

Ezt okozhatja a táp gyengülése?

Új hardver nem került a gépbe, eddig ilyen gond nem volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.