Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10852) DeFranco válasza #68686080 (#10851) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszi, megcsinálom majd, és referálok. :R

(#10853) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

A kérdésem ugyan nem PC tápokról szól, hanem DC adapterekről. De remélem tudtok segíteni. Elromlott szüleim vezeték nélküli telefonjának a tápja. Az egy 6,5V/300 mA volt, találtam itthol egy szintén 6,5 V -os 500 mA -es tápot. Ugyan a csatlakozó más, de majd levágom a rossz tápról.
Viszont az a baj, hogy rámértem, és több mint 9V -ot mutatott. Most akkor rossz a táp vagy én mérem rosszul?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#10854) VIPowER válasza Truman (#10853) üzenetére


VIPowER
senior tag

Trafós táp?

(#10855) imre3777


imre3777
újonc

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy ehhez a géphez elég e 700 wattos táp vagy nagyobb tápra lesz szükségem
alaplap: gigabyte ga-ax370-gaming k5
videokártya:gigabyte geforce gtx 1080 g1 gaming azt írta a gyártó honlap 500watt táp elég hozzá
ram:corsair vengeance 16 gb 3000mhz
proci:ryzen 1700x 95 watt

Köszi előre is a segítséget :DDDDD

(#10856) Truman válasza VIPowER (#10854) üzenetére


Truman
senior tag

Nem tudom. Hogy tudom megnézni vagy mik a jelei?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#10857) VIPowER válasza Truman (#10856) üzenetére


VIPowER
senior tag

Pl, jóval nehezebb mint a telefontöltőd/nagyobb?

[ Szerkesztve ]

(#10858) Truman válasza VIPowER (#10857) üzenetére


Truman
senior tag

Hát kb. háromszor nehezebb a telefon töltőmnél és szabályos kocka alakú.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#10859) VIPowER válasza Truman (#10858) üzenetére


VIPowER
senior tag

Akkor jó lesz az hozzá. Még azt nézd meg hogy mindkettőnek DC vagy AC kimenete van, ha ugyanaz, akkor használhatod. Azért mérsz 9 V-ot mert a kis teljesítményű trafók csak terhelésre állnak be a rájuk írt feszültségre, úgy ahogy.

(#10860) Truman válasza VIPowER (#10859) üzenetére


Truman
senior tag

Bocs a láma kérdésért, de mi a különbség DC és AC kimenet között?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#10861) VIPowER válasza Truman (#10860) üzenetére


VIPowER
senior tag

A DC egyenáram, az AC váltakozó áram. Ez rá van írva a tápra hogy milyen a kimenete.

(#10862) Truman válasza VIPowER (#10861) üzenetére


Truman
senior tag

Ja, DC. Gondolom ezt jelenti az Output -nál a felül folytonos alul szaggatott kettős vonal. Amúgy egy Access Point tápja volt. Köszönöm a segítséget! :)

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#10863) VIPowER válasza Truman (#10862) üzenetére


VIPowER
senior tag

Akkor elméletben jó lehet.

(#10864) magmakocka


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Ez a táp alkalmas-e a gép buherálására? Tuningolás stb..?

Egy nagyszerű ember segít nekem a gépem rendbetételében, csak most egy picit gyanakszunk a tápban.

Rendelkezem egy LCPOWER LC 6420-s táppal 420W.
Gép többi része:
Egy Intel Pentium Dual Core E6600 2x3.06GHz, de FSB 320 és 11. szorzóval 2x3520Mhz-n ketyeg 1.3V feszültséggel.
2X2GB 800Mhz Dual-Channel KINGMAX 320FSB 2.5 RAM (800Mhz) szorzóval, nem KIT, de DEOVERTAGE-ve van 1.84V-re mert így is sokat fogyasztott AUTO-n.
Egy Sapphire Radeon HD7790 Dual-X OC 1GB
GIGABYTE GA-EP31-DS3L Rev 1.0 alaplap.
És egy SAMSUNG HD161HJ 160GB-s HDD SATAII
Mit gondoltok?

Csatolok egy játékban lévő képet!


POWER FAN Fail Beállítva ENABLED-re
CPU Warning Temperature Beállítva ENABLED-re
CPU FAN Fail Warning Beállítva ENABLED-re

Nem felejtettem el, csak kicsit régi a kép! (1-2 hetes)
Várom a válaszotokat!
Üdv
Roland
Az se lenne gond, ha valaki belinkelne ezzel a témával kapcsolatos fúrumot, ahol megtudnám ezt egy szakértővel tárgyalni, de azért ide is várom a válaszokat, hátha itt gyorsabban megkapom a választ!
Azt mondták, hogy itt tudtok nekem segíteni!

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#10865) tornas válasza magmakocka (#10864) üzenetére


tornas
őstag

"Ez a táp alkalmas-e a gép buherálására? Tuningolás stb..?"

Pontosan mit szeretnél csinálni ezzel táppal...??? Egyébként ha rám hallgatsz, akkor mielőbb lecseréled valami minőségi 400-450-esre!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#10866) magmakocka válasza tornas (#10865) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Húzás szempontjából kérdezem. Most nem tudok váltani, majd egy jó bő 1 év múlva lesz teljesen új gépem.

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#10867) tornas válasza magmakocka (#10866) üzenetére


tornas
őstag

A tápegységek 99%-a semmilyen módon nem tuningolható. Kimenő fesz.növelés nem lehetséges (alapesetben), a kimenő áramoknak van egy maximuma (alapesetben). A venticsere "szűkösen" valósítható meg.

Hozzáértés hiányában nem ajánlom a tápegység mókolását! Ha fel kell bontani egyet akkor azt a SZAKIK csak javítás miatt teszik meg az esetek 99%-ában.

Egy táptól a PC semmilyen körülmények között sem lesz gyorsabb. Csak a jobb minőségűtől lesz üzembiztosabb. Ennyi.

Azt a tápot egyébként is csak cserélni érdemes, nemhogy tunigolni... Vagy majd gondol egyet és feltuningolja saját magát. Mondjuk a kimenő 12 V-ból lesz 15-20V és kampec lesz valamelyik HW-ednek vagy akár az egész gépednek.

Párezerért már kaphatsz elfogadhatót itt a Hardveraprón is.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#10868) magmakocka válasza tornas (#10867) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Nem a táp húzására gondoltam! Processzor, RAM stb. Lehet nem mondtam el érthetően, emiatt is elnézést!

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#10869) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Nincs tapasztalatom 4 PCIe ágú táppal, ezért inkább megkérdeznélek titeket hogy melyik lehetőség a jobb megoldás, hogyan kell/szokás használni?
780 TI-ről van szó és 650-es Corsair táp moduláris. 6+8 pin-t kér a vga, 1 csatlakozóm 2 db 6+2 pinre bővül, nekem pedig van 2 db csatlakozó.
Hogyan jobb összekötni?
Mind a két PCIe csatlakozó 1-1 ágát dugjam rá a vga-ra, vagy pedig elég úgy is, hogy csak 1 csatlakozót viszek oda, amin 2db 6+2 pin található? Vagy esetleg mindegy?
Bocs a láma kérdésért, csak arra vagyok kíváncsi hogyan stabilabb az áramellátás és hogy célszerűbb összekötni? :R

Illetve a +12V-os ágam, minimum mennyire eshet le? Terhelés alatt ahogy szoktam látni 11,77V a minimum értékem, vga tuning nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#10870) Corsair90 válasza Corsair90 (#10869) üzenetére


Corsair90
tag

Elfelejtettem még írni, hogy a 11,77 V HWinfo adatai szerint esik le annyira, ami nem tudom mennyire egyezik meg a valósággal. Az átlag érték persze ennél kicsit több.

(#10872) dannyl


dannyl
addikt

Szerintetek egy XFX XTR 550W mit szólna egy ilyen szünetmentes táphoz?
A szimulált szinuszos áram miatt kérdem. Kösz előre is, illetve, ha rossz helyen vagyok, akkor irányítsatok légyszi valahova, ahová való a kérdés. (szünetmentes topicból jövök)

(#10874) jagada


jagada
őstag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék a szakiktól. Van egy Chieftec CFT-650-14CS moduláris táppal ellátott számítógépem. Feszültség alá helyezve, csak 5-10 perc elteltét követően lehet bekapcsolni a számítógépet. Ha összekötöm a zöld és valamelyik test kábelt akkor indul azonnal, de ha már az egész konfigot kell megtáplálnia, csak az említett időt követően lehet bekapcsolni. Ha egyszer elindult gond nélkül üzemel. Belekukkantva találtam egy púpos kondit:

Okozhatja ez a kondi a hibajelenséget, vagy esetleg valami más alkatrész is elfáradt a tápban?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#10876) subaruwrc válasza jagada (#10874) üzenetére


subaruwrc
félisten

önmagában ez szerintem nem feltétlenül.

nekem is van púpos kondis 650-esem szerintem ugyan ez a kondija fáradt e indul pöcc röff.
más problem is lesz ott

(#10877) jagada válasza subaruwrc (#10876) üzenetére


jagada
őstag

Melyik hibás alkatrész idézhet elő ilyen nehezen induló működést, ill. hogyan lehetne kiszűrni?

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#10879) subaruwrc válasza jagada (#10877) üzenetére


subaruwrc
félisten

ehhez én nem értek eléggé hogy megválaszoljam neked.

(#10880) DeFranco válasza jagada (#10874) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ugyanez van nálam is egy nem rég felújított fsp-vel nálam az volt a tipp, hogy lehet a lap lesz a ludas.

innen kiindulva mástól azt a tippet kaptam, hogy nála egy hasonló parajellenséget cmos elem csere oldott meg.

eddig jutottam a bugfixben egyelőre, mert nem szoktam áramtalanítani csak zivatar idején, áram alatt meg pöccre indul.

(#10882) DeFranco válasza #68686080 (#10881) üzenetére


DeFranco
nagyúr

elmagyaráznád nekem az összefüggést hogy megértsem? teljesen tök vagyok az elektronikához.

(#10884) jagada válasza DeFranco (#10880) üzenetére


jagada
őstag

Én is gyanakodtam az alaplapra, de szereztem most kölcsönbe egy másik tápot és azzal nem produkálja a hibát, úgyhogy tuti a táp a hunyó!

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#10885) kotibor


kotibor
tag

Sziasztok, egy kérdésem lenne, biztos találkoztatok már ilyennel.

Van egy HP 8100-as asztali gépem és nem kapcsol be, valószínűleg táp hiba, de mivel nem szabványos a táp (típusa PC8022) ezért normál tápteszterrel, (ill. drótösszekötéssel) sem tudom kipróbálni...

Normál ATX tápnál zöld-fekete és indul, de ennél a tápnál mit kössek össze, hogy kiderüljön táp hibás nem alaplap hiba?

Gyakorlatilag létezik egy ilyen Átalakító, de mielőtt megvenném tudnom kellene táp vagy alaplap hiba.

A kis lapos csatin van zöld és föld is, fe összekötve meg sem nyikkan....
Táp hiba lenne?

Köszönöm a segítséget.
Koti

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#10887) kotibor válasza #68686080 (#10886) üzenetére


kotibor
tag

Zöld feketét próbáltam, de semmi. Tudtok budapesti tápjavító kollégát?

Köszönöm,

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#10888) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok! Remélem jó topicba tévedtem - elnézést ha nem.

Van egy régi Corsair CX400-am ami némi pihenő után megkezdte második életét egy kis otthoni "szerverben". Ennek fogyasztása kb. 50W lehet (2 HDD meg egy Athlon 5350), a táp nem is melegszik (legalább is kézzel "mérve" hideg levegőt fúj ki magából), viszont a ventillátorát már kissé megviselte az idő vas foga:
kerepel, nem nagyon hangos, de éjszaka már zavaró tud lenni.

Gondoltam kicserélem a ventijét, végül is van itthon elfekvőben egy 0km-es Arctic Cooling F12 Silent, talán jó lehet bele, így el is kezdtem youtube videókat nézegetni a témában, de kb. 3 következtetést sikerült levonni belőlük:
- a tápok egy 2 eres venti csatlakozót használnak, amit ugye ki kéne cserélni a venti kábelén, nekem viszont nincsen forrasztóm, zsugorcsövem és hasonló turpiszságok
- "vigyázz megb*sz!", merthogy a nagy kondik esetleg rajtam sülhetnek ki (de tényleg?)
- némelyik táp nem 12V-os venti csatlakozóval van szerelve hanem gyengébbel, ami miatt egy szabvány ház venti lehet hogy meg se fog moccanni ha beszerelem, és kívülről ill. a táp kimenetéről, pl. egy molex csatlakozóról kell visszahúzni be a 12V-ot a ventinek - de hogy a CX400 esetében mi a helyzet arról nem találtam infót

Fentiek fényében, 0 műszerész tapasztalattal, nem tűnik egy nagyon jó ötletnek ennek nekiállnom; végül is a következő két utat látom:

2 kérdés:
- tényleg megrázhat? :B
- nem tudja valaki hogy ennek a konkrét típusnak a belső venti csatlakozója elbír-e egy 12V ventillátorral?

VAGY

1 másik kérdés:
- nem tud valaki Baranyában egy szakembert aki ezt a cserét megcsinálná nekem valami nem túl elborult áron? :U

Turenkarn

(#10890) Tyrel válasza #68686080 (#10889) üzenetére


Tyrel
őstag

Köszi

Turenkarn

(#10891) bot1978


bot1978
senior tag

Sziasztok, van egy régi Mercury MKP-4350 típusú 350W-os tápom. Ezek az ATX tápok mennek passzívban venti nélkül, vagy komolyabb áramfelvétel nélkül is kell a venti? Könnyebb lenne venti nélkül beépítenem. Mondjuk 5 Amper tud folyni passzívban vagy attól már túlmelegszik?

Hangfalba használnám fel mivel minden adott itthon csak össze kell legózni. Az erősítő 12V-ról megy és passzív, ilyen autós cucc. Szétkaptam teljesítmény tranzisztor van belül csatornánként. Datasheet szerint 45W-os a tranzisztor darabja, szóval olyan hatalmas áramfelvételre nem számítok, mert a 4 csatornából eleve csak kettő lesz használatban (hídba kötve). A másik kettőről le is vehetném a tápot, csak ehhez a nyákot is bántani kéne. Mindegy. Egyetlen 30cm-es 125W-os mélyhangszóróval lesz terhelve az erősítő Basszusgitárhoz lesz gyakorló. Alapból nem is bántanám az ATX-et, mert elfér belül, csak fázom a lemezdoboztól, amiben gyárilag van a táp, mert lehet hogy zörögne.

(#10892) VIPowER válasza bot1978 (#10891) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ventilátor nélkül túlmelegszik 5 ampernél is, úgyhogy ne nagyon próbálkozz vele.

(#10894) bot1978 válasza VIPowER (#10892) üzenetére


bot1978
senior tag

Mennyit fűt el kb. wattra? A hatásfokgörbe erősen romlik 20% terhelés alatt és szerintem bőven alatta lesz a 20%-nak. Max akkor megy talán fölé pillanatokra, ha nagyon hangosan szól. Szóval mennyivel számoljak? Olyan 60% hatásfokkal kábé vagy még rosszabb?

Azért kérdezem, mert igazából oda lehetne mókolni műanyagos ragasztópisztollyal a ventit a gyári lemezház nélkül is mert a dobozon belül úgy sem látszik, csak az már elég gány meg ki tudja meddig tart. Egy túlméretezett borda elegánsabb lenne odacsavarozva rendesen a ládához arra kihuzalozni meg nem nagy ügy az alkatrészeket. Van itthon például régi P1 CPU hűtőborda, csak vajon elég nagy e, jó lenne tudni mennyit fűt el kb…
Elsőre amúgy adta magát, hogy mivel az autós erősítő háza egy bazinagy alu hűtőborda, hogy arra kihuzalozni a tápból is alkatrészt, de aztán eszembe jutott, hogy a primer meg a szekunder kört egy bordára nem kéne és miután ezt a dolgot érintésvédelem miatt elengedtem elindult a vakarózás, hogy akkor hogy legyen, hogy jó legyen. Lehet hogy meghagyom a gyári házat és meglocsolom műanyaggal körbe végig a csavarok helyett, hátha úgy majd nem zörög...

(#10895) bot1978 válasza stoon (#10893) üzenetére


bot1978
senior tag

A 2x4pin-ből többnyire elég csak az egyiket bedugni ahhoz, hogy a gép induljon. Ha egyel nem indul az már gyanús.

A vezeték színe pont nem látszik a képen, pedig az lenne az érdekes, hogy nem keverted e esetleg össze a kiegészítő csatival?
Tudod van az a 4 pines ami a 20 pines csatit bővíti fel 24 pinesre... mindegy szerintem egyel próbáld meg...

(#10896) stoon válasza bot1978 (#10895) üzenetére


stoon
őstag

elvittem közben teszteltetni egy számtechszervízes sráchoz a gépet cakkon púder! de a 4 sárga kábel "fent" a feketék "lent" voltak :U

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#10897) VIPowER válasza bot1978 (#10894) üzenetére


VIPowER
senior tag

Teljesen mindegy mennyivel számolsz, az áramváltót, és a kondenzátorokat nem tudod hűtőbordával hűteni.
A gányolást meg felejtsd el a balesetveszély miatt.

(#10898) bot1978


bot1978
senior tag

Azért vakarózom rajta ennyit, mert van egy szatyorral (kb. 5db) ebből a típusból. Egy régi selejtezés során mentettem meg őket... Szóval olyan nagyon nem sajnálom, jut is marad is. Ingyen volt. Az egyik akksis csavarozó akksijának a helyére van bekötve, mert azzal políroztam kihasználva, hogy alacsony fordulaton forog. Tök jól bevált.
Egy másikat évek óta használok egy fejegység+erősítő párossal és már nem emlékszem hogy anno 5V-ra vagy 7V-ra tettem a ventijét, de alig forog. Szóval olyan nagyon nem melegszik...

Venti nélkül még nem kínoztam egyiket sem az is igaz.

(#10899) bot1978 válasza VIPowER (#10897) üzenetére


bot1978
senior tag

Addig ültetted a bogarat a fülembe amíg csak tettem fölé egy ventit, ill. alá, mert ez a láda mennyezete. Ez a szalag egyelőre nem zörög, de remélem igazad volt és nem feleslegesen van benne. Emiatt szerintem évente szedhetem ki a hangszórót, hogy a ventit megkenjem, mert zúgni fog a portól. Persze lehet hamarabb kirázza a lelkét a tápnak a 30 centis sub, 12cm a teljes kitérése 6cm hátra 6cm előre, szóval amikor éppen kap jelet szerintem felesleges is a venti, csak mi van ha bekapcsolva felejtem…. csak rábeszéltél

(#10900) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. A táp egységnek van valami köze ahhoz hogy az adott vga milyen képet ad a monitoron?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.