Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) Algol válasza kenand (#10300) üzenetére


Algol
senior tag

"Valamelyik kondi mehetett ki?"

Ha a hatalmas durranást (elektrolit)kondenzátor okozta, akkor az a kondenzátor minimum széthasadt a tetején.

"mintha nagy kondi teteje nem lenne sima"

Azt te a helyszínen sokkal jobban meg tudod állapítani, mint én a kép alapján. Ha gyanúba keveredne a primer oldali pufferkondenzátor, akkor ki kell forrasztani, megmérni, tesztelni.

Szerintem más alkatrész szállhatott el, de nem tudok táv-diagnosztizálni.

Üdv: Algol

(#10302) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!

Szeretnék érdeklődni, hogy másképp halnak-e a jobb minőségű tápok, mint a kevésbé jók, és a gagyiak.
Semmi problémám a jelenlegivel, csak a napokban elgondolkodtam, hogy erről az alkatrészről tudok a legkevesebbet.... Bármilyen mélységű tájékoztatást elfogadnék.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10303) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

Elég amatőr kérdés... :B

Van egy rossz tápos monitorom, vettem hozzá csere kondikat, de a 25V 330μF kondik helyett 16V 330μF kondikat kaptam. Berakhatom/bepróbálhatom ezeket, vagy ne "szórakozzak"?

Utánaolvasgattam ahogy szerény tudásom alapján tudtam, és ahogy láttam van némi rugalmasság a helyettesítő kondik értékeinél, de csak olyanokat láttam, hogy ha teljesen azonos nincs, nagyobb feszültségű és/vagy kapacitású kondikkal esetleg lehet helyettesíteni a régiket. Ez viszont kisebb, nem is kicsit, így nem mertem szó nélkül bepróbálni.

Előre is kössz!
Fób

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#10304) kenand válasza bucihost (#10287) üzenetére


kenand
veterán

Nálam egy Tyan 2 Xeonos (771) lapnál is 8+4 pin volt az igény. A 4 pin-es tápcsati nélkül nem mentek a PWM alaplapi ventik (csak a 2 CPU) 8 pines nélkül el sem indult. Molex-> 4 pin átalakítóvel oldottam meg.

(#10305) tornas válasza Sebaj Fóbiás (#10303) üzenetére


tornas
őstag

Jól tetted, hogy nem raktad be azt a 16 V-os kondit... :K Inkább minimum 25 V-os legyen. Sőt, a kisebb kapacitásoknál célszerű, hogy az eredetivel megegyezzen, mert nem biztos, hogy csak szimplán szűrés a szerepe.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#10306) Sebaj Fóbiás válasza tornas (#10305) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Közben sikerült becserélnem őket pont olyanokra amilyenek kellettek, már bent is vannak, úgyhogy happy end :) Thx!

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#10307) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Ismerősöm megvette a Z77 Pro4 lapomat, na most nekem az ATX12V-os csatiba megvolt a 2x4 pines tápcsatim. Neki viszont csak 1x4 pin van. Ha csak azt dugja bele, akkor mit fog befolyásolni ez? Jól tudom hogy ez a csati felelős a proci tápellátásáért? Akkor lehet fontos a 2x4 pin ha egy sokat fogyasztó procit teszek bele a lapba?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#10308) kenand válasza jozsi252 (#10307) üzenetére


kenand
veterán

SLI-hez is kellhet, ha szerencséd van elindul a lap, de nem biztos, ha nem, vegyél egy MOLEX- 8pin CPU táp kiegészítő csatit (általában 2 MOLEX-ből csinál 1db 8 pint) Van CPU 4 Pin-> 8 pin de az igazábabol nem ad több tápot, így bizonyos lapoknak kevés)

[ Szerkesztve ]

(#10309) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Remélem jó helyen járok a kérdésemmel: VGA-t tervezek cserélni, és nem tudom az új kiszemelthez elég lenne-e a tápom. Konfigom az adatlapomon, ILYEN VGA-t tervezek venni, és ILYEN tápom van.

Proci alap feszen megy.

Előre is köszönök minden segítséget:R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10310) syberia válasza LLKobe (#10309) üzenetére


syberia
veterán

Ha nem akarsz cserélni tápot akkor inkább GTX970-et vegyél, a 390 egy áramtemető és 1080p felbontáson lemarad a 970 mögött, határeset lenne a tápod hozzá :(

szerk: magasabb felbontáshoz már kellhet a 390, viszont akkor tápra is kell költened szvsz

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#10311) LLKobe válasza syberia (#10310) üzenetére


LLKobe
veterán

Igen, én is vacilláltam a 970-en, de fele annyi VRAM, és ami fontosabb, a 390 teljes körűen támogatja a DX12-t, míg a 970 nem, és hosszú távra tervezem venni...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10312) syberia válasza LLKobe (#10311) üzenetére


syberia
veterán

A tápegység ajánlós topikban is kérdezz rá.

https://howbad.info/

(#10313) LLKobe válasza syberia (#10312) üzenetére


LLKobe
veterán

Megtettem köszi:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10314) kenand válasza LLKobe (#10313) üzenetére


kenand
veterán

Silver minősítés azért nem rossz.
Itt van egy PSU kalkulátor, írd be a részegységeidet CPU stb és kiadja mekkora táp lenne jó

(#10315) Brenor


Brenor
aktív tag

Sziasztok!

Van egy corsair cx 430as tápom és vennék egy új videokártyát vagy geforce gtx 960 vagy radeon r9 380. Érdemes emiatt tápot cserélnem?

(#10316) kenand válasza Brenor (#10315) üzenetére


kenand
veterán

Egy topikkal fentebb van egy kalkulátor az alapján meg tudod nézni elég-e.
AMD-nek már nem biztos...de függ a CPU-d tól és egyébb alkatrésztől is

(#10317) Brenor válasza kenand (#10316) üzenetére


Brenor
aktív tag

Core i5-2300 2,8 ghz procim van.

(#10318) syberia válasza Brenor (#10317) üzenetére


syberia
veterán

960-hoz simán jó lesz, én a 380 mellett sem aggódnék, az i5 alig fogyaszt.

https://howbad.info/

(#10319) kenand válasza Brenor (#10317) üzenetére


kenand
veterán

1 HDD-vel 2x4BG RAM-mal (ez fiktív nem írtad) a 960-ashoz 342 W-os táp kell, az AMD hez 450 W
talán az is éppen belefér...(sandy bridge és nem K-s CPU, overclock nincs)
i5 2300 (32 nanos) 95watt, azért az több, mint alig, de egy 8 magos húzott AMD-hez képest nem sok.

[ Szerkesztve ]

(#10320) syberia válasza kenand (#10319) üzenetére


syberia
veterán

Lehet kalkulátorral és tdp értékkel számolgatni, de egy 12V-on majdnem 400 wattot leadó tápnál ez nem kérdés hogy elbírja az R9 380-at.

https://howbad.info/

(#10321) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Az ilyen kérdéseket legközelebb ide írjátok: Melyik tápegységet vegyem?!

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#10322) syberia


syberia
veterán

Bírom amikor az osztja az észt aki szintén rossz helyen jár. :C

https://howbad.info/

(#10323) Sebaj Fóbiás válasza syberia (#10322) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Egyrészt offba tettem azt is, és az előzőt is. Másrészt ti arról beszéltetek milyen tápot vegyetek, én meg egy táp beléről kértem tanácsot. Lol.. óvoda őstag. :C

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#10324) fero02 válasza Sebaj Fóbiás (#10323) üzenetére


fero02
veterán

Khm, kedves önjelölt moderátor úr. Elnézést, hogy beleszólok, de ha már annyira feszegetjük ezt a mit-hol témát, akkor Neked itt kellett volna kérdezned annak idején...szóval okosabb lettél volna, ha csöndben maradsz. Pacsi! :R

(#10325) syberia válasza Sebaj Fóbiás (#10323) üzenetére


syberia
veterán

Ha feltűnt volna én a tápos topikba irányítottam a kérdezőt, ha nem tudsz valamit akkor a megfelelő helyen érdeklődj legközelebb.

(#10324) fero02: :D

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#10326) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

hihetetlenek vagytok... segítő szándékkal mondok egy topikot egy tápkeresőnek, erre egyből kapom, hogy osztom az észt. hajrá magyarország! :O

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#10327) Xpod


Xpod
addikt

Üdv!

Kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy letöltős gépem a következő felépítéssel:
- Asrock c70m1 integrál CPU-val
- 2 GB DD3
- FSP ATX-350PNR (kb 8 éves táp)
- 1 db Samsung 1 TB HDD
- 1 db Samsung 500GB HD
- 1 db Samsung 80 GB HDD
-1 db WD160 GB HDD

Az utóbbi időben az 1 TB-os HDD-nél a HDSentinel néha felpörgési problémákat jelzett.
Nemrég került 2 db 400GB-os Samsung HDD, gondoltam a 80-as és a 160-as lemezeket ki cserélem.

Egy másik gépbe belepakoltam a az egyik 400-as lemezt és klónoztam rá a 80-as lemezt, valamint rátoltam a 160-as lemez anyagait. Ekkor még a HDSentinel 97%-nak írta lemezt. (Torrentnek jó lesz nem érdekelt a dolog.) A lemez tökéletesen nyelte a fájlokat.

Ezt a 400-as lemezt beraktam a letöltős gépembe, ahol elkezdett kattogni. Végig próbáltam az összes tápkábelt, SATA adatkábelt, de nem lett jobb. Rátettem egy USB-s csatira ezt a lemezt, és most már ott is kattog, illetve a HDSentinel szerint már csak 9%--os. (Ezzel az átalakítóval korábban tökéletesen ment.)
Ez most kicsit zavar, de talált lemez, annyira nem könnyezek érte.

Ami viszont zavar, hogy az 1TB-os lemez is elkezdett kattogni a letöltős gépben. (Az USB átalakítóval semmi baja nincs.) Akkor is kattog, ha csak egyedül van bekötve.

A tápot szétszedtem, nem találtam rajta felpúpozódott kondit. Ettől függetlenül, lehet hogy megadta magát a tápegység?

Van egy kb 10 éves 300W-os (aktív PFC-s) Azona tápegységem, amiben felpúposodtak a kondik. Érdemes kicserélni őket?

Üdv
Xpod

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10328) tornas válasza Xpod (#10327) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

Ha az Fsp tápban nincs is púpos kondi, attól még gyengélkedhet, de nem hinném hogy közvetlenül is felelős lenne a vinyók kattógásáért. Megpróbálnám egy másik táppal is (a vinyók kattogása valszeg így sem fog már megszünni), de az Azona-val nem érdemes szőrőzni. Akkor inkább keresnék itt az aprón egy használtat.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#10329) Xpod válasza tornas (#10328) üzenetére


Xpod
addikt

Az 1TB-os vinyó nem kattog ha a külső USB-s átalakítón használom.
Az volt érdekes számomra, hogy egyik vinyó sem kattog ezzel a táppal, csak ez. (Illetve a tönkrement 400-as.)

Az elmondásod alapján akkor ennyi volt ennek az FSP-nek az élettartama, szereznem kell újat.

A 2 táp kérdése független volt egymástól, de ezek szerint akkor azt is kukázom.

Tápra nem sajnálom a pénzt, veszek újat, csak még nem tudom mit. (Az egész gép kb 65W-ot fogyasztott, keresek valami megfelelően kicsit tápot.)

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10330) tornas válasza Xpod (#10329) üzenetére


tornas
őstag

Az az Fsp nem biztos, hogy rossz. Lehet hibátlan is (én félretenném). Az Azona-t nyugodtan kukázhatod.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#10331) Xpod válasza tornas (#10330) üzenetére


Xpod
addikt

Megnézem este a másik gépembe. Ha ott jól működik akkor merre tovább?
Az FSP-nek van SATA táp csatija, így a Molex-SATA átalakító hiba kizárható.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10332) tornas válasza Xpod (#10331) üzenetére


tornas
őstag

Magának az Fsp tápnak a Sata csatlakozója is illetve a vinyóé is lehet kontaktos. A táp Sata csatlakozóját lehet cserélni, akár bontott tápból is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#10333) Xpod válasza tornas (#10332) üzenetére


Xpod
addikt

Próbáltam Molex-SATA átalakítóval is, többel is. Mindnél jelentkezett hiba.
Holnap kapok egy kölcsön tápot, és megnézem azzal is.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10334) Xpod válasza tornas (#10332) üzenetére


Xpod
addikt

Erre nem tudok gombot varrni.
Sajnos csak egy Codegent tudtam kölcsönbe szerezni.
Most úgy néz ki a helyzet, hogy a Codegennel és a régi FSP-vel kattog a lemez
A külső USB-s átalakítóval és a saját nagy gépemmel (Enermax táp) viszont tökéletes.

Arra gondolok, hogy ebből tápcsere lesz.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10335) Trumpek


Trumpek
tag

Üdv!

Mi lehet az, ha egy táp "fesz-pattogó hangot ad"?

:R

(#10336) embe


embe
nagyúr

Üdv!
Két kérdésem lenne:

1: Egy Gigabyte G31-es lap 24 pines csatijába egy 20 pines tápcsatit csatlakoztattam, így beindul a rendszer, működik. Proci: Intel E5400. Ez hosszútávon nem fog problémát okozni? Vagyis maradhat így továbbra is?

2: Egy másik táppal beindul a rendszer, majd leáll rövid időn belül. Mintha valami kis sistergő hang is jönne a tápból. Mi lehet a gond?
Most összezártam a két csatlakozót a 24-es csatiban, rákötöttem 2 ventit, és szépen megy vagy 2 órája.

Köszi a választ előre is! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#10337) syberia válasza embe (#10336) üzenetére


syberia
veterán

Ha minőségi tápról beszélünk akkor nem hinném hogy gond lesz, mivel a +4 pin a vga miatt van ott.

A sistergő hangnál gyanúsabb hogy ilyen hamar leáll...táp típusa?

https://howbad.info/

(#10338) embe válasza syberia (#10337) üzenetére


embe
nagyúr

Na most nem vagyok már a gép közelében, de nem is érdekes, ment ki.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#10339) Tubi2


Tubi2
senior tag

Azt vettem észre, hogy full terhelésen újraindul a gépem. Ez nekem tipikus táphibát jelent. Néztem hőfokokat, a VGA, CPU nem melegszik túl. Régebbi CTG-500 + GTX680 + 2600k.
Mértem feszültséget furmark+prime95 alatt. Az 5V tartja magát, de a kerek 12V-ból 11,75V lesz. Szerintetek?

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#10340) adam770


adam770
csendes tag

Sziasztok,

Károsodott a tápom, (konkrétan nem kapcsol be) és szeretném javíttatni.
Típusa: SuperFlower Golden Silent Fanless Platinum 500W , valamint silentmaxx fanless 500w néven is kapható.
Valaki tudna segíteni hogy kihez érdemes fordulni ?

(#10341) matyee


matyee
őstag

Sziasztok!
Egy kis méretű ATX gépet szeretnék, amihez vettem egy EVGA hadron 500W-ot tápot.
A táp meglepően erős, viszont sajnos az a vacak kis venti ha felpörög elviselhetlenül visít. Szakértői "szemmel" ha kivenném a ventit és kivágnám a táp tetét és felé raknék egy vagy két darab 8cm-es ventillátor emberi fordulaton elég hűtés lenne? A kis venti elvileg végigszívja a meleg levegőt a dobozon, elől vannak nyílások illtve hátul maga a venti. Esetleg még az oldalára is tehetek pár furatot hogy fentre tett 8cm-es ventik oldal is ki tudják fújni a levegőt. Egy esetleg elégséges? Köszönöm a segítséget, táp kérdésben addig nem mernék nekiállni ilyen fajta modnak megerősítés nélkül.
köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#10342) fero02 válasza matyee (#10341) üzenetére


fero02
veterán

:D :O :U :N :( :W

Nem lett volna egyszerűbb venni egy normális tápot? Mondjuk egy SFX szabványút... ;)

Vagy ha már ATX gépről beszélsz, akkor egy ahhoz megfelelő ATX tápot?

[ Szerkesztve ]

(#10343) matyee válasza fero02 (#10342) üzenetére


matyee
őstag

Köszi az építő jellegű hozzászólásod, és az egybőli feltételezést, hogy mindenki segg hülye rajtad kívül. Ha vki szerinted ilyen tápot vesz, akkor jó neki az ATX? De komolyan? És mondjuk olyan nem fordulhat elő, hogy van egy hozzá való házam csak épp hangos, amiről nem tudtam, és szeretnék tenni ellene? Nem is értem miért kell ilyen embereknek forumozni... megköszönném ha másoknak adnál ilyen remek tanácsokat! kösz

[ Szerkesztve ]

(#10344) fero02 válasza matyee (#10343) üzenetére


fero02
veterán

Nyugi van mucikám. Be kellene látnod, hogy hamarabb vásároltál, mint gondolkodtál. Nézd már kettőnk közül kinek van elsőként leírva az ATX szó a hozzáaszólásában. Segítek. Neked, méghozzá a második mondatodban: "Egy kis méretű ATX gépet szeretnék"
Tehát vagy nem tudod mit szeretnél, vagy nem tudod mit szeretnél.

"Ha vki szerinted ilyen tápot vesz, akkor jó neki az ATX? De komolyan?" Most akkor én akartam ATX-es gépet építeni és vettem egy nem hozzá való tápegységet? De komolyan!

Még mielőtt teljesen besérülsz, mert nem bírod a negatív kritikát javaslom ezt tanulmányozd át, hogy el tudd dönteni mit is akarsz.

Hogy téged idézzelek: "Nem is értem miért kell ilyen embereknek forumozni."... jah, én se.

(#10345) adam770


adam770
csendes tag

Szerintem vedd le a tetejét és tegyél rá 2db 12cm-es ventit 5 volton :D

(#10346) matyee válasza fero02 (#10344) üzenetére


matyee
őstag

Igazi forumozó magyar, annyira szánalmas... gratulálok! :W

[ Szerkesztve ]

(#10347) tornas válasza matyee (#10346) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

Szinte biztos, hogy 2 db 8 cm-es venti (pl. 2 db 1500 RPM-es) elég lesz. Viszont légcsatornát ki kell neki alakítani. Ami azt jelenti, hogy azt a kis ventit ki kellene venni, de meg kell oldani azt is, hogy ne legyen ott egy lyuk (áramütésveszély). Legszebb - vagy a legbarbárabb - megoldás az lenne, ha annak a kis ventinek kitermeled a belét (ezzel tönkre is teszed) és a vázát a ventiráccsal együtt visszateszed.

A ventik tápellátását mimdenképpen a tápon belül kell megoldani!! Ezt meg lehet valósítani közvetlenül 12 V-ról vagy (ventitípustól függően, pl. magas fordulatú ventiknél) 5 V-ról is. Meg lehet próbálni a kis venti tápellátását is felhasználni (én ezt próbálnám ki legelőször Pc-n futó terheléses tesztekkel), és akkor mèg szabályozott is lesz a fordulata.

Sok sikert és a biztonsági szabályokat kéretik betartani (áramütésveszély)!!! A primer puffer kondik nagyot tudnak ütni (még Tyson-nál nagyobbat).

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#10348) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Van egy Fsp400-60apn tápom, és szeretnék egy
halk ventilátort bele, Tudnátok segíteni ebben?

(#10349) Tubi2 válasza #63761920 (#10348) üzenetére


Tubi2
senior tag

Táp ventilátor csere

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#10350) #63761920 válasza Tubi2 (#10349) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.