Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) Jarod1


Jarod1
addikt

ha egy táppból ki van szedve a ventije,(mert zörgött) attól el fog indulni vagy figyeli hogy a venti megy és nem engedi elindulni,

(#10102) Ribi


Ribi
nagyúr

Van nékem egy FSP ZEN400W tápom és a legnagyobb gond, hogy eléggé cicereg.
Egyszer próbáltam szétszedni, de viszonylag gyorsan rá kellett jönnöm, hogy ez egyáltalán nem egyszerű, teljesen szétszedni pedig forrasztás nélkül esélytelen. Nem is nagyon találtam olyan oldalt, ahol teljesen szétszedték volna.
Van arra valami módszer, hogy megállapítsam pontosan melyik alkatrész csinálja?
Ha mondjuk annyira szétkapom, hogy a felső fém bordát leszedem?

(#10103) Szlavik


Szlavik
tag

Sziasztok!

Egy XFX 750 XXB9 Bronze Modular edition táppal kapcsolatban lenne egy komolyabb kérdésem.
A táp alapvetően tökéletesen ellátja a feladatát. Jó feszeket ad, hangtalan, mintha kicserélték volna az egész vasamat.
De.....Miközben raktam össze a configot, kipróbáltam a hátsó főkapcsolóját. É s a táp visszakapcsolásánál a Pc-m venti ledjei felvillantak. :((( ez akkor történik, ha használom a hátsó kapcsolót, mondjuk cserélgetek valamit.
Ez túlfesznek tűnik. ha csak egyszerűen lehúzom a hálózatról és visszadugom, akkor áram alatt lévő állapotban nem érzékelem ezt a dolgot. (pl lenyomom a túlfesz elosztómat, utána vissza), viszont ha a táp kapcsolóját használom akkor van felvillanás.
Nem igazán szeretnék ezzel kísérletezgetni.
Ez mekkora túlfeszt jelenthet? Nem az értékek érdekelnek, hanem az, hogy mennyire károsíthatja a belső szerveit a Pc-mnek? vagy csak egy minimális dolog.

Válaszotokat előre is köszönöm.

" A proci füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet"

(#10104) Ribi válasza Szlavik (#10103) üzenetére


Ribi
nagyúr

Elvileg a ledek elég sok más elektronika után vannak, kis áramú körben, szóval ha ott a túlfesz miatt lenne, akkor minden megsült volna. Eleve a tápon nem juthat túl túlfesz, mert aktív és passzív védelem is van. Én más dologra gondolnék, de érdekes.
Esetleg valahogy máshogy viselkedik a táp ha csak 1 drótot szakítasz meg és máshogy ha mindkettőt (és még a földelést is).

(#10105) Szlavik válasza Ribi (#10104) üzenetére


Szlavik
tag

Az a helyzet, hogy nem csak a ledek hanem a világító billentyűzet és a ventilátorok fényei villannak fel. (gondolok én ilyenre, ram aktív hűtés, ház első veni). És mivel a ventik is ezért úgy gondolom az usb portok is kapnak feszt.....

Szóval tanácstalan vagyok. Mert ilyen alapon a HDD-k is kaphatnak feszt. A VGA/CPU tekintetében mindegy (valamilyen szinten). De a többi az már az érdekesebb része. Így megközelítve a dolgot sajnos

Cseréltessem garisan? komoly károsodást okozhat ? Mert gyakorlatilag nem használom. Egyszerűbb mindent leáramtalanítani. Csak kipróbálásképpen akartam látni, hogy a táp kapcsolója, hogyan működik. ezek szerint rosszul vagy típushiba :((( :F

" A proci füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet"

(#10106) Ribi válasza Szlavik (#10105) üzenetére


Ribi
nagyúr

Amikor indítod a gépet, akkor is felvillannak ezek?
Vagyis elkezdenek világítani?
Mert szerintem a lap ilyenkor egy pillanatra el akarna indulni, csak aztán rájön, hogy nem kéne.
Túlfesz szeritnem nincs, max minden megkapja a szokásos feszt egy kicsit. Nem hiszem, hogy ez gondot okozna. Kapcsoló meg nem hiszem, hogy rosszul működne, azon nem sok minden tud elromlani(vagyis max ha nem kapcsolna).

(#10107) Szlavik válasza Ribi (#10106) üzenetére


Szlavik
tag

Amikor beindítom a gépet, akkor minden bekapcsol. (hűtők ventilátorok+a világításuk) illetve a billentyűzet megvilágítása.természetesen folyamatosra. Tehát ez a felvillanás dolog akkor történik, ha leállítom a gépet rendszerből, leáll és a táp kapcsolóját lekapcsolom és utána vissza. Tehát nem kellene neki. mert még nem kapott utasítást a bekapcsra. olyan mintha a táp feszültséget engedne a lapra. És igazából az usb része aggaszt, mert így elvileg minden kaphat feszültséget.

" A proci füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet"

(#10108) Ribi válasza Szlavik (#10107) üzenetére


Ribi
nagyúr

Néhány giga lap valamiért minden normál indításnál duplán indít ha tuningolva van. Bekapcsol 1 secre, majd ki és utána elindul normálisan.
Nálad nem tudom mi okozza ezt. De valami hasonló lehet. Mármint valamiért akkor elindul ha csak hátul kapcsolod ki. Hogy miért azt nemtom.

(#10109) Szlavik válasza Ribi (#10108) üzenetére


Szlavik
tag

Az érdekesebb dolog az, hogy a régi tápomnál ( chieftech 550 ) nem volt ilyen jellegű bajom.

Azért cseréltem tápot mert már nagyon kellet a rengeteg belső cucc miatt (sok hdd, kártya, húzott CPU)

És most már ráparáztam, hogy le fog füstölni valami. És az nagyon nem kellene. Nem vagyok ilyen szempontból egy nagy guru. Csak nem szeretném, ha elfüstölnének a dolgaim. Mert a hűtőventik pótolhatóak, de egy ssd az már húzósabb kategória.

Meg ugye az a szitu, hogy villannia sem kellene, mert a gép kikapcsolt állapotban van. Szóval totál tanácstalanság.

" A proci füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet"

(#10111) Sebaj Fóbiás válasza Szlavik (#10109) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Szerintem ez a legfurább, hogy előző táppal nem csinálta. Enélkül azt mondanám, hogy:

Amikor a géped le van állítva az alaplap azért minimálisan, de ébren van, hiszen figyeli, hogy bekapcsolod-e a gépet, ott csak egy impulzust kap, nem betápot kapcsolsz a gépházon. Szerintem amikor nulláról visszakapja a feszkót akkor lefuttat egy tesztet, azért adhat ide-oda egy pillanatra áramot, szerintem ez teljesen normális jelenség. De hogy a Chieftec-kel miért nem volt így... hát... rakom is off-ba. :F

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#10112) 04ahgy válasza Ribi (#10102) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egyesével, minden alkatrészt (főtrafó, kondik, tekercsek) kiforrasztasz, kicseréled egy biztosan nem cicergős ugyanolyanra.

(#10109) Szlavik: Egy pillanatra indul a tápod, nem jelent gondot semminek. Tehát nem túlfesz, csak egy pillanatnyi bekapcsolás. Lehetséges a bekapcsoláskori áramlökésnél indukálódik egy olyan irányú fesz. valahol, hogy egy pillanatra valahogy elindul a PSU supervisor. Ha csak ennyi, ne tulajdoníts neki jelentőséget.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10113) Ribi válasza 04ahgy (#10112) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha létezne mindenből biztosan nem cicergős, sose semmi nem ciceregne :DDD
De mindent kicserélni kb 2x annyi lenne mint maga a táp. Ha egyáltalán tudnék mindenből ugyanolyat venni, ami amúgy is kizárt. :N

[ Szerkesztve ]

(#10114) 04ahgy válasza Ribi (#10113) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Örülök, hogy levezetted és beláttad, hogy nem igen lehet ésszerű költségen belül rájönni, mitől cicereg. Orvosolni meg pláne. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10115) Szlavik válasza 04ahgy (#10112) üzenetére


Szlavik
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :R
Végre valaki megnyugtat választ is adott. Időközben kibontottam a házat , oda vissza kapcsolgattam és már nem jelentkezik a villanás. De így már tudom, hogy ha jelentkezik sem kell túl nagy figyelmet szentelni a dolognak.

És még egyszer nagyon szépen köszönöm. Leköteleztél :R

" A proci füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet"

(#10116) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Sziasztok! Kérdésem az lenne, hogy van nekem egy fsp hyper 600-as táp. Van rajta 2ág 6/8 pines vga táp csati. Mind a 2ág a végén még tovább osztódik 2 fele. Így van összesen 4db 6/8 pines dugom. A vga kér egy 6-ost meg egy 8-ast. Van jelentősége a táp terhelése szempontjából hogy az egyik ág 2 dugoját használom, vagy rádugok a 2 fő ágból egyet-egyet? Köszönöm

(#10117) 04ahgy válasza .zSoLTi. (#10116) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Van. Egyet-egyet használj a két főágból, mert kisebb úgy a feszültségesés a vezetéken, hiszen kétfele oszlik a felvett áram.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10118) regener


regener
veterán

Üdv topiklakók,
kérdezém hogy milyen táptesztert érdemes venni?

A jómúltkori vihar után több ismerősömnek is egy városban elkezdett vacakolni a gépe (olcsó tápjuk volt/van...), két ismerőssel már vetettem új tápot és nekik azóta megint hibátlanul fut a gép (egy CTG500 és egy Hexa+ 400).

Meg amúgyse ártana ha lenne egy tápteszter itthon.

(#10119) 04ahgy válasza regener (#10118) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A SunMoon SM-268+ az olcsóbbak közül van. Ha extrásabbat szeretnél, akkor ott a SunMoon SM-8800.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10120) regener válasza 04ahgy (#10119) üzenetére


regener
veterán

Köszi a választ, de egy "kicsit" olcsóbb és idehaza is kapható szegmensben nincs valami?

(#10122) 04ahgy válasza regener (#10120) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Amire te gondoltál, azok ezek: [link], [link]. Ezek helyett tényleg a proci0 által is javasolt 1000Ft-os piaci multiméter + vezetékkel indított táp a megfelelő, mert abban közösek, hogy csak indítják a tápot és üresjárati feszültségeket mérnek. Az utóbbi megoldás ráadásul azon túl, hogy 8x olcsóbb, másra is használható.

De ezek nem tápteszterek, csak úgy hívják őket. Ez meg mélyvizes topik, tehát értelemszerűen ilyen kérdésre ATE-t fogunk javasolni, azok meg az említett SunMoonok... :U

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10123) regener válasza 04ahgy (#10122) üzenetére


regener
veterán

Köszönöm a válaszokat! :R

(#10124) fpeter84


fpeter84
senior tag

Sziasztok!

Gépfejlesztés előtt állok, de úgy gondoltam hogy a jó öreg FSP ATX-400PNF -t megtartom - a két 12V ágán kombinált 29A érték szerintem nem rossz, egy tuningmentes 4xxx i5-öt meg valami közepes vidkártyát el kellene vinnie jól, úgy gondolom...

Viszont az utóbbi időkben többször hallottam már gyanús cicergéseket felőle - gondolom elkó-felújítás után kiált. Tudnátok benne segíteni, hogy melyek azok a kondik amelyeket gondolkodás nélkül érdemes cserélni benne? Konkrét folyást nem látok sehol, dehát attól még kiszáradhatott ez-az benne...

Nyilván az összes apró elkót nem kezdeném el benne méregetni és cserélgetni mert az már túl sok macera és költség - akkor inkább vennék helyette egy hasonló kategóriás újat - de ha pár nagyobb cseréjével gatyába lehet rázni akkor ezzel kezdeném...

:R

(#10125) 04ahgy válasza fpeter84 (#10124) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egyiket se cseréld, volt már táp, ami rosszabb lett egy ilyen csere után. A cicergés meg önmagában nem jelent még semmit.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10126) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Nem találok sehol paneltáphoz való kábelt. (Táp és alaplap illetve meghajtók közé.)
Hol érdemes keresni, illetve hogy hívják ezt pontosan?
Előre is köszönöm szépen a segítséget!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10127) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Hogy kell tápegységet cserélni? A jelenlegi Gold MS-400 ATX P4 tápot szeretném leváltani egy Thermaltake Hamburg 530W/FSP HEXA+ 400W-ra az adatlapomnál lévő konfigban. Sajnos még sosem cseréltem, ezért kérdezem, hogy el lehet e cseszni vagy mennyire nehéz, mert akkor lehet szervizbe viszem, nem akarom tönkretenni. :R

(#10128) Ribi válasza IMIIKE1998 (#10127) üzenetére


Ribi
nagyúr

Minden csatlakozó úgy van kialakítva, hogy ne tudd rosszul rádugni.

(#10129) IMIIKE1998 válasza Ribi (#10128) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:R

(#10130) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Uraim,egy kis segítség,tanácsra lenne szükségem,elsőre rossz helyen tettem fel a kérdést.Erről lenne szó.
ha valaki hozzáértő véleményezné megköszönném.

Wasabi...

(#10131) 04ahgy válasza Kronos3000 (#10130) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Háááát. Elsőre a nem megtartós kategória (félhidas, PFC nincs, szekunderről induktív csatolással vezérelt, gyenge készenléti kör), de a kis 8 lábú IC és a tőle nem messze levő nagyobb IC feliratai alapján tudunk biztosabbat mondani.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10132) Kronos3000 válasza 04ahgy (#10131) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Köszönöm a segítséget,ennyi infó elég,cserélve lesz,mivel amúgy is ebben gondolkodtam a gari lejárta miatt.

Wasabi...

(#10133) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok! Valaki tudna tájékoztatni? Mi a különbség fsp au-500 és as-500 között? Melyik jobb?

(#10134) 04ahgy válasza betyar1974 (#10133) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az AU-500 az Aurum Gold. Az AS-500 az Aurum S Gold. Előbbi a régebbi, és egy picit jobb. Amúgy mindkettő nagyon jó.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10135) betyar1974 válasza 04ahgy (#10134) üzenetére


betyar1974
senior tag

Vettem egy használt au-500-ast, 4k-val többért tudtam volna as-t. Most megnyugtattál, hogy nem döntöttem rosszul! Nagyon köszönöm! :R

(#10136) PNP


PNP
őstag

Üdv,

Belenéztem egy Chieftec GPS 400AA tápba, és a két 12V-os ág gyárilag össze van kötve jumperekkel. Mi értelme akkor a két ágnak?

(#10138) PNP válasza #68686080 (#10137) üzenetére


PNP
őstag

Erre az összekötésre gondoltam. Gyárilag ilyen, de jelzi, hogy hol kell szétválasztani őket két ágra, ugyanakkor a házon a táblázat két külön 12V ágat említ.

(#10140) PNP válasza #68686080 (#10139) üzenetére


PNP
őstag

De ezek (a képen) drótok, nem pedig ellenállások, nem?

(#10142) tornas válasza PNP (#10140) üzenetére


tornas
őstag

Úgy hívják, hogy söntellenállás. Vagyis néhányszor 10 mV fesz esik a söntön, akkor folyik rajta kb 15-20 A (példaképpen). Ennek a söntnek az ellenállása nagyon kicsi. Viszont a rajta eső feszt lehet mérni, tudjuk, hogy mekkora legyen a legnagyobb áram...lásd Ohm-törvény...

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#10143) PNP válasza tornas (#10142) üzenetére


PNP
őstag

proci0, tornas, köszönöm!

(#10145) Methionyl


Methionyl
senior tag

Sziasztok (remélem jó helyre írok)
Tegnap egyik ismerősömnél cseréltem új Videókártyátés 2x 6pin-es csatlakozót kér. Működik minden, hangtalan teszi a dolgát de érdekli hogy mivel 1 ágon van a két csati nem e tesz túl nagy terhelést? Van itthon molex->6 pin csatlakozó és a kérdés hogy használja e inkább, vagy nem tesz nagy kárt? Ez a táp lenne :R

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#10146) Tommmysun


Tommmysun
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen érdeklődöm, ha nem akkor előre is bocsánat :).

Szóval van nekem egy Seasonic G360 Gold tápom, amit eddig csak egy sima APU-val használtam, videokártya nélkül, de mostanában elkezdtem agyalni, hogy raknék bele egyet. A kérdés, hogy szerintetek kb milyen TDP értékű videokártyát tud még gond nélkül meghajtani ez a táp?
Tudom elsőre elég kis teljesítményűnek tűnik, de talán a legtöbb embernek nem kell itt bemutatni a G360-at, röviden ennek a tápnak nem csak a matricáján szerepel egy szép érték, hanem mind a 360W-ot és 30A-et le is tudja adni csak a 12 voltos ágain. Ennek függvényében érdekelne, hogy milyen kártyát tudna kihajtani.
Igazából már elég sok videokártya tesztet nézegettem, ahol ott van a teljes rendszer fogyasztása, de azok alapján a legerősebb kártyával is ritkán megy 300W fölé a teljes rendszer fogyasztása, de tippelem azért, mert ott egy átlag értéket néznek és nem a legmagasabb, pillanatnyi kiugró értékeket, így ezek alapján nem igazán tudom behatárolni, mi a jó választás.

Előre is köszönöm a segítséget ;) .

(#10147) InterFox


InterFox
senior tag

Sziasztok.
Egy barátom ilyen táppal rendelkezik:
Lcpower LC500H-12 v2.2 500w
Szeretné megtudni, hogy elegendő e egy: i3, MSI GTX 960 Gaming 4G, 3 ventilátor + szabályzó, egy 1tb-os HDD és 1db SSD-hez?.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: interfoxthedead

(#10148) Kronos3000 válasza InterFox (#10147) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Én azt a tápot gyorsan hajítanám a kukába...Itt hihetetlenül szépeket írnak róla....fele sem igaz....

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#10149) 04ahgy válasza InterFox (#10147) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kronos3000-zal értek egyet. Papíron szép és jó (aszerint bírná is), a gyakorlatban harmatos, kuka, cserélendő, minőségi 400W-os táp elegendő!

(#10146) Tommmysun: A legnagyobbak kivételével szinte mind OK, azaz R9 280X / R9 380-tól lefele és GTX980-tól lefele. Ez persze nem azt jelenti, hogy a régi, gyengébb GTX280 és HD2900XT erre a tára volna kötendő.

(#10145) Methionyl: Nem lesz gond, hiszen nem véletlen van úgy kialakítva. Nyugodtan használja a meglevő 2*6-os tápcsatival, sőt, ajánlott így használnia, mert az átalakítózás nem az igazi.

(#10144) proci0: ERSA pákám van... :U ;]

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10150) InterFox


InterFox
senior tag

Köszönöm.

PSN ID: interfoxthedead

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.