Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10802) Panthera válasza kmisi99 (#10800) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Ventillátor szabályzó áramköre van-e a tápnak? Egyébként én tennék egy próbát a cserével (a fordulatszám inkább fogja szerintem befolyásolni a légszállítást, ha nagy különbség nincs a lapátok kialakítása között).
Most nézem, hogy már válaszoltak. :)

[ Szerkesztve ]

(#10803) kmisi99 válasza Panthera (#10802) üzenetére


kmisi99
addikt

Azóta szétkaptam egy szar raptoxx tápot abban is yate loon venti volt. (Nagy meglepetésemre). Ugyan akkora áramfelvétel. Szerintem jó lesz, bele is raktam. Próbaképp futtattam kicsit, simán fújja rendesen a levegőt. Maximum 60% os táp kihasználásnál szerintem nem lesz semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#10804) Locutus


Locutus
veterán

Üdv

Érezne valaki hozzáértő hajlandóságot, hogy a LEPA G700 tápomat megnézze közelebbről?
Ez ugye egy Enermax Modu87+, csak más cimkével. Élt 6 évet 24/7-ben, aztán egyszercsak csendben megszűnt a 12V-os ága :) A fedelét leszedtem, égett/hibás alkatrészt én nem látok, ahogy púpos kondikat se.

Szóval valaki meg tudja javítani, vagy kuka?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#10806) BoWDaN


BoWDaN
tag

Egy Zalman gs2 600w os tápot használtam fél evig
6700k
És gtx 1070el

És azt szeretnem megkérdezni ez egyátalán milyen táp? 80+?

Merjem kihasználni 500-550W ig?
Semmi infot nem talaltam rolla neten

PocoPhone F1; i7 8700K 4.4GHZ, 1080TI G1 Gaming, 16GB RAM 3200Mhz, 4TB HDD, 250GB SSD

(#10807) assemble


assemble
addikt

Hali!

Adott egy gep egy ilyen tappal: EVGA SuperNOVA 550 GS 550W

Es alkatreszekkel:
Asrock Z170 Extreme4
i5-6600K (@4GHz) (Hyper 212 EVO)
CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16 KIT
HGST Ultrastar 7K3000 2TB 7200 rpm 64 MB SATA3
SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3 2,5"
NZXT S340

A kerdes, hogy a tap elbirna-e stabilan egy masodik 1070 kartyat? (alap TDP-vel, visszavett TDP-vel, esetleg megemelt TDP-vel?)
Egy 1070 ugye 150W, a proci 91W (amibe sztem bele van szamolva az integralt GPU is ami talan ki is van kapcsolva ilyenkor). Ez alapjan az az erzesem h bele kene h ferjen.. Szerintetek?

(#10808) subaruwrc válasza assemble (#10807) üzenetére


subaruwrc
félisten

ha 1 ágas akkor el fogja bírni.

(#10809) assemble válasza subaruwrc (#10808) üzenetére


assemble
addikt

Ugy erted h 1 darab 8 pin-es csatija van-e a kartyanak? Az asszem igaz mindket szoban forgo kartyara.

(#10810) subaruwrc válasza assemble (#10809) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem

hanem hogy a tápod 12v- ága mondjuk 1*30A vagy 2*15 ?

(#10811) assemble válasza subaruwrc (#10810) üzenetére


assemble
addikt

Itt a spec 45A-t ir ahogy latom

(#10812) BoWDaN válasza BoWDaN (#10806) üzenetére


BoWDaN
tag

Erre nem tudna valaki valaszt?

PocoPhone F1; i7 8700K 4.4GHZ, 1080TI G1 Gaming, 16GB RAM 3200Mhz, 4TB HDD, 250GB SSD

(#10813) Attix82


Attix82
őstag

Üdv.

Adott ez a táp: [link]

Core2 dou-s gép megy vele, viszont egy 1155-ős lappal beindul de nem ad képet, olyan mintha a CPU nem kapna áramot. (H61 + B85 lappal próbálva)

Van valakinek ötlete miért lehet ez?

(#10814) Panthera válasza Attix82 (#10813) üzenetére


Panthera
őstag

Üdv

Ha jól értem másik lappal megy...próbálj meg egy BIOS resetet a nem működővel.

Nekem is van egy kérdésem. Egy kevésbé minőségi táp miért csinálhatja azt több konfiggal is, hogy felpörög a táp venti, "szisszen" egyet és leáll?

(#10816) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok! Lg monitor táp javítás előtt állok. Az lenne a kérdésem, hogy van e olyan személy itt akitől lehetne elko-t venni, és nem 1500-2000ft-ért postázik? Lakhelyemen sajnos nincs lehetőségem vásárolni. Amire szükségem lenne:
2x1000uf 25V 105deg
2x1000uf 16V 105deg
1x680uf 25V 105deg
1x470uf 25V 105deg
Örülnék ha Yageo lenne, de persze nem vagyok telhetetlen.
Kérem írjon akinek vannak elko-i eladásra. Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10817) aspius. válasza rudi (#1) üzenetére


aspius.
csendes tag

megoldottam :)

[ Szerkesztve ]

(#10818) didyman válasza kacsento1 (#10816) üzenetére


didyman
őstag

680-asat nem nagyon fogsz kapni, helyette is legyen 1000 uF. A 105 fok, mint paraméter kevés, sokkal fontosabb, hogy alacsony ESR-ű legyen-a csak 105 fokos, de általános célú alkalmatlan ide. A primer oldali, pártíz mikrós segédtáp puffert is cseréld ki. Az is alacsony ESR-ű típus legyen. A HQ Elektronika 1000 Ft-ért postáz. Nézz körül a webshopjukban, sok, hasznos-haszontalan dolguk van, hátha kell valami otthonra még, nagyobb összegnél csökken a szállítási díj is. Ha nem sikerül találni, akkor írj, aztán küldök.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#10819) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Van egy 100W-os és hangos Flex ATX tápegységem egy mini házban. Mi történne ha kiiktatnám a ventilátorját? Megsülne? MAx 30 de inkább 20W-al terhelem csak.

(#10821) kacsento1 válasza didyman (#10818) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm a sok infót, de már kaptam segítséget privátban. Igaz egyelőre csak kondi cseréről beszéltünk, de ha esetleg nem válik be, akkor kereslek. Köszönöm!!

(#10822) retfirg


retfirg
tag

Üdv mindenkinek, a gyerekmedencéből jöttem és nem is kívánok seggest ugrani, csak lenne egy megoldandó problémám, amit még csak megoldani sem én magam szeretnék, pusztán tájékózodni :)
Vázolom:
Adott egy Sharkoon Silent Strom 500 (SFX-L) moduláris tápegység.
Én pedig hamarosan beköltözöm egy nagyon kis házba. Ezt ne úgy tessék elképzelni, hogy a hülyegyerek az ATX-es torony után túlfantáziálta, hanem hogy egy Cougar QBX után költözöm majd egy negyed ekkora házba, ami ráadásul átlátszó lesz.

Szóval nem unalmamban találtam ki, hogy a szükségszerűen bedugott ágakból is le kéne nyesni minden felesleges ágat/felesleges extra csatikat...
...vagy venni olyan ágakat, amiken csak az van, ami nekem kell.
(Nem akarom megtartani a gyári kábeleket, hogy majd egyszer talán, tehát ez nem szempont: csak a gépben legyen kóser.)

Avagy szakszerű szeletelés vagy megfelelő helyről új kábelek beszerzése? (És akkor persze honnan?)

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

# If the wishes were fishes nobody ever get hungry

(#10823) Mardel


Mardel
őstag

Sziasztok!

Most a viharban a közelben csapott le a villám.
A Fi relé lekapcsolta nálunk az áramot, de a bekapcsolt gépem felől egy pukkanással hallottam, mint mikor egy villanykörte eldurran.
Kb. 3-4 perc után visszakapcsoltam, ment minden és a leállítással sem volt gond.

A táp egy 2011ben vásárolt Chieftec CTG500.

Szedjem szét, nézzem meg a kondikat?

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10824) didyman válasza Mardel (#10823) üzenetére


didyman
őstag

A kérdésed nem mélyvizes kérdés. Áramszünettől nem pukkannak kondik. valószínűleg egy varisztor lett öngyilkos. A szétszedést, átnézést bízd szakemberre.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#10825) didyman válasza retfirg (#10822) üzenetére


didyman
őstag

Gyártani egyszerűbb, méretre gyártott, ahány ház, annyi féle kiosztású kábeleket nem valószínű, hogy találsz.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#10826) retfirg válasza didyman (#10825) üzenetére


retfirg
tag

Akkor már csak nevezzünk meg vkit, aki ezt kellő szaktudással és igényesen megcsinálja nekem! :)

# If the wishes were fishes nobody ever get hungry

(#10827) op9


op9
aktív tag

Sziasztok!

Van egy tápom, amit el szeretnék indítani alaplapra kötés nélkül.
Ezért összekötöttem a PS_ON#-t az egyik mellette levő COM-mal.
Ez így rendben van, és megy is.
A kérdésem az lenne, hogy kaptam a táphoz egy "EVGA detection tool"-t, ami elvileg ugyanezt eredményezné, de ott az előző kép alapján kettő +5VDC-t kötnék össze.
Az ugyanúgy elindítja a tápot?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

How Bad Do You Want It?

(#10829) op9 válasza #68686080 (#10828) üzenetére


op9
aktív tag

Ajj, köszönöm! :R
user error

How Bad Do You Want It?

(#10830) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Üdv.
Giga superb 460. A szokásos betegsége van. 12 voltos ág elcsicsikált.
Érdemes javítani. javítattni?

Békésből van egyáltalán valaki?

Amd - Radeon - Ryzen

(#10832) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Tudom, hogy itt is félig off, a VGA topicjából zavartak át ide. Adott egy RX Vega 2x8P csatival és csúcson 400W fölötti fogyasztással. A tápomhoz alapvetően olyan kábeleket adtak, aminek a végén 2x8P csati van, de a táphoz 1x8P csatlakozik és a végén van osztva. A kérdés az, hogy egy, vagy két kábellel kössem be.

A táp egy single-rail Corsait AX 750-es, vagyis a 12V-os ág ugyanaz. A kérdés, hogy 8 (3) vagy 16 (6) szálon menjen a delej. Egy kábelköteg esetén a 3db 12V-os szálon több, mint 11A rohangálhatna csúcson. Nem tudom mit bír és ez mennyire veszélyes így.

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10833) dkun válasza TESCO-Zsömle (#10832) üzenetére


dkun
csendes tag

Nem vagyok mélyvízi úszó tápegység témában, de számomra egyértelmű lenne, hogy mindkét 8pines csatit rápattintsam a kártyára.
Anno volt egy 5850-es radeonom, egy 6 és egy 8 pines csatlakozóval...
Egyik a másik nélkül kevés volt, szóval a kártya el sem indult.
Emiatt lenne nekem egyértelmű, hogy mindkettőre szüksége van, különben rá sem szerelték volna... :):)
Majd a szakértők megszakértik a kérdést. :R

(#10834) TESCO-Zsömle válasza dkun (#10833) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor nyelvtanból se vagy túl jó, mert nem az a kérdés, hogy mindkét csati be legyen-e kötve. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10836) TESCO-Zsömle válasza #68686080 (#10835) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Köszönöm, akkor csinálok rövidebb, osztás nélküli kábeleket. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10838) dkun válasza TESCO-Zsömle (#10834) üzenetére


dkun
csendes tag

Ha a nyelvtannál és a fogalmazásnál tartunk, akkor a hozzászólásodban a válasz is benne volt. ;)
Megválaszoltad magadnak, hogy nyilván a 2 kábelre való elosztás jobb, mert úgy a táp és a kártya között kötegenként kisebb áram fog folyni.
Bocsánat, ha nem megfelelően olvasok a sorok között. :B
Peace :R

(#10839) aswmaster


aswmaster
tag

Sziasztok,

Remélem jó helyre írok, bár ezen topik zárása szerint igen :)

Olyan kérdésem lenne, hogy rakok össze egy ITX-es kis konfigot, ahol az alaplapon 8pin-es az ATX 12V, a tápon viszont csak 4pin-es csati van (tudom hülye voltam, amikor megrendeltem ezt a tápot, de erre nem figyeltem sajna :( ).

Az alaplap leírása szerint rá lehet dugni a 4pin-es csatit is ebben a formában:

Az a gondom, h az "it can still work" kifejezés egy kis aggodalommal töltött el. Próbáltam megnézni a "normál" gépem tápegységét (Corsair AX860i), hátha vmi okosat találok rajt, de arra mindenféle kábelt rá lehet dugni mindenféle kivezetéssel kb, így csak még jobban elbizonytalanodtam. Majd a neten olvasgattam fórumokat, de írnak mindenfélét ezzel a dologgal kapcsolatban:
- nyugodtan lehet használni, ahogy az alaplap írja
- hiába írja a manual, nem szabad úgy használni, mert elolvad a táp kábelje, kell egy átalakító, ami a 4pin-t 8pin-re alakítja
- hülyeség az átalakító, amikor a 4-ből csinál 8-at, akkor meg semmi értelme, nem is szabad használni!
- csak 8 pin-es táppal szabad használni

Lényeg, hogy most már nem tudom, hogy használhatom-e az alaplap leírása szerint, vagy sem, esetleg tényleg kell átalakító vagy vehetek másik tápot?

Köszi előre is a visszajelzéseket!

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#10841) aswmaster válasza #68686080 (#10840) üzenetére


aswmaster
tag

szia
nagyon köszi a visszajelzést, akkor bekötöm a lap leírása szerint.
A4-6300, TDP 65W. semmi OC, még VGA vez sem lesz bent, kis adattárolós gép lesz csak. minél csendesebb, annál jobb :)

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#10842) caris1


caris1
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok és tudtok tanácsot adni. ITX házba költözöm egy Seasonic Platinum 520 Fanless tápegységgel. A ház (Cooltek W1) lényegesen nagyobb, mint az átlagos ITX-es házak, de "kétkamrás" külön, alul foglal helyet a tápegység, közvetlenül felette pedig egy fém lap van (amire az alaplap megy).
Szabad-e egy egy kis helyre berakni egy ventilátor nélküli tápot? Ha igen, akkor hogyan? A kézikönyv szerint (és magára a tápra is rá van írva) úgy kell elhelyezni, hogy a rácsos része legyen felül. A ház weboldalán van viszont egy kész konfig lefotózva és ott jól láthatóan fejjel lefelé van beépítve a venti nélküli táp.

Köszönöm előre is.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#10844) caris1 válasza #68686080 (#10843) üzenetére


caris1
tag

Köszönöm :R

Semmi extra, tuning sem lesz: Core i5-7500, Asus vagy Asrock H270-es lap, GTX 1060 6GB, 16 GB DDR4 memória, 2 db SSD.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#10846) Rendo84


Rendo84
senior tag

Mennyire megszokott, hogy egy ilyen izmosabb táp, csak 1,7 kg? [link]
Ebből lehet már rosszra következtetni? :)
Ilyesmit szeretnék venni hosszú távra, vagyis ebben a kategóriában és mivel 7 év garit adnak mellé, kifejezetten tetszik.

(#10848) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok!

mivel a vonatkozó topicban nem kaptam választ, ide is beteszem a kérdésem:

van egy fsp 350 pnf tápom, nem egy mai darab, de nem rég (kb. egy éve) fel lett újítva cicergés miatt didyman kolléga által.

most azt tapasztaltam, hogy hosszabb áramtalanítás után (kihúzva a konnektorból) nem tudtam bekapcsolni a gépet, csak hosszabb szenvedés árán. először azt hittem, hogy az segített, hogy bedugva, de lekapcsolt tápkapcsolóval hagytam pár percig, de másodszor ez sem segített, aztán végül valahogy csak beröffent.

egyébként, a mindennapokban, ha nincs áramtalanítva, semmi baja, szépen indul szépen áll le, megy mint a parancsolat.

mi lehet a baja és mire számítsak? ez már a végjáték vagy valami profán oka lehet?

(#10850) DeFranco válasza #68686080 (#10849) üzenetére


DeFranco
nagyúr

végül is nem, de cserelapom nincs a teszteléshez, mérni meg nem tudok mert nem értek hozzá. de ha valahogy házilagos teszteléssel vagy akár szemrevételezéssel (púpos kondi, stb.) lehet célzottan vizsgálni akkor megtenném szívesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.