Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) energy4ever


energy4ever
addikt

Vennek uj tapot.
SFX Corsair 450W-t neztem ki.
VGA: R9 390X oc
CPU: 4670k 4.4Ghz oc.

Ezt a gepet elvinne?
Fogyasztasmerovel ha a cpu, es a vga is 100%-on jar benchmark alatt, es ha nem megy fel 400W-ig az aramfelvetel, akkor valoszinuleg eleg lesz az a 450-es tap?

[ Szerkesztve ]

(#10402) Tubi2 válasza energy4ever (#10401) üzenetére


Tubi2
senior tag

Milyen tápot vegyek?

Még véletlenül sem, ha határon járatod, hamar meg fog pusztulni.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#10403) lotuska


lotuska
tag

Sziasztok. 12 eves lett a Thermaltake 500W TR2 W0093-as tapom, amely meg a Prescott-os idokbol van meg.

Vettem nemreg egy "uj" alaplap(asrock p67)+proci(2500k)+ram kombot, amit majd huzni szeretnek, de nem akartam egy 12 eves tapra bizni ezt.

Valtozoak voltak a tap arak, FSP Hexa+ 400W volt a szimpatikus 13k korul(Romaniai arak). Aztan azon gondolkzotam ha van egy egykoron nagyon jo procim, akkor lehet veszek egy regebbi felsokategorias videokartyat HD7970 vagy GTX 680 (egyenlore meg nem, a szimulatorozasra jelenleg tokeletesen eleg a GTX 750Ti, nagyon lehet huzni es jol megy kicsi felbontason, amit bir a monitorom :)) es akkor banni fogom, mert melegedni fog a tap foleg ha a procit is huzom. kovetkezo lepes az 500W Hexa+ vagy Hyper, csak mire megvettem volna felvittek az arukat 18k-ra...
Megjegyzem nem ertek a tapokhoz, de elkezdtem nezegetni a a hasznalthirdeteseket(Romaniaban) es raakadtam erre a tapra: [link] Seasonic beles.

Ma megerkezett(6k a tap(ujonnan!!! de gari nelkul...)+1k postakoltseg) es uzembe helyeztem a regi gepemben. Hangtalanul mukodik jelenleg, csatolok par kepet:


Az uj vs regi tap:


Elso benyomas az, hogy semmi hangja, a 125W TDP-s phenommal, viszont a thermaltake is felkezzel megbirkozott vele(meg akkor is amikor 3.8GHz-en kapott feszt rendesen GTX 750Ti mellett), ami elvileg egy sokak altal leszarozott CWT beles tap, nekem soha semmi probalemam nem volt vele, egyszer volt megbontva portalanitas celjabol, meg a venti is eredeti benne :Y . Kabelek hoszabbak 2-3cm-el (alaplap cpu es pci e kabel is) az LDLC-n, viszont a thermaltake-nek minosegebbi hatast keltenek a fekete kabel szigetelesek, az LDLC-n tul nagyok, lotyognek benne a kabekelek... Sulyra kb azonosokak, LDLC-re 2.3Kg-ot adtak a postan. A kabelek tekinteteben elorelepes az, hogy a thermaltake-n csak egyetlen 6pines pci-e csati van az LDLC-n 2x6+2pin van, a cpu csati 4 pin-es a thermaltake-en, az LDLC-n pedig 4+4pin. Az output adatok a kepen.

(#10404) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Picopsu-hoz keresek egy 12v körüli szünetmentes áramkört, civilizált áron.

Egy jelölt már akadt, viszont ez ólomakksikat eszik, én viszont szívesebben használnám ki a csak nagyritkán használt búvárlámpám nimh akkupakkját, minthogy nekiálljak ólomakksit venni.

Ismertek esetleg olyan IC-t, ami többféle akkut is fogad, ill gépleállítást+az áram visszatértével újraindítást is tud? (utóbbi csak extra, elvileg a pico-tápom is tud ilyet).

Ja, 100w teljesítmény elég, mini szerverhez lesz:R.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10405) winhate


winhate
őstag

Sziasztok.

Szeretnék segítséget kérni erősítő javításához.( kondi csere ? )
Mivel nem vagyok hw-es ezért gondoltam megpróbálom itt.

Elnézést az Off -ért.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#10406) Tubi2 válasza winhate (#10405) üzenetére


Tubi2
senior tag

Hobby elektronika, itt szívesen segítenek, de ennyi infó kevés.

Írd le részletesen a típust, a hibát, és ha szükséges tölts fel képet is. :)

[ Szerkesztve ]

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#10407) winhate válasza Tubi2 (#10406) üzenetére


winhate
őstag

Köszönöm :R

Ide is írhatom vagy inkább oda amit linkeltél ?

(nem akartam szétoffolni a topicot)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#10408) Tubi2 válasza winhate (#10407) üzenetére


Tubi2
senior tag

Oda írd!

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#10409) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!

Ez a 2 moduláris kábel kompatibilis lehet egymással?

Give them hell Ukraine!

(#10411) TaaT válasza #68686080 (#10410) üzenetére


TaaT
veterán

Afenébe :(
Nincs célszerszámom hozzá.

Give them hell Ukraine!

(#10413) TaaT válasza #68686080 (#10412) üzenetére


TaaT
veterán

Köszönöm a tippet, megpróbálom :R

Give them hell Ukraine!

(#10414) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mit csinál a Dell táp hidegkészülék-csatiján egy kondenzátor és egy ellenállás?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10416) t72killer válasza #68686080 (#10415) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az lesz, közben az elektro-topicban is ezt a tippet kaptam:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10418) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy 4pines extra ATX12V alaplapi csati, ami a 20pines alapon felül van, mennyi teljesítménnyel szokott leterhelve lenni? Innen szedi a proci az összes áramigényét?

Azért kérdem, mert a picoPSU-n ezt egy molexről kell adaptereznem, és hogy használhatok-e egy ilyen 4pin+SATA kombót (a satán egy komolyabb energiafaló 3.5"/7200rpm-es winyó lógna), vagy azt az ágat már hagyjam békén?

Bár ahogy a PSU-t nézem, áramellátásban a fenti adapterrel pontosan ugyanott vagyok, mintha a SATA-tápáramot osztanám ketté...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10419) TaaT válasza #68686080 (#10412) üzenetére


TaaT
veterán

Szét lett szedve, még egyszer köszönöm a tippet. :R

De aki otthon hozzáfog (és nincs célszerszámja), fogadjon meg egy jó tanácsot, ne szimpla kapoccsal próbálkozzon hanem duplával, sokkal egyszerűbb. :) [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#10422) t72killer válasza #68686080 (#10421) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bele fogok férni, bár nem bőségesen. A proci egy i3-6300T, tervben van 6500T is, és a kábelen 2db WD red pro (max 1.9A-t esznek darabonként) lógna, amik után kb 4A/50W kakaó maradna a procinak. Az i3-nak ez bőven elég, a 4magos i5-nek sovány. Ha az összes áramot erről veszi a proci, akkor a 20pines gyönyörűség mit csinál??:Y

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10424) t72killer válasza #68686080 (#10423) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem:R Mondjuk a PCIe-en (pontosabban m.2-n) max egy wifi-kártya lenne, de persze még etetni kell a RAM-ot+chipsetet is. Nem vitték túlzásba a 12V-os szálak számát ezekszerint:U Rákérdezek a pico-táp gyártójánál, mennyit enged a molex+sata-körre.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10426) t72killer válasza #68686080 (#10425) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A maradékot vajon megkapja a proci, vagy üresen jojózik a PCIe sloton?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10428) t72killer válasza #68686080 (#10427) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A tápomnál nem vagyok 100%-ig meggyőződve, h ugyanarról a tőről kapja. A nyák túlsó végéből indul a p4(-re adapterezhető) vonal:

+kérdeztem a gyártót, rem. hamarosan válaszolnak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10430) espeke


espeke
tag

Sziasztok!

Először is, nem tudom pontosan, hogy jó helyre írok -e, elég új vagyok a fórumon, ha nem írjátok meg és átrakom :)

Szóval, adott egy HP Elite 8000 CMT számitógép, amelynek a következőek az adatai a tápon:

HP 100-240v - 5.5A - 50-60Hz
320W Max

+ 12.1 vMain: 16A Max + 12,1 vcpu 14A Max
- 12V 0.15A Max +12Vsb 1.3A Max
+12.1 vMain &; 12.1 Vcpu Shall not exceed 320W
Total continous output shall not exceed 320W

Szeretnék bele rakni egy új videokártyát, egy 7770-et, aminek a max. TDP-je 80W és igényel 6pines csatlakozót is. Ha úgy számolom, hogy 16x12= 192W, akkor ennek a kártyának ki kell jönnie a fogyasztásból. De, amit nem értek, hogy a 12v -nél két dolog van, vmain és vcpu, szóval akkor ezek szerint ez "két ágas" a 12v-on. Ekkor egy ág van a cpunak (14a) meg egy minden másnak (main: 16a), ugye igy kijön a 320w. Szóval itt külön kell nézni a cpu-t meg a maint? Tényleg nem nagyon értem.
Emellett csak cd iró, 4gb ram, e7500-ös proci van benne, proci 65w-vel.

A másik, hogy ebbe a gépbe 2 fura kábel, egy hat pines meg egy másik megy rá a lapra, vmi speckós a csatija, így nem jöhet szóba váltás nagyobb tápra, ezzel kell gazdálkodnom. Találtam egy forumot a hp oldalon, ahol ugyanebbe a gépre raktak másik tápot, átkötögettek egy sima atx-est, elvben megoldható. Csinált már valaki ilyet?

Jah, azt tudom, hogy 5 éves a táp és gondolom nem is lehet számszerusíteni az adatokat, érdemes megprobálni, de ezt már tudni szeretném, hogy akkor hogy is kell nézni az adatokat. :)

Köszönök minden segítséget,

ui: Kezdő vagyok, nézzétek el, ha kell átrakom másik topikba :)

KÖSZI!

[ Szerkesztve ]

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#10432) espeke válasza #68686080 (#10431) üzenetére


espeke
tag

Pl. milyen kártyát? A 7750 megy külső csati nélkül kevés fogyasztással.

Jah, de két tápdugóbol molex->6pin csatlakozóval átalakítható. Az ugyanaz vagy nem? Mi a hátránya?

cpu limit, azt nem tudom, egy e8500-el jobban kijönne?

[ Szerkesztve ]

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#10433) espeke


espeke
tag

Nyah, a Molexes dolog megdőlt, csak sata kábel van benne, és mindent a lapról kap.

Csináltam képeket.

Az elsőn itt a táp maga. Még mindig nem tudom, hogy akkor 14+16-ot kell számolni -e :)
Meg hogy a "Warning hazardous area", hogy hagyjam az egészet a fenébe jelenti ebben az esetben?:)

Itt meg látható a táp csatlakozása:

Ez meg hátha valakinek segít, én nem értem 100%-osan még, ha vki hasonló cipőben jár hp gépekkel: [link]

Javaslatok?

Köszi előre is :)

sata pci-vel menne vajon a dolog, vagy érdemes más kártyát nézni. de ha egyáltalan vki ezt meg akarna oldani, akkor a, drotozzon b, esetleg szerezzen 475-os hp tápot, amit tutira nem találok és biztos enm is olcso..hmm..?! :)

[ Szerkesztve ]

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#10434) t72killer válasza espeke (#10432) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Semmi komoly hátránya a molex átalakítónak. Asszem áramerősségre van egy 5A-es (=60W teljesítmény) korlát, azaz egy dupla molexes csatival 100W+a pcie leadott teljesítménye (75W?) felett fogyasztó karit nem fogsz tudni etetni, de ilyen nem sok szaladgál odakinn.

#10433: a 3. képen az alsó normál 6pines ATX12V csatinak tűnik, a felső viszont necces, lehet, h HP egyedi cucc, amit max kábelvágással +újra"fejezéssel" tudsz a szükséges 4-6-8 pines ATX vagy molex csativá alakítan és vica versai:(.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10436) espeke válasza t72killer (#10434) üzenetére


espeke
tag

üdv, az külön a procinak van a leírás szerint, az lesz szerintem a vCpu
ez HP specialitás, igen :)

[ Szerkesztve ]

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#10437) t72killer válasza espeke (#10436) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Általában a procit is szabvány ATX12V csatival (4-6-8pin) szokás tápolni, de a HP nem mindíg szabvány:(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10438) espeke


espeke
tag

Jahjah, tudom. Kiszámolva ez olyan épp belefér a határértekbe. A _leírás szerint_ minimum %70-on kell teljesíteni, szóval a main ágra akkor van 135W. Kérdés h ebből kijönne vga és minden :) Najó biztonságosabb lenne egy 7750. Itt szerintem a procinak külön ága van, a main meg minden más, ha jól értettem. Egy HDD nem fogyaszt többet 20 w-nal, az alaplapnak nem tudom mennyi lehet a fogyasztása, meg egy dvd író. Meglátjuk, köszi a segítséged :) Segítségetek.

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#10439) espeke


espeke
tag

Még annyi, hogy a cimkén a 3.3 és 5v miért nincs feltüntetve, csak a 12? Vagy ennél a tápnál minden 12-n megy? Mert ugy osszeadodik minden egybe. Vagy hülyeséget kérdek?:)

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#10441) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok!
Van egy laikus kérdésem: az SSD és HDD tápellátása mehet egy ágról vagy érdemes külön kötni őket?

(#10443) kukinyo válasza #68686080 (#10442) üzenetére


kukinyo
addikt

Köszönöm. :R

(#10444) uarpi83


uarpi83
újonc

Sziasztok! Nem tudtok valakit, aki tápegység felújítást vállal? Üdv! Árpi

(#10446) uarpi83 válasza #68686080 (#10445) üzenetére


uarpi83
újonc

Miskolci, Borsod megye

(#10448) uarpi83 válasza #68686080 (#10447) üzenetére


uarpi83
újonc

Végülis nem is tudom.... Egy 400- ás fsp tápról van szó. Kondenzátor kiszáradásra gondolnék, mert nem tud leadni annyi teljesítményt, hogy a proci az alap, gyári órajelén stabilan működjön. Vissza kell venni a szorzót. Nem sokkal, magonként 200 megahertz-el. Nem sok, csak idegesítő.
Üdv!
Árpi

(#10450) winhate


winhate
őstag

Sziasztok

Van egy chieftec gps-400aa-101a tapom.
Config: i7 920 d0 huzas nelkul
6850 hd
2 hdd

Elkezdett bugzani.
Boot utan mielott betoltene a win7 login screen t ,toltoget a hdd majd fekete screen fogad.
Neha betolti mint most is :)
Par napja kezdte ezt a mokat.
Tap , alaplap , gpu a hibajelenseg utan becsulettel ki lett takaritva,de a hiba nem javult.
Elkepzelheto hogy tap problemaim lesznek (vannak) ?

Molexen mertem a feszkokat stabilak rendben vannak.

Koszonom elore is a segitsegeteket.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.