Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) Methionyl válasza 04ahgy (#10149) üzenetére


Methionyl
senior tag

Köszöntem :R

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#10152) attilav2


attilav2
őstag

Szétszedtem egy chieftec gps tápot kiszedtem a ventit is tisztítás céljából. Mi a ventillátor forgásiránya ennél a tápnál? A házból szív kifelé, vagy kintről befelé fúj? Merre nézzen a nyíl? Lefelé vagy felfelé? A tápventi 12 cm-es.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#10153) 04ahgy válasza attilav2 (#10152) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Befelé fúj.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10154) Tommmysun válasza 04ahgy (#10149) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Köszi a választ, ez elsőre elég jó hír akkor, mert max 270 vagy 370-ben gondolkodnék (vagy ezeknek a Geforce-os megfelelőjében). De biztos, hogy egy 250W-os TDP-vel rendelkező kártyát is elbírna? Csak mert jelenleg is - igaz konnektorról mérve - néha elmegy 140-150W-ig a csúcs fogyasztás. Plusz másik korlátozó tényező, hogy a tápon, csak egy egyszer 6 pines csatlakozó van, ami eleve 270-esig korlátozza a lehetőséget, mivel már a 270X is tudtommal 2 x 6 pines (vagy ezt lehet valami elosztóval is táplálni? :U ).

Szerk:
Bocsánat most olvasom amit Methionyl-nak írsz és ebből végülis kiderül, hogy ha nem is tökéletes, de lehet átalakítózni a molex csatlakozót is, ha szükséges.

Tehát akkor ha jól rakom össze a képet, akkor bármi elmegy vele, ami 1 x 6 pines tápot kér! Nekem meg ez is bőven elég, szóval nem is fontos az átalakítózás.

[ Szerkesztve ]

(#10155) 04ahgy válasza Tommmysun (#10154) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A 270X annak a G360-as tápnak csak bemelegítő gyakorlat... Átalakítóval megtáplálhatod, persze.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10156) Tommmysun válasza 04ahgy (#10155) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Szuper, köszi ;)

(#10157) ljs


ljs
tag

Szervusztok!

Érdeklődnék a következő helyzet optimális megoldásáról:
alaplapomon 8pin+4pin CPU tápcsatlakozó van.
A tápból csak 4+4pin megy a CPU-hoz.
Tuninghoz viszont kell(ene) még 1x4pin.
Három lehetőséget látok:
1.
Molex-4pin átalakító használata.
2.
4+4pin egyik csatlakozójára ilyen (és mehet az alaplapi 8pin-be)
másik meg megy az alaplapi 4pin-be.
3.
A 8 pint-t megoldom ilyen segítségével, a 2x4 pin egyike pedig megy az alaplapi 4 pinbe.

(Persze van, aki egy másik topicban azt javasolta, hogy "Vegyél egy normális tápot."
Szerintem a tápom egész "normális".
Különben sem akarok 2x eFt-t költeni egy másik tápra.)

Melyik megoldás lenne a legjobb?

Tanácsaitokat köszöni:
ljs

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#10158) 04ahgy válasza ljs (#10157) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egyik sem optimális, mert a marketinggépezet dübörgésétől hangos és a hozzá nem értésről tanúskodik. Fogod, bedugod a 8pin-t a 8pinbe, a 4pin a lapon üresen marad és kész, viszlát! Nem hinném, hogy ne engedné így a tuningot. Ezer és egy lap van, ahol két 8pin tápcsati van, és ennek ellenére egyetlen 4pin-t bedugva is lehet tuningolni.

Persze mindez akkor áll, ha nem nitrogénnel tuningolsz.

Jah, az is milyen jó, hogy pontosan megadtad a lapod típusát, és a konfigot is, no meg hogy kb. milyen tuningot tervezel. Az adatlapod is pöpecre, informatívra ki van töltve. :R

Természetesen, ha te továbbra is csak a fenti lehetőségeket látod, akkor tökmindegy, melyiket választod, dobj fel egy kockát. Ha a dobás eredménye 1-2, akkor az első, ha 3-4, akkor a második, ha 5-6, akkor a harmadik lehetőséget válaszd.

Jah igen, a ráadás a három magyar igazsághoz: vegyél olyan tápot, amin van két CPU tápcsatlakozó.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10159) szacsee


szacsee
nagyúr

Jónagyot! :))

Lenne egy kérdésem, sejtem, hogy nem normális működésre vall, de hátha csak fícsör.
Itthon akad pár seasonic beles táp. HX620, MII 520 Evo, TS 620 Gold.
Problémám az lenne, hogy nemrég öcsém megkapta a HX620-at, a gépembe pedig jött egy TS 620 Gold.
A vízhűtéses tartály aljára tettem egy ledet és betettem egy plusz ventit a házba.
Probléma a következő. Gépet ha kikapcsolom a led még mindig enyhén világít, illetve az újonan berakott venti pörög, sőt a TS620 ventije is pörög alacsony fordulaton.
Meglestem molex csatin és 0,4 ill 2,3V-ot mértem ha a gép ki van kapcsolva, áramtalanítva kapcsolóval és kihúzva a villamos hálózatból. Amint az alaplapi atx csatit lehúzom megszűnik.
PS ON áramkör szarakodhat, vagy valamilyen bios beállítás?
MII 520-al néztem még meg, ott is ez a szitu, csak a venti nem pörög tovább és a táp venti is áll.
Feszültség tekintetében ugyanezeket az értékeket mértem.
Mi lehet a bibi?

Kösz a válaszokat előre is! :R

(#10160) szacsee válasza szacsee (#10159) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ledet, ventit lehúzom akkor is megvan a jelenség .
5V-os ágon 0,41-0,5V 12V-os ágon 2,3V körüli feszültséget mérek.
Led és a venti miatt vehettem észre, úgy látszik valami nem stimmel.
Bekapcsolva minden oké, de kikapcsoláskor a molex csatikon marad feszültség. (ATX csatin is rajt van a 2,3V-os fesz a 12V-os ágon... bár evidens mert egyágas tápok.
Előző hsz-ban TS 650 Gold-ot akartam írni, csak elírtam. :R

(#10161) 04ahgy válasza szacsee (#10159) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Analógon csatlakozik a monitor? Akkor láttam ilyet eddig! Mi van még csatlakoztatva, ami még a 230V-ba van dugva? Azokat kell még szisztematikusan kihúzni, és figyelni, hol szűnik meg a jelenség.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10162) szacsee válasza 04ahgy (#10161) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hali köszi kipróbálom.
Hangfal
Dell 23" monitor 3db
G27 adaptere
Nyomtatót elvittem másik szobába mikor vizezni kezdtem, így az kizárva.

Falnál val sorolva 2 aljzat.
Egyikbe egy APC túlfeszvédő jön a PC-hez
Másikba egy Modem van dugva.

Túlfeszvédőbe van egy T elosztó is arra vannak a kettős földeléssel ellátott cuccok dugva : hangfal, g27 adaptrere + nyomtató volt
Többbi dugaszoló aljzatban a három monitor és a pc táp van.

Jut eszembe, hogy 3 fázis van a lakás elosztóba és a router + gigabit switch másik fázison van. Ez okozhat galibát, vagy a későbbiekben okozhat majd galibát? Gép UTP kábellel csatlakozik hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#10163) 04ahgy válasza szacsee (#10162) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Minden okozhat galibát, ami galvanikusan csatlakozik!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10164) szacsee válasza 04ahgy (#10163) üzenetére


szacsee
nagyúr

Meg is van.
Az elsődleges monitor tápját ha kihúzom az elosztóból megszűnik (legalábbis a led kialszik)
Display Porton csatlakozik ez a monitor a VGA-hoz.
Föld nem lehet megfelelő a pc és a monitornál?
Itt keressem a hibát?
Pl föld nem érintkezik a monitorral, vagy a dp kábel lehet a ludas?

Földelést leellenőrizni jó az a módszer, hogy az elosztót kihúzom a hálózatról.
A tápkábelek föld pontját folytonosság vizsgálóval megnézem, majd a gépre rádugom és pl a VGA kártya hátlapi kivezetésénél is megnézem van-e föld... ill. a monitor alján is látok fém burkolatot.
Esetleg máshol keressem a hibát?

(#10165) szacsee


szacsee
nagyúr

Az elsődleges monitorom dp kábellel csatlakozik.
Ha a tápot húzom ki 1 mp múlva alszik ki a led. (mérve sincs fesz)
Ha a dp kábelt húzom ki azonnal kialszik a led.
Mit lehet tenni?

(#10166) 04ahgy válasza szacsee (#10165) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A monitor felől kóboráram érkezik a LED-hez. Ha más problémát nem tapasztalsz, szerintem ne foglalkozz vele.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10167) szacsee válasza 04ahgy (#10166) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi!

Az nem probléma hosszú távon, hogy 2-3V jelenik meg a 12V-os ágon kikapcsolt állapotban?
Molex csatira van dugva a led és a venti is megy rajta nagyon alacsony fordulaton.

Kábel csere gondolom nem oldja meg a dolgot, de ha pl 2 monitort nem használok mindig, akkor azok tápellátására tehetek áramtalanító kapcsolót és arra kötöm a DP kábelt... így jó lenne?
Tényleg amúgy mi a péktől lehet kóbor áram?
Földelt az elosztó és a lakás is.
Nem gagyi monitorok és a gép alkatrészei sem azok.

[ Szerkesztve ]

(#10168) ljs válasza 04ahgy (#10158) üzenetére


ljs
tag

Szia!

"hozzá nem értésről tanúskodik"
Ha értenék hozzá, nem kérdeznék.

"a 8pin-t a 8pinbe, a 4pin a lapon üresen marad és kész"
Most így van, ezen akarok változtatni.

"akkor áll, ha nem nitrogénnel tuningolsz"
Ha azzal tuningolnék, akkor értenék hozzá => nem kérdeznék.

"milyen jó, hogy pontosan megadtad a lapod típusát"
Típustól függ, hogy az adott problémának mi az optimális megoldása?

"Az adatlapod is pöpecre, informatívra ki van töltve."
Az előző vas már nem megy, ezért kellett az új. Az új még nem megy.
Laptopról írok. (Ennek pedig semmi köze az adott kérdéshez.)

A gépet pedig használni akarom, nem kérkedni vele.
Vagy csak annak adsz tanácsot, aki az adatlapja alapján megérdemli?

"ha te továbbra is csak a fenti lehetőségeket látod"
Ezért kérdeztem.
(Ha azt kérdeztem volna,
hogy valamelyik sATA vagy IDE vagy pciE csatlakozóból lehet-e 4 vagy 8 pint "fabrikálni",
akkor azért szóltál volna be, mert hülyeséget kérdezek?)

"vegyél olyan tápot, amin van két CPU tápcsatlakozó"
Eredeti hozzászólásomban erre a lehetőségre is kitértem.

Örülök, hogy örömet okozhattam Neked azzal,
hogy "földbe döngölhettél" egy lámát,
aki mert a topic-odban kérdezni
és nem emelkedett szakmailag olyan éteri magasságokba,
ahol Te vagy.
Szép volt, gratulálok!

Sokat érő tanácsodat/segítségedet köszöni
és további kellemes napot kíván:
ljs

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#10170) szacsee válasza ljs (#10169) üzenetére


szacsee
nagyúr

Egy jó tanács, ha úgy mész egy topikba kérdezni, mint a nyúl a medvéhez elkérni a létrát, akkor inkább ne tedd!

Meg lehetne magyarázni miért írta azt 04ahgy, aki kicsit kapisgálja a témát tudja is, rád meg rád bízom és csak reménykedem, hogy rájössz.

Sokan segítenek itt a ph-n nem vagyunk kuruzslók hogy kitaláljuk milyen konfig van az asztalod alatt/felett.
Azt sem tudjuk mire készülsz, mivel hűtesz... és mit.
Közepes légig elég a 4 pin, mert alapfeszes tuning van max.
Erős léghűtéssel elég a 8 pin mert ha túl is feszeled a procid nem mész el addig hogy felvegyen annyi áramot.
Víznél már lenn értelme a 8+4 pinnek, de felesleges mert ua. érvényes rá mint erős légre.
Nitro az más tészta, oda be kell dugni mindent.

Csak hogy megértsd
Q6600 B3 stepping P5K vanilla deszka 4 pin léghűtés 3,4Ghz-et mentek a procik benne max.
4 pinnel, a deszka feszellátása közelébe sem járt a mai deszkáknak ciripelt nyöszörgött a proci alatt de vitte.
1-1 alkalommal de nagyon ritkán lehetett olvasni hogy elolvadt a csati, vagy elpukkant a lap.
Na ha nem vagy rest és a kötekedés helyett olvasol, akkor kiderül, hogy ott kb 150W felett kajált a proci bőven.
Ezt szorozd meg 2x és kiderül, hogy 8 pinnel elmegy 300W-ot is lazán.
Feszültségről is szólva
Erős lég és vízzel 1,45V-ig mentünk C2D korszakban (Vcore) itt is kajáltak a procik, de nem volt az deszka ami nem bírta volna. X58-as időszakban sem volt szükség + tápcsatira és abba a platforba is bele lehetett pattintani 6 magos procikat és azok a procik is mentek simán gond nélkül 8pines csatival tuningolva hosszú távon..
Úgyhogy ha tényleg nem nitrózol, akkor fölös parázni, ha pedig meg akarod nyugtatni magad, akkor veszel molex - 4 pin átalakítót és bepattintod a 4 pinesbe... de az előző 2 hsz-nak mi értelme volt még most sem tudom.

(#10172) 04ahgy válasza ljs (#10168) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Ha értenék hozzá, nem kérdeznék." Nem kérdeztél, hanem három lehetőséget vázoltál, amik közül egyik sem optimális. A kérdés úgy hangzott volna, hogy a lapodon van 4pin + 8pin, most csak a 8pin van bedugva, tuningolni szeretnél. Kell-e a +4pin-t bedugni, és ha igen, akkor mik a megoldások arra, hogy ne kelljen új tápot venned. Természetesen megadod a konfigodat, mert a gyakorlottak pusztán az alkatrészek alapján megmondják, hogy az otthon elérhető maximális tuning mekkora lehet, és milyen fogyasztással lehet számolni. Abból pedig következik az, hogy elegendő a 8pin. (Minden otthoni lég- / vízhűtéses tuninghoz, desktop lappal elegendő egyébként.)

"A 8pin-t a 8pinbe, a 4pin a lapon üresen marad és kész. Most így van, ezen akarok változtatni." Felesleges, lásd fentebb.

"Milyen jó, hogy pontosan megadtad a lapod típusát. Típustól függ, hogy az adott problémának mi az optimális megoldása?" Bizony ám! Egy X79 / X99 lap más kategória ilyen téren, mint egy Z77-es. Habár az X99-nek is elég a 8pin.

"Az adatlapod is pöpecre, informatívra ki van töltve. Az előző vas már nem megy, ezért kellett az új. Az új még nem megy. Laptopról írok. (Ennek pedig semmi köze az adott kérdéshez.)" Notebookról nem lehet az adatlapot, ott a konfigot kitölteni? Ez nekem új. Azt hittem, szabvány HTML felületen történik, és nem utasít vissza a rendszer, amennyiben nem a beírt adatokkal egyező gépen fut a böngésző épp.

"A gépet pedig használni akarom, nem kérkedni vele. Vagy csak annak adsz tanácsot, aki az adatlapja alapján megérdemli?" Lásd első és harmadik bekezdés.

"Vegyél olyan tápot, amin van két CPU tápcsatlakozó! Eredeti hozzászólásomban erre a lehetőségre is kitértem." Az eredeti hsz-ben arról volt szó, hogy mások szerint nem normális a tápod. Szerintem az. Én nem is normális tápot kívántam veled vásároltatni, hanem olyat, ami a szükséges tápcsatlakozókkal rendelkezik, ha ennyire zavar az, hogy üresen áll.

Jaja, egyébként szerintem is sokat ért a tanácsom, megkímélt téged egy csomó felesleges kiadástól, és az átalakítózás okozta kontakthiba miatti kellemetlenségektől, és megmutatta azt is, hogy a kevesebb néha több. Szerintem is szép volt. Tényleg örömet okoztál. Mindig rá is csodálkozok az élet apró örömeire.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10173) ljs


ljs
tag

Üdv mindenkinek!

(10170) szacsee

A választ és a példát köszönöm! Segítséget és magyarázatot kaptam!
(Eredetileg valami ehhez hasonló hangvételű válaszra számítottam.)

"de az előző 2 hsz-nak mi értelme volt még most sem tudom"
Az elsőnek (10168) -én úgy érzem- volt értelme:
nem értettem a válaszadó 1-2 reakcióját, ezért írtam.
A másodiknak (10169) valóban igen kevés értelme volt,
csak a 10158-as válaszban tapasztalt - számomra nem logikus- arrogancia
szülte nem logikus reakció.

(10171) proci0

Nem tudtam, hogy rossz helyre írtam.
Táp(csatlakozó) problémám volt és elején lévő szöveg:
"tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat [...] az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal"
DE lehet, hogy szövegértelmezési gondjaim voltak.
Ha kérdésemmel zavartam valakit, attól elnézést kérek!

(10172) 04ahgy

Részletesebb választ köszönöm, ebből már többet tanultam.
Megjegyzés1:
"Vegyél olyan tápot, amin van két CPU tápcsatlakozó!" <=>
"sokat ért a tanácsom, megkímélt téged egy csomó felesleges kiadástól"
Ezzel nem spóroltam volna. :-)
Megjegyzés2:
(10172) "az átalakítózás okozta kontakthiba miatti kellemetlenségek" <=> (10170) "ha pedig meg akarod nyugtatni magad, akkor veszel molex - 4 pin átalakítót és bepattintod a 4 pinesbe"
Kiderült, hogy nem kell átalakító.
De ha kellett volna, akkor melyik tanácsot követve járok el helyesen?

Tehát kiderült, hogy elég a 8 pin.
A tanítást köszönöm!

Ha kommunikációm során bárkit megbántottam, elnézését kérem!

Az is kiderült, hogy fontos a lap is.
Ezért már csak egyetlen kérdésem lenne.
z97-es lapban 4790K és ez a léghűtés.
Meg szeretném nézni, hogy esetemben -normális fesz.értékek mellett- hol a CPU-tuning "vége"
és úgy hajtanám a procit, de csak játékok alatt (ritkán játszom).
(Amikor nincs játék, akkor alapon menne.)

Jól gondolom, hogy ezen feltételek mellett is elég a 8 pines tápcsatlakozás?

További kellemes napot kíván:
ljs

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#10174) szacsee válasza ljs (#10173) üzenetére


szacsee
nagyúr

Bőven elég a 8 pin. 4790k delid nélkül (kupak eltávolítás) előbb fog elmelegedni mint hogy a 8 pin kevés legyen.

(#10175) 04ahgy válasza ljs (#10173) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Van szövegértelmezési nehézség, látom! A "Vegyél olyan tápot, amin van két CPU tápcsatlakozó!" egy három előző állítást követő negyedik, az előzők feltétele!

Az adatlap még mindig nincs kitöltve, és az alaplap is homályba burkolózik!

A megadott feltételekkel a 4pin-t elég használni.

A helyesen megfogadott tanács: táp kérdéskörben, PC-ben soha nem átalakítózunk (csak nagyon egyedi és jól körülhatárolt esetekben, ahol magad is átlátod a konkrét fizikai folyamatokat)!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10176) Gabesz1987


Gabesz1987
újonc

Sziasztok!

Kérdésem a következő volna:

Adott egy jó minőségű FSP Raider 750w tápegység.
Minden alkalommal áramtalanítva van a hátoldalon lévő gyors kapcsolóval. Mielőtt bekapcsolom a gépet áram alá helyezem és néha sajnos recsegést hallok, mintha rázna... de nyilván nem rázhat meg hisz van benne védelem. A legrosszabb hogy mostanában tovább romlott a helyzet mert áram alá helyezés után csak egy percel kapcsolja a gépet.
Esetleg hátha van valakinek valamilyen épkézláb ötlete.

Az érdekessége hogy eddig nem csinálta csak kb egy hónapja kezdte el.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

Üdvözlettel:
Gabesz

[ Szerkesztve ]

(#10177) 04ahgy válasza Gabesz1987 (#10176) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az adatlapodat tekintve esélyesebb, hogy alaplap, semmint táp probléma. Nem jellemtő erre a típusra a kondi púposodás.

Ha ráz, az nem táp, hanem földelés probléma.

Az áram alá helyezés pillanatában hallható fojtott szikrázás jellegű hang sem rendellenes, a kapcsoló érintkezőinek teljes összezáródásáig ív keletkezik, annak a hangját hallod. Az ív attól függ, a szinuszhullám épp melyik fázisában sikerül a bekapcsolást megejtened. A legerősebb, ha nem sokkal a csúcsa előtt, és elmarad, ha a nullátmenet közelében.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10178) Gabesz1987


Gabesz1987
újonc

Szia!

Köszönöm szépen válaszod, az alaplapom egyébként garanciális ilyen esetben cserélhetik szerinted?

Mert ugye menet közben hibátlanul működik viszont bekapcsoláskor ezek szerint gyengélkedik.

Köszönöm szépen válaszod előre is!

Üdv. Gabesz

(#10179) 04ahgy válasza Gabesz1987 (#10178) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha az alaplap okozza, akkor igen. De keresztpróba kell. Ki kell szűrni, nem csak bemondani a hibát.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10180) Gabesz1987


Gabesz1987
újonc

Szia!

Értem!
Egyenlőre várokozásban állok, mivel tegnap végső elkeseredésemben vettem egy nagyon jó minőségű hosszabbítót. Egyenlőre azóta megszűnt a hiba így várok az alaplap szervizbe juttatásával.

Köszönöm még egyszer a hasznos infokat.

Üdv. Gabesz

(#10181) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Nem igazán tudom hová tegyem fel a kérdésem, ezért első körben megpróbálkozom itt.
Kaptam egy FSP245-60GP tápot. Felnyitottam, mint a konzervet szokás, mondom kicsit kipucolom.
Első pillantásra láttam, hogy nem először lett felnyitva, mert viszonylag tiszta volt, de ami legjobban meglepett az egy átlátszó vékony műanyag lemez volt, nagy része a nyák alá csúsztatva, de egy kis része kilógott az oldalán, pontosan itt:

Ez lenne a lapka:

Ráadásul ez a kondi vagy mi sem tetszik nekem, nem tudom, ez most mi rajta, ragasztó? :F

Így nem merem sem bekapcsolni kipróbálásra, eladni meg pláne nem. Ötletek, hogy mi tévő legyek ezzel?
Előre is kösz a válaszokat! :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#10182) 04ahgy válasza flymi (#10181) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez a táp nem viszonylag tiszta, hanem dzsuvás. A kép, amin a kondit kérdezed, értékelhetetlen, mert nem lehet kivenni, hogy felpúposodott, kifolyt és megszáradt rajta az elektrolit, vagy csak nettó dzsuva az is. A műanyag lap azért van ott, hogy a nagyfeszültségű primer kört a fémháztól szigetelje.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10183) flymi válasza 04ahgy (#10182) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nézőpont kérdése a tisztaság. Ettől láttam sokkal szörnyűbbeket is. ;)
Értem, de gondolom ez a műanyag lapocska is valami mókolás eredménye, nem tudom elképzelni, hogy anno így jött volna ki a gyárból, de lehet, hogy tévedek... Nem találtam normális képeket a neten a táp béléséről...
Gondolom nem normális, hogy így el van feketedve és le van töredezve, valamint rá volt tapadva a lapkára az az izé...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#10184) 04ahgy válasza flymi (#10183) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A műanyag lapnak a NYÁK alatt kellene lennie. A ragasztó melegedés miatti barnulása, töredezése az évek alatt még önmagában nem gond.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10185) flymi válasza 04ahgy (#10184) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Alatta volt, csak kiszedtem tisztításra, már vissza is került a helyére.
Értelek! Majd kipróbálom működik-e egyáltalán. Az értékelhetetlen kondi nem púpos egyébként, szóval remélem ragasztó lesz. Egyébként milyen ragasztót szoktak használni pontosan ilyen helyeken?
Nem vagyok villanyos szakember, ezért kérdeztem, hogy hozzáértő első ránézésre lát-e valami rendelleneset a tápban. A retket, dzsuvát és egyéb foltokat leszámítva... :R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#10186) 04ahgy válasza flymi (#10185) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A rendelkezésre álló minőségű kép alapján nem látok rendellenességet - habár nem vagyok hozzáértő. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10187) flymi válasza 04ahgy (#10186) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Azért szerintem nem olyan rossz képek ezek egy Samsung 8MP kamerától. Látnád az én 3,2-esem miket tud! ;]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#10188) 04ahgy válasza flymi (#10187) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Zajos, életlen, töredezett. Kromatikus aberrációtól szenved. Nem a megapixel a lényeg, mert ez a kép csak 6 (ismétlem: hat) MP: [link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10189) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

8 pines tápcsatlakozó hosszabítót nem tudjátok pesten fekete színben merre tudnék venni? :)
köszi ^^

(#10190) 04ahgy válasza smallmer (#10189) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Melyik tápot vegyem? topikban segítenek, a kérdésed nem mélyvizes, így offba is tettem egyúttal.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10191) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ne haragudjatok, hogy ide írok de a moddingos topicba nem kaptam választ a kérdésemre.
Rövidíteni szeretném az ITX házamban az SFX tápegység vezetékeit, és kis utánaolvasás után 16AWG-s kábeleket kell használnom, de jobban megnézve a táp kábeleit feltűnt, hogy ezek 18 AWG-sek. (picit vékonyabbak)

A kérdésem az lenne, hogy használjam az ajánlott 16AWG méretet, vagy mivel eleve a gyártó is 18-at használt rendeljek én is ilyet?

Előre is köszi a választ! :R

Mérettáblázatokat direkt nem linkelek, gondolom vágtok mindent :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10192) shteer válasza Archttila (#10191) üzenetére


shteer
titán

Ha a gyári is 18-as, mindegy szvsz

Én egy hete túl vagyok rajta ;)

..szerintem jónak tűnik

(#10193) Archttila válasza shteer (#10192) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Es te 18-ast rendeltel bele? :) Valami drop voltage-t emlegetnek ha pl. vastagabbat hasznalsz mint kellene...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10194) shteer válasza Archttila (#10193) üzenetére


shteer
titán

seasonic gyári kábelből dolgoztunk - az eredetihez nem nyúltunk

..szerintem jónak tűnik

(#10195) Archttila válasza shteer (#10194) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Es erre mekkora AWG van vesve? :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10196) shteer válasza Archttila (#10195) üzenetére


shteer
titán

18

..szerintem jónak tűnik

(#10197) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

A hozzászólásaitokat (hat darabot visszamenőleg) offba tettem. Kérlek maradjunk ebben a topikban a mélyvizes témaköröknél!

Az AWG - American Wire Gauge a vezeték vastagságát jelöli. A kisebb szám jelent vastagabbat! Ha vastagabb a vezeték, akkor kisebb rajta az ohmos ellenállásából eredő feszültségesés, azaz a drop. Ha gyárilag is 18AWG volt, akkor ugyanabból rövidebb vezetéken szintén kisebb lesz a feszültségesés.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10198) LaCupacabra


LaCupacabra
csendes tag

Mennyire gáz ha a 12V helyet 12,7V! van. Bios mérése 2 különböző alaplap szerint is ja Tagan 380 as táp.
A többi feszültség tökéletes.

[ Szerkesztve ]

BB8900 , 9780 , 9900 Rip , 9720 , Q5 Rip

(#10199) 04ahgy válasza LaCupacabra (#10198) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mennyire gáz, ha a mélyvizes topikban valaki szoftveres indikációra olyat jelent ki, hogy _van_? Mérj multiméterrel, és meglátjuk, mennyi az annyi!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10200) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Most cseréltem VGA-t, és szeretnék érdeklődni, hogy mennyire járatom határértéken a tápom. A konfigom a következő:

MB: Gigabyte GA-H97-D3H
CPU: Intel Core i5-4590 (84W TDP)
CPU cooler: Scythe Katana 3
RAM: Corsair Vengeance 8GB DDR3-1600 Kit
SSD: Kingston SSDnow V+200 120GB
HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB HD103SJ
VGA: PowerColor TurboDuo R9 280X 3GB GDDR5 OC V2 (250W TDP)
Front fan: Bitfenix Spectre Pro LED 12cm
Rear fan: Bitfenix Spectre Pro LED 12cm
Side fan: Arctic Cooling F9 TC 9cm

PSU: Corsair VX450W

Az előző VGA egy 170 W-os Asus GTX760-DC2OC-2GD5 volt, ahogy emlékszem már ott is volt egy kis gond, mivel már akkor is undervoltoltam a procit valamennyire, és akkor is gond nélkül lefutott a proci topicjában ellenőrzésre javasolt 20 kör az Intel Burn Testen, szemben ezzel, néha filmnézéskor, youtubeozáskor, játékkor, kb egy másodpercre megakad a gép és a hang is "zizzen" egyet és az új kártyánál sincs ez másképp. Nem tudom eldönteni, hogy az undervolt miatt van, vagy azért mert már nem volt elég a táp az előző VGA-ra sem (ezt kötve hiszem, mert kb 1 évig gond nélkül ment a 125W TDP-jű AMD Phenom II X4 965-ös procival, ami még húzva is volt 3,4 GHz-ről 3,8 GHz-re).

Azóta már fel-fel tologatom a feszt, de a biztonság kedvéért gondoltam itt megkérdezem, hogy egyáltalán elég-e még ez a táp ehhez a konfighoz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.