Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

PicoPSU témakörben volna pár laikus kérdésem, a Mini-ITX topikban nem jártam sikerrel. Előre is elnézést a konyhanyelvért! :)

Tápkocka + 12 Voltos PicoPSU felállás esetében melyikükön múlik inkább (ha nem egyformán), hogy a gép felé "szép" feszültségek menjenek ki, és ne legyenek az alkatrészek számára károsan zajosak? Ha egy PicoPSU pöpec 12 Voltot kap azt gondolom már nagyon nem cseszi el, vagy simán? Adapter.hu-s (Made in China) tápkocka mennyire vállalható? Nézegetett már valaki ilyeneket műszerrel? Vagy esetleg volna valaki Bp-n, vagy környékén akinek van hozzá felszerelése és mondjuk munkasörért cserébe hajlandó lenne ilyesmire?

Sajna amikor vettem nem találtam jobb kockát, ez meg nem túl bizalomgerjesztő, így egyelőre nem merem hadrendbe állítani. :-/ Ha sor kerülhetne a tesztelésre akkor vennék még egy Chieftec kockát is, hogy legyen összehasonlítási alap (meg természetesen abban a reményben, hogy ez korrekt minőségű).

Üdv!

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#10502) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok! nem tudom jó helyen járok-e, de mivel már megvan a táp (rég) ezért itt tenném fel a kérdés:

adott egy FSP350PNF tápegység, jelenleg egy athlon ii x2 250-et és egy 5670-et lát el árammal.

az 5670-es kártyát 7770-re cserélném most, az első kérdésem az lenne, hogy a tápegység ezt a kártyát is ki tudja-e szolgálni?

ha igen, akkor (mivel nincs 6 pines ág a tápon) akkor megfelel-e ha molex-ből átalakítóval kap tápellátást majd?

amennyiben ez így rendben van, akkor jön a következő lépés, szeretném majd a processzort is cserélni.

a 7770-es kártyát feltételezve milyen tdp-jű processzorig mehetek majd fel? van-e a két ágnak köze egymáshoz?

előre is nagyon köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#10503) laca770311


laca770311
csendes tag

Sziasztok

Olyan problémám akadt hogy, videokártya terhelése alatt újraindul a gépem.
Amúgy semmi gond vele, csak akkor ha olyan vga van benne amihez kell a 6 pines táp
Komolyabb játék és akármilyen gpu tesztelő el sem indul.
Ha viszont olyan vga van benne amihez nem kell + táp, akkor semmi baja.
chieftec ctg 450 80p táp 2 éves múlt
Vga hd 6850 de ezt csinálja a hd 4830-al is
pontosan azért vettem ilyet mert erről akkor jókat olvastam. megnéztem 2,5 éves.
mi van akkor ha veszek egy molexes átalakítót,
Mit ajánlotok most helyette? max 16ezerft a keret
A Zalman tápok milyenek?
köszi a tippeket

(#10504) jacint78 válasza laca770311 (#10503) üzenetére


jacint78
addikt

Erre már kaptál választ a másik a topikban, az a CTG egy sz@r, vegyél értelmes tápot és erre is kaptál már javaslatot.

DeFranco

Felteszem, hogy nem 1-2 éves már a táp, tehát egy alapos átkondenzátorozás már ráférne, viszont azután már mehetnél feljebb a processzorral is. Bár én a helyedben lecserélném a tápot, nem is jó a hatásfoka, hangos is és öreg is.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#10505) didyman válasza Sebaj Fóbiás (#10501) üzenetére


didyman
őstag

A legtöbbnél a bejövő 12 V egy az egyben kerül tovább a kimenetre, így ott a forrás táp a gyenge láncszem. A többi fesznél a pico elnyomása a forrástól érkező zajokkal szemben legalább 80 dB, így a pico lesz meghatározó. Károsan zajos nem lesz, kárt nem a zaj okoz, hanem az abnormális üzemállapot. Konkrét típus nélkül nem tudjuk véleményezni, de én látatlanban csak a Chieftecet venném mégis. Modecom, ha még létezik, szintén nem rossz kategória.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#10506) TromF válasza Sebaj Fóbiás (#10501) üzenetére


TromF
tag

Sziasztok

Ha jo es olcso kockat akarsz, szerezz egy Dell DA-2 tapot pl. 12V/18A.

Es ezzel ra is kanyarodnek az en kerdesemre; Braswell alapu servert epitek, aki nem ismerne, ez egy eleg kis fogyasztasu SoC kb 5W a CPU+VGA egyben. Az egesz gep HDD-kel egyutt csucson jaratva is 50W fogyasztas alatt ellesz, ehhez keresnek tapot.

Mivel az energiahatekonysag mellett a koltseghatekonysag is fontos lenne, ezert a fentebb emlitett, 220W teljesitmenyu kockat kombinalnam egy Realac LR1204 120W paneltappal.
Viszont mint lathato, az egyes elemek elegge tulmeretezettek lesznek igy. A kocka es a paneltap az alacsony load mellett is jo hatasfokkal es megbizhatoan fog uzemelni? A paneltapok 90% kozeli hatasfokot mondanak, de gondolom ez optimalis teljesitmenyleadas mellett ertendo. A kockarol sajnos semmi infom, mennyi lehet az atlagos veszteseg rajta.

Masik kerdesem az lenne hogy a kinai PicoPSU klonokrol vannak tesztek, ajanlottak a felhasznalasra, hasonloan nem a csucson jaratva?

Elore is koszi!

(#10507) jacint78 válasza TromF (#10506) üzenetére


jacint78
addikt

Alacsony terhelésen nem lesz jó a hatásfok az biztos. Ahoz a géphez egy 12V 5A táp elég lenne.

type your text here..

(#10508) MMIX válasza TromF (#10506) üzenetére


MMIX
addikt

"A kockarol sajnos semmi infom, mennyi lehet az atlagos veszteseg rajta."
- Ha jól tudom jelölve van rajta a hatásfoka római számokkal, a tiéd V, ami a legjobb.
A VI még csak a jövő a PDF szerint.


[link]
forrás

[ Szerkesztve ]

(#10509) TromF válasza jacint78 (#10507) üzenetére


TromF
tag

Igen, jobb lenne, ha lenne, de sajnos en nem talaltam meg ilyet.

20 pines ATX csatlakozo van az alaplapon, tehat kell 3.3, 5, 12V is + es - ban is.

Ha lenne mini tapegyseg erre, lehetne meg minibb is, mert akkor csak az 5W alaplapot kellene meghajtania, a HDD-ket kiszerveznem kozvetlen a kockara. Ott adott a +12V es konnyen megoldhato a +5V is egy stepdown aramkorrel.

@MMIX: Koszi az infot. Nem mondhato a taprol hogy lesporoltak volna az infokat, de ilyesmit nem talaltam rajta. Mindenesetre +1 pont neki :)

[ Szerkesztve ]

(#10510) MMIX válasza TromF (#10509) üzenetére


MMIX
addikt

Én a belinkelt oldalon néztem, azon még rajta van a jelölés. REV: A01

Delta gyártmány, nem gagyi.

A bolti Chieftec CHIEFTEC CDP-085ITX 85W téglához paneltápot is adnak. (ha már megvan a pico psu akkor tartalék)

[ Szerkesztve ]

(#10511) jacint78 válasza TromF (#10509) üzenetére


jacint78
addikt

Nyílván a pcio psu-val menne az is, de felesleges a 18A-es táp hozzá.

type your text here..

(#10512) Sebaj Fóbiás válasza didyman (#10505) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

És ahogy TromF is kérdezte, a kínai 12V PicoPSU klónok mennyire rizikósak? Ha korrekt 12V forrást rakok alájuk alhatok vajon nyugodtan?

Típust nem tudok, konkrétan ezekről van szó: [kép 1] [kép 2]

Más kérdés, hogy ha a kocka hatásfoka optimális esetben mondjuk 88%-os, a PicoPSU meg legyen 94-es, az együtt már nem olyan kimagasló. Ez a kocka+pico tényleg csak nagyon kicsi terhelésnél vagy nagyon kicsi házba építkezve jelent alternatívát. Kár, hogy ez nekem csak nemrég esett le.. :B

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#10513) TromF válasza jacint78 (#10511) üzenetére


TromF
tag

Tudom, hogy boven sok a Dell az igenyeimhez, de nekem adott a kocka, nem koltenek feleslegesen masikra, ha nem muszaj. A fenti kep a sajatomrol keszult, e kozes es az alacsony fogyasztasu pc koze keresnek hasznalhato psu-t (konverter sztem jobb megnevezes).

A fenti chieftec viszont eleg jo alternativanak tunik, lehet hogy jobban jarnek ha eladom a Dellt es veszek egy olyat.

[ Szerkesztve ]

(#10514) jacint78 válasza TromF (#10513) üzenetére


jacint78
addikt

Beszéljünk érthetően, kezdem elveszteni a fonalat, mi a kocka?

type your text here..

(#10515) TromF válasza jacint78 (#10514) üzenetére


TromF
tag

kocka, angolul brick a kapcsolouzemu tap; az a nagy, altalaban fekete kocka, ami a halozati arambol egyenaramot general, altalaban 10-20V kozott, jellemzoen 12V DC.
Errol a kockarol tapolod meg a panel vagy pico tapegyseget, mas neven DC-DC konvertert. Ennek az egysegnek a feladata a bejovo feszultseget lekonvertalni az ATX csatlakozonak megfelelo agakra (+12V, -12V +5V, -5V +3.3V, stb), Ezt az egyseget dugod ra az alaplap 20 pines ATX csatlakozojara, + a 4P-re a CPU szamara.

Tehat a hagyomanyos tappal ellentetben egy kulon tapegyseggel csinalunk DC-t, es egy kulon eszkozzel alakitjuk azt at a szamitogep igenyeinek megfeleloen.

A fenti kepen a kocka a kekkel, a pico meg a sargaval keretezett.

[ Szerkesztve ]

(#10516) jacint78 válasza TromF (#10515) üzenetére


jacint78
addikt

Tehát akkor a tápot hívod kockának, miért nem lehet tápnak hívni? :F A kocka angolul cube, a brick az tégla. Amúgy jól tudom, hogy mi a feladata, a DC-DC konverternek köszönöm.

type your text here..

(#10517) TromF válasza jacint78 (#10516) üzenetére


TromF
tag

Nem en talaltam ki, ez a szokasos elnevezese magyarul illetve angolul. Ezert hasznalom en is ezeket az elnevezeseket. Gondolom azert nem hivjak tapnak, mert a picot vagy panelt - tehat amit az ATX csatira kotsz - nevezik tapnak magyarul, PSU-nak angolul.

De vegulis mindket eszkoz tap, az egyik egy AC-DC kapcsolo uzemu tap, a masik meg egy DC-DC.

(#10518) jacint78 válasza TromF (#10517) üzenetére


jacint78
addikt

Hát rohadtul nem az, ráadásul angolul is brick, tehát tégla és nem kocka. :))

type your text here..

(#10519) TromF válasza jacint78 (#10518) üzenetére


TromF
tag

Ahol en olvastam, ott ezzel a nevvel hivatkoztak ra; de mivel ha total kompetens lennek a temaban, nem is szorulnek tanacsra az ugyben, tolem barki nevezheti ahogyan csak szeretne, amig a tobbseg tudja, mirol van szo.

az angolom meg tudom hogy nem tokeletes, ezt kb azota tudom, hogy par eve angol nyelvteruletre koltoztem es a vilag kulonbozo pontjain szuletett, kulonbozo angolt beszelokkel kell targyalnom es/vagy dokumentaciokat irnom. De azert vess belem annyi hitet hogy egy tukorforditassal talan megbirkoznek. :)

De nem ez a lenyeg; nem a "tegla" volt az eredendo kerdesem targya (leszamitva az alacsony load melletti veszteseget), hanem hogy milyen ATX DC-DC konverter lenne jo nekem +12V bemenetre, cca 50W kimeneti teljesitmenyre, ahol a bemeneti teljesitmeny sem lenyegesen nagyobb ennel.

(#10520) sereeff


sereeff
aktív tag

Helló
Fx 8120 amd proci 2x4gb memoria
Amd 7970 videokari
3 vinyo
Ventillátorok 3db
Elég lesz a 450wattos
80+ chieftek tápom?

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#10521) Casoli válasza sereeff (#10520) üzenetére


Casoli
őstag

Nem a watton múlik. Nézd meg a 12 voltot mennyi amperrel tudja megkínálni.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#10522) didyman válasza TromF (#10519) üzenetére


didyman
őstag

De azt a loadot miért nem lehet terhelésnek hívni? :)
Mindkét eszköz tápegység. A kocka is. Nem csak AC/DC konverter, annál sokkal több lakik benne-röviden, egy DC/DC konverter is, ugyanúgy egy komplett tápegység. A PicoPSU ehhez képest csak DC/DC konverter, valamint ATX logika. Egy baj van ezzel a megoldással, hogy pontosan egy DC/DC-vel van benne több, mint kéne. Ezért a hatásfoka nem túl jó, összehasonlítva egy korszerű ATX tápegységgel, viszont gyárilag erre van a hűtése kitalálva, ami passzív, valamint a kéttökű megoldásak hála, csak egy viszonylag vékony kábel csatlakozik a géphez, a kocka meg nem a gépben foglalja el a helyet, így a doboz picike tud lenni. Egy ATX tápot viszont a hűtése nélkül alacsony terhelésen sem lehet sokáig használni.
Kérdésedre: nézz kisebb kockát. Ahogy már írták. Picoból meg márkásat, szintén a terheléshez illeszkedőt.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#10523) Zodige


Zodige
újonc

Sziasztok!
Kaptam egy HP alaplapot az ismert tápegységek nem jók hozzá.
Az eredeti tápjából 3 csatlakozó jön ki, egy 4, egy 8 és egy 5 pines.
A merevlemezek és a DVD iró azalaplapon lévő csatlakozókból kapják a tápot.
Lehet ilyyen tápot kapni , vagy átalakítót ? vagy ami még jobb lenne a 24 pinesből ha szín szerint átkötöm
jó lesz-e ? De van két vezeték egy fehér és egy fehér-piros ami nincs a 24 pinesen.
Köszönöm a válaszokat! :W

(#10524) csasaKKP válasza Zodige (#10523) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Az alaplap típusát lehet tudni?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#10525) proof88


proof88
addikt

Sziasztok,

ismertek valakit itt a PH!-n, aki vállal tápegység javítást?

Köszi!

(#10526) fero02 válasza proof88 (#10525) üzenetére


fero02
veterán

didyman és stohl

(#10527) core i7


core i7
addikt

Sziasztok elosztó mennyire befolyásolja a táp áramfelvételét? Mind1 milyen az elosztóm?

(#10528) proof88 válasza fero02 (#10526) üzenetére


proof88
addikt

Sajnos nekik pont régi az utolsó feltűnési idejük a PH!-n ha a profiljukat megnyitom. :U

(#10529) csasaKKP válasza core i7 (#10527) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Mindegy, csak ~3000W-nál ne terheld nagyobb teljesítménnyel az adott elosztót. Tehát ne dugj bele nagyfogyasztókat. Az áramfelvételt nem befolyásolja az elosztó hossza*.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#10530) core i7 válasza csasaKKP (#10529) üzenetére


core i7
addikt

Értem és köszi szépen :) :R

(#10531) Zola007


Zola007
veterán

az asztali ATX12V tápegységben található kondenzátorok meddig tudnak töltést tárolni?
tehát hálózatról leválasztás után mennyi ideig marad még töltött egy ilyen kondi?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10532) degec


degec
senior tag

Tiszteletem a Szakiknak !

Szeretném kérdezni hogy ezen táp mehet e bármilyen szünetmentes alá.. réges régen vettem tápot és nekem az az emlékem van hogy kvázi színuszos szünetmentesre nem mehet fel bármi, teljesen színuszosra mehet csak fel bármilyen táp..

ő lenne:
http://www.chieftec.eu/en/psus/navitas-serie/gpm-650c.html

Amúgy erről vélemény? belseje micsoda?

Köszönöm szépen.. ! :R :R

(#10533) csasaKKP válasza Zola007 (#10531) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nagyon max. pár perc, de inkább másodpercek alatt kisül. Ha biztosra akarsz menni, laposfejű csavarhúzóval zárd rövidre a kondik két lábát, úgy, hogy a csavarhúzó feje máshoz ne érjen.

degec: Az aPFC-s tápok egy része nem szereti a "négyzetes szinuszt". Ezekhez ajánlottabb a valódi szinuszos fesz. kimenetű UPS-ek. A "Milyen tápot vegyek" topicban segítenek.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#10534) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

FSP SAGA II tapomat szeretnem nagygeneralozni. Venti csere mar megvolt 2 eve, az a szerencsetlen sikolcsapagyas Yate Loon egy borzalom. Kapott helyette egy 3,5 euros Arctic F8 ventit, ami azota is koszoni szepen, jol van.
No, de most a komolyabb dolog:
Tudtok valami helyet, ahonn ki lehet deriteni, h pontosan milyen kondik vannak benne?
Meg esetleg valami PCB rajz is kiraly lenne, mert ki szeretnem vezetni a VGA 12V-os agat egy 12-14AWG kabellel.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#10535) degec válasza csasaKKP (#10533) üzenetére


degec
senior tag

:C :R :R

(#10536) csasaKKP válasza Teréz Atya (#10534) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Újra szeretnéd kondizni? Sajna hirtelen nem találtam, hogy milyen értékű kondik vannak benne, a legkönnyebb ha megbontod ismét és feljegyzed magadnak (fesz., kapacitás, és ha lehet, nagyjából az átmérő). Ha megvan, minőségi kondikat keress, ha gondolod, írj és segítek.

Egyetértek, nagyon rosszak azok a ventik, szerintem az összes széria az. Ha olcsó veti kell, az Adda egy - az árhoz képest jó választás lehet, én a a bányászott vagy ebay-es Delta ventiket szeretem. Illetve szerványoltam ebm-papst ventiket, szorultak, mint állat, de wd40 és egy kis pucolás csodákra képes.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#10537) Teréz Atya válasza csasaKKP (#10536) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat ezaz. Eddig csak felmosollyal az arcomon uri nyavalyanak tartottam a modularis tapokat. Azonban a PC-m teljesen be van epitve, sot, az alaplapot taplalo dugasz meg az NH-C14 alatt foglal helyet, igy a tapot kiszedni kesz gyotrelem. Es minimum 2X fog kelleni - > 1X felmerni a terepet es 1X adkondizni. Lyuly!

Az Arctic venti marad. Nem sznoboknak valo, de nekem az FDB "csapagyazas" bejott. Vannak 7 eves F8 ventijeim, amik meg mindig gond nelkul mennek. Hallod FSP?
Regen olvastam meg itt a PH-n, h jartak az FSP uzemeben. Volt ott egy suketszoba vagy ventitesztelo vagy mi, de ures volt. A mernokok azt valaszoltak, h azert, mert nem tul sokat hasznaljak. ;]

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#10538) oxox


oxox
addikt

Sziasztok Guruk,
Lenne agy nagyon amatőr kérdésem.
Holnap lecserélem a videókarim egy r390-re (7850-ről) tápom Corsair VS550. Pinekkel vagyok bajban. Ugye a videokarin van egy 8 és egy 6 tűs csatlakozó aljzat.
A tápomból az alaplapra megy egy 24 és egy 8pines...tehát marad két 6tűs amiknek van még 2tűje külön...a 6+2 tűt kezelhetem 8 asként??? Tehát rá tudom kötni? :R

Ezeddig vagy cimbi segített, vagy lemásoltam a korábbi rádugásokat

Thx oxox

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#10539) Sebaj Fóbiás válasza oxox (#10538) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Igen.

// De a Guruk már messze járnak, sok volt a nem mély vizes kérdés. :)

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#10540) oxox válasza Sebaj Fóbiás (#10539) üzenetére


oxox
addikt

:B :R ohh nem kell szerénykedni...köszi a választ. Az igent => igen használhatom 8pinesként értem ;)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#10541) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.
A gépem hirtelen elkezdte csinálni, hogy 3000RPM-en pörög a CPU hűtő, hiába 32 C°-s. Ha ki van húzva a videókártya, rendesen működik. Azt mondták, hogy azért van, mert a táp nem elég erős hozzá. Szerintetek?
Alaplap: ASUS M5A97 EVO R2.0
Táp: Chieftec GPS400A-400W
Videokártya: Gigabyte HD6870 1GB DDR5
Processzor: AMD FX6300
RAM: 8GB
Tárhely: 1 HDD+ 1 SSD
+1 DVD író, olvasó
Illetve azt nem értem, ha tényleg ez a baja, akkor eddig miért működött?

(#10542) zozii08


zozii08
újonc

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne , hogy 8pines cpu csatlakozót rá lehet-e dugni 4 pin csatis alaplapra?

(#10543) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Szeretnék kérdezni, sajnos nincs fogyasztásmérőm.
Van egy FSP Hexa 400 tápom.
Jelenleg egy 125W TDP proci, egy 60W TDP VGA, egy SSD, egy HDD, és 3 ventilátor van a gépben.
A CPU gyengébb darab, a legmagasabb gyári Vcore igényű: 1,475V-os, 2 alaplap szerint.
Húzva van +400Mhz-et, jelenleg 1,485V, így 8-10 fokkal az ajánlott maximum hőmérséklet (62 fok) alatt marad a számításigényes alkalmazásokban is (nem stressz tesztre gondolok). A CPU NB 2000Mhz@1,1V helyett, 2600Mhz@1,3V-on megy, évek óta.

Tesztekben láttam hogy a Phenomok plafonra húzva 200W fölött is fogyasztanak, de horror 330W is volt egy tesztben.
Hogy van ez? Ez előtt 2 évvel 140W TDP-s VGA-m volt.

A 125W TDP a legrosszabb darabokra is igaz a legmagasabb feszültséggel alap órajelen nem?
Mert gondolom nem mindegy, hogy egy 1,35V-os példány kap +0,135V-ot, vagy az enyém +0,01-et.

Vagy a tápom egy csoda? Igaz most nem kell annyit mennie mint anno.

Szerk:
Ha a proci jobb darab lenne 4-4,2Ghz-et menne 3,8 helyett, és a CPU NB kevesebb fesszel beérné.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#10544) Redneck válasza Redneck (#10543) üzenetére


Redneck
veterán

Anno így kalkuláltam:
Alaplap+processzor:165-170W
VGA: 140-150
Minden más: 25-30W

Szóval csak arra lennék kíváncsi hogy mennyit fogyaszthat vajon? Gondoltam anno mikor VGA-t cseréltem, kímélem végre a tápot, mert nem kell 340-350W-ot leadnia.
2 éve az alacsonyabb fogyasztású VGA van benne, 2 hónapja pedig egy SSD is.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#10545) Redneck


Redneck
veterán

Elnézést, késő van!
Volt annyi eszem anno, hogy nem mentem feszültséggel feljebb, szóval 1,475V a Vcore.
Tehát az enyém nem olyan példány ami 1,4 vagy 1,45V-on viszi a nagyobb órajelet. Ettől független mindkét deszka ennyit akart neki adni alapból.

Egyébként bocsánat a sok zagyvaságért, félálomban próbáltam az eszmefuttatást levezetni!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#10547) attilav2


attilav2
őstag

Sziasztok!
Vettem egy FSP HEXA+ 400W tápot. A gondom az lenne hogy ha nem szól semmilyen zene akkor elektromos zaj, cicergés ciripelés hallatszik a fejhallgatóban. A régi tápommal nincs ilyen probléma, az nem ad semmilyen hangot ha nem szól zene. A régi tápom egy chieftec gps450aa 101a. Az alaplap egy asus a88x-plus. Azért vettem az új tápot mert több sata csati van rajta, valamint harisnyázottak a kábelei. Miért cicereg az FSP a fejhallgatóba? Mit spórolhattak ki belőle? A PC konnektora földelt, pár éve meg lett csináltatva, ki lett mérve, a földelés jó, azóta nem csíp a tuner koaxkábele. Egyébként akkor is cicereg az FSP ha a kábelt kihúzom a tunerből. Ha jól sejtem valamilyen zavarszűrés / árnyékolás lett kispórolva. De honnan és mi hiányozhat?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#10548) csasaKKP válasza attilav2 (#10547) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Igen, zavarszűréssel lehet gond, ha magas frekvenciájú sípolás volna a hang, azt mondanám, hogy a kimeneti ágak szűrőkondenzátorai rosszak/alulméretezettek. Hogy honnan és mi lett kispórolva, na az jó kérdés. Korrekt felépítésűnek tűnik, de lehet konstrukciós hiba, vagy bármi egyéb a zajforrás oka.

Mikor vetted? Ha nem tudsz ezzel együtt élni, akkor vidd vissza.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#10549) RZS


RZS
tag

sziasztok!

ha a tapegyseg 12Vos agat szeretnem csak hasznalni, mennyire tudom azt a rairtak szerint terhelni?
eleg, ha a 24pines csatiban osszekotom a zold vezeteket a mellette levo feketevel es mar indul is?
12V halogen izzokat kellene hajtani....
Max. áramfelvétel +12V1 18 A
Max. áramfelvétel +12V2 16 A

ez van rairva.
ha az egyik agat beterhelem 10Aral minden jo. amikor pluszban a masikat terhelem szinten 10A al akkor kikapcsol...
koszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.