Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#543) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Haveromék házában sem volt egy ideig földelés. Ő is a radiátorra kötötte és eléggé faszán csípett, ha mezítláb voltam a szobában.... szóval sztem van káros hatása ennek a ''rákötömvalamitutiföldeltfémesradiátorra'' dolognak. Legalábbis minket ilyenért tuti lekúrnának a suliban. (most akarják bevezetni a bilincses ic-forrasztást :Y ). Nekem otthon frankón a földre van kötve a cumó,de akkor nemtom a full plexis emberkék mit csinálnak...

Hülye ötlet... de hátha: Az nem megoldás,ha normálisan leföldeled a tápot és minden meghajtót egy vezetékkel összekötsz vele (ami a burkolatukon van)... de az sem ér semmit akkor...mert miért lenne a föld (FEKETE) vezeték ??? [Persze,tudom, potenciálkülönbséget mással nem lehet kialakítani,max két ellentétes potenciálú feszültséggel+ két eltérő feszültség különbségével (7V,10V-> 3V)] De akkor minden föld ugyanolyan föld.... áhh... már nagyon belekeveredtem... :( késő van

[Szerkesztve]

///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.