Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) didyman válasza _Petya_ (#1900) üzenetére


didyman
őstag

Akkor hajrá :) . Első körben csak a FET-et szedd ki

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1902) OC válasza didyman (#1901) üzenetére


OC
őstag

Írtam privit...ezt meg majd kitörlöd... :DDD :B

(#1903) kisgeee


kisgeee
tag

Sziasztok!

Most jutottam hozzá egy Enermax EG475AX-VE(G) (noisetaker) táphoz (475watt). Elöszöris megkérdezném hogy mennyire jó tápegység ez?
A másik kérdésem hogy a táp alaplapi csatlakozójából hiányzik a fehér vezeték, ez mennyire ''baj''? Fog menni enélkül is egy 775-ös alaplap? (P5B)
Előre is köszönöm a válaszokat!
:R

"kisgeee felhasználónak 155+104 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

(#1904) LukE válasza kisgeee (#1903) üzenetére


LukE
veterán

eléggé. egyáltalán nem. igen.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1905) rudi


rudi
nagyúr

Ma kikerült a Zen a gépemből... azt csinálja a genyó, hogy szépen elindul egy merevlemezzel és pár óra után egyszercsak lekapcsolt, aztán egy darabig nem lehet elindítani. Ilyenkor is lazán indít ha lekötöm a HDD-t, még akkor is, ha felpakolok 3-4 ventit 12 volton. Amint viszont egy kis terhelést kap 5 voltra (legyen az 1 és 2 venti, 1 és 2 vinyó kombójával próbálkoztam, az volt kéznél) már nem indul. Viszont ha várok fél órát, akkor megint megy az eredeti konfiggal is, hogy aztáb megint megálljon. Szerintetek miért van ez?

CeBIT-en beszéltem a német tech supportosokkal és aszonták az elős Zen széria el lett qrva (nem kicsit, nagyon), de mostmár minden OK. Olyan érdekességet is kinyögtek, hogy a Point of View is FSP bélre épít. Kíváncsi leszek rá, mert én a PoV-tól gyengébb OEM-re számítottam.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1906) didyman válasza rudi (#1905) üzenetére


didyman
őstag

Remek. Akkor odaadod nekem szolgálataimért cserébe? :DDD Arról nem beszéltek, hogy kicserélik Neked?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1907) rudi válasza didyman (#1906) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem valahogyan meg tudunk egyezni ;)

A másik: jó lenne a PH-nak valami műtehénféleség, amivel áganként tudunk terhelni. Egy ilyen masina megépítésében szeretném a segítségeteket kérni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1908) didyman válasza rudi (#1907) üzenetére


didyman
őstag

Huh. Jól elsiklottam a dolog felett :( . Terv megvan, de ez eddig tök analóg, mondjuk nem bonyolult digitálisra megoldani a vezérlést.
Luke?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1909) GanXstaZ


GanXstaZ
tag

Hali

Remélem tud vki segiteni.

600-as táp, biosban 25000-40000RPM már ez fura, venti nem megy, terhelés nélkül semi gond de ha bekapcsol a 8800gtx meg egyebek akkor egy idő után elkezd a gép akadozni ill kikapcsol. 12cmes ventit ezeknél nagy dolog cserélni illetve ismertek vkit aki kicserélné? A táp tökéletesen működik egyebkent, csak túlmelegszik. Most azon gondolkodom gariba visszavigyem e mert 1-2000 forintos ventiért nem akarok 2 hetet a csere/javitásra várni.

(#1910) didyman válasza GanXstaZ (#1909) üzenetére


didyman
őstag

Márka, típus? gugához be tudod tenni, szerdán ránézek, jó esetben a gari sem ugrik róla.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1911) GanXstaZ válasza didyman (#1910) üzenetére


GanXstaZ
tag

Chieftech 3 év gari végülis visszavittem 1-2 hét és megkátjuk illetve 1-2 nap és kideritik mi baja, aztán vagy jav. vagy csere, szerintem utóbbi. Addig intéztem egy 560as modulátorost. Igy lehet eladó lesz a 620as.

(#1912) LukE válasza didyman (#1908) üzenetére


LukE
veterán

épp egy torokgyíkkal küzdők... Ha megszabadultam tőle, jöhet a más tehene :)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1913) OC válasza didyman (#1906) üzenetére


OC
őstag

Miért kell az Neked? Biztosíékot leveretni Gugánál? :DDD

(#1914) Maotun


Maotun
őstag

Ma bentmaradt a Thermaltake W0070 Tr-2 430W a gépembe... pedig már két hete bent van ( napi 2 óra net 4 óra game ).Nics sok dolga ezeket eteti : 7/ 9 db venti, 1 neon ,2 db maxtor 160 gb HDD, 4600 X2 proci, 2x1 gb Ram, ati 1950 pro vga (még csak 1 db), creative Xfi hangk. ja meg a 2 db optikai meghajtó
A táp ''gagyi'' ATX 1,3 csak??? Mindössze :1azaz egyszál 12V.-os ága van de az legalább 18 A .-t bír, gyárilag nics benn PFC (ezt az Eon bánja én nem) .A két 8 cm es venti halkan szellözteti 4 óras online Bf 2142 game után a tápbol távozó levegő 31 C fok... Az már kiszáritja a kondikat? :C :DD :C

(#1915) LaliPapi


LaliPapi
tag

Sziasztok, gondoltam lecserélném a ventilátort a 400-as Delta Chieftec tápomban, mert túl hangosnak találom.
A házam egy Antec P-180B, tehát alsó tápelrendezésű.
Nem értem, miért jár a tápom ventilátora olyan magas fordulaton, pedig bekapcsoláskor mindig nagyon halk.
Később hangosodik csak fel (gondolom az automatika vezérli, hőmérséklet függvényében), de akkor is ha nincs terhelve.
Sajnos ő a leggyengébb láncszem a konfigomban zaj szempontjából.
Szétszedtem, azt látom, hogy nem túl nagy a hűtőborda a tápban.
Ezért volna szükség egy 2000 RPM-es zajgenerátorra?
Kérdésem: le merjem e cserélni egy alacsonyabb fordulatszámú ventire?
A tápból mellesleg 3-4 óra teljes terhelés után is hideg, ismétlem hideg levegő áramlik ki.
Gondolom ez köszönhető a házamnak is. Aki nem ismerné.[link]

A válaszotokat előre is köszönöm.

(#1916) Csaba_20_ válasza LaliPapi (#1915) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A kereső egy nagyon okos találmány, aki nem ismerné: [link]

(#1917) LaliPapi válasza Csaba_20_ (#1916) üzenetére


LaliPapi
tag

Köszönöm, de érdekelne milyen keresési feltételek mellett találtál erre a hsz.-ra?
Csak azért kérdem, mert kerestem, nem is egyszer. Találtam is pár témába vágót, de olyat ami teljesen megfelene a configom, és a környezeti feltételeimnek nem találtam.
Elnézést, ha megzavartam volna a technikus urakat egy magasabb röptű diszkurzus közben, egy teljesen alapvető, mondhatni kézenfekvő probléma megoldását keresvén.

Ui.: Erre a szarkasztikus hozzászólásra nem tudom miért volt szükség.
No comment.

[Szerkesztve]

(#1918) Csaba_20_ válasza LaliPapi (#1917) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Írd be, hogy ''venti'', természetesen idézőjelek nélkül. Ott lesz a találatok között, én is így találtam rá.

U.i.: Az utóiratod egy ellentmondást tartalmaz.

(#1919) Dare2Live válasza didyman (#1852) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mondtam én neked anno nem, hogy egy konstrukciohibás, rengeteg bajjal küzdő táp a ZEN..... ?
Huh mennyit vitáztunk.

Sokan aztmondanák erre, hogy Van Igazság.
Úgyérzem van benne vmi.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1920) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

A vadiúj Asus TruePower A-45GA tápom néha elkezd halkan kattogni,de benne vmi! aztán abbahagyja
Ez mitől lehet :F

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#1921) didyman válasza Dare2Live (#1919) üzenetére


didyman
őstag

Ez egyetlen egy darab táp itt. Ez neked konstrukcióhiba? Egyedi alkatrészhibáról valószínűleg nem is hallottál még és most, hogy egy ilyen, az eddigiek alapján teljes mértékben egyedi esetet leírtam, jössz ide ömlengeni és a saját ''Igazadat'' :D kárálni, mint egy élvezkedő varjú.

Egyébként érezd jól magad, csak ne itt.
Köszönöm.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1922) stol


stol
addikt

NEkem is volt, hogy minden előjel nélkül elhalt 2-3 HPC360-202-ben az SG6150 és mégsem köködök rá hogy szar-fos szériahibás szutyok. NAh, pedig annak vannak bugjai :D

[Szerkesztve]

(#1923) LukE válasza N4r4ncs (#1920) üzenetére


LukE
veterán

lehet, hogy a bekoltozott egercsalad vmelyik tagja rossz helyre lepett.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1924) Dare2Live válasza didyman (#1921) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hja ha félvilágnak zizeg és a konfigok jórészével legyen az akár bika dual core akár vmi öregebb kevesebbet evő random modon nemindul el az nem konstukció hiba hanem egy korrekt, márkás táp ismérve.
Mármint nálad. Másnál ha elfogadod ha nem: nem az.

Aztemg, hogy holérzem jól magam már bocs de NEM TE DÖNTÖD EL.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1925) Dare2Live válasza stol (#1922) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem is erröl az egy elhaslásról van szó még akkor sem ha nem ez az első ilyen rejtélyes eset. Sokkal inkább a Zenek konfigtol függően elsem indulnak, vagyha elindulnak nagyon idegesítő zizegést adnak ki jelenségről. Ebbe pedig a Zen tulajok jórésze belefut.

A legrémisztöbb nekem azvolt, hogy nemrég hangtalan konfigokat kellett raknom, gondoltam oké akkor újszériás ZEN. Megrendeltem őket, meghozták őket, ugyanaz mint az elöző generáció: Bizonyos terhelés esetén meg se mozdul, bizonyos terhelés esetén idegbajt kapok zizegést ad ki. Pont ugyanaz mint amivel anno jó féléve szenvedtem.

Itt nemarrol van szó, hogy egy egy darab hibás, hanem arrol, hogy az összes. Hogy elindul e a konfig éshogy zizeg e azt csak az alatta lévő konfig határozza meg. ÉS tapasztalatbol mondom nem a terhelés nagysága a fontos hanem az eloszlása.
Én ezt hivom konstrukcióhibának tápnak. Vki nem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1926) rudi válasza Dare2Live (#1924) üzenetére


rudi
nagyúr

Az FSP emberei is beismerték, hogy az ZEN elsőre nem lett teljesen hibátlan, viszont állítólag most már minden OK körülötte. Lehet, hogy érdemes lenne megnézn egy friss gyártású darabot, és összevetni az eredetivel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1927) didyman válasza Dare2Live (#1924) üzenetére


didyman
őstag

Te most megint elkezdesz ezen lovagolni? Áruld már el, hogy az, amiről most elkezdtél ismét szájtépni, mennyiben kapcsolódik ahhoz, ami nálam történt...És hogy ez mennyiben kötődik a te szériahibaelméletedhez.
Azt, amit a szavaim mögé bebeszélsz, meg legyél szíves ne terjeszd nyilvánosan. Fürödj a saját levedben, ne fröcsköld másra.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1928) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Csaó!

Nem tudom a mélyvízes fórumban kellett volna megkérdezni ezt, de most vettem egy új gépet:

Abit AB9 Pro
Core 2 Duo 2.13 GHz (még nincs tuningolva és gyári hűtéses)
2 GB Corsair TwinX RAm
Gainward 8800 GTS Golden Sample

van egy SATA vinyó, egy ATA és egy DVD író, valamint egy Pinnacle tuner (PCI)
minderre egy 420W-as Chieftec tápom.
jelenleg egy vinyó és egy optikai vagy 2 vinyó működik (nem mertem még mindent rárakni), a tuner nincs benne

prohardveres vga tesztekben 270W körül fogyasztott a tesztrendszer.
egy netes power supply calculator szerint nekem 360W lenne 2.6-ra húzott procival (irreálisan 1.4V fesszel számolva)
jelenleg tök hidegnek érzem a táp testét is és a levegőt is

szerintetek rárakhatok mindent?

köszi és bocs ha nem idevaló volt


[Szerkesztve]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#1929) LukE válasza Dare2Live (#1925) üzenetére


LukE
veterán

hogy meglegyen a mai konstruktiv hsz-om is: nyuszogest speciel eleg sok tap produkalja. 0 terhelesnel az FSP GP biztosan, de az kis terhelesre (legalabbis nalam) elmult. Vagy az enhance beles NorthQ (a fanless es a giant reac. is). +az alaplapok, videokartyak jol-rosszul rogzitett tekerencei. Sokszor nagyobb terhelesnel is lehet hallani valamit. Biztos vagyok benne, hogy szinte az osszes tapbol van olyan peldany, ami eleg sok geppel, eleg sok terheles mellett nyuszog...
Nincs mas hatra, aki nema gepet akar, vegyen fuldugot, vagy oregedjen meg :D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1930) rudi válasza Dare2Live (#1925) üzenetére


rudi
nagyúr

Mint írtam is, az FSP saját emberei is elismerték, hogy az alap Zennel voltak gondok. DE! Azóta finomítottak rajta!. Ha nem tudod pontosan, hogy azok a Zen-ek amiknél információid szerint gondok merültek fel melyik szériából vannak, akkor nem sok érelme van az okoskodásnak. A zizegéses dologgal kapcsolatban nem feltétlenül konstrukciós hibáról van szó, lehet, hogy csak egy adott alkattrész minősége nem megfelelő. Ami a keresztterheléses bajokat illeti, ott akár az ATX szabvány körüli mizéria is lehet. Mi van, ha az FSP az új modellel (a maga idejében teljesen új bél volt a Zené) a lehető legkisebb fogyasztás (melegedés) miatt olyan szűken értelmezte a normákat, hogy a nagyobb ráhagyással tervező gyártók termékei behaltak vele? Nagyon hasonló történt az Antec NeoHE szériával is! Ami a labilitási témát illeti, hogy egyszer kapcsol ugyanazzal a konfiggal, egyszer meg nem, ismétcsak fenntartással kell kezelni, mert a konfigok nem fogyasztanak (terhelnek) egyenletesen, lehet hogy itt is túl szrikt keresztterhelési feltételeket szabtak - vagy ismétcsak, a hardvergyártók sz@rnak bele a szabványba (korai Antec NeoHE például előszeretettel halt be Asus alaplapokkal).

Ha pontosan össze tudod szedni, dokumentálni tudod a Zenekkel kapcsolatos ''paranormális'' jelenségeket, akkor a sajátjaimmal kiegészítve felkeresem vele az FSP-t és kérek egy utolsó szériás Zen-t, elviszem didymanhoz a saját korai szériás darabommal, kibelezi őket és megnézzük, mi változott. Addig mindenféle szidalmakat szórni erre a tápra nem értelmes dolog. Lehet, hogy az említett gondok forrása a többi gyártó trehánysága - szabványhoz nem ragaszkodása.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1931) rudi válasza LukE (#1929) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez is igaz! A Zenben azért hallatszik a ''nyuszoges'' mert nincs venti, ami elnyomná :) Azt hittem, hogy az én Zenem is zizeg, de most, hogy kivettem és visszament a helyére a régi, moddolt ventis 300-as FSP, megmaradt a zizegés, de nagyon kell figyelni mert az egyébként halk tápventi mellett már nem hallatszik úgy mint korábban. Asszem az Abit alaplap csinálja, vagy a VGA...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1932) R.Zoli válasza LukE (#1929) üzenetére


R.Zoli
őstag

Vagy gyártasson magának tápot :D Én most ezen az úton indúltam el :) Didyman segítségével létre fogom hozni az ultimate vízhűtéses tápot :) Egyébként passzív vízhűtésnél ha minden hang számít még mindig megoldás ha valami nagyon komoly hangszigetelő cuccal betekered a házad belsejét... Nézd meg a vizes topikban OC által belinkelt hangszigetelőkön nem megy át a ciripelés...

(#1933) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

mindenkitől elnézést kérek az offolásért.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#1934) Csaba_20_ válasza raskolnikoff (#1933) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ráköthetsz mindent. Bár a 420-as Chieftec úgy emlékszem még nem ATX12V 2.0-ás szabványnak megfelelő, így nem a legjobb választás egy új konfighoz.

(#1935) Pero


Pero
senior tag

szeretnék tanácsot kérni, akarok venni a épem érdekében, elosztót, vagy szünetmentes tápo, ami véd a túlfeszültségtől, és állandó Hz-et biztosít. van ilyen elosztóban egyáltalán? mit érdemes venni?

(#1936) Csaba_20_ válasza Pero (#1935) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Állandó Hz-et az áramszolgáltatód biztosítja, ennél jobban biztosítani hidd el, nem kell. A túlfeszültség elleni védelemnek igazából nem sok értelme van, ha csak elosztóban, vagy szünetmentes tápban gondolkozol. Egy szinuszos kimenetű szünetmentes állandó Hz-et és feszültséget biztosít, de meghibásodása esetén semmi se garantált.

Mit érdemes venned? Szünetmentes tápegységet, mert azt legalább tudod valamire használni. Igaz nem arra, amiket itt leírtál. ;)

(#1937) Pero válasza Csaba_20_ (#1936) üzenetére


Pero
senior tag

igazából csak azért kell mert már 2 monitorom zált el valszínüleg emiatt, és szeretném ha ez megoldódna. végülis csak erre kell, az állandó egyenlete HZ sem az igazi, azért kérdeztem

(#1938) tkazmer


tkazmer
addikt

Hello!
Szereztem egy 400W-os Mercury tápot, akitől szereztem, azt mondta, vagy jó vagy nem. Kipróbálni csak úgy tudtam/tudom, hogy egy kábellel bedugtam a konnektorba, de nem kötöttem rá semmit. Ekkor ugye még nem kell elindulnia a ventinek, nem is indult el, viszont nem kezdett el nagyon melegedni.(sőt kicsit sem). Ez jelentheti azt, hogy esetleg jó a táp? Vagy ebből még semmiképp nem lehet ilyesmire következtetni? Hogy tudnám rendesen kipróbálni? (a rendes gépemet féltem...)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1939) didyman válasza tkazmer (#1938) üzenetére


didyman
őstag

Én inkább a földrajzi koordinátáit keresném meg, ami a legközelebbi veszélyeshulladék-lerakat felé konvergál. Csaba_20 cikkje elegendő lesz: http://www.remote.hu/articles.php?id=37&page=4

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1940) tkazmer válasza didyman (#1939) üzenetére


tkazmer
addikt

Azért majd még teszek egy próbát azzal a #PS_ON -föld csatlakoztatással, ha nem megy, akkor tényleg keresek egyet...bár ki tudja, lehet valaki gyűjti a rossz tápokat, és annak jó lesz:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1941) macee84


macee84
csendes tag

Sziasztok!!

Lenne egy olyan kérdésem hogy :

Veszek egy konfigot a közeljövőben és hozzá egy tápegységet, kérdés hogy vajon jó lez e a táp, megfelelően kihajtja e a rendszert, ill. mi a véleményetek a tápról?

LC-Power LC6550 550W 2xSATA Silent

a konfig ami lesz:

ASUS P5b
Intel Core2Duo 1,8/1066/2M dob.E6300 Hűtés: Zalman CNPS8000
Gainward 8800GTS BP8800GTS-640-TV-DD 640MB 1.1ns DDR3 500 800 PCI-E
1024/800 DDR2 (KINGSTON) x2 58 790

Vélemény?:)

-[M@C]-

(#1942) rudi válasza macee84 (#1941) üzenetére


rudi
nagyúr

Szia!

Az az egyöntetű vélaményünk, hogy ez a kérdés nem való a mélyvízbe. Légy szíves, olvasd el a topicindító hozzászólást és/vagy a kérdésedet itt tedd fel: [link].

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1943) Csaba_20_ válasza Pero (#1937) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Erre nem tudom miből következtettél, nem látom szakmai megalapozottságát a következtetésednek. Kifejtenéd bővebben?

(#1944) Pero


Pero
senior tag

az egyiket most cserélik, és ott mondták, a másikról is a szervízben állapították meg h vszinüleg ettől mentel.
Én nem vagyok otthon az elektronikában, csak szeretnék megoldást találni a problémámra, és nem utolsó sorban szeretném h nem szálna el a gépem.
ha van más 5let szívesen fogadom.

(#1945) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv,

Van egy FSP Green Power 400W-os tápom. A szgépet mikor leállítom, a monitort kikapcsolom. Ezután az eloszón a kapcsolót átbillentem off-ba. Az elosztóról semmi más nem megy.

Ezt negyedszer csinálja már, csak nem egymásután, hanem véletlenszerűen:
Bebillentem a 230V-os hosszabbítót, és levágja az autómatát. A monitor ekkor kézi kikapcsban van, és még a szgép bekapcsoló gombját sem nyomtam meg. Kikapcsolt állapotbúl ráadva a 230-at ekkora teljesítményt vehet fel a szgép és/vagy a monitor? (monitor nem a tápról fut)

Vagy szerintetek nem a táp lehet a ludas?



[Szerkesztve]

(#1946) Dj Ready


Dj Ready
csendes tag

Hiper Power 4B580 Type-R moduláris táp. Cool.
Volt 480 wattos Codegenem is, tökéletesen működött 2 évig nálam, és még mindig megy máshol.
Volt Mercury tápegységem is jó régen, az is kifogástalanul ment.

Régebben olvastam itt mindenféle ijesztgetést az olcsóbb tápokkal kapcsolatban. Nem kell mindenkit infarktus közeli állapotba sodorni ilyen rémhírekkel, hogy a Codegen majd elviszi az egész rendszert, stb.

Tény, hogy márkásabb tápegység nagyobb biztonságot (vagy inkább biztonság tudatot) nyújt, de nem mindenki költhet FSP -re, vagy Enermaxx -ra. :W

GIGABYTE EP-43-DS3, C2D E8400, 4 GB Kingston DDR2-800, GTX260, Samsung 245B, X-FI XtremeGamer, Cooler Master Elite 331

(#1947) rudi válasza Dj Ready (#1946) üzenetére


rudi
nagyúr

Sokan vettek első generációs Suzuki Swiftet is, és sokaknak stabilan szolgált. Azok viszont, akik belefutottak vele egy komolyabb karambolba többnyire meghaltak. No, kb. ilyen viszony a Codegen tápoknál is. Amíg nincs para, addig nincs para, de védelem az nulla. Egy 300 wattos, passzív PFC-s FSP megkapható 5-6000 forint környékén, szóval b@ssza már meg az, aki kétmagos proci, valagnyi RAM, felső középkategóriás VGA és egyebek mellett nem tud ennyit költeni az alapvető biztonságára.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1948) LukE válasza rudi (#1947) üzenetére


LukE
veterán

hany FPS-el mennek tobbel a jatekok egy FSP-vel, mint egy codegennel?

szorráj :D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1949) rudi válasza LukE (#1948) üzenetére


rudi
nagyúr

:P

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1950) stol válasza macee84 (#1941) üzenetére


stol
addikt

Mivel a tápegység egy, azaz egy darab 12V-os ággal rendelkezik, amelyen 1 azaz 1 darab 15A-es dióda van, amin 180W teljesítmény leadására képes.
A vázolt konfig csőgázon, 250W körül kajálhat.
A választ tehát NEM.

A címkén szereplő teljesítmények ne tévesszenek meg.
Egy 350W-os, 300W@12V terhelhetőségű FSP táp 7ezerért faszán stabilan elviszi a gépet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.