Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

Van egy gondom: ilyesmiket csinálgat a gépem:
1. win bejön, ha bejön nagy nehezen, pár perc (akár 15 is) és újraindulás
2. win betöltőképernyő és újraindulás
3. win bejön, jelszó be, fagyás
4. gép bekapcsol és semmi
5. gép bekapcsol, megjelenik a szöveg a vidikariról hogy mi van benne és megáll
6. gép bekapcsol, megjelenik milyen meghajtók vannak és újraindulás
7. folyamatos újraindulás

A tápegységem: Enermax AX495VE, 485 W, 1,5 éves.

A konfigom: ABIT IC7, PIV 3,2/3,7 GHz, Audigy 2, Genius Wood 5.1, TwinMos 400 MHz (2,5-3-3-6) 2 GB, AOPEN AEOLUS 6800 GT 256 MB AGP, LEADTEK TV2000XP Expert TV Tuner...
Lehet, hogy a táp hibájából csinálja???

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#1053) stol válasza gyurczy (#1041) üzenetére


stol
addikt

És, még mindíg nem kaptunk választ, milyen gépbe kell. :F

(#1055) rudi válasza KisApám (#1051) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez nem az a topic, itt kérdezd meg [link] (tartsunk rendet a fórumon).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1056) stol válasza KisApám (#1051) üzenetére


stol
addikt

Igen, táphiba.
NEvezetesen öreg az Enermax, de 2500HUF-ért javítható.

(#1057) KisApám válasza stol (#1056) üzenetére


KisApám
addikt

Öreg??? 1,5 éves öreg???
Inkább gariztatnám, csak nincs a papíron meddig garis. (Herta)
Hol javítassam?

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#1058) KisApám válasza rudi (#1055) üzenetére


KisApám
addikt

Kösz, ok.
De amit itt kérdeztem, még szeretnék választ kapni rá, ha lehet...

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#1059) rudi válasza KisApám (#1058) üzenetére


rudi
nagyúr

OK, válasz még jön, de utána kiveszem majd ezt a szálat, hogy ne keveredjenek a témák, szóval: a Herta tudtommal feladta a számítógépes, komponenses bizniszt, és jogutódról sem tudok (csőd). Az az Enermax táp elég jó kis darab, szerintem el lehetne intézni a gyártón keresztül a garit (2 évet biztosan vállalnak), de tuti több szevezkedéssel és kiadással járna, mint egy látogatás Stol kollégánál :)
Ha mégis nekilátnál intézkedni gar ügyben, akkor a Kelly-Tech [link] és a Klavio [link] Enermaxozik hivatalosan. Az utóbbinál ott vannak a korábbi Hertás GeiL és Arctic Cooling termékek, lehet, hogy ők tudnak a Hertás cuccok garis sorsáról is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1060) KisApám válasza rudi (#1059) üzenetére


KisApám
addikt

:R

Majd kiderül a héten, mi a gáz, leadom egy számtek boltba alaktrészeket cserélgetni, tesztelgetni.
Amugy a BIOS amikor bejött, illetve a Windows, a táp fesz. értékeinél minden rendben volt... bár az más, ha a terhelés rászabadul...

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#1061) gyurczy válasza Padawan33 (#1042) üzenetére


gyurczy
őstag

Padawan33: Köszi, megnézem!

Csaba_20: Tökéletesen igazad van, nem értek hozzá túlságosan, ezért is kérdezek. Bár néhány vezeték forrasztása, illetve a gyakorlati kivitelezés nem fog gondot okozni, feltéve ha felvilágosítotok, hogy mit miért és hogyan.

Feree13: A külső kapcsolós megoldást nem feltétlen tartom jónak, jobban örülnék annak, ha a power gombb benyomásával mindkettő életre kelne.

dydiman: Részben igazad van, spúr vagyok 30-40K-t - vagy többet - áldozni egy tápra, ha kis fabrikálással közel olyan jó megoldás kivitelezhető töredék áron (már ha ez lehetséges)

rudi: A64 3800+ 7800GTX SLI rendszer, vízhűtéssel. Opcionálisan gondolkodom a proci peltier-el való hűtésén is. Tudom, a peltier megfelelő tápellátására nem feltétlen a számítógépes táp a megfelelő, viszont nagyságrendekkel olcsóbb.

A válaszokat köszi, véleményeket továbbra is várok, minden javaslatot elfogadok.

[Szerkesztve]

(#1062) Csaba_20_ válasza Ferdzsoo (#1045) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ezzel a megoldással kiiktattad a táp, illetve a gép egyik védelmét. :R

(#1063) rudi válasza gyurczy (#1061) üzenetére


rudi
nagyúr

Akármennyi merevlemezt, peltiert meg egyebet kötsz mellé, ezt a konfigot egy 600-as FSP Epsilon röhögve elvizi.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1064) Csaba_20_ válasza gyurczy (#1061) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Több év szakirányú tanulmány után az embernek saját magának kell tudnia összeraknia fejben, hogy mit, miért, milyen módon kell összekötni ahhoz, hogy üzemképes és biztonságos megoldást kapjon. Aki megfelelően képzett, képes megcsinálni kérdezés nélkül.

Bár a számítógép alapvetően olyan egyszerű elektronikának látszik, (hiszen nehéz rosszul összerakni, mert olyan csatlakozókkal rendelkezik, amik miatt csak a megfelelő helyen lehet összecsatlakoztatni két egységet) de nem az. Ma már mindenki számítógépet épít, annyira leegyszerűsödött az összerakása, aztán az első adandó problémánál rohan a fórumra és elsírja bánatát. Dehát ő összekötötte, máshogy nem is lehet, hát miért nem működik? Vagy már akkor rohan, mikor meglátja, hogy a főtápcsatlakozó nem 20, hanem 24 hosszú és lecsatolható róla négy vezeték, aztán nem tudja, hogy most akkor azt a maradékot hova kell bekötnie. Egy ilyen, egyébként teljesen egyszerű problémánál elakad, mert nem képzett szakember, mert fogalma sincs, hogy miért kell összekötni azt a két vezetéket egymással. Hiányzik a háttérinformáció, hisz ő csak összekötni tanulta meg a csatlakozókat.

Ezért ne haragudj, de nem fogom elmondani a megfelelő lépéseket csak azért, hogy mindenki betanulhassa és aztán melldöngetve elakadjon az első egyszerű problémánál, vagy ne adj Isten komoly problémát produkáljon.

Menj főiskolára, vagy valamilyen szakképzésre, ahol elektronikát, villamosságtant és egyéb a művelethet szükséges tantárgyakat oktatnak, hogy megfelelő képzettséggel és tudással a hátadmögött el tudd végezni a feladatot. :R

Túl sok az önjelölt szakember. Béla bácsi se megy szaküzletbe, mert áthívja Mari néni unokáját, akiről tudja, hogy szokott számítógépezni, tehát ért hozzá.

[Szerkesztve]

(#1065) Muton


Muton
addikt

Hello!
az után érdeklődnék a hozzáértőktől, hogy ha egy táp rezgéselnyelőn (szigetelőn) kapcsolódik a házhoz, az okozhat e problémát?

szerk: a földeléssel kapcsolatban érdekelne

[Szerkesztve]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1066) LukE válasza gyurczy (#1061) üzenetére


LukE
veterán

ugyan off, de temahoz kapcsolodik, meg ugyis takaritva lesz:
Peltier elem hatasfokat (vagy hatekonysag, vagy banomisen) baromi szar egy kompresszorhoz kepest, es rengeteg energiat (ha jol remlik, kb 2x annyit, mint amit ki akarsz venni) kell beletolni ha azzal akarsz huteni. Ha a geped sacc/ 250-300W-jat peltierrel szobaho ala akarnad vinni, akkor bele kene rakni legalabb fel kW-ot. Es szerezni egy klimat, ha nem akarsz nyaron megfoni :D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1067) gyurczy válasza Csaba_20_ (#1064) üzenetére


gyurczy
őstag

Igazad is van, meg nem is.

Először is ha piaci szemmel nézem a dolgot, akkor jogos, menjen az ember főiskolára, tanulja meg azt, amiből aztán termék gyártásával vagy bármilyen szolgáltatás nyújtásával meg akarja keresni a napi hamburgerre valót.

Másodszor ha otthoni házi barkácsról van szó, kicsit erős a főiskola/egyetem felvetés. Egyszerű kérdésre egyszerű választ vártam.

Ha azt mondod, hogy kevés vagyok hozzá és hiába mondod el, akkor sem tudom megcsinálni, plusz erős a veszélye annak, hogy műanyag golyóvá olvaszom a gépemet, akkor valszeg elgondolkozom a kérdésen és leteszek ezirányú terveimről, hallgatva a bölcs tanácsra.

Ezzel szemben te azt mondod (kisarkítva), hogy aki nem vájtfülű, az dögöljön meg, meg hozzá ne nyújjon semmihez. Sem konkrét problémák, nehézségek, előnyök-hátrányok nem kerültek szóba.

Mindenesetre köszönöm, hogy foglalkozol a kérdéssel, csak nem feltétlen ilyen választ vártam.

(#1068) gyurczy válasza LukE (#1066) üzenetére


gyurczy
őstag

OFF: Procc hűtésre használnék peltiert, amihez egy 100-140W-os elem is elegendő, és nem célom 0°C alá hűteni, inkább szobahőmérséklet alá hűteni.

Amúgy egy kompresszoros hűtés házilag sem áll meg 50-80K alatt, gyári cucc pedig 150K felett van bőven.

OFF vége

[Szerkesztve]

(#1069) rudi válasza gyurczy (#1067) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem sem kellene így mindenféle előtanulmány nélkül ilyennek nekiállnod. Csaba_20 kissé erőteljesebben próbálta felhívni erre a figyelmedet, ugyanis gyakran kell ''csak úgy hobbiból megpróbálom'' projektek után takarítania, és hallgatnija a siránkozást, hogy pedig én úgy csináltam, ahogyan le volt írva.

Lécci, hagyd ezt a két tápos dolgot, mert a gépedhez elég egyetlen táp is. Ha ennyit adtál VGA-ra és egyebekre, jobb lenne, ha vennél egy rendesebb 500 wattos tápot. Ha extrémen akarsz hűteni, akkor vegyél még nagyobbat, de csak egyet!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1070) LukE válasza gyurczy (#1068) üzenetére


LukE
veterán

nagyonoff: Megmemmondomhogyki, de gyartott itthon kompis huteseket, es nem volt egy eszeveszett ara.

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1071) gyurczy válasza rudi (#1069) üzenetére


gyurczy
őstag

Rendben, meggyőztetek.

Két utolsó kérdés:

Milyen tápot ajánlotok? (Tudom, van erre külön topic, de ha már így belemelegedtünk... )
Az MN Power márkanév mondd bárkinek valamit?

[Szerkesztve]

(#1072) stol válasza gyurczy (#1067) üzenetére


stol
addikt

Arrol van szó, ha pl. egy szervert akarnál a gépedből, nem holmi gagyi tápokból kéne összebarkácsolni dolgokat.
Az a 250-es FSP sincs felkészítve, hogy közösítve legyenek.
Attól, hogy te úgy látod, hogy nincs közös tápvonal, arra én azt mondom, hogy akkor nem értessz a hw részéhez a számítástechnikának.
Adatbuszokon, és GND vezetékekei, igenis nagy áramhurkok is létrejöhetnek, ami hw pusztulását is előidézhetik.

(#1073) stol válasza gyurczy (#1068) üzenetére


stol
addikt

Ha 100W hőt akarsz elvonni, akkor min 200W-os peltier kell hozzá.
Peltiert áramgenerátorral kell hajtani.
200W=16-20A/12V, és itt még nem nagyon kalkuláltam az áramgenerátor veszteségeit.
Szekunderoldalon pedig, 200+100W=300W hőterhelés jelentkezik. Nah, ezt hogyan viszed el a felületről? Szkájthe lófasszal? :P

(#1074) stol válasza gyurczy (#1071) üzenetére


stol
addikt

A VGA-t én még pl. nem láttam, hogy milyen lessz a gépben.
Írj egy pontos konfiglistát, és kiszámoljuk hellyel közzel, mi fogja stabilan elvinni.

(#1075) LukE válasza stol (#1073) üzenetére


LukE
veterán

#1061: ''... vízhűtéssel. ...'' :P

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1076) LukE válasza stol (#1074) üzenetére


LukE
veterán

#1061: ''... A64 3800+ 7800GTX SLI ...'' :)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1077) stol válasza LukE (#1076) üzenetére


stol
addikt

Ha már ennyi pénz van a gépben, akkor nem a házhoz kell tápot keríteni, hanem kiba**ni azt a nem szabványos szar házat, és venni egy szabványosat, amibn belemegy a szabvány ATX táp...

(#1078) gyurczy válasza stol (#1072) üzenetére


gyurczy
őstag

Na ez például egy olyan hozzászólás, amit vártam. Tényekkel, stb.

Amúgy ilyen mélységében tényleg nem értek a dologhoz, ezért is kérdezősködök.

A konfig a következő:

A64 X2 3800+
2 db 7800GTX (lesz, ha 50 köré lemegy az ára)
Asetek Waterchill CPU Power kit
2 db optikai meghajtó
1 db SATA2 vinyó
mindez Gigabyte 3D Aurora házban.

[Szerkesztve]

(#1079) rudi válasza gyurczy (#1071) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez nem a tápajánlgatós topic, az itt van [link] NEM fogunk itt belemenni :(((

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1080) gyurczy válasza rudi (#1079) üzenetére


gyurczy
őstag

Okéoké, már itt sem vagyok. :(((

(#1081) Csaba_20_ válasza gyurczy (#1067) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Felelős szakemberként nem adhatok olyan tanácsot, hogy ess neki egy olyan műveletnek, aminek az elektronikai hátterét nem érted. Hogyha neked ez nem tetszik, azzal nem tudok és nem is akarok mit kezdeni. Itt az emberek érdekeinek és értékeinek szemelőtt tartása és védelme a fontos, közte a tiedé is, amikor tanácsot adok. Azt a tanácsot adtam, hogy ne összeköss két tápot, hanem vegyél egyet, ami megfelelő a számodra. Itt nem arról van szó, hogy aki üzletből akar valamit csinálni, akkor rendelkezzen megfelelő tudással, hanem arról, hogyha valamihez nem ért, akkor ne akarjon bele kontárkodni, hanem előbb olvasson és tanulja meg az alapokat. Hogy értse mit csinál, értsen ahhoz, amit csinál! Most akár azért is duzzoghatnál, mert azt se javaslom, hogy jogosítvány nélkül autót vezess. :U

(#1082) Muton válasza Muton (#1065) üzenetére


Muton
addikt

valaki? :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1083) Csaba_20_ válasza Muton (#1082) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Életvédelmi szempontból nem biztos, hogy jó ötlet. A mozgó alkatrészt, vagyis a ventilátort kéne szerintem rezgés szempontból szigetelni. ;)

(#1084) gyurczy válasza Csaba_20_ (#1081) üzenetére


gyurczy
őstag

Nem duzzogok én...

A tudásom fontosabbik felét úgy szereztem, hogy általam hozzáértőnek vélt emberektől kérdeztem sokat. Most is ezt tettem, erre az volt a válasz, hogy amíg nem értek hozzá, addig kérdezni se kérdezzek, menjek el főiskolára, aztán tanuljam meg.

Egyébiránt igazad van, aki nem ért hozzá, ne babrálja... dehát én úgy tanulok, hogy kérdezek. :)

Táp kérdés elnapolva, téma részemről lezárva, köszönöm mindenkinek a válaszokat.

(#1085) KisApám


KisApám
addikt

A kérdés: egy 300W-os táp elvisz-e 512 MB RAM; 3,2 GHz PIV; 6800 GT 256 MB; 1 db SATA vinyót???
A tápot mennyire zavarja, ha az ember miután kikapcsolta a számítógépét a hálózati elosztót is mindig lekapcsolja? Ennek visszakapcsolásakkor a tápot nem éri ''megrázkódtatás''?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#1086) Csaba_20_ válasza gyurczy (#1084) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem az volt a válasz, hogy amíg nem értesz hozzá, addig kérdezni se kérdezz. Hanem, hogy amíg nem értesz hozzá, ne nyúlj hozzá.

(#1087) Csaba_20_ válasza KisApám (#1085) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem éri. A stand-by körnek pedig még jót is tesz. :R

(#1088) KisApám válasza Csaba_20_ (#1087) üzenetére


KisApám
addikt

Biztos...
Csak azt hitte, hogy e miatt a táp néha olyan ''löketet'', ''szúnyogcsípést'' kap a hálózat visszakapcsolásakkor, hogy egy-két kondi nemszereti azt, és a miatt szórakozik a gépem...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#1089) Saca22


Saca22
csendes tag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogyan lehet elindítani egy tápegységet ház nélkül?

(#1090) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Örülök, hogy ledegradáljátok ezt a topicot holmi szunyogcsípésekkel meg amatőr kérdésekkel a béka segge alá. Még jó, hogy nem Tápokról alaposan - mélyvíz a topic címe, mert a végén az ember még azt hinné, hogy komoly szakemberek tényfeltárásával foglalkozó topicról van szó. :O :O :O

A táp bekapcsolásáról itt olvashattok: [link] :U

[Szerkesztve]

(#1091) Muton


Muton
addikt

csöppet elnéztem

[Szerkesztve]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1092) Muton válasza Csaba_20_ (#1083) üzenetére


Muton
addikt

köszönöm!

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1093) Gorky


Gorky
csendes tag

Hali!

Segítsen valaki!!!

Bocsi, h ide írok, de úgy látom itt professzorok vannak. :D

Hogy tudok egy 300W-os tápról levenni 10A-t 12V-on?

Azt mondják ha 1 ágat terhelek ez nem fog menni.

Szeretek áramköröket építeni és némelyiknek 12V-on 10-15A kell.

De elméletileg a gép tápa lead ennyit (rá van írva), de látom ez nem ilyen 1xű, h rákötök valamit és kész is van.

Ha valaki tud segíteni légyszi csak írja le és ne használjon szakszavakat(villanyszerelő vok,tehát kicsit azért konyítok hozzá), csak értsem meg.

Előre is KÖSZI!!! :R

Üdv.: Gorky

(#1094) Csaba_20_ válasza Gorky (#1093) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ahhoz hogy le tudj izélni a 12V-on 10-15A-t, rá kell micsodáznod a másik izékre is egy hasonló valamit, ami annyira leizéli a tápot, amennyire kell.

Igyekeztem nem szakszavakat használni, csak olyat, amit már te is írtál, tehát valószínüleg érted is őket. :R

(#1095) Gorky válasza Csaba_20_ (#1094) üzenetére


Gorky
csendes tag



Köszi Csaba ez tényleg sokat segített!!!!! :C

Üdv.: Gorky

(#1096) Csaba_20_ válasza Gorky (#1095) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ennek örülök. :DD :DD

(#1097) fasyrt


fasyrt
őstag

Tisztelt Urak! :)
Ha ne adj' Isten valamelyik leendő hozzászóló nőnemű lenne, korbáccsal jutalmazzon. ;]

Nem egészen táppal lesz kapcsolatos a kérdés, de úgy gondolom, hogy ide illik legjobban. Ugye adottak a mai alaplapok (ált.), amiken van minden féle alkatrész a felületén. Közöttük vannak az elektrolit-kondenzátorok is. Nézegettem a Gigabyte honlapját, mert nemsoká gépet veszek, és a keresgélés közben bukkantem erre a szépségre:
Gigabyte GA-965P-DQ6: [link]
És itt írnak ilyet, hogy: ''Industry's first all solid capacitor motherboard design'' nameg bővebben:
''Durability Enhanced-The Industry's Leading All-Solid Capacitor motherboard Design
To ensure a longer for systems in daily operation and boost system stability under extreme conditions, this platform adopts cutting-edge Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors from the world's leading vendors. With these high-quality components , users can take advantage of better electronic conductivity and excellent heat resistance for enhanced system durability.''
Van még 1 pofi kis kép is :D :
[kép]

Kifejtenétek nekem, hogy ezek a fémtuskók tényleg jobbak, mint az ''elkók'', vagy ez egy újabb marketing maszlag? :U

Az esetleges válaszokat előre is köszönöm.

(#1098) stol válasza fasyrt (#1097) üzenetére


stol
addikt

Egy jónagy marketing....
Megint feltalálták a kondenzátort, mint ano a samsung a trinitron képcsövet :DDD

(#1099) fasyrt válasza stol (#1098) üzenetére


fasyrt
őstag

Áááá, kár. :(
Kéne egy jó lap. Esetleg vázlatpontokba szedve le tudnád írni mind a kettőnek az előnyeit/hátrányait? :U
(Persze csak akkor, ha van értelme.:) )

(#1100) stol válasza fasyrt (#1099) üzenetére


stol
addikt

Azokat az alu-elkókat, már kismillió éve használják VGA-kon.
Az egy dolog, hogy hosszabb ez élettartam, DE szarabb az ESR paraméter, ami a feszstabilitásnak ad negatív pofont...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.