Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) LukE válasza OC (#1795) üzenetére


LukE
veterán

hát. nem. De most egészen közelről látom :)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1802) Maotun


Maotun
őstag

Sziasztok ! (x2 4600 + / 2 Gb RAM / 3 db 80/80/160 GB HDD / Dvd iró/ 1950 pro vga/ később szeretnék 8800 gts-t konfighoz) Milyen halk és elegendő teljesítményű tápot ajánlanátok ? Thermaltake 430 W de 1 db 12 V ággal 18 A ??? kevés lenne ?
Chieftec 450 W 12 V on 14 A - 15 A 2 db 12 V ággal elég lenne szerintem :U de nem hangos ?

(#1803) OC válasza LukE (#1801) üzenetére


OC
őstag

:B ;) Kíváncsi vagyok a tapasztalataidra!

(#1804) rudi válasza Maotun (#1802) üzenetére


rudi
nagyúr

Lécci, első hozzászólás és melyik tápegységet vegyem topic [link].

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1805) Maotun válasza rudi (#1804) üzenetére


Maotun
őstag

Elnézést kérek!!! Ilyen az újonc forumozó most már leesett hogy előbb a támát indító hozzászólást olvassam el ..... Meg a listázás lehet csökkenő / növekvő ... Hát egy 40 éves is lehet kezdő .Többet ilyen nem fog előfordulni , még egyszer bocs! :U

(#1806) rudi válasza Maotun (#1805) üzenetére


rudi
nagyúr

Semmi gond! Mindig lehet valaki kezdő :) Azért azt maximálisan értékeljük, hogy más kezdőkkel ellentétben nem kezdtél hőzöngeni, meg a vélt igazadat bizonyítani, hogy igenis neked azonnal mondják meg a választ mert neked nagyon nincs időd keresni. További kellemes meg sikeres fórumozást! ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1807) Maotun válasza rudi (#1806) üzenetére


Maotun
őstag

Azért egy szakmai kérdésem is lenne : az ATX 2.0 szabvány előírásán túl ( 12V -os ágon max 20 A folyhat) miért szükséges a 2 db 12V ág? Ha nem Cross Fire , Sli rendszert építek akkor elegendő az 1 12 V.-os ág?

(#1808) LukE válasza Maotun (#1807) üzenetére


LukE
veterán

eredetileg a hagynekeressemmeghányas számú előírás, hogy 240VA-nél (==240W egyenfesznél) nem mehet ki egy felhasználó által hozzáférhető alacsony feszültségű ágon. Ez természetesen bekerült az ATX szabávnyba is.
Ezt gyakorlatban pár söntként használt darab dróttal, és két-három-négy áramkorláttal oldották meg.
Aztán marketingosztályok beindultak, és jött a független ág, tisztább szárazabb, biztonságosabb érzés duma...

Gyakorlatban leszámítva kb 3 típust, nincsenek független ágak, legtöbbször ''12V-os áganként'' külön szűrés sincs.

szóval elég.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1809) Maotun válasza LukE (#1808) üzenetére


Maotun
őstag

Köszönöm a válaszodat, én is marketing filinget éreztem ebben....Az igazi férfiak böngészöjén betegre röhögtem magam ......... :C

(#1810) Maotun válasza LukE (#1808) üzenetére


Maotun
őstag

Még egy kérdés a 3,3 és 5 V ágakról mi kap tápot ?

(#1811) Maotun válasza LukE (#1808) üzenetére


Maotun
őstag

Még egy kérdés a 3,3 és 5 V ágakról mi kap tápot ?

(#1812) LukE válasza Maotun (#1810) üzenetére


LukE
veterán

amit rákötnek :D
Bővítőkártyák, ram, csipszett, HDD+ODD elektronikák.
De a 12V-hoz képest nagyon kicsi a 3.3 és az 5V terhelése.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1819) rudi


rudi
nagyúr

Ez az apróságot: [link] egy Chieftec HTPC házban találtam. A Delta csinálmánya [link], két 12 voltos „ága” van, amiken összesen 22,5 A-t tud leadni, a 3,3 és 5 volt közös maximuma 125 W, egy 80x80x10 mm-es delta venti szellőzteti.

1. kép [link] – a bele. Jó nagy a zsufi és minden alkatrész kisebb a szokásosnál – naná.
2. kép [link] – bemeneti oldal. Meddig tart az EMI szűrő és honnan kezdődik a PFC áramkör? A gyári leírás szerint aktív PFC-je van, de nem láttam a környéken vezérlőchipet, persze nagy volt a tömörülés, szóval jól elbújhatott.
3. kép [link] – bemeneti kondi. Elnézést a képminőségért.
4. kép [link] – kimeneti oldal, amiből nem sok látszik, csak a 105 fokos kondikból néhány. Amikről le tudtam olvasni, azok mind 105 fokosak voltak. A kis nyák mellett látható GL felirata milyen gyártóra utal?
5. kép [link] - a kimeneti oldal panelje 2 IC-vel, amiből az egyik LM393, a másik DWA105 feliratúról viszont nem találtam semmi infót (pontosabban csak oroszt találtam). Mi ez? Felteszem, valami monitorozó.

HTPC házban volt, de azért a Pentium D 830 + X1900 XT nem okozott neki gondot, persze hangosodott szépen.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1820) FehérHolló válasza rudi (#1819) üzenetére


FehérHolló
veterán

DWA105-höz: Tudom, hogy nem sok, de annyira sikerült rájönnöm, hogy a Luminous Town gyártja és valószínűleg spéci darab (tehát valószínűleg csak ehhez az egy táphoz csinálják). Luminous Town weboldala pedig kritikán aluli.

Remélem azért sikerült valamit segítenem.

Skynet is real. It's called Google.

(#1821) LukE


LukE
veterán

SHENZHEN CHI YUAN INDUSTRIAL CO LTD powah aka. NorthQ ''400W''-os ezüst színű vacka kb olyan, mint amilyennek a NorthQ-kat mondták többen :D Pár perc max. telj. közelében, és a kimenő feszültségek elkezdtek elmászkálni...

A 400-as semi-fanless ([link] by Enhance, ha minden igaz) már jobbnak tűnik. Picivel :D. Arról nem írnak, hogy 12V-on hivatalosan mennyit tud, 350W-ig küldtem meg. Max hatásfokra 87-88%-ot mértem.

A műtehénből jövő szél pedig elég volt, hogy ne kapcsoljon be a ventilátora. Röviden ennyi.


Nincs valakinek ötlete viszonylag könnyen PC-re köthető teljesítmény mérőre? Tudom, webcam, és olvastassam le vele a Voltcraftos kütyüt :D


szerk: rudi, az tenyleg zsufolt picurit :)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1822) Springfield


Springfield
csendes tag

Hi!

Múlthéten vettem 1 Asus A-45GA tápot, és nem tudom, hogy mire való az a csatlakozó, amelyik ugyan olyan mint a procihűtés csatlakozója (3 pin).
Légyszi segítsetek! Köszi!

-MSI P45 NEO3 FR, Core2Duo E8400 3 GHz, 2*2GB Kingmax 1066 DCh, MSI HD4870 1GB GDDR5, Samsung 1000GB SATA-II, Raidmax Ninja Black, HKC USP5550 (550W), ASUS DRW-1612BL

(#1823) rudi válasza Springfield (#1822) üzenetére


rudi
nagyúr

Szia!

Tényleg mélyvizes kérdés... Emlékeim szerint ott a válasz a használati útmutatójában, hogy az az izé a táp ventilátorának fordulatszámát mutatja.

Ez a hosszászólás és az előző rövidesen törölve lesz, lásd topicindító hozzászólás

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1824) Maotun válasza Springfield (#1822) üzenetére


Maotun
őstag

Gyere a melyik tápot vegyem topikba ez a profik eszmefuttatásának helye.
De hogy mélyvízes is legyek a 12V os ág nagy találmány volt de miért nem csinálnak 24V os ágat a több 12 voltos ág helyett ????

(#1825) Csaba_20_ válasza Maotun (#1824) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Mert nincs szükség rá.

(#1826) LukE


LukE
veterán

kérhetnék két kondér-beazonosítást? [link], [link]
thx

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1827) didyman válasza Maotun (#1824) üzenetére


didyman
őstag

Az ötlet jó volna, hiszen a gépben gyakorlatilag alig van eszköz, amelyik a pc tápjának nyers feszültségét közvetlenül használná, mindenütt egyedi VRM-ek dolgoznak. A nagy áramok miatt és a több ágból fakadó erőteljes hatásfokcsökkenés (egy szimpla ágú kapcsüzemű tápegység hatéásfoka már rég 90% felett tart, mi meg itt szüttyögünk szaros 80plus minősítésekkel, a sok VRM-en meg így is-úgyis elveszik teljesítmény!) és bonyolult elektronika helyett (lesd meg egy noteszgép tápegységét, a mai pc-s tápokhoz képest alig van benne alkatrész, pl. nem kell böhöm nagy tekercs a 3 ág együttfutásához) sokkal ésszerűbb választás lenne. Hátránya, hogy az alapoktól kellene újraépíteni a PC-ket hozzá. Átmeneti megoldásnak az is bőven örvendetes és olcsóbb volna, ha a 12V lenne az egyetlen főáramköri ág és a 3,3/5/-12V előállítása a tápon belül egytokos stabilizátorokkal történne-tekintettel ezek manapság egyre csökkenő terhelésére..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1828) didyman válasza LukE (#1826) üzenetére


didyman
őstag

Enermax táp? Jen pan TUL és TUR, régi beszállítója az Enermaxnak, egy szar szériáűt leszámítva nincs velük gond. A másik cégről nevet nem ismerek, a kondikat anno a DTK-ban láttam először, az akkori Fujhyyu-khoz kísértetiesen hasonló típusjelöléssel. De a fújjuk röviddel azután átállt teljesen eltérő típusokra, ''ez'' meg maradt. Volt velük gond, vegyes minőség, primer oldalra jók bőven..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1829) rudi válasza didyman (#1827) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerinted milyen elvi, megvalósítási, szabványi stb. korlátjai vannak annak, hogy az általád felvázolt ''12 voltból csináljunk mindent'' elgondolást hétköznapi tápokban is alkalmazzák. Mennyire reális, hogy az egyik gyártó egyszercsak előáll ilyen megoldással? Végülis csak nem teljesen hülyék dolgoznak a Seasonicnél, FSP-nél, Enermaxnál.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1830) LukE válasza didyman (#1828) üzenetére


LukE
veterán

Kösz.
Superflower (két különböző). A zöldszerű színű tényleg primer oldalon van egy kisebben.

Azért bírom a SF matricázását. 533W a fő ágakon, ''maxpeak'' piros betűkkel 600W. És 480W-nál többel lehúzva lekapcsol. De legalább szép csendben békében, nem robbanva...


rudi-> szerintem nem a táp gyártóknak kell előállniuk egy ilyen ötlettel. Legalábbis nem átlag PCkbe, ott nem a logika és az észérvek vezérlik a vásárlók nagy részét szvsz. Kisebb barebone gépeknél már láttam hasonlót.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1831) didyman válasza rudi (#1829) üzenetére


didyman
őstag

Mini-ITX-nél is létezik a dolog, meg szintén ezeknél a gépeknél van ilyen VRM modul az ATX csatira építve, ott is 12V a bemenet és a csatin előállítja szintén igen jó hatásfokkal a többi feszt.
Egyébként meg nem tudom, mi lehet az oka a kitartásnak. A mai tápokat még elég sok esetben rakják régebbi gépek alá, ahol a 3,3 és 5V eléggé kihasznált. Talán presztízsveszteség lenne a velük nem működő, 5 és 3,3V-on nagyságrenddel kisebb áramot leadó táp? A fene tudja. De szerintem őven várható ilyen megoldás, csak ugye az FSP-nél is a Green Power még egy relatív friss széria, nem hinném, hogy a következő tervezést nagyon elsietik.

Más: Kollegák, mi a véleményetek a Green Power tirisztoros ventiszabályzójáról? Eddig már két táp járt nálam olyan hibával, hogy a ventilátorkezelése hibás volt, leállt egyszercsak, vagy rövid időn belül süvöltőre kapcsolt. Az első esetnél kiiktattam teljesen és egy HPC300 paneljét raktam be (mármint a ventiszabályzót :) ). A szabályzó valahogy kapcsolatban van a vezérléssel, ha csak a tirisztort szedem ki, nem indul a táp. Időm nem volt annyi, hogy kisilabizáljam a dolgot, nem is érdekelt, így is szoptam vele, mert persze nem 5 perc után produkálta a hibát.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1838) rudi


rudi
nagyúr

takarítottam - aki hiányolná a hozzászólását olvassa el a topicindítót

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1839) Maotun válasza didyman (#1831) üzenetére


Maotun
őstag

Kérdés?
A legegyszerűbb kapcsolás az egyfázisú egyutas egyenirányító kapcsolás. de igy csak a felét hasznositjuk a váltakozo feszültségnek.....
Ha hasznosítani akarjuk a másik fél periódust is, két szekunder tekercset kell alkalmaznunk és két egyenirányítót.
Dikk mán Honnan van a mai atomtápok 3.dik 4.dik 12V os ága ???? 1fázisbul 2 valodi ág lesz paraszteszem szerint ........ :F

(#1840) Csaba_20_ válasza Maotun (#1839) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Te a szarva közt kereset a tyőgyit és kevered a szezont a fazonnal! Pontosabban a lineáris tápokat az SMPS-ekkel. Nem is értem, honnan ez a bátorság, hogy ilyen felháborodva kéred ki magadnak a dolgot.

A számítógéptápoknál nem azért van x darab 12V-os ág, mert nem tudnának egy nagyáramú 12V-os ágat előállítani, hanem mert egy szabvány előírja, hogy nem haladhatják meg a 240VA-t teljesítményben.

Nem bántásból mondom, de előbb tájékozódj inkább, csak aztán háborodj fel dolgokon. :R

(#1842) Maotun válasza Csaba_20_ (#1840) üzenetére


Maotun
őstag

Nem bátor vagyok csak buta de érdekel a dolog ....tudom az ATX 12 V on megengedett 20A ....Megengedett (tüzvédelem szempontjából) de nem kötelezö . és láttam már 1 12 V on 26A tápot is,Na meg a EPS12V ?. Szóval nem értem az egészet de ahogy bonyolitják a tápokat több ág aktiv védelmek, szerintem nöl a meghibásodás zavarok esélye is.
Asztmondom a jövö tápjába legyen csak 12V max 2 ág de 30A val . Fszán szürve kisimítva ..... Enyit voltam a mélyvízben megyek is a topikbol mert ezt nem az ilyen okoskodo hülyéknek- mint ÉN- találták ki
:R :R :R

(#1846) Csaba_20_ válasza Maotun (#1842) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ajánlom figyelmedbe a témában korábban írt két cikkemet:
[link]
[link]

Továbbra is lineáris tápegységekben gondolkozol, pedig az teljesen más elven működik. Olvass utána a neten a kapcsolóüzemű tápegységek működésének és meg fogod érteni, hogy miről beszélek. Ez nem egyetlen hozzászólásnyi információ és nem is tízé, sokkal nagyobb témakör. A számítógéptápok kimenetén lévő feszültségek kellően konstansnak tekinthetőek, ha úgy jobban tetszik szűrtnek és kisimítottnak. Szabványban rögzített érték szerint 120mVp-p lehet a ''brumm'' a 12V-os ágon.

[Szerkesztve]

(#1848) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Egy ismim szerzett egy ilyet, sajna nem sok látszik, de ezen kép alapján lehet valamit mondani erről a bélről?
[link]

(#1849) rudi


rudi
nagyúr

Ma is takarítottam. Komolyan mondom, ha még egy tagnál magasabb rangú bekérdez valami nem idevalót felkeresem és leb@szok neki. :(((

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1850) didyman válasza rudi (#1849) üzenetére


didyman
őstag

:DDD

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.