Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#258) Fade_Away


Fade_Away
őstag

Ahol mostanában dolgozom van egy ősrégi P1es gép, esténként mikor neteltem mindig rajta tartottam a lábam mert olyan kellemes langyos volt a teteje. Aztán kb 1hónapja feltünt, hogy nemkéne melegnek lennie de nemfoglalkoztam vele. Elöző héten viszont szervizelni kellett mert a procin lévő venti berregni kezdett és ez zavarta a jó munkásembereket. (pl engem)

Szétszedtem és valami döbbenetes dolog tárult elém:
Az első dolog ami feltünt, hogy a gép mióta megvették tehát ugy kb 1999? től soha nemvolt megbontva. A gép minden alkatrészén min 3-4mm vastag por ált. A gép teteje azért volt meleg mert a tápban a venti tönkrement isten tudja mikor de legalább egy féléve és semmi se szívta ki a levegőt a gépből. Amikor szétszedtem a gépet és megfogtam a tápot elkaptam a kezem annyira forró volt.

Mindezek ellenére nincs felpuposodott kondi, nincs ingadozo feszültésg, a feszültésgek annyik amennyinek kell lenniük, döbbenetes. Kérdem én a nagy szakiktól, hogy lehet ez?



btw a gépbe cseréltem 2venit egyet a tápban, egyet a procinés azóta is boldogan megy és fut rajta a szálloda taxamétere, egyéb adatbázisos cucca.

Nemlehet, hogy a kedves tápgyártók ugyanazt csinálják mint a dvd irós cégek? (Mégpedig, hogy egy idő után vagy bizonyos lemez megírása után egy bizonyos dolog mindenképp ''elkopik'' az iroban és leht újat venni.)

(#259) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

A kondenzátorok felpúposodását a magas hőmérséklet és terheltségi állapot együttesen idézi elő. A régebbi tápok a régebbi gépek által nem voltak úgy leterhelve, mint a mai tápok a mai gépek által.

(#260) stol


stol
addikt

Csúszik az AOpen 400 leírásom.:(((

(#261) SupaCow


SupaCow
tag

Sziasztok

Lenne egy kérdésem.
Unokatestvérem vette ezt az alaplapot. Bővebben: link

ezen a Lapon van egy 12V 8-pin tápcsatlakozó. A probléma ott van , hogy a tápon. (Chieftech 420W) nincs ilyen csatlakozó. És anélkül , hogy ez a 8pines egység nincs feszültésg alé helyezve, az alaplap ugyan elindul, de nem bootol.

az lenne a kérdésem , hogy át lehet e valahogy alakítani a tápot úgy , hogy leadja nekem a kívánt feszültséget arra a részre, vagy uj táp kell?
nekem van egy olyan ötletem hogy a 12V-os részeket a sima csatlakozókról rákötöm arra a a 8 Pin es egységre. de én nem értek hozzá. :)


Kép a szóban forgó részről.
Bővebben: link

f: @geboleather

(#262) LukE válasza SupaCow (#261) üzenetére


LukE
veterán

dugd be a rendes 4 tus 12V-os tapcsatit, valszeg eleg lesz. (asszem nem is lehet ''rosszul'' bedugni az a dugot, de ellenorizd le. citromsarga->+12V, fekete->GND)
Ket Opteron 246-nak eleg. De azok joval kevesebbet esznek, mint polo ket 3gigas Xeon.
Egyebkent lehet venni olyan dugot, abba bele lehet krimpelni a drotokat, de ha az egy regi 420-as csifi, akkor lehet, hogy nem tud eleg aramot adni a 12V-os agon. Attol fugg, mekkora procik, es milyen egyeb cucc van benne. Ha ket ''nagy'' preszkott, akkor valszeg a tap sem lesz eleg. Ha ket ''kisebb'' NW akkor talan eleg.
(tudom, hogy a Xeon magoknak mas a hivatalos nevuk, de hagy ne keressem meg. Gyak. annyi a kerdes, hogy mennyit esznek.)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#263) fasyrt


fasyrt
őstag

Légyszíves nézzetek át ide (Bővebben: link), ti értetek hozzá, biztos tudok segíteni!

(#267) Hequila


Hequila
őstag

Feljebb már írtam, hogy van egy sípolós 360-as Sirtec tápom. Ma jutottam odáig, hogy szétszedjem.
Kondik nem voltak megpúposodva, a 2 nagy sem. Ennek ellenére cserélem őket. Kérdésem az lenne, hogy feltétlenül akkora kapacitású kondit kell visszarakni, amekkora volt benne, vagy lehet bele rakni egy kicsit nagyobbat is? És ha igen, akkor mennyi lehet a max eltérés?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#268) stol válasza Hequila (#267) üzenetére


stol
addikt

Max dupláját.

(#269) tildy válasza Csaba_20_ (#259) üzenetére


tildy
nagyúr

=végén lesz a főpróbája az általad javított tápnak. Eddig még nem votl kipróbálva. Remélem nem lesz semmi gond. Bízoma hozzáértésedben.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#270) Hequila válasza stol (#268) üzenetére


Hequila
őstag

Köszönöm a gyors választ!
És akkor még egy kérdés:
Melyek a kimeneti kondik? Azt vágom, hogy a kimeneti kábelek körül vannak, de ott vannak kisebbek is. Ezek vannak ott:
Van ott 2 db 6.3v3300uF, 2 db 10v3300uF, 1 db 16v2200uF, 1 db 16v470uF, 1 db 50v10uF
Mindet cseréljem? Gyanús nekem, hogy az 50 voltos kondi nem a kimeneti kondikhoz tartozik.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#271) stol válasza Hequila (#270) üzenetére


stol
addikt

Az 50V/10uF, a visszacsatolóköré, ahhoz NE nyúlj, vagy ugyanolyanra cseréld.
Egyébként a felsorolt elkókat kell cserélni.

A 12V elkóját, 16V/4700uF-ra cseréld.

(#272) Hequila válasza stol (#271) üzenetére


Hequila
őstag

Értem.
Az a szopás, hogy itt, a helyi kis elektronikai bolt mindent árul, csak elektronikai cuccokat nem... Szóval nem tudom, hogy mikorra sikerül beszerezni a kondikat. Egyébként ha jobb minőségűekre cserélem őket, mennyit kell majd durván otthagyni a pénztárnál? Illetve itt is lehet az összes kondi egy kicsit nagyobb, vagy csak a 12 voltos?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#273) stol válasza Hequila (#272) üzenetére


stol
addikt

Számottevően nagyobbat nem tudsz berakni a kis rendelkezésre álló hely miatt.
max 100huf/db.

(#274) kretenallat


kretenallat
senior tag

hali

annyi lenne a kerdesem h az alaplapomon 24pines csati van, a tapon meg 20as, igy be tudom inditani ? (nem akartam probalgatni, bar a 20as siman belefert a felso 20 pinbe az alaplapon)

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#275) LukE válasza kretenallat (#274) üzenetére


LukE
veterán

igan, dugd be, es mukodni fog.
atalakito (20pin tap-> 24 pin alaplap) biztos nem javit a helyzeten.

de ez is le lett mar irva nehanyszor...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#276) rudi


rudi
nagyúr

No, kellene egy kis szakértés nekem! Adott egy egyedi formájú Seasonic táp, ami AC Silentium Bővebben: link házba való. Csináltam jónéhány fotót (egyik-másik kicsit homályos lett). Leírom én mit látok - javítsatok, ha tévedtem - és kérdezek párat.

1. kép Bővebben: link nyitott a kedves oldala, a ház rácsos aljára csavarozódik föl. A Trans Hi-Pot felirat a trafón a gyártó neve, vagy mit jelent?
2. kép Bővebben: link vezérlő IC az Infineontól. Ismeri valaki?
3. kép Bővebben: link kimeneti oldal kéménykéi. Jobbra a ventilátorok csatlakozója, még jobbrább a vezérlőjük és felül a trutyi alatt a termoszenzor.
4. kép Bővebben: link a ventivezérlő. Ismeri valaki? Asszem a típuskód vége takarásban van… :(
5. kép Bővebben: link nagytotál. Számomra elég szokatlan, hogy nincs a 220 felőli oldalon két nagy kondi, és helyettük egy alacsonyabb, de testesebb van középen. Szerintem a bordákat sem túlozták el, bár nagyon jól szellőzik a cucc. A trafók elrendezése is szokatlan nekem. Egy nagyot és mellett két jóval kisebbet vártam, de itt egy nagy van (alul középen), fölötte egy kicsi és balra még egy egész nagy. Jó lenne, ha valaki elmagyarázná ezt a leosztást.
6. kép Bővebben: link kimeneti harmad
7. kép Bővebben: link középső harmad. Az a 2 vezetékes konnektor bal alul ugye a 220 csatlakozása?
8. kép Bővebben: link bemeneti harmad. Mi lehet az a világoskék izé? Miért van a bal oldali tekercsen az a kábelkötegelő? Alul a zöld ugye a föld?
9. kép Bővebben: link kék izé felirata.

A tápra elég vadakat ír az Arctic Cooling :) Bővebben: link. Hol lehet az aktív PFC?

Tudom, látszik, hogy láma vagyok a témában, de feltett szándékom beletanulni. Előre is köszi a segítséget!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#277) LukE válasza rudi (#276) üzenetére


LukE
veterán

1:a Hi-Pot altalaban (tippre High-Potential) teszt elvegzeset jeloli.
2:Az ic-t en nem, de a gugli ismeri, es szerinte az a vezerlo IC, es azzal van megvalositva az aktiv PFC is. A 2000.10.04-es tervezesi (?) ido nem most volt.
5:inkabb nem irom le, hogy mire gondolok, mar keso van, es lehet, hogy nincs igazam...
7:Az a ket vezetekes konnektor a 230/110-240 csatlakozoja attol fuggoen, hogy hova is keszult a tap.
8: ha nem tevedek akkor azok az alkatreszek a halozatrol jovo zavarokat szurik.

Az aktiv PFC-nek altalaban nincs kulon ''alkatresze'', a vezerlo IC-t es melle az aramkort ugy tervezik meg, hogy megvalositsa a teljesitmenytenyezo korrekciot is.

Egyebkent a tapban eleg sok helyen (alap nyaklap, TDA16888) talalni Seasonic feliratokat, ugyhogy minden bizonnyal a seasonickal gyarttattak le az egeszet. Ja hogy az AC oldalan is ki van irva...

diszklémer: ezek kozul persze semmi se biztos, juz@ovn riszk

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#278) Csaba_20_ válasza rudi (#276) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Végre van internetem...a UPC csókolja meg a sejhajom, hogy 5 napot kellett rá várni, mire hajlandók voltak erősítőt cserélni.

A vezérlő IC (TDA16888) egyszerre PWM és PFC vezérlő is. A ''kék izé'' is egy kondenzátor méghozzá 1uF/400V-os kondenzátor. A Graetz-hidas egyenirányító kimenetére van kötve, lényegében még az EMI szűrő részének tekinthető, de ugyanakkor egyben a PFC része is. A ''LEI335001'' feliratú transzformátor egyben a PFC tekercse és a vezérlő áramkör tápjának transzformátora. A ''VRL35W006'' feliratú transzformátor a főtranszformátor, ami a PFC által szolgáltatot nagyfeszültséget (380V) konvertálja le megfelelő feszültségre. Számomra igen érdekes vezérléssel, ún. kéttranzisztoros forward(követő) topológiával működik. Pontosan ezek miatt is van csak egy nagyobb kondenzátor és nem kettő. Mivel elvileg a PFC-hez is tartozik 2 tranzisztor és a PWM-hez is, ezért összesen 4 tranzisztornak kéne lennie a primer oldalon. Esetlegesen elegendő 3 is, mert a PFC-hez csak a jobb hűtés miatt ajánl az Infineon 2 tranzisztort. A ''VEE19FRC3'' feliratú transzformátor a készenléti táp transzformátora. Nem találtam vezérlő áramkört, azt pedig nem tudtam megítélni a képek alapján, hogy van-e visszacsatolása. Azonban mivel a vezérlő IC nem tőle kapja a tápfeszültséget, esetleges megszaladása esetén nem nő meg az összes kimeneti feszültség ''CSAK'':Y a +5V_sb.:B Persze mindez akkor, ha szabadonfútó készenléti tápról van szó.

Valóban aktív PFC-s tápról van szó, egy nem szokványos kapcsolással és vezérlő IC-vel.

(#279) rudi válasza Csaba_20_ (#278) üzenetére


rudi
nagyúr

Meg lehet határozni, hogy kb. melyik részen keressem a visszacsatolást? Van még pár fotótm, és holnap újra előszedhetem a tápot is. Melyik részt fotózzam még agyon? Esetleg vegyem ki a NYÁK-ot a házából és kapjam le alulról is?

Teljesítmlény és kialakításügyileg mi a szakvélemény a kicsikéről? Egyelőre egy P4 3,2 + X800 XT PE cuccal nyaggattam, azzal kevesebb mint 250 wattot vett fel játék közben (80%-os hatásfok mellett ez kb. 200 W) és minden fesz bőven a normákon belül volt.

A következő kör három darab S12-es Seasonic lesz, talán már ma este rakok fel képeket, bár ahogyan néztem több is életlen lett, azokat holnap újralövöm.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#280) Csaba_20_ válasza rudi (#279) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A készenléti táp környékéről kéne felvételeket készíteni.

(#281) stol válasza Csaba_20_ (#278) üzenetére


stol
addikt

Egyebet nem tudok elmondani:DDD
(De tényleg! Gyak, minden fontosat leírtál.)

(#282) Bubu79 válasza rudi (#276) üzenetére


Bubu79
addikt

Hali!
Íme egy hasznos link, ha IC leírásokat keresnétek:
Bővebben: link

A Rudi által keresett TDA16888 is megtalálható itt!

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#283) Csaba_20_ válasza Bubu79 (#282) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Egy méghasznosabb, itt mégtöbb IC adatlapja megtalálható:
Bővebben: link
:U

(#284) Bubu79 válasza Csaba_20_ (#283) üzenetére


Bubu79
addikt

Überelünk-überelünk?:D

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#285) iday


iday
aktív tag

Ajánljatok nekem valami csendes jo tápot.
350-400W os volna jo.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#286) stol válasza iday (#285) üzenetére


stol
addikt

Ez, itt NEM az a topic!:O
Remélem, az avatart, csak avatar szerepet tölt be!;]

(#287) LukE válasza Csaba_20_ (#283) üzenetére


LukE
veterán

en is ezt akartam valaszolni, de aztan letettem rola:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#288) rudi válasza iday (#285) üzenetére


rudi
nagyúr

Azt a nyamvadt első hozzászólást olvasd el!!! :(((

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#289) Csaba_20_ válasza LukE (#287) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Akkor válaszold már meg lécci, hogy hogy a jóistenben nem megy telítésbe a főtranszformátor?:P

(#290) djyuri


djyuri
őstag

Háháj;)

Csak egy uppszerű kérdésem volna.....(ha nem zavarok:B)

Az lehetséges,hogy egy számítógépes (névszerint Q-tec 650W) táp egy rossz alaplap miatt kiküld írreálisan nagy tápfeszültséget?
Én perpill csak az 5V-ot és a 12V-ot mértem meg,de szerintem a többi is hasonló...
12V helyett most 14.5V kb
5V helyett 6.1v kb

THX előre is;)

(#291) Csaba_20_ válasza djyuri (#290) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Itt van az ősz, itt van újra. Képek még mindig sehol:C:DD:DD

Se a konfigurációt, se a tápegységet, se a mérési összeállítást, se a mérőműszerek pontos típusát, se azt, hogy a mérőműszerek hitelesítve vannak-e nem ismerem. Szerinted mennyire akarok bármit is mondani a méréseddel kapcsolatban?:P

(#292) LukE válasza Csaba_20_ (#289) üzenetére


LukE
veterán

gondolkodtam egy darabig a valaszon, de maradok az eloszor eszembe juto szonal ''he?''
mmint hogy jon ez az en hozzaszolasomhoz?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#293) Csaba_20_ válasza LukE (#292) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Gyakorlatilag sehogy, elnéztem, hogy melyik hozzászólásomra reagáltál:B:R

(#294) djyuri válasza Csaba_20_ (#291) üzenetére


djyuri
őstag

Képzeld...azóta is küszködök rendesen a gépemmel.........

Gép már volt nálam,de mivel egy jóideje nem megy a saját gépem,így nehéz lesz a kép feltevése,de ígérem,ha ebből a hibasorozatból kilépek,akkor te jösz;)
Ezért télleg bocsánat,de nem én diktáltam,hanem a gépem......
Azóta vízhűtés prepara is volt,szal az is húzott több,mint két és fél hetet.......
Alaplap: P4T533-C
proci: 3.06 ghz northwood 533mhz fsb
ram: 4*256MB 1066mhz-es RDram

A műszer egy síma digitális (sárga) multiméter,de eddig jól mért..most a haverom vitte át magához a kocsi akksiját lemrni....

A táp: q-tec 650W triple fan 20/24 pin és ugyanez csak 2 pinesbe,szal kettő van

[Szerkesztve]

(#295) csibor


csibor
őstag

Hello!
Táp belsejéből halk ciripelés halatszik bekapcsolás után 1/2orával mi lehet?

(#296) rudi válasza djyuri (#290) üzenetére


rudi
nagyúr

no, szerkesszed csak át gyorsan ezt a hozzászólást normálisra, alaplap, táp, mérőműszer típusával!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#297) Csaba_20_ válasza djyuri (#294) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Pedig a mérésed mérési hibára vezethető vissza. Mindkét feszültségnél majdnem ugyanakkora az eltérés %-osan.

(#298) djyuri válasza Csaba_20_ (#297) üzenetére


djyuri
őstag

Ha hazajön a műszerem,akkor rámérek egy 12V-os stab IC-re és ha ott eltérés van,akkor igazad van.......

Amúgy szerintem ez ebben a topicban nagyon off...majd nyissunk egy topicot ha megvettem a másik alaplapot a gépembe....és fotózok is meg minden.....

(#299) Hequila


Hequila
őstag

Fiúklányok!

Elárulnátok nekem, hogy hol a redvás ...-ban szoktátok beszerezni az elkokat, mert én már utaztam vagy 100 kilómétert értük, de sehol semmi, és egy kicsit kezdem unni... Amit sehol nem találok, az egy 200 volt ~680uF-os példány. Lomeksznél csak 1000-es van, az meg nem fér el a nyákon. Javallat?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#300) Csaba_20_ válasza Hequila (#299) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Kismillió elektronikai alkatrészbolt van: Conrad, RET, Sini, HQ-Nedis, HQ-Video és még jónéhány. Nézz körül, valamelyiknél biztos találsz. Használd a Google-t is nyugodtan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.