Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Hequila válasza Csaba_20_ (#300) üzenetére


Hequila
őstag

Igen, az igaz, hogy kismillió alkatrészbolt van. Itt helyben is van egy, de itt nemhogy olyan elko-t nem lehet kapni, amilyen nekem kellene, hanem egyáltalán nem lehet elko-t kapni. Utána utazgattam, itt a környéken nagyobb hírű szaküzletekbe, ahol van ugyan elkó (ez már azért haladás), de olyan nincs, amilyen nekem kellene. Ezt tartom én szomorúnak, hogy néhány tíz, esetleg néhány száz forintos alkatrészeket nem lehet beszerezni még nagyobb elektronikai szaküzletekben sem. Az általad említetteknél még körbenézek, hátha.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#302) Hequila


Hequila
őstag

Hát nem tudom, 200 voltos kondik közül én mindenhol csak 407uF-osat, és 1000-est találok... Googlival sem megyek sokkal többre. Most én vagyok a balfasz? Egy konkrét boltot tudnátok ajánlani, ahol lehet kapni?

[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#303) Csaba_20_ válasza Hequila (#302) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Már ajánlottam konkrét boltot, nem is egyet. A Sini on-line katalógusában biztos van 680uF-os/200V-os kondenzátor. Tessék már egy picit kreatívnak lenni, akár telefonálgatni is. Egyébként pedig a kérdésed nem tartozik a témához, mert itt nem kezdő elektronikusokat képzünk tovább, hanem szakmai tapasztalatainkat írjuk le a tápegységekről.

(#304) stol


stol
addikt

De, ha befér, nyugodtan beteheted az 1000uF/200V-osat is.:)

(#305) LukE válasza stol (#304) üzenetére


LukE
veterán

#299 -> ''Lomeksznél csak 1000-es van, az meg nem fér el a nyákon.''

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#306) Hequila válasza Csaba_20_ (#303) üzenetére


Hequila
őstag

Már fél órája böngészem a SINI listáját, de nem találok sehol elkokat. De nem kérek linket, megoldom magam.
Telefonálgatni ma már nem szeretnék, mert valószínűleg senki nem venné fel a telefont. Lehet, hogy nem derült ki eddigi hozzászólásaimból, de sürgősen kellenének a kondik, mert a saját tápomról van szó, ergo amíg nincs kondi, nincs gép. Másrészt hiába telefonálok, sajnos nagyon ritkán járok a fővárosban, révén hogy a Jászságban élek.
''Egyébként pedig a kérdésed nem tartozik a témához, mert itt nem kezdő elektronikusokat képzünk tovább, hanem szakmai tapasztalatainkat írjuk le a tápegységekről.''
Az első felével egyet értek, elismerem, hogy egy kis pöcs vagyok, aki elvész ebben a nagy büdös világban, mindig anyuci szoknyája alá bújik. Azonban mégsem áll fent az ok-okozati összefüggés, mert olvasd csak el rudi legelső, témaindító hozzászólását:
''Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai valamint magánvéleményüket ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.''
Erről van szó. Tehát úgy érzem, hogy ha azt kérdezném, hogy mi a fenének is kell a táp a gépbe, akkor is lenne némi létjogosultságom ebben a topicban.Elismerem, a témához szorosan nem kapcsolódó kérdéseket tettem fel. Látom, ez hiba volt, ezért itt és most megígérem, hogy a kondik beszerzésével kapcsolatban nem fogok itt kérdezni többé.


[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#307) Csaba_20_ válasza Hequila (#306) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Bővebben: link

Válogass. Lehet vidékre is szállíttatni velük...:U

(#308) rudi


rudi
nagyúr

Még egy kép a kis Seasonic tápról, talán látszik rajta a visszacsatolás Bővebben: link

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#309) rudi


rudi
nagyúr

A következő alany egy 400-as Nexus volt/lesz
1. kép Bővebben: link már a címke is FSP érzést kelt. Tudtok valamit az ATE és HI-Pot tesztekről? Ugyan megtaláltam őket Bővebben: link, de egész napos meló után nincs erőm belenézni.
2. kép Bővebben: link ugye ez az a 400 as FSP belső, amit az AOpen tápoknál is láttunk? Állítólag az FSP Blue Storm sorozata valamivel gyengébb alkatrészekből van összerakvan mint a sima feketek FSP-k. Erről tudnak a kedves szakik nyilatkozni valamit? Ha kell, körbe tudok fotózni egy 400-as Blue Stormot.
3. kép Bővebben: link újabb árulkodó jel, az FSP-nél megismert Yate Loon venti, csak most narancssárgában.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#310) csibor válasza csibor (#295) üzenetére


csibor
őstag

Most már enyhe amper szagot is lehet érezni.Hogy tudom kimérni vagy megnézni mi lehet a baj?

(#311) Csaba_20_ válasza csibor (#310) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Szétszeded, mérőműszerrel jelalakokat méregetsz, szemrevételezel.:U

[Szerkesztve]

(#312) Csaba_20_ válasza rudi (#308) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Látszik a visszacsatolás. A dióda mellett és a transzformátor alatt milyen alkatrész van? Egy sima kapcsoló tranzisztor, vagy esetleg egy SMPS IC? Le tudod róla olvasni, hogy mi van ráírva?

(#313) djyuri


djyuri
őstag

Apró uppnak csak annyi,hogy a műszerem 12.01-et mér egy 78s12-IC-re....
Másik upp,hogy az alaplapom meghallt és az generáltatta a táppal a túlfeszt,szal most nálam minden táp 14V körül produkál...:DDD

(#314) csibor válasza Csaba_20_ (#311) üzenetére


csibor
őstag

Jó,de még garis!Szétszedés nélkül valahogy nem lehet kimérni?A gari töllem 120km-re érvényes.Csak akkor akarom felvinni ha biztos cserélik.

(#315) Hequila válasza Csaba_20_ (#307) üzenetére


Hequila
őstag

Egyrész a link nálam nem jön be (nem is jöhet be), mert a Te nevedre regisztrált linket adtad meg (gondolom én).
Végül megtaláltam a katalógust, és abban a 200V/680uF-os elkot, azonban éppen nincs raktáron. Megkérdeztem a Sini fórumán, hogy mikor lesz, és azt a választ kaptam, hogy NEM LESZ TÖBBÉ 200/680-as elko... Ehelyett ajánlottak nekem 250/680-asat. Gondolom ez nem lesz jó a tápba... Vagy mégis?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#316) Csaba_20_ válasza Hequila (#315) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Elnézést a linkért, nem saját névre regisztrált linkként adtam meg, én is vendégként léptem be. Azonban valószínüleg ez is kevés, technikai részletekbe nem akarok most belemenni...

De jó, magasabb feszültséget bír(200V helyett 250V), és bár igaz, hogy magasabb, de nem szélesebb, mint a 680/200V-os kondi. Gondolom inkább az átmérője miatt nem fért be az 1000uF-os. Az szokott lenni a probléma ugyanis.

(#318) Csaba_20_ válasza csibor (#314) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Az említett hibajelenségek nem tartoznak a normális üzemi jelenségek körébe. Ha garanciális, akkor tessék visszavinni a garanciába, nem pedig bűvészkedni! Egyébként a 21-ik században élünk. Létezik telefon, e-mail, fax...Kérdezz rá a szervizben, hogy mit javasolnak, ha nem vagy biztos a dolgodban. De akár még a sakri fűszerest is megkérdezheted, hogy ő mit gondol a dologról, meg a pénztáros csajt is a boltban mielőtt azokhoz fordulnál akikhez az alapvető logika szabályai szerint kellene: szervizesekhez!

Azt végképp nem értem, hogy miképp gondoltad a ''szétszedés nélkül kimérni'' dolgot. Szerinted viccből viszik az emberek szervizbe a rossz termékeket? Az a sok hülye szervizes miért nem tud ránézéssel javítani...én nem értem...

(#319) Csaba_20_ válasza Kalandor (#317) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem ide vágó kérdés. A számítógéped a gép tényleges fogyasztását+a tápegység hatásfokából eredő veszteségeket fogyasztja. Ennyi információ bőven elég ahhoz, hogy megválaszold a kérdésedre a választ.

[Szerkesztve]

(#320) csibor válasza Csaba_20_ (#318) üzenetére


csibor
őstag

Tudud azért téged kérdezlek,mert nem értek hozzá bár sejtésem van de az nem ugyanaz ti meg profik vagytok nem?

(#321) Csaba_20_ válasza csibor (#320) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem tudok jővőbelátni, jósolni, távgyógyítani/javítani, energiát átadni, ránézésre gyógyítani. Sőt elszomorítalak, még szájról olvasni se tudok.

(#322) Torrio


Torrio
csendes tag

Hi!

Remélem kérdésem idevág és a megválaszolható kategóriába tartozik!

Van egy 650W-os Sweex tápom. Történt egyszer, hogy szétszedtem és megnéztem milyen belülről. Voltam olyan hülye és lecsavaroztam a nyákot is a borításról. Ezután összedugtam a gépet és bekapcsoltam. Ment is szépen mignem halottam hogy a venti nagyon nyüszít mivel nem volt a bordák felett azok meg nagyon melegedtek igy nagyobb sebességre kapcsolt, gondoltam nehogy baja legyen főlérakom a ventit. Eközben elmozdítottam a nyákot aminek az alján gondolom rövidrezáródott ezaz és kicsapta a tápban a biztit másnap vettem egy újat mutatom a boltban, hogy ijet szeretnék Eladó: úr isten úr isten hát ezzel meg mi történt én ilyet még sosem láttam ebbe biztos villám csapott! A biztosíték üveg burkolatára belülről piros színű lé csapódott ki! Otthon beteszem az új biztit.......... a gép nem indul csak egy csattanás, egy kis füst aztán a bizti újra elszáll semmi gond vettem 5-öt lehet még probálkozni nézegetem a nyák alját mintha az egyik cinhuzal nem érne össze megörültem megvan a hiba mindjárt össze is forrasztottam+új bizti! Gép bekapcs.... Dirr Durr Csitt Csatt Mindjárt ugrottam is ülésből egy 3 métert olyat szólt! a nyák csak egy kicsit van megégve első ránézésre nem is látszik. aztán jött haveromtól a kölcsöntáp. Hát itt tartunk most. A táp még garis. Arra pályázok hogy egy vihar után a biztósítóval kifizettetem mi erre az esélyem? És ha semmi akkor meglehet még csinálni? És ha új tápot kell vennem akkor a hasonló áru és teljesitményűek közül melyiket érdemes! Vagy inkább drágábbat kell venni?

[Szerkesztve]

(#323) rudi válasza Kalandor (#317) üzenetére


rudi
nagyúr

A táp a terhelésnek megfelelően fogyaszt. Ha a 470-es tápra csak 300 W terhelés jut, akkor csak annak megfelelően nagyjából 370 wattot fog felvenni (80%-os hatásfok). Kisebbre cserélni szerintem nem érdemes. A komponensek és konfogok fogyasztásával kapcsolatban ajánlom ezt a cikket Bővebben: link - a konklúziójában van a lényeg. Hogy mennyit is eszik (vesz fel a hálózatból) ténylegesen a géped, azt legkönnyebben egy konnektorba dugható fogyasztásmérővel tudod megállapítani, ilyet talán az elektromos művek még kölcsönbe is tud adni fogyasztóinak, járj utána.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#324) stol válasza Hequila (#315) üzenetére


stol
addikt

680UF-250V ELKO RADIAL 105GRAD 25X53mm
De, elég drága a kicsike, majd 1500huf.

[Szerkesztve]

(#325) stol válasza Torrio (#322) üzenetére


stol
addikt

Emmmber!
Vazze, nem vagy semmi!
A bizti, ha kimegy, akkor nem csak az ment el, hanem, tuti más is, nem szórakozásból szoktak kiolvadni!
Ha egy csattant, akkor, miből gondoltad, hogy 3.-ra majd elindul???:(:Y
Az ilyenre mondom azt, hogy mert megérdemled.
A próbálkozásaiddal, lehet végleg halálbaküldted a tápot.
Ilyen esetben, a biztosíték helyére, egy 230V/100W-os ízzót KELL beforrasztani, ha erősen világít folyamatosan, gríz van, és senki nem murdel ki.:))

(#326) Csaba_20_ válasza Torrio (#322) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Szerintem vegyél még vagy 50 biztosítékot legalább és próbáld ki, hátha majd sokadszorra bekapcsol. A nagy számok törvényére alapoztál eddig is, ezek után is bízz nyugodtan benne.:U:U:U:U:U:U:U:U:U:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y

Én hülye, mi a fenének tanultam annyit az elektronikáról...:F:F:F:F:B:B:B:B:O:O:O

Csak tudnám, hogy minek akar belenyúlni valaki olyanba, amihez nem ért...

Hogy milyen tápot vegyél, olvasd el az 1#-es hozzászólásban leírt linkeket! Egyébként pedig neked olyat érdemes venned, amit nem lehet szétszerelni!:DD:DD

[Szerkesztve]

(#327) beniboy


beniboy
tag

hello van egy tapom ami neha beizzik, kopogtatás hatására elindul a ventillator és kiszellőzik igy minden helyre all. Kerdes az hogy ez sima kontakt hiba vagy valami elektronika vezérli a ventillátort?

-Gigabyte P35-DS3, Intel E6750, 4Gb Kingmax Mars 1066, Leadtek 6600Gt Extrem Edi.

(#328) Csaba_20_ válasza beniboy (#327) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Szerintem ez a jelenség bár hasonlít a kontakt hibára, nem az. Hanem valószínüleg a ventilátor döglődik. Próbáld megpörgetni, nem szabad nagy ellenállásba ütköznöd. Illetve mérd meg üzem közben a feszültségét, amikor nem pörög. Ha megvan a feszültsége, akkor biztosan a ventilátor a hibás. Vagy megolajozod, akkor még egy fél évig el-el üzemelget. Vagy kidobod és veszel helyette másikat.

(#329) rudi


rudi
nagyúr

Újabb Seasonic tápérdekesség. Ezúttal az S12 sorozat 430 wattos példánnyal kapcsolatban szeretném kikérni a véleményeteket. Lássunk pár képet:
1. kép Bővebben: link - jó brutál bordák, amiket a 12-es venti rendesen tud szellőztetni. Az elrendezés haszonlít az AC Silentiumos tápéra Bővebben: link, de vannak különbségek.
2. kép Bővebben: link - primer oldal. Kezdetben hasonlít a korábbi Sesonicra, de a jobb oldalon csak sima tekercs van nem transzformétor. Ugyan ezen a képen alig látszik, de ott a vezérlő IC a jobb oldalon a tekercs mögött, csak pár lába látszik.
3. kép Bővebben: link - a vezérlő IC közelebbről. Mennyiben más ez a megvalósítás, mint a korábban látott?
4. kép Bővebben: link - középen a készenléti táp környéke. Mi ez a sokféle teljesítményvariáció? Mlyik alkatrészre vonatkoznak? Ha kell, erről a részről van még egy halom képem mindenféle szögből.
5. kép Bővebben: link - kimeneti oldal. A venticsatlakozó egy kis NYÁK-ra költözött, a termoszenzor fémházat kapott.
6. kép Bővebben: link - ventivezérlő IC, ugyanaz mint az AC házban található tápnál.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#330) rudi


rudi
nagyúr

És a még két nagy Sesonic a kedves konzíliumnak. No ezek minden tekintetben brutálisak voltak. Az egyik 500-as, a másik 600-as.

1. képek az 500-as Bővebben: link, és a 600-as Bővebben: link - tök egyforma elrendezés, csak a nagy kondi teljesítménye más. A 430-as lerendezése is ilyesmi, de vannak eltérések. A bordák brutálisak, hatalmas hőleadó felületük van.
2. kép Bővebben: link - a 600-as bemeneti oldala. Mondhatni szokásos Seasonic felállás. Agyonkerestem a vezérlő IC-t de elsőre semmit sem találtam, végül talán megtaláltam. A baloldali tekercs mögött van egy rézburok, benne egy kis NYÁK.
3. kép Bővebben: link - az 500-as NYÁK-ja kikandikál a burkolat alól. Szerintetek itt lehet a vezérlő, vagy valahol a túloldalon belül lehet szem elől elrejtve?
4. kép Bővebben: link - készenléti táp környéke a 600-asból. A jobbra alul látható NEC feliratú 4-lábas alatt van még két ugyanolyan. A kép közepén az az IC lehet a ventivezérlő?
5. kép Bővebben: link - kimeneti oldal a 600-asban, jobbra a venticsatlakozó.
6. kép Bővebben: link - középen egy kondenzátor, balra pedig egy IC üres nelye. A kihagyott kondi mögött látható a termoszenzor fémdobozkája; rá van csavarozva a bordára.
7. képek a két táp kimeneti oldalán az eltérő kondenzátorok: 500-as Bővebben: link, 600-as Bővebben: link

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#331) Csaba_20_ válasza rudi (#329) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Szerinted brutál bordák, szerintem nem. A felületük nem nagy, de egy a kicsit meg van növelve azzal, hogy nem egyenesen felfelé állnak, hanem szét vannak hajtogatva. Ezzel egyébként a hőleadást is elősegítik.

A vezérlő IC-ről többet tudhatsz meg a Google segítségével. Szintén PFC+PWM vezérlő, de az IC tápfeszültségét nem tudom honnan állítják elő, mert mint te is írtad nem transzformátor, hanem terkercs van a nyákon. Ahhoz, hogy megállapítsam kézbe kéne fognom a panelt.

Az említett információ a biztosítékhoz tartozik(F1, esetünkben nem Forma1). Megadják, hogy mekkora teljesítményű táphoz milyen biztosíték kell, hány amperes.

(#332) Csaba_20_ válasza rudi (#330) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Szép fokozatosan áramlik a számítástechnikába az, amit már korábban szükségesnek ítéltem. Konkrétan a tápegységek esetére gondolok. Ez a két típus már nem az olcsóbb egy oldalas nyákra készült, hanem már a két oldalasra. Bár tömeggyártásban nagy árkülönbség nincs. De ezt senki ne úgy értse még véletlenül se, hogy ez valami olyasfajta fejlődés, mint PI és P4 között...ebben semmi technikai fejlődés nincs. Egyszerűen az integráltság foka teszi szükségesé. El tudom képzelni, amint mostantól azon fognak egyesek menőzni, hogy ''juj, az én tápomban már kétoldalas nyák van!''. Ahogyan azt a PFC esetén is teszik folyton.:C

A vezérlő IC-t jó helyen keresgélted, ott lesz az elbújtatva.

rudi írta:
csak a nagy kondi teljesítménye más

Ilyet ne írj többet! Még nézni is rossz. A kondenzátorokra jellemző adat a kapacitásuk és a feszültségük(meg még pár, most nem lényeges).

(#338) stol


stol
addikt

Seasonic 300W

Képek:
Bővebben: link

Hibajelenség, hozzámkerültekor:
-szabványból kilépő feszek, de max 1-2%-al lépték túl.
-spontán restartok, és leállások a gépben.

Hibamegállapítás:
A táp kimeneti pufferkondenzátorai, 2,5év alatt, majd kapacitásuk felét elveszítették, és ESR értékük, 1,5x-esére nőtt.

Eszközölt javítás:
A kimeneti puffereket cseréltem, 105 fokos Rubykon elkókra, de nem Low ESR-re.
Portalanítottam a tápot, megolajoztam a ventit.
Javítás után, túltehertesztet hajtottam végre (5 perc), majd 100% terhelésen hajtottam. (1 óra).

Vélemények:
A táp túltehervédelme, 348W-nál intette le a játszmát, itt már 5 perc alatt, is kritikus hőmérsékletre melegedtek az aktív alkatrészek.
Maximális terhelés esetén, a szekunderborda, 45-50fokos, az áramváltó is kb. ilyen hőmérsékleten üzemel, a ventilátor, 2000rpm-en pörgött (kb.), nem túl hangos.
Alapvetően, egy nagyon jól megkonstruált, és egyszerű tápról van szó.
Mind az offline, mind a főtápot, egy-egy UC3842 üzemelteti, optocsatolón galvanikusan leválasztva.
Kiválló EMI filterrel rendelkezik, és teljesítményéhez képest nagy hálózati pufferekkel rendelkezik (2*680uF).
A primerborda nem túl nagy, de nem is kell nagy felület, mivel gyors FET-eket alkalmaznak, így kis teljesítméynveszteségek lépnek fel.
A főtrafó kellő vaskeresztmetszettel rendelkezik, működése során, nem melegszik túlzottan.
A szekunderborda kellően nagy felületű, hőmérsékletét, párhuzamosított, vagy gyorsabb kettősdiódák alkalmazásával lehetne.
A szekunderoldalon, a 12V-os ágon 20A-es, 5V-os ágon, 40A-es, 3,3V-os ágon, 30A-es diódák találhatóak.

(#339) Ja no


Ja no
aktív tag

Szerintetek az ezután bevezetésre kerülő tápszabványok közt lesz olyan, aminél nem csak a 20/24 tűs alaplapi csatlakozón jelenik meg a -12V?
A 20/24 tűsről van valamiféle ötletetek, hogyan szedhetem le a -12V-ot, úgy, hogy egy mezei felhasználó is elboldoguljon a megoldással? Gyanítom, hogy gyártanom kell hozzá egy papa-mama toldót és abból kell kiágaznom. (?)

(#340) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

Üdv!

azt hogy tudom megnézni, hogy hány amperes a 12v-os és a többi ág diódája?

ja, és nekem gondjaim vannak a -os feszekkel, a -12v csak -8,41v-on, a -5v-os csak -2,94v-on mennek. létezik, hogy csak a speedfan mér félre?

tudom, mérjem meg multiméterrel, csak nekem nincs olyanom.

(#341) stol válasza Blackdeath (#340) üzenetére


stol
addikt

Csak alkatrész adatlap alapján.
A ráírt kódra rákeresel, pl. a gúúúglííval:DDD

(#342) Blackdeath válasza stol (#341) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

aha, és télleg meg is találja a gúúúgli? :D

és a többi kérdésemre mi a válasz? :))

(#343) stol válasza Blackdeath (#342) üzenetére


stol
addikt

Aztat nem tom, de nekem van ECA katalógus, ami FIZETŐS....

(#344) Blackdeath válasza stol (#343) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

és az meg mi? :D

valami szaki-katalógus? :DD

(#345) Slax válasza stol (#338) üzenetére


Slax
senior tag

Ha megjelölnéd egy képen a cserélt részeket, és pontosan mire, megpróbálnám én is lecserélni. Pontosan ugyanilyen tápom van itt a polcon kb 2 hónapja, az általad leírt hibajelenségek miatt, és ha egy mód van rá, szeretnék életet lehelni bele. :O:B

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#346) rocket


rocket
nagyúr

34 tap tesztje:
Bővebben: link

Itt aztan lehet mazsolazni :D

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#347) stol válasza Slax (#345) üzenetére


stol
addikt

A kimeneten az összes elkót....
Enyit segíthetek, ha így nem határolható be, ne kezdj neki, ez jó tanács.

(#348) Slax válasza stol (#347) üzenetére


Slax
senior tag

Akkor ez 7 darabot jelent 1000 uF-től 4700 uF-ig, 10 V-tól 16 V-ig, és persze mind 105 C-fokos. Nagyobbak berakásáról mi a véleményed? Mennyiben változik a táp teljesítménye/ ''tudása''? Ja, és köszi!:P

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#349) Csaba_20_ válasza Slax (#348) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Örülj, ha az említettekre ki tudod cserélni helyszükséglet miatt. Eszemben sincs a műveleted támogatni, mert így a lelkes amatőrök is neki fognak állni cserélgetni mindent a tápon belül nagyobbra, jobbra stb. közben fogalmuk sincs arról, hogy ez miben módosítja a tápegység paramétereit. Nem támogatom a tápegység moddingolását amatőr szinten, sőt ellenszenvet vált ki belőlem.:((( Aki nem tudja végiggondolni, hogy mit okoz az általa berakott alkatrész az ne nyúljon hozzá. NE kontárkodjon bele olyanba, amihez nem ért.

(#350) Slax válasza Csaba_20_ (#349) üzenetére


Slax
senior tag

Pontosan ezért kérdeztem. Te vagy a szakértő, én kérdeztem, határozottan elzárkóztál, nyílvánvalóvá vált, átlag felhasználó részére semmi pluszt nem jelentene a nagyobbra cserélés, így marad a meghibásodottak cseréje, és örülés újra 1-2 évig a faja kis tápnak.:) Mellesleg a tápegység moddingolás lelkes amatőr szinten nekem azt jelenti, hogy valaki venticserét, plexi és uv led beépítést meg tud csinálni, vagy vízzel hűti, a hozzáértés pedig azt, hogy nem 600 ft multit használ, és nem 4k forrasztó pákát, az elkóra meg nem a lánykoli jut az eszébe, fiatal korából. Köszönöm a felvilágosítást.:R OFF vége

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.