Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) REDeath


REDeath
őstag

helló nekem lenne egy sürgős kérdésem. mondjuk nem oyan sürgős mert köclsön tápom van most de azé az nem lesz itt örökké.

a tápom egy MS industrial 400 W. (erről ki mit halot? weboldaluk nem jött be rendesen)
nekem többen ajánloták és nincs is baj vele. vagyis nem volt eddig.
most az a helyzet hogy annyi por került a ventijébe hogy leállt és emiatt megolvadt a csatlakozója a tápon ahonnan az áramot kapja :DDD és hűtés nélkül enyhén forró meg nem jó az ha bent műanyag olvadozik. ventit kézzel is nehéz volt pörgetni.:D
szóval az lenne a kérdésem hogyha simán új ventit forrasztok rá akkor abból baj nem lehet ugye? feltéve hogy nincs zárlat csak a műanyag olvadt meg picit. (azé kell forrasztani, vagy szigszalaggal összetekerni, mert a csati mivel emoglvadt nem tudom levenni, így a belőle kijövő vezetékkel kell majd összedrótozni a ventit)
és ha ráteszem a ventit és nem megy akor valszeg vehetek új tápot? :F :U (vagy esetleg itt valaki vállakozik ilyen szerelésére?)

szerk: egy coolink 12 centis 1200RPM-es ventit vennék bele, ilyen van a házam hátuljában is. itt a harmadik drótot simán hagyjam magára? feltéve hogy nem zárlatos :O



[Szerkesztve]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1552) martin555


martin555
aktív tag

sziasztok emberek!

eddig nem a táp, és modding topicokban voltam járatos !


rövid bevezető:


CHIEFTEC GPS-400AA-101A tápomban akarom az egy darab vízszintesen fekvő, alulról fel-átnyomó

ventit halkra cserélni.

120-as házventi van benne, a venti matricáján :

12V 0,30 A

a venti kábele nem forrasztott hanem a KÉT VEZETÉK (FEKETE ÉS PIROS) kis kétlukú konnektorral van

rádugva.




vettem egy glacialtech silentblade 120-at.

ez: 12V, 0,20 AMP és itt ugye 3 vezeték van: fekete, piros ÉS sárga egy hármas konnektorba, meg

van rajta, tudjátok olyan ''IDE eszközhöz'' való konnektor is, abba már csak a piros és a fekete

jut.



KÉRDÉS:

halkítani akarom a tápot. beletehetem-e és hogy a legcélszerűbb, ezt a glacialtechet?


olyan SEJTÉSEM van, hogy ez a táp valamennyire thermo-szabályozott, mert mintha szabályozná

bizonyos keretek közt a tápvetnije fordulatszámát, de nem nagyon, meg a no name venti hangos is.


ha átfabrikálom a originál tápventi 2 eres (feka+ piros) vezetékéről a glacialech ugyanazon

vezetékeire a 2 luku konnektort, kész?

légszállítás LEHET hogy változik mer a glacialtech azér lassabban is pörög. GOND LEHET?

gépem , remélem relatíve nem nagy fogyasztó, AMD 3200+ túlhúzva 200FSB helyett 250 -ig, egy DB

nem SLI PCI-E, 1 x SATA, 2 x IDE DVD, néha 1x IDE HDD.

olyan tanács is jó lenne hogy mi ez a harmadik, sárga vezeték némely ventinél, és hogy tudnám

logikusan átfabrikálni, hogy kipucolás után a kikerülő no name 120-as ventit is tudjam használni

de gondolom szabályozni azt nem fogom tudni mer csak 2 eres, vagy most mi van.

de legfontosabb szempont nyilván hogy halkitani szeretnék, de ha már a garanciás tápot felbontom,

el ne csesszem hogy az uj glacialtech nem hűti jól és elpukkan, annyit nem ér.

üdv!

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1553) FehérHolló válasza didyman (#1547) üzenetére


FehérHolló
veterán

A ferrit magában a térben középpontos köbös rácsszerkezetű vasat jelenti. Ennek elég sok ötvözete és vegyülete van (de a ''vegyületei'' kifejezés legtöbb esetben igazából egy vegyülettel alkotott ötvözetet jelent).

A nagyfrekis alaklmazásnak pedig nem sok köze van az örvényáramokhoz (örvényáramon töltésmozgást értek), sokkal inkább a fel és lemágneseződéshez. Nem szeretnék túlzottan belemenni az elméleti hátterébe, csak annyit említenék, hogy a mágneses térerő irányának változása miatt a ferromágnes barátunk fel- és lemágneseződik (majd ellentétes irányba ugyanez). A mágneses hiszterézis görbe által bezárt terület alapján megkaphatjuk az egy fel és lemágneseződés közötti energiaveszteséget. Minél ''kövérebb'' a görbe közti terület, annál több energia veszik kárba (és annál jobban melegedik a trafó). Tehát a ''soványabb'' hiszterézisgörbéjű anyagokat szokás nagyfrekis trafókba berakni.
Nem voltam túl precíz, de remélem érthető. :)

A válaszodat viszont köszi, az anyagfelsorolással sokat segítettél rajtam.

Különben érdekes volt laboron, amikor egy száraz fadarabot is sikerült rábírnunk mágneses tulajdonságok produkálására. :D

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1554) FehérHolló válasza FehérHolló (#1553) üzenetére


FehérHolló
veterán

Még két dolog hozzátartozik:

A ferrit különböző ötvözeteit szokás ferriteknek hívni, ami megtévesztő lehet.

A magasabb frekinél több fel és lemágneseződés van, ezért nagyon sok energia veszne kárba a ''kövér'' görbéjű anyagok alkalmazásánál.

(És nem a nagyfrekis alkalmazásnak van kevés köze az örvényáramokhoz, hanem a nagyfrekis alkalmazhatóságnak, de mindegy. :) )

Szerk: Helyesírásért meg bocsi, most nem vagyok a helyzet magaslatán.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1555) Bali1991 válasza REDeath (#1551) üzenetére


Bali1991
tag

Hát jó régen tisztíthattad ki ha ennyi por ment bele. Szerintem ha nem folyott le a nyákra a megolvadt műanyag, akkor forraszt rá az előzönek a vezetékére. Nem hiszem, hogy zárlat lenne mert ezek távol vannak egymástól és csak a műanyag olvad a benne lévő tűk nem, a műanyag ugye meg szigetel.
Nem kell új tápot venned, mert max kiszeded a ventit belőle és beleraksz egy másikat, annak a vezetékét kivezeted a többi tápkábel között és rádugod egy 3 pines alaplapi csatira és már kész is. Ha nem elég hosszú a vezeték akkor forrasztasz hozzá.
Remélem jól értettem a helyzetet, és érted, hogy mit is akarok.

(#1556) REDeath válasza Bali1991 (#1555) üzenetére


REDeath
őstag

igen jól értetted. hétfőn veszek ventit, és remélem indulni fog és nem kell a tápon kívűlről áramot vinni neki:) amúgy amióta megvan gép ne mfújtam ki tápot :D gondoltab ha nem engedik hogy belenyúlj akor a pormentességet is garantálják:DDD :F de naív voltam, mostmár tudom hogy a por bárhová bejut...

Amúgy alaplap nélkül a zöldet és egy földelést kell összekötni? ugye azok mind feketék.. csak mer volt aki valami szélső szürkéről beszélt és nem tom melyik a helyes, de én zöldre emlékszem. ha benéz ide egy tápos házigazda kérem árulja el nekem melyik az igazi. (ettől amúgy nem lesz zárlatos? terhelés nélkül? )

[Szerkesztve]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1557) Rommel6600 válasza REDeath (#1556) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ha alaplap nélkül be akarod kapcsolni akkor tényleg a világoszöld-szürke páros a nyerő.
20as csatinál a következő helyen találhatóak: egyik sorban a 3. láb, másik sorban az ellentétes oldalon a 4. láb! Persze most ez nem egyértelmű meghatározás, de majd ha a kezedben lesz a csati és látod a szineket, kiszámolhatod és megerősítést nyersz.

Igaza lett God Vazzeg-nek: így be tudtam kapcsolni a tápot, és ki tudtam próbálni a ventit.

szerk: por :((( Össze össze sem szereltem a tápot a ventillátor megzsírozása után, hanem hoztam egy porszívót és szépen kiszívattam vele azt a ''keveset''. Aztán akkor ha már itt vagyok egy porszívóval felkiáltás után kitiszitottam az egész gépet, különösen a ventiket (videokari hűtőbordája közé már nem is ment levegő...), de volt mindenütt dögivel :O

[Szerkesztve]

(#1558) LukE válasza Rommel6600 (#1557) üzenetére


LukE
veterán

zoldet barmelyik feketere.
zold+szurke osszekotozesenek mokas kovetkezmenyei lehetnek...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1559) REDeath


REDeath
őstag

Na erről beszélek :D mindenki mást mond :d és ugye megértitek hogy nem szeretném végigzongorázni a lehetőségeket :D

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1560) Csaba_20_ válasza Rommel6600 (#1557) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A színtévesztőket nálunk középiskolában kiszűrték a szakmából. A főiskolán már nem volt ilyen feltétel, csak javasolták, hogy a színtévesztők lehetőleg kerüljék ezt a pályát. Legközelebb mielőtt megnézed a kábel színeit, talán törölgesd meg. Lehet, hogy azért volt szürke a fekete, mert poros volt. De ez se sokat segít azon a tényen, hogy tudni illett volna, hogy a fekete a GND-t a zöld pedig a #PS_ON-t jelöli. Illetve, hogy nem szokás úgy megkülönböztetni elektronikában a vezetékeket, hogy
-hupikék
-óceánkék
-mélytengerikék
-csapvízkék
Az árnyalatok összetévesztéséből adódó problémákat igyekeznek kiküszöbölni, ezért általában színpárosokat alkalmaznak, ha sok jelet kell megkülönböztetni. :C :DD

(#1561) Csaba_20_ válasza REDeath (#1559) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A következő képen található #PS_ON-t kösd rövidre akármelyik GND-vel. http://www.remote.hu/modules/articles/images/tap/fotapcs.gif

Ha nem DTK tápod van, akkor egyértelműek a színjelölések. A DTK előszeretettel jelöli lilával a +3.3V-os vezetékeket, holott ellentétes a szabvánnyal.

(#1562) REDeath válasza Csaba_20_ (#1561) üzenetére


REDeath
őstag

oks kösz, többségi szavazattal, és saját emlékeim alapján ezt választom :DDD

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1563) LukE


LukE
veterán

viccrov: [link] (teljes szoveg:[link])

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1565) REDeath


REDeath
őstag

:U :F haver meg azt mondja sárga plusz fekete :O most vagyok ott hogy megbolondulok :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1566) rudi válasza REDeath (#1565) üzenetére


rudi
nagyúr

Ejj... nem az számít, hogy a haver mint mond, meg mit mondanak mások, hanem az, hogy mi van a specifikációban, szabványban. Csaba_20_ belinkelte neked azt a rohadt képet (itt van még egyszer, hogy csak kattintani kelljen [link]), ami minden haver és nagyokos állítása fölött áll. Leírta azt is, hogy egy bekapcsolásáshoz a #PS_ON-t kell összekötni bármelyik földdel (GND). Veszet azt a képet, megnézed hol a #PS_ON és hol van legalább egy föld (tökmind1 milyen a színe a helye a fontos, de a képen ott a referencia szín is), jól összekötöd és nem nyomod ide a hülyeséget! Világos voltam?! :(((

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1567) REDeath válasza rudi (#1566) üzenetére


REDeath
őstag

:U :U világos de azért amiért még nem csinltam soha ilyet és nem szeretnék kárt tenni benne, azé nem kell morcosnak lenni ;) a haver miatt meg azért lettem bizonytalan mert ő majd egy évig volt olyan helyen ahol sűrűn kellet így tesztelni hogy ment-e a táp. és ő a sárgával csinálta.... és azt ne mond hogy ez nem elbizonytalanító :DDD
na szóval thx mindenkinek, és elnézést rudi mester...amiért 100%-ig biztos akartam lenni...

szerk: a kép valóban rohadt, mivel tegnap nekem nem jött be... ma bejött, de rohadt sokat töltött.

[Szerkesztve]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1568) skylaner


skylaner
senior tag

Hello.
Olyan kérdésem lenne h új gépet akarok összerakni (pci-os gép) de DVD írómat és a HDD-met nem akarnám kidobni csak ezek PATA-sak. Az új tápokon van valami átalakító amivel meglehet oldani az áramelátásukat? VAgy mindegyiken van régi csatlakozó?
Köszi

(#1569) Safranek válasza skylaner (#1568) üzenetére


Safranek
aktív tag

Van rajtuk ''régi'' csatlakozó. ;)

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#1570) Szten Márs válasza skylaner (#1568) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Természetesen van mindegyiken a pata eszközökhöz (is) való 4 tűs csatlakozó bőven.
Btw aligha hiszem, hogy ez ''mélyvíz'' kérdés volt :U
MOD: és még meg is előztek, nem is kevéssel, pedig ennyi ideig nem is írtam ezt, szóval valami időcsapdába kerülhettem :D


[Szerkesztve]

(#1571) sharkyba


sharkyba
csendes tag

Sziasztok!

A kb. 3 éves Chieftec hpc-360-202 -es tápom a héten megadta magát. Nem vitt magával semmit, jelenleg egy 300-as codegen hajtja a masinát, úgyhogy sürgős lenne a javítása.(ha lehet)
Egyik nap még ment, másnam bekapcsolásnál már semmi. Az alaplapra (Abit nf7-ii) megy ki feszültség, mert ég a rajta található led, viszont más semmi. A táp amúgy halk ''ciccegő'' hangot ad, ha feszültség alatt van, ha lekapcsolom, ill kihúzom a tápkábelt akkor valami belülről egy turbina leállására emlékeztető hangot ad (természetesen csak kicsiben) (nem a ventije, az nem megy).
Hozzányúlni nem akarok, nem is értek hozzá, csak azt szeretném tudni, hogy valaki találkozott-e hasonlóval, és javítható-e a dolog ésszerű költségkeretek között!
Ha esetleg tudnátok mondani olyan helyet/személyt ahol/aki ezt korrekten végre is tudja hajtani, akkor ne kíméljetek. Főleg Bp. érdekelne.

Köszi!

sharkybacsi

(#1572) LukE


LukE
veterán

nem mélyvíz, de szvsz jó kép :)
[kép]
[link]
Egyebkent egy Superflower Aurora 600-as kiadasban.
A szep kulso randa alacsony hatasfokot, randa magas zajszintet takar, de kisse meglepo modon 450W @12V + 25W @3.3V/5V terheles sem zavarta.


@sharkyba -> [link] (es rossztopik! :D)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1573) stol válasza sharkyba (#1571) üzenetére


stol
addikt

BP-en, Csaba_20 & Didyman, vidéken én rendelek :D

(#1574) berenyip


berenyip
csendes tag

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok!

Már végignéztem sok infót ami a tápokról szól és még mindíg nem vagyok teljesen biztos a dolgomban.
Van egy 400W-os Q-tek tápom dual fanos. nagyon jól megy. 4 tápcsati van rajta. viszont egy olyan gépben van amiben van 2*1100 MHz-es P3-as proci egy 9200 Radeon egy hálókari, SCSi vezérlő, Tv tuner, Hangkari, 4 SCSI winchi, 2 DB IDE RACK, 1DVD olvasó és 1 DVD író.
most csak a 4 ide-es eszköz van rákötve meg azt egyik SCSI winchi egy Y táp elosztóval! ráköthetem még a másik 3-at is? és még szeretnék még egy SCSI winchi-t is a jövöben. Meddig terhelhetem a tápot? a 4 Tápcsatit meddig lehet stabilan elosztani? Kérem segítsetek! Ha másik tápot kell vennem akkor mekkorát vegyek ehhez a géphez és milyen márkályut ami elérhető áron van?

Üdv: Pilu

[Szerkesztve]

(#1575) GyuZa


GyuZa
tag

Üdv!

Problémám van a gépemmel, szerintem táppal van valami ezért ide írok. A probléma a következő: amint áram alá helyezem, a táp pillanatra bekapcsolja a gépet. Ez eddig is így volt, evvel semmi baj. De utána kb 0,2 mp-re lekapcsol, majd ismét bekapcsolja magát a gép anélkül hogy a kezem a bekapcsoló gomb közelébe ért volna. Innentől kezdve kb 2 mp-ig megy a gép, majd ismét lekapcsol és ahoz hogy megint bakapcsolhassam áramtalanítani kell gépet. Ez a folyamat jópárszor megismétlődik míg végül bekapcsolva marad a gép. Amikor legelőször kap áramot , akkor csak a felvillanás történik meg, a gombot nekem kell megnyomnom hogy bekapcsoljon. Utána kezdődik ez a ''megától bekapcsol'' üzemmód. Előfordul hogy elsőre bekapcsolva marad a gép, lehet hogy 2.-ra, de az is lehet hogy 15-ször kell kapcsolgatni... Ez a probléma azóta áll fent, mióta beraktam a gépbe egy Abit Radeon X300SE Guru videókarit és egy Pioneer 111D dvd írót. Azelőtt egy 7800gt-m volt aminek azért jóval nagyobb az energiaigénye mint egy X300SE-nek. Van valakinek vmi ötlete, hogy mi okozhatja ezt a rendkívül idegesítő problémát? Ja egyébként arra lettem figyelmes, hogy ugye a karin van egy zöld led ami világít mikor bekapcsolom a gépet. Mikor lekapcsol a gép akkor ez a led pirosra vált és nem egyből kialszik, hanem elhalványul. ( a kari ki lett próbálva mielőtt elhoztam, semmi baj nem volt a gép bekapcsolásával)

(#1576) assatum


assatum
csendes tag

Helló emberek!

Coolink 450w-os tápegységhez kérnék segítséget. Egy teszterrel kimértem a feszültségeket, minden stimmel, (volt-ra) de a Power Good (P.G.) jel 990ms-on van, azaz a gép nem indul el. Mi lehet ennek az oka? Merre induljak el? Ennek az értékét mi adja ki?
Hogy tudom ''lejjebb'' venni?

(#1577) assatum válasza GyuZa (#1575) üzenetére


assatum
csendes tag

Nincs beragadva a bekapcsoló gomb?

''Üdv!

Problémám van a gépemmel, szerintem táppal van valami ezért ide írok. A probléma a következő: amint áram alá helyezem, a táp pillanatra bekapcsolja a gépet. Ez eddig is így volt, evvel semmi baj. De utána kb 0,2 mp-re lekapcsol, majd ismét bekapcsolja magát a gép anélkül hogy a kezem a bekapcsoló gomb közelébe ért volna. Innentől kezdve kb 2 mp-ig megy a gép, majd ismét lekapcsol és ahoz hogy megint bakapcsolhassam áramtalanítani kell gépet. Ez a folyamat jópárszor megismétlődik míg végül bekapcsolva marad a gép. Amikor legelőször kap áramot , akkor csak a felvillanás történik meg, a gombot nekem kell megnyomnom hogy bekapcsoljon. Utána kezdődik ez a ''megától bekapcsol'' üzemmód. Előfordul hogy elsőre bekapcsolva marad a gép, lehet hogy 2.-ra, de az is lehet hogy 15-ször kell kapcsolgatni... Ez a probléma azóta áll fent, mióta beraktam a gépbe egy Abit Radeon X300SE Guru videókarit és egy Pioneer 111D dvd írót. Azelőtt egy 7800gt-m volt aminek azért jóval nagyobb az energiaigénye mint egy X300SE-nek. Van valakinek vmi ötlete, hogy mi okozhatja ezt a rendkívül idegesítő problémát? Ja egyébként arra lettem figyelmes, hogy ugye a karin van egy zöld led ami világít mikor bekapcsolom a gépet. Mikor lekapcsol a gép akkor ez a led pirosra vált és nem egyből kialszik, hanem elhalványul. ( a kari ki lett próbálva mielőtt elhoztam, semmi baj nem volt a gép bekapcsolásával)''


[Szerkesztve]

(#1578) rudi


rudi
nagyúr

No, srácok! Gyorsan hagyjátok abba a tápjaitok egyedi bajainak felsorolását ebben a topicban! Az ilyeneknek külön témája van [link]. Az egyedi tápbajokkal kapcsolatos hozzászólások pár napon belü törölve lesznek innen.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1579) assatum válasza rudi (#1578) üzenetére


assatum
csendes tag

Hali!

Konstruktívnak érzem kérdésem, mert nem találtam erre semmit egyéb fórumokon sem. Ha nem írtam volna bele, hogy milyen típus az enyém, akkor is moderálva lettem volna? De ha gondolod vágd ki bátran.

(#1580) Szten Márs válasza assatum (#1579) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem teljesen értem a típus hogy jön ide. A topic nem stimmel. Itt: +valami baja van a tápomnak?'' topicban [link] foglalkoznak ilyen kérdésekkel és választ is fogsz szerintem kapni. A konstruktivitással nincs baj, csak a hellyel :)

MOD: bár azt hiszem hogy a te kérdésed itt is megállja a helyét, inkább a konkrét vmi baja van a tápomnak szerintem tipusú kérdések nem ide illőek.

[Szerkesztve]

(#1581) rudi válasza assatum (#1579) üzenetére


rudi
nagyúr

Annyira nehéz átmásolni az általam linkelt topicba? Ennek a támának az első hozzászólását olvastad?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1582) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

Remélem befér ebbe a topicba a kérdésem, ha nem, akkor előre is bocsánat.

Szóval, hallottam olyan kósza híreket, hogy a Chieftec GPS sorozatú aktív PFC-s tápegységei nem működnek kváziszinuszos UPS-re kötve, mert akkumulátoros üzemre kötve túlterhelik az UPS-t, ami ennek megfelelően lekapcsol. Tudtok ezzel kapcsoaltban valami pontos információt?

Jelenleg egy APC Back-UPS RS 1500 szolgál ki 3 szervert. Gépfejlesztések miatt vettünk két új Chieftec tápot, sajnos csak GPS szériás volt, egy 400-as és 450-es. (ha kell, pontos típust is tudok mondani). Kérdeztem a cégek supportosait, ezek a válaszok:

APC support szerint ez a GPS széria hibás, csak szinuszos UPS-ekkel megy.
Chieftec support szerint viszont ezek a tápok jók, csak legalább 1100VA-es Line-interactive UPS kell ehhez a két táphoz.

A szakikat kérdezném, mi az igazság? Tudtok segíteni? Valószínűleg ehhez a két új géphez veszünk egy új UPS-t, az lenne a kérdés, milyet vegyünk? Jó lesz egy kváziszinuszos Line-interaktív, vagy kell a szinuszos?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1583) stol válasza _Petya_ (#1582) üzenetére


stol
addikt

Szinuszos kimenetű APC SMAR kell hozzá.
Az APC mondatai közelítenek az igazsághoz, de a GPS sorozat, nem hibás, csak háklis.

(#1584) arpeen2


arpeen2
senior tag

Mivel az ''egyszerű'' topicban nem tudott senki sem hozzászólni bedobom a mélyvízbe :) hátha itt valaki majd megmondja az okosat.

[link]

(#1585) _Petya_ válasza stol (#1583) üzenetére


_Petya_
őstag

Üdv!

Akkor valószínűleg kicseréljük a tápokat, mert nincs keret egy 1500-as Smart-ra. Milyen tápot tudnál ajánlani, ami Back-UPS-el is megy, és azért nem gagyi?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1586) Almosito válasza _Petya_ (#1585) üzenetére


Almosito
tag

Válasszatok egy passzív PFCs tápot, pl [link]
De ez a kérdés már inkább ide tartozik: [link], bővebben ott...


[Szerkesztve]

(#1587) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Hi
Tom h nem de a mélyvízbe kéne írnom a kérdésem (sry) , elég láma vok a témába.
A tápomba van 2db nagy fém , amiről feltételezem h a hűtéshez kell , azt nem értem hogy ez mér van egyenként 3 csavarral rögzítve , így mit hűtenek? :F
Ezt ki lehet cserélni vmi másra , mer túl nagyok és nem fér venti a tápba? :F
Sajnos digitális fényképezőm nincs így csak körülrni tom a problémám.

(#1588) rudi válasza Blackhole13 (#1587) üzenetére


rudi
nagyúr

Egyrészt van ilyenre külön topic, az a címe, hogy ''Valami baja van a tápomnak'' és folyamatosan linkelgetem a hozzád hasonlóknak, csak vissza kellene olvasnod pár hozzászólásnyit. Másodszor, a kérdésed jó szerencsétlen. Ha volt ott venit, akkor azt ki kell hogy lehessen cserélni egy másikra, ugyanakkorára. Ha nem volt ott venti, vagy nem volyan venti volt ott, meg úgy általában is. Jobb lenne nem nyúkálni meg cserélgetni a tápban csak úgy.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1589) Blackhole13 válasza rudi (#1588) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Bocs valóban lusta voltam és nem volt pontos a megfogalmazásom.
Jah és plusz egy venti kéne még h 5 voltra köthessem de mégis jól szellőzön.


Amugy meg tudom jól h rossz helyre rtam ezért kértem bocsánatot már az elején!

[Szerkesztve]

(#1590) donzoli


donzoli
aktív tag

Sziasztok!
Sikerült szert tennem egy ilyen tápra: [link]
csak nem értek néhány dolgot a leírásában, hogy mit jelent pl:

-Vacuum-impregnated transformer
-100% burn-in under high ambient temperature (50°C)
-100% Hi-pot tested

nem tudom, hogy jó vétel volt-e mert sehol nem találtam ilyet árlistában, mennyibe fájhat egy ilyen?

a feszültségek nagyon jók kimértem műszerrel és halk is.. valódi megváltás a q-tec ''650W''-oshoz képest

(#1591) Quentin Ruby válasza donzoli (#1590) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

az fsp tápjával csak jól járhatsz:)

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1592) _Petya_ válasza stol (#1583) üzenetére


_Petya_
őstag

Üdv!

Kirpóbáltam a tápokat azzal a bizonyos Back-UPS-el. Nem kapcsol ki az UPS, csak akkumulátoros üzemben nagyon csúnya hangot (kb. mintha valami bogár zümmögne benne) adnak a tápok, de működnek. Ez azt jelenti, hogy használhatom így, vagy ez veszélyes?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1593) Riga


Riga
csendes tag

Sikerült egy 350W-os Mercury tápot kicsit feljavítani...
Előzmények: A64-es 3000+os konfig két vinyóval, két optikai meghajtóval, firewire kártyával, geforce 7600gt vga-val (9600Xt lett cserélve). Tünetek: 3d alkalmazások futtatásakor hallhatóan csökkent a ventilátorok fordulata, alkalomszerű újraindulások. Multiméterrel mérve az 5v-os és 3,3v-os ágak feszültsége rendben alapon és terhelten is, azonban a 12v-os ág már terheletlenül is (táp kiépítve ps-on-t testelve) csak 11,85v, terhelés alatt pedig egész 11,5v-ig leesik.
A végrehajtott javítások:
- bemeneti elkók cseréje 330uf/200v 2db cseréje 470uf/200v (680mikrósat akartam, de nem fért el)
- kimeneti puffer elkók cseréje +5V-ág és 3,3V ág 1000uf/10v mellé (volt üres hely) 1-1 3300uf/10v low ESR, +12V ág 1000uF/16v cseréje 3300uf/35v low ESR (jó nagy, de csak ilyet kaptam a LOMEX-nél de szorítottam neki helyet)
- 12V ágban kimeneti dióda pár csere CTPR3002 volt (gagyi lemezzel összefogott két különálló diódából) 20A-os közös tokozású hűtőfüles teljesítmény diódára.

Eredmény: A 12V-os ág feszültsége helyre állt 12,25-12,35V között terheléstől függően.
A kimenő diódák típusjelei 5V-LT5231, 3,3V-LT5229, 12V-2xCTPR3002(volt).
A google-on nem találtam hozzájuk adatlapot. Aki tudja az adataikat elsősorban a terhelhetőséget az segítsen. Előre is köszi

(#1594) optikus


optikus
senior tag

Kivancsi lennek hogy ezt a topicot miert nem zaroljak hisz van olyan veszelyes mint a 600ft-os, siralmas ez az erobol moderalas :F

Buy books not gear.

(#1595) rudi válasza optikus (#1594) üzenetére


rudi
nagyúr

Olvasd el a topic első hozzászólását.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1596) didyman válasza optikus (#1594) üzenetére


didyman
őstag

Mondd, kedves Optikus, láttál-e már itt bármiféle sarkallást hasonló átalakítások elvégzésére, buzdításra, vagy egyéb, hozzászólásod alapjául szolgáló felvetésre? Ha igen, úgy légyszíves linkeld ide.
Remélem, különbséget tudsz tenni életveszélyes átalakításra ösztönző megnyilvánulás és tényfeltáró, objekítv elemzés között..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1597) optikus válasza didyman (#1596) üzenetére


optikus
senior tag

Pl. #1593 alapjan barki azt hihetno, hogy fog egy pakat oszt majd cserelgeti az elkokat, de gondolom az nem eletveszely mikor kilovi a szemit a forditva behegesztett cucc...

Buy books not gear.

(#1598) didyman válasza optikus (#1597) üzenetére


didyman
őstag

Azt hiszem, nem érted meg a dolog lényegét. Egy tényfeltéró, objektív elemzés és egy tapasztalat megvitatása nem egészen egykalap a ''600Ft-ért Zen-t otthon, házilag'' jellegű megnyilvánulással.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1599) _Petya_


_Petya_
őstag

#1592-re valaki?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1600) didyman válasza _Petya_ (#1599) üzenetére


didyman
őstag

Az UPS önmagában is ad ki ilyen hangot-ebben az esetben eznormális, de ha teher nélkülsokkal halkabb, akkor az gyanús.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.