Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) stol válasza gedikart (#1945) üzenetére


stol
addikt

A táp hidegindítása, a bemeneti pufferkondérok töltése miatt kW-os nagyságrendre is rúghat pár ms-ig.

(#1952) stol válasza Dj Ready (#1946) üzenetére


stol
addikt

Akinek nincs +5 ezre a 150ezer mellé, az megérdemli.
A napi statisztikát is különben le kell fosni nem? :DDD :W

(#1953) Csaba_20_ válasza Dj Ready (#1946) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A 480W-os Codegen valójában egy HPC-360-as Sirtec tápegység. Ami sokkal jobb színvonalat képvisel, mint a többi Codegen táp. A Mercury táp pedig ténylegesen egy hulladék. Örülök, hogy nálad kifogástalanul ment, de ez nem fogja megnyugtatni azokat, akiknél meg nem. Ha nem haragszol, egy elektronikailag fos kialakítást akkor se fogok senkinek se ajánlani, ha nálad tökéltesen ment. Majd ha egy műszerész szemével nézed az általad most favorizált tápegységeket, akkor meg fog változni a véleményed. Addig pedig hagyd meg a szakembereknek, hogy minősítsék a tápegységeket! Köszönjük!

(#1954) didyman válasza Dj Ready (#1946) üzenetére


didyman
őstag

Köszönjük. Majd értesítünk.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1955) didyman


didyman
őstag

Emlékeztek, kollegák, korábban értekeztünk arról, hogy a 3,3/5V-ot még vajon miért állítják elő egytt a 12-vel közösen. Van most itt egy passzív táp Zollkától, amelyikben az elgondolás visszaköszön. 3db 12V-os ág van és ezekből kettőből előállítanak egy kapcsolóüzemű elektronikával 5 és 3,3V-ot. Így az egyes ágak terhelésfüggő stabilitásproblémája megszűnt, csak 12V-os ágak vannak, a kapcsolóüzemű stabilizátorok hatásfoka pedig 90% felett van jóval.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1956) vedini


vedini
őstag

sziasztok

elkérkezett az idő, hogy a tápomba kicseréljem a ventit, kívülről gumicsavarokkal van rögzítve, de búg, gondolom a végét járhatja
szóval elvileg automatikus fordulatszám szabályzós a tápom (Bluestorm FSP-500), és megnéztem 0.45A-es venti van benne:
[link]
szerintetek milyen venire cseréljem ki?

1. teljesen mindegy
2. azonos légszállításúra (amit nem tudok mennyit szállíthat)
3. 0.45A-re (általában kevesebb amperosokat ismerek)

természetesen minél halkabb ventit akarok, mert este teljesen passzívba megy a gép


[Szerkesztve]

workworkwork...

(#1957) edipqe


edipqe
senior tag

hali!
nekem enermax liberty 500W-os tápom van és van rajta 1 db 3 pin-es kivezetés amire 2 kábel megy csak ki a tápból?
igaz az hogy erre egy fesz mérőt lehet rákötni? nem kaptam hozzá magyar leírást, az angol meg nem írja hogy mi a kutya az a vezeték.
ha igen hol lehet olyat kapni, mert sehol se találok köszönöm.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#1958) edipqe válasza Dj Ready (#1946) üzenetére


edipqe
senior tag

lol
5 év alatt 4 codegen tápot ettem meg.
no komment.
jah és 1 db 6800 ast gyílkolt le mert túlfeszt engedett át
egy másik kodegányám meg elszisszent a gari lejárta után és alaplapot meg egy másik 6800 at vitt magával.
:))
bátraké a szerencse, vegyél csak kodegent.
most untam rá a kodegenre.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#1959) vedini válasza edipqe (#1958) üzenetére


vedini
őstag

egy codegennyt és is elhasználtam, 1 hétig bírta, aztán vettem egy 100w-tal nagyobbat, az sokáig elment (400w), xp2100 procival meg dzsíforsz 4200-essel, nagyobb gépet nem kötnék codegennyre :), bár ez már sok-sok éve volt, lehet azóta már összekapták magukat

workworkwork...

(#1960) rudi válasza didyman (#1955) üzenetére


rudi
nagyúr

Milyen tápról van szó?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1961) vedini válasza rudi (#1960) üzenetére


vedini
őstag

talán egy antec phantom 500-as ;)

workworkwork...

(#1962) OC válasza vedini (#1961) üzenetére


OC
őstag

Hozzátenném, hogy nem a sima Antec-féle, hanem az Innovatek által átgányolt verzió. Bár a fentebb feszegetett téma szempontjából ez nem fontos.

(#1963) nolika


nolika
aktív tag

egy egszerű kérdés:
+12V és a +5V-ot tudom sorbakötni, hogy megkapjak 17V-ot?Ha lehetséges, meik GND-t kössem sorba?!

(#1964) Chaser válasza Dj Ready (#1946) üzenetére


Chaser
titán

Az hogy neked mákod volt, nem jelent semmit:) 2 kezemen nem tudom megszámolni, hány gépet láttam, amit kódgány vitt el, vagy hány gépet ''mentettem meg'', amit majdnem elvitt:) Lehet régen luxus volt egy tápegység, mára már rég nem az. Nálunk helyi kiskerben bruttó 5kért árulják a 400-as kódgányt, és bruttó 6500ért a 350-es FSP-PNF-et..na ez a táp sztem bőven elég mindenhez, persze aki 10 vinyót akar használni az vegyen redundáns tápot:D Szóval aki megteheti, hogy 5k-t kiadjon egy dobozért, valszeg azt is megteheti, hogy 6.5k-t kiadjon egy tápért..netes boltokban is lehet kapni ilyen áron, szóval bárki számára hozzáférhető:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1965) Csaba_20_ válasza nolika (#1963) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem lehetséges, ne is próbálkozz!

(#1969) tibi022


tibi022
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket/véleményeteket szeretnem kérni.
Vettem egy 350w-os FSP tápegységet, amellyel egy core 2 duo rendszert szeretnék madj üzemeltetni. Szerintetek ez elég lesz a gépnek, vagy kellene egy 400w-os? Valszeg (jóval)később majd sli vagy crossfire-ben járatom a cuccot.
Ezek a táp adatai:

Output Voltage...Min. load......Max. load..... Load Reg...........Ripple & Noise
+3.3V..........0.5A..............22.0A........&plusmin;5%........50mV P-P
+5V.............0.3A..............21.0A........&plusmin;5%........50mV P-P
+12V1.........1.0A..............18.0A.........&plusmin;5%......120mV P-P
+12V2.........1.0A..............16.0A.........&plusmin;5%......120mV P-P
-12V............0.0A.............. 0.3A..........&plusmin;10%....120mV P-P
+5Vsb.........0.0A.............. 2.0A...........&plusmin;5%..... 50mV P-P

+3.3V&+5V total output shall not exceed 130 Watts.
+12V1&+12V2 total output shall not exceed 300 Watts.

High efficiency over 70%
Over-voltage protection
Over-current protection
Short-circuit protection
Approved by UL, CSA, TUV, NEMKO, CB & CE
Internal 12 cm fan
MTBF: 100K hours at 25°C

Köszi a válaszokat!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1970) OC válasza tibi022 (#1969) üzenetére


OC
őstag

Ugyan olvasd már el azt a rohadt első h.sz.-t:[link]
Aztán csinálj egy ilyet: :W vagy akár többet is.
Aztán attól függetlneül, hogy már megvan a tápod goto:[link], mert ez nem éppem mélyvizes téma.

(#1971) tibi022 válasza OC (#1970) üzenetére


tibi022
csendes tag

Bírom az ilyen embereket amúgy amikor tápról van szó de azért fel vannak háborodva hogy úristen mekkora bűnt követtem el ahellyett, hogy inkább leírná a véleményét legalább 1 mondatban. Ez a sok segítőkész ember... :((

[Szerkesztve]

(#1972) rudi válasza tibi022 (#1971) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát igen, ez a sok mindenféle ember... képzeld vannak olyanok is akik belerondítanak egy szakmai topicba a sekélyes kérdésükkel, nem veszik a fáradtságot a kereső használatához. No, az ilyeneknek elvből nem szabad válaszolni, mert még jobban elszemtelenednek. Keressék csak meg szépen a kérdésük helyét...

Légy szíves, itt kérdezz [link] - rend a lelke mindennek.

Ez a hosszászólás a hozzá tartozókkal együtt pár napon belül törölve lesz, ugyanis témája nem kapcsolódi a topichoz - lásd első hozzászólás [link]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1973) OC válasza rudi (#1972) üzenetére


OC
őstag

Bocsi, de ott szvsz ne kérdezzen! :F

(#1974) rudi válasza OC (#1973) üzenetére


rudi
nagyúr

Akkor meg pláne! Persze friss júzereknek nem egyértelmű a kereső. Feldobom majd a programozóknak, hogy csak akkor lehessen regelni új felhasználót, ha ötször begépeli a júzer, hogy ''használom a keresőt; először keresek, aztán kérdezek'' :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1975) Szten Márs válasza rudi (#1974) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Sztem OC arra célzott, hogy ugyanezt a topicot linkelted be, hogy ott kérdezzen, nyilván véletlenül.

Izé... én kérek elnézést :DDD

(#1976) OC válasza Szten Márs (#1975) üzenetére


OC
őstag

Igen arra. :DDD

(#1977) nolika


nolika
aktív tag

Halisztok!
Lenne egy kis kérdésem:
Akarok egy 2x20w-os erőlködőt a gépembe. Szó szerint a gépbe. Szval, arra gondoltam, h a gép +12 v feszt adnák neki, a gépből. A konfigom nem erős nem fogyaszt órdináré wattokat
(Sempron 2800+ @ 2,13Ghz Palermo magos S754 sempi+9250 videokar, 160GB samsunk winyó+DVDíró és olvasó). 300w-os Codegány tápom van, igaz, nem a legszuperebb...Nah és a 12V-os ágról lecsippenthetek 4A-t szerintetek?Raknák be áramkorlátozó ellenálásokat, nagy teljesítményűeket :))

(#1978) Csaba_20_ válasza nolika (#1977) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Egyszerű teljesítményképlettel belátható(P=U^2/R), hogy 12V-ról nem fogsz tudni 2x20W-os erősítőt előállítani, hacsak nem tartalmaz az erősítő DC/DC konvertert. Ugyebár nincs a gépben +-12V, illetve a minuszos ág nem terhelhető kellőképpen. Tehát 12V lehet p-p a feszültség, ami +-6V-ot jelent. Ebből effektív max. 6V/gyök(2) feszültséget tudsz felhasználni. Általában a hangszórók 4, vagy 8 ohmosak. Codegen táppal a műveletet amúgy sem erőltetném. A 4A is elég kevés becslésnek tűnik, hacsak nem D osztályú végfokról beszélünk. Mert 12V*4A=48W-ból ha 40W-ot le szeretnél adni, akkor ahhoz 83%-os hatásfok szükséges. Ezt pedig már a szükséges DC/DC konverter is felemészti.

(#1979) stol válasza nolika (#1977) üzenetére


stol
addikt

Hi!

Ha félévesnél idősebb a lapod, akkor 3x-HT, 300FSB, 200MHz-D-RAM frekin próbáld ki.
2,4GHz-en kell mennie csont nélkül alapfeszen :D
Nekem is úgy hasít ősidők óta.

(#1980) didyman válasza Csaba_20_ (#1978) üzenetére


didyman
őstag

BTL-ben hídkapcsolva olyan szőrénszál a dolog, de ezeket az adatokat mindig 14,4V-ra adják meg.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1988) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

400W-os 12 cm fan-os tápom van. Megoldható, hogy olyan helyzetben rakom be a házba, hogy a ventilátor felfele néz és nem alul van? A ház tetejétől 3-4 cm hely van még, bőven tudna levegőzni. Így nem kapná meg a prociventi meleg levegőjét.

(#1989) Csaba_20_ válasza VINIKOR (#1988) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ez nem ebbe a témába való.

(#1990) misi2096


misi2096
csendes tag

Helló!
Meghalt a tápom, de mitől?

Két hete még ment a gép (napi 15 órát) és két napja már nem lehetett bekapcsolni, csak a merevlemez visszajelző piros LED villan fel amikor be akarom kapcsolni.

Egy ideje elkezdett érdekesen viselkedni a gép, nem tudom hogy ezeknek van-e valami köze a táphoz, de hátha segít:
1. Bármilyen USB2-s eszközt dugok rá a gépház front paneljára, a Win XP (de a frissen telepített Vista is) azt írja ki hogy az eszköz gyorsabb működésre is képes.
Kiegészítés képpen: nem nyúltam BIOS-hoz már egy éve; a házat sem nyitottam ki egy éve és biztosan tudom hogy USB2-s controllerhez van kötve a front panel csatlakozója (tehát USB2-s sebességgel is ment mindig)!

2. Az utóbbi időben a DPC (ez már a Windows-os környezetben, a process explorer-el) folyton 20-30% -ot szedett a CPU-ról. Ami szintén nem volt eddig. Driver-ek nem voltak piszkálva, és hardver változás sem volt!

Most szétszedtem a tápot (Comador LC-B350ATX), de semmi égett nincs, az olvadó biztosíték rendben van, szemmel nem látok semmi hibát.

Eztán ma betettem egy 300W-s tápot és tegnap lekapcsolt az is. Pörgött egy darabig a CPU ventillátora magas fordulatszámon, de nem értettem miért, mert nem csináltam semmit a gépen. Most csak a zöld visszajelző fény világít folyamatosan, de semmi sem pörög fel (gondolom a 3,3V megy, de az 5V és a 12V -s vezetékeken nem jön az áram).

Tehát ma már 2 táppal vagyok szegényebb....vlmi ötlet mi lehet a gond?? Vagy hogyan keressek hibát?

Ja és a gép konfigja:
1x P4 - 3GHz
1x SATA HDD
1x Floppy
1x ODD
1x GeForce 6600GT (PCI-Ex)
1x Firewire (PCI)
1x Lifeview TV tuner
1x P4-es ventillátor (nem tudom milyen márka)
1x 512MB RAM (533MHz)

''I want it all, and I want it now!'' - Queen

(#1991) stol válasza misi2096 (#1990) üzenetére


stol
addikt

És lehet egy géppel is szegényebb vagy.
Az elsőnek valszeg a 12V-os diódahídja ment zárlatba, a másik meg megszaladt.

(#1992) misi2096 válasza stol (#1991) üzenetére


misi2096
csendes tag

Hát nem tudom letesztelni hogy elszállt-e a gépmert ''kifogytam'' a tápokból....holnap beszélek a szervízzel ahol vettem a gépet. De újabb ötletek is jöhetnek!

''I want it all, and I want it now!'' - Queen

(#1993) misi2096 válasza stol (#1991) üzenetére


misi2096
csendes tag

Hogy néz ki a 12V-s diódahíd? Vagyhát hogyan tudom beazonosítani?

''I want it all, and I want it now!'' - Queen

(#1994) stol válasza misi2096 (#1992) üzenetére


stol
addikt

Eddig se táppal ment a géped :DDD
Mi Over Suply-nak, vagy csak ''Duplawé''-nek hívjuk ezeket a sokszázwattos dobozokat. ;)

(#1995) stol válasza misi2096 (#1993) üzenetére


stol
addikt

Milyen műszaki szinten vagy elektronikában?

(#1996) misi2096 válasza stol (#1995) üzenetére


misi2096
csendes tag

Hát kezdő szintű vagyok :)

''I want it all, and I want it now!'' - Queen

(#1997) stol válasza misi2096 (#1996) üzenetére


stol
addikt

Akkor saját és környezeted, valamint vagyonvédelmi érdekedben nem árulom el :D
Különben is csak megfelelő eszközökkel, megfelelő alkatrészekre cserélhető.

(#1998) misi2096 válasza stol (#1997) üzenetére


misi2096
csendes tag

Okés, akkor biztos hogy újat kell vennem. Ki is néztem egy Coolink CP-4012P-eset 11 ezerért.

Megéri javíttatni a mostanikat? Vagy kukába velük?

''I want it all, and I want it now!'' - Queen

(#1999) stol válasza misi2096 (#1998) üzenetére


stol
addikt

Inkább FSP 350 PNF-et, 7 ezerért ;)
A ''400''-as Coolink amúgy is 350W-os, nomeg púposodásra hajlamos kondikkal van tele.
A 350-es FSP, meg kissé nagyobb konfigokkal is lazán elvan:[link] alsó szekció...

Javítás: Gazdaságosan nem javíthatóak. Továbbá a géped biztonsága érdekében sem javasolom.

[Szerkesztve]

(#2000) misi2096 válasza stol (#1999) üzenetére


misi2096
csendes tag

Köszi a segítséget!

''I want it all, and I want it now!'' - Queen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.