Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) fasyrt


fasyrt
őstag

Szorri, hogy felkavarom a (mély)vizet, de valaki regulázza meg az alábbi fiatal tagunkat: [link]
Sajnos elektromosságtanból nem vagyok még valami jó. :B

(#1702) Eagle16


Eagle16
addikt

Hy! Múltkor Everest Ultimate nevű progival megnéztem a volt értékeket, mindegyik rendben volt(5%-os tűréshatáron belül), de a +5 voltnál 5.7-et jelzett!Ez nagy baj lehet?Vagy egyáltalán érdemes hinni az ilyen szoftveres mérőknek???

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1704) didyman válasza Eagle16 (#1702) üzenetére


didyman
őstag

Nem.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1712) Vamp


Vamp
senior tag

Régebbi LCD monitorokba jellemzően milyen tápokat heggesztettek bele? Ezek kb mennyi ideig működnek kiszáradás stb. nélkül?

(#1713) LeC


LeC
addikt

lehet láma kérdés, és az is lehet hogy volt már róla szó, de nem találtam.

Szval hogyan kapcsolok be egy tápot, anélkül hogy rákötném egy alaplapra?
Tehát hogy forogjon benne a venti, ugy menjen mintha rá lenne kötve egy alaplapra.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#1714) stol válasza LeC (#1713) üzenetére


stol
addikt

(#1715) !Overdose! válasza Storung (#1693) üzenetére


!Overdose!
őstag

A Zalman OP-1 is belemegy és azt még olcsóbban megkapod!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1716) LeC válasza stol (#1714) üzenetére


LeC
addikt

thx a linket

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#1717) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

haly
nekem az a problémám lenne h egy 550W-os FSP server tápom van ami egy darab 8 centi ventivel rendelkezik. nekem sajnos hangos. az lenne a kérdésem h ha kicserélném azzal keletkezne akármi baj is a tápba? szoal simán ki lehet ilyesmit cserélni benne vagy hozzá se nyúljak? gari nem érdekes....

(#1718) szeva000 válasza B@bL3ve5 (#1717) üzenetére


szeva000
addikt

Ez a táp lenne az??? :) (FSP550-60PLN)
Nekem ez van,én is hangosnak találom csak nemtoom én se mennyi a légszállítása és melyik az a venti amelyik csendesebb lenne.Amúgy már régen kirepítettem volna.

Úgyhogy ha valaki tud segíteni,énis megköszönném.

(#1719) B@bL3ve5 válasza szeva000 (#1718) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

hát egy szép Noctua ventit raknék bele :) az mindennél halkabb...olcsóbb mint egy új táp..ha már nem tudom eladni akkor átalakítom magamnak :)

(#1720) B@bL3ve5 válasza szeva000 (#1718) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

látom még az alaplapunk is majdnem ugyanaz :DDD nekem Plus van beeeee :P :DDD :)

(#1721) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Hálohá! Benyomtam a speedfant, mondom megnézem mi a helyzet a 12 voltal, mindig érdekelt, mióta megvan a táp. Na nyomtam egy kicsit zene mellett a carbonnal, proci 100%on, gondolom a v.kártya is, és a 12V 11.8 és 12.05 között ingadozik. Ami szemetszurt, hogy terhelésnél, a jel, 11.9 volthoz sürüsödik (11.95 és 11.8-85 között ingadozik), ritkább és apróbb 11.8 és 12.0 kitérésekkel. Mikor nincs terhelés, 12.0 volt-ra sürüsödik a jel, majdnem folyamatos, +0.05 volt-ot és -0.1 volt-ott tér ki.
Ez rossz? Vagy vészmadár lennék?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1722) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Mi lenne, ha előbb elolvasnátok, hogy hova írjákok a hozzászólásaitokat? Talán akkor nem f*snátok tele szeméttel? Tetszik, nem tetszik, csak azért nem válaszolok az ilyen kérdésekre, mert nem ide valóak. ;]

(#1723) gordonfreemN válasza Csaba_20_ (#1722) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ha ezt nekem irtad, akkor nem tudom, hogy mi a büdös franchoz van köze, annak ami a tápból jön ki, ha nem a tápokról szóló mélyvízhez??? Tudod te mit jelent a mélyvíz? Na mind1, irok a moddingba, hátha én tudom russzul ezeket a kifejezéseket.:)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1724) didyman válasza gordonfreemN (#1723) üzenetére


didyman
őstag

Idézem neked a legelső hozzászólásból a lényeget, ami remélem, segít megérteni:

Tápvásárlással kapcsolatos kérdéseket ide várjuk [link]
Akinek egyedi, hibás, vagy gyanús tápja van, az ide [link] írjon.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1725) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

és ha beírja egy olyan helyre ahova ez a kérdés való akkor segítessz neki...de mivel ide írta be előbb szarsz rá h válaszolj neki..aham..értem. szép hozzáállás..gratula

(#1726) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

olvasd el a házigazda irományát : ''Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai valamint magánvéleményüket ebben a témában kevésbé járatok fórumtársaikkal.''[/U

(#1727) rudi válasza B@bL3ve5 (#1725) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, pontosan ez a helyzet. A fórum igyekszik nem csak csevegőhely lennei, ahol türelmetlen, lusta embereknek 1001-edszer is elmondják ugyanarra a kérdésre a választ, hanem olyan szakmai tudástárrá próbál válni, amihez bátran nyúlhatnak komolyabb (de egyszerűbb) probléma esetén is. Éppen ezért van általános tápajánló, általános táphibákkal foglalkozó és általános mélyvíz topik, és ezért van egyes tápoktan saját topicja is. Legyünk tisztelettel azok iránt, akik itt segítő szándékkal próbálják megosztani velünk a tudásukat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1728) rudi válasza gordonfreemN (#1723) üzenetére


rudi
nagyúr

Megnyugtatlak, Te tudtad rosszul. Olyan távol állsz a tápos mélyvíztől mint a kígyó a hárfázástól. Három ''apróság''
- a szabvány szereint a tápok feszültségértékei +/- 5%-ban eltérhetnek
- a szoftveres feszültséginformációk, amiket a BIOS vagy Speedfan vagy ilyenek adnak semmire sem jók, egy filléres elektronika méri őket
- direkt van egy külön topic egyedi tápbajokra

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1729) didyman válasza B@bL3ve5 (#1726) üzenetére


didyman
őstag

Aha. És éppen te volnál az egyik, aki után ismét takarítani kellene az értékes, és idevágó, ventilátorral és alaplappal foglalkozó hozzászólásokat. Olvasd el tovább azt az első hozzászólást, könnyű kiragadni egy részt és azon lovagolni, de a hozzászólás ennél többről szól. Olvasd végig, remélem, megérted. Ez itt nem egy zárt kiskávézó a guruknak, hanem a mai, általános kérdésektől kissé elrugaszkodó terület, ahol mélyebb dolgokkal, működési elvekkel, a jövő PC-s tápgységeivel, és elméleti kérdésekkel foglalkozunk, nem azzal, hogy mire érdemes cserélni egy kerepelő ventit, vagy miért mutat a speedfan az egyik ágon 3 századdal kevesebbet teher alatt. És ebbe ugyanúgy bárki beszéllhat, kérdezhet, beszélhet, szívesen válaszolunk érdekes, értékes kérdésekre, de olyanokra nem, amelyekre körülbelül pár másodperc intenzív kereséssel akár maga is választ kaphat, vagy amelynek megvan a maga jól kigondolt helye.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1730) rudi


rudi
nagyúr

No, feleim! Itt volt/van a kilowattos csoda a jobbik fajtából: Enermax Galaxy

1. kép [link] – a komplett bél. Alap ugye a két főtrafó. Ezek mennyire független táprészeket jelentenek? A normál tápokhoz képest rengeteg a tekercs is. Gondolom, ezek a két főtrafó és a több kimeneti ág miatt vannak többen. A tápnak vannak fix és moduláris vezetékei. Szerintetek lehet az, hogy az egyik főtrafó a fixeket (alaplap, két PCIe, 3-3 IDE és SATA) a másik a többieket (két PCIe, baromi sok IDE és SATA) szolgálja ki?

2. kép [link] – bemeneti oldal. A két bemeneti kondi nem tűnt túlzottan extrának, 85 fokos Rubyconok [link]. Előttük a kis panelen [link] egy LM393 és egy PFC vezérlő [link] – „nagy” meglepetés.

3. kép [link] és [link]. Aszongya EMI filter 125/250 V 15A. Ez a teljes EMI szűrő?

4. kép [link] – kicsit tisztábban a két főtrafó. Rettenetesen nem fértem hozzá a NYÁK-hoz. Nem csak hogy 1000 wattos, de jól tele is van pakolva, bordák is emberesek. Jobbra a légterelőnek mi értelme lehet? Felteszem, ami alatta van, az a készenléti táp [link]. Mellette van ez a kis áramkör is [link]. Azon milyen IC lehet, és mire szolgál? Nem találtam tápot, ami a PFC-t hajtaná.

5. kép [link] - moduláris panel. Nekem elég fércnek tűnik jobbra az a két ellenállás.


6. kép [link] – kimeneti oldal egyik adag kondija. Bordától elég messze, de ráragasztva a tekercsekre. A másik adag [link]. És a soklábas a NYÁK-on [link]. A kondi mögött a 2x4 lábú az LM393 volt a nagyobbikat viszont nem találom a neten. Felteszem védelmi berendezés. A kimeneti borda tövébe is került kondi, jó fülledt helyre [link]

Amúgy atomstabil volt. A táptesztes konfig bedrótozásához elég volt a fix kábeleket használni és még ki is maradt három SATA. Annyi modular kábel van hozzá, hogy a Mount Everestet meg lehetne velük mászni :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1731) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Hát most erre mit irjak, mert valamit fogok! Részben igazatok van, részben! De ennyire neveletlen nem lehet valaki, hogy azért sem!!! Mind1. Nem kértem tőle, hogy válaszoljon, akkor miért idegesítette fel magát? Más kérdés, hogy honnan a fészkes fenéből tudjam, valaki valahol, már feltette ugyanezt a kérdést? És bogarásszak végig 3000oldalt, mikor ti egy másodperc alatt válaszoltok? Kérdem én ha valakinek van adott alaplapja, meg adott processzora, és gyanakszik, hogy a lappal van a probléma, de elmondja a lapos topicba hogy ezt és ezt csinálja a proci, akkor elküldik, hogy itt csak lapokról lehet szó??? De ismétlem részbenn igazatok van!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1732) rudi válasza gordonfreemN (#1731) üzenetére


rudi
nagyúr

Kereső esetleg? Valami baja van a tápomnak topic esetleg?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1733) gordonfreemN válasza rudi (#1732) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jól van, nme veszekedni, vagy vitatkozni akarok! És a fórum nem is arra való! Egyébként felfogtam elsőre, nem is nyaggattam senkit, hogy árulja el. Azért remélem ha mélyvizes kérdésem lesz, azért még válaszoltok!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1734) didyman válasza rudi (#1730) üzenetére


didyman
őstag

1: Valószínűleg van egy trafó 3,3-5-12V-oknak és egy teljesen önálló a többi 12V-nak. Ezeknek akár lehet közös a vezérlése is, áramváltókkal össze lehet hozni. A felosztás ilyen módon elképzelhető, de ehhez panel szinten kellene végre látnunk egy ilyen rettenetet.

2. A két bemeneti kondi frankó Rubycon, jobb nem is lehetne :) 85 fok, sebaj, a Teapo 105 fokos kondija nem bír ennyit, mint ez.

3. Az EMI nem csak ez, hanem a panelen az egyébként igen látványosan helyhiányos módon odahajtogatott két kisebb tekercs és a közöttük ékelődött kondik a két egyenirányító híd körül szó szerint (középtájon az a nagyobb tekercs az aktív PFC munkaeszköze).

4. A légterelő levegőt terel kicsit a trafó köré, a készenlétinek meg nincs melege. Érdekes, hogy egy árammódú PWM-et raktak ide, egy jó régi UC3842-t és nem valami egybe-megoldást, így sokkal több helyet foglal és a hatásfoka sem olyan jó, bár készenléti oldalon ennek kevés a jelentősége.

5. Az is :D Hát még az a dióda ott balra. Előteher, kis gyári utómunka. Van ez így :D

6. Na erről ismerni meg az Enermax belet: Jen Pan kondik, a jól bevált TUL széria Egy időben volt ezekből is púpos, de azóta semmi gond velük. Jó látni nagy kapacitásokat a szekunder oldalon. A nagy IC valami komplett anlage vezérlő lesz, jó az, működjön. A primer kapcsolókör érdekes lehet még. Az az egy kondi a borda alatt tényleg hülye helyen van.


Köszönjük, szép képek! :R

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1735) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#1733) üzenetére


gordonfreemN
addikt

fel lehet ismerni valahonnan a delta belsőt?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1736) didyman válasza gordonfreemN (#1735) üzenetére


didyman
őstag

http://prohardver.hu/html/haz/asus_atlas_psu/450_inside_b.jpg

A trafók elhelyezkedését és a táp jobb felső részén látható kicsi panelt a 3 potméterrel jegyezd meg, a jelenleg kapható GPS-ek mind ilyenek.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1737) -!DogG!-


-!DogG!-
csendes tag

Sziasztok!

Jobb helyet nem találtam a kérdéshez:
Eddig senki nem tudta nekem pontosan megmondani, hogy mi a nyavalya a szerepe a 24-tűs tápcsatival szerelt lapokon annak a plusz 4 tűnek. Félig találgatás, félig tapasztalat, hogy bizonyos procik esetében egy 24-es lap 20-as táppal instabil, míg 24-es tápot/átalakítót alkalmazva ez a gond megszűnik. Ez arra enged következtetni, hogy az a 4 tű a proci felé ad plusz áramot, de közel sem vagyok biztos abban, hogy ez helytálló. Ha valaki ezt konkétan meg tudná válaszolni, azt nagyon megköszönném...

To be in power, you didn't need guns or money or even numbers. You just needed the will to do what the other guy wouldn't.

(#1738) Csaba_20_ válasza -!DogG!- (#1737) üzenetére


Csaba_20_
őstag

(#1739) Tidor00


Tidor00
tag

ne mvgyok biztos h a megfelelő fórumot választottam de asszem itt tudja tudhatja vki a választ
adott SIRTEC(high power)500-A12S
a lényeg ezen a tápon van egy fogyasztás mérő de nem tudom h mit mér hisz az aláírásomban levő konfig csak max 140 wattot ír ki mint fogyasztás ami full terhelésnél elég kevésnek tűnik (x2 húzva min 100watt elvieg,és a többi)
vmi ötlet vagy ragasszam le és ne nézegessem

még gondolkodom rajta

(#1740) rudi válasza Tidor00 (#1739) üzenetére


rudi
nagyúr

Ugyan nem szorosan ehhez a témához kapcsolódik, de boncoljuk kicsit. Egy csöppet én is keveselem (olyan 20-30 wattal azért többet vártam), de távolról sem lehetetlen, hogy a konfigod biza ennyit fogyaszt. Kicsit kutassunk; pár kérdés:
A CPU alapfeszen ment? Ha nem, milyenen?
A VGA alapfeszen ment? Ha nem, milyenen?
Milyen alkalmazásokkal jött ki ez a fogyasztás?
Vízhűtésnek mekkora pumpája van (hány wattos)?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1741) Tidor00 válasza rudi (#1740) üzenetére


Tidor00
tag

a proc 1,3->1,475(ha a bios beállításást nézem)
a vga alapon elvileg a pumpa 9,5wattot eszik
na igen az alkalmazások ( :W ) azóta próbálkoztam és már 160-170wattot is mutatott(ezekszerint nem elég 1x egy vmit nyúzni,pl külön orthos külön 3d mark)
együtt a kettő már 170wattra terheli a rendszert szal ezekszerint reális dolgot mutat a kijelző :F

még gondolkodom rajta

(#1742) didyman válasza Tidor00 (#1741) üzenetére


didyman
őstag

Reális körülbelül. Ennyit fogyaszt egy mai átlagos-erős játékos gép.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1743) rudi válasza Tidor00 (#1741) üzenetére


rudi
nagyúr

A 170 w már nagyjából rendben van. Itt [link] teszteltünk mi is hasonló géppel mint a Tiéd. Nekünk 198 w jött ki olyan mérővel, ami a konektoron mépr, tehát benne van a táp 80% körüli hatásfoka. A Te tápod már ettől a 80%-os módosítótól elválasztott értéket méri, tehát a mi rendszerünk szerint a géped olyan 200-220 wattot hozott volna. Remélem, ebből is látszik, mekkora kamu ez a nagy tápos dolog.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1744) Tidor00 válasza rudi (#1743) üzenetére


Tidor00
tag

a hatásfokkal nem is számoltam mmint amikor a ph-s teszteket néztem és amit leolvastam a kijelzőről így már akkor tényleg nem is kevés amit kiír :DDD
ilyen típusú tápok tesztje várható egyébként mert angolul is csak egy két szösszenet olvasható róluk

még gondolkodom rajta

(#1745) Hequila válasza didyman (#1736) üzenetére


Hequila
őstag

Nem akarok kötözködni, de mivel ez itt mélyvíz:
''...kicsi panelt a 3 potméterrel...''
Azok trimmerek... :U
Mar látom lelki szemeimmel, ezért ki fogok kapni...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1746) piadex2


piadex2
senior tag

hello!

van nekem egy belinea 10 15 70 -es ([link]) monitorom.
Ehhez pedig egy külső táp.
A táp egy kis feszültség ingadozás miatt elszállt.
Szétszedtem, és az egyedüli dolog, amit találtam:
az egy elszállt kondi volt.
Az egyedüli kérdésem: hogy egy elszállt kondiról hogyan állapítható meg, hogy mily paraméterei voltak, amíg működött?
(Mert amit látni: félcentis narancssárga nyalóka, ami szét van repedve?)
kösz,

p.

ps: hol tegyem fel a kérdést, ha nem itt???

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#1747) piadex2 válasza piadex2 (#1746) üzenetére


piadex2
senior tag

egyelőre csak egy változtatható capacitású kondi jutott eszembe, mivel tudom a táp adatait (12V/4,16A), esetleg azzal lehet próbálgatni...
de mivan, ha túl nagy vagy túl kicsi kezdőértékűt veszek???
érdemes-e így szórakozni???
tapasztalatok???

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#1748) Csaba_20_ válasza Hequila (#1745) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Trimmer potméterek. Vagyis az, hogy ''trimmer'' egy potméter típus. Legközelebb kérdezz, ahelyett kioktatsz ilyen témában másokat. ;)

(#1749) Csaba_20_ válasza piadex2 (#1747) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Vidd el szakemberhez, aki meg tudja mondani, hogy a kapcsolásban oda nagyjából mekkora kondenzátor szükséges. Mivel ezt te nem tudod megmondani, így nem ajánlom, hogy cserélgesd.

piadex2 írta:
érdemes-e így szórakozni???

A szervizelést nem lehet szakmai felkészültség nélkül végezni, ez nem szórakozás!

(#1750) didyman válasza Hequila (#1745) üzenetére


didyman
őstag

:o

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.