Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Winner_hun válasza didyman (#700) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor légyszíves mond meg, vagy magyarázd el, hgoy mit kéne kicserélni. Meg hgoy lehet-e olyan alkatrészt kapni, amit ki kell cserélni illetve hogy a táp menthető-e. Előre is :R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#702) didyman válasza Winner_hun (#701) üzenetére


didyman
őstag

Távgyógyítás nem fog menni. Ehhez mérni kell, műszer kell, helyszínen.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#703) Csaba_20_ válasza didyman (#702) üzenetére


Csaba_20_
őstag

És nem mellesleg pont ezért javítja az, aki érti is a működését és nem csak annyit tud, hogy Q3-as tranzisztor csere, mert fekete a panel körülötte. :R

(#704) Hequila


Hequila
őstag

Egy kicsit felhoznám a topikot:

Adott egy alaplap, rajta púpos kondik. A processzor körül vannak, ezért gondolom, hogy szűrőkondik. Tehát ha egy kicsit nagyobbat rakok be helyettük (kapacitásban), akkor az ugye nem okoz gondot?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#705) didyman válasza Hequila (#704) üzenetére


didyman
őstag

Az összkapacitás ne legyen 150%-nál magasabb, mint ami ott volt (feltéve, hogy nem volt alulkondizva a lap). Alalcsony ESR 105 fokos kondik legyenek (sima 105 fokos nem jó!!)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#706) Hequila válasza didyman (#705) üzenetére


Hequila
őstag

Őőő... Mi az az ESR kondi? Illetve mi a különbség az ESR és a sima között?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#707) LukE válasza Hequila (#706) üzenetére


LukE
veterán

''alacsony ESR'' es ''105°C''
(kicsi ekvivalens soros ellenallas, kapcsolo uzemu tapokba ilyet kell pakolaszni. 105 fok pedig a kornyezet homerseklete miatt)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#708) didyman válasza Hequila (#706) üzenetére


didyman
őstag

Ha így kéred a boltban, ahogy írtam, nem fognak hülyén nézni rád :D .
A lényeg, hogy nem egy szokásos, sötét kék/fehér, fekete/fehér kondit kapsz, hanem zöld/arany, fekete/arany színezésűt, akkor jó helyen jársz.
Lomex-hez menj, olcsó is, van is (gondoskodom a rendszeres készletről, mert mindig fél vagonnyit viszek el belőle :DDD ).

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#709) Hequila válasza didyman (#708) üzenetére


Hequila
őstag

Értelek.
Tehát lényegében jobb minőségű?
A Lomexszel csak az az egyetlen gondom, hogy durván 160 km-re van tőlem :) :(

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#710) LukE válasza Hequila (#709) üzenetére


LukE
veterán

onlány rendeles+posta/futar. par kondinal persze sok a szallitasi koltseg.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#711) Csaba_20_ válasza Hequila (#709) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Egész pontosan fogalmazva nem jobb minőségű, hanem más célra használható. Konkrétan magas frekvenciás SMPS-ekbe, mint az alaplapi DC/DC konverter.

(#712) Kami11


Kami11
őstag

Sziasztok!
A kérdésem a következő:
Mitől van az hogy a processzor feszültsége terhelésnél nagymértékben ingadozik? A proci egy P4 830D (dualcore) és a fesz. 1.35-1.26V között ''ugrál''. A táp egy Chieftec 420W. A proci húzva van, nemtudom ez befolyásolja-e a dolgot, valszeg igen. A config többi alkatrésze az adataimnál.
Mi lehet a gond, mi nem bírja?
Már több helyen felvetettem a kérdést, de senki sem tudott válaszolni, azért írtam ide!
Valami 5Let?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#713) LukE válasza Kami11 (#712) üzenetére


LukE
veterán

ugyan az, mint az osszes tobbi feszltseg ''meresevel''
monggyuk [link]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#714) stol válasza Kami11 (#712) üzenetére


stol
addikt

Mindegyik CPU VCC-je ugrál, csak nem méri a toszveres retek a ritka minavételezés miatt.

(#716) LukE


LukE
veterán

FSP Green Power-el kapcsolatban egy kis ''frissítés'':
Egyrészt egy pozitívum: a Protechnic (?) venti helyett egy ADDA AD1212LB-A71GL került bele. Maradhat :D
Két negatívum: PCI-E csatlakozó, és szétkapcsolható fő tápcsatlakozó is csak a dobozon lévő képen van :( (kabelek egyebkent: 1 sata, 2hddd, 2hdd+1floppy, 24 pin, 4pin.)

A primer oldalon 85 fokos CapXon, a kimeneten 105 fokos OST gyartmanyu RLP kondik vannak.
A kimenet bordajan hat TO-220 tokos felvezeto, ebbol 2x2 ''ym3045n'' (Fairchild, csak nem mindig latok a szememtol) A ket masik ''MBR2560CT'' (Taiwan Semiconductor logo) (pontosabban valoszinuleg, mert a hatbol ketto takarasban van) (25 es 30A@130°C :) )
Primer oldalon 2+2 ''muanyagozott'' TO-220 tokos 13n50c (Fairchild). Es meg egy, nem muanyagozott TO-220, ami tul kozel van a primer kondihoz.
Primer dioda GBU606.

Bovebben valamikor jovo heten a radikalon :)

szerk: :P

#721-> nemszép, nemszép :P

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#717) Csaba_20_ válasza LukE (#716) üzenetére


Csaba_20_
őstag

LukE írta:
''ym3045n'' (fairchild logo, de fairchild oldalan pont ilyet nem talaltam.) :P

[link]

(#718) LukE válasza Csaba_20_ (#717) üzenetére


LukE
veterán

 

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#719) Csaba_20_ válasza LukE (#718) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ezt mind nekem írtam? :DDD Kösziiiii :DD

(#720) LukE válasza Csaba_20_ (#719) üzenetére


LukE
veterán

nm.:D
''Ezt mind nekem írtam?'' es orvos mikor latott utoljara?
(egyebkent meg olvasd el a #716-ot meg 1x :) )

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#721) Csaba_20_ válasza LukE (#718) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Elolvastam. De utólag módosítani nem szép dolog, ha már reagáltak rá és még idézték is. :P

[Szerkesztve]

(#722) didyman válasza LukE (#716) üzenetére


didyman
őstag

A szekunder kondik nem RLB-k, hanem OST (ostor taiwan semiconductor :D :D :D Komolyan :) ). Az Asus eőszeretettel használja, badcaps-es, de az utóbbi időben az RLX széria már nem az, az RLB sem remélhetőleg. Ellenben utóbbi nem található meg a termékpalettán :D .
http://www.ost.com.tw/docs/newost/productframe.htm

A 13N50 FET-ek átlagos, 500V/13A-es jószágok. Az áramterhelhetőségük magasabb a szokásosnál, a tok kivitele alacsony disszipciót enged, tehát mindenképp jó hatásfokot eredményező meghajtással kell kezelni, de elég markos félvezetőnek tűnnek.
6 dióda a szekunderen? Egymás mellett, vagy 3x2 felállásban? Azt kéne megtudni, hogy a 12V-os ágakat hol veszi kétfelé.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#723) Face82


Face82
csendes tag

Üdv minden kedves szakinak és érdeklődőnek.

Én némileg járatos vagyok az elektronikában, amit leírtatok a szerkezetis felépítésekről az tiszta.
Van viszont egy fura hibajelenségem ami nem rég jött elő.
A gép újraindulgatott.
Egyből gépleállítás tápkivétel.Mikor megfogtam az alaplapi tápcsatit az nagyon sütött.
Ez nekem a kontakt problémákból adodó megnövekedett ellenállást sugallta.
Egy 300W Codegen/Display táp...
Továbbá fura feszcsökkenést észleltem a 3.3V-os ágban ami 2.7-2.8 körül van...de ez megint lehet kontakthiba.
Szerintetek mit lenne még érdemes megnéznem illetve használjam a tápot vagy ne játszak agép életével? :F

Köszönöm előre is

Face

(#724) LukE válasza didyman (#722) üzenetére


LukE
veterán

najo, legyen inkabb OST es RLP

3x2, a [link] jobb oldali bordan egymas mogott vannak az ugyan ahoz az aghoz tartozo diodak. (ja, es az a borda a hozza van csavarozva a hazhoz, es be is van szilikonozva)
Ket-ket 3045N az 5 es 3.3V-nak, ket 2560CT a 12V-nak, es elegge 0 ohm korul merek a ''két külön 12V-os ág'' kozott.
A ket CPU 12-os drotja nem pont ugyan oda van beforrasztva, szoval lehet, hogy nem sporoltak ki az aramkorlatot, de most nincs kedvem nyakot visszakovetni.
(de tenyleg beferne az egesz tap kb fele ekkora helyre.)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#725) didyman válasza LukE (#724) üzenetére


didyman
őstag

áháh, nyamvadt SPCR, nem enged ám kívülről linkelgetni :Đ .
Akkor a szokásos, egyenirányítás után elágazik és áramkorlátozódik külön-külön megoldás. Azért érdekes, hogy a 3,3/5V kap két, párhuzamos, 30A-es diókát és a 12V-os, elvben áramban is simán többet adó ág 2x25A-t. Érdekes.
RLP: 3000 órás (a szürke átlagnál picivel jobbnak ható), alacsony ESR. Végre nem 1000 órás Fuhjyyu! :)
Ez a belső világ valóban lehangoló :) .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#726) R.Zoli válasza didyman (#725) üzenetére


R.Zoli
őstag

Totál egyetértek az aláírásoddal...Sosem volt még ,hogy körbenéztem volna a fórumon ,hogy milyen topikok vannak mert beleszédülök az egészbe...Mindig csak 1-2 topikba nézek be amibe nagyon muszáj és kész...

(#727) kabibara27


kabibara27
tag

Sziasztok!
Asus PCH-DL alaplaphoz keresek SZERVER TÁPot és HÁZat.
Minden megoldás érdekel ami ésszerű!

Előre is köszi.

"Nincs végzet, csak ha bevégzed."

(#728) rudi válasza kabibara27 (#727) üzenetére


rudi
nagyúr

Én azt a megoldást javaslom, hogy elolvasod az első hozzászólást, és itt teszed fel a kérdésedet: [link] ugyanis ez a topic másra való :(((

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#729) stol válasza kabibara27 (#727) üzenetére


stol
addikt

Az FSP-nek van 460W-os szervertápja, 20e HUF-ba kerűl.
[link]

(#730) rudi válasza stol (#729) üzenetére


rudi
nagyúr

Meglehetősen szerencsétlen volt a kérdésfeltevés, mert azt sem tudjuk, milyen konfigot és milyen feladatra kell táppal és házzal ellátni. Ha fontos a folyamatos üzem, akkor pl. jobb lehet egy redundáns táp, meg lehet ugye alapból RAID keretes házakat is kapni, meg még ezermillió dolog.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#731) stol válasza rudi (#730) üzenetére


stol
addikt

Hi!

Általános kérdés, általános válasszal :DDD

(#732) rudi válasza stol (#731) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem meg Intel Pilot Point 2 (SC5275-E) [link] :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#733) stol válasza rudi (#732) üzenetére


stol
addikt

Végülis, igen...
Csak nem tudjuk, mennyi pénzmagot szám a projektre :F

(#734) rudi válasza stol (#733) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezt mondom én is: kell egy jó autó. De mire, mennyiért?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#735) _seth_


_seth_
veterán

24/8 pines táp 20K alatt és 450W felett van? (450-es is jó).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#736) kabibara27


kabibara27
tag

Sziasztok

Most kaptam egy Asus PCH-DL server alaplapot 2db intel xeon procival.
semmiféle extrát nem akarok sima pc-nek akarom használni.

Milyen tápot rakjak hozzá??

Ugyanis a P4 tápom nem jó!

http://www.olcsobbat.hu/products/product-1016626.html

"Nincs végzet, csak ha bevégzed."

(#737) rudi


rudi
nagyúr

Nézzetek már bele abba a qrv@ első hozzászólásba!!! :(((
EZ NEM A MILYEN TÁPOT VEGYEK TOPIC!!!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#738) kabibara27


kabibara27
tag

Ok. Bocsi.

Csak gondoltam gyorsan ajánlotok egy szép, jó, olcsó tápot ami nekem pont megfelelő!!!!

"Nincs végzet, csak ha bevégzed."

(#739) rudi válasza kabibara27 (#738) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha a másik topicban tetted volna fel, ahogyan jópár hozzászólással korábban ajánlottam, már régen kaptál volna választ...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#740) didyman


didyman
őstag

Srácok, vélemény erről az FSP VGA-tápmarhaságról? (én már leírtam egy szóban :D )

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#741) LukE válasza didyman (#740) üzenetére


LukE
veterán

masodikan mashova mar en is :D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#742) Csaba_20_ válasza didyman (#740) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nincs sok hozzáfűzni valóm. :R

(#743) rudi válasza didyman (#740) üzenetére


rudi
nagyúr

Eddig az FSP-t komolyabb gyártónak gondoltam, mintsem, hogy ilyen marhaságba kezdjenek. Ha mondjuk a TT vagy valamelyik kis német/európai gyártó hozta volna ki, gondolkodás nélkül sütöm rá a baromság címkét, de hogy az FSP csinálta, elkezdtem számolgatni. Az jött ki, hogy a leg-leg-leg VGA eszik legrosszabb esetben 120 wattot és a leg-leg-leg CPU+alaplap+hdd talán 160-at. Persze ezt még fel kell szorozni a hatásfokkal, mert felvettekkel számoltam. Ha veszek négy ilyen VGA-t és két ilyen CPU+alaplap+hdd cuccot, akkor legrosszabb esetben 800 W jön ki felvettben (90% os hatásfokkal számolva olyan 720 W), de az már két számítógép (négy CPU és négy GPU), ráadásul sejtem, hogy a 700-as Epsilonból még kijönne ennyi. Persze azt nem tudom, hogy négy X1900XTX-et és két P4 955-et mi a rákkal hűtenének így egyben :)

Bejelöltem magamnak a CeBIT-es ''must to ask'' listámra, hogy ''Tessékmondani, ez a VGA táp mi a ráknak kellett?'' Meg persze akkor megkérdezem élőben a Zen dolgot és a Taganos csókakat is, hogy hogyan van ez azzal az űberminőséggel :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#744) didyman válasza rudi (#743) üzenetére


didyman
őstag

Akkor ezek szerint nem jött válasz egyiktől sem?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#745) _seth_ válasza rudi (#743) üzenetére


_seth_
veterán

Bocs de mástól elvárod, hogy ne offoljon de te megteheted?
''abba a qrv@ első hozzászólásba!!!'' neked sem ártana belenézned....
No comment... :(((

[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#746) rudi válasza _seth_ (#745) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha észrevetted volna, időnként kiszedem az ilyen off dolgokat, ez fog történni az én ilyen jellegű hozzászólásaimmal, de a tiédekkel is, csak várd meg a hétvégét.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#747) rudi válasza didyman (#744) üzenetére


rudi
nagyúr

Még nem volt időm kérdezni, túl sok minden összejött mostanában, de majd Hannoverben ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#748) Csaba_20_ válasza _seth_ (#745) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Kinyílt a csipa? :P

[Szerkesztve]

(#749) didyman válasza _seth_ (#745) üzenetére


didyman
őstag

Csak én nem értem, hogy Rudi írásában mi volt az off?

Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai valamint magánvéleményüket ebben a témában kevésbé járatok fórumtársaikkal.


[Szerkesztve]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#750) sakto


sakto
őstag

hali..a következö gondom van..van nekem egy Coolink 450w tápom kb 4 honapja elkezdte csinálni hogy néha ujraindult a gép.....most már el se indul..valami áramot kap a gép de az kevés hogy elinduljon..nem tudtok valakit aki táp javitással foglalkozik?? sajnálom kidobni..mert alig mult 1 éves és 18k volt...
táp tipusa COOLINK AP-450X blue LED..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.