Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) fasyrt válasza stol (#1100) üzenetére


fasyrt
őstag

Világos, tehát amit az egyik oldalról ad, a másikról elveszi.
[link] Itt látható, hogy az általad említet paraméter kb. a duplája a hagyományos elkókhoz.

Sz.: Uff, a köszönöm lemaradt:
Köszönöm! :)

[Szerkesztve]

(#1102) didyman


didyman
őstag

Na várjunk csak, keveritek a szezont a fazonnal.
-A Giga marketingsz*rján SMD ALU-elkókra hasonlító kivitelű kondik vannak, azoknál a kondiknál a rájuk jellemző élettartam kb. hasonló az egyező átmérőjű hagyományos elkókkal.
-A Giga által említett polimer-alu elkók nagyon tartós és nagyon jó paraméterekkel rendelkeznek, noteszgépekben egy ideje csak ilyenek vannak, tizedakkora kapacitás is elég lehet belőlük.
-Az Intel már régóta ezeket használja az alaplapjain, ahogy sok más, főleg szerverdeszkákat gyártó cég is.
-A polimer-alu elkók nagyon drága dolgok.
-A Rubycon YX sorozatú, illetve a Nichicon LJ sorozatú kondijaival jellemzően sehol sincs gond, hosszú évek óta, és töredéke az áruk.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1103) fasyrt válasza didyman (#1102) üzenetére


fasyrt
őstag

De jó, hogy 2 szaki 2 teljesen más dolgot említ...
Remélem előkerül nemsoká Csaba is, és ő is mond valamilyen 3. véleményt. :D

Komolyan: Akkor most az említett Gigabyte lap az átlagosnál jobb/rosszabb kondik szempontjából? :U

(#1104) didyman válasza fasyrt (#1103) üzenetére


didyman
őstag

Nem írunk kétfélét:
-Ha igazat szólnak, akkor jó drága, és elvben problémamentesebb, helytakarékos, hűtést nem gátló Pol-Al kondik vannak rajta.
-Azokkal az alaplapokkal sosem volt gond, amelyeken megbízható márkájú, nem Pol-Al kondik vannak (nevezett Rubycon és a többi, nagy nevű cég termékei)
-Az alu tokozású, SMD aluelkókról írt dolgok pedig igazak.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1105) fasyrt válasza didyman (#1104) üzenetére


fasyrt
őstag

És ezt meg ugye nem lehet tudni, hogy valóban az van rajta, amit mondanak, vagy csak PR. Áá, de kár.
[link] Itt vannak ezek a Giga lapok, amiken az újfajta kondik vannak. (Az erő legyen veletek, és ránézésre mondjátok meg. :DDD)

Rubicon, Teapo, Sanyo, Nichion, G-Luxon... Valamelyiket kihagytam? :U

[Szerkesztve]

(#1110) stol válasza fasyrt (#1105) üzenetére


stol
addikt

Hát, én nemtudom.
Cö-cö.
Nem merek semmit se mondani rá.

(#1111) fasyrt válasza stol (#1110) üzenetére


fasyrt
őstag

Okés, köszönöm mind a kettőtöknek a segítséget, akkor személyem felől a Giga lapok ezért nem kapnak se minuszt, se pluszt. Még nézelődök a neten, nemsoká biztos lesz teszt a lapok valamelyikéről.
Rudi, de felszíttad magad... :B Előtte csak figyelmeztetés volt, most meg már nincs meg 5 hsz.

(#1112) fasyrt válasza fasyrt (#1111) üzenetére


fasyrt
őstag

Öcsém, ez aztán a szolgáltatás!
[link]
Janpotocki figyel... :)

(#1113) #96302336 válasza Csaba_20_ (#11) üzenetére


#96302336
törölt tag

Hali.
Az lenne a kérdés, persze elméleti szinten, hogy lenne-e értelme nem kapcsolóüzemü tápot építeni, (most nem számítana az iszonyú méretü trafó és a gazdaságosság) Mivel tapasztalataim azt mutatják, hogy megbízhatóbb a hagyományos módszer.

(#1114) LukE válasza #96302336 (#1113) üzenetére


LukE
veterán

Ugyan nem engem kerdeztel, de a megbizhatosag ott bukik meg szerintem, hogy a tapfesz stabilizalasahoz rengeteg hot kene elfuteni. Ha az egesz tap analog modon mukodik. Ha meg feluton valahol kapcsolgatunk, akkor meg mirol beszelunk.
Esetlegtalan valamit javitana, ha pont 1 adott gephez meretezne valaki, de eleg beteg otlet.

Egyebkent meg lehetne csinalni jol a kapcsitapot, csak a meret/hang/ar/tartossag (es ez alatt a tobb ev folyamatos uzemet kell erteni) kozul nem lesz mindegyik olyan szep es jo.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1115) Ganger


Ganger
aktív tag

Előre is bocsánat, de nem értek tápokhoz.

Van egy compaq tápom szép 24 tűs, a 24 tűs az tényleg 24 tűs. Illetve van egy 6 tűs csatlakozoja is. Nem pci-x hanem más... egy workstation tápja ez,gondolom ezt akkortájt pár áve még nem pcix-hez tervezték :)
Van egy chieftec es egy bluestrom 24 tűs tápom ami valójában 23 tűs, és ezeknek már pcix-es 6 tűs csatija van.
Na igen de a gép amibe volt a compaq táp nem hajlandó indulni csak az ő hön szeretett compaqjával amit én nagyon sajnálok,mert hogy a táp haldoklik :(

Ebben kérnék segítséget.Milyen táp ez a compaq,illetve vmi szabványokat tud mondani vki,hogy milyen szabványú tápot kell keresnem,hogy elinduljon a gép?

köszi előre is :R

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#1116) LukE válasza Ganger (#1115) üzenetére


LukE
veterán

egyreszt ami a blúsztoron van, az PCI-E tapcsatlakozo (csakmer van PCI-X is, de az totalmas)
Masreszt szerencsed van, hogy nem fustolt el valami, mert ha jol tevedek, akkor az a 6-os tapcsati total masra van.
Milyen szinu drotok mennek abban a csatlakozoba? (mmint a compaq tapnal) Ha ket citrom, ket fekete es ket narancs, akkor az a regebbi EPS12V leirasban Optional Workstation Power Connector neven szerepel.

Hogy milyen uj, kommersz tapon talalsz ilyet, arrol fogalmam nincs. Es foleg arrol nincs, hogy mennyit ker a compaq konfig 3.3 es 5V-on. Ha sokat, akkor uj ''kommersz'' tap nem is lesz jo ahoz a gephez. valaki majd elmagyarazza, en ehez mar le vagyok epulve :D

Jah, alapvetoen szerver kategorias tapok kozott nezelodj, vagy generaloztasd a regi tapot.

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1117) Ganger válasza LukE (#1116) üzenetére


Ganger
aktív tag

thx az infokat
nem dugtam ra mert azert az meg lett nezve elotte hogy egyezik-e,egyiknek eltert a formaja szal nem is lett eroltetve :)
Jah pci-e gondoltam thx :B

köszi :R

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#1118) #96302336 válasza LukE (#1114) üzenetére


#96302336
törölt tag

Kösz az infót, nem is állt szándékomban építeni egyik típust sem, csak elméleti kérdés volt.

(#1121) Ganger válasza LukE (#1116) üzenetére


Ganger
aktív tag

3 fehér és 3 fekete drot megy a csatiba, szal akkor ezek szerint nem nyert,megse az :(

Az a 24/24 illetve 23/24 dolog az hogyan van?

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#1122) fasyrt válasza Ganger (#1121) üzenetére


fasyrt
őstag

23-24 ugyanaz, emlékeim szerinte egy -5V-os csatlakozót spóroltak ki, amit semmi nem használ.

(#1123) LukE válasza Ganger (#1121) üzenetére


LukE
veterán

fekete es feher? hmm, jok azok a ''brand'' gepek :D
Akkor vagy compaq szerviz/disztrib/forgalmazo, vagy kimered multimeterrel, hogy hany V-ot takar a feher kabel. De az is lehet hogy valami totalis elmebetegsege hasznaljak.
Igen, a -5V-ot mar evekkel ezelott kiszedtek az ATX szabvanybol, de annal a lapnal az sem kizart, hogy kell neki, vagy hogy a bios nem engedi bootolni ha nincs meg az a fesz.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1124) Ganger válasza LukE (#1123) üzenetére


Ganger
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek,röhej az hogy két ilyen lapom is van ami 23-al nem, de 24 tűvel vigan elszaladgal,mindketto dual procis :F :S
ezek a csilivili uj tapok,pff harisnya fekete, kek csillog-villog, halk,csak nem mennek velük a lapjaim :D
tehat az a -5V nah mindig tanul vmi ujat az ember, köszi :))

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#1125) stol válasza LukE (#1114) üzenetére


stol
addikt

Goto FSP 460-as szervertáp.
Ágankénti feszregulátor, stb. nyalánkság.
Hangos, viszont stabil :P

(#1126) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok,

Nekem olyan gondom lenne a tápommal hogy nagyon hangos!
Annak idején amikor gépvásárlás előtt álltam az volt az egyik fő szempont hogy csendes leyen az egész gép!
Ezért gondoltam hoyg tápnak egy Cooler Master RS-380-PMSP -t veszek.
Nagyot csalódtam mert nagyon hangos....!
Tudnátok segíteni hogy mire lenne érdemes cserélni ..?
Illetve lehet hogy rossz a táp? MErt az adtlapján 20 D nél kissebb zajszintet irnak!.

(#1127) ZS0


ZS0
tag

Hi!
Feltettem a gépemre az Asusprobe-ot, és játék közben a 12V-m felszökken valami 13,3-ra és jelez, hogy baj van. Néha kikapcsol a gép magától hirtelen (nem újraindul), úgyhogy szerintem a feszültséggel lehet a baja, csak nem tudom, hogy mit kell ilyenkor tenni. Pls help me!

(#1128) LukE válasza ZS0 (#1127) üzenetére


LukE
veterán

egyreszt idezet ennek a topiknak az elso hsz-abol:

Akinek egyedi, hibás, vagy gyanús tápja van, az ide [link] írjon.

Ebbe a topicba csak akkor írj, ha általános tápos kérdésed van és a megelőző hosszászólásokat átolvasva nem találtál választ a kérdésedre (használd a keresőt is!). Ha nem így cselekszel, a hozzászólásod törölve lesz. Ezzel kapcsolatban rudit keresd meg privátban és ne itt méltatlankodj majd!


Masreszt egy masik idezet szinten ebbol a topikbol: [link]

Harmadreszt 1000+1 oka lehet annak, hogy kikapcsol a geped, ebbol 1 a tap hiba. Es ugy, hogy se a konfigod, se a tapod nem tudjuk, nehez tanacsot adni.

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1129) ZS0 válasza LukE (#1128) üzenetére


ZS0
tag

Igazad van, nem olvastam vissza, és nem is fogok elolvasni 1000db hozzászólást figyelmesen, reménykedve abban, hogy másnak is volt ilyen problémája, és nem ugyanezt kapta válasznak amit most én. Lehet, hogy te egész nap ráérsz olvasgatni ilyeneket, de nekem sajnos nem adatott meg ez a lehetőség. Ezért feltettem ezt a kérdést és ha tudsz ebben segíteni akkor megköszönöm, ha nem akkor remélem valaki más fog.
Jah, és ha elmész egy könyvtárba egy téma után kutatni akkor melyik az egyszerűbb: elolvasod az összes témához kötődő könyvet, vagy segítséget kérsz a könyvtárostól?

(#1130) #65675776 válasza ZS0 (#1129) üzenetére


#65675776
törölt tag

Úgy nem fogod megtalálni a keresett pl krimidet, ha az orvosi könyvek között keresed! LukE erre hívta fel a figyelmedet.

(#1131) LukE válasza ZS0 (#1129) üzenetére


LukE
veterán

1000db-ot? nem, csak az elsot. Mindossze annyi, hogy van egy ''Valami baja van a tápomnak...?'' cimu topik: [link]
szerintem ha leirod (vagy kitoltod az adataidnal) a konfigod, es a tap tipusat, (lehetoleg a linkelt topikba, mert rudi elobb-utobb takaritani fog) tobb segitseget kapsz, merhogy ''Es ugy, hogy se a konfigod, se a tapod nem tudjuk, nehez tanacsot adni.''
konfig es tap tipus nelkul kb ''nem indul a kocsim, plz helpmee!'' jellegu kerdes volt:)

szerk: es no offnez, meg semmi olvass el 6000hsz-t 9 topikban es 165 szakkonyvet, de eleg info nelkul kristalygombb kellene a segitsegnyujtashoz :)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1132) ZS0 válasza LukE (#1131) üzenetére


ZS0
tag

a kérdés lényege az lett volna, hogy hogyan csökkentsem azt a 12V-s feszültséget, mivel azmiatt szarakodik. azthiszem ehez nem kell semmi márka név!?
no offenz, de ha lemerül az aksim a kocsimban, akkor nem mind1, hogy trabi vagy merci?

(#1133) LukE válasza ZS0 (#1132) üzenetére


LukE
veterán

figy, ide [link] valaszolok mindjart, ok?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1134) ZS0 válasza LukE (#1133) üzenetére


ZS0
tag

odafigyeltem, de még nem válaszoltál :DDD

(#1135) LukE válasza ZS0 (#1134) üzenetére


LukE
veterán

#778

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1136) ZS0 válasza LukE (#1135) üzenetére


ZS0
tag

:R

(#1143) Muton


Muton
addikt

hello!
táp-szünetmenets kapcsolatáól szeretnék érdeklődni.
van egy liberty-m aktív pfc-vel és egy apc back ups es 500-am. áramszünet esetén a táp elég erősen zümmög, jobban mint a szünetmentes. szinte sistereg. mulktiméterrel mérve ekkor is megfelelő feszeket ad le, szinte pontosan a referencia értékeket. sajnos még szkóppal nem tudtam megnézni a ups-ből akkus üzemben kijövő jeleket. a kérdésem az lenne, h a tápot mennyire befolyásolja a jel alakja, stb, ? mert sokaknál nem szinuszos jel esetén kikapcsol pár mp után a táp, viszont nálam megy, csak urcsa (rendellenes) hangot ad ki.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1144) Csaba_20_ válasza Muton (#1143) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Elképzelhető, hogy az UPS által generált jelalakkal ugyan megbírkózik az aktív PFC, de nem megterheli.

(#1145) Muton válasza Csaba_20_ (#1144) üzenetére


Muton
addikt

értem. majd ha lesznek pontos jelalakjaim akkor megkeresnélek velük :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1146) LukE


LukE
veterán

[link]
[link] bekapcs utan foltoltam a terhelest 2x20A-ig. 3.3 es 5V-on semmi sem volt. :DDD Hatasfok 80% korul-folott
elkoveto: Topower, vezerlo IC: Champion CM6800G

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1147) Csaba_20_ válasza LukE (#1146) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Feszültségeket mértél?

(#1148) LukE válasza Csaba_20_ (#1147) üzenetére


LukE
veterán

grafikonon feszultsegek vannak. bar elegge barbar modon csak az alaplapi csatlakozo ket drotjan (citromsarga) meg az ATX12V 4 drotjan (magenta szin) huztam a teljesitmenyt.
Es aramokat is, a 20A is mert ertek. Sönt a C+D-tol -> AD627 -> Mega16 belso ADCje.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1149) Csaba_20_ válasza LukE (#1148) üzenetére


Csaba_20_
őstag

ATMega-t progizol? De szeretném egyszer komolyabban megtanulni. Persze kellenének hozzá a programozásához szükséges eszközök is... :U Számomra elég horroráron adja a Codix.

Egy picit figyelmetlen voltam, de ugye azok műszeres feszültségmérések? Minden esetre nem tartották a szabványban előírtakat. Igaz ez egy olyan extrém helyzet, ami pl. a +5V leszakadása esetén fordulna elő csak.

(#1150) LukE válasza Csaba_20_ (#1149) üzenetére


LukE
veterán

igen. Progizashoz/elindulashoz +5V, 4 drot, egy parhuzamos port, egy dip tokos ATMega meg egy breadboard kell minimalisan (meg par sallang, ami biztos van keznel) :) De [link]

ümm. tenyleg nem tartotta, de szerintem ez mar abnormalis esetnek is tulzas. Raadasul az egyik 20A-es terhles csak az alaplapi csatlakozo 2 drotjan jott at. Szoval ez inkabb a tap pofanb*****a volt :DDD (feszultsegeket is a mega16 meri, ha nagyon unom magam, berakok egy jobb kulso adc-t...)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.