Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) LukE válasza Csaba_20_ (#1149) üzenetére


LukE
veterán

egyebkent 2-2A-rel leterhelve a 3.3 es 5V-ot, es bedugva nehany vezeteket mar rendben van minden fesz 2x20A-nel is.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1152) rudi


rudi
nagyúr

Két egyszerűbb táp járt nálam a BesTec [link] háza tájától. Az Asus olcsóbb házaival jöttek, amikkel együtt 10-13 000 forintba kerülnek. Az egyik 300-as a másik 350-es volt.

1. kép [link] - a 300-as bele. PFC-t nem látok, a bordák nem valami komolyak, a diódák sincsenek valamisokan, és a kimeneti bordán többnek is van hely, gondolom a nagyobb teljesítményűekhez.
2. kép [link] - a 300-as bemeneti oldala. két Capmion kondi, 85 fokosak voltak.
3. kép [link] - a 300-as középső része kicsit közelebbről. A főtrafó mellett az ugye a készenléti kör tápja? A mellette látható, három 2x2 lábú készség milyen funkciót tölt be?
4. kép [link] - a 300-as kimeneti oldala. A kondik eléggé rásimultak a nagyobbik, kétmenetes tekercsre, de a bordától elég távol vannak. Ugye jól látom, hogy nem látok feszmonitorozó IC-t? Nem lenne a tápnak védelme?

Menet közben a cucc egéen stabilan tartotta a feszeket bőven a szabványon belül voltak az értékek mind a 3 ágon. Ami viszont érdekes volt, hogy a fogyasztásmérőt megkavarta. Gondolom ez azért lehetett mert nem volt PFC áramköre. A PFC hatásfok végig 41-48 % között mozgott, de ahol a 80 % körüli hatásfokú 550-es Cooler Master 208 wattot vett fel (92-95 %-os PFC hatásfokkal), ott ez a Bestec csak 125-öt. Ez miért/hogyan lehetséges? Tuti nem a valós adatot mértem, mert a P4 830 + X1900 XT kombónál a táp azt mondta, köszi szépen, de ez nem fog menni és lekapcsolt. A P4 830-at GF7900 GT Toppal éppen hogy elbírta még FarCry alatt, de amikor a FarCry-val párhuzamosan egy CPUburn-t is futtattam, akkor már lekapcsolt.

Lássuk a 350-est. Ennek már két 12 voltos ága volt!

1. kép [link] - a 350-es bele. Itt sincs PFC, de a bordák nagyobbak, és a NYÁK sem ugyanaz
2. kép [link] - a 350-es bemeneti oldala. Ismét 85 fokig bíró kondipár
3. kép [link] - a 350-es kimeneti oldala. Itt már be vannak öntve a kondik és terekcsek jó kis sárga trutyival, a bordán opedig hőszabálzó fémtokot kapott. Balra, az előtérben, a 2x4 lábú alkatrész mellett, jobbra, mi lehet az a valami, amihez egy vastagabb vezeték megy?
4. kép [link] - egy LM339N a bemeneti oldalon. Ez most is a PowerGood jelet adja, mint a Taganoknál? Van itt védelem?

Ez a táp is stabilan tartotta a feszeket, a legnagyobb kilengése is 3% alatt maradt. Elbírta a P4 830 + X1900 XT konfigot (szerencséjére a Crossfire cucc másik kártyája házon kívül volt ;]) FarCry és CPUburn mellett, de az 550-es CM-nél ez is sokkal alacsonyabb felvett teljesítményértékeket mutatott.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1153) vincent4000


vincent4000
tag

Hello!
Thermaltake tápokról mi a vélemény? Konkrétan a THERMALTAKE W0026RE-re és a W0027RE-re gondoltam.

[link]
[link]

(#1154) LukE válasza vincent4000 (#1153) üzenetére


LukE
veterán

#1 hsz ebben a topikban...
[link]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1155) didyman válasza LukE (#1146) üzenetére


didyman
őstag

Barbár :DDD A Tagan áttérhetne erre a belsőre.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1156) didyman válasza rudi (#1152) üzenetére


didyman
őstag

Olyan olcsó bele van, olyan, mint az Asus lapjai mostanában. Jó pont a Jamicon kondik alkalmazása, meg szellős. Nem lehet valami halk nagy terhelésen.

A szekunder oldalon van egy, ha jól látom TPSxxx IC, ő lesz a monitor és a PG (mi a típusa?).

A 3, 2x2-es cucc optocsatoló, egy a főkörnek, egy a stby-nak visszacsatolás, a harmadik a főkört kapcsolja be, mivel primer oldali a szabályozás.

Na. Olcsó, kisfogyasztó gépeknek ilyen táp kell. Csak PFC nélkül, hááát...

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1157) stol válasza didyman (#1156) üzenetére


stol
addikt

Olyan olcsó bele van, olyan, mint az Asus lapjai mostanában.

Aztán, mégis kissebb meghibásodási statisztikát mutatnak, az ASUS alaplapok mkostanság, mint a nagyobb, Abit, MSI, Gigalol, és társaik :DDD
Sosem fogom megérteni, hogy miért mondja fel, már a 4. i915-ös MSI lapon gari vége felé a S-ATA controller a szolgálatot :((

[Szerkesztve]

(#1158) didyman válasza stol (#1157) üzenetére


didyman
őstag

Na de kollega, mondtam én egy szóval is, hogy az rossz? :)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1159) LukE válasza didyman (#1155) üzenetére


LukE
veterán

nem rossz cucc. Legalabbis egeszen addig hibatlanul teljesitett, amig valami at nem utott benne. 183+376W-nal tortent (ami a gyarto altal megadott hataron belul van), es az utolso pillanatig rendben voltak a kimeno feszultsegek.
Egett/robbant alkatreszt nem latok, de amit halozatba kotom, levagja a biztositekot. Otletek?


[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1160) stol válasza LukE (#1159) üzenetére


stol
addikt

Grazetz, pufik, primerkapcsolók stb.

(#1161) LukE válasza stol (#1160) üzenetére


LukE
veterán

Kossz. Mar ''csak'' annyi gond van, hogy tap javitashoz se felszerelesem/alkatreszem, se tapasztalatom nincs...
Majd meglatjuk, mit szol a flesskom...

btw nem er ra valaki nagyon tap debuggolasra Bp kornyeken?

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1162) stol válasza LukE (#1161) üzenetére


stol
addikt

Goto Csaba_20, vagy Didyman :D

(#1163) LukE válasza stol (#1162) üzenetére


LukE
veterán

ja, bar ezt szeretnem elkerulni.
Lehet beteg otlet volt a mai tap-minoseg mellett mutenehet epiteni, es max terhelesen nyuzni ezeket a vackokat :F

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1164) rudi válasza LukE (#1163) üzenetére


rudi
nagyúr

Az tuti, hogy normál konfiggal nem lehet kideríteni, hogy egy 400-asnál nagyobb táp mire képes a határainál. A legerősebb konfig, amit összeraktunk Pentium 955 EE, két X1900 XT, meg pár merevlemez volt, és az is csak 350 W környékén zabált. Innentől kezdve egy 400 wattos tápra, aminek izmos 12 voltos szekciója van, akár százmillió wattot is rá lehet írni. Ha meg véletlenül beleszalad egy júzer izmosabb vízzel meg mindenféle extrával, rá lehe fogni, hogy éppen az az adott példány volt beteg.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1165) LukE válasza rudi (#1164) üzenetére


LukE
veterán

hatigen... (csak nekem ugy tunik, hogy a kereskedoket a legritkabb esetben erdekli a teljes igazsag)

egyebkent ''cross-load''-ra van ertelmes magyar kifejezes? [link] :DDD

Egyebkent az egesz ben az az idegesito, hogy mar majdnem kesz vagyok, meg jonak is nez ki a cucc, ugyhogy vegre orul a nagyker, erre levagja a biztositekot. :((( Meg jo hogy van szunetmentesem...

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1166) rudi válasza LukE (#1165) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem crossloadra a legjobb magyar kifejezés a párhuzamos terhelés. Már magában az angol ''corss'' szó is kicsit szerencsérlennek tűnik, mert nem keresztben, hanem egyszerre terhelsz.

Ezt az egész tápos dolgot megpróbálom majd valahogyan helyrerakni egy tágabb, részint filozofikus cikkel, mert az általános viszonyok azok, hogy mindenki ''autót'' (értsd tápot) gyárt és mindenki azt akarja, hogy ''Mercedesnek/BMW-nek'' (vagyis szuperjónak) kiáltsuk ki a termékét, de persze nem mindenki üti meg a ''Mercedes/BMW'' minőséget. Persze ebben mi is hibásak vagyunk, akik egyből fujjoguk, ha valamelyik táp nem csúcsminőségű. Persze sárosak a gyártók is, akik rávágják a vaskos matricákat a cuccaikra, és sáros az FSP is, aki már csak 12-13 000 forint környékén adja a 400-as Greent :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1167) stol válasza LukE (#1163) üzenetére


stol
addikt

Nem beteg ötlet.
Inkább az a beteges, hogy beetetik a népet a sok szarral.

(#1168) stol válasza LukE (#1165) üzenetére


stol
addikt

egyebkent ''cross-load''-ra van ertelmes magyar kifejezes?

Kereszt-terhelés.
Vagy aszimetrikus terhelés.

(#1169) Csaba_20_ válasza LukE (#1159) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A primer oldali kapcsoló tranzisztorok egyike, vagy mindegyike tönkre ment. Esetleg a PFC diódája vagy kapcsoló tranzisztora ment át rövidzárba.

A kép felső részén látható lezsugorcsövezett hűtőbordán lévő alkatrészt nézd meg. Gyanús, hogy a zsugorcsövezés amiatt kell, mert az a borda nagyfeszen van, viszont így nem biztos, hogy elégséges hűtést biztosít.

[Szerkesztve]

(#1170) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Ezt a topicot találtam a legmegfelelőbbnek.
Van egy gondom,egyik ismerősömnek nem megy az IMBP 400W-os tápjában a venti. Kb. 1 éves lehet,szerintem benne van még a gariba,de mivel mistralba lett véve az ugye azt jelenti,hogy gari nincs.

Képzeljétek,egyáltalán nem megy,totál be van állva. Ilyet még nem láttam.
Namost azt mondtam neki,ne csináljunk nagy ügyet belőle (ja,ki tudja mióta jár így..) de cseréljük ki a ventit.

Ha veszek egy sima 12cm-es halk ventit,azt be lehet forrasztani a helyére? Mire kell figyelni? Vagy ezek nem jók?

help :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#1171) rudi válasza Cyberslider (#1170) üzenetére


rudi
nagyúr

Próbálj meg a venti szóra rákeresni ebben a topicban ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1172) didyman válasza LukE (#1163) üzenetére


didyman
őstag

Nem az. Egyszerűen így bírják a túlterhet és meg lennék lepve, ha ez egyedi eset lenne.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1173) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Egy Ever Power táp felnyitására nyílt alkalmam épp. Barátnőm gépében volt, lecserélődött egy 350-es FSP Bluestormra. A modell név gyanánt ISO-350P van a táp oldalára írva.
Valamint ami lényeges lehet:
+3,3V - 16A
+5V - 25A
+12V - 13A

Max output power: 250W. (!!)
Namármost akkor ez miért is 350-es táp, azt meg tudja vki mondani? :F
Itt látható a matrica: [link]

A táp bele felülnézetből:
[link]

Valamint különböző szögekből fotók a táp belsejéről:
[link]
[link]
[link]

Ez a bél mennyire korrekt/minőségi, illetve mennyiben logikus, és célszerű/ésszerű a felépítése? Mennyire lehet ez a táp korrekt? Valamint van benne PFC? (A címke szerint van, bár arról nem szól a fáma, hogy milyen. )

Csak azért érdekel, mert kiváncsi vagyok milyen tápot sikerült kiműteni a gépből, valamint itt nem láttam még, hogy Ever Power táp belsejéről lettek volna képek. (Máshol sem mondjuk... )

[Szerkesztve]

(#1174) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

A gép amit vitt:
- 3 GHz-es socket 478-as prescott magos P4-es
- egy HDD
- egy ODD
- Ati 9550 VGA
+ szokványos dolgok semmi extra.

(#1175) LukE válasza Szten Márs (#1173) üzenetére


LukE
veterán

a tapot igy ranezesre :) a Channel Well kovette el.
Passziv PFC tuti nincs benne(ahoz egy boszme nagy tekercs/trafo kinezetu valami kellene). Aktiv PFC elkepzelheto, hogy a fejjel lefele forditott nyakon van, de ennek meg a 230-as bemeneti feszultseg mond ellent. (vagy csak nekem vannak olyan tevkepzeteim, hogy ha aktiv pfc-t raknak egy tapba, akkor ugy csinaljak, hogy eleg szeles tartomanyban mukodjon?)


ja, a tapot vegulis nem boncoltam fel, megy vissza a nagykerhez...
A beteg otletet meg arra ertettem, hogy ha nekiallok mutehennel sorozatgyolkolni, akkor a cikkek nagy reszet nem engedik ki, es egy ido utan nem mernek tapot adni. Lsd. PH!-s masodik tapteszt...
Kereskedoknek ugyis tobbet er egy akar szar cikk vegen levo goldaward, mint egy reszletes cikk, ami esetleg a cucc gyengeit is leirja.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1176) didyman válasza LukE (#1175) üzenetére


didyman
őstag

Hátpersze :D . Tudjuk mi ezt, s jól van ez így :D . Éljen a márketing.
Jaja, a tápban van valami PFC szerűség, nagy az a panel, elfér :D . Amúgy meg klasszikus low-cost, ha a trafón nem veszem észre a CWT jelölést, akkor nekem sem esik le...
Ugyanaz a xar, szuperalacsony, hamar kiszáradó primer pufi, ami az Antec-ben is van, csatlakozók helyett forrasztott kábelek, minden, amin spórolni lehet, de legalább neves a gyártó. Amíg a kondik húzzák, addig OK, aztán újrakondizni megfelelő méretűekkel és ha a vezérlés rendben van, akkor egész tartós is lehet.

A 350/250W valószínűleg csúcs és folyamatos teher lehet. Ránézésre tudhat is annyit.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1177) stol válasza LukE (#1175) üzenetére


stol
addikt

A teszteredményeket nem kell elárulni a nagykernek :DDD
''Gyerekek oké minden? Persze Pistabá, minden faxa! Majd nézze meg hétfőn a tesztet!''
Hétfői teszt eredményei:

-Fos
-Fos
-Fos
-Fos
-jó
-Fos
-Fos
-Fos
-jó
-Fos
-Fos
-Fos
-Fos


:DDD

Utólag, meg elmehetnek a.....

(#1178) Szten Márs válasza didyman (#1176) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hmm az Antechnek is ChanemWell szállít belet nem?

Ugyanaz a xar, szuperalacsony, hamar kiszáradó primer pufi, ami az Antec-ben is van
Hmm eddig jónak gondoltam az Anteceket, bár ettől függetlenül gondolom jók. Oks, ez nem az a topic, tudom :)

Amúgy a táp oldalán nagy, díszes betűk hirdetik, hogy PFC :D

A 350/250W valószínűleg csúcs és folyamatos teher lehet.
Akkor nem értem miért ''maximum output'' néven fut a 250W adat...

(#1179) stol válasza didyman (#1176) üzenetére


stol
addikt

Szerintem is korrekt táp, pláne annyi pénzért ;)

(#1180) Peet210


Peet210
őstag

Megkérdezem már itt is mert nem hagy nyugodni a kérdés hogy ha a tápot fordítva használjuk(a venti lesz felül) akkor az milyen hatással lehet a táp életére(mondjuk a ventire)?

Today's record, is tomorrow's motivation

(#1181) stol válasza Szten Márs (#1178) üzenetére


stol
addikt

Akkor nem értem miért ''maximum output'' néven fut a 250W adat...

A Codegen, miért 400W címke szerint? :DDD
Még mindíg kissebb túlzás.

(#1182) didyman válasza Szten Márs (#1178) üzenetére


didyman
őstag

Igen, a CWT szállít. Ők is beleszaladtak a Fuhjyyu kondikba, elég erősen. Ettől még jó táp...
A maximum output alatt nincs megkülönböztetve, hogy peak vagy continous.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1183) Szten Márs válasza didyman (#1182) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Oks, így világos :R

(#1184) LukE válasza didyman (#1176) üzenetére


LukE
veterán

hehh, na annyira jo szemem nincs, az UL szam [link] alapjan mondtam, hogy CWT :)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1185) didyman válasza LukE (#1184) üzenetére


didyman
őstag

Te miket tudsz :R

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1186) Peet210 válasza Peet210 (#1180) üzenetére


Peet210
őstag

Egy UP nekem :)
Senki?? :F

Today's record, is tomorrow's motivation

(#1187) LukE válasza Peet210 (#1186) üzenetére


LukE
veterán

semilyen, max ha beleesik 1 csavar, akkor van ciki :D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1188) stol válasza Peet210 (#1186) üzenetére


stol
addikt

Ha, lemez felé néz a venti, határozottan csökken az élettartam :DDD

(#1189) Peet210 válasza stol (#1188) üzenetére


Peet210
őstag

Tehát megfordíthat minden további nélkül.OK
Kösz mind2töknek.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#1190) rudi


rudi
nagyúr

Újabb bika Cooler Master táp járt nálam, ezúttal a 600 wattos.

1. kép [link] - hello 550-es CM és 500-550-es Chieftec tápokban megismert Delta bél.
2. kép [link] - bementi oldal - A két kondi különböző színe érdekes lehet bármilyen szempontból is? A jobboldali baromi nagy trafó a PFC-hez kell? Ha igen (meg amúgy is), akkor miért ilyen nagy? Mi a fene ez a matrica a FPC vezérlőn? Nem akartam leszedni, de a gugli egyik kódrészre sem talált semmit...
3. kép [link] - közepe. ugyanaz mint a korábbi modelleknél, ott van balra a kis légterelő is.
4. kép [link] - kimeneti oldal. Ez is a megszokott. A nemti csatlakozója környékén a kis panelt kicsit ádformálták és a légkavaró 2-tűs konnektort kapott.
5. kép [link] - a konnektor közelebbről.
6. kép [link] - a ventikonnektoros NYÁK másik oldala egy újabb számkóddal. Gondolom ez is valami IC-t (monitorozót) takar. Ltec pufik milyennek számítanak?

A tápot egyelőre még be sem kapcsoltam. Ránézésre elég jónak tűnik a ventije, de az 550-es modellhez képest semmi pluszt nem várok. Ez a táp éppen az, amit a múltkor emlegettünk. Ha az 550-re simán ráírnák, hogy 600, máris lehetne pár ezressel drágábban árulni - biznisz :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1191) LukE válasza rudi (#1190) üzenetére


LukE
veterán

''2. kép [link] - kimeneti oldal''
''4. kép [link] - kimeneti oldal.''
szerintem ma mar ne is kapcsold be :DDD
es a #6-os kep sem az, aminek irtad.

Delta bél? Ha ez egy CM iGreen haccáz, akkor ezen a kepen [link] levo UL szam [link] alapjan az ACBEL POLYTECH INC
A regebbi cikkben megneztem a cimkeket, a 450-es szama tenyleg Delta, az 550 es 600-as cimkejen Delta logo, de Acbel UL szam. Nyakon nincs gyartora utalo felirat? (a tipusszam is GPS <>CFP)

A boszme trafonak latszo cucc szerintem egy passziv PFC tekercse lehet, legalabbis ekkora APFC tekercset meg nem lattam. cimkejen mintha APFC felirat lenne...
Nezz egy teljesitmeny tenyezot terheles alatt. APFC-vel 0.9 folott kell lennie boven.

(meg egyebkentis, milyen 500-as tap az, ami 324W-ot tud 12V-on? ;] )

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1192) stol válasza LukE (#1191) üzenetére


stol
addikt

(meg egyebkentis, milyen 500-as tap az, ami 324W-ot tud 12V-on? )

Az FSP 350PNF meg max.300W-ot 12V-on no comment.

(#1193) rudi válasza LukE (#1191) üzenetére


rudi
nagyúr

Tényleg, az Acbel név is felmerült ezzel a béllel kapcsolatban. Ki kellene deríteni, hogy nincs-e kapcsolat a Delta és Acbel között. Ha passzív lenne a PFC, akkor miért van mellette ott a kis NYÁK az IC-vel?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1194) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

Üdv!

nincsen esetleg vkinek képei (a belsejéből) a következő tápról?

Chieftec GPS-350EB-101A

mert elég kíváncsi vaok, hogy milyen minőségű táp muzsikál a gépemben. :))

(#1195) Csaba_20_ válasza rudi (#1193) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Aktív PFC.

(#1196) didyman válasza rudi (#1193) üzenetére


didyman
őstag

Az Acbel szállít a Mac-ek alá tápot. Azok elég frankó darabok...

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1197) didyman válasza LukE (#1191) üzenetére


didyman
őstag

Aktív pedig a PFC, nézd csak meg, mennyi félvezető van a bordán: 5. Kettő a főtrafónak, 494-ben, egy a PFC-hez és a negyedik a PFC-hez a gyors kapcsolódióda, az ötödik a készenléti.
20N60C3, a legtökösebb tranyók egyike...
Kondik: Ejh. lesz munkánk továbbra is :DDD

Zsúfolt, kócolt, azok a ragasztások rondák. Ettől még lehet jó, a felépítmény elég tökös. Hatásfok...Hááát...Én a saját Enermax-omba már IGBT-t raktam, a fene tudja, miért nem terjednek azok is, mikor pártíz kHz-ig a FET-eket, tranyókat megeszik reggelire hatásfokban és robosztusságban.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1198) LukE


LukE
veterán

[link]
(monggyuk azok a 25ks/s digiszkopszerukutyuvel keszult kepek erdekesek egy kapcsitapnal...)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1199) Hequila


Hequila
őstag

Egy kicsit láma kérdés, de szerintem illik ide:
Ha egy elkonál 5000 órás élettartamot adnak meg, akkor az a névleges kapacitás garantált leadását jelenti, vagy az elko élettartamát?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1200) stol válasza Hequila (#1199) üzenetére


stol
addikt

akkor az a névleges kapacitás garantált leadását jelenti, vagy az elko élettartamát?

A kettő ugyanaz :DDD
Igen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.