Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60) stol


stol
addikt

Munkadíj, 1000HUF+anyagkts.
5db 2200uF-os elkó, 500HUF.

(#64) Toness


Toness
őstag

Pedig végigolvastam az egész topicot, de úgylátszik e felett elsiklottam :B
Eddig úgy tudtam hogy az 5V-nak annak min 5V-nak kell lennie, de most látom abban a táblázatban hogy van +/- 5% tűréshatára, tehát akkor itt a 4,95V az még elfogadható? Ha az 5V és a 12V értékek pedig kívülesnek a tűréshatáron akkor cserélik gariba a tápot?

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#67) Csaba_20_ válasza Toness (#64) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Az 5V-os feszültségnek 4.75V és 5.25V között kell maradnia. De a 12V esetében a tápegység maximális terhelésekor +-10% eltérés is megengedett. Véleményem szerint, ha az említett feszültségek kivül esnek a megengedett határokon, akkor az garanciális probléma. Viszont a mérést hitelesített mérőműszerrel kell elvégezni ahhoz, hogy ilyet ki lehessen állítani, vagyis valószínűleg valamelyik szervnek igazolnia kell állításod, hogy érvelhess ilyennel, ha nem akarják elfogadni.

(#68) rudi


rudi
nagyúr

Szerintetek egy meghibásodott merevlemez esetén a forgalmazó védekezhet azzal, hogy az adattároló a megengedettnél magasabb/alacsonyabb feszültséget kapott a táptól és ebben az esetben nem érvényes a garancia?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#77) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Táp kérdés:

Be kellene tennem egy 350W-os FSP350-THN-P tápot egy halk gépbe, egy gond van vele hogy nagyon ciripel. Ez egy normál gépnél nem zavaró de egy csendesnél már nem jó, a terhelés sem nagy rajta, több hasonló táppal találkoztam, mind ciripelt bizonyos mértékig.

Ahogy hallgatóztam a passzív PFC tekercse ciripel.
Kérdés hogy a gyárliag PFC-s tápból eltávolíthatom-e valamilyen módon a PFC-t?

Segítségnek itt van két kép:
PFC-vel: Bővebben: link
PFC-nélkül: Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#78) Csaba_20_ válasza Flashcash (#77) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem illik, de ha erre vágysz, természetes kivitelezhető. A következő képen a ''PRIMARY PART'' feliratig nagyjából meg kell egyeznie az átalakítás után a kapcsolásodnak. A kapcsolót nem szükséges berakni.

(#79) stol válasza rudi (#68) üzenetére


stol
addikt

Elég sok Seagate merevlemezzel foglalkoztam/foglalkozok, és azokon vanik egy 5,2, és 12,3(??)V-os zener, ami ha zárlatba ég át, a gyártó/kereskedő 100%-ig tudja bizonyítani a túlfeszültség jelenlétét. (ezért kerültek hozzám, mert ez nem garanciális hiba volt)

(#82) Flashcash válasza Csaba_20_ (#78) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Kösz megnézem majd.

Az amerikai tápokban még mindig ki szokták hagyni a PFC-t, azt hiszem Európában minden számítógép tápegységben kötelező min. a passzív PFC.

[Szerkesztve]

(#83) Csaba_20_ válasza Flashcash (#82) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Bizonyos teljesítmény felett kötelező csak szerintem, ha jól tudom, akkor 200W vagy 200VA felett.

(#84) Flashcash válasza Csaba_20_ (#83) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ennyit találtam a témában:
''In lower power units, under 100W, there is normally no requirement for power factor correction (PFC), unless the power supply is to be used in a PC or lighting application. ''

Bővebben: link

(#85) Csaba_20_ válasza Flashcash (#84) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Akkor maradjunk abban, amit te írtál.;)

(#86) biboistvan


biboistvan
tag

találkozott már valaki colors vagy colorsit esetleg gaba tápokkal?

Doma - gyerekek, a Commodore 64 alatt miért nem fut a FarCry?

(#87) stol válasza biboistvan (#86) üzenetére


stol
addikt

Igen, bele megegyezik a CG 300X-el, csak még gagyibb anyival, hogy szabadonfutó offline tápja vanik.

(#88) luciferk válasza stol (#87) üzenetére


luciferk
senior tag

Szabadonfutó=nincs a tápban védelem?

(#89) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Valószínűleg arra utal hogy nincs a tápnak visszacsatolása a kimenetről.

------------------------------------------------------------------
Újabb FSP tápkérdés:

400W-os újabb szériás FSP a hiba az hogy nem forog a ventilátor. Rámértem menet közben a ventilátor csatlakozótüskékre, és nincs rajta fesz.
A ventilátort kipróbáltam, hibátlan.

Lehet ilyen hiba hogy a ventilátor vezérlés elromlik? Javítható?
+3,3V;+5V;+12V megvan, ha fixen 12V-ra kötöm a ventit tökéletesen használható a táp. (csak hangos)

[Szerkesztve]

(#90) rudi válasza Flashcash (#89) üzenetére


rudi
nagyúr

Abszolút nem forog, vagy csak nem gyorsul még ha felmelegszik sem? Én az utóbbira láttam példát egy AthlonXP 2,4 GHz + 6600GT konfogban. Egy kis olvasgatás után arra jutottunk, hogy az FSP táp x % (már nem emlékszem mennyi, a táb dobozán vagy doksijában volt) terhelés alatt egyáltalán nem emeli a venti fordulatszámát.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#91) Flashcash válasza rudi (#90) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem ezen 0V van tehát egyáltalán nem ad feszt a ventilátornak.

(#92) Csaba_20_ válasza luciferk (#88) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A #11-es hozzászólást olvasd el. Meg úgy általában a topicot, hátha már egyszer meg lett válaszolva benne a kérdésedre a válasz.:U

(#93) Csaba_20_ válasza Flashcash (#89) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha a ventilátoron nincs feszültség, akkor visszább kell menni az elektronikában, addig, amíg ki nem derül, mi miatt nincs.

(#94) FreestyleR


FreestyleR
csendes tag

Segitsen valaki pls! van 1 régi ATXes tápom.az éredekelne h melyik lábakat kell összezárnom h elinduljon gép nélkül is! előre is kössz!

(#95) Chieftec válasza FreestyleR (#94) üzenetére


Chieftec
őstag

A zöld kábelt bármelyik feketével.

(#97) aaa111


aaa111
csendes tag

szevasztok,

nem irtam meg soha semmit, hozzaszolnek a kerdeshez epito jelleggel...
az elmult tiz evben a cegunknel meglehetosen sok szamitogepet eladtunk leginkabb mas vallalkozasoknak. eleinte szinte mindegyikben acorp tap volt, ezekrol ne is beszeljunk minosithetelenul szarok voltak, persze ez csak 1-2-3 evvel kesobb derult ki, amikor sorban ategtek a nyakok, jo esetben csak a tap szallt el, nehanyszor pedig sok minden egyeb is. azert ez nem volt olyan gyakori, legtobbszor megusztak a gepek. . a feltuntetett ertek kamu , sajat szememmel lattam egy cegnel az acorpos rendeles visszaigazolast, ahol szerepelt a szerintuk valos ill. a tapon feltuntetett ertek is (kb. igy; valos:180w -cimken: 235w. de ez mar tobb mint ot eve volt.

aztan atalltunk a szinten olcso codegen tapokra, gyakorlatilag semmi gond nem volt veluk az evek alatt. 300-350W-os tapokat hasznaltunk,de az ertekesitett gepek nagy resze normal irodai konfig, semmi tunning, celeron procik leginkabb. komolyabb gepekbe ment a 400-as. egy esetre emlekszem, ahol egy ilyen 400-as tap nyakja ugyanigy ategett egy komolyan megpakolt gepben. (sok hdd, brutal vga kartya, p4 akkori legnagyobb stb.)

mostanaban kezdtunk atallni markasabb tapokra igenyesebb konfigok eseten, mondvan mar ezek is megfizetheto aruak, es azt kell mondjam, hogy eleg lesujtoak a tapasztalatok. az eladott darabszamhoz kepest tul sok a hibas tap. . chieftec, coolink tapokat hasznaltunk, leegett tap ezek kozott eddig egy sem volt,csak leallo, lefagyo gepek. az 410 v. 420 12cmes chieftec kozul tobb mar eleve nem mukodott, (ok, ez kozismerten hibas szeria). coolinkel is voltak gondok. enermax-al meg nem. mast nem nagyon hasznaltunk (1-2 Q-TEC regebben).

roviden ennyi. talan meg az, hogy a markas hp, ibm gepek tapjaival szinte soha nincsen gond, mindegy hany evesek.. pedig azok fizikailag sem tul nagy meretuek.

(#98) rudi


rudi
nagyúr

itt egy kép is Bővebben: link

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#99) Csaba_20_ válasza rudi (#98) üzenetére


Csaba_20_
őstag

El tudom képzelni, amint megjelennek majd a számítógépes boltokban kapható ''Táp bekapcsolók''. Végül már világítósak lesznek, meg miegyéb... :DD

aaa111: Köszi az infókat, habár úgy vélem ez a topic inkább komolyabb szakmai tapasztalatok megosztása miatt jött létre, míg amit írtál az inkább vásárlási tapasztalatnak mondható el. Pl. a meghibásodás okát egyik esetben se írtad le.

Hja, a Q-Tec, nem nevezhető márkás tápnak! A Q-Technology már inkább.

[Szerkesztve]

(#100) rlazol válasza rudi (#98) üzenetére


rlazol
addikt

ez mire jó? Ez az a bekapcsoló kütyü?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.