Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#554) rudi


rudi
nagyúr

Egy nagyon pofás, kis házikóból van a következő táp, amivel kapcsolatban kíváncsi lennék a véleményetekre. A címkéje szerint 450 W-os maximumot tud, a nevében 420 W szerepel.
+3,3 V-on 31 A, +5 V-on 29 A, +12 V-on 16+14 A a tudása. +3,3 V + +5 V 200 W-ot bír, a három ág együtt 430 W-ot. PFC-s.

Első képen [link] (majdnem) az egész belső látható. Nekem nagyon FSP-s az egész, csak kisebbek a bordák, és az PFC trafója hiányik.
Itt [link] látható a keresett trafó. Az bejövő vezetékeknél az a kondenzátor ugye az EMI szűrőhöz tartozik?
[link] Bemeneti oldal, jobbra EMI szűrővel.
[link] Középső rész, főtrafó, és társai. Ugye visszacsatolt?
[link] Kimeneti oldal. Felül a ventilátor csatlakozója. Tőle jobbra a vezérlőelektronika [link], System General SG6105 [link]. Ez ugyen nem tud PFC-t, így passzív a táp PFC-je?
[link] végül még egy csendélet az egészről.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#555) stol válasza rudi (#554) üzenetére


stol
addikt

Sirtec bélnek tűmik

(#556) LukE válasza rudi (#554) üzenetére


LukE
veterán

a nyakra egyebkent nincs folirva semmi gyartora utalo felirat? Gyartasi szam vagy hasonlo?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#557) rudi válasza LukE (#556) üzenetére


rudi
nagyúr

Eléggé eljátszadoztam a cuccal és sietnem kellett. Fotózáskor nem találtam gyártóra utaló jeleket, de most nézegettem a képeket és találtam ezt-azt.

A biztosítéktól jobbra van egy Young Year felirat, fölötte Dico 01 és 94V-0.
Ezen a képe [link] látszik még egy Logo, a 94V felirat eleje és a Young Yera-ból a Year.
A bal sarokban van még egy YP-019 és egy REV: B felirat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#558) rudi válasza rudi (#557) üzenetére


rudi
nagyúr

Meggugliztam kicsit és meglett a Young Year és a tápom egy vállfaja is [link]. A linken ugyan full ATX tápok vannak, de a paraméterek (3,3+5 V kombó maximuma), és a külső megjelenése (ugyanilyen színű az enyém is, csak rövidebb), alapján úgy gondolm, ezekkel megegyező belseje lehet annak is ami nálam járt. Konkrétan erre tippelek: YP550-MFP(PFC). Vicces a számozásuk, mert a nevükben sokkal magasabb teljesítményértékek szerepelnek, mint a táblázatban :)

Nálam egész jól ment ez a táp (legalábbis az alapján, amit pár óra hajtás alatt meg lehetett állapíani), bár kicsinek találtam a bordákat. Vannak Young Year tapasztalataitok?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#559) LukE válasza rudi (#557) üzenetére


LukE
veterán

akkor jol lattam azt a ''year'' feliratot :)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#560) vlaci79


vlaci79
senior tag

Sziasztok!

Valaki hozzáértő megnézné a tápmról készült képeket és mondana róla véleményt?
Nagytakarítás volt tegnap sz.gépben és a táp is sorra került.
[link][link][link][link][link][link][link][link][link]
Válasszokat előre is köszönöm.
Vlaci

[Szerkesztve]

(#561) bonat válasza vlaci79 (#560) üzenetére


bonat
senior tag

nekem is ilyenem van :)) :C

(#562) rudi


rudi
nagyúr

Egy adag - szám szerint három - Chieftec táp érkezett hozzám. Az első egy új, halk szorozat legnagyobb tagja, 450 wattos.

1. kép [link] - az egész bele. Meglepően szellős, nem túl nagyok a bordák, számomra eddig ismerelten elrendezés. Jobbra EMI szűrőt látok, alul PFC-t. Balra ott a vezétlőchip.
2. kép [link] - bemeneti oldal. 5 alkatrész van a bordára rögzítve, nem több ez a szokásosnál? A jobb oldalon a két fekete alkatrész egy diódahíd?
3. kép [link] - középső rész. A 7-lábú DIP-nek mi a feladata?
4. kép [link] - kimeneti oldal. Az alul látható kis NYÁK-on van még egy IC, ahhoz nem fértem hozzá. Balra, ugyan kissé elmosódottan, de látszik az eredet - Delta. Ez ugye kóser?
és még két részlet: a nagy kondi paraméterei a bemeneti oldalon [link], miért nincs párja? Vezérlő IC [link], ugye ő az [link]?

A másik két táp majdnem egyforma. 500 és 550 wattosak, három 12 coltos ággal, kilométeres vezetékekkel, fekete színben. Az 550-est jártam körbe alaposabban, az 500 felépítésileg ugyanilyen.

1. kép [link] - az egész belső. Hasonlít az előbbihez, bár két kondi van a bemeneti oldalon és. Itt sem túl nagyok a bordák és elég sok alkatrtész van rajtuk.
2. kép [link] - bemeneti oldal. A PFC-ben trafó figyel a korábbi tekercs helyett. Amit előbb diódahídnak sejtettem, az most egy réz bordán feszít, de ez az előbbi képen jobban látszott. A vezérlő NYÁK-jának tövében az a kicsi ugye a hozzá tartozó trafó? Ugyan nem találtam Delta feliratot a NYÁK-on, de látható, hogy ez ugyanaz, mint az előbbi tápnál. Például ki van hagyva a hely a 450-es vezérlőjét tartó kis NYÁK-nak.
3. kép [link] - közepe. A jobbra látható műany légterelő a két borda között arra való, hogy a trafóra tolja a levegőt? Alatta is egy kisebb trafó van, majd később még lesz róla kép.
4. kép [link] - kimeneti oldal. Az X-bit-labs általában az itt található tekercsek számával azonosítja, hogy hány ága kaptak külön szabályozást, általános ez? Itt két külön szabályozásról beszélhetünk? A táp specifikációiban is úgy vannak megadva a maximumok, hogy egy közös a +5 V és +3,3 V ágra és egy a +12 V-ra. Így lenne elosztva a két tekercs is? Jobbra látható egy IC felső sarka, ahhoz sem fértem hozzá.
5. kép [link] - PFC vezérlő a bemeneti oldalon: Fairchild ML4800 [link].
és még pár részlet:
EMI szűrő és PFC [link] (szerintem tök szép kép lett :) ).
Légterelő alatti kis trafó [link], ő lenne a késszelnéti?
Kedvenc részletem, a venti csatlakozója [link]. Teljesen szabályos 3-tűs. Milyen hazással jár az, ha az eredeti paramétereitől eltérő ventilátort rakunk be?

A rend kedvéért itt az 500 wattos belseje is [link].

Kérném a véleményeteke a három Deltáról. Tudtommal a Chieftecből azok a legjobbak, amik Delta alapúak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#563) Csaba_20_ válasza rudi (#562) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Írtó kevés az időm, de a 3-as képen látható 7 kivezetésű DIP tokozású IC-vel kapcsolatoskérdésre a válasz: Az a stand-by tápegység: [link]

(#564) Csaba_20_ válasza rudi (#562) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Első táppal kapcsolatban:
1. kép: A bordák felületét én is egy picit keveslem, egy huzamosabb 100%-os terhelésteszt vagy rácáfolna, vagy megerősítené aggodalmunkat.
2. kép: Nekem egy-egy diódahídnak néz ki. Csak találgatni tudok, mert nincs előttem a táp, de elképzelhetőnek tartom, hogy a PFC-nek külön diódahidat raktak.
3. kép: Korábban már megválaszoltam.
4. kép: Ha választani kell Sirtec és Delta belső között, akkor biztosan utóbbit választanám. Az az IC, amit találtál(UCC3818N) nem a PWM vezérlő IC, hanem a PFC vezérlője.

Második táppal kapcsolatban:
1. kép: A két kondi szerintem párhuzamosan van kötve. Talán azért nem egy nagyot raktak be, mert nem fért volna be. A hűtőbordákat szintén kevésnek tartom én is.
2. kép: A diódahidat hűtőbordára rakták valóban, néha nem is árt. Az a kis trafó kilétét illetően én is csak tippelni tudok, de az biztos, hogy a vezérlő áramkör része.
3. kép: A légterelő a hűtés szempontjából fontos. A ventilátor által szállított levegőt irányítja megfelelő helyre. Evidens...
4. kép: Az X-bit-labs valószínüleg nem téved.
5. kép: PFC és PWM vezérlő egyben. A kis trafó a készenléti táphoz tartozik igen. A ventilátor csere garanciára nézve van hatással. Egyébként pedig az igaz rá, mint ami minden hűtésnél.

Na csókolom, mentem aludni...a fejem is fáj már... :R

(#565) rudi válasza Csaba_20_ (#564) üzenetére


rudi
nagyúr

:R

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#566) LukE válasza rudi (#562) üzenetére


LukE
veterán

A ventilator szabalyzok nagyreszt valamilyen homersekletre szabalyoznak. Ugyhogy ha egy alacsonyabb legszallitasu ventilatort raksz bele, lehet csak annyit ersz el, hogy terheles alatt magasabb feszultseget kap a venti.
A minimum terheles melletti hangero valoszinu csokken.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#567) TeeJay válasza LukE (#566) üzenetére


TeeJay
félisten

figyu már
ha a tápban túl erős a ventilátor akkor terhelés nélkül morog meg rezonál meg ilyenek.
de ha kicsit meg van terhelve akkor nagyon halk a venti.

csináljam azt hogy vegyek bele lassabb 12centis ventit és akkor terhelés nélkül ha leveszi a táp a feszültséget a ventiről nem fog annyira motorgni.
persze ennek 1 hátránya is van hogy agyon terhelve nem fog annyit fújni a lassabb venti mint a gyorsabb.

csak éppen 360wattos tápom van és azt az én konfigommal sose fogom megterhelni :D
1éve mióta megvan szinte csak leszabályozva hallottam benne a ventit.
na jó egyszer nyáron mikor videót tömörítettem akkor pörgette fel kicsit de akkor is tök langyos levegő jött csak a tápból.

én szerintem veszek bele egy Coolink X12 ventit ami 1200fordulatos

vélemény?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#568) ZakRob


ZakRob
senior tag

Erről a tápegységről szeretnék a lehető legtöbbet megtudni, különösen a működése érdekel:
[link]

Szeretnék belőle egy erős kimenettel állítható feszültségű tápot készíteni.


[Szerkesztve]

(#569) Csaba_20_ válasza ZakRob (#568) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ez egy régi AT-s DTK táp kapcsolási rajza. Igazából az érdekes számomra az, hogy a primer oldali C5-ös kondenzátor első ránézésre 322V-ot kap, holott csak 200V-os. Kérdés, hogy mi akadályozza meg ebben...de most nincs időm megválaszolni...meg ez nem is az a fórum...sorry.

(#570) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello Van egy Abit Kn8 lapom amin a tápcsati hoszabb mint az én chieftec tápom csatija.De ráment.Aszem enyi 20pim a lapon lévő meg 24 :F Szóval a kérdésem hogy nem gond ez,vagy szerezzek valami átalakítót ???

(#571) Csaba_20_ válasza ToBeY (#570) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A példamutató PH! addikt hozzászólását láthattuk, aki képtelen volt elolvasni a topic legelső hozzászólását. Amilyen a fogadj isten...-> Nem válaszolom meg a kérdésed. :C

(#572) ToBeY válasza Csaba_20_ (#571) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Elolvastam de az nem derűlt ki lehet-e baja a gépnek ha átlakító nélkű használom a 20pin-es tápot a 24pines lapon :U

(#573) rudi


rudi
nagyúr

Újabb tápok jártak nálam tesztre, jó nagyok.

FSP Epsilon 600 W és 700 W - all the best

1. kép [link] - az egész belső. Hová tűntek a bordák?! Nagyon hasonló felépítés az FSP Zen-hez – nekem nagyon takarosnak tűnik. A bordákon „szétaprózva” az alkatrészek. Jobboldalin 3, középsőn 4 (két felső az egyenirányítóhoz tartozik, ahogyan didyman írta a Chieftecek topicjában [link]?). Baloldalin 4 pár. Az alsó oldalon, a táp fala mellett is van egy fémlemez, amire a bal oldali csatlakozik.
2. kép [link] – bemeneti oldal. Az alsó bordán látszik még egy dióda helye, az a 700 wattosban már be van építve [link]. A 600-asban 420 microF-os a kondi, a 700-asban 470 microF-os, de ez volt az összes eltérés, amit a két tép között találtam. A vezérlőchip Champion CH6800G.
3. kép [link] – középső rész. Balra a készenléti táp - DM311 és BF33 felirattal; nem találtam az eredetét.
4. kép [link] – kimeneti oldal. Két egymenetes tekercs, vagyis két külön szabályzó? Szerintetek melyik ágakhoz? A külön kis NYÁK-ot nem tudtam szabaddá tenni, így nem láttam rendesen a két chipet. A legjobb képem ami van róluk: [link]. Valaki felismeri őket. Feltételezem a védelmi áramkör a bal és a ventiszabályzó lehet a jobb. Mellettük a fő NYÁK-on van a ventilátor 2-tűs csatlakozója.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#574) rudi


rudi
nagyúr

Tagan Eascyon modularok – 480 W és 580 W

1. kép [link] – egész belső. No, itt aztán van minden! Nekem eléggé összedobáltnak tűnik, különösen az Epsilon után. A bordák elég nagyok, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy a leghatékonyabbak. L-alakúak, így a felső végük már jó messze van a hőforrásoktól.
2. kép [link] – bemeneti oldal. Az EMI szűrő a konnektro alatti NYÁK-on van, onnan átkábelezik a fő NYÁK-ra és tovább a jobboldali PFC áramkörre.
3. kép [link] – PFC NYÁK. Jó néhány dióda, az alsó kettő bordája nem lehet valami hatékony. Még egy részlet a vezérlőchipről [link]; nem találtam róla infót, ismeri valaki?
4. kép [link] – középső rész. Feltételezem, a jobboldali kis trafó a PFC vezérlőhöz és/vagy az alatta látható TL3842P [link] IC-hez (készenléti táp?) tartozik. Mókás még a kis trafó melletti bordára szerelt alkatrész [link], szerintem nem valami elegáns. Mire való a baloldali két kis trafó?
5. kép [link] – kimeneti oldal. Itt is látszik, hogy a borda nem túl vastag. Tetején a kis NYÁK-ot megfordítva ezt láttam: [link]. A venti csatlakozója, és még két üres konnektor látható mellette. Ugye ez a többventilátoros tápokhoz van előkészítve? Meg sem lepődöm az újabb kis beékelt bordán. Ezek a beékelések jók, mert minden egyes melegedő alkatrészre külön figyelmet fordítottak, vagy rossz, mert szerencsétlenül tervezték, és nem tudták a fő bordákra rakni őket?
6. kép [link] – a 12 voltos ágat össze vagy szétkapcsoló áramkör. A Tagan tápok tudnak olyat, hogy a 12 voltos ágakat összekapcsolják. Mire jó ez? Nekem kissé parasztvakításnak tűnik: jön az egyetlen forrásból származó 12 volt, azt kettészedik, majd újra össze lehet kötni. Van ennek értelme?
7. kép [link] – a kimeneti ágon ezt a két IC-t találtam: LM339N [link] és TL494CN [link]. Miért van kettő?
8. kép [link] – a hátoldali modular csatlakozók panelje. Mennyire számíthat újabb hibaforrásnak, rizikónak az, hogy a modular tápokon még egy extra csatlakozófelület van, ami korrodálódhat, kontakthibásodhat?

9. kép [link] – annak ellenére, hogy nagyobbak a bordák, ez a kisebb teljesítményű, 480 wattos. Ebben szigetelőlapok vannak az EMI szűrő és a FPC NYÁK alatt is. A PFC lapon itt nagyobb borda van [link]. Más a tövében található IC is [link].
10. kép [link] – szerintem, a kisebb teljesítményű Easycon közepe azonos a nagyobbéval.
11. kép [link] – kimeneti oldal, és a kis nyomtatott áramköre ugyanolyan chipekkel mint korábban, csak más gyártótól [link]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#575) rudi


rudi
nagyúr

Enermax Liberty 500W

1. kép [link] – teljes belső. Nem túl nagy, aranyszínű bordák, nem néz ki rosszul, kérdés milyen hatékony. A főtáp fölött kis légterelő lapot látok. Az EMI szűrő külön kis NYÁK-on a kiáramló levegő útjában.
2. kép [link] – bemeneti oldal. A különálló NYÁK-on Enermax felirat, és két IC [link]. Az UCC3817 [link] PFC vezérlő, a másik LM393 [link] - mire való?
3. kép [link] – középső rész.
4. kép [link] – kimeneti oldal. Védelmi áramkör [link] [link]
5. kép [link] – A modular konnektorok panelje. Nem túl zsúfolt?
6. kép [link] – ventilátor konnektora. Van mellette egy másiknak is kihagyva hely.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#580) didyman


didyman
őstag

Rudi, micsoda képeid vannak :) .
Ami így első röffre feltűnik a 6/700-as FSP-ken, az a primer köri kapcsolóeszközök mérete. Az addig oké, hogy nem disszipál rajtuk nagy teljesítmény, de a típusára kíváncsi vagyok, TOP-220-ba nem szoktak nagy felületű félvezetőlapkát berakni (aminek a nagy áramok elviselésénél alacsony rdiff mellett kulcsszerepe van), de lehet, hogy ez is változik.
A Liberty a szokásos enermax, de ahogy a primer pufi túlnyomás-szelepét elnézem, ez nem Hitachi kondi, bár ha az az áthúzott S betű Sic-safco akar lenni, nem szóltam :) .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#581) didyman válasza rudi (#575) üzenetére


didyman
őstag

Az LM393 komparátor általános célú dolog, szekunder oldalon 90%-ban rá bízzák a Power Good jel időzítését, primer oldalon meg a fene tudja, lehet meghajtás, vezérlés is a PFC-ben, a PFC-vezérlő funkcióit javítva-kiegészítve..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#582) LukE válasza didyman (#580) üzenetére


LukE
veterán

IRF-nek vannak eleg izmos TO-220 tokos teljesitmeny FETjei (bar a nagy feszultsegu tipusokat nem nezegettem), valoszinu mas gyartoknak is.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#583) stol válasza rudi (#573) üzenetére


stol
addikt

Hi!

Ez, egy nagyon jól átgondolt táp benyomását kelti bennem, de újdonságot nem tartalmaz sztámomra, egy GP-hez képest.
Így ránézésre, annak jobban átgondolt változata ez.
Igényes, valószínüleg hosszú élettartammal is rendelkező alkatrészekből épűl föl.
A stabilitását nem vonom kétségbe, az élettartamára, mad az idő választ ad.
Remélem, követik az eddigi irányvonalat. :R

(#584) stol válasza rudi (#574) üzenetére


stol
addikt

Számomra lehangoló ez a tápegység, pláne árához képest.
Képek alapján semmi újítást nem tartalmaz a régi DTK által használt felépítéshez képest.
Klasszikus TL494-el vezérelt kapcsolás, csak az offline tápja lett normálisabb, külön SMPS-IC-vel megvalósított.
Valóban, ez egy összedobált tápegység, ezt sugalja az ''utólagosan'' beledobált kiegészítőpanelet is.
A kapcsolásból adódóan, hatásfoka, a béka feneke alatt lehet valahol, azért van szükség ekkora hűtőfelületekre.
A szekunderoldalon, szépen be vannak zsúfolva az elkók a forró borda alá, és áramváltó közé, így garantálva azok 3000 üzemóra uráni biztos halálát.

Egy szó, mint száz, nem győzött meg ez a táp.

Bár, az én véleményem mit sem számít, ugyanis az átlag juzernek a szép kinézet, nagy wattszámok, és lecsatolható kábelek az elsődlegesek. (Én, a lecsatolható kábelekben, potenciális hibaforrást látok idővel.)

(#585) Doviziozo válasza rudi (#575) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Pontosan ilyesmire voltam kíváncsi. Easycon vs. Liberty. Thx Rudi. ;)

Forza Rossoneri!

(#586) stol válasza rudi (#575) üzenetére


stol
addikt

Az enermax, ismét nem okozott csalódást :DDD

Az alapkapcsolás nem nagyon tér el az eddigiektől, ez jó is, és rossz is, bár a trafó áttételének módosításával módosúl a kimeneti terheléselosztás is.
A vezérlést normálisan oldották meg, a primer-elkóról nincs tapasztalatom, de itt anyira nem kritikus.
A szekunderoldalon, a sok 3300uF-os elkó, sok tartalékra enged következtetni.
Erős hőhatásnak itt is kivannak téve a szekunderpufferek, de jó minőséggel, kompenzálható egy bizonyos határig.
A lecsatolható kábeleket, itt is negatívumként rovom fel a megbízhatóságban.

NEkem tetszik ez a táp, bár enyiért már jobbat vehetnék.

(#587) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Remélem a kérdésem belefér a topik kereteibe. Hogyan lehet elindítani egy ATX12V v2.0-ás tápot? Az alaplapi 20pin-es csatlakozó melyik ágára/ira, és milyen jelet kell adni? Vagy hol tudok ennek utánajárni?

Szerk.: A lassan esedékes szakdolgozatom egyik lehetséges témájául váasztanám a kapcsolóüzemű tápokat, ás lehet csinálok is egyet, ezért még azt kérném tőletek, ha tudtok kapcsolási rajzokat, leírásokat, ötletes megoldásokat, akkor osszátok meg velem. Előre is thx. Én is keresem az anyagokat, csak gondoltam nektek is akad valami. :R :R

[Szerkesztve]

(#588) fLeSs válasza stol (#584) üzenetére


fLeSs
nagyúr

:R
Még megvárom Csaba_20 véleményét is, de már most is csak 10% az esélye annak, hogy ilyet vegyek, ugyanis eddig ez volt tervbevéve. A másik a Liberty. Meg kéne nézni a Silverstone-t is. :D

látom itt van didyman is a hövösövöről. :D :R

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#589) stol válasza k.t.a. (#587) üzenetére


stol
addikt

zöldet feketére.

(#590) k.t.a. válasza stol (#589) üzenetére


k.t.a.
senior tag

Csak egyszerűen felfutó élre kapcsol, vagy van valami funkciója az impulzus szélességének is?

Szerk.: Vagy nem is impulzus, hanem csak be/össze meg kikapcs/szét???

[Szerkesztve]

(#591) Doviziozo válasza fLeSs (#588) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Akkor ezek szerint még nincs meg a Tagan-od? Én is-e kettő között vacilálok (na meg persze a Zen). Azt hiszem a képeket látva, kezd körvonalazódni, a nyertes. :DDD

Forza Rossoneri!

(#592) didyman válasza k.t.a. (#590) üzenetére


didyman
őstag

Nem, földre zárva kell tartani, amíg logikai 0 van rajta, addig engedélyezett a fő tápkör működése. Kapcsrajz tekintetében a DTK-PTP-2038 elég sok helyen fellelhető, egyszerű-nagyszerű etalon-kapcsolás, működése könnyen megérthető, logikus.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#593) k.t.a. válasza didyman (#592) üzenetére


k.t.a.
senior tag

Köszi a választ! Akkor ennek utánanézek (DTK-PTP-2038). Hasonló tippeket is szívesen fogadok. :R :R :R

(#594) didyman


didyman
őstag

A Tagan-ban én is az eddigi hibalehetőségeket vélem felfedezni, pláne a Fuhhyu kondikkal vegyítve, ez a megoldás ha másra nem is alkalmas tartósan, nekem munkát ad a továbbiakban is :Đ . Az Enermax-ban viszont másutt hallottak alapján szívesesen látom viszont a 2SK2698-at, illetve az FS14SM16A-t, ezek olyan paraméterekkel bírnak, hogy szinte elpusztíthatlanok ebben a kapcsolásban.
Rudi, az FSP primer kapcsolóit meg tudod lesni valamelyik Epsilon-ban? :R

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#595) didyman válasza k.t.a. (#593) üzenetére


didyman
őstag

Ne keress :) :
http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=488

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#596) k.t.a. válasza didyman (#595) üzenetére


k.t.a.
senior tag

Thx, de már megtaláltam. És ha még tudsz esetleg olyan tipusokat, amiknek a kapcsrajza közkézen forogna, azt is megköszönném, mert idővel meg fogom találni.

(#597) rudi válasza didyman (#594) üzenetére


rudi
nagyúr

Most éppen távol vagyok a tápoktól, de írd csak nyudogtan, hogy melyik részlet az, amit még ki kellene fényképezni alaposabban. A legközelebbi alkalommal lekapom őket.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#598) jakewyler


jakewyler
senior tag

Hali

2napja vettem ey neon csövet és néha olyat csinál hogy villog egy minimális,tényleg épp hogy!

Ez miért lehet?

Amúgy egész nap egy a gép!!!

400w-os táp A márka:Ec vmi szar

Amúgy mennyi fogaszthat egy neon cső??

[Szerkesztve]

(#599) rudi válasza jakewyler (#598) üzenetére


rudi
nagyúr

Légy szíves, az első hozzászóláshoz igazodva írj (vagy ne írj) ebbe a topicba. Inkább itt [link] tedd fel a kérdésedet. Ugyanazok a fórumozók fognak segíteni, mint akik ide írnak, de jó lenne szétválogatni a tartalmat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#600) stol válasza rudi (#599) üzenetére


stol
addikt

Nem fogunk, mert én, és Csaba, úgymond sztárjkolunk :P
Egészen, 26.-áig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.