Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) rudi válasza vlaci79 (#1400) üzenetére


rudi
nagyúr

Az enyém teljesen ugyanilyen, csak nálam még áttetsző házú volt a Yate Loon ventilátor. Pontos paramétereire nem emlékszem, nem tudom, hova rakhattam :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1402) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van a tápomon (400W P4 Coolink) egy fehér csati, ami pont úgy néz ki, mint a régi AT-s tápok alaplapra menő csatijának egyik fele.
Ez mire jó??

Köcce!

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1403) stol válasza Bici (#1402) üzenetére


stol
addikt

Régi Intel szabványú amp-csati.
3,3, és 5V-al.Akkor, AP400X a táp, és az 350W-os :P

(#1405) rudi


rudi
nagyúr

Itt keress/olvass és utána kérdezz [link]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1407) Bici válasza stol (#1403) üzenetére


Bici
félisten

Mi az az AMP? Mire lehet(ett) használni?
Egyébként AP450X. :)
Köszi!

Másik kérdés: Egy P3-as gépbe, mi a jobb megoldás: egy minőségi 250-300W körüli táp, vagy egy 400-450W-os gyengébb minőségű ugyanannyiért 12 centis ventivel?? (pl.: Q-Tec 13980 400W) Köszi!! :R

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1408) LukE válasza Bici (#1407) üzenetére


LukE
veterán

rambus ramoknak meg az alaplapnak adott 1 kis plussz kakaot.
masik kerdesre ez rossz topik, de inkabb 1 normalis 250-es, mint egy retek.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1411) rudi


rudi
nagyúr

Tápvásárlós kérdések: [link]
Fogyasztással kapcsolatos kérdések: [link]
Használati útmutató ehhez a topichoz [link]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1412) armcore válasza rudi (#1411) üzenetére


armcore
csendes tag

köszi Rudi !! :) ;]

(#1418) didyman


didyman
őstag

Kicsit takarítottam.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1420) Speed® válasza didyman (#1418) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

...sry

(#1421) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Hy all! Arra lennék kíváncsi, hogy van-e olyan progi ami jelzi, hogy mennyire van használatba véve a tápom? és ha van mi a neve? Mert van pár cucc a gépembe (fénycsövek, ventik) és azért jó volna tudni valamit. :)

(#1422) rudi válasza .:Kristian:. (#1421) üzenetére


rudi
nagyúr

Nincs ilyen program. Egyes tápokhoz adnak figyasztásjelzőt, és vehetsz konnektorba dughatót is (Konradban nézz szét és google a Te barátod), ami jelzi a táp felvett teljesítményét.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1423) .:Kristian:. válasza rudi (#1422) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Kár, köszi a gyors választ :R

(#1424) Daert


Daert
őstag

Sziasztok!
Szeretném kérdezni,ha veszek egy Asetek VapoChill micro cpu hűtőt és úgy építik be ahogy az elő van írva,tehát a táp felé fújja a meleget,akkor a tápom (cool AP450DX)400W)
milyen veszélynek van kitéve?Elhanyagolható?
Köszi

(#1425) stol válasza Daert (#1424) üzenetére


stol
addikt

Az így is rövíd, ~1,5 éves élettartama tovább fog csökkenni ;)

(#1426) Szten Márs válasza Daert (#1424) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

[link] - ő lenne az gondolom :)
Amúgy nyilvánvalóan nem tesz jót a tápnak, ha egy az egybe az arcába kapja a cpu felől távozó meleget, főleg nem egy coolinknek, ami amúgy sincs toppon elkóélettartam terén, ez tovább fogja csökkenteni.

MOD: míg keresgettem a hűtőt a neten megelőztek :B

[Szerkesztve]

(#1427) Daert válasza Szten Márs (#1426) üzenetére


Daert
őstag

Igen,ő lenne az!
Sajnos elkeserítő amit a tápról mondtál,de sajna képtelenek voltak a boltok itt Veszprémben Chieftec(delta)-et beszerezni. :O Legalábbis amikor a coolinket vettem helyette.

(#1428) rudi válasza Daert (#1427) üzenetére


rudi
nagyúr

Mentél volna a complexbe, és modtad, volna, hogy blúsztormot hozzanak neked az expertből vagy a caseből... mondjuk a boltban beszopattak (helyedben többet nem mennék oda), mert a Coolinkeket és a Chiefteceket ugyanaz a nagyker (kelly-tech) forgalmazza.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1429) Daert válasza rudi (#1428) üzenetére


Daert
őstag

Kérlek.Voltam a complexben,legalább 2 hetet vártam a chieftec-re,mire mondták lekezelően,nem jött és nem tudjuk mikor lesz.Pedig mentem mindig amikorra ígérték.Csak sajnos akkor más tápot br 15-16 körül nem lehetett kapni.Több pénzem pedig nem volt. :(

(#1430) rudi válasza Daert (#1429) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát, akkor még szarabb a helyzet veszprémben mint gondoltam...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1431) Alex10


Alex10
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Lehet,hogy nem jo helyre irok,ez esetben elnézést kérek...
A problémám 2 részből áll: ha a rendszerem teljes terhelésen megy, akkor(nem minden esetben,de 50-60%-ban) belép egy magas frekvenciás sipoló hang a tápegység felől,és ekkor az egész rendszer lelassul és ez a terhelés csökkenéséig igy marad. A másik pedig az, hogy a tápom nagyon hangosan üzemel: a levegö amit kifuj szinte teljesen hideg és mégis nagy fordulaton pörgeti a 12cm-es ventillátort.
A konfigom lásd az adataimnál,a tápom tipusa: Chieftec GPS-400AA-101A.

(#1432) Chaser válasza rudi (#1428) üzenetére


Chaser
titán

Én is így jártam pedig, mikor vettem a gépet 350 EB-delta beles- chiefet akartam, az eladó srác azt mondta nem volt a nagykerben, helyette kaptam 400as coolinket, mikor hazajöttem go to táp totyik, gyorsan meggyőztek hogy nem akarom én ezt a tápot:D Másnap már volt a boltban 400-as chief, de az nekem nagyon sok, még a 350es is bőven sok:) Igaz csak 10.5k lett volna de minek ha nem használom ki. Tápos totyikban mondtak alternatívákat, köztük az egyik az FSP volt. Találtam egy boltot szépen elslattyogtam, 7.5k bruttóért vettem egy 350PNF típusút, minden földi védelem van rajta, azóta már raktam 1-2 gépbe ilyet, nagyon jó kis táp:)Igaz nem bluestorm, de az drágább lett volna mint a 400as chief.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1433) Chaser válasza Alex10 (#1431) üzenetére


Chaser
titán

Sztem a kondi bibis lehet, ha garis én visszavinném elmondván a problémámat.

(#1429) Daert : jó alternatíva az edigital:) [link]

[Szerkesztve]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1434) Alex10 válasza Chaser (#1433) üzenetére


Alex10
csendes tag

Szted meghatja öket? Attol tartok azzal jönnek vissza,hogy müködöképes... Garis egyébként, 8 honapos. A konfignak elég egyébként?


[Szerkesztve]

(#1435) Chaser válasza Alex10 (#1434) üzenetére


Chaser
titán

Bőven sok is:) 350-es is elég oda:) /Ez a magas telj.érték a kódgányhoz hasonló csodák miatt terjesztette el a köztudatban hogy nagyon magas teljesítményű táp kell. Egy 400as kódgány jó esetben ha 200at lead...így nem csoda hogy 400as vagy afeletti kell belőle, a mostani alkatrészek egyre kisebb 90nm, 65nm, gyártástechnológiával készülnek és kisebb telj.felvétel szükséges nekik, emiatt nem is melegednek annyira mint régen./ Hát én tennék arról hogy hassa meg őket:D Ha van rá lehetőséged próbáld ki másik táppal a géped, ha nem jelentkezik a jelenség ami a te tápoddal volt vidd vissza azonnal.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1436) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Üdv!

Ha lenne rá érdeklődő, tudnék közölni pár képet a tápomról. Kellemes meglepetések értek, mivel sokkal rosszabbra számítottam (eléggé le lett húzva errefelé a ModeCom).
Típusa: ModeCom ATX-350GTF /Manufactured for Mode Com by FSP Group inc. /

azért off, mert nem tudtam eldönteni, hogy az ilyen kérdés/ajánlat belefér-e még a témakörbe.

///

(#1437) Szten Márs válasza Frenky87 (#1436) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem mki szívesen vesz képeket, szóval teljesen nyugodtan rakd be, sőt megköszönjük :)

(#1438) stol válasza Frenky87 (#1436) üzenetére


stol
addikt

eléggé le lett húzva errefelé a ModeCom

Hool?
Már ezer éve tudjuk, hogy FSP bele van... :P

Amúgy:[link][link][link]

[Szerkesztve]

(#1439) Frenky87 válasza stol (#1438) üzenetére


Frenky87
aktív tag

Hmm...nemtom, de így emlékszem (lehet, hogy a memóriám rossz...öregszem :D )

Az enyém is ilyen, csak 350-es. Először nem tudtam, hogy FSP bele van, de a matricán a szöveg elégggé sejtelmes volt. Meg a minőségre nekem az is rádobott, hogy Yate Loon a venti (asszem ez nem olyan rossz). Legalábbis Codegen táp után (ismerősök egytől egyig ilyet tartanak, vagy valami leszármazottat) nagy meglepetés volt a belseje.
A 14-es képen az a matrica mit jelent amúgy?

A képek erre:
01: [link]
02: [link]
03: [link]
04: [link]
05: [link]
06: [link]
07: [link]
08: [link]
09: [link]
10: [link]
11: [link]
12: [link]
13: [link]
14: [link]
15: [link]
16: [link]

A minőségért bocsi, telefonnal készült

///

Szóval akkor ez milyen minőségű tápnak számít? :)

///

(#1440) stol válasza Frenky87 (#1439) üzenetére


stol
addikt

A 14-es képen az a matrica mit jelent amúgy?

Műterheléses bevizsgláson kiderűlt, hogy 350W helyett zokszó nélkül lead 400W-ot :DDD
Ezen sem lepődöm meg, mert az FSP a túlméretezésről híres ;)

(#1441) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Ezek szerint nem kell félni, hogy kevés az amúgyis gyenge konfigomnak. :)

Akkor ez jó táp? mármint minőségre. Megér 6k-t?
Vagy ebbe inkább a gyengébb FSP belsők kerülnek? (mint mondjuk a VGA-knál, prociknál vagy memóriáknál, stb., ha nem megy bizonyos órajelen, akkor leskálázzák őket)

///

(#1442) stol válasza Frenky87 (#1441) üzenetére


stol
addikt

FSP-nél, nincs low-cost :DDD
Csak eladják a belet.
Megér 6k-t, nagyon!

(#1443) Alex10 válasza Chaser (#1435) üzenetére


Alex10
csendes tag

Szereztem 1 másik tápot probának,de nem megy a ventillátora öneröböl(12cm-es),csak,ha 1 kicsit meglököm, akkor elindul, de rettenetes ''csapágyhangja van.
Semmi irás nincs rajta, ki szeretném cserélni, de nem tom milyenre...?

[Szerkesztve]

(#1444) Chaser válasza Alex10 (#1443) üzenetére


Chaser
titán

FSP 350PNF
Chieftec Chieftec GPS-350EB-101A 350W
Chieftec GPS-400AA-101A 400W ez utóbbi drágább pár k-val az első 2-nél, de ha tudsz szerezni elég neked a 350-es is. Ha nettóban tudsz vásárolni az FSP 6300ft körül van, a 350-es chief 8k körül. Vannak ennél persze drágább modellek is, de sztem ezekkel sem lesz semmi baj, ha meg igen az ált. úgyis kijön 1 év alatt, és ha netalántán elhaláloznának mást nem visznek magukkal. Nekem az FSP-t /is/ ajánlották pár hete, nem bántam meg:) Azóta már pár gépbe beépítettem ilyet:) [link]
Túláram védelem, túlfesz védelem, rövidzár védelem,12 centis venti, passzív PFC, sata csati, 24 pin, +4 pin cpu-hoz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1445) Ribi


Ribi
nagyúr

Nekem feszkos kerdesem lenne.
Elso kerdes hogy a 400W csifi tapon mivel 2 ág van ezert lehet hogy a ket agon mas mas feszultseg ertek van? Mert az alaplap 12.2V-t mert de lemertem egy szabad agon es ott 11.75V volt. Masik kérdés hogy ez a feszultség nem kevés?
Maga a tap ugytunik jol birja a terhelest, mert amikor meghajtom mind2 magot akkor is csak 0,02V-t esik. Bar lehet hogy a masik agra van kotve a proci es azert nem esik tobbet de ez az elso kerdessel kapcsolatos.

(#1446) rudi válasza Ribi (#1445) üzenetére


rudi
nagyúr

Először is büdösgyorsan felejtsd el azt a feszültséget, amit az alaplap mér, rettenetesen pontatlan és megbízhatatlan. Másodszor a 12 voltra 5% tűréshatárt engedélyez at ATX szabvány, tehát ha multiméterrel 11,4 és 12,6 volt közötti értéket mérsz, akkor OK.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1447) Ribi válasza rudi (#1446) üzenetére


Ribi
nagyúr

Akkor már csak arra vagyok kivancsi hogy a ket ag kozott lehet fesz kulonbseg? Valamint hogy honnan tudom hogy melyik aghoz melyik drot tartozik.

(#1448) rudi válasza Ribi (#1447) üzenetére


rudi
nagyúr

A két ág forrása ugyanaz az áramkör így nem valószínű, hogy normális műszerrel a műszer szórásánál nagyobb különbséget mérsz majd ki köztük. A 12-es ágak elosztására nincs általános szabály. Az egyik az alaplapot szokta etetni a másik a perifériákat esetleg a processzort, vagy leköveted a tápban (ha lehetséges), hogy melyik sárga draut hozva vezet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1449) didyman válasza rudi (#1448) üzenetére


didyman
őstag

Annyi eltérés adódhat, hogy az éppen terhelt ág esetében a hozzá tartozó diódán akár 200mV-al nagyobb fesz lép fel és további veszteségeken is marad még fesz jócskán, mire a procihoz ér. tehát kb. 300mV-ig ez az oka az eltérésnek.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1450) Csaba_20_ válasza Ribi (#1447) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Azt, hogy melyik ág hova kell legyen kötve, az ATX12V-os szabvány leírásában találod meg. Azt pedig, hogy a valóságban hogyan van, ki kell csipogni. Egyébként tényleg teljesen lényegtelen, hogy hova van kötve a valóságban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.