Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) rudi válasza Ferenc25 (#950) üzenetére


rudi
nagyúr

Szia! Rád is az előző hozzászólásom vonatkozik.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#952) Boglya válasza rudi (#949) üzenetére


Boglya
senior tag

Bocs, és köszi h átraktad a megfelelő helyre:).

(#953) Ferenc25 válasza rudi (#951) üzenetére


Ferenc25
csendes tag

Köszi, hogy átraktad

(#954) stol válasza LukE (#938) üzenetére


stol
addikt

Hi!

Ezen miért kell értetlenkedni? :DDD
A 3-4 ág itt csak marketing/parasztvakítás, ugyanis közös szekunderről erednek a trafón, csak külön diódahídja van, és külön tekercset kepnak az áramvátón.
Az össz eredő max teljesítményt a trafó szekunderterhelhetősége szabja meg.

(#955) didyman


didyman
őstag

Hmmm.
Ha 2x3 dióda van, akkor vagy párhuzamosan vannak (egyébként ez nem újítás, minden, nagyobb áramot leadó tápban duplázzák egyik-másik diódát, mivel a kapható, és olcsó schottky-k 30/40A-esek és párhuzamban ledvezőbb paramétereket adnak), vagy a 3 12V-os ág + 2 másik miatt vannak, akkor meg még annyira sem különös, meg kéne nézni a panel felől.
A 240W korlát érdekes téma. hivatalosan a tűzvédelem az ok, úgy tudom, azonban azt nem szabad feledni, hogy míg Csaba eszmefuttatása értelmében a kábeleken meghatározható maximum lehet (ami ráadásul csak jó esetben tud szimmetrikusan eloszlani), ez a tény a régebbi szabványt nem foglalkoztatta, az 5/3,3V-os ágon csak úgy röpködtek az amperek! Egy 3,3V-on 30A-t leadó táp esetében ez azt jelenthette, hogy az alaplapra menő 3 vezetéken becsuroghatott fejenként 10A, míg a procitáp és egyéb 5V-on másik 20A, ami ismerve a vezetékek számát, eléggé nagy teher volt (Asus A7N8x szindróma :D ). Úgyhogy a teljesítménykorlát ezesetben kicsit hülyeség, ágankénti megengedhető áramokkal szvsz több értelme van gondolkozni, mert tüzet 10W is tud gyújtani.

A táp amúgy érdekes, nem a korábbi Sirtec hajazás és nem is a manapság divat nagyobb hatásfokot tükröző elrendezés, nagy méretű bordák, kevés alkatrész, graetz is hűtőbordán van. kondikészlet átlagos, Yageo SC (amúgy a Yageo és a Teapo már kb. 3 éve egy cég, az előbbi nevet megtartva, viszont az ott lévő Teapo kondik 2005 decemberiek...Ki érti ezt?). Ezek 3000 órás, kifejezetten alacsony ESR (procik mellé pakolt sorozat!) kondik, ami ugye a general purpose 1000 órás fújjuk kondik mellett elég jó fegyvertény (bár közel sem a legjobb). A kisebb kondik SEK-ek, ezek 1000 órásak, de nem kritikus pozícióban. A meglepi primerpufi, mert az 105 fokos és 2000 órás, na ilyet jó ott látni.A felépítés relatíve szellős, a bordák pereme alá szvsz be tud mászni elég huzat, de a kondik elrendezése elég jónak tűnik, vannak köztük rések bőven és ráadásul normál méretűek, nem szűk szarok! Amúgy az egész teljesen új konstrukció két oldalas panelen, szóval remélhetőleg a néven kívül semmi köze a Sirtec nevét talán méltántalanul megtépázó 410W-osokhoz.
Ami nagyon nem tetszik, az pl. a 230-as betáp aljzatán lévő, szigeteletlen forraszok. Ez azért csúnya és meglehetősen közel van a bordához, valamint főleg a modulárisnál látható, hogy a primer borda és a panelek között nincs egy árva prespán darab sem. Mondjuk kicsi az eslye, hogy itt bármi is összeérjen, ilyen helyekre illik szigetelni.

Műtehén projekt aktív, jelenleg a hirtelen hozzám került vagonnyi alkatrészhalmot kell túlélnem, utána lesz időm többet foglalkozni vele. Béta tesztek megvoltak az első deszkamodelleken :) .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#956) rudi válasza didyman (#955) üzenetére


rudi
nagyúr

Köszi az inputot :) Még annyit mondj meg lécci, hogy szerinted ez a Sirteces belső a jobb, vagy a korábban látott Delta. Teljesítményben és hangban is nagyon közel volt egymáshoz a két megoldás.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#957) Rive válasza didyman (#955) üzenetére


Rive
veterán

Nocsak-nocsak... Én meg még mindig 'odaátra' küldöm neked az ügyfeleket :DDD
Na megállj :P :D

Ui.: azért valaki csak marad még amott is :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#958) didyman válasza Rive (#957) üzenetére


didyman
őstag

Jelenleg dolgozok a két felé osztódáson :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#959) didyman válasza rudi (#956) üzenetére


didyman
őstag

Passz. Meglehetősen tökös bél, ha elém tennének egy Delta és egy ilyen belet, mindkettőn 500W-tal, talán ennek hinném el :) , de ez lehet beidegződés is arról, hogy ahol nagy áram folyik, oda nagy alkatrészek és bordák valók :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#960) BlackLine válasza Csaba_20_ (#947) üzenetére


BlackLine
csendes tag

Koszi a tippet lehet hogy kiprobalom....
Mondjuk ha kihuzom az antennat akkor is bug, de 750Ft-t meger!

KOSZIKE :R

`` Az emberi vilagban az okos nok a gyongesegukbol is erot kovalcsolnak! ``

(#961) LukE válasza stol (#954) üzenetére


LukE
veterán

azzal tisztaban vagyok, hogy 99%-ban kozos a tobb ag, amit nem ertettem, az az, hogy miert nincs 240W/VA alatt a 12V2 korlatja.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#962) Csaba_20_ válasza BlackLine (#960) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha antenna kihúzáskor is búg, akkor valószínűleg DI-Box-ot kell rakni a TV és a gép közé. Illetve át kell nézni a rendszert! Olyan embernek, aki ért hozzá.

(#963) BlackLine válasza Csaba_20_ (#962) üzenetére


BlackLine
csendes tag

OK. Utananezek ennek a DI boxnak....a TV szervizesei kijottek, mindent rendben talaltak a rendszerben es fogalmuk sem volt miert zug.
Az benne a plane, h. a HIFI magaban nem zug a geprol, de mihelyt a TV-t is bedugom
zug a TV es mar a HIFI is. A tv es a HIFI parhuzamosan van kotve. A hangero valtoztatasaval valtozik a bugas is...

`` Az emberi vilagban az okos nok a gyongesegukbol is erot kovalcsolnak! ``

(#964) Csaba_20_ válasza BlackLine (#963) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Figyelj, menjünk át ezzel a témával egy másik topic-ba, mert ez nem erről szól! Nyiss egy újat, vagy kérd rudi segítségét. De ne itt tárgyaljuk ki!

(#965) Sándor -P20- válasza didyman (#955) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

> (#955) didyman
> ........(Asus A7N8x szindróma )........

Erről az ASUS szindrómáról tudnál kicsit bővebben írni?
Esetleg egy link?
Csak azért, mert nekem is ilyen deszkám van, és művel érdekes dolgokat... :F

Akkor hogy ne legyen teljesen OFF.
Egy Chieftec GPS-450AA vizesítése: [link]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#966) BlackLine válasza Csaba_20_ (#964) üzenetére


BlackLine
csendes tag

Folyt itt:
[link]

`` Az emberi vilagban az okos nok a gyongesegukbol is erot kovalcsolnak! ``

(#967) fLeSs válasza didyman (#959) üzenetére


fLeSs
nagyúr

OK, de melyiket vennéd meg? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#968) stol válasza Csaba_20_ (#964) üzenetére


stol
addikt

Itt tessék elektrós eszmefuttatást folytatni...[link]
reklám összes :DDD

(#969) didyman válasza Sándor -P20- (#965) üzenetére


didyman
őstag

Nagyobb áraméhségű procikkal a tápcsati hajlamos elégni, ha a kontaktusok csak kicsit is gyengébbek, mint ami kell.

A vizes CT-nek ugyanazok a kivitelezési hiányosságai vannak, mint a többi sufnivizesnek: Trafók, tekercsek, kondik nincsenek kellően hűtve (venti nem tudom, mikor működik, ha folyamatosan megy, akkor az lehet elég), a primer oldal bordája galvanikusan csatol a házhoz, a forrasztott lemezek hőkontaktusa nem tudni, mennyire jó és főleg ami kérdés, hogy az alkalmazott technika vajon érdemes e vízhűtésre, mivel eleve alig van disszipáció, jó hatásfokú tápok, érdemes nagyobb bordával és csendesebb ventivel kísérletezni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#970) Sándor -P20- válasza didyman (#969) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

A venti állandóan megy, tehát a + cuccok hűtése OK.
A hőátadással nincs gond, mert a venti hőérzékelője gyárilag a kapcsoló elemek közé van szerelve a tranyók közé, és a bekapcsolástól kezdbe több napos üzem folytán sem emelkedett meg a venti fordulata, tehát sztem az jö. Bár hozá kell tennem, hogy a CT gyári venti (YetLoon) alapon is olyan hangos volt, hogy a múlt héten kiszereltem, és az előző vizes tápra rászerelt szilikonos ágyazású (házi barkács) venti került a helyére. Igy szihnte hangtalan.
A nagyobb bordával való szerelést már kb másfél éve kipróbáltam, de a zajcsökkenés szinte a nullával volt egyenlő, tehát maradt a vizesítés.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#971) stol válasza Sándor -P20- (#970) üzenetére


stol
addikt

És, az felmerült már benned, hogy adott esetben, nem a bordára szerelt alkatrészek fűtenek a legjobban? ;]

(#972) Ser


Ser
tag

Sziasztok!

Lehet elég nagy hülyeséget fogok kérdezni, de úgy gondoltam ebbe a témába talán választ kapok rá..

Arról lenne szó, hogy van egy lávalámpám, amit kényelmi szempontból nem tudok hálózatra csatlakoztatni, és felmerült bennem mi lenne, ha a gépre kötném rá..

Nah és akkor az a kérdésem, hogy ez lehetséges-e és ha igen akkor milye módon?? :R

(#973) stol válasza Ser (#972) üzenetére


stol
addikt

Kérdés....

Mi az a lávalámpa? :DDD

(#974) Fercsa válasza stol (#973) üzenetére


Fercsa
senior tag

kocka:DDD

amugy ha 5 v 12V-rol megy akkor konnyeden megoldhato...
de méé ebbe a topikba?:D

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#975) Ser válasza stol (#973) üzenetére


Ser
tag

Hm.. :) az olyan kúp alakú lámpa, amiben föl-alá mozognak a gömbök(félig folyékony halmazállapotúak) és a filmekbe mindig úgy csinálnak poént belőle, pl. egy régi filmbe, hogy az UFO-k megisszák :DD

(#976) Ser válasza Fercsa (#974) üzenetére


Ser
tag

Hát mert itt van szó a tápokról, amire rákéne kötni... :) de nem 5 v 12V... :(

230V 25W-os a foglalat, amibe az égő van.. Vegyünk egy asztali lámpát, amit rászeretnék kötni a tápra.. :)

Esetleg még egy kapcsolót is hozzákötök a gépben, de az mellékes..

A táp 220V-át nem lehet kihasználni? :F

(#977) Csaba_20_ válasza Ser (#976) üzenetére


Csaba_20_
őstag

230V-os hosszabbító, elosztó(kapcsolós) és T dugó...ezek kombinációját használd.

(#978) Ser válasza Csaba_20_ (#977) üzenetére


Ser
tag

Hm, végülis ez is egy megoldás.. :F ;)

De ezzel végülis nem a tápra lesz kötve.. Bár így a délután alatt már lemondtam róla, ugyhogy valszeg ezt a megoldást alkalmazom.. :)

(#979) Sándor -P20- válasza stol (#971) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

> (#971) stol válasza Sándor -P20- (#970) üzenetére
> És, az felmerült már benned, hogy adott esetben, nem a bordára szerelt
> alkatrészek fűtenek a legjobban?

Nem, mert a bordára szerelt alkatrészek azért vannak bordán, mert azok fűtenek a legjobban.... :F ;]
Szem eztet egészen egyszerű matematikával ki lehet kalkulálni, ismerve a kapcsoló elemek veszteségeit, és az átcsurgó ampereket. (bordánként kb 40/50W) ;]
Nos sztem egy 2W-os ellenállat ezekhez képest smafu, és az egyéb forrófejű alkatrészek kedvéért marad a venti is.... ;]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#980) didyman válasza Sándor -P20- (#979) üzenetére


didyman
őstag

Nem jól gondolkodsz. :)

Atápban fűtenek az áramváltó/szűrő tekercsek is, és a kondenzátorok is. Főleg az utóbbiaknál nem mindegy az élettartam miatt, hogy mennyire van melegük. A teljesítmény belekeverése meg tök rossz ötlet, mert 2W alatt is elszenesedik egy 3W-os ellenállás, ha nincs elég levegő körülötte. Éppen ez a lényeg, hogy így nem lehet megközelíteni. Hűtés kell, az aktív hűtésre tervezett tápok hűtését pedig mérnökök tervezik meg, így is pellengérre állítva a paramétereket, sokszor légcsatornákat alkotva, ezt otthon, matematikával nem lehet megkerülni. A veszteségekel, tranziens eseményekkel számolni megint nem egyszerű, hiszen nem ismered a félvezetőn átfolyó áram frekvenciáját, a tekercsnek/trafónak köszönhető jelalakját és a félvezetők görbéit. Ha meg már ismered, a görbére pillantva rájössz, hogy ez bizony minden, csak nem egyszerű :D .

A primer eszközökön eldisszipáló hő minimális, ezeknek általában ezért elég egy kisebb borda. A PFC aktív eleme, illetve a készenléti kör, ha olyan jellegű IC, hajlamos töbet is disszipálni. Ezek az összetevők kevésbé terhelésfüggőek, a legtöbb veszteség nyitás/zárás közben megy el, ebből meg időben ugyanannyi van és a nyitott állapotban folyó áram nagysága ad hozzá terhelésfüggő összetevőt.
A szekunder oldal egyenirányítása a fő melegforrás, az áramváltók a második helyen vannak és mivel környékükön eleve zsúfolt kondierdő van, szépen melegítik is egymást. A félvezetők melege egészen vad értékekig nem gond, mert azok 20 év alatt sem fognak emiatt károsodni, a kondikat viszont akár fél év alatt kikezdi a meleg.

Úgyhogy ezek miatt szkeptikusak vagyunk és ezzel nem azt akarjuk mondani, hogy ne tedd, mert hülye vagy hozzá, hanem azt, hogy gyárilag levegős táppal mi sem tennénk ilyet. Vannak jó megoldások, melyekből lehet sejteni, hogy részint az ember értett hozzá kicsit jobban, hogy mi melegszik, másrészt átgondolt hővédelem van, nem lebutított ventilátorral, ami szükség esetén beavatkozik, az érintésvédelem nemcsak megfelelő, hanem szabványos és az illesztések is biztonságosak. Egy tápban életveszélyes dolgok vannak, tehát bárminemű hozzányúlás esetén nem elegendő az internetes leírás, egyedi ötletek kigondolása, hanem komoly elméleti háttér és egyedi tervezés (egy rosszul szellőző házban más lesz a helyzet, mint egy jól szellőzőben) szükséges ahhoz, hogy a táp biztonsága, megbízhatósága ne romoljon le drasztikusan egy ilyen átalakítás hatására.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#981) _Gudella


_Gudella
senior tag

Vettem egy Coolink 500Wattos tápot. Már rég óta használok egy master/slave elosztót, ami elvileg akkor kapcsolja be a slave aljzatokat, ha a master legalább 15 wattot vesz fel (bár nekem űgy tűnik ennél kevesebbtől is bekapcsol...). Ez eddig teljesen jó volt arra, hogyha a tápon kinyomtam a főkapcsolót, akkor minden külső periféria kikapcsolt, és nem kellett bemászni az asztal alá kézzel kikapcsolni az elosztót. Amióta viszont ez a Coolink táp van, akkor is bekapcsol az elosztó, ha nincs bekapcsolva a főkapcsoló, csak be van dugva a kábel a tápba :Y

Pedig ugye ilyenkor készenléti feszültséget sem ad az alaplapnak... ilyenkor mire használja a felvett teljesítményt? Mit csinálhat a táp kikapcsolt állapotban? Ez engem aggaszt...de legalábbis furcsállom

(#982) didyman válasza _Gudella (#981) üzenetére


didyman
őstag

Aktív PFC. Nem fogyaszt, de ha működik készenléti állapotban, megzavarhatja az induktív elven működő érzékelőket.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#983) _Gudella válasza didyman (#982) üzenetére


_Gudella
senior tag

de elvileg nncs készenléti állapotban, mert kikapcsoltam a főkapcsolót. Ezt a tápot még nem szettem szét, de amiket eddig szétszedtem azoknál úgy volt, hogy a főkapcsoló rögtön a bemenő zsinort megszakította az aljzat után, tehát ha kikapcsoltam a főkapcsolót az olyan volt mintha be se lenne dugva a hálózati kábel. De akkor ennél mit szakít meg a kapcsoló?

(#984) stol


stol
addikt

Főkepcsoló előtt lessz még egy EMI szűrőtag, szvsz az fogja szívatni az agyad :DDD

(#985) LukE


LukE
veterán

Nem szedtem szet (raadasul ennyire) valami sok tapot, de a 230-as oldalrol az ott egy halom szikrakoz akar lenni a nyakon kialakitva? [link]
(ha a kep nevebol nem derulne ki: 400-as GP alulrol :) )

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#986) stol válasza LukE (#985) üzenetére


stol
addikt

Igen.
Távolságukból következtetve, 500V felett üthetnek át normál páratartalom esetén.

(#987) Ultram3jor


Ultram3jor
senior tag

Sziasztok!
Nem tudtam hogy hova irjak, végül erre a totyikra jutott a válsztásom, ehhez áll legközelebb a kérdésem. Átfutottam a totyikot, de amennyire (nem) láttam nem volt ilyen kérdés.

Egy olyan tápról van szó, amit már Csaba_20_ mélyentisztelt fórumozó kollégánk már javított, hibás volt a PFC-je. Az említett táp egy 450W-os Revoltec táp, DewiL-töl vettem közel egy hete, a volt hiba tudatának teljes ismerésével. A tápról linket sajna nem találtam, de képeket tudok betenni, amennyiben szükséges.
A kérdés az lenne, hogy a benne található ventit kicserélhetem-e egy ugyanolyan méretű, ám plussz 4 leddel ellátott ventire? Lehet-e ebböl valamilyen baja a tápnak, hisz igy megnő az energiafelvétel, és nem tudom, hogy ez a plussz mennyiség elhanyagolható-e vagy sem. (Természetesen a beszerelés nem okoz nekem gondot, mind az a minimális tudás és eszköz megvan hozzá, meg amugy is, faterom müszerész, legfeljebb megkérem őt, hogy csinálja meg. Amúgyis, ügyeskezű fiatalember vagyok :) )

Üdv, Dávid

(#988) didyman válasza Ultram3jor (#987) üzenetére


didyman
őstag

Ha a venti légszűllítása közel akkora, mondjuk 10-20%-on belül van az eredetihez képest, valamint a ráírt áramerősség sem nagyobb az eredeti kb. 150%-nál, akkor nyugodtan.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#989) Csaba_20_ válasza Ultram3jor (#987) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha a Revoltec Chromus tápról van szó, akkor nyugodtan cseréld le világítós ventire, ebből nem lehet baj. A PFC-je már nem főzi meg a kondenzátorokat benne. ;) Úgy emlékszem ráadásul csatlakozós is volt a ventilátor, tehát könnyen cserélhető.

U.i.: Ne tudd meg mennyit anyáztam a Revoltec tervezői miatt. Áttervezték a hivatalos kapcsolást vagy hozzánemértésből, vagy szándékosan(azt hiszem, ez mindegy) olyanra, hogy 100%-os biztonsággal megfőjjön a PFC áramkör és a körülötte lévő egységek. Először nem tudtam mi a fenéért melegszik úgy, de aztán jobban megnéztem. Most már nem valószínű, hogy a PFC-vel baj lesz. ;)

(#990) dokar


dokar
addikt

Kicseréltem a tápom egy 500W-os 12cm-es ventisre. Sokkal halkabb lett a gép, de az a halk búgó hang még ott maradt. Az alaplap búghat? Amúgy milyen ez a táp: [link] ?

extra - SEXRay

(#991) Csaba_20_ válasza dokar (#990) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ez a topic nem az ilyen jellegű kérdésekre van. Egyébként pedig JNC, Vargáné és Tsa., Mercury kategória a Q-Tec.

(#992) dokar válasza Csaba_20_ (#991) üzenetére


dokar
addikt

Ja jó, kicsit figyelmetlen voltam.

De remélem ezek még beleférnek:
1. A táp búghat? Leszedhetem a ventit róla egy rövid időre, hogy megfigyeljem búg -e?
2. Adott egy multiméter és szerszámok. A leadott teljesítményt szeretném megtudni, mert különböző beállításoknál kíváncsi vagyok a fogyasztás alakulására. A táp előtt (230V) mérjek rá, vagy táp után?
3. Csinált már vki fogyasztásmérőt táphoz? Ledsor, LCD, mutatós?

extra - SEXRay

(#993) Ultram3jor válasza Csaba_20_ (#989) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

didyman: Köszi a választ! Honnan tudom meg hogy mennyit szállt a venti, ha nincs ráirva? Vagy elég ha csak az rpm-et nézem? (végülis ettöl függ az hogy mennyi az átnyomott levegö...)
Csaba_20_: Igen, arrol a tépról van szó. Nem szedtem szét, még nem láttam a belsejét, csak képröl, onnan meg nem egészen kivehetö hogy csatis-e vagy sem. Ha esetleg nem csatis, nyogodtan kiforraszthatom (Eskü, vigyázok!)? Mod: Neked is köszi a választ!


[Szerkesztve]

Üdv, Dávid

(#994) AMD Power


AMD Power
titán

Lenne egy kérdésem. Mennyire jók ezek az adatok.

300W Codegen Sowah

+3.3v 20A
+5v 30A
+12v 13A

Köszi fiuk a help-t!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#995) stol válasza AMD Power (#994) üzenetére


stol
addikt

Mindegyiket felezd meg, és megkapo a valós adatokat :DDD
Nem vicc!

Amúgy offtopic :(((

(#996) Ultram3jor


Ultram3jor
senior tag

Lehet hogy láma kérdés, de ezt valahogyan nem tudom felfogni...
mod: a pontokat azért tettem, mert egy ''kicsit'' elcsúszott a rajzocskám...
--------------------------------------------------------------------------------------------------
AC Input........................I..........................230 Vac 50Hz .............I
DC Output.....................I +3,3V I + 5V I +12V I -12V I -5V I +VSB I
max output current.........I 28A ...I 38A I 25A I 0,6A I 0,6A I 2,0A I
max combined wattage...I ......210W....I 300W I 7W I 3W I 10W I
.....................................I.............4 3 0 W......I........2 0 W............I
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Ez a kis táblázat van mind az oldalán a tápnak, mind a kézikönyvében.
Ugye egy 450W-os tápról beszélünk. De ha megnézzük az utolsó elötti sort, és összeadogatjuk a számokat, bizony 550W jön ki. Namármost, én ugy tudom, hogy az óvoda levelezös tagozatán is ugy tanítják a fizikát, hogy feszültség szorozva az árameröséggel megadja a teljesítményt.
3,3 x 28 = 92,4
5 x 38 = 190
12 x 25 = 300
12 x 0,6 = 7,2
5 x 0,6 = 3
5 x 2 = 10
Namármost, ha ezeket az értékeket összeadogatom akkor 602,6 jön ki. Természetesen tisztába vagyok a ''max'' szó jelentésével, szóval ez csak akkor jöhetne létre, ha maximálisan kihasználjuk a tápot. Akkor most ez hogy is van?

[Szerkesztve]

Üdv, Dávid

(#997) didyman válasza Ultram3jor (#996) üzenetére


didyman
őstag

Annyi a trükk, hogy az ágankénti maximum teher az lehet egyedileg magasabb érték, az összes terhelés azonban nem egyenlő ezek összegével: Az ágakat egyedileg érintő diódák, szűrők méretzése megad egy értéket, míg az összes ágat közösen érintő primer oldali elrendezés egy közös maximumot. Az egésznek az az értelme, hogy a táp így rugalmasan implementálható klf terhelési viszonyokhoz.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#998) Ultram3jor válasza didyman (#997) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Aham, szal ez amolyan dinamikusan müködö ''szolgáltatás'', ami eloszlik az ágakban, lehet magasabb is, de ezeknek az ágaknak az össz teljesítményfelvétele nem haladhatja meg az 450W-ot?
Csakhogy biztosra értsem :B
Mod, jo, asszem értem, csak egy megerösítést kérek! Jöhet pü.-ben

[Szerkesztve]

Üdv, Dávid

(#999) Moyder


Moyder
aktív tag

Helló

Azt szeretném kérdezni hogy egy táp ami nem rendesen adja le a feszt, az gajjra vághatja-e az alaplapot. És ha azt talán gajjravágja akkor a többi eszközt miért nem?

lehet hogy a kérdésem nem ide illik, de nem találtam más ilyesmi fórumtémát.


a válaszotokat előre is köszönöm

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#1000) rudi válasza Moyder (#999) üzenetére


rudi
nagyúr

Szia!

Van egy olyan topic, hogy ''Valami baja van a tápomnak...?'' ott kérdezd meg lécci, ez nem az a hely.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.