Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Szten Márs válasza codec (#1650) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Northwood magos P4-nél aligha. Amúgy az alaplapod kézikönyvében benne kell lennie, hogy szüksége van e erre az ágra, de nem túl valószínű.

(#1652) TriackFeri


TriackFeri
aktív tag

A tápokban lévő ventik is 12V-ról működnek? A 360W-os chieftec tápomban akarom kicserélni a két ventit.

(#1653) Hequila válasza TriackFeri (#1652) üzenetére


Hequila
őstag

Nem igazán tudom, hogy mennyire való ide a kérdés, de válaszonék rá, ha nem ide való, legfeljebb ez is törölve lesz.

Szóval a tápodban nem fix 12V-ról megy a venti, egy automatika szabályozza a fordulatát (a hőmérséklet függvényében). Ha ki akarod cserélni a ventit, akkor a mostani venti karakterisztikájától ne nagyon térjen el az új. Tehát lehetőleg ugyan akkora teljesítményűre cseréld, egy kicsit persze eltérhet. Ha a régi, 8cm-es ventis HPC sorozatból való a tápod, javaslom a Zalman ZM-F1-et erre a célra (én ilyenre cseréltem, nincs vele gond).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1654) didyman válasza Riga (#1639) üzenetére


didyman
őstag

A 680 és a 820uF ritka dolog, vegyél ilyet: 1000uF 200V 25x50 RM10.0 20% 85°(YAG) SNAP-IN 2000h 3A
Nem egy csúcsszéria (Yageo LH talán, [link]), meg 85 fok, de 1000uF nem szárad ki olyan hamar, a 3A-es csúcsáram meg csak elég lesz ebben a méretben :)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1655) westlake


westlake
félisten

jijott az altalam olyan sokra tartott fsp epsylon 760wattos valtozata..
[link]
fx700 - 4*12v 15a
fz760 - 4*12v 18a

Play nice!

(#1656) Riga


Riga
csendes tag

Ki mit tud az újabb tápok felépítéséről? Pl. A több (esetenként 3-4db) 12V-os ág milyen kapcsolással van kialakítva? Már a főtrafón több különálló galavanikusan elkülönített szekunder tekerccsel van kialakítva? Áganként külön egyenirányítással, vagy sem, vagy esetleg csak a kimeneti szűrésnél külön ágankénti folytókkal ill. ágankénti puffereléssel?
Aki látott már ilyet közelről és tüzetesen vizsgálta ne kíméljen az infókkal!

(#1657) Old Cyborg


Old Cyborg
tag

Van egy tápom 2db 8cm venti van benne és 34-35 fokos és leszabályoznám a 2db ventit szerintetet ez oks nem túl meleg most is vagy mennyi a megengedett egy tápnál ??? trafója melegszik legjobban azt tom de ugy KB hány fok még az ideális ??? vagy ez megröviditia táp élettartamát ???

(#1658) LukE válasza Riga (#1656) üzenetére


LukE
veterán

sokszor kulon folyto es szures sincs, csak kulon aramkorlatok. (ahogy a szabvany is csak kulon aramkorlatokat ker. A kulon ag, uber stabilitas es hasonlo blabla nagy resze marketingesek agyaban szuletett, es a 2-3-4 sonton kivul mas nincs is)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1659) KrAt


KrAt
veterán

Aki tud segíteni :) [link]

(#1660) vbbb


vbbb
őstag

Chieftec GPS450-AA-101A típusú tápom van ami - mint sok más emberkének - nekem is búgó hangot kezdett hallatni. Ventillátort akarok cserélni, amit minél olcsóbban akarok megúszni. A gondom az, h. nem tudom mennyi levegőt szállíthat a gyári venti..ilyen adatot sehol nem találtam. Így csak találgatni tudok. Erre gondoltam, szerintetek? :F


[link]

Ötletesnek tartom, hogy AL hűtőborda foglalatban van rögzítve a turbina... :)

HŰTŐ, 12CM-ES PRIMECOOLER PC-AS12025L12 ALUMINIUM
1500Ft

Aluminium Fan: 120x120x25mm, Silver Frame, Silver Blades, 12V DC, 1 Sleeve Bearing, 1500 RPM, 3C3P Connector, Cable/L=30cm, 0,17A, Rated Input Power 2,04W, Operation Voltage 6V-14V, Starting Voltage 6V, Max. Static Pressure 1,95mm, Noise 20,6dBA, Weight 215,6, CFM: 48,2CFM MTBF: 25C 330221hours 40C 116738hours

ha jól számoltam, akkor ez olyan 80m3/h levegőmennyiséggel dolgozik

Kéne egy kis segítség, hogy bele merjem-e rakni...nem szeretném megrövidíteni a tápegységem élettartalmát...köszi!

(#1661) number666


number666
tag

Hali all!
400W-os Chieftec tápon gyárilag van kihagyva 1 tű(egyikbe nem fut kábel)?

(#1662) stol válasza number666 (#1661) üzenetére


stol
addikt

-5V

(#1663) number666 válasza stol (#1662) üzenetére


number666
tag

akkor igen? :D:D

(#1664) Szten Márs válasza number666 (#1663) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ki van hagyva a -5V mint minden új tápban. (atyaég, a mélyvízbe írogatok ilyeneket? :Y )

(#1665) Frenky89


Frenky89
őstag

Nem tudja valaki, hogy a Chieftec tápok terhelten is 4.75V-on indítják-e a beépített ventijeiket?

(#1666) ManóCs


ManóCs
csendes tag

Sziasztok

Tudom, hogy ez elvileg mélyvíz fórum és én nagyon nem értek a témához, de remélem valaki azért segít nekem.
Új gépet szeretnék amihez eléggé szűkös a keret, ezért egyelőre egy codegen házat néztem ki ami kinézésre megfelelne, a tápot meg amint lehet amúgy is szándékomban áll kicserélni. Mindezt csak azért mondom, mert tudom, hogy a codegen táp elég gyenge és tanácsos valami komolyabbat venni.
Alaplapnak egy msi 945p neo2-f-et néztem ki, amin egy p4 531-es prescott magos proci lesz.
Az a problémám, hogy az alaplapon a procinak 12 voltot juttató csatlakozó 8 tűs mig a tápon lévő csak 4. Ilyenkor mi a teendő? Van esetleg erre átalakító, ha igen akkor budapesten hol lehet olyat kapni? Na meg átalakítóval megoldok valamit vagy netán hamarabb fogom tönkrevágni a az alaplapot vagy a procit?
Alaplapot nem szívesen vennék mást most csak a táp miatt, na meg minél hamarbb amúgy is szeretném a tápot lecserélni, csak most sehogy sem jön össze, hogy valami jobbat vegyek.
Másrészt meg egy 400 wattos tápot szeretnék most kezdetnek mert azt hallottam, hogy ha már muszáj gyenge tápot használjon az ember akkor legalább nagyobbat mint amire szükség lenne, hogy ne kelljen nagyon kihajtani, s talán így kevesebb az esélye, hogy beszarik. Ez tényleg így van?
Remélem lesz türelmetek a láma kérdéseimre válaszolni, és előre is köszi a segítséget. :R

(#1667) LukE válasza ManóCs (#1666) üzenetére


LukE
veterán

goto ''melyiktáptvegyemfúrumtopik'' [link]
(es ott is olvasd el legalabb az elso hsz-t.)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1668) ManóCs válasza LukE (#1667) üzenetére


ManóCs
csendes tag

Nem értem mit akarsz ezzel mondani? Tegyem fel inkább abban a topikban a kérdésem? Elég jócskán beleolvastam, de nem találtam választ erre a 4/8 tűs csatlakozó problémámra. A topik neve, hogy milyen tápot vegyek, de hát én nem akarok egyelőre más tápot, mert sajna csak erre van keret, ezért nem ott tettem fel a kérdést.

(#1669) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi @ all

Srácok vettem egy ilyen tápot Thermaltake Silent PurePower 680w / W0049 [link] 14.500Ft volt + adtam hozzá egy egeret és egy Chieftec 410W -os tápot (2005.05).

Jól jártam -e ezzel a táppal 1 1/2 éves :F Szerintetek jó...

Ezt a configot kell ellátnia:

- EPOX 9NPA+Sli
- Athlon 64 AMD X2 4600+
- 2DB INNO 3D 7900GT Sli DDR3 256Mb
- 2DB Kingmax superram 1GB 3.0 4 4 8 1T
- Pioneer 111D Black

Mennyit fogyaszt a táp, nincs valami olyan progi amivel lehet mérni a számítógép fogyasztását :F :R


[Szerkesztve]

(#1670) rudi válasza HoReSz1975 (#1669) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez nem az a topic... lásd elős hozzászólás.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1671) HoReSz1975 válasza rudi (#1670) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Bocsi, akkor melyikbe rakjam át a hozzászólást... :F

[Szerkesztve]

(#1672) rudi válasza HoReSz1975 (#1671) üzenetére


rudi
nagyúr

Ugyan már megvetted, de ide [link] és fogyasztásos topic is van; használd a keresőt egy kicsit.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1673) HoReSz1975 válasza rudi (#1672) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Bocsánat...

(#1674) Met válasza vbbb (#1660) üzenetére


Met
nagyúr

Ez engem is érdekelne. Most sikerült rájönnöm, hogy a táp miatt hangos a gépem :O

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1675) vbbb válasza Met (#1674) üzenetére


vbbb
őstag

csak annyit tudok segíteni, h. ami eredetileg benne van az 2400rpm max. fordulatú és a levegőszállítása 136m3/h....csak hasonló paraméterekkel rendelkező ventit szabadna belerakni...

(#1676) Met válasza vbbb (#1675) üzenetére


Met
nagyúr

136m3/h ? :Y biztos ez?
Nem találok ehhez hasonló légszállítású ventit, a legnagyobb 89 m3/h de 45 db zajszintel.
A Chieftec 8cm-es csak 39 körül van 2200 RPM-el [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1677) didyman


didyman
őstag

...Az köbláb lesz inkább :) .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1678) didyman válasza Riga (#1656) üzenetére


didyman
őstag

A szekunderek sosincsenek galvanikusan elkülönítve, egyik pontjuk közös és földpotenciál. :)
Általában a kimenetnél különül el, sokszor a dióda is közös még. Újabban divat egy miliohm körüli soros ellenállás, ami az áramkorlát munkadarabja.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1679) vbbb válasza Met (#1676) üzenetére


vbbb
őstag

tutira pontos, a Chieftec gyártól kérdeztem meg közvetlenül... :P 80,5 CFM
ezrért vagyok én is gondban, nem találok megfelelőt...

(#1680) Met válasza vbbb (#1679) üzenetére


Met
nagyúr

:O
12 centisbe lenne, de az meg gondolom nem férne be :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1681) Frenky89 válasza vbbb (#1679) üzenetére


Frenky89
őstag

(#1682) robert104


robert104
csendes tag

R600-at szeretnék majd ha megjelenik vásárolni,de nekem ajánlottak SLI Ready tápot!! a kérdésem az,hogy müködni fog-e a R600?? Vagy esetleg kettő lenne benne,akkor tudnám egy ilyen táppal használni öket??

[Szerkesztve]

(#1683) Met


Met
nagyúr

Meg is van [link]
Csakhogy: - 52 decibel, kissé soknak gondolom, főleg, hogy 2 db kell
- 22 euro ami kb. 5,5k, durván 10k a 2 venti annyiért már lehet venni egy 12centis
360-as tápot (annyi amúgy is elég lenne nekem)
- ez mind szép és jó de hol lehet ilyet kapni itthon?

Az a furcsa, hogy nem érzem annyira brutális teljesítményűnek a ventit, a táp alatt van egy 8 cm-es 5 volton járatva és annál nagyobb légáramlást érzek mint a tápnál

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1684) LukE válasza Met (#1683) üzenetére


LukE
veterán

nagyon 1xű a megoldás pedig: nem pörög teljes fordulatszámon a tápventi...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1685) Met válasza LukE (#1684) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, ez logikus. De akkor minek van benne ilyen brutál venti? Nem hallom, hogy használat közben szabályozgatná.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1686) LukE válasza Met (#1685) üzenetére


LukE
veterán

mert a tap huteset normalis esetben ugy meretezik, hogy max terhelesnel, 40-50°C kulso homerseklet mellett se suljon meg. Jobb esetben sziv 30-35°C-os levegot, a geped meg <<200W-ot eszik max terheles mellett is.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1687) Met


Met
nagyúr

Most akkor nemtudom mit csináljak.
Így azért nem hagynám, új táp vétel se hiányozna annyira. Megfelelő venti beszerzése körülményes és drága. Esetleg kis WD40-ezés segíthet?
Nemtudom miért alakult ki ez a búgás. :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1688) Hequila válasza Met (#1687) üzenetére


Hequila
őstag

Biztos vagy benne, hogy a fent belinkelt duplaventis delta van benne? Mert táp esetén semmi értelme nincs a dupla ventilátornak...
Egyébként némi motorolaj segíthet (kivéve, ha dupla golyós csapágyazású a ventilátor).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1689) Met válasza Hequila (#1688) üzenetére


Met
nagyúr

Azt csak úgy találtam teljesítmény alapján. Szimpla ventis. Hogy milyen típusú a védőrácstól nem látom :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1690) Hequila válasza Met (#1689) üzenetére


Hequila
őstag

És a tápod pontos típusát lehet tudni?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1691) Met válasza Hequila (#1690) üzenetére


Met
nagyúr

Most azt keresgéltem idáig :) HPC420
Még a PH is tesztelte [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1692) Hequila válasza Met (#1691) üzenetére


Hequila
őstag

Szóval duplaventis. Ez problémát okozhat, tudtommal a tetején lévő venti véknyabb, mint az átlag (25mm helyett 10 vagy 15mm). Ennek beszerzése esetleg problémát okozhat. A hátsó ventivel nem lesz gond, egy Zalman ZM-F1-es szerintem simán jó lesz oda.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1693) Storung


Storung
csendes tag

Hali!
Anno pár hónapja a saját tápegységemben (HPC 420) cseréltem ventiket.A 80x25-ös egy Glacialtech Silent Blade lett. A 80x18-ast pedig egy GT Igloo4360 light-ról építettem be mivel égen földön nem kapható külön...A Silent Blade kb 1200 Ft., az igloo pedig kb. 2500 Ft. Adatlapok a glacialtech.hu-n...

(#1694) Storung


Storung
csendes tag

Annyit még hozzátennék, hogy mindkettő fix 12Vról megy...ez fontos lehet :)


[Szerkesztve]

(#1695) Met válasza Storung (#1693) üzenetére


Met
nagyúr

Na ez hasznos információ :)
mire számítsak, bonyolult ?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1696) Storung válasza Met (#1695) üzenetére


Storung
csendes tag

Egyáltalán nem...Odafigyelés és egy kis forrasztási rutin kell hozzá:) Abból indultam ki, hogy komolyabb terhelésnél sem pörög többet a tápventi 1600-nál így aztán nem vadásztam spec. ventire, alapban emlékezetem szerint 1300-1400 körül forgott.Viszont a szabályzásról le kell mondani:( Én a tápon belül kötöttem be a ventiket 12 V-ra és a házból kifelé néző venti jeladó(sárga) vezetékét egy mínusszal egyetemben az alaplapra tettem. Asszem ez gyárilag is így van de régen volt már... Ehhez kellett egy darab vezeték(egyébként rövid lett volna a nagytorony miatt)és a ventiről levágott csatlakozó amiből a piros vezetéket kivettem. A toldáshoz (ha kell) használj vékony zsugorcsövet az tartós és nem gány...:) Ha belevágsz sok sikert. Remélem hasznodra voltam...

(#1697) Met válasza Storung (#1696) üzenetére


Met
nagyúr

A szabályzás nem érdekel mert ha tényleg halk a venti akkor mehet full fordulaton.
Az alaplapra miért kötötted rá a fújó ventit?
Azt hiszem jövőre megcsinálom mert eléggé zavar a búgás.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1698) Storung válasza Met (#1697) üzenetére


Storung
csendes tag

Csak a figyelés miatt, ha valami történik álljon le a gép...A modernebb lapok már szinte mindegyik ventikimenetüket figyelik és szabályozzák(ha beállítod), én csak a figyelést használom...Nézd meg az alaplapod leírását, de ha nem vezeted ki akkor sem történik semmi komoly, illik időről időre kifújni, portalanítani a tápot és jobban hűl tovább tart...

(#1699) Met válasza Storung (#1698) üzenetére


Met
nagyúr

Majd megnézem a leírást (Asus P4P800 E-Delux) de annyira nem izgat. A rendszeres takarítás alapgyakorlat ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1700) Met


Met
nagyúr

Úgy néz ki mégsem a táp miatt búg. Megemeltem egy kicsit a gép elejét és abbamaradt a búgás. A gép tappancsai alá raktam egy 1-2 mm vastag gumi lapot és lényegesen halkabban búg.
Már csak valami vastagabb szivacsosabb anyagot kell keresnem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.