Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Csaba_20_ válasza rudi (#1448) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Jellemzően a processzor a több egységtől különböző ágat szokott megkapni. Időnként olvasd át a szabványt, leírják benne. :P

(#1452) rudi válasza Csaba_20_ (#1451) üzenetére


rudi
nagyúr

A főtápcsatlakozó 12V-os feszültségéből egyáltalán nem kap a CPU? K7-nél még biztosan kapott (sőt nem is kellett neki mellékes 12V).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1453) Csaba_20_ válasza rudi (#1452) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A legújabb szabvány szerint a processzor számára a +12V-os tápcsatlakozó van dedikálva. Az újabb alaplapoknál meg is figyelhető ennek megvalósulása. Egyébként nem lehet olyan kijelentést tenni, amire ne lehetne ellenpéldát hozni cáfolatként. Adva van 3 fő ág, mely ágakból tetszőletes kombinációval előállítható a processzor számára szükséges tápfeszültség. A megvalósítás az alaplap gyártókra van bízva.

(#1454) massssza


massssza
csendes tag

Az a gondom, hogy mostanában rendszeresen ki írja a gép nem megfelelő áramellátás. A gépem : Abit IC7, 2600/512/800 proci, 2x512 RAM, Club3D 7600GS AGP, 60 IDE és 160 SATA vinyó, Pio 111D és Nec 4571 DVD író, 2db 12cm venti, két táppal próbálkoztam : Coolink 350W és Codagen 400W mind a kettőnél ki írja a hibát. Mi lehet a hibás a rendszerbe?

(#1455) Chaser válasza massssza (#1454) üzenetére


Chaser
titán

A tápok:D Izé..írkálok itt hülyeségeket:D A tápegységnek titulált dobozok...Viccet félretéve: kódgány és coolink felejtős. Kódgány felét se adja le annak a teljesítménynek ami rá van írva. És a feszültség és áramértékek is hibádzanak amik a spcifikáción vannak. Ezeket elásod, és veszel egy FSP 350-PNF tápot, és megszűnnek a gondjaid:) Bruttó 7.5 k környékén lehet kapni. 12 centis ventivel van, rövidzárvédelem, túlfeszvédelem,túláram védelem. Tegnap lámáztam egy kicsit:D Van a gépben egy hűtő amit potival lehetett szabályozni, de az most nincs, úh szabadon van 2 kivezetés, a 3. rákötve a tápra. Véletlen hozzáért az egyik kivezetés a ház fém részéhez..durr gép elszállt. Kicsit rámjött a frász:D Gép visszakapcs, tökéletesen elindult és ment/megy minden:) Játsszd el ezt a kódgánnyal:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1456) didyman válasza Chaser (#1455) üzenetére


didyman
őstag

Coolink-kel mi is a gond? javítható, normális kondikkal meg semmi baja sincsen sokáig, hacsak nem a DX sorozat.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1457) Chaser válasza didyman (#1456) üzenetére


Chaser
titán

Én mikor pár hete vettem a konfigot 350es chiefet szerettem volna bele..tápok terén még igencsak láma voltam:) Azt tudtam hogy ez a 350es chief jó. Ne de sajnos a boltban nem volt, kaptam helyette 400W-os coolinket, súlya szép volt, kinézetre se volt rossz, viszont drágább volt mint a chief. Mivel nem tudtam ez milyen kategória vihargyorsan azzal kezdtem mikor hazaértem hogy benéztem a tápos totyikba/ asszem milyen tápot vegyek totyik/, volt egy rossz érzésem mintha a coolinkről olvastam volna erre régebben valami rosszat. Nos igen...a megérzéseim általában bejönnek:D Stohl /vagy Stol/ úr gondolom nagy szaki tápok terén, idézték egy régi hsz-ét:''Csak coolinket ne, egy fos az elektronika...'' ezekután utánaolvasgattam a tápoknak, és segítettek a totyikban is, amit köszönök nekik még1x :R Másnap megvettem 7.5k bruttóért a 350-es FSP-PNF-et, ahol nettóban tudok vásárolni ott a coolink volt nettó 9k... Coolinkról saját tapasztalatom nincs,nekem Stohl fórumtárs véleménye elég a coolinkról, mivel ahogy láttam tápjavítással foglalkozik.Nekem nem volt, nem is lesz..Onnantól kezdve hogy egy átlag boltban FSP-t lehet venni 7.5k bruttó körül, nem értem hogy kódgány, mercury,colors,és hasonló csodáknak mért van létjogosultsága. FSP-nél nincs alsóketegóriás, én amennyire tudtam utánajártam. A PNF széria kb 70-75%-os hatásfokkal dolgozik, a Bluestorm kicsivel nagyobb és designos, a greenpower magas hatásfokú és környezetbarátanyagokból készül, a Zen aktívhűtés nélküli, kb 90% hatásfokkal. Ha hülyeségeket írkáltam javíts ki :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1458) didyman válasza Chaser (#1457) üzenetére


didyman
őstag

A Coolink bele teljesen korrekt és normális. A DX szériának volt sorozathibája, amelyik akár gépre veszélyes is tudott lenni, valamint az aktív PFC-jük rendre szeretett elhalni. Az első Coolink-ekkel az említett kondibajon kívül és a jelenlegi új szériájukkal nincsen semmi gond.
Stol a neve, stohl az valami egészen más :) .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1459) Chaser válasza didyman (#1458) üzenetére


Chaser
titán

Igen, Stol már beugrott:) Tehát az ő véleményére alapoztam a kijelentésemet, gondolom ezexerint valamilyen úton-módon ismered:) Az biztos hogy amit pár hsz-szel írtam hogy valszeg a +12v-os ág hozzáért a ház fémrészéhez és nem halt meg semmi csak leállt, engem gyakorlatban is meggyőzött hogy FSP-nél rosszabbat soha :C Aki meg coolinket akar drágábban vegyen azt, demokrácia van :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1460) didyman válasza Chaser (#1459) üzenetére


didyman
őstag

Elég sokat szoktunk beszélni :) .
Rövidzárat azért elég sok táp jól tűri, még a CG is, az nem kifejezetten nagy megterhelés mondjuk egy tartós, határon mozgó terhelési viszonnyal összehasonlítva, de ennek oka az elektronikában keresendő. A 7500Ft-os FSP mindenesetre nem Greenpower lesz, hanem korábbi PNF széria, mely ATX1.3-as (akkoris, ha ATX2.0 van ráírva :) ), viszont mai közepes gépeket mindenképp kiszolgál, csak sajnos nem lehet akármelyik boltban kapni és nem is gyártják már. A jelenlegi legolcsóbb Greenpower meg nem 7500..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1461) Chaser válasza didyman (#1460) üzenetére


Chaser
titán

Igen ez PNF.Konfig adataimnál is úgy van:) A bluestorm és greenpower természetesen drágább, de jobb hatásfokkal dolgoznak. 10 k bruttó körül van a 350-es chief, 12k körül a 350-es bluestorm és a 400as chief. Tehát nem megfizethetetlen kategóriák sztem.
[link]

Ez egy bolthálózat része, valszeg több városban is elérhető. Ha reklámnak minősül hogy olcsó és megbízható tápról adok elérhetőséget olyannak aki esetleg nem tudná, akkor törlöd :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1462) stol válasza didyman (#1458) üzenetére


stol
addikt

Hi!

Nem lenne gond, ha nem lehetne kapni, még mindíg sok helyütt, AP XXX-DX sorozatot :P

(#1463) didyman válasza stol (#1462) üzenetére


didyman
őstag

Neked meg lecsó a gatyádba, nem úgy volt, hogy nyáron borozunk :) ? Itt a szüret már megint.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1464) didyman válasza Chaser (#1461) üzenetére


didyman
őstag

De főleg rendes ATX2.0 tápok. A Bluestorm bele egyéábként megegyezik a PNF-fel, kicsit át van dolgozva, de az sem igazi ATX2.0, míg a legújabb BS már az. Ez is jó példa arra, hogy korrekt tervezéssel mennyire felkapott bolha ez az egész ATX2.0 és a több 12V-os ág.
Reklám, ha leírod a cég nevét, vagy nyilvánvalóan köthető személyedhez-ez mindig szándékfüggetlen lesz.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1465) stol válasza didyman (#1463) üzenetére


stol
addikt

:DDD

E' bazz így is majd befosok szüret alatt, még a lecsót is? :O :DD
Bár, félre van téve egy jókis 6 puttonyos aszú, a 2002-es évjáratból :D (Méz jellegű)

(#1466) #97544192


#97544192
törölt tag

Egyszer találtam egy olyan linket, ahol leírták, h melyik táp ajánlott, és melyik nem, részletesen. Megtudná vki adni azt a linket? Mert gépvásárlás lesz, és nemtudom, milyen márkából válasszak! :) Thx.

(#1467) gamer2


gamer2
tag

Bluestorm II. 500W.os tápról valakinek van tapasztalata, véleménye?

Asus P5WDG2 WS Pro, E6600@3244,Geil Ultra DDR2 800 2X1GB,Zalman 9500LED,FSP Epsilon 700W,8800GTX,Thermaltake Armor

(#1468) didyman válasza stol (#1465) üzenetére


didyman
őstag

Bár, félre van téve egy jókis 6 puttonyos aszú, a 2002-es évjáratból (Méz jellegű)

Na, pont erről volna szó :DDD

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1469) didyman válasza #97544192 (#1466) üzenetére


didyman
őstag

http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=105685&view=findpost&p=3815784
De jelenleg éppen megint valami gyíkja van a fórummotornak, kicsit később csak működni fog. Meg valaki asszem ide is átrakta, de azt a listát nem frissítem.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1470) CriticalHit válasza #97544192 (#1466) üzenetére


CriticalHit
őstag

[link]
1.hsz.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1471) Chaser válasza didyman (#1464) üzenetére


Chaser
titán

Az ATX szabvánmyoknak majd utánanézek, gondolom az ágak fesz.értékeivel és terhelhetőségeivel kapcsolatos.
''de az sem igazi ATX2.0, míg a legújabb BS már az.'' ezexerint csak az 500w-os az?350,400,500-ezeket találtam bs-ből. A 350es chief már ''gazi'' atx 2.0?
A linkért sorry,vkinek az aláírásában szerepel bolt neve:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1472) stol válasza gamer2 (#1467) üzenetére


stol
addikt

Má1 megitt lelkes hüly újoncok :(((

1. Van topikja
2. KERESŐŐŐŐ??

(#1473) Csaba_20_ válasza didyman (#1468) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Már 2002-ben félre tette. :P Csakhát mindig könyékig van valamelyik tápban. :))

(#1474) gamer2 válasza stol (#1472) üzenetére


gamer2
tag

Szóval arról a tápról itt nem szabad kérdezni, amelyiknek van saját topic-ja?!
Nem arra vagyok kíváncsi hogy mennyire halk/hangos a táp(mert ugye a saját totyik erről szól /pillanat), hanem hogy igazából milyen...
Ennek a topiknak a címe ''Tápokról alaposan'', gondolom nem véletlenül...

Köszönöm építő jellegű hozzászólásod! :R

Asus P5WDG2 WS Pro, E6600@3244,Geil Ultra DDR2 800 2X1GB,Zalman 9500LED,FSP Epsilon 700W,8800GTX,Thermaltake Armor

(#1475) stol válasza gamer2 (#1474) üzenetére


stol
addikt

Itt műszaki jellegű eszmecsere szokott menni, többnyire műszerészek között. ;) .

(#1476) #gab_


#gab_
őstag

elnézést rossz helyre írtam :R




[Szerkesztve]

(#1477) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Sziasztok!

új konfigommal kapcsolatban lenne kérdés,adott egy 360-as Chieftek táp az előző gépemből 20 pin-es alaplapi csatlakozóval,új alaplapon viszont 24-es van. Tudok róla hogy van iylen átalakító,bár úgytudom parasztvakítás,de a kérdés lényege hogy ettől most instabillá válik a gép mert kevesebb energiát kap és vennem kell új tápot,vagy megtarthatom? A konfig AsusP5B, E6400 proci,7900GS vidkari,1 giga AData ram,DVD író,más nincs.
Ha nem ide tartozna a kérdésem,törölhető,csak máshol nem válaszoltak,mindenkit csak a tuning érdekel,meg itt legalább szakik vannak:)

Előre is kösz!

(#1478) Szten Márs válasza Tütüm (#1477) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Attól, hogy 20 tűs nem fog kevesebb energiát kapni ;)
Viszont egyrészt a 360W-os Chieftecet nem a te géped 12V-on egyenuralkodó teljesítményszippantására tervezték, így nem árt akár egy 350-es Chieftec beszerzése, az is jelentősen jobb, főleg ezeket a terhelési viszonyokat jobban szeresse, vagy ha meg akarod tartani, akkor nem árt átnézetni, átelkóztatni, gondolom nem mai darab hanem két év körüli lehet.

(#1479) Battlehexe


Battlehexe
csendes tag

Hello ehhez a géphez milyen táp illene mert ami van (TRISTAR)rossz a videokártyám(inno7900gs) kilép játék közben.500 as chieftec jó? :F

[Szerkesztve]

,

(#1480) stol válasza Battlehexe (#1479) üzenetére


stol
addikt

Húzzá innét át, a melyik tápegységet vegyem c. topikba, amíg ki nem teszika szűröd... ;]
Amúgy, a Trifos helyett, bármelyik 300W-os FSP/Chieftek is jó.

(#1481) Battlehexe


Battlehexe
csendes tag

te ki a fas.... vagy hogy ilyen hangnemet ütsz meg???!!! :DDD :DDD :DDD

,

(#1482) ANT válasza Battlehexe (#1481) üzenetére


ANT
őstag

Figy, egy jótanács: ez nem az a topik, amire gondolsz. Olvass bele, olvasd el a címét, meg fogod látni!
Szerk: én is inkább off-ba teszem ezt!

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1483) CriticalHit válasza Battlehexe (#1481) üzenetére


CriticalHit
őstag

Ez egy szakmai, müszerész topik. Tápajánlási / vásárlási tanácsokért a stol által megadott topikba sziveskedjen átfáradni a tisztelt fórumozó.
Stol is ezt irta és használt smile-t is.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1484) Battlehexe


Battlehexe
csendes tag

Köszönöm a tanácsot,de a stilus maga az ember. ;] :DDD :DDD :DDD

,

(#1485) Csaba_20_ válasza Battlehexe (#1484) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A stílus nem maga az ember. A stílus nem személyednek szólt, felesleges volt úgy venned. ;)

(#1486) didyman


didyman
őstag

Stol, battlehexe, ezt a stílust legyetek szívesek mellőzni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1487) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Remélem belefér még a mélyvízbe. Tisztítás kulcsszóra nem nagyon találtam semmit, ámbár lehet eléggé együgyű kérdés. :U
Adott öregb sok-sok évet porosodott, de megéri kitisztítani tápegység. Az a jó szuvas mocsok rakódott le benne, nem épp a kifújható por.
Mivel lehet legolcsóbban megszabadulni a szennyeződésektől? Láttam 2000 Forintért köpködős levegő spray-t, de annyit azért sokallok érte...

Köszönöm.

(#1488) Csaba_20_ válasza (Bundás) (#1487) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ecset+levegő megfelelő nyomással. Ecsetet az OBI, Praktiker, Baumax és egyéb helyeken találsz. Ha nagyon nincs más lehetőséged, akkor benzinkúton kerékfújógépet használhatsz az ecsettel fellazított por kifújására. Illetve szintén a benzinkúton felleled a porszívót is.

A tisztításon túl ajánlott a kondenzátorok vizsgálata és az eredmény tükrében, kicserélése. :R

(#1489) (Bundás) válasza Csaba_20_ (#1488) üzenetére


(Bundás)
addikt

Értem. :R

Ecset vad toporzékolásával nem izgathatom fel túlságosan valamely részegységet?

Kondikat, hogyan tudom ellenőrizni? Szemtanilag nem púposak.
Ezmiez? [link] Ahogy nézem az öreg kaucsuk kicsit kiszáradt, de lehet más? :U

(#1490) Csaba_20_ válasza (Bundás) (#1489) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ecsettel nem tehetsz benne kárt, hiszen nem drótkeféről beszélünk. A kondenzátorokat ESR és kapacitás mérővel tudod ellenőrizni. A képen látható alkatrész egy ellenállás, amire zsugorcsövet húztak annak idején. Jelenleg a meleg és az idő hatásai láthatóak rajta. Az ilyen ellenállásokat is érdemes megmérni, nem-e ''nyúltak'' meg.

(#1491) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

#1489: Arra a képre: Húha! :Y

Az őrületbe kerget már a bugos, instabil Sapphire X1800XL-em. Állandóan 1,1V-ot kap a mag, nem törődve 3D-vel, 2D-vel, stb. Húzhatósága = zéró! :O A megfelelő topikban történt diskurálaással kiderítettem, mit kéne, hogy kapjon a GPU. Be is állítottam neki 1,3V-ot, erre a kép lemerevedett, úgy volt 30-40 másodpercig, majd a monitor elment készenlétibe. Az a durva a dologban, hogy a háttérben a Winamp szépen szólt továbbra is... Amúgy Húzás nélkül, alapon, alapfeszen is csinál ilyet a kártya, mondjuk Call of Duty 2 alatt. Van, hogy egy napig folyamatosan játszom hibamentesen, van hogy fél óra alatt kifagy, majd restart után is elég hamar. Szépen, véletlenszerűen. Proci, RAM atomstabil, azokkal nincs gond sosem, sem tesztprogikkal (Super Pi, Prime 95), sem egész napos DivX kódolás alatt. Meg hát VGA fagyáskor is a Winamp szépen megy tovább, a játék hangjai is szólnak, stb. Még ''vakon'', konzolból a játékból is ki tudok lépni, és szintén ''vakon'' a Sart menüből nyomom is a restartot.

Az 1,3V-tal történő fagyáskor (ugyebár a GPU sokkal több áramot vesz fel), azonban a tápra kezdtem gyanakodni. No mondom: megállj csak, te kis szemtelen! :P Ez történt tegnap. Ja, a konfigomat láthatjátok, ezt viszi a kissé házilag átalakított 400-as Codegen... :Y

Ma gondoltam egyet, és behoztam a műhelyből a vasúti Domino biztosítóberendezésekben használatos, néhány ohmos, több tíz (~ 50-80) watt terhelhetőségű huzalellenállásokat. És kezdődjék a teszt!

Üresjáraton (a gép csak adott konfiggal bekapcsolva, win elindult már) a feszültségek szinte tökéletesek! Multiméterrel mérve: 12,02V valamint 5,01V.
Egyidejű CPU 100% és GPU 100% terhelésnél: 11,78V valamint 5,08V.

Ekkor fogtam magam, az 5V-os ágat leterheltem egy 2,8 ohmos ellenállással, mely közel 2A-es terhelést okoz (~ 10 W), a 12V-os ágat pedig 8,2 ohmmal terheltem első körben, ~ 1,5A. Ekkor alap videokártyával, a konfigomban levő húzott CPU-val, mindkettőt 100%-ra kihajtva teszteltem, van-e fagyás. Fél óráig stabil volt. Ezután 1,1-ről 1,2V-ra emelt GPU feszültséggel ugyanezt! (Megj.: közben a Pioneer DVD író audio CD-t játszott, hogy a tápot változatosabb terhelés érje. ;) ) Fél óra alatt semmi probléma. :C
Az 5V-os ágat hagytam békén, a 12V-os ág kapott még egy 8,2 ohmos ellenállást, párhuzamosan, hogy meglegyen a ~ 3A (majd 35W) plusz terhelés. Jött a teszt, 1,2V GPU feszültséggel, hibamentesen. Az 5 és 12V-os ágak feszültségei kb. az előző értékekkel egyeznek meg. A táp hátulján kifújt levegő hőmérsékletét nem mértem, de 27°C-os szobában az arcomat odatéve nem találtam a normálisnál melegebbnek. 1,3V GPU feszültség ezúttal is azonnali fagyással járt, amint a 3D elindult.

Most is, hogy ezt a postot írom, itt fűtenek az ellenállások a lábamnál. Mondjatok erre a tesztecskére valami véleményt...
Esetleg szerintetek megpróbáljam az 5 és 12V-os ágakat is 5-5 amperrel terhelni, és végezzek úgy is mérést?

Amúgy ezen eredmények alapján szerintem a tápegységgel semmi probléma, nem lesz ellenvetése a nemsokára aktuális X2-es Athlon 64 ellen sem.

HGyu

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1492) Csaba_20_ válasza 04ahgy (#1491) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Elmondom a tesztecskédről a véleményem: Nem tartozik erre a topicra!

Ezért kérem a hozzászólásod megfelelő helyre való berakását és innen való törlését.

[Szerkesztve]

(#1493) stol válasza (Bundás) (#1489) üzenetére


stol
addikt

Hi!

Ha régi FSP, akkor az egy előterhelő ellenállat, aminek csak annyi a feladata, hogy melegedjen :D
Legett róla a zsugorcső... kapard le, húzz rá újat, és melegítsd rá, különben így is működhet tovább.

(#1494) 04ahgy válasza Csaba_20_ (#1492) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azt mondod tehát, hogy nincs itt létjogosultsága ennek a postnak? Én valahogy úgy érzem, hogy a topic hozzászólásainak több, mint 50%-a akkor azonnal törölhető lenne...

Nincs elektroműszerész és hasonló végzettségem, mezei vegyészhallgató vagyok, de az elektronikához annyit azért értek, amatőr szinten, hogy félvezetők jelleggörbéi közt eligazodjam, és egy QUAD-405 nyomtatott áramkörét áttervezzem, alkatrész-összeállítását módosítsam, valamint a bemérését elvégezzem. Stb...

Mivel mint említettem, nem tanultam ezeket a dolgokat, azért is ebbe a topikba írtam, mert itt nálam sokkal hozzáértőbbek fordulnak meg, akik érdemibb véleményt tudnak mondani egy táp adott mértékű terheléséről. De úgy látom zárt köreik megzavarásáért harapnak.


Látom itt tehát nem szívesen látnak, így megkérem didymant, vagy valamelyik másik, erre járó moderátort, ha valóban úgy ítéli meg, hogy ennek (#1491) itt helye nincs, akkor nyugodtan tegye át valahova.

Respect: HGyu

[Szerkesztve]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1495) rudi válasza 04ahgy (#1494) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, a posztok jelentős része törölhető lenne ebből a topicból (is). Eleinte szorgalmasan csinálgattuk - mert célunk a tiszta, használható szakmaiság volt, de egyszerűen nincs rá idő/energia. A topic eredeti célja az volt, hogy aki nincs képben és már máshol utánanézett, de továbbra sem bolgodul egy átalános, tápokkal kapcsolatos kérdésben, az itt feltehesse, és választ vagy iránymutatást találjon. Arra nem való a topic, hogy ezredszer megkérdezze valaki, hogyan kell ventitcserélni a tápokban (használd a keresőt), megkérdezze, hogy adott, egyedi tápjának mi a baja (van neki topikja), vagy azt hogy milyet vegyen (ennek is van topicja), elújságolja, hogyan amatőrködött bele az áramforrásba (még csak az kell, hogy más is felbuzduljon és nekilásson hasonló műtétnek). Esetleg egy külön topicot nyithattál vona neki.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1496) Hoffer


Hoffer
őstag

Mit gondoltok a Cheiftec 450W os tápjáról amiben a 12 cm es venti van??

(#1497) rudi válasza Hoffer (#1496) üzenetére


rudi
nagyúr

Lécci, itt tedd fel a kérdésedet [link], ja és cikk is volt róla [link].

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1498) Matrix2006


Matrix2006
csendes tag

Az A7V8X-X lapomon nincs csatlakozó a táp vetilátorának. Rádughatom-e az Enermax EG301P-VE táp ventilátor csatlakozóját a lap CHASSIS FAN felíratú dugójára (csak a két szélső pólus van bekötve fekete-fehét vezetékpárral)?? Amit furcsálok, hogy a tápon hátul nincs potméter a ford.szám állítására, a leírások szerint viszont mindenhol szerepel. Van ilyen széria is, ez automatikusan állít ford.számot?

[Szerkesztve]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#1499) SLi


SLi
tag

tudom hogy ez a topic ez nem az a topic de pls segítsetek egy kcsit méghozzá mi a véleményetek ezekről a tápokról: MS Industry 400W 12 CM ventis,
Q-Tech 400W duál ventis PFC-s

mondjuk pl egy chieftechez viszonítva ugyan ilyen w teljesítményben kössz

(#1500) rudi válasza SLi (#1499) üzenetére


rudi
nagyúr

Bocsi, de ez már kezd rohadtuk sok lenni! Annyira nehéz a helyére írni a dolgot, ráadásul úgy, hogy éppen pár hozzászólással ezeklőtt írtam be a milyen tápegységet vegyek topic likjét?! Köszi, hogy beleszarsz a tortánkba...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.