Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) didyman


didyman
őstag

Csakazért sem fogunk válaszolni. :W

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1502) didyman válasza Matrix2006 (#1498) üzenetére


didyman
őstag

A táp ventilátora nagyon ritka kivételtől eltekintve mindig is a táp belső magánügye, így azt az alaplap nem is fogja, nem is tudja vezérelni. Az alaplap pusztán figyeli a tápventi fordulatszámát és adott esetben sikít, ha túl alacsony, vagy megáll. Ezért van a normálisabb tápoknak ilyenkivezetése és az alaplapokon ilyen címkével jelölt csatlakozó.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1503) didyman válasza 04ahgy (#1491) üzenetére


didyman
őstag

Ezzel mind csak az a baj, hogy a mászerrel stabil feszültség egy dolog, oszcilloszkóp alatt vajon milyen lehet-ez pedig az, ami számít.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1504) Matrix2006 válasza didyman (#1502) üzenetére


Matrix2006
csendes tag

Nem vezérelni akarom a ventit, hanem ahogy írtad, csak figyelni és tudni, hogy mennyi a ford.szám. A kérdés, hogy nem csinál-e problémát, ha nem a táp csatlakozóját használom (mivel ilyen nincs). Elvileg nem kap +12V-ot mert a középső láb nincs bekötve, csak a két szélső.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#1505) Retro11


Retro11
senior tag

Hali!
Szeretnék segitséget kérni tőletek!
Adott egy Intel Pentium D915+Asus P5LD2SE/C+512DDRII 667-es RAM+7600GST az a kérdés hogy ezeket tuningolva elviszi 1 Q-Tec 650 aranyszinü táp??
A fent emlitett táprol mi a vélemény?Jo vagy inkább felejtős?

Segitségeteket előre köszi!

Üdv: Retro11 :R

(#1506) Peet210 válasza Retro11 (#1505) üzenetére


Peet210
őstag

Elviszi kérdés hogy meddig ez a táp felejtős.
Kérdésed inkább ide illet volna:[link] kersőbe Q-Tec és máris több ember véleményét olvashatod.
Legközelebb olvass vissza egy pár hsz-t.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#1507) Retro11 válasza Peet210 (#1506) üzenetére


Retro11
senior tag

oké bocsi...Akkor már megse merem kérdezni a 350es PFC tápot:O :O :O

(#1508) Söri


Söri
tag

Szevasztok

Lehet hogy hülye kérdés de mire való a ''6-pin Aux Power Connector''?

(#1509) #gab_


#gab_
őstag

hi
mitöl van az, hogy egy 500w enermax Liberty ciripelő hangot ad? :F

(#1510) didyman válasza #gab_ (#1509) üzenetére


didyman
őstag

Sok oka lehet, nehéz kideríteni, de általában normális a jelenség.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1511) didyman válasza Söri (#1508) üzenetére


didyman
őstag

Régebbi, főleg szerver lapokon a memóriák különálló tápellátására, meg az Asus RDRAM-os alaplapjain is előszeretettel rakták fel.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1512) Rive


Rive
veterán

Enermax valamelyik 350-es sorozatával kapcsolatban van valami ismert típushiba?
(Távjavításról van szó megint, ne kérdezzetek részleteket, mer' én se tudok semmit :DDD )

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1513) D@ni88


D@ni88
addikt

hali, az gáz h a 12V-s ágon 11,8V van idle állípotban?

(#1514) Reset Elek


Reset Elek
aktív tag

Szerintem írjátok át a címet, hogy ''Tápkról alaposan - NEM JÁTSZÓTÉR!''
Meg vegyétek le a kiemelt témák közül.
Hátha akkor kevesebb zöldfülű találja meg magának ilyen ''Gáz, ha csak 11,97 volt jön ki a 12 voltos madzagon?'' kérdéssel.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#1515) D@ni88 válasza Reset Elek (#1514) üzenetére


D@ni88
addikt

hát de azért az dúrva h amikor az atitoolal keresem a max core-t vagy a memet, leseik 11,40re is...

(#1516) #gab_ válasza didyman (#1510) üzenetére


#gab_
őstag

ok, köszi :R

(#1517) stol válasza D@ni88 (#1515) üzenetére


stol
addikt

A szoftveres mérés, nem mérés :P

(#1518) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Sok a szemét. :U

(#1519) D@ni88 válasza stol (#1517) üzenetére


D@ni88
addikt

biosban is hasonlókat mutat

(#1520) Szten Márs válasza D@ni88 (#1519) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Most mondták, hogy szoftveres mérés NEM mérés :W

(#1521) 04ahgy válasza D@ni88 (#1519) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A BIOS is szoftver...

#1503: Meg fogom nézni szkóppal is a dolgokat, primer, és szekunder oldalon is, minden egyenáramú ágat beveszek a mérésbe. Esetleg a kapcsolótranzisztor drain-jén is, meg a főtrafó szekundertekercset. Majd csinálok képeket, esetleg belinkelhetem egy kis nyámnyogásra őket, ha gondoljátok... :DDD

HGyu

[Szerkesztve]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1522) stol válasza 04ahgy (#1521) üzenetére


stol
addikt

A szekunderen, érdemes az LC-tag alőtt, és után mérni.
Áramváltó előtt, és után szintúgy.

(#1523) stol


stol
addikt

Legújabb mai áldozatom, egy 420W-os ColorS(H)it.
Miután elromlott, tehát elfogyott a Color belőle, így csak a S(H)it maradt nekem.
Sajnos, új Color-t kiellett beépítenem, higy a Shit, a Color-t is visszakapja előtagként :DDD

A hiba oka: A táp, 3 hónapi működés után, egy halk ''pukk'' mellett a másvilágra költözött (kifigyott belőle a Color), a gépben található alaplappal egyetemben.
A hibát, a készenléti kör tranzisztorának robbanása váltotta ki.
A Tranzisztor, C-E zárlattal hallt el, így a szekunderoldalon, egy jó lórúgással pusztított, noha opto-s visszacsatolása lőn neki.
[link]

A tápegység adatlapja, itt látható:[link]
A javítás után, műterheléses vizsgálatnak vetettem alá, miszerint az ágak terhelhetősége a szabványban megadott 5%-os eltérésben maradásig a következőképen alakúlt.
12V -> 9-10A (~120W)
5V -> 24A (~120W)
3,3V -> 14A (~46W)
A táp teljes terhelhetősége tehát: ~286W

A tápról további képek:[link][link][link]

Vélemény:
A táp, a címkén szereplő étrékekhez képest, igen alúlbizonyított, továbbá nem felel meg a modern 12V centrikus szabványoknak.
Egyetlen pozitívumként tudom felsorolni neki, a már védelmeket is tartalmazó SG6105DZ-tip. vezérlő IC-t.
Negatívumként, ugyanakkor felhozom, hogy a készenléti körben semmiféle védelem nincs, annak esetleges elhalálozásakor, a kimenetén, túlfeszültség jelenik meg.
A tápegység, stabilan elbír egy AMD Sempron/A64 + ATI Radeon 9xxx + 1HDD + 1ODD kiépítettségű konfigot.
Nagyobb konfigok alatt, a 12V-os ág diódája rendszerint zárlatosodik.
A 12cm-es ventillátora, nem fordulatszámszabályzott, folyamatos 7V-ot kap, aminek kicsapolása (12V-os, és 5V-os ág ''közül'') szabálytalan!
A táp kimenete, viszonylag alúlpufferelt, és spóroltak az L tagokkal is, ez meg is látszik a kimenőfeszek stabilitásán/szűrésén.

A táp kiskereskedelmi bruttó ára, ~5k HUF környékén mozog. Gondoljunk bele, hogy +egy ezresért, már agyonverhetetlen 300W-os FSP-t kapunk. :U

A táp megvétele nem ajánlott.

(#1524) stol válasza stol (#1523) üzenetére


stol
addikt

+kép:[link]

(#1525) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Találtam egy vicces topikot vicces hozzászólásokkal :) - csak azért linkelem be, mert valaki által a prohardver is emlitésre került.
Ime: [link]

[Szerkesztve]

(#1526) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Srácok marha sürgős lenne!! Egy Q-Tec 650-es tápot ha kicseréltetek egy 400-as DTK-ra, akkor a gép biztonsága szempontjából jobban járok? A 400W elég.

(#1527) stol válasza G.I.JOE (#1526) üzenetére


stol
addikt

Igen. ;)

(#1528) qaí válasza stol (#1527) üzenetére


qaí
csendes tag

Gaba 300W-os tápom van.
A rendszeren néha működés közben kék képernyő jelenik meg,ami azt írja,hogy a rendszer hibát észlelt ezért leáll.A károsodások megelőzése miatt. Néha gyakran csinálja,néha meg nem . Ez lehet a táp hibája? Honnan tudhatom meg,hogy a táp tökéletesen működik? Most akarok új alaplapot venni ,mert a régi elromlott.Azért kérdem,hogy cseréljem -e a tápot is?
Köszönöm a segítséget.

(#1529) LukE válasza qaí (#1528) üzenetére


LukE
veterán

rossztopik. Csereld ki minel elobb. De elotte olvasgass a melyik tapot vegyem topikban.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1530) #gab_


#gab_
őstag

Hello!
van egy 8800GTXem és egy 700wos FSPm
kikapcsnál csipog 1 et a vga...
ezt olvastam 1 forumon: ''doesn't have enough power coming from the PSU when the computer is turned off.''

ez igaz lehet..?
amikor kikapcsolom a gépet a vga nem kap elég kakaot a tápbol és azért csipog? :F :)

(#1531) Csaba_20_ válasza #gab_ (#1530) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem is tudtam, hogy már a videokártya is képes csipogni. Minden esetre a ''power'' nem olyan dolog, hogy azt a táp magától adagolja valamilyen mennyiségben. Bekapcsoláskor egy csomót ad és kikapcsoláskor meg visszavesz. Tehát alapban az a mondat, hogy ''doesn't have enough power coming from the PSU when computer is turned off'' egy hatalmas hülyeség. A táp a felmerült fogyasztási igényeket a névleges tartományain belül minden esetben teljesíti.Olyan fordulhat elő, hogy a táp adott teljesítmény igényt nem tud kiszolgálni, de akkor bekapcsolnak a védelmei és kikapcsol a táp.

(#1532) #gab_ válasza Csaba_20_ (#1531) üzenetére


#gab_
őstag

hmm. ok köszi

(#1533) rudi


rudi
nagyúr

No, feleim, csak megérkeztek hozzám a Zalman új tápjai! A nagy jó, hogy a 360-as és a 460-as mellett a hőcsöves, modulásis 600-as is itt figyel :) Lássuk hát őket.

600-as

1. kép - [link] - paramétertábla. A legérdekesebb része a kis Manufactures by SPI Electronics feliratocska. Elsőre meg is lepődtem, hogy akkor mégsem Zalman...? Aztén a gugli megmondta a frankót: SPI = FSP [link] - nézzetek csak a Company Web Sitera :)
2. kép - [link] - a teljes bél. Hello FSP Epsilon :) Persze, a bordák komolyabbak és ott a heatpipe is. A képen legalós bordán itt több alkatrész van mint a 700-as Epsilonnál és az EMI szűrő környékén van egy fehér lapocska, de a többi nekem egyformának tűnik.
3. kép - [link] - még egy kép a heatpiperől, ami a kimeneti oldal bordájának tetejére csatlakozik be. Jól meg van pasztázva.
4. kép - [link] - elegánsan befordították a moduláris csatlakozók paneljét, hogy ne lássuk a rút forrasztásokat. Nem volt kéznél kis villáskulcsom, ezért nem szedtem le. Nézzek alá? A képen látszik még a CapXon bemeneti pufi, ami csak 85 fokos. Számomra érdekes, hogy 390uF-420 voltos. A 600-as Epsilonban 420uF-400 voltos van. Ezek milyen viszonyban állnak egymással?
5. kép - [link] - méretjelzések. Szerintem még az 550-es is túl nagy, de hát legyen.


360-as és 460-as

1-2. kép - [link] és [link] - 360-as és 460-as bele. Hello FSP Green PS! Itt van a green fotója, amit LukE csinált a Radikalmodra [link]. Persze, itt is nagyobbak lettek a bordák. Ez a bél szépen besorakozik a másik, 550-700 közé méretezett alá, 250-500 wattot lehet rá építeni, szóval fullos a venits széria. A ZEN nem erre épül.
3-4. kép - [link] és [link] - a vizsgálódás kedvéért, 360-as és 460-as bemeneti oldala.
5-6. kép - [link] és [link] - a vizsgálódás kedvéért, 360-as és 460-as közepe.
7-8. kép - [link] és [link] - a vizsgálódás kedvéért, 360-as és 460-as kimeneti oldala. 105 fokos kondik.
9-10. kép - [link] és [link] - 360-as és 460-as bemeneti kondenzátora.
11-12. kép - [link] és [link] - kondenzátorok. Eddig nem tűnt fel, hogy mennyi mindenfél van benne: CapXont, TEPAO-t és OST-t ismertem fel. Gyakori a sokféle beszállító?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1534) rudi válasza #gab_ (#1532) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem csak összeszervezési gond lehet. Amikor az Epsilon készült még nem volt szó arról, hogy kikapcsolás közben meddig és mennyi feszt kell tartani a 12 voltos ágon. A 8800-as szériánál új ez a csipogó, ami a feszt és áramellátást jelzi/figyeli/akármi. Ha csak kikapcsoláskor csippan egyet, az szerintem nem vészes. Ha üzem közben szólal meg, az viszont már nem jó.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1535) didyman válasza rudi (#1533) üzenetére


didyman
őstag

Jaja, a Sparkle Power Incorporated az FSP gyártója, tegye fel a kezét, aki nem tudta Rudin kívül :p :) .
A Green-ekhez nem fűzök sokat, a nagyobb borda evidens ötlet, a halkság egyik kulcsa szerintem.
Az Epsilon-hoz pár szó: A heatpipe nagyon hangzatos, de az értelmét kétlem a szűk házon belül, majd kiderül a tesztekből-Az epsilonok fő ''baja'' ugye pont a hangos venti volt. Végülis jó helyen van, a kijárat előtt, nem zavarja a többi alkatrészt a róla távozó meleg. Kíváncsi vagyok az eredményre, de a lassabb venti a változatlan primer oldali elrendezésnek nem bizos, hogy jót tesz.
A változatos kondimárkák amiatt vannak, hogy kemény alkudozás folyik minden értékre részletezve. Ennek van hátránya, előnye is, mindenesetre a Capxcon, OST helyett jobb lenne egy stabil, bizonyított márka.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1536) #gab_ válasza rudi (#1534) üzenetére


#gab_
őstag

oks,
köszi :R

(#1537) LukE válasza didyman (#1535) üzenetére


LukE
veterán

spcr-nel a 600-as ugyan olyan terheles mellett hangosabb volt, mint a ''jobb'' halk tapok. Szerintuk tobbek kozott a HP-on levo suru lamellak miatt. [link]
grats marketing...

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1538) rudi válasza LukE (#1537) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem is elsőre az ugrott be, hogy ezek a lamellák csak nagy huzatban jók, kis légmozgásnál nem hogy segítenek, hanem gátolnak. Ha úgy veszed, a hátsó nyílás felét (de legalább harmadát) elveszik. Aztán meg a hítpájp nekem úgy tűnt, hogy CPU/GPU-n úgy 50 fok fölött kezd igazán hatékony lenni. Fene tudja, hogy azon a bordán keresztül, ami a kimeneti oldalon van, mennyi jut hozzá.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1539) didyman válasza rudi (#1538) üzenetére


didyman
őstag

Ez elég itt is, a szekunder diódák hatásfoka magasabb hőmérsékleten jobb, méghozzá drámaian és a meleget sokkal joban viselik egyszerűségük folytán (175-200 fok)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1540) rudi válasza didyman (#1539) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát, meghallgatta, a Zalmanokat. Azt tudtam, hogy a 360-as rohadtul halk, mert korábban már szereltem 1-2-t. A 460-asban ugyanaz a 0,25 A-s venti van, szóval az is maradt kussban. A 600-asnak 0,33 A-s ADDA-ja van, ami ugyanannál a terhelésnél (szokásos gépünknél) nem volt olyan halk mint a másik kettő, de jó halkabb volt mondjuk a CM 550-es Reftápunknál.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1546) FehérHolló


FehérHolló
veterán

A tápok trafóinak magja miből van általában? (Valószínűsítem, hogy valami vasötvözet, de pontosan mivel van ebben az esetben ötvözve?)

Skynet is real. It's called Google.

(#1547) didyman válasza FehérHolló (#1546) üzenetére


didyman
őstag

Ferrit, porvasmag. Előbbi bonyolult vegyület (nem ötvözet!), vasoxid, mangán, cink, nikkel, stb.. lehet, a porvasmag pedig porított mágneses anyag és szigetelő-ragasztóanyag sajtolt keveréke. Mindkét magtípusnál a kicsi örvényáram-veszteségek teszik lehetővé nagyfrekis alkalmazásukat.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1548) Csaba_20_ válasza didyman (#1539) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Mit értesz drámai alatt? A Vf nem csökken olyan drámaian, főleg nagy áramok esetében nem jelentős a változás.

(#1549) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Segítséget szeretnék kérni!

A probléma ma reggel jelentkezett a tápommal: Az egyik ventije nagy valószínűséggel csapágyas lett (Bekapcsolásnál irtó nagy kerregés majd fokozatosan halkul és változik a hang végül megszűnik). Ki szeretném cserélni benne a rossz ventit.

Kérdésem a következő: Mely csavarokat kell kicsavarozni és hol hogy utánna lejöjjön (valamilyen mozdulattal) a táp fedőlapja? Milyenre cseréljem a ventit, mit ajánlotok?


A táp egy Chieftec 360W (HPC-360-202-DF) [link]
A képen jól látszódnak a csavarok.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is!
Nincs pénzem most új tápra, pláne ha megoldható egy venticserével a dolog

(#1550) oettinger01


oettinger01
őstag

manapság egyre több tápn látni, hogy SLI ready... mi a szösz ez? nem hinném, hogy az én tápom nem bírna el egy SLI-s rendszert, pedig nincs rajta ilyen megkülömböztetés. vagy én vagyok lemaradva valamiről :F

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.