Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) rudi válasza sakto (#750) üzenetére


rudi
nagyúr

Hú, ennek a tápnak valami baja van, itt majd kapsz választ [link] (ugyanis ez továbbra sem az a topic, lástd 1. hozzászólás).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#752) sakto válasza rudi (#751) üzenetére


sakto
őstag

köszönöm..és bocs

(#753) rudi válasza sakto (#752) üzenetére


rudi
nagyúr

;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#754) LukE


LukE
veterán

gratulálok annak, aki a 240VA-es limitet kötelezővé tette. [link] :C (vagy inkabb azoknak, akik ugy osztogattak el a teljesitmeny limiteket, ahogy.)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#755) rudi válasza LukE (#754) üzenetére


rudi
nagyúr

LOOOL :))
Nálam FarCry 1600x1200 minden maxon + CPU burn futott a P4 955 + X1900XT SLI cuccon és a Liberty, az Epsilonok és a Taganok sem bicsaklottak meg, pedig mindenhol a 6-tűs csatlakozókat használtam. Leget, hogy Doom3-mal kellett volna tolni? :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#756) didyman


didyman
őstag

Hümm. Először kiderül, hogy A seasonic kevés és rögtön ajánl az amd is egy 700W minimumot (LOL). Aztán kiderül, hogy sokkal kevesebb is elég, de xar az elosztás. Ami eddig a 4 ágas megoldásokban tényleg az (hogy erre én előbb jönnék rá, mint a gyártók, kötve hiszem), de ettől függetlenül, a két 12V-ot el lehet jól osztani, a négyet meg nem, holott így egyenként kevesebb a terhelés és a terhelhetőség kb. ugyanakkora? :F Aztán kiderül, mégsem ez a gond, hanem az 5V minimum terhelése? És szegény, leszólt Seasonic jól összeszedi magát és kijelenti, hogy a köv revízióban felcserélnek két vezetéket, megoldva ezzel a problémát? :F Kicsit komolytalannak érzem ezt a cikket :) .Nem akarok párhuzamot vonni éppen folyó közéleti nagyeseménnyel, de valami olyasmi :D .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#757) rudi válasza LukE (#754) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem az Intel volt a fő bába a 2.0-s szabványnál?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#758) LukE válasza rudi (#755) üzenetére


LukE
veterán

3Dmark-nal dolt meg nehany olyan gep, amin D3 siman futott.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#759) rudi válasza LukE (#758) üzenetére


rudi
nagyúr

Olvastam :) Szégyenszemre ismét használnom kell majd azt az általam hájli antiszipétid szoftvert. CPU-t 20 kB-os proggival lehet izzasztani, VGA-hoz 1,5 GB-os kell :D Mondjuk eddigiek szerint a rthdribl (Real-Time High-Dynamic Range Image-Based Lighting) volt ami legjobban melegítette a VGA-kat, lehet az is elég lesz, majd próbálgatok.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#760) LukE válasza rudi (#757) üzenetére


LukE
veterán

de, tobbek kozott. Viszont elegge visszafele sult el. Ebben persze a tap gyartok, VGA gyartok es a szabvany kidolgozoinak hibaja is benne van: ha nincs ket X1900, akkor boven jo az EPS12V-ban (ssiforum.org) leirt terh. elosztas: pl. 550W-nal 16A+16A+14A+8A. (de a legnagyobb 800W-os tapnal is csak 16,18A max a ajanlott)
12V1 es 12V2-> CPU, 12V3-> mobo 12V4-> VGA, mobo (ha 12V3 nem lenne eleg), HDD.
De ha bejon ket elb**** VGA, es gondolva az asztali gepek alaplapjaira a teljesitmenyt szinte csak a PCI-E csatlakozon keresztul veszik fol, akkor ''papirforma szerint'' lekapcsol a tap.
Ja, olvasd el ezt: [link]

didyman-> Silverstone, nem Seasonic :)

ja, es a nep ebbol mit lat? hogy tenyleg kell a VGA tap, mert nem birjak a tapok. kiegeszitve azzal, hogy persze kellenek a kulon agak. anyam.

ja, 3Dmark-> rohelyes az egesz.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#761) didyman válasza rudi (#759) üzenetére


didyman
őstag

Rudi, vannak 64k-s demóim, azok alkalmasak ilyesmire, persze szigorúan nem használ ki minden ficsőrt, de izzaszt rendesen :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#762) rudi válasza LukE (#760) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez olyan mintha egy Mercedesről kiderülne, hogy amikor 4-en ülnek benne és megborul akkor életveszélyes, és úgy próbálnák meg orvosolni a témát, hogy vehetnél még egy vasdarabot, amit a hátsó ülések fölé kell hegeszteni :) Kíváncsi lennék, abban az esetben milyenek lennének a visszhangok.

Ez a tápos kérdés elvileg konstrukciós hiba (vagy elqrt szabvány?), ilyenkor szerintetek kinél lehet reklamálni? A tápgyártó elvileg a szabvány szerint járt el, a VGA zabálására meg tudtommal nincs szabvány.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#763) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

nah kellene egy kis segítség! Az a gond h. garanciában az x1800xl karihoz kapott tápkábelt elkeverték! Boltban kapni nem lehet sehol.... de az újabb chieftec tápokon van ilyen csati egy Schenkernek a tápján is van és azt szeretném megkérdezni h. magából a tápból a csatit kábelestől h. lehet kiszedni? minél előbb kéne a válasz!!!!

nagyon szépen köszönöm!

(#764) rudi válasza LukE (#760) üzenetére


rudi
nagyúr

Nagyon jó az az SPCR-es link! Első reakció:
''It only takes 0.1A to kill a human being.... how is limiting it to 20A ''safe''?''
Hát LOLb@zmeg :C

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#765) LukE válasza Tommmmka (#763) üzenetére


LukE
veterán

csípőfogó? :D
(de lehet bótban kapni atalakitot)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#766) didyman válasza rudi (#764) üzenetére


didyman
őstag

:DDD Én is azon akadtam fennt, tovább nem is mertem olvasni :Đ

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#767) rudi válasza Tommmmka (#763) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem nem nem! Itt nem úgy megy az, hogy ők elkeverték és neked kell beszerezned. Én qrvára verném az asztalt, ha velem megjátszanák ezt és követelném a szerződés AZONNALI felbontását - vagyis VGA vissza pénz vissza, mert gariból olyan eszközt adtak vissza, ami NEM MŰKÖDIK! A másik módszer, hogy ők büdösgyorsan kerítenek olyan kábelt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#768) Tommmmka válasza LukE (#765) üzenetére


Tommmmka
senior tag

de nem lehet....13 (értsd tizenhárom) boltban voltam egy helyen se volt :D

3 felül 3 alullyukas csati ami az újabb geforceokon meg atikon is van!

szal magában a tápban h. vannak ezek? h. lehet kiszedni egy ilyen kábelt?

(#769) Tommmmka válasza rudi (#767) üzenetére


Tommmmka
senior tag

hát igen ez mind szép és jó csak egy gond van h. én szekszárdi v.ok és nemtok felmenni pestre hetente 3szor kábelért:(:(:(:(:

Meg nem is tudom bizonyítani h. ők keverték el mivel postai úton ment a gari:( de a dobozt postán nem nyitották ki meg semmi csak mikor küldték vissza kábel már nem volt

[Szerkesztve]

(#770) LukE válasza rudi (#762) üzenetére


LukE
veterán

Inkabb olyan, mintha fognal egy platos teherautot, es a nyitott platon szallitanal ket (aktiv) sztriptiztancosnot. Egybol beledszallnak nehanyan, es nem tudsz tovabb menni :D

elvan b*va eleg sok helyen: ATX12V asztali verzioja 450W-os tapig tartalmaz ajanlast. Abban 14A es 16A a ket aram limit. Na aki ebbe (vagy akar 2x18A-be) belepresel egy DC kalyhat, nehany vinyot es ket X1900-at, annak elismeresem.

nem tudom, hogy hogy tudnal ugy aram limiteket osszerakni, hogy _barmilyen_ (ertsd barmilyen gep 1 vagy ket processzorral, 1 vagy ket VGA-val. Akar ugy is, hogy valamelyik ''agra'' nem jut terheles) gep biztosan menjen vele. Vagy nagyon ossze kene kavaraszni a dolgokat.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#771) rudi válasza Tommmmka (#769) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem azért hívd fel enneka cikknek [link] a végén lévő telefonszémot és kérdezd meg, hogy mik a lehetőségeid. Mond meg, hogy a kábel nélkül üzemképtelen a kártya.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#772) Tommmmka válasza rudi (#771) üzenetére


Tommmmka
senior tag

hidd el ha pesti lennék minden nap ott verném a palávert de sajna felmenni 1 héten 2-3szor egy kábelért akkor inkább fizetek 500ft- postaköltséget és le van szarva mert ötbbre jönne ki az útiköltségem mint így

(#773) Fricu


Fricu
tag

Sziasztok,
javítottam egy tápot, megosztom veletek, hátha segít valakinek.
Külön üdv Csabának, akit privátban kerestem, és köszi a segítséget ezúton is.
Ezt írtam neki:
Van énnékem egy Enermax FMA EG 365P-VE tápom, amely sajnos kinyúvadt. A
villannyal szórakozott az utcában az ELMŰ, ki be kapcsolgatta, gondolom
valami nagyfesz is rákerült, mert elhalt.
Sajnos gari nincs (elkallódott a számla), de mert elég drága és jó táp,
gondoltam javítom.
Ebben kértem segítséget, és megígértem beszámolok az eredményről.
Nos ezért írok.
A belső 8 A-es biztit lelőtte, gondoltam annyit megér, hogy cseréljem (nem volt se füst, se szag, reméltem csak az ment ki), de az is elvillant. Kiforrasztgattam a
hűtőbordás félvezetőket, és úgy találtam, hogy a (2S)K2607 MOSFET
(Toshiba) tranyó adta meg magát (a Drain-Source között zárlat volt). A
Shottky diódák jónak tűntek.
Ekkor kicseréltem a mosfetet egy kisebb típura, majd terhelés nélkül ráindítottam, megint villanás...a tranyónak annyi.
Rajz nem lett, így maradt a szisztematikus munka. Egyenként kiforrasztottam minden (!) félvezetőt, a neten beazonosítottam őket (jó kis munka), és egy multiméterrel, meg egy külső táppal (megy-nem megyre) bevizsgáltam őket.
Végül is a munka fele feleslegesnek bizonyult mert a kimenő oldalon nem volt semmi rossz, de akkor már mindegy volt, végigcsináltam.
A teljes csere lista: a nagyfesz Mosfet, a recovery dióda, egy 24-es zener, egy zenerszerű referencia-elem-ic, a bemeneti NTSC ellenállás és mert nem volt drága, vizsgálat nélkül kicseréltem a vezérlő-ic-t is.
És láss csodát, szuper lett!
Caba kicsit elkeserített az alkatrész-árakkal, szerencsére a feszültségadatok alapján sikerült IRF mosfetet kiválasztani és elfogadható áron megvenni.
Olyan 1700 körül kijött az egész anyag!
Persze, ha az időt is kalkulálom, jó esetben is csak nullszaldós a buli, dehát szakmai büszkeség is van..
Egy Codegen nem ért volna ennyit, de ez csendes korrekt kis táp.
Na hát ennyi.
Mindenkinek jó munkát.
Üdv. Fricu
:U

Fricu

(#774) Aaron14


Aaron14
őstag

ASUS A8N-E 939
AMD Athlon 3800+ X2
Gigabyte 7800GT
1GB Kingston DDR400
WD 250GB SATAII

Ehez a konfghoz légyszi ajánljatok alaplap ventillátort, CPU ventillátort, VGA ventillátort, Vincsi ventiilátort és ha netán a ram is ígényel hűtést. Teljesen el vagyok ebben a hűtés dologban veszve. Jah és ,hogy myilen házat/tápot érdemes, kell venni.
Please help!

Tudom egy kicsit off, de máshol nem segítettek :O :O

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#775) rudi válasza Aaron14 (#774) üzenetére


rudi
nagyúr

Rossz helyen kopogtatsz, és a tanácstalanságod nem indok erre! Itt [link] olvasgass (megsúgom, vastaggal lesz a válasz).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#776) Csaba_20_ válasza Fricu (#773) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Na...mintha Csaba határozná meg az árakat... :U

(#777) didyman válasza Fricu (#773) üzenetére


didyman
őstag

Igen, ilyen esetben a drain átüt a gate-re is, ezzel abszolválja a zener-t, ami a gate kört védi és a meghajtó IC kisimpedanciával illesztett kimenetét.
Két kérdés: Pontosan mi került oda? Ugs értéknek nagyobbnak kell lennie, vagy egyezőnek! Diódákat a szekunder oldalon, ha párosan voltak, ugye ugyanúgy párban raktad vissza?
Amúgy gratula hozzá.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#778) Fricu válasza Csaba_20_ (#776) üzenetére


Fricu
tag

Szia Csaba,
lehet, hogy félreérthető voltam?
Én őszintén köszöntem a segítségedet, jó tippeket kaptam, nem is vártam, hogy minden gondom helyből megoldod.
Az árakról persze, hogy nem tehetsz.
De azzal, hogy te magad is igen eltérő árakat találtál, rávezettél, hogy érdemes tovább böngészni, nem az első ajánlatnak bedőlni.
Így sikerült gazdaságosan megcsinálnom a tápot.
Tehát nagyon jó a topik, sok komoly, korrekt és segítőkész emberrel, köszönet érte akit illet.
Jó munkát Fricu :R

Fricu

(#779) Fricu válasza didyman (#777) üzenetére


Fricu
tag

A szekunder (kimeneti) oldal nem halt meg, ott minden ok volt.
A rajzot nem volt kedvem teljesen visszafejteni,. csak itt-ott rajzoltam ki magamnak.
A primer oldalon nem a szimetrikus (pl. codegen) tranyós a kapcsolás, hanem táp, trafó(dióda), mosfet, föld.
Az eredeti tranyó K2607 Toshiba, az oldalukon 2sk2607 néven található meg.
főbb adatai: 800V, 9/27A, 1Ohm, 150W, Ugs +-30V.
Helyette egy IRFPE50-et vettem (International Rectiifier) 800V, 7,8/31A, 1,2 Ohm, 190W, +-20V.
Az Ugs ugyan csak 20 V a 30 helyett, de megnéztem a vezérlő Ic max outputja csak 13, 5 V, így be mertem tenni. Gondolod, hogy gondot jelenthet?
A fast recovery dióda FR157 volt, 1,5A, 1000V, 250ns, helyette BY299 lett 2A, 1000V, 250ns.
A többi elem az eredeti.
Üdv Fricu ;)

Fricu

(#780) Frenky89


Frenky89
őstag

Van egy Delta made for Chieftec 350BB-101L tápom és az én fülemnek eléggé hangos a 12cm-es ventije. Elgondolkoztam rajta, hogy esetleg lecserélem csak nem tudom, hogy mi alapján szabályozza a venti fordulatát a táp és tolerálná-e ha nem a gyári ventit kellene szabályoznia?

(#781) facsöcs


facsöcs
csendes tag

Sziasztok!!!!

_Remélem tudtok nekem segíteni???? Adott egy Unipower 300W ATX táp. Hálózatra volt kapcsolva, amikor 230/115V -os kapcsoló át lett kapcsolva - na ekkor csatt. Szétbontva látszólag csak a bizti égett el, ezt ki is cseréltem. A 20 pólusú csatin +5VSB adott ill. a # ps_on rövidre zárva a vencsi pörög, de se +/-3,3V se +/-12V. Ja és a többi csatlakozó is kakukk - ezeken semmit sem lehet mérni. Az ''erősáramú'' rész megkapja a 115 és 230-at, a többit nem negyon vágom. A kondik nem robbantak, létezik, hogy egy dióda vagy egy ellenállás robbanjon? Mert egy van egy dióda és egy ellenállás sor a TN 494cn IC mellett ahonnan mintha hiányozna vmi. 58A felirat olvasható a szerintem hiányzó alkatrész helyén. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a hiba?

(#782) Goose-T válasza facsöcs (#781) üzenetére


Goose-T
veterán

Az anyukám gépével is hasonló történt, az unokaöcsém átkattintotta kíváncsiságból a kis piros kapcsolót, amikor áram alatt volt a gép. Csattant egyet és szaga is volt az elmondása szerint. A gép egy Compaq Deskpro EN SFF PIII-600 masinéria, nem tudom a tápegység típusát, guglival sem találtam rá utalást. Úgy tudom, valamelyik tápszakinak van egy ehhez hasonló gépe otthon. A kérdésem az lenne, hogy érdemes foglalkozni a tápegység javításával, vagy dobjam ki az egészet? Magával vihetett mást is a gépből?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#783) didyman válasza Fricu (#779) üzenetére


didyman
őstag

FET klafa, a kapcsolási paraméterei is lényegesek, hogy kb. jobbak legyenek-ez elég jó.
Zener nem véletlenül van ott, ha a FET rajzán nem látsz jelölve benne zener-t, akkor azt is kell rakni elé, függetlenül attól, hogy mit tud az iC. Ugyanis az egyenirányított 230 a tápja, ha ott baj támad, ez a zener a nem rövidzárral hasaló IC-től megvédi a FET-et és így akár a gépet is (ne feledd: 100%-os védelem nincsen!).
Mivel a FET alacsonyabb Ugsmax-szal bír, így egy kisebb, 18V-os zener kell oda.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#784) didyman válasza Frenky89 (#780) üzenetére


didyman
őstag

20%-os eltérésig nem szokott gond lenni. A fordulata pedig hőmérsékletfüggő, így a táp a ventit magadsabb fordulaton fogja tartani, ha az gyárilag alacsonyabb fordulatú, vagyis akár hangosabb is lehet, de puding próbája.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#785) didyman válasza facsöcs (#781) üzenetére


didyman
őstag

Ha a venti pörög, akkor van 12V is, hacsak nem olyan űbercsendes a táp, hogy a stby-feszről etetti a ventit:D
Ilyen anomáliát az olcsóbb tápok nem nagyon élnek túl rentálbilisen. Ha a biztit újra kivágja, akkor a primer eszközök zárlata valószínű, ha hasonlót találsz másik tápban, termeld ki abból. Párban legyenek!

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#786) didyman válasza Goose-T (#782) üzenetére


didyman
őstag

Biztit cseréld ki és csaba_20 táptesztelő leírása alapján kövesd végig a tápot.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#787) Fricu válasza didyman (#783) üzenetére


Fricu
tag

Nos ami azt illeti, az új fet rajzán csak a DS revers dióda látható, a régién volt egy Gate védő zener is.
Bár mikor meghalt a táp, úgy tűnik ez sem védte meg. Persze kérdés, hogy a nagyfesz ütött át a Drain felől, vagy az IC halt meg a nagyfesztől, és az verte át a Gate-t és a védő zenert is.
Nem igen lehet már kideríteni.
Azért igazad van, nem árt egy külső zenert rárakni, meg is teszem.
Lehet azt is megnézem, honnan van az IC tápja előállítva, van-e rajta egy biztonsági zener (max 30V az IC speckó szerint amit bír), ha nincs oda is rakok egyet, abból nemlehet baj alapon.
Nem nézted, hogy az egyenirányított feszből osztják le vagy a trafóról egyenirányítják és stabilizálják? Mintha láttam volna mindkettőre példát. :U

Fricu

(#788) didyman válasza Fricu (#787) üzenetére


didyman
őstag

Az UC3842-es primer oldali stabilizátor,a tápja is a primer oldalról származik, az egyenirányítóról és egy külső zener szolgáltatja, amit tranzisztorral ''engedélyez'' optocsatolón keresztül a ps_on vezeték és a szekunder védelem, ha jól emlékszem. Ezzel együtt van egy belső, 34V-os zener diódája is.
Amire gondolsz másik eljárás, azt kisebb terhelhetőségű offline tápoknál szokták alkalmazni, ahol a nagyfesz felől egy nagyobb ellenállás van csak, ami az indítást segíti és a beállt oszcillátor a visszacsatolást és a tápfeszt egy külön tekercs felől adja.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#789) Fricu válasza didyman (#788) üzenetére


Fricu
tag

Igen, látom a zenert az IC-ben. eszerint egy külső 30-asnak nincs sok értelme.
Van valami rajzod erről, vagy egy hasonlóról, tanulságos lenne kicsit bogarászni?
A neten én egy DTK 200 W-os régi ATX táp rajzát találtam meg, valami cseh oldalon,(PTP 2038-as típus), mást nemigen leltem.
Ez a táp két teljesítmény tranyóval kapcsolgatja a fő trafót, (mint a Codegennél) a vezérlést egy TL494 IC adja egy bázisköri trafón keresztül. Ebben az IC tápfeszét a +5Vsb-t előállító táprész szekunderéről állítják elő, innen kapja a feszt a 7805 is, már ha jól értékeltem a rajzot, ráadásul még egy zenerrel sem stabilizálják. Az IC rajzában ugyan van egy belső stabilizátor, de az csak a +5V ref-et állítja elő.
Ha valakinek kell ez a rajz, elküldöm.
Üdv

Fricu

(#790) didyman válasza Fricu (#789) üzenetére


didyman
őstag

Az az etalonrajz :D , a TL494 itt félhidas átalakítót hajt meg. A 494 tápja elég széles tartományíban lehet, így nem igényel pontos stabilizálást és 40V-ig működik. Az offline táp sarkalatos pontja az AC-visszacsatolást söntölő kapacitás, a gagyi tápok gyakori, veszélyes haláloka volt ennek a kondinak a száradása. Az eljárás a shyhawk-ban volt a legdurvább, az IC tápja és a 7805 bemenete egyaránt 30V volt. A 7805 meg kb. 35V-nál elhasalt...

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#791) facsöcs válasza didyman (#785) üzenetére


facsöcs
csendes tag

A biztit már kicseréltem, a 230V -os részen nem találtam hibát, viszont a gyengeáramú részt nem nagyon vágom. Látható hibát ott sem találtam. A gyengeáramú részt is tönkrevághatja egy 230/115 váltás?

(#792) stol válasza Goose-T (#782) üzenetére


stol
addikt

Hi!

Megéri a javítást, a gép teljesítményét testközelből is ismerve!
Bár, nekem ''csak'' PII 350-es példányom van.

(#793) Frenky89 válasza Frenky89 (#780) üzenetére


Frenky89
őstag

Kiprószáltam a venticserét még a csatlakozókkal is szerencsém volt, de sajna semmi, nem hajlandó elindulni a venti, pedig mindkét venti 12V 0.3A csak az egyik YateLoon a másik meg Nexus.

(#794) keszegduda


keszegduda
őstag

Hy!

Van egy Chieftec 360W-os tápom(HPC-360-202 DF)...
Elbírna egy 7900GT-t vagy 7800GT-t?
A 12V-os ágakon 17 és 15A-t tud, összesen 204W...
A 3.3V 28A, az 5.5V 35A...220W
A gép A 64 3000+@3500+ 1GB ram DC, 1 winyó,2 optikai megh.
Elmenne vele?

[Szerkesztve]

(#796) Csaba_20_ válasza keszegduda (#794) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Erre a kérdésben ebben a topicban nem fogsz választ kapni. Ha választ szeretnél, akkor a megfelelő topicban tedd fel ezt a kérdést: [link]

Erre a hozzászólásra ne reagálj, hanem egyszerűen tedd, amire az első hozzászólás és ez kér! Köszönjük.

(#799) pg012345


pg012345
senior tag

azt szeretném kérdezni hogy hogyan kell azt csinálni hogy veszek egy tápot és az nem a gépbe hanem melette lessz aa gépbe van és amit veszek arról egy peltier elemet szeretnék működtetni szoval hogy kell azt csinálni ha bekapcsolom a gépet akkor a peltier is működjön a másik tápról

Lada motor vígan kotor, Jó a Lada az visz haza:-)

(#800) #96302336


#96302336
törölt tag

Hali
Nos van egy tápom(milyen meglepő)
VISZONT szeretném passzív hűtésüvé alakítani.
Ez sem okozna gondot még, csak a kérdés a következő:
Venti hűtés nélkül hogyan bírják a strapát a trafók?
A módosított táp másik dobozt kapna, nagyobbat mert elfér bőven, nagy passzív bordákat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.