Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) rudi válasza Slax (#350) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha egy mód van rá, akkor úgy lehelj a cuccba életet, hogy elviszed egy olyanhoz, aki már tapasztalt a tápba életlehelésben és az kicseréli. Persze neki lehet fogni bátorságból is, csak nehogy konfigfüstölés legyen a vége. Sokkal jobb biznisz honorálni egy szakavatott kéz munkáját, mint új cpu/alaplap/merevlemez stb. után rohangálni. Csaba_20_ minden bizonnyal nem támogatja az önjelölt szerelgetést, de ezen nem is csodálkozom. Könnyen lehet, hogy találkozott már póruljárt próbálkozókkal...

Hozzáértés: ha valaki vesz egy 10 000 forintos multit és egy 10 000 forintos pákát, az már pro tápmoddoló lesz? Egyből fogja tudni, hogy melyik alkatrész mire való és hogyan befolyásolja a táp működését?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#354) Csaba_20_ válasza Slax (#350) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Járhatsz vele úgy, ahogy stol kolléga járt, hogy a tápegység főtranszformátora leég(vagy a nyák ég el), mert pont arra az értékekre van méretezve, amit gyárilag raktak bele. Amúgy félre értettél, hozzászólásom nem személyed ellen irányult, hanem egyfajta őrületet próbálok megelőzni. Többször látom, hogy elektronikához kicsit sem konyító emberek moddignolnak és osztják meg másokkal amatőr tapasztalataikat, ez szerintem káros és veszélyes.

(#355) Fade_Away


Fade_Away
őstag

20as tápra érdemes venni 24es átalakít kabelt?
attól bármi is jobblesz?

(#356) Fade_Away


Fade_Away
őstag

a bátor vagyokkal csak annyia probléma, hogy tápban nemkevés feszem amperek ugrálnak....
sült ki már rajtad félfarádos kondi...?
mert az a nemkellemes de meguszod kategória...

(#357) Csaba_20_ válasza Fade_Away (#355) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Átalakító kábelt 20->24 irányban gyakorlatilag értelmetlen venni. De biztos, hogy jobb lesz tőle például a kereskedő kedve.:C

(#358) stol válasza Csaba_20_ (#354) üzenetére


stol
addikt

Én, a tuningolás helyett inkább arra törekszek, hogy a ráírt teljesítményt stabilaban adja le anyit, és nem többet.
Régebbi FSP-ken ugyan kötelezőnek érzem a teljesítménynövelő átalakításokat, de ezek felépítése, nagyságrendekkel jobb, a CT, Gembird, CG stb. tápoknál.:P

(#359) Slax válasza Fade_Away (#356) üzenetére


Slax
senior tag

Nem éppen feszültség alatti próbálkozásra gondoltam. Mellesleg már próbáltam ki marhaösztökét ;], és villanypásztort is :DDD, megrázó élmény volt mindkettő :D.
stol köszönöm, pont ez érdekelt, de sajna valahogy (asszem a vita miatt, vagy a hangvétel miatt) nem ezt írtam le. Bocs mindenkitől.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#362) strike-force


strike-force
őstag

rudi, a seasonic tesztet mikor szellozteted mar meg?
csak ugy mellekesen jegyzem meg, hogy szukseg volna mar megint egy nagyondurva-nagyonatfogo-ph-s taptesztre, ahol aztan lerepul a fatyol az ''aljaneprol''. biztos tudnanak egy csomoan tapot kolcsonadni hozza. tts, garmacor meg egy csomo nagykerrel is jo viszonyban vagytok, ha jol tudom (pl. kellytech,sowah). meg a forgalmazokkal is persze (pixel). na? kit kell ezert zargatni, hogy osszejojjon?
;)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#364) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Nemrégiben újítottam fel a gépemet és tegnap jutottam el oda, hogy kipróbáljak néhány játékot, aminek során sajnos azt kellett tapasztaljam, hogy kb. 10 perc után elsötétedik a képernyő, lefagy a játék és az XP-hez is alig tudok visszajutni... Az ominózus játékok: Battlefield2, Panzers II. A FIFA 2005 esetén nem jelentkezik a hiba, ill. normál használat (internet, tömörítés, zenehallgatás, Word, stb.) esetén is stabilan megy minden. Amit a konfigomról tudni kell:

- AMD 64 3200+
- Gigabyte passzív ATI X700 PCIe videókari
- 2 X 512MB TwinMOS dual channel RAM
- Antec 380W táp (3 vinyó és 2 DVD-író is van a gépben)
- monitor DVI-n csatlakozik
- legújabb ATI driver (amiben ha a VPU recover-t kikapcsolom, a hiba esetén az egész gép újraindul)
- semmi sincs tunningolva
- a játékok közepes minőségi beállítások alatt futnak (futnának)

Szerintetek mi lehet ez és hogyan tudnám biztosan kiszűrni a hiba forrását? lehet, hogy a táp kevés? Előre is köszönöm a segítséget!

(#365) rudi válasza strike-force (#362) üzenetére


rudi
nagyúr

A táptensztnek elvi és erőforrásbeli kérdései vannak. Vajjon egyetlen-egy példány alapján meg lehet ítélni egy teljes, gyakran több revízión átfutó modellt? Vajjon pár órás terheléssel meg lehet állapítani mi lesz fél-egy év múlva. Vajjjon van-e olyan konfig, ami 300 wattot vagy többet ki tud venni egy tápból? Vajjjon mit szól az a pár komoly táptesztelő géppel rendelkező cég, ha beköltözöm hozzájuk pár hónapra...? A válaszokat keressük, amit megtaláljuk indul a teszt.

Seasonic már elvielg készen van, most Csaba_20_ mesternél van jóváhagyáson a cikk. Igazából ez sem lesz több alap bemutatónál, ennyire futja...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#366) rudi válasza gg72 (#364) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezermillió és még több hiba lehet, de nagyon nagy biztossággal mondhatom, hogy nem a táp a hunyó. A konfigodat (csúcsra járatva kb. 200 wattot ha felvesz) egy ilyen Antec röhögve viszi el.

A téma innentől kezdve nem ide tartozik, általános szereléses szopsá, javallott az alkatrészeket egyesével cserélni vagy szakemberhez fordulni. Ugyan az igaz, hogy egy számítógépet egy betanított majom is össze tud rakni, de éppen azért kellenek a tényleg gyakorlott szakik, hogy amikor gebasz van, tudják, hogyan kell a hibalehetőségeket szűkíteni stb.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#367) gg72 válasza rudi (#366) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, most első menetben megnézem a passzív videókari túlmelegedését, többen is arra gyanakszanak...

(#368) Csaba_20_ válasza rudi (#365) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem érzem magam mesternek, sokkal inkább fáradtnak.:)
Most épp eszem és közben írok pár sort ide, de reggel 7-re értem haza a melóból és most várom a főnököm, hogy jöjjön, mert megyünk is vissza. Ennyit a hétvégi pihenőről. Ha este mikor hazaérek nem leszek hullafáradt, akkor végignézem a cikket, egyelőre még elolvasni se volt időm.:(

(#369) Shavezz


Shavezz
tag

Srácok!
A számítógép tápjáról kapcsolok egy 220v ot kapcsoló relét.
12v al megy.
Sokan tanácsolták biztonsági dióda bekötését.
Viszont csak 200mAh-sat kaptam.
Ez elég erre a célra? Mekkora tüskét küld vissza egy ilyen tekercs? Ki ért ehhez?

-Shavezz-

(#370) stol


stol
addikt

Igen, elég, de 150V-os kell minimum. 1N4148 nem jó, de 1N4007, már tuti elég.

(#371) Shavezz


Shavezz
tag

És van olyan táp amiben ez a védelem benne van? vagy egy 55 ezres tápot is hazavághat?

-Shavezz-

(#372) Shavezz válasza stol (#370) üzenetére


Shavezz
tag

Azt honnan tudom, hogy hány voltos a dióda? Annyit tudok róla, hogy 200mAh-s.

-Shavezz-

(#373) Csaba_20_ válasza Shavezz (#369) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Kérdésed nyugodtabban el tudtam volna képzelni a ''Modding és elektronikai kérdések'' című topicban. Úgy tűnik, mintha nem olvastad volna el a topic legelső hozzászólását! Ezenkívül úgy rémlik, mintha már e-mailben is válaszoltam volna neked a kérdésedre. A diódákra nem szoktak mAh-s értéket megadni, ezek nem akkumulátorok, hanem didóák. Jellemző értékek rájuk a nyitófeszültség, maximális záró irányú feszültség, nyitó irányú áram(meg még egy pár, de az most nekünk abszolút nem fontos). Hogy egy dióda mit tud, azt az adatlapjáról tudod meg(Bővebben: link). Mivel a relé is egy tekercs, érvényesül rá Lenz törvénye, de hogy pontosan mekkora feszültségű negatív tüskét küld vissza, azt csak a kapcsolás pontos ismerete mellett lehetne megállapítani számolásokkal. De az a tranziens jelenségek témakörébe tartozik, ami neked hírtelen biztosan magas lenne, mert az írásaidból látszik, hogy mennyire nem értesz az elektronikához. Egyébként szerintem egy 1N4148 is elegendő lehet, de persze az 1N400x jobb választás(ahol 3<x<8 és x egész szám).

(#379) Shavezz válasza csibor (#314) üzenetére


Shavezz
tag

Hát itthon erre nincsen garancia :) A Cserét mindenáron elkerülik!

-Shavezz-

(#385) csapos2


csapos2
addikt

Üdv mindenkinek!
Lehet , hogy nem ez a megfelelő hely,a kérdésem feltevésére de úgy láttam , hogy itt nagyon hozzáértő emberek vannak.Így felteszem a kérdésem.
Az eset úgy történt , hogy miközben ülök a gép előtt egyszercsak egy villanás a lámpán és a gépem leált.Többé nem indult tettem bele egy másik tápot és azzal elindult .Ez az eset már többször is előfordult nálunk .
Mi megy ilyenkor tönkre a tápban?
Szerk:Nem vagyok egyáltalán hozzáértő csak a kíváncsiság hajt, hogy mi lehet az az alkatrész ami ilyen hibától tönkre mehet.

[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#386) rudi válasza csapos2 (#385) üzenetére


rudi
nagyúr

Elolvastad az első hozzászólást.

''Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai valamint magánvéleményüket ebben a témában kevésbé járatok fórumtársaikkal. ''

Szerintem a kérdésed nem ide való.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#387) csapos2 válasza rudi (#386) üzenetére


csapos2
addikt

Elnézést kérek!:R

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#388) tildy válasza tildy (#269) üzenetére


tildy
nagyúr

Tökéletesen működik:U:C

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#389) Brianm74 válasza rudi (#386) üzenetére


Brianm74
csendes tag

Akkor nekem tapasztalat kéne! :D

Alakított már át valaki ATX tápot gépjárműben való 12V-os működésre?

Önkéntes, kiváló, mérvadó. www.japanauto.hu

(#390) mr_ricsi válasza stol (#370) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Stol:
Codegen táp +12V-jánál milyen típusú kettősdiódára szoktad cserélni a gyári diódákat?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#391) stol válasza mr_ricsi (#390) üzenetére


stol
addikt

Mindegy, csak 10A feletti legyen:DDD
A főtrafó ezen szekundertekercse, 15A maximális áram leadására képes.

(#392) mr_ricsi válasza stol (#391) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Igazából mostanság nincs túl sok időm, és a kérdésemmel azt szerettem volna megspórolni, hogy a katalógusokat, aztán pedig a nagy forgalmazók árlistáit kelljen bújnom.
Vagyis 1-2 itthon is kapható tipusra volna szükségem tippként.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#393) Relisys


Relisys
senior tag

400-450 W-os olcso tápot tudtok? 24tüs kéne.
Tényleg van olyan átalakito ami 20asbol csinál 24eset?

(#394) oceanearth válasza Relisys (#393) üzenetére


oceanearth
őstag

1. ez nem az a topik
2. miért nem olvasod el legalább az első pár hsz-t ami meghatározza a topik témáját
3. ha újonc lennél ez bocsánatos bűn lenne, de mivel már elég régóta phzol szimplán butaság volt ide írni
4. az átalakító témát a megfelelő topikban kiveséztük
5. az 1. kérdésedre a választ megkapod ha elolvasod azt a másik topikot.

(#395) [MGC]Hege


[MGC]Hege
tag

Érdekes dolog történt velem a minap gondoltam megosztom veletek. Barátnömnek év elején vettünk egy YESICO Fanless tápot az akkor ujjonan összerakott gépébe./Asus P5AD2-E Premium Intel 3.6 GHz 2Mcache 2 db HDD 2db ODD 2db Memo meg egy egyszerü ATi VGA PCIE express X600 pro/ Semmi gond nemvolt a cuccokal egészen mult hétig mert elszált az alaplap.Na ok Gari aztán csere ,de én már azt a deszkát vissza nem raktam hozattam inkább egy másik Chip készletes lapot.(ugye a csalodottság) Az Új Lap: Asus P5ND2 SLI Deluxe . Nem fogjátok elhinni de a Yesico Táp a maga 420 W- jával nem birta. Hozzáteszem ez egy 54.000,-Ft-os táp.Semmi gond én is örültem neki mikor állandóan lekapcsolt , mondom ilyen nincs...Kiprobáltam egy 450-es Coolink-al és láss csodát semmi gond . Na most jön a kérdés mit csináljak a YESICO táppal..?? ohhhh ,akkor ezt azért vettem meg mert az egyik legkorszerübb volt.Tévedni emberi dolog ......
:(((;]:(

[Szerkesztve]

06-hetven/411-2265

(#396) stol válasza [MGC]Hege (#395) üzenetére


stol
addikt

Nos.
Az a helyzet áll fent, hogy a passzív hűtéső tápnak is kell huzat, ami a házon keresztül alakúl ki.
Ergo, egy szr szellőzésű házzal, halálraítélted a tápot, mostanra az elkói kiszáradtak.
Átelkózás után, valószínüleg, üzemképes marad toábbra is.

(#397) gaborka4


gaborka4
csendes tag

Remélem nem zavarok, de egy szerintem nem egyedi kérdésem van a tápokkal kapcsolatban. konkrétan egy chainech 360w-os tápról

mióta egy erősebb gépet vettem rettentő zavaró sipoló hangot ad ami a terhelés függvénében vátozó erősségű és frekvenciájú. :((

annyira zavaró (Vízhűtés mellett) hogy eddig mindenki megjegyezte hogy milyen hangos idegesítő hangja van:(

próbáltam a zaj helyét megtalálni kevés sikerrel:(

arra jutottam, hogy lehet hogy a főtrafó vákuumimpregnálása vacak és az sivít annyira. mellette lévő szabad pekercseket már kiöntöttem űgyantával így csak ez marad.:F

már írtatok itt a fórumon erről de ott semmi konkrét anyagot nem mondtatok, amivel lehetne impregnálni csak valami bödös cirilbetüs cuccról beszéltetek..
ez égető lenne mert baromira zavaró :O
a probléma komolysága, hogy odáig vetemedtem hogy egy leégett codagen tápot (amit múlt hét végén csináltam meg) tettem be a gépembe azzal hang nélkül ment:(((
de félek benthagyni a gépemben mert ugyanazok a diódasorok vannak benne (gyárilag is) amit egy 235W-os JNC tápból szedtem ki (a javítás miatt) a codagen amúgy papíron 350W
esetleg ez a zaj lehet-e garanciális?
ha az általam elövetett műgyantázás nem feltünő:DDD

segítségeteket előre is köszönöm

(#398) gaborka4


gaborka4
csendes tag

Hali megint én vagyok pár hozzászólással ezelőtt arról vitatkoztatok hogy a tápokban milyen kapcsoló eszközöket használnak.
nekem van egy uc3842-es fet es IBM és HP tápom:)
a tápokat mindkét esetben külsősök gyártották a mostani EU területén
az IBM tartalmaz automata 230/110 v váltót jó sok alkatrésszel
ilyen belső felépítést még nem láttam:))
de ezek még az ős 486/PI- es időkből valók
Bocsi most néztem utána a PIII-as compaq cuccomba is Uc3842 van hajrá fetek

állt kérdés az az 5 V aux mindig fetes+ visszacsatolással bír míg a főtáp minden visszacsatolás nélküli? (a gagyikban)

utolsó kérdés mostanában divatos két nagy dióda használata egyik láb nyákban másik hűtőbordán ez elegendő hűtést ad a diódának? mert a régi tápoknál rendesen to220 vagy annál nagyobb tokokban voltak a diódák, és teljes hűtőfelülettel éritkeztek a hűtéshez.
nem lenne ésszerű ilyen egytokos típusokra kicserélni az összes szipla diódás egyenirányítót? mert az egyik leégett codagenemben a dióda majdnem teljesen átégette a nyákot mielőtt teljesen meghalt.

impregnáló anyagot még mindig keresek (vagy egy nagy kalapácsot)

(#399) Csaba_20_ válasza gaborka4 (#397) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ez még mindig nem megoldó topic. Ide a saját tapasztalatokat várjuk bizonyos tápokkal kapcsolatban, nem pedig a kérdéseket.

Nem véletlenül használom ezért az OFF téma jelölést. Impregálni én még soha nem impregnáltam, így azt se tudhatom pontosan mivel szokták, akik teszik. Vagyis transzformátort nem impregnáltam, mert a cipőmet már igen. A zaj lehet amiatt is, mert a tápegységben található kondenzátoroknak megnövekedett az ESR értékük és/vagy kiszáradtak. Próbáld cserélni a kondenzátorokat, aztán ha utána se csökken a zaj, akkor végső esetben a transzformátor impregnálása marad...

Garanciális ügyintézést nem tartom etikusnak miután már belenyúltál a tápegységbe, úgyhogy megkérlek ne is tedd!


Amit pedig nagyon fontosnak tartok kiemelni, ezért is nem teszem off topicba:

A JAVÍTÁS SORÁN A JAVÍTANDÓ TERMÉKBE CSAK ÚJ TERMÉKET SZABAD BEÉPÍTENI!

(#400) Csaba_20_ válasza gaborka4 (#398) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Az Aux-ra vonatkozó kérdésed nem igazán értem, mert az Aux csatlakozót 2003 óta kiszedték a ATX12V szabványból.

Az említett két diódás megoldást azért alkalmazzák, mert nem sűrűn kapható közös anódos dióda.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.