Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Hequila válasza Csaba_20_ (#1748) üzenetére


Hequila
őstag

Nem akartam senkit kioktatni, mert itt nálam szakmailag jóval felkészültebbek vannak. Szerintem rajtad kívül senki nem vette kioktatásnak (még didyman sem), csupán a hiányzó precizitást próbáltam pótolni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1752) LukE válasza gordonfreemN (#1731) üzenetére


LukE
veterán

tény, az ember szívesen válaszol 1-szer vagy 10-szer. De ha ugyan az a kérdés hangzik el 628-adjára, akkor legnagyobb jóindulattal is max egy ''kereső'', vagy egy link lesz a válasz...


szerk: hogy on is legyen: széthentelt galaxy: [link]
és ugyan itt egy viccrovat kategóriás táp: [link] :D

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1753) rudi válasza LukE (#1752) üzenetére


rudi
nagyúr

Fenébe, mennyit kerestem ezt az Enermaxos linket. Tuti, hogy egyszer már beraktad. Mind1, no a PH-s anyagot már megírtam, didyman leláttomozta, szóval mehet productionba :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1754) didyman válasza LukE (#1752) üzenetére


didyman
őstag

És még ennek a YY-viccnek is messze komolyabb bele van, mint egy merkury-nak.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1755) didyman válasza rudi (#1753) üzenetére


didyman
őstag

Küldtem még PÜ-t, majd azon gondolkozom, amit oda leírtam, ide is elférne Luke linkje után :Phink:

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1756) rudi válasza didyman (#1755) üzenetére


rudi
nagyúr

Nos, hát jöjjön didyman szakértése az 1000 wattos Galaxy kapcsán.

''... a készenléti tápot akartam megelíteni, hogy az alkalmazott UC3842-es kategóriánál van kisebb helyet foglaló, korszerűbb egy IC-s megoldás is, bár a látott megoldás elképzelhető, hogy valami egyéb fukcióval is bír, ami miatt nem jó az egycsipes megoldás.
A főkör vezérlője meg valami jó nagy összvér lehet, szekunder oldali a szabályozás (talán neki ad tápellátást az az UC3842--es megoldás).
Küllemre kicsit septében összerakott-összefejlesztett tápnak tűnik, minősége így elsőre megnyerő, bár ugye terhelni úgy igazán nem tudtátok .
Nagy-nagy jó pont, hogy az ATX tápcsatik mellett egy sor egyéb csati is van az alapértelmezetten kivezetett kábelkötegben!
Érdekes, hogy a luka által linkelt oldalon a primer pufik nem Ruby-k...
Az alkalmazott félvezetőpark döbbenetes, ekkora túlméretezéssel majd kétszer ekkora teljesítmény is kivehető szerény meglátásom szerint (az FSP Greenpower 13N50-es FET-ekkel PFC-zik, a 24N50 ennek durván kétszeresét viszi áramerősségben és ráadásul míg itt a 4 FET párhuzamosan nylel, a Green-nél hídban működnek, nem adódik össze áramuk). A 2SK2607 régóta használatos Enermax tápokban (a 465 AX-VE is ilyet hord), furcsa, hogy itt nem látunk IGBT-t például.
A valóban különálló 12V-os ágak itt ugye érezhetően megvannak (egy trafó a 12V1+3,3V, egy másik a 12V2+5V-os ágaknak).
és ami még lényeges: 50 fokon is le tudja adni az 1kW-ot.
''

Azért másoltam be ide, mert egyrészt a mester kérte, és a PH-s cikkbe szerintem fölösleges az ilyen részletességű vélemény, itt viszont jól jön.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1757) Csaba_20_ válasza Hequila (#1751) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Kellően precíz megfogalmazás volt az anélkül is, hogy igyekeztél volna kijavítani/kiegészíteni. Örülök, hogy didyman ámbár nem létező, de szerinted hiányzó precizitását igyekszel itt pótolni... :U

[Szerkesztve]

(#1758) didyman


didyman
őstag

Luke, köszi a linket! :R

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1759) stol válasza LukE (#1752) üzenetére


stol
addikt

és ugyan itt egy viccrovat kategóriás táp: [link]

Fújjuk vazeg :DDD
KA7500, meg Fuhjju :Y lol

(#1760) LukE


LukE
veterán

thg-nél már megint nem bírnak magukkal: [link]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1761) rudi válasza LukE (#1760) üzenetére


rudi
nagyúr

Nyilvánvalóan nem sz@roznak a srácok :) Azért annak örülök, hogy az általunk preferált tápok átmentek a léc fölött. A Chieftec és különösen a Seasonic viszont meglepő. Holnap megnézek pár M12-est és ilyeneket. Még a Glacialra leszek kíváncsi, meg arra, hogy a szintén AcBeles Asus és normál AcBel mit produkál majd.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1762) bogingrol


bogingrol
aktív tag

Hy All!
Elnezest ha kicist off a tema, meg ha esetleg volt mar, az alabbi dolog erdekelne kicsit kiegeszitve[link]
Kiegeszites annyi lenne , hogy erdekelne meg a muanyag hazak (vagy hogy hivjak oket ) elnevezese.A totyik elejen lattam a ''molex'' csatikrol is szolo leiras linkjet, a problema csak az hogy erdekelne meg hogy a harom pines venti csatik papa-mama reszenek elnevezes, valamint a muanyag hazak elnevezese amibe egyiket masikat bele lehet tenni.Elore is koszonok minden segitseget.

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#1763) LukE


LukE
veterán

mehe [link] :C

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1764) hu-Ízirájder


hu-Ízirájder
tag

sziasztok megjött a zalman 360B-aps tápom nagyon zsír frankó csak tekintve hogy gépszerelésben nincs nagy tapasztalatom, (eddig max a régi vinyót cd,dvd-t cseréltem ki másikra) gőzöm sincs hogy mi miicsoda, magyar leírás az nuku meg az angol sem részletezi mit hova csak hgoy mi a neve és miből mennyi van rajta,
szal gőzöm sincs mit hova dugjak,

tudom nagyon elemi a kérdés de nálam passz, kísérletezgeni meg nem akarok így ha valakinek van kedve segíteni azt megköszönöm.

ezek a kábelek vannak:
-S-ata connectorból van kettő (csak satas vinyóknál jó az enyim nem az, mire jó még?)
-van peripheral powerből 2x 2 (gondolom ez megfelel a régi négy lyukas szürkének amiből az energiát nyeri az eszkoz)
-van egy az alaplaphoz
-van 2 12v-s csati gondolom a ventiknek meg egyebeknek
meg van kettő pci express a vga hoz ami nekem szintén nem aktuális még

az a két 12 voltos csati nem kevés egy kicsit pl van vagy 3-4 plussz venti a házban amit nem tom mire kötök

meg van egy multi connector ami egy pirepheral ra dugható és elosztja egy pin3 as 5 voltos és egy 12 voltos csatira, 5v az mien eszközöknek kell?

thx

(#1765) rudi válasza hu-Ízirájder (#1764) üzenetére


rudi
nagyúr

Biztos, hogy ez a kérdés a tápokkal kapcsolatos mélyvizes problémák topicjába tartozik? Próbáld meg inkább a valami baja van a tápomnakot (bár itt nincs baja a tápnak). Ha nem értesz hozzá, miért nem szerelteted be valaki mással? Én pl. nem szerelek vízvezetéket (bár megvehetem a részeit) mert nem értek hozzá.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1766) hu-Ízirájder válasza rudi (#1765) üzenetére


hu-Ízirájder
tag

há jah,
thx
(a vízvezetéket betudom szerelni, akkor ezzel is elboldogulok egyedül)

(#1767) LukE


LukE
veterán

az ostor szemikonduktor RLP kondérjairól kiderült valami különösebb jó/rossz hír?

(mókás, GlacialPower táp 12V-os túlteher védelme kb hajszál pontosan be van lőve 400W-ra :) )

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1768) Deathmatch


Deathmatch
tag

Hali!

Nekem van egy Codegen 400W-os tápom. és azt szeretném kérdezni hogy ezt a képet elvinné-e?

Asus M2V alaplap
AMD Sempron 3000+ dobozos Socket AM2
512MB 533MHz DDR-II RAM TA
Gigabyte Radeon X1300PRO SILENT-PIPE II. 256MB DDR2 TV/ DVI PCIExpress

Választ előre is köszönöm!

Ha feladod az álmaid meghalsz, Élve halsz meg! De boldogságot, vagy szép halált, Csak e föld adhat neked!

(#1769) Csaba_20_ válasza Deathmatch (#1768) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Kérdésed a megfelelő topicban tedd fel! Megértésed pedig mi köszönjük!

(#1770) didyman válasza LukE (#1767) üzenetére


didyman
őstag

Jót röhögtem én is, mikor az OST-ről kiderült, hog ymiféle cég, tán magyar gyökrerk, kis táj-elektronika, népi motívumokkal..? :D
Az RLP-vel eleinte voltak gondok, azonban az Asus és a későbbi, már nem púposodó Epox lapokon elég gyakori vendég, nincs velük gond. Seasonic is használta egy időben.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1771) rudi


rudi
nagyúr

Újabb eresztés, ezúttal Seasonic S12E+ és M12. Hát, hangjuk az nem volt még terhelve sem (persze csak 350W a tesztgépünk).

1. kép - belek: S12E+ [link], M12 500W [link], M12 700W [link]. Szerintem egyformák, bár az S12E+ bemeneti oldali bordáján mintha más lenne a felállá. Itt a korábbi S12-esek bele [link], ami szintén hasonló. Gondolom, továbbfejlesztésről van szó. A bordák sokat változtak. Korábban az 500 W alatti S12-eseknek volt ilyen gyér mint az újaknak.

2. kép - bemeneti oldalak: S12E+ [link], M12 500W [link], M12 700W [link], és az elődök [link]. Eltűnt egy tekercs (bára a helye meg van) és a borda is más egy kicsit, de lényegében ugyanaz a felépítés - nem meglepő. Az új PFC vezérlő (ha nem tévedek) [link] és infó hozzá [link].

3. kép - bemeneti kondik: S12E+ [link], M12 700W [link]. A Nippon Chemi Con milyen? S12E+-on lévőt ismeritek? Ha jól látom, ilyenek voltak a régi S12-esekben is de jóval gyengébbek. Ez miért lehet? A konditól jobbra van egy Infineon ICE2A0565Z [link], mi a feladata?

4. kép - kimeneti oldalak: S12E+ [link], M12 500W [link], M12 700W [link] és a régi [link]. Legjobban a 700-as képén látszik, hogy itt már három tekercs van. A tekercsek száma kapcsolatban áll az egyes ágak vezérlésével? Nekem az egyik Xbitlabsos tesztből az jött le, hogy ha három tekercs van az arra utal, hogy mind a három feszt külön szabályozzák. Igaz ez? Mondjuk ezek a Seasonicok baromi stabilak voltak, pár százados változást mértem 350 W körüli terheléssel. Ha jól látom, mind a 3 tekercs egymenetes. Kondikat jól beszórták közéjú, de legalább 105 fokosak. A bordától műanyag lap árnyékolja a többi alkatrészt. Ezek a sárga hasábocskák [link] micsodák? Vajon milyen védelm evan ezeknek a tápoknak (és hol)?

5. kép - modular panel [link] és [link], valamint a kiegészítő venti [link].

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1772) didyman válasza rudi (#1771) üzenetére


didyman
őstag

Na majd holnap :)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1773) didyman válasza rudi (#1771) üzenetére


didyman
őstag

1: Jaja, jobb hatásfok, kisebb bordák. Érdekes a graetz híd amolyan gányolt hűtése a bordák végére húzott zsugorcsövekkel :D

2: Nem csak PFC, hanem fő tápkör vezérlője is.Amolyan minden egyben áramkör, és ami jó, hogy esetleges elhalása esetén beszerezhető-termékmintában.

3: A Nippon Chemi-con (NCC) az NEC részlege, kiváló minőségű kondikat gyártanak, a szekunder oldali kondik is tőlük származnak-itt nem lesz gond. A Hitachi márkajelét láthatod a másik típuson, az is kiváló darab. Az ICE2A... a készenléti kör vezérlője. jellemző a kapcsolástechnika fejlettségére, hogy míg a 360W-os chieftec készenlétben kellemes melegre fűti fel az egész primer bordát, adig itt elegendő egy 8 lábú DIP tok a környező csekély rézfóliával a megfelelő hűtéshez még 2,5A terhelés esetén is-ez igen jó hatásfok.

4: Az egymenetes tekercsen egy darab hurok van a drautból :) . Itt nem látom jól, nem biztos, hogy csak egy vezeték alkotja, lehet, hogy a szín és átmérő egyezik. A 3 kör itt lehet olyan felállás is, hogy a 2 12V-os ág közül külön fut az egyik, a másik az 5V-tal karöltve és a 3,3V kapott saját, nagyobb menetszámút. A kettős-hármas tekercselés mindenképpen lényeges, hiszen ez a lényege a közös stabilizálásnak. A sárga hasábocskák fóliakondik, 100nF-osak. A bal oldali műanyag lap az inkább a hálózati területet szigeteli a kép bal oldalán. A védelem logikája lehet SMD IC is, biztosan van benne valahol.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1774) LukE válasza didyman (#1770) üzenetére


LukE
veterán

thx.

Mások is fújják: [link] :DDD

És lenne még egy kérdésem: a teljesítmény tényezőben mit csinál az a hupli ott 100-150W körül? [link], [link]. Passzív PFC van mindkettőben.


ja, S12: [link] (lehet, hogy kopipasztálni kell a linket egy másik brózer ablakba, google fordító néha akadékoskodik, az eredeti meg francia...) És van ott a tagan 2 trafós csodájáról is egy cikk.

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1775) didyman válasza LukE (#1774) üzenetére


didyman
őstag

Hümm. talán ott találkozik össze a készenléti és a főkör által generált áramfelvétel cikkcakkos görbéje :DDD

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1780) rudi


rudi
nagyúr

Szia!

Ismered azt a viccet, hogy:
szőke nő bemegy egy könyvtárba, angosan sorolja
- egy hamburgert és egy kólát kérek
- de hölgyem, ez egy könyvtár!
- ja elnézést (most már csöndesen mondja) egy hamburgert és egy kólát kérek

No, ez itt egy ''könyvtár'', a ''hamburgert'' itt kell kérni [link], a ''kólát'' meg itt [link]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1783) didyman


didyman
őstag

Tkarítottam, Rudi linkje maradt zárszónak.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1784) Tsabby válasza didyman (#1783) üzenetére


Tsabby
tag

Hali !

Tud valaki olyan helyet ahol tápjavítással foglalkoznak ???

Köszi

:))

(#1785) LukE válasza Tsabby (#1784) üzenetére


LukE
veterán

ráböksz a didyman aláírásában lévő topikra([link]), és találsz pár embert...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1786) fasyrt válasza Csaba_20_ (#1748) üzenetére


fasyrt
őstag

Üdvözletem! :)

Kéne valami halk, nem kommersz (Sytche, Noiseblocker) 12-es venti a gépembe. Eddig 2 12-es Silentblade volt benne, de a porszűrő nagyon visszafogja a teljesítményét, bármit is csinálok vele. Nem ismererem az elektronikában jól csengő neveket, szeretnék segítséget kérni.

Előre is köszönöm:
fasyrt

(#1787) Csaba_20_ válasza fasyrt (#1786) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Az elektronikában leginkább Papst, Sunon ventiket láttam. De hogy mennyivel lesznek jobbak számodra, azt nem tudom megmondani. Főleg azért, mert halknak is kell lennie és a porszűrő által keltett légakadályt is le kell küzdenie. Lehet, hogy nem olyan mikroszűrős légszűrőt kéne használnod, amilyet.

(#1792) LukE


LukE
veterán

for the record: passziv northq nem Zen beles. Legalabbis hatarozottan nem annak nez ki.
harom par kettos dioda a szekunder oldalon. (UL szamot nem lattam, de eleg sok alkatresz u.a. mint a giant reactorban)
A giant reactor UL szam szerint Enhance beles.
Ha kilatok a fejembol, tovabb hentelem oket :)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1793) rudi válasza LukE (#1792) üzenetére


rudi
nagyúr

Külsőre mennyire hasonlítanak? Ez a NorthQ ugyen nem azonos a 400-as Sientmaxx-szal [link]? Az külsőre is nagyon Zen-es.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1794) LukE válasza rudi (#1793) üzenetére


LukE
veterán

Nem, nem szilentmaxxos. külsőre fekete és mindenhol lyukacsos.
Belsőre meg nagyon nem zenes, tökmás felépítés a zenhez képest. A giant reactorral viszont van elég sok közös alkatrésze.

btw nincs kölcsön valakinek párszáz W-nyi műtehene? 1kW-hoz kevés vagyok (egyelőre) :D.

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1795) OC válasza LukE (#1794) üzenetére


OC
őstag

Gondolom láttad már, de ha mégsem: [link]

(#1796) lordsirk


lordsirk
csendes tag

Sziasztok!

Vettem ma egy FSP-ATX-350PNF tápot.

De nem kapcsol be vele a gépem. Megnéztem mi lehet a bibi, és találtam is valamit. A 20 pin-es csati ami közvetlen az alaplapra megy nem tartalmazza a -5V-os (fehér) vezetéket!! A csatin is látszik, hogy ez az érintkező le van hagyva.

Utánagugliztam, azt találtam, hogy az SFX tápoknál van lehagyva a -5V, mert ezt csak a ISA bus használta... A fent megnevezett táp SFX lenne??? Erre semmi nem utalt...!

Az alaplapom ASUS A7N8X Deluxe

Köszönöm a segítségeket előre is!!

(#1797) rudi válasza lordsirk (#1796) üzenetére


rudi
nagyúr

Szia!

Légy szíves, nézd meg a topic első hozzászólását, aztán a keresőbe -5-öt írva olvasd el a választ a kérdésedre.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1798) lordsirk válasza rudi (#1797) üzenetére


lordsirk
csendes tag

Szia rudi,

Teljesen jogos, elnézést kérek. Hasonló esetben én is utálom, ha nem keresnek előtte megfelelően. Bár én keresgettem, de az idegállapotomnak megfelelően úgy látszik nem megfelelően :)
Természetesen moderálható, és még egyszer elnézést!

Ellenben módosítanám a kérdésem :)
Itt hozzáértők vannak. Valaki tudna építeni egy pici (és olcsó) ;) kapcsolást, amivel mégiscsak elő tudok állítani a meglévő tápommal -5V-ot?
Vagy ha annyira triviális, akár megépítem, csak kapcsrajz, link ilyesmi segítene.
Persze most nem tudom, ez a kérdésem már ebbe a topikba tartozik-e :F
Köszi a türelmet

(#1799) FehérHolló válasza lordsirk (#1798) üzenetére


FehérHolló
veterán

#440- és #441-es hozzászólások. Rudi erre próbált finoman utalni. Jobb felül kereső, a fórumtémában opció, -5 beír, ENTER-t nyom. Láss csodát, talán az 5dik hozzászólás, amit talál, már jó neked.

Skynet is real. It's called Google.

(#1800) lordsirk válasza FehérHolló (#1799) üzenetére


lordsirk
csendes tag

Igen, és még az előző HSZ-om írása előtt meg is tettem természetesen.
Tudom mi a gond, és hogy lehetne orvosolni. Csak nem mindenki villamos szakember ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.