Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) stol válasza Ja no (#1250) üzenetére


stol
addikt

Azt az FSP tápot, ne fabrikáld!
Úgy jó, ahogy van!

(#1252) Ja no válasza stol (#1251) üzenetére


Ja no
aktív tag

esetleg érdemben is kapok választ a kioktatás helyett?

(#1253) stol válasza Ja no (#1252) üzenetére


stol
addikt

Elektronikában, mennyire vagy jártas?
Károsan befolyásolnéd a levegű haladásának irányát.
Igen, nagy valószínőséggel, elfoglalják a bordák a helyet a tápban.

esetleg érdemben is kapok választ a kioktatás helyett?

Vagyolvédelmi okai vanak, hogy ne bontsd meg.
De, ha lakástüzet akarunk látni a lánglovagok lapján, annak más módja is van ;)

(#1254) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

nah, csináltam képeket a tápomról (CT GPS 350EB-101AA):

[link]

a venti az gondolom mindenkinek ismerős, kinek nem az. :D

többségében LTEC elkók vannak benne, az a két nagy pedig vmi Capxon vagy milyen kondi. :)

a 9.-dik képen van egy ''tekerő'' vagy mi, az mire való? :F

vélemények az elkóiról? várható élettartamuk?

(#1255) stol válasza Blackdeath (#1254) üzenetére


stol
addikt

a 9.-dik képen van egy ''tekerő'' vagy mi, az mire való?

Az a határozottan nem állítandó potméter :DDD
A géped élete múlik rajta.

(#1260) Blackdeath válasza stol (#1255) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

huhh, akkor inkább hozzá sem nyúlok! :DD

vélemények a táp belsejéről, beléről?

(#1264) LukE


LukE
veterán

[link] gagyi review, kicsi kepek, maybe 2 trafo 12V-nak, es egy kisebb trafo 3.3/5V-nak?
szerk: 1 masik: [link] konró, és ket 7950GX2 (vagy hogy hivjak azt a vackot...) lett ralogatva... Valaki keresse ki, hogy mennyit is evett egy ilyen gepecske a PH!-nal :DDD

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1265) Hequila


Hequila
őstag

Kérdésem ismét nem ide illik teljesen (de szerintem jobban igen, mint nem), de ha mégis nem, akkor majd Rudi könyörtelenül és kegyelmet nem ismerve kitörli! :)

Azt már tudjuk (mert megkértdeztem), hogy LOW ESR kondi helyett nem szabad simát rakni. És sima helyett LOW ESR-t szabad?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1266) #65675776 válasza LukE (#1264) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Guru3D-s cikkben ott van: ''With one of the most modern setup's available we measured merely a 420 Watts maximum.'' A PH!-n nem volt még Quad-SLi teszt.

Bár én egy ilyen gépbe nem kanyarót hanem Smithfield-et raktam volna. Az még +60-70W lett volna.

(#1267) rudi válasza LukE (#1264) üzenetére


rudi
nagyúr

Ott van nekik, ''beszt hárdwör avárd'' egy 3 kilós, kilowattos, 300+ ojrós tápnak, aminek két bazi ventilátora is van. Én meg azért csak ''teccettet'' adtam az Epsilonoknak meg az S12-knek, mert fölöslegesen nagyok. Hát elmehetnek ezek a ... A 360-as FSP-s Zalman, no, az ''beszt hárdvör''...!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1268) rudi válasza #65675776 (#1266) üzenetére


rudi
nagyúr

A 420-as Max, amit kimértek 85%-os hatásfokkal kalkulálva olyan 360 wattos felvettet jelent. No, majdnem annyi mi is kihoztunk már Dulacore P4-gyel és két X1900 XT-vel. A Conroe és AM2 korszakban szerintem egy jó 400 wattos tápnál nagyobb csak az igazán van VGA-khoz kell majd (értsd G80 és R600, mert két 7900 GTX-hez vagy két X1900 XT-hez elég egy 400-as is, bármilyen proci van mellette).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1269) stol válasza Hequila (#1265) üzenetére


stol
addikt

Válasz: Igen, de minek? :F
Amúgy sokáig használtam ''nagytokos'' sima TEAPO elkókat Low ESR helyett, de azokkal eddig semmi probléma nem volt, még szkóppal mérve sem.
De nem mondom ki azt, hogy igen, használhat LE elkó helyett sima.

(#1270) Hequila válasza stol (#1269) üzenetére


Hequila
őstag

Igen, de minek?
Mee' az va' ittho'!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1271) didyman


didyman
őstag

Hehh. 1kW-os táp, és egyedi tervezés, bordák alá szorított kondik, meg miegymás. A tesztoldalakon meg lebegtetik a feszültségértékeket. De minek??? Olyan ez, mintha porséval közlekednél egy traktor mögött.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1287) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Kis probléma van a régi Sirtec HPC-360-202 tápommal. Most éppen egy kölcsöngépet szolgál (ami egy 2400+ AthlonXP, 6600GT, 1GBram, + a szokásos dolgok vinyó optikai... semmi extra). Az a probléma, hogy ha kikapcsolom akkor bizonytalan idönként egyszerűen be és ki kapcsolja magát (tehát magától bekapcsol és azonnal kikapcsol, ezt úgy 30másodpercig csinálja-> be-ki-be-ki-be-ki-be-ki-be-ki-be-ki. Amikor működik a gép akkor nincs semmi baj. Tuti a táp a baj, mert a Bluestormmal nem jött elő a probléma.
Mi lehet a baj? Szerintem valahol a Power Good környékén van a hiba, de kiváncsi vagyok más véleményére is. Ja a Sirtec táp durván 2 éves.
Okozhat ez bármi sérülést a többi hardverben?

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1288) rudi válasza Abu85 (#1287) üzenetére


rudi
nagyúr

A hozzászólásoddal is van egy kis probléma, ugyanis eltévedt, légy szíves, itt próbálkozz: [link]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1289) rudi


rudi
nagyúr

Kedves jó fórumozók!

Olvassátok szépen az első hozzászólást, és használjátok a keresőt, mert nem nagyon szeretek cikkírás helyett fórumot takarítani! Ezerszer mondtam már, de ismét mondom. Ha valaki offolni kezd ebben a topicban olyan témában, aminek más hol lenne a helyet, törlöm az egész szálat. Aki nem találja a saját hozzászólásait, az gondolkozzon el rajta, hogy miért is törlődhettek. 99% hogy én töröltem őket (a maradék 1% didyman lehet még), szal nem kell jogos moderálásban legénykedni, leget hozzám fordulni privátban.

Kedves jó szakemberurak/hölgyek!

Ha valaki offban kezd feszegetni valami, lécci, NE válaszoljatok neki, hanem linkeljetek. Egy kis lustaságelleni linkhelp:

Milyen tápot vegyekes topic: [link] - lassan zárni fogják asszem és nyílik új
Valami baja van a tápomnakos topic: [link]
Hogy is van ez a fogyasztásos topic: [link]

Köszi, és további jót, meg minden! :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1290) rudi


rudi
nagyúr

Hát, feleim, ezt kapjátok ki!
[link] – bizony, bizony, a végéatáp :D, annak is a bele, szóval okítást kérek. Annyit látok, hogy ez egy kapcsolóüzemű tápnak látszó tárgy. Felül EMI szűrőt vélek felfedezni, majd jön egy PFC kör, a bal oldalon két bordán tranzisztorok és diódák, majd egy pufi kondi és egy elfektetett főtrafó. A jobb oldali nagy borda alatt van gondolom a kimeneti oldal.

[link] – itt van az előző kép bal felső bordája (a csavaros tetejű) a teteje nélkül. Sajna, az alkatérszek paramétereit az istennek sem tudtam lefotózni.

[link] – a bemeneti kondenzátor meglehetősen lapos, mert hát bele kell férni egy 5,25”-os hely magasságába. 105 fokos, ez gondolom jó. Ha kizoomoljátok a képet, akkor a kondin látható valami nippon cemi com felirat, az a gyártó? Itt látható a kondi a másik oldalról[link]. A mellette lévő borda túlsó oldalán van egy kis trafó, ami mire való? A táp működtetéséhez szolgáló feszt állítja elő? A cuccnak állítólag aktív PFC-je van; ez lehet a vezérlője [link]? Más IC-t nem találtam.

[link] – nem akartam túlzottan szétbarmolni a cuccot, ezért csak ilyen szerencsétlenül láttam be a kimeneti oldal bordája alá. Itt látszik valami érdekes?

És a lényeg: már kapható idehaza, valahol az 500-as Bluestorm ára környékén :D

A képességeiről csak annyit, hogy két táppal próbáltam és mindkét esetben pontosan 123 wattal lett kevesebb a felvett teljesítmény az eredeti tápon. Két X1900 XT-t használtam crossfireben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1291) Elrood


Elrood
őstag

Egy általános táp kérdésem lenne.
Ugyebár régebben voltak olyan lapok, amin nem volt ''p4 csati'', amin 12V szaladgált.
Ezeken a lapokon a processzor az 5V-s ágat terhelte?

Egyik kolega úgy tudja, hogy a ''p4 tápcsati'' előtt a proci az 5V-t terhelte, és a csati bevezetése után pedig a 12V-t, ezért gyúrnak a táposok a 12V-s ágra.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#1292) God MonXter válasza Elrood (#1291) üzenetére


God MonXter
tag

hát,én úgy tudtam,hogy a kiegészítő 12v-os tápcsatlakozó azért kell,mert a lapok egyre több áramot vesznek fel(proci,ram,agp/pci,chipset) és az instabilitás elkerülése végett plux áram jut az alaplapnak!(de lehet hogy hülyeséget mondok ám!már rég olvastam róla)
:))
a proci mindig az 5voltot terheli és ebből alakítják át az elektrolitok a kívánt magfexültséget!,a 12v az 'csak' plux kakaó a lapnak!(legalábbis én így tudom) :)

[Szerkesztve]

(#1293) Elrood válasza Elrood (#1291) üzenetére


Elrood
őstag

Azért merült fel a kérdés, mert pár órája elszállt az elsődleges particióm, reinstall után semmi baj, memtest nem jelez hibát.
Arra gondoltunk, hogy megingott a tápban valamelyik ág (5V-sra gondoltunk), és vinyó elrontotta az elsődleges partit.
A táp új, 24csatis + p4 csati, 320W-s, 5V ágon 24A tud leadni (120W) [link].
Úgy gondoljuk, hogy az újtervezésű táp a 12V-ra lett kihegyezve, ezért 5V-n kevesebbet tud leadni, mint a régi (20csatis) tápokhoz, ezért 5V-n ágon már nem bírta el a 3200+ amdxp, 9800pro, 1giga ramot.

Erre az elméletre kérek észrevételeket.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#1294) God MonXter válasza Elrood (#1293) üzenetére


God MonXter
tag

itt nem a fexültségekkel van gond!
a tápod kisteljesítményű4
nem igazán szerencsés amd+ati cuccokat kisteljesítményű táppal üzemeltetni!
amilyen a hardver-alkatrészeket felsoroltál azok úgymond eléggé nagy étkűek!
örülhetsz hogy 'csak' ennyi baja lett a gépednek!
rosszabb esetben már a kukába lehetne!
minimum vegyél egy 400W-os tápot
a legolcsóbb(de még megbízható)(5-6k) Codegen
a jó(10k) Chieftech
az atom-über-giga-reaktor(20k felett) Enermax
én csak ezt a 3márkát használtam/om és már sok gépet raktam össze,de ezekkel még nem volt gond!ezért merem ajánlani neked!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1295) didyman válasza Elrood (#1293) üzenetére


didyman
őstag

Akkor sorjában :) :
Az 5V használata mára kiment a divatból, a nagyétkű procik kábellel és jelen csatakozókkal kezelhetetlen áramigénye miatt. Az utolsó Athlon-os lapok között azonban voltak még szép számmal 5V igényű deszkák, ehhez egy pontos típust kérnék, de ha van ATX12V (''P4'') csati a lapon, az biztos jele annak, hogy a proci onnan eszik és csak a proci fog onnan enni, a lap nem fogyaszt lényeges mennyiséget 12V-ról.
A Barton nagyjából 60W teljesítményt kér a 12V-ról, ha folyamatosan dolgozik valamivel.
A 9800 az 5V-ot terheli jórészt, maximum 40W körül lerántva róla. Ezek mind gyakorlati csúcsértékek, nem TDP és nem folyamatos üzem!

Eddig látható, hogy az 5V terhelhetősége bőven jó ennyi cucchoz, a RAM és a járulékos egyebek fogyasztásával együtt, főleg annak fényében, hogy egy 400-as kodegány 5V-os diódája jó esetben 20A-es áramerősséget visel el károsodás nélkül s mégis elhajt 5V-on valameddig ennél többet fogyasztó gépeket is.

Az egész géped fogyasztása 200W alatt fog sokkal maradni (kb. 150W), az adataimnál lévő cucc is megáll 200 körül, mérés alapján, monitor nélkül persze.

Kodegány az nem az elfogadható kategória, pláne nem az irodai konfigoknál erősebb kiépítéshez.

Az Enermax jelzett modelljének supervisor IC-je túl ÉS alulfesz ellen is véd, így hacsak nem kontakhibás a HDD csatija, kizárható az összefüggés. Ilyen hibát gyakrabban okoz a lemez egyedi hibás állapota, memóriahiba olykor, vírus, stb. Ehhez a konkrét partíció hibáját kellene tudni, de gondolom, az már nem megfejthető. Tápfeszhiba esetén a vinyó első dolga leállni, minden műveletet megszakítani, ez azért hallható szokott lenni. Gond abból adódik, ha írás közben éri a leállás, de erre az ntfs partíció elvben kevésbé érzékeny és xp telepítőcd javítókonzolával menthető.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1296) didyman válasza rudi (#1290) üzenetére


didyman
őstag

Tyűha :R :)
123W két X1900-zal és persze a tápon maradó 20% hatásfokkal? Csak ezt ne lássák meg kedvenc tápajánló oldalaink :D
A Nippon egy igen jó gyártó, jó látni ilyen alkatrészt ott.
A kis trafó készenléti kör, maga a lefotózott vezérlő egy marhaegyszerű felépítéső offline vezérlő, gyakorlatilag tápot kell adni neki, meg egy optocsatolóval megtámogatni és kész az offline tápegység :D . Gondolom, ez intézi a táp indíthatóságát a másik táp által, ez ad a szekunder oldali vezérlésnek tápot.
Röviden, tömören, mert értelme alig van egy ilyen cuccnak, egy összerakott, letisztult táp.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1297) stol válasza rudi (#1290) üzenetére


stol
addikt

Induljunk az első képtől ;)
Az első képen, ami szembetűnő számomra, az a szépen elrendezett disszipáló elemek hűtőbordája.
Nem melegít senkit, és semmit, talán a primerouffer tűnhet vészesen közelnek a primer kapcsolókör, és PFC kapcsolókör bordájához, de az itt keletkező hő mennyisége elenyésző.
A második képen ''előbukkan'' a Rudi által emlegetett A-PFC munkatekercse, és kapcsolóköre is. ITt egy kis dilemma: Most én vagyok vak, vagy nem látom a PFC-controller IC-t? :F
A 3. képen a csendéletet ''megpecsételi'' a Nippon Chemi-con hálózati puffere, ami számomr ais megnyugtató látvány :D
A negyedik képen a főtáp kapcsolókör L-alakú bordája alatt én még felvéltem fedezni egy L3 poziciójú tekercset, de nem tudom funkcióját mirevélni, ugyanis nem látom pontos környezetét. :F
A hatodik képen (hogy miért így van, arról Rudit faggassátok :DDD ) az ON-Semiconductor által gyártott NCP1013-as SMPS Controllert látjuk, ami a táp készenléti üzeméért felelős.. Adatlap: [link]
Jó hír a tápépítő amatőröknek, hogy a datasheet-ben található valós NYÁKterv hozzá, és a SINI Kft.-nék is kapható az NCP1014-es változat, ami csak a kapcsolási frekvenciában különbözik. Maga az IC ~1500HUF-ba kerül a fent említett nagykernél.
Az IC adatlapját figyelve, nagyon kecsegtető paraméterekkel rendelkezik, reméljük a táp is igazolja majd ezt.
Megint dilemma, mert nem látoma főtáp Controllert, vagy pedig az NCP1013-al van ez is megoldva. :F
Az utolsó képen csendélet a szekunderpufferekkel, és egy nagy kanóc áramhurokkal.
A két végén zsugorcsöves U-alakú ''draut'', bizony egy áramfigyelő hurok.
Igaz, mindíg ellenzem a kondik felé hajló hűtőbordát, de ezesetben megnyugtató távolságban van azoktól, ÉS a levegő iránya sem ad okot aggodalomra, ugyanis pont átfúj alatta az ájer...
A TEAPO kondik is megnyugtatnak, velük nem nagyon volt eddig gondom.
Bár nekik is volt púposodásra hajlamos szériájuk, de az első között tértek át a lopott képletű elektrolitról a normálisra.
Összességében szép, és jó felépítésű táp.
Műszakilag többet nem tudok elmondani, csak akkor, ha a kezemben fogom eme remeket.
De, még mindíg nem látom értelmét ennek a kiegésszítőtápnak :O

Ennyit hírtelen éjgyomorra :P

[Szerkesztve]

(#1298) Elrood válasza didyman (#1295) üzenetére


Elrood
őstag

Thx, az alaplap A7N8X (rev2.0), ezen nincs P4 tápcsati (és 20-s az ATX csati).
Kontakthibában azért nem bízom, mert tápcsere óta nem volt kihúzva a vinyóból.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#1299) Szten Márs válasza God MonXter (#1294) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Muszáj volt ekkora ''atom-über-giga'' baromságot beírnod ide...?
Én sem szólok hozzá olyan témához, amihez annyit értek, mint egy átlagos tehén a kvantumelektrodinamikához... Te is kb ezen a szinten vagy tápügyben... :( :(((
MOD: off

[Szerkesztve]

(#1300) Csaba_20_ válasza God MonXter (#1292) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nincsenek megbízható információim, de szeretnék hozzászólni valami nagyon okosat, mert én akarok lenni itt az überállat emberke, aki majd jól megmondja a frankót.

Szóval köszönjük szépen, de inkább kérdezz, mintsem állíts ilyeneket hozzátéve, hogy ''lehet, hogy nincs is igazam''. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.