Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Hequila válasza stol (#1200) üzenetére


Hequila
őstag

A kettő ugyanaz
És ha mondjuk 10%-kal csökken az elko kapacitása? Attol még működik (viszonylag) elfogadhatóan, viszont nem adja le a maximumát.
Ezesetben egy valamit nem nagyon vágok:
Hogyan adhatnak a tápokra pl. 5 év garit (ami 43800 óra (a szökőévtől most eltekintek)), ha a bennük lévő köndik 10000 óra alattiak (gondolom én). Ez csak napi 6 óra alatti használattal jönne ki. Hogy is van ez?
Vagy hülyeségeket beszélek?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1202) LukE válasza Hequila (#1201) üzenetére


LukE
veterán

a: kamu. Es biznak a cucc ''elavulasaban'', garrjegy elveszteseben, meg hasonlokban.
b: ha csak hetkoznapokkal szamolsz, akkor mar viszonylag kozel vagy a napi 8 orahoz. Es normalis esetben csak nem megy a max uzemi homersekleten az a konder. Ha megis, akkor GOTO ''a'' :D/:(((

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1203) Hequila válasza LukE (#1202) üzenetére


Hequila
őstag

Tehát a kondinál megadott pl. 5000 órás élettartam max terhelésre vonatkozik (hőmérséklet és töltöttség szempontjából)?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1204) stol válasza Hequila (#1201) üzenetére


stol
addikt

A Desktop tápok, napi 8óra/heti 5 napra vannak méretezve.
Így, pontosan kijön.
Az elkó, nem csak a kapacitását veszti el.

(#1205) stol válasza Hequila (#1203) üzenetére


stol
addikt

Gyártófüggő.
Van, aki T=20°C-ra adja meg, van aki T=MAX/2-re.

(#1206) Hequila válasza stol (#1205) üzenetére


Hequila
őstag

Köszi, mostmár világos (úgy ahogy).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1207) didyman válasza stol (#1205) üzenetére


didyman
őstag

A kondi x ezer órás élettartama mindig Tmax-ra (85, 105 fok) van megadva, míg a tápok 100000 órás MTBF értéke jelzés nélkül 25 fokos üzemi környezetre vonatkozik.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1208) stol válasza didyman (#1207) üzenetére


stol
addikt

Akkor sem fognak annyit élni, mint amit a gyártók hazudnák rájuk :P
Végülis, de... Ha nem kapcsoljuk be :DDD

(#1209) didyman válasza stol (#1208) üzenetére


didyman
őstag

A tárolási idő még rövidebb, kártékony a kondira, ha feszültségmentes állapotban van sok évet, igaz, többnyire szobahőmérsékleten legalább.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1210) stol válasza didyman (#1209) üzenetére


stol
addikt

Hi!

Yaego SX elkókrol, mi a véleményed?
Most ilyet küldött a SINI Low-ESR-nek.

(#1211) didyman válasza stol (#1210) üzenetére


didyman
őstag

Nem olyan alacsony az ESR, mint az SC-nek, a nagyobb can-átmérő miatt viszont azonos kapacitáson biztosan hosszabb élettartam várható tőle. Tápokat ezekkel kondizom, ha van, oda úgyis minek SC, az alaplapra való.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1212) eastsider


eastsider
nagyúr

Hali
annyira látszik, h mennyire szarul mérnek a szoftos feszmérők (pl everest)
eddig +12V-nak 11,51-ír most meg 12,50 :D

(#1213) Ca$h24


Ca$h24
csendes tag

Hello!Nemtom hogy jó helyre írok e de azért megprobálom, ha meg mégse akkor hova kéne? :( Az lenne a gondom, amiben segítséget szeretnék kérni, hogy van egy thermalteke 680W-os tápom és furcsa dallamszerü sipolás jön belöle. A gépböl magábol is meg ha mikrofonon beszélek a másik oldaláon hallják én nem, csak ha felveszem és visszahallgatom. Ha rajta van a házon az odlala akkor is sokszor lehet hallani hol halkabban, hol erősebben.Tegnap volt először, hogy levettem az oldalát és belehallgattam és 90% hogy a tápbol jön én úgy hallom. Nem tudnátok nekem ebben segíteni?Előre is köszönöm a segítséget :R

Az élet olyan mint egy szál cigi,egyszer kétszer megszivjuk

(#1214) rudi válasza Ca$h24 (#1213) üzenetére


rudi
nagyúr

Iede írj [link]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1215) Ca$h24 válasza rudi (#1214) üzenetére


Ca$h24
csendes tag

kösz! :R

Az élet olyan mint egy szál cigi,egyszer kétszer megszivjuk

(#1216) zmintzoli


zmintzoli
csendes tag

EATX-es csatolójú alaplaphoz (24+4 tűs tápcsatis) ugye jó a sima 20+4 tűs atx-es táp?

(#1217) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

mi a véleményetek az LTEC elkókról? mennyire jók?

mert az én tápomban is ilyenek muzsikálnak.

(#1218) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi @ all

Srácok erről a tápról mi a véleményetek, Sli -re jó, vagy egyéb :F

Q-Tec 650W 14348 TripleFan 2 év garancia

[link] :F

Ár: 11.490 Ft (nettó)
13.790 Ft (bruttó) :F


[Szerkesztve]

(#1219) Dzsekó válasza HoReSz1975 (#1218) üzenetére


Dzsekó
addikt

Inkább az iponnál egy FSP Bluestorm 500W-ot, mert az nagyobb teljesítményű és megbízhatóbb, szintén 2 év garival. [link] Bruttó 17000FT

(#1220) LukE válasza HoReSz1975 (#1218) üzenetére


LukE
veterán

1: ez nem az a topik
2: q-tec==talicska

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1221) tenna


tenna
tag

milyen márkáju és hány wattos tápot vegyek egy 3800+x2 és egy vszinuleg 7600gt mellé? az ár szamit

athura.atw.hu

(#1222) rudi válasza tenna (#1221) üzenetére


rudi
nagyúr

Olvass első hozzászólást, aztán goto [link]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1226) LukE


LukE
veterán

Oleg Artomov ismet beindult :D [link]

a ''XP480 (400W)''-rol szolo resz mokas :D
(es persze tobb tapnal is kibukik, hogy a matricazo osztaly sulyos W-okkal elcsuszott az oem-hez kepest...)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1229) Csaba_20_ válasza LukE (#1226) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ugye, akinek ott van a keze alatt a professzionális teljesítménymérő, annak nem nehéz. :P Egyébként a grafikonokról nagyszerűen leolvasható, hogy mire képes egy táp. Az X-bit labs is tud néha normális cikket írni. ;)

(#1236) Ombi5


Ombi5
őstag

Hi all!!

+3.3V ---> 3.15 V
+5V ---> 4.89 V
+12V ---> 11.78 V

Ezek az ertekek mennyire gazosak?
Hyper power 425-os taptol :F

(#1239) rudi


rudi
nagyúr

Dárga jó újoncok! Tessék ELOLVASNI AZ ELSŐ HOZZÁSZÓLÁST! Tudom-tudom, hosszú, nektek meg nincs erre időtök, de nekem mostantól csak arra van, hogy a nem idevaló hozzászólásokat figyelmeztetés nélkül töröljem :(((

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1240) rudi válasza Ombi5 (#1236) üzenetére


rudi
nagyúr

Azok a feszültségértékek, amiket szoftver mutat ki, nagyjából annyi érnek, mint amennyit én innen interneten keresztül tippelnék. Tessék jófajta multiméterrel vizsgálódni, és akkor sem ebbe a topicba, hanem inkább ide [link] írni, ha valami bűzlik. Persze mindig a gondolkodás nevű dolog a legjobb, bár tudom, gyakran fárasztó/fájdalmas. Sokszor írtuk és linkeltük már az ATX szabvány követelményeit a feszültségek stabilitásával kapcsolatban. Most direkt nem írom be, hogy hány %-os eltérés megendegedett, keresd meg szépen ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1241) krokk


krokk
senior tag

üdv

kérdésem lenne. adott egy 400as chieftech táp. jelen pillanatban rá van csatolva: 2x120as sata hdd 1x dvd író 2x512 PC3200 DDR memó. 9600xt hűtőbordával agp-s. asszem ennyi ami lényeges. namost van nálam egy másik 120as sata hdd és arra kell majd egy ideig munkálkodnom 1-2 hét kb digitális kameráról.
belerakjam ebbe a gépbe bírni fogja a táp?
vagy inkább másik gépre kössem rá?
(megoldható az is csak az kicsit körülményesebb ez lenne az egyszerübb csak félek hogy a táp nem bírja... a régi 300as codegen tápom tönkrevágott 2-3 satást ezért félek)

köszi a választ előre is


[Szerkesztve]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#1242) Szten Márs válasza krokk (#1241) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ilyen jellegű kérdéseket ide várunk:
[link] Bár hmm... érdekes topickiosztás... valahogy egyikbe sem passzol, de a szokás azt mondja hogy ott szoktak feltenni ilyen kérdéseket.

Amúgy ez nem egy 300-as Codegen, hanem egy 400-as Chieftec, SIMÁN bírni fogja.

[Szerkesztve]

(#1243) krokk válasza Szten Márs (#1242) üzenetére


krokk
senior tag

az a topic vásárlásról szól szerintem... én nem akarok venni már megvan. csak érdekel hogy bírja e... szerintem ide passzol... de ezel lehet vitatkozni. a tény hogy nem kell neki új topic.

amúgy köszi akkor asszem ebbe rakom:) majd ha elfüstöl valamelyik megkergetlek :DDD

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#1244) rudi válasza krokk (#1241) üzenetére


rudi
nagyúr

Itt tesség olvasgatni/kérdezgetni [link]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1245) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

nemrég (1-2 hónapja) szétszedtem egy 1 éves (alig használt) 300-as codegen tápot, és 1 kicsit meglepődtem, mert belülről 1 kicsit másképp néz ki mint a többi 300-as CG táp, sztem.

képek:

[link]

(#1246) stol válasza Blackdeath (#1245) üzenetére


stol
addikt

Másképp? :F
Ugyanaz a hulladék, picit más bordákkal.

(#1247) Blackdeath válasza stol (#1246) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

tényleg? hupsz, akkor bocs, vak vaok! :D

alig használt, csak 1 éves, kell vkinek? :DD

(#1248) Szten Márs válasza rudi (#1244) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

[link] :F
Ezért gondoltam, h nem oda.... :B

(#1249) rudi válasza Szten Márs (#1248) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaja, végülis jogos. Igazat megvallva, ilyen kérdésekben inkább olvasnia kellene a kedves kérdezőnek, de arra általában nincs idő/kedv. Majd megpróbálok összetákolni egy alapsabb cikket fogyasztásügyben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1250) Ja no


Ja no
aktív tag

Van esetleg valakinek belső fotója erről a tápról? Vagy szedett már szét ilyet? Az érdekelne, hogy kihasználja-e a teljes belmagasságot, vagy a burkolat lebontásával és egy átcsomagolással tudok-e nyerni további 10-15mm-t
Modecom MicroATX FSP270-50SNV(PF)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.