Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) rudi válasza stol (#600) üzenetére


rudi
nagyúr

Mi ez a sztrájk? Van szakszervezetetek is? Bejelentettétek előre? Hol az engedély? :D Nézz be a Zen topicjába és olvasd el a szívásomat!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#602) Ja no válasza rudi (#601) üzenetére


Ja no
aktív tag

T. Tápjavítók,

Szükségem van 25db gyürüre, ami a PCtáp kábelhalmazát vezeti ki a lemezen keresztül. Árulank ilyet valahol? (lomexben nincs, csak 3x1-es kábelhez, de az meg kicsi)
Jó lehet a használt-bontott is ha nem tízféle a méretük. / adott mennyiségű sört fel tudok értük ajánlani :) /

(#603) Csaba_20_ válasza Ja no (#602) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nekem nincs ilyenem. Talán a RET-nél vagy a Farnell-nél kapható, de a megnevezését nem ismerem.

(#604) stol válasza Ja no (#602) üzenetére


stol
addikt

Vagy 10 db-ot össze tudnék kaparni, eddigi selejtezésekből... :DDD

(#605) didyman


didyman
őstag

Rudi az ötödik :) .
Csendben úgy vélem, hamarosan lesz egy rev.1.2 is belőle. Azért az FSP álláspontjára kíváncsi lennék az ügyben, hiszen minimum terhelés van megadva, kívánt terhelési eloszlás viszont nem..
Rudi! Ha az Epsilon-ok Nálad vannak még, akkor a primer köri kapcsolókról kérek fényképet :) .vagy típus is elég :R

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#606) rudi válasza didyman (#605) üzenetére


rudi
nagyúr

Csak jövő pénteken kerülök az Epsilonok közelébe, de lefotózom majd a kapcsolókat. Nagyjából akkorra végzek a sulis mókákkal, utána majd a Zen-es témát is összefoglalom és kommunikálok az FSP-vel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#607) didyman válasza rudi (#606) üzenetére


didyman
őstag

Ezennel táp-nagykövetté léptet elő a sztrájkbizottság :DDD
A Tagan-tól is meg kéne kérdezni, hogy mi indokolja kiváló minőségűnek kikiáltott tápjaikban a badcaps-es és a katlógusadatai alapján is szánalmas Fuhjyyu kondik alkalmazását pl. a Rubycon YXF vagy akár a Yageo SX ellenében :)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#608) Ja no válasza stol (#604) üzenetére


Ja no
aktív tag

Her stol,

Kérem, közölje a barter paramétereit. :D

------------------
Csaba_20_: KÖszi, megnézem ott is



[Szerkesztve]

(#609) rudi válasza didyman (#605) üzenetére


rudi
nagyúr

Hogy van ez az eloszlással? Az világos, hogy minden ágon kell egy szükséges minimum terhelés, de számít az ágak terhelésének aránya is?
Most éppen A64 3000+, Abit KN8 SLI, Radeon X800GT, Samsung HDD, Nec 4551 író, Plextor 716 író felállással indult, de amikor beraktam egy Gigabyte TV tunert akkor már le kellett vennem a Plextort, hogy megmozduljon a cucc. Gyanakszom valami olyasmire is, hogy az elektromos hálózat befolyásolja a témár. Pár napja reggel, amikor még nem ment egy gép sem nálunk, nem indult be. Amikor bekapcsoltunk 1-2 PC-t, akkor már a Zen-es konfig is beugrott, holott semmit nem váltóztattam rajta...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#610) stol válasza Ja no (#608) üzenetére


stol
addikt

Még utána kell néznem, mert lehet, 10 féle kialakítású :P

(#611) didyman válasza rudi (#609) üzenetére


didyman
őstag

Stol biztos beszélt erről, asszimetrikus, vagy egyoldalú terhelésnek hívja, hívjuk. A Zen esetében nem kifejezetten erről van szó, de ha ez az ok, a hatás hasonló lehet. De ez az állapot úgy tűnik, csak az első pár mili, mikroszekundumban áll fennt, vagy a Zen védelme van kicsit szigorúan méretezve, vagy a szabályzás túl szoros/túl laza valahol. A hálózat ráhatása...Elvileg az nem lehet, aztán a fene tudja :) .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#614) Ja no válasza stol (#610) üzenetére


Ja no
aktív tag

Jaj, akkor reszelnem kell... :U
De még mindig gyorsabb, mint ilyet felkutatni és várni rá x hetet.

(#615) stol válasza Ja no (#614) üzenetére


stol
addikt

De, Lomex-ben járj körbe először, mert lehet a postaköltség többe kerűl, mint maga a cucc értéke :B

(#616) Ja no válasza stol (#615) üzenetére


Ja no
aktív tag

MInt írtam, csak kicsi van nekik :)
Talán konthába benézek még, de csak ha arra járok.

(#617) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Van egy ATX tápom (420W chieftec) BTX-es a lapom.Van átalakítóm de ha rádugom lapra nem feszül,hanem lötyög.Amint visszarakom a ház oldalát és házat a helyére,lelazul és nem add áramot ergo a gép nem indúl be.Valami okosság azon kívűl hogy vegyek BTX tápot?!Lehet baj ha ATX táppal használom a BTX-es lapot?

(#618) LukE válasza ToBeY (#617) üzenetére


LukE
veterán

olyan nincs, hogy BTX tap.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#619) ToBeY válasza LukE (#618) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én láttam már BTX-es tápot Chieftec-et CHIEFTEC HPC-420-302-DF 24tűs táp. 24 tűs az BTX? bár lehet fogalom zavarba vagyok :B

(#620) LukE válasza ToBeY (#619) üzenetére


LukE
veterán

A BTX az alaplapok, hazak, hutok, tapok ALAKJArol, mereterol szol. Ugyhogy aki BTX kompatibilis tapot akar eladni neked, azt jol pofan kell rugdalni.
Aki 20-as tap->24-es alaplap atalakitot, azt meg is kell taposni.

Szedd ki az atalakitot, es dugd ra ugy az alaplapra.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#621) ToBeY válasza LukE (#620) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Most úgy van 20pines csati van rakva 24pines lap csatlakozóra.Valamivel rövidebb de leglább elindúl a gép.De a átalakítót rádugom 20>24pin az kicsúszik a lapból

(#622) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ilyen átalakítót vettem [link]
20pin to 24pin

(#623) Alvinka


Alvinka
tag

Nos a következő táp halt le(EG-465AX-ve(G)) (sn:3980622084 p/n:801003956100), sercegett már egy ideje de most adta fel...
Nem vitt magával semmit, szervizben le lett tesztelve az összes cumó, szal egy jópont ilyen szempontból a tápnak. Ez most 2,5 éves kb, csak Mistralnál vettem és 1 év garral adták, szal oda nem tudnám visszavinni. Következő lenne a kérdésem: esetleg vki nem tudja legariztatni ezt nekem? Ha nem akkor megjavitani...

Egy fehér színű hosszú ellenállás (?) szállt el benne, szarrá égett a teteje szinte: 10w9.1kohmJ . Annyira nem értek a lovakhoz, de majd csinálok képet is róla.

Nos minden segitséget szivesen fogadok...

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#624) LukE válasza ToBeY (#622) üzenetére


LukE
veterán

igen. az ilyenek arusitoit kene megtaposni.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#625) Johnny Cage válasza LukE (#624) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Ennek én se nagyon értem, mi értelme van. Bár én remek 20=>20-as kábelt kreáltam belőle. :)

(#626) rumkola


rumkola
veterán

Sziasztok!

Vettem egy zsírúj 470-es Thermaltake tápot. Nézem az értékeket, minden patent, de a -5.00 az csak 3.55V. MBM és NF7-S. Gondolom semmi jelentősége, vagy rosszul mér valami, de kíváncsi vagyok mi a -5.00, mkiért felel stb.

Előre is köszi!
/ja, egy 400-as codegent cseréltem le, mert már minden csatija kontakthibás volt stb./

(#627) rudi válasza rumkola (#626) üzenetére


rudi
nagyúr

Szia! Lécci olvasd el az első hozzászólsát!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#628) rumkola válasza rudi (#627) üzenetére


rumkola
veterán

Köszi, láma voltam, de annyira megijedtem, hogy azonnal ide rohantam. A választ megtaláltam, hogy gyakorlatilag már semmi nem használja a cuccot..
Természetesen 24pines táp csattant a 20-as alaplapra. :)
Bocs, és köf!

(#629) rudi válasza rumkola (#628) üzenetére


rudi
nagyúr

OK, semmi vész. Később majd törlöm a hosszászólásodat, hogy ONtopicok maradjunk.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#630) ToBeY válasza LukE (#624) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mi bajod ezzel a kábelal?Ha egyszer a lap ilyen a táp meg 20pines.Valamiért kitalálták 24pines lap.

(#631) LukE válasza ToBeY (#630) üzenetére


LukE
veterán

azert van az alaplapon 24 tuske, hogy 24 +4 a kiegeszito ATX12V-os csatlakozo vezeteken (a 20+4 helyett, vagyis 4-el tobb) jusson el az alaplapra a tapbol a teljesitmeny.
Az, hogy a 20 vezetekre raraksz egy ilyen atalakitot, kb annyit ersz el, mintha egy 20 savos forgalmas autout vegere leraksz egy ujabb lampas keresztezodest, es utanna meg meg 300m-t kell tenniuk a tisztelt gepkocsi hasznaloknak az uj, kibovitett 24 savos uton ahelyett, hogy egybol mennenek dolgukra.

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#632) didyman válasza Alvinka (#623) üzenetére


didyman
őstag

A nevezett ellenállás a táp kapcsolástechnikája miatt elvben nem tud elégni (bőven túlméretezett), ellenben melegszik jól és a ráragasztott műanyaglapka ragasztója ráéghet. Ez nem hiba. Ha sercegett, az valószínűleg (80%) körbetöredezett, elfáradt forrasztás miatt lesz. Rá tudok nézni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#633) ToBeY válasza LukE (#631) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tehát akkor Olyan mind1 hogy 20pines tápot dugok a lapra,vagy 24pines átalakítóval dugom a lapra a 20pines tápot. De akkor még is mi a helyes megoldás?

(#634) LukE válasza ToBeY (#633) üzenetére


LukE
veterán

en az atalakito nelkulre szavazok

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#635) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Sürgős kérdésem lenne:

Vettem ma egy Chieftek 450 wattos táot, amit gyorsan szeügyre is vettem és a 24 tűs csatlakozónál hiányzik a fehér vezeték:Y Utánanéztem, za a -5 Volt. ha nincs benne az gáz? Gyártási hibás, vagy nem kell, hogy bent legyen, anélkül is megy a gép?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#636) KőkorSzaki válasza Winner_hun (#635) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Ha esetleg kell valami (régebbi) alaplapra integrált cumóhoz, akkor észre fogod venni. Az újabbakhoz meg nem kell, merthátugye a szabvány...

(#637) Winner_hun válasza KőkorSzaki (#636) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hogy miben veszem észre?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#638) didyman válasza Winner_hun (#637) üzenetére


didyman
őstag

Dugd rá a lapra, indítsd el a gépet. Ha megy minden flottul, akkor nncs gond. Ha el sem indul, vagy esetleg valami hebrák dolgot művel menet, indulás közben, akkor valószínűleg hiányozhat neki.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#639) Winner_hun válasza didyman (#638) üzenetére


Winner_hun
félisten

namajd mingyá kiderül:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#640) jakewyler válasza Winner_hun (#635) üzenetére


jakewyler
senior tag

nekem is hiányzik!

(#641) Winner_hun válasza jakewyler (#640) üzenetére


Winner_hun
félisten

És van valami gubanc?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#644) jakewyler válasza Winner_hun (#641) üzenetére


jakewyler
senior tag

semmi nem volt,de 3napos chieftec 410w-os tápom ma pukkadt ki!!

(#645) Winner_hun válasza jakewyler (#644) üzenetére


Winner_hun
félisten

pech. na majd holnap rakok fel az én kipukkant tápomról:D az is a héten halálozott el aztán lehet segíteni megcsinálni:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#648) Csaba_20_ válasza jakewyler (#644) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Dehát az a táp jó, már új szériából való!! Hogyan lehet akkor, hogy mégis tönkre ment??? :F :F :F :DD :DD :DD :DD

Túlságosan irónikus vagyok? :P

(#649) jakewyler válasza Csaba_20_ (#648) üzenetére


jakewyler
senior tag

hát igen,néztek amikor vittem be :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.