Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) stol válasza _Petya_ (#1592) üzenetére


stol
addikt

Mivel az UPS négyszögjelet tol a kimenetére, így valszeg a tápokban, nagyon sok zaj/felharmonikus keletkezik, és ezt hallod hang formájában.

(#1602) Bali1991


Bali1991
tag

Én nem értek ilyesmikhez, de gondolj bele ha ebbe belehal valaki...Modjuk igazság szerint aki nekiáll ilyesmihez, hogy azon kivül h elforrasztgat otthon meg ilyenek de más ilyen bonyollt elektronikát nem ismer, vagy csak valamennyire és nekiáll, de valamit elnézett, aztán jobb esetbe csak a gépe száll el, vagy őt rázza meg az áram.
De azon kivül tetszik a munkája és aki vállalja az ilyenfajta felelőséget, hogy akár a családtagját rázza meg az áram. Én azért leszigetelném a táp egész fém dobozát, hogy ne érintkezhessen a ház fém részével.
Üdv

(#1603) stol válasza Bali1991 (#1602) üzenetére


stol
addikt

Ezért van a címében, hogy ''mélyvíz'' ;)
Ami azt jelenti, hogy nem Herpeszes Benőke osztogat szakmai tanácsot, és nem buzdít arra, hogy Benőke átkondizza a tápját.
Erre vagyunk mi, akiknek a tudását, igenis meg kell fizetni. :P

(#1604) Riga


Riga
csendes tag

Na az #1593-ban feltett kérdésem enyhén szólva ostoba volt. Az 5v-os és 3,3v-os kimenetek schottky diódáinak nem a típusszámát adtam meg, hanem valami mást. A típusszám marha kicsi betűkkel van rajta és így már be tudtam azonosítani őket: SBL1645CT 16A-os 45V-os, SBL1040CT 10A-os 40V-os. Így az adattáblán található adatok enyhén szólva röhelyesek 5V-35A, 3,3V-28A. No comment. Egyébként egész nagynak tűnik a trafója és még opto csatolt szabályozása is van. Képeket sajna nem tudok felrakni, mert nincs digi fényképezőm.

(#1605) stol válasza Riga (#1604) üzenetére


stol
addikt

Régi AT-s tápok 30A-es diódáit bontottam ki rendszeresen.
A gagyerák tápok, jellemzően, 150-180W outputnál csuklanak meg. ;)

(#1606) Bali1991 válasza stol (#1603) üzenetére


Bali1991
tag

Abban is van valami amit írtál.

(#1607) Norbi14


Norbi14
senior tag

Szerintetek egy 400Wattos(Mercury) táp mennyi neont, ventit stb bír el? Mer akarok venni még 2db neont.
tehát a gép:
1db(200gb) vincsi
1db neon
1db ledes venti és egy 1dbsima venti + az 1db cpu venti
1db DVD író
+r9550 vidkari
+tv tuner
és ehhez jönne még 2db neon
ezt még bírná?

(#1608) stol válasza Norbi14 (#1607) üzenetére


stol
addikt

Mivel a merkúrí tipikusan, 150-190W-nál fullad le, így a konfigot is ehhez kell méretezni.
SZVSZ már most is határon jár.

(#1609) Riga


Riga
csendes tag

Volna egy gíakorlati kérdésem: A 12V-os kimenet egyenirányítására minimum mekkora Vrrm-értékű (záróirányú feszültségtűrés) schottkyt szokás alkalmazni a jó képességű konstrukcióknál?

(#1610) stol válasza Riga (#1609) üzenetére


stol
addikt

Nem is a nyitási feszen van a hangsúly, hanem inkább a félvezető sebességén.
Jellemzően, 200mV-nál nyitnak.

szerk.: nem olvastm jól :D

50-100V.

[Szerkesztve]

(#1611) LukE


LukE
veterán

1kW, Tagan vs Enermax
Eredmenyre tippeket kernek, aztan klikk ide, [link] es lapozzatok el a pg 36-ig :D ;]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1612) rudi válasza LukE (#1611) üzenetére


rudi
nagyúr

Én enermaxra tippelnék, hatásfokban olyan 10-15%-kal jobb lehetett.
Báj dö véjj, volt nálam két duplaventis Spire modular. Egy az egyben a modular Taganok, csak csaptak beléjük még egy ventit. Azt még nem néztem, hogy árban hol vannak, de tippre olcsóbbak a Tagannál.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1613) LukE válasza rudi (#1612) üzenetére


LukE
veterán

olvasd el a 36-os oldalt :))
szerk: lemaradt a ;]
:DDD

btw: itt [link] van 1 masik mokas Tagan.
négy 12V-os ág, összesen max 36A/432W. Két főtrafó. :C

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1614) rudi válasza LukE (#1613) üzenetére


rudi
nagyúr

nem t'ok németül :O mindenesetre kicsit szór a mérőjük, mert a 700-as Aopen és a 700-as OCZ között kimértek néhány százalékos eltérést pedig egyforma Epsilon belük van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1615) LukE válasza rudi (#1614) üzenetére


LukE
veterán

énse. de gúgli fordít. :P ''We could not reach the 1100 Watts with the TG1100-U95 unfortunately. During room temperature of 25°C and an extent of utilization of scarce 81% the power pack broke down. The four 12V lines carried 768 Watts out at the time.''
vicces. Enermax meg 50°C-os kemencében. 110V-os tápfesz mellett is vidáman dolgozott...

Lehet, hogy tényleg van valamekkora különbség a különböző FSP-k között.
Van nálam három CFT-xxx-A12S Chieftec, mindhárom ránézésre totál ugyan olyan. Az 500 és 560W-os hatásfoka kb azonos, a 620-as (ez volt nálad is) hatásfoka végig a másik kettő alatt egy kicsivel. Lehet, hogy az erősebb venti (0.3A/0.7A) beleszól pár W-tal, kicsit beletúrtak pár alkatrészbe, és a végén mérhető a hatásfok különbség.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1616) rudi válasza LukE (#1615) üzenetére


rudi
nagyúr

Végülis, van benne valami, bát ott a tesztben két 700-as ''Epsilon'' van, amik között nagyjából 2-3%-os eltérést mértek, az kb. 15 wattnak felel meg. Annyit talán a mérők is szalajtanak. Nem tudtad megállapítani, hogy milyen műszert használtak a méréshez?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1617) LukE válasza rudi (#1616) üzenetére


LukE
veterán

[link] <nyálcsorgatós szmájli> :D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1618) rudi válasza LukE (#1617) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát, bakker, így könnyű. Hány milla is lehet ott felstócolva...?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1619) didyman


didyman
őstag

Az első védelemmel ellátott merkury táp járt ma nálam. Küllemre a szokásos, 300W-os pille, belül azonban tök más elrendezés, beültetett szűrők és egy 8 lábú IC, az SG6510 fogad a TL494 mellett. Fogalmam sincs, honnan szedték ezt a megoldást (egy ideje a DR200x vezérlőket rakták beléjük), de kész :D Egy Eros ház tápja.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1620) LukE válasza rudi (#1618) üzenetére


LukE
veterán

[link] kérdezdmeg :)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1621) fasyrt válasza didyman (#1619) üzenetére


fasyrt
őstag

hamisítvány... ;]

(#1622) Riga


Riga
csendes tag

A neten próbáltam keresni tápok kapcsolási rajzait, de csak néhány régebbi AT-s meg egy ATX-es 300W-os (IWP) rajzát találtam meg. Érdeklődöm, hogy komolyabb ATX 2.0 -ás rajzokat hol találhatok?

(#1623) stol válasza Riga (#1622) üzenetére


stol
addikt

Többnyire nincs, amink van, azt féltve őrizzük ;]

(#1624) gamer2


gamer2
tag

Lehet láma a kérdés, de pls vki válaszoljon:

A tápomat kéne életre kelteni anélkül, hogy rácsatlakoztatnám az alaplapra...
Olvasgattam és azt már tudom hogy melyik 2 eret kéne rövidre zárnom, csak azt nem tudom pontosan hogyan... Mit is kell ezekkel csinálnom? THX

Asus P5WDG2 WS Pro, E6600@3244,Geil Ultra DDR2 800 2X1GB,Zalman 9500LED,FSP Epsilon 700W,8800GTX,Thermaltake Armor

(#1625) Szten Márs válasza gamer2 (#1624) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A zöldet az egyik feketével.

(#1626) Szten Márs válasza Szten Márs (#1625) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ehh nem tudok olvasni...
Akkor viszont nem értem a problémát. Frankón összekötöd őket és öröm boldogság....

(#1627) rudi válasza gamer2 (#1624) üzenetére


rudi
nagyúr

Ilyen tudással nem kéne próbálgatni a tápot gép nélkül életre kelteni...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1628) westlake válasza Szten Márs (#1625) üzenetére


westlake
félisten

hivatalosan nem zold+szurke?

Play nice!

(#1629) westlake válasza rudi (#1618) üzenetére


westlake
félisten

ha jol remlik, akkor a planet3d volt az akik kimentek japanba es a legnagyobb taptesztet elkovettek.. azotasem csinaltak ilyet.. tudtommal.. en pl. annak a tesztnek a hatasara vettem 700 wattos epsylon fsp-t.. szerintem azota sem csinaltak jobb tapot.. (hiaba a joval nagyobb teljesitmeny)

Play nice!

(#1630) rudi válasza westlake (#1628) üzenetére


rudi
nagyúr

#PS_ON-t (jellemzőne zöld) kell összekötni valamelyik földdel (jellemzően fekete).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1631) rudi válasza westlake (#1629) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem kell ezt így legendírozni. Folyamatosan és sokan csinálnak nagy és jó táptesztet, LukE kicsivel korábban linkelt is egyet. Persze technikai oldalról nézve ezek csak ''táptesztek'' mert ugye szúrópróbaszerűen egy-két példány kiválasztása és bemérése nem jelent szinte semmi. A tápteszteket a gyártók meg a TÜV és társai csinálják százas nagyságrendű tesztépldánnyal. Az Epsilon jelenleg tényleg a legizmosabb a nagyok között, de ritka az a konfig, ami ki tudja használni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1632) westlake válasza rudi (#1631) üzenetére


westlake
félisten

attol fuggetlenul, hogy egyaltalan nem ertek a kapcsolouzemu tapokhoz, szerintem ez az egyre magasabb watt is egy parasztvakitas.. olyan, mint a memoriamoduloknal gyarto szinten az 5mhz-enkenti lepkedes.. enmeg nem lattam olyan (asztali) konfigot, ami 450 wattnal tobbet evett volna.. sokkal fontosabbnak tartom az emperertekeket..

mas: egy taiwani forumon talakoztam egy tappal, amit az (szamomra) ismeretlen acbel nevu ceg gyart.. nem is annyira a teljesitmenyevel emelkedik ki a mezonybol, hanem az lcd kijelzojevel es kijelzett dolgokkal..
[link] (bal menuben pc power supply, legorgetve lcd power supply)
rendeltem egyet, talan holnapmegis kapom.. 36k-ba kerult.. (jueszely-ben)
ha masra nem is, konfigok fogyasztasanak meresere jo lesz..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#1633) rudi válasza westlake (#1632) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha Neked nem mond semmit az AcBel név, akkor szerintem nem olvasod elég figyelmesen a PH-s tápteszteket ;)

AcBel Asusban [link], Chieftecben [link] és Cooler Masterben [link].

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1634) westlake válasza rudi (#1633) üzenetére


westlake
félisten

latod, ez teny.. tenyleg nem olvasom mostanaban (regebben sem nagyon) az itteni teszteket.. semmi eloitelet, csak nem olvasom es kesz ;) mondhatnam, hogy megszokas, de ez ebben az esetben baromsag lenne..
velemeny az acbel minosegrol?

Play nice!

(#1635) gamer2 válasza Szten Márs (#1626) üzenetére


gamer2
tag

Oksa, Thx. :R

Asus P5WDG2 WS Pro, E6600@3244,Geil Ultra DDR2 800 2X1GB,Zalman 9500LED,FSP Epsilon 700W,8800GTX,Thermaltake Armor

(#1636) LukE válasza westlake (#1632) üzenetére


LukE
veterán

hehe, cuki :D
egyebkent nem gyart rossz tapokat.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1637) stol válasza westlake (#1632) üzenetére


stol
addikt

enmeg nem lattam olyan (asztali) konfigot, ami 450 wattnal tobbet evett volna.. sokkal fontosabbnak tartom az emperertekeket..
:Y :O
Én még olyat se láttam, ami 450W-ot evett volna, SLI, és csillió vinyóval sem.
Továbbá, a mondatod második felét se tudom értelmezni.
A topik, azért mélyvíz, merthozzáértő szakemberek értekeznek itt.

(#1638) rudi válasza westlake (#1634) üzenetére


rudi
nagyúr

1. olvasd el a tesztekben ;)
2. ez nem az a topic

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1639) Riga


Riga
csendes tag

Aki tudja hol lehet a Fővárosban 680uF/200v karcsú kis átmérőjű (max 25mm) elkót az pls. jelezze!
A LOMEX-ben ugyanis nem kapható...
Előre is Köszi és bocs az offért

(#1640) westlake válasza stol (#1637) üzenetére


westlake
félisten

'' topik, azért mélyvíz, merthozzáértő szakemberek értekeznek itt.''
ohh.. sorry, hogy megzavartam az idillt.. tobbet nem fordul elo :U

Play nice!

(#1641) stol válasza westlake (#1640) üzenetére


stol
addikt

Lehet beírni hozz kevésbé értő embernek is, DE szakmailag, ne félreérthető módon tegye azt. ;)

(#1642) rudi válasza stol (#1641) üzenetére


rudi
nagyúr

Mondjuk inkább úgy, hogy kérdezni lehet, de csak okosan :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1643) Dr Smoke


Dr Smoke
aktív tag

Nem tudom, hogy idevaló-e a kérdésem, de felteszem!
Tehát, hogy tudok berakni egy tápot második tápegységnek? Hogy tudom bekapcsolni anélkül, hogy rá lenne kötve az alaplapra?

(#1644) rudi válasza Dr Smoke (#1643) üzenetére


rudi
nagyúr

Az első kérdés: minek kell két táp?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1645) Dr Smoke válasza rudi (#1644) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

A 9800xt-mnek, mivel nekem azt mondták azért fagy ki a gép amikor elindítok egy 3d-s progit, mert kevés a tápom a karinak! És csak így tudom kipróbálni, hogy ez tényleg így van-e!

[Szerkesztve]

(#1646) codec


codec
senior tag

Üdv!
Régebbi tápomon a 20 PIN-es csatin taláható egy szürke kábel, és vele szmben(átellenben) egy másik világos(fehér, vagy citromsárga), az újonan vásárolt chieftec450-en viszont a szürke kábellel átellenben nincs semmi. Kérdésem az lenne, hogy ennek a kábelnek(fehér, vagy citromsárga) a hiánya befolyásol-e valamit? És az a kábel ami nem található az újabb tápban milyen szerepet látott el?
Válaszokat előre is köszi!

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#1647) rudi válasza Dr Smoke (#1645) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem egy bagyobb táppal próbáld ki inkább. Egy minőségi 400 wattosnak (mondjuk akármelyik Enermaxnak vagy FSP-nek) meg sem kottyan egy olyan rendszer, amiben 9800 XT a VGA.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1648) rudi válasza codec (#1646) üzenetére


rudi
nagyúr

Itt egy lábkiosztás 20 és 24 tűs csatlakozóhoz [link], ez a mérvadó, a szín csak másodlagos.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1649) Szten Márs válasza codec (#1646) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az a -5V és normális, hogy az új tápokból hiányzik.

(#1650) codec válasza Szten Márs (#1649) üzenetére


codec
senior tag

Egy régebbi rendszernél(NW P4) okozhat bármi problémát, hogy az a -5V-s ág hiányzik?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.