Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#676) rudi


rudi
nagyúr

Köszi, gondoltam több szem többet lát, de most nagyjából ugyanazt láttuk. Amit nem értek, hogy miért nem csinálnak kisebb modularokat (most a legkisebb a 400-as Libery), hiszen ha valakinek (indokoltan) nagy táp kell az úgyis izmost VGA-t és sok merevlemezt hajt, szóval a modular kábelek többségét használja. Olyan 1 HDD + 1 ODD + kábel nélküli VGA felállásokhoz lenne tán értelme a modulozásnak, amik úgysem esznek sokat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#677) LukE válasza rudi (#676) üzenetére


LukE
veterán

kit lehet mostanaban <400W tap megvetelere ravenni? Szerintem nagyon keves embert. Es akkor is inkabb a 10kHUF, de 520W, es sokled sokcsilivili tapot veszik. :/

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#683) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Remélem jó helyre panaszkodok:B Szóval van egy Coolink AP450X tápom [link]
És van vele egy kis gond. Mégpedig az, hogy amióra megvan, érdekes dolgokat művelt. Lehet, hogy az én hibámból szállt el, vagy valami baja volt. Naszóval az van, hogy a tápkábelt majdnem mindig úgy húztam ki és úgy dugtam vissza a tápba, hogy az áram alatt volt. Amióta megvolt a táp, azóta ha így raktam bele a kábelt, akkor belülről ''recsegés'' jött ki, mintha talán szikrázna. Namsot volt egy alkalom, hogy húztam ki a tápkábelt, szikrázott egyet aztán vége. Elég durva volt, mert 6-os elosztóba volt bedugva, ahova másik gép is be volt dugva, namost az leállt, olyan zárlat volt a tápban. Ezután szétszedtem, kicseréltem a biztosítékot, mert az nemgyengén elszállt benne, majd újra áram alá helyeztem a tápot és puff akkorát szikrázott, hogy az már fájt. Kivágta megint a biztosítékot. Ezután gondoltam, hgoy ezt még1x el nem játszom. Szétszedtem, megnéztem és ez szállt el benne: [link] és itt van még 1 izé, az a ragasztó vagy mi megégett, de az ellenállásnak ránézésre semmi baja:F [link]
és a tápról itt vannak még további képek, ha kell:F
[link]
[link]
[link]
[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#684) GERI_666 válasza Winner_hun (#683) üzenetére


GERI_666
tag

Áram alatt táp hátuljából TILOS a zsinórt kihúzni, kivéve ha ki akarod nyírni.
Ha ki akartad nyírni, akkor csak gratulálni tudok a manőverhez. A legtöbb halott táp amivel találkoztam, így nyúlt ki.
A táp tönkremenetele nem a táp hibája, hanem a tied. Olyan mintha vízbe dobnád a hajszárítót és panaszkodnál hogy nem működik.
Ha nem említed a boltba, hogy mi történt, hanem azt mondod mondjuk hogy menetközbe egyszercsak megállt, akkor talán kicsrélik gariba (feltéve ha szerelésnél nem szabtad el a matricát).

[Szerkesztve]

K7S5A, 2,2Ghz K7, 9800pro + 4.12 Catalyst, 512 DDR

(#685) didyman válasza Winner_hun (#683) üzenetére


didyman
őstag

Geri állítása nem egészen igaz. Ha a hálózati kapcsolót szakítod meg, akkori tönkre kéne mennie :) , de gondolom, ezt nem akkor tetted, mikor a táp éppen be volt kapcsolva (mármint a gép révén). Ilyen hiba egyébként előfordul, főleg a gyenge tápok nem szeretik az ilyen manővereket, a tidében az az égettnek tűnő alkatrész egy dióda, de nagy valószínűséggel nem csak az a baja.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#686) Winner_hun válasza GERI_666 (#684) üzenetére


Winner_hun
félisten

Aham. Nem tudtam, de azért a hajszárítós példa egy kicsit dúrva. Garancia meg ezen tuti, hgoy nincs:D Tettem róla;] Mondjuk egy kicsit már rövidebbek a kábelei, mint kellene;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#687) Winner_hun válasza didyman (#685) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hol be volt kapcsolva, hol nem, de nem gépben, hanem az asztalon volt és a zöld és egyik földet kötöttem össze egy vezetékkel úgy ment a táp

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#688) L3zl13 válasza GERI_666 (#684) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''Áram alatt táp hátuljából TILOS a zsinórt kihúzni, kivéve ha ki akarod nyírni.''

Ez rá van írva valahol? Vagy a magyar (!) használati útmutatójában? Mert ha nem, akkor akár említem, akár nem akkkor garanciális hiba kell legyen szvsz...

Aki hülye, haljon meg!

(#689) rudi


rudi
nagyúr

Srácok! Lécci itt folytassátok [link], ez nem az a topic!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#690) radírfej


radírfej
senior tag

sziasztok.

valami hozzáértőt kérdeznék a ''tápfáradás'' jelenségköréből... van erre valami ökölszabály, hogy mennyit veszít teljesítményéből egy táp?

nekem egy 3 éves coolink ap350x em van, amire mindent összegezve 287W-ot írtak rá... ez nem tűnik olyan kevésnek, ha tartósan tudja...

de, most akarok 6600gt mellé mégegyet, nem tudom hogy elég lesz a táp, plusz mennyi egy ennyi idős tápnál kockázat?

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#691) Winner_hun válasza rudi (#689) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt a topikot légyszíves rakd be az #1-be:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#692) trassher


trassher
addikt

Hello!
Csak egy kis infóra lenne szükségem a Q-TEC márkával kapcsolatosan. Értem ezalatt élettartam, minőség és megbízhatóság. Please vki monjon vmi. :) :)

Redmi Note 7

(#693) rudi válasza Winner_hun (#691) üzenetére


rudi
nagyúr

OKOK, azt hittem, hogy már korábban beleraktam, de nem.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#694) rudi válasza trassher (#692) üzenetére


rudi
nagyúr

olvass első hozzászólást és itt kérdezz (vagy olvasd azt a topicot, mert 99% hogy ez a kérdés már volt): [link]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#697) Buckalakó válasza didyman (#685) üzenetére


Buckalakó
csendes tag

Csak a pontosítás érdekében:
Ha az a kerek zöld izé van megégve (a képen én úgy látom), akkor az nem dióda, hanem termisztor, aminek valamiféle hővédelem a feladata. De remélem, hogy még benéznek ide a ''szakik'' is, ők majd megmonnyák a frankót.
Csak ennyit szerettem volna.

(#698) didyman válasza Buckalakó (#697) üzenetére


didyman
őstag

A szakikat köszönöm, kritikának vegyem? :DDD
A második képen van az égett alkatrész, azt nézd. A termisztor azért szok elégni, mert meleg van a tápban. Ha PTC, akkor a meleggel együtt megnő az ellenállása és ahogy az átfolyó éram egyre nagyobb feszt, ezáltal teljesítményt hagy rajta, egyszercsak elég. Ez a hővédelem. Máskor is el tud égni, olyankor oka van, például az elégett dióda miatt kialakult ''helyzet''.
Én mondjuk nem látok a termisztoron égésnyomot.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#699) Buckalakó válasza didyman (#698) üzenetére


Buckalakó
csendes tag

Elnézést kérek, én az első képet néztem csak... :B
Egyébként ha megnézed az első képet, a termisztor is el van égve.
Egyébként el ne bízd magad, nem rád gondoltam a ''szakik'' megemlítésekor :P :Y

(#700) didyman válasza Buckalakó (#699) üzenetére


didyman
őstag

Aha, megvan, kicsit világosabbra hozva tisztán kivehető. Az biza csere, de ha ilyen drasztikusan múlt ki, biztosítékot kidöngetve, akkor ott vagy egyenirnyító, vagy primer eszköz (többnyire a PFC) lesz kimúlva. Utóbbi eléggé alulméretezett ebben a modellben, nem egy járt nálam ilyen hibával. Kész élmény szerelni, a fél panelt ki kell bontani azért az egy nyüves tranzisztorért :D , beleértve az egyik képen is látható PFC-vezérlőpanelt.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.