Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) rudi válasza LukE (#500) üzenetére


rudi
nagyúr

Csak wattokat néztem, a mi mérőnkön asszem külön lehet kapcsolni a W-t és a VA-t, de a héten majd megnézem alaposabban.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#505) Thyb


Thyb
senior tag

Egy kérdés azokhoz akik tápok terén otthonosan mozognak:
Lehet-e cserélni a ventit a tápban?
Történt ugyanis, hogy még 1 hó garancia van rajta, de a venti elkezdett surlódni valahová, nem szedtem szét, igy nem tudom, hogy csak a lapát ment-e el, vagy a csapágyak is.
400W-os táp, és nem szeretném kidobni ha nem szükséges.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#506) Csaba_20_ válasza Thyb (#505) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem lehet, képtelenség, dobd ki a tápod, vagy olvasd el a legelső hozzászólást! Miért olyan nagy kérés ez?

(#507) Balux


Balux
tag

félek feltenni a kérdést lehet engem is elhajtotok de:
nem figyeltem a tápota amit vettem (fsp 350-60-thn-p) és 24 pines csati van rata
a lapon (amire lassan beköltözetem a cuccost-nf7) 20 pines van.
mit vegyek- van mindenféle átalakító? 20/24 és 24/20?
na az a baj hogy a táp és a lap a másik lakásban van ( :B ) de mit kell vennem?
asszem a tápon van a 4 pines alaplapi is meg egy 24 pines is a lapra 20 + 4 es kell!
mit és hol vegyek?

(#508) LukE válasza Balux (#507) üzenetére


LukE
veterán

na ezert tenyleg harapni fog valaki :DD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#509) Balux válasza LukE (#508) üzenetére


Balux
tag

hú télleg ?? :):)nem olvastam végig a totyikot hogy tuggyam mit ér mit nem ... ajjaj :B

(#510) rudi válasza Thyb (#505) üzenetére


rudi
nagyúr

Itt a Te topicod [link]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#511) rudi válasza Balux (#507) üzenetére


rudi
nagyúr

A tápgyártók sem ettek meszet. A 20 és 24 csatlakozó úgy van kialakítva, hogy az alaplapra károsan ne lehessen rádugni. Nyomogass, dugaszolj és eccercsak jó lesz. A külön vezetéken lógó 4-tűs kiegészítőt lehetőleg a saját külön helyére kösd (Bár szerintem azt sem lehet beledugaszolni a 20-24-tűs csatlakozó egyetlen helyére se. Mivel én sem ettem meszet, ezt még nem próbáltam).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#514) [MGC]Hege válasza stol (#396) üzenetére


[MGC]Hege
tag

Köszönöm a választ egyébként igazad lehet bár a ház viszonylag elég szellős de érdekes modon még a YESICO tól nem jött válasz pedig már 4 hete felment a táp.

06-hetven/411-2265

(#515) nRu3


nRu3
addikt

A Tagan tápomba van földelés szerü vezeték azt érdemes valahova rákötni vagy felesleges ? plexi házban.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#518) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Hii
van egy tápom 300W-os Mercury (remek táp, nem arról van szó)
hanem, hogy éjszakára általában úgyhagyom a gépem és nem fekszek messze a gépemtől fölötte kb 2méterrel.. és hogy van-e vmi káros kisugárzása az agyamra nézve?:F
de gondolom sugároz..
ez msot elég gyökér volt

(#523) rudi


rudi
nagyúr

Kedves újoncok és lelkes újoncok (és rohanó figyelmetlenek)!

Ahogyan az első hozzászólásból, kiderül ez NEM az a topic, ahol a tápokkal kapcsolatos alapvető kérdéseiteket illik feltennetek. Erre a célra a következő topicokat ajánlom.

Általános tápvásárlási, ''mennyit bír a tápom'', ''mekkora táp kell a gépemhez'' kérdésekhez: [link]

Ha valami számodra megmagyarázhatataln jelenséget tapasztalsz a tápod felől: [link]

Ezekben a topicokban ugyanazok az emberel segítenek mint itt! A témák elválogatására azért van szükség, hogy jól használható tudásanyagot gyűjthessünk össze.

Most pedig, az topicindító hozzászólás értelmében, törlöm a nem ide való hozzászólásokat.

És még két tanács mindenkink, régi tagoknak is
1. mielőtt írtsz, olvass!
2. használd a keresőt!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#524) rudi válasza nRu3 (#515) üzenetére


rudi
nagyúr

Plexi házban érdemes a táp földjét valami fémre kötni. Ezek a házak (plexik) nem felelnek minden ide vonatkozó elektromágneses kisugárzással kapcsolatos szabványnak (zavarhatják a környezetet). Nem egy gyártó a plexi cuccán feltünteti, hogy csak bemutatási célokra ajánlott, tartós használatra nem.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#525) rudi válasza MIFtIli (#518) üzenetére


rudi
nagyúr

Elvileg a PC-s házaknak és a tápoknak is meg kell felelniük bizonyos sugárzási szabálynak. Gyakorlatilag a mai vilában minden ártalmas az egészségre és rákkeltő. Hogy a Te környezetedben mi, azt valami kuruzsló, vagy szakember jó drágán (és könnyen lehet, hogy pontatlanul) fel tudja neked mérni. Szerintem a tápod egészségre gyakorolt káros hatása miatt ne aggódj (egyszer úgyis meghal mindenki - kivéve engem, ugyanis a borg tudat...), viszont a cuccot, amit hajtasz vele, azt lehet félteni. A Mercuryk nem éppen a minőségükről híresed, de ennek megvitatása nem ide tartozik.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#526) KőkorSzaki válasza rudi (#524) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Rudi!
'...érdemes a táp földjét valami fémre kötni''
Ezt szerintem fejtsd ki bővebben, mert ha valaki ezután ráköti a ''földet'' a távfűtéscsőre, annak nem lesz jó vége. Az valahol érthető hogy szeretnétek hogy csak hozzáértők írnának ide, de mi van ha véletlenül más is olvassa a fórumot?.

[Szerkesztve]

(#527) rudi válasza KőkorSzaki (#526) üzenetére


rudi
nagyúr

Látod, ez itt a baj! Mivel rendelkezésre állnak az információk, mindenki nagy bátorsággal szakért/szerel a gépében anélkül, hogy valójában tudná mit is csinál éppen... Jó lenne, ha tényleg csak olvasnák és a munkát szakemberre bíznák. Én sem szoktam pl. falat vakolni, pedig nem egy komplex művelet. Egyszerűen nem értek hozzá, ezért nem csinálom. Ha majd vakolni kell nálam, szakemberhez fordulok.

Azt a zsinórt, ami földelés gyanánt a tápból kijön szerintem nyugodtan kötheti a radiátorra. Milyen galiba származhatna ebből?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#528) KőkorSzaki válasza rudi (#527) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Milyen galiba? Ha a fűtéscső, vagy az a bizonyos fém 'bármi' amire ráköti nincs megfelelően földelve, akkor halál. Potenciális szomszédként azt hiszem mindannyian úgy gondoljuk, hogy ne is kísérletezzen ezzel senki sem.

U.i: nem akarom szakvéleményként feltüntetni (egyik diplomám sem idevágó), ezért a ''topicszabályzat'' szerint ez off, de szerintem a kilógó drótot a számítógépház fémrészéhez kell csatlakoztatni, tehát nem a táp további földelésére szolgál, hiszen az elvileg földelt, hanem a számítógépet földeli.

[Szerkesztve]

(#529) rudi válasza KőkorSzaki (#528) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerinted a Tagan szakemberei olyan földelést vezettek ki a tápból, ami agyonvághat ezt-azt a környezetében? Sejtem, hogy arról a zöld vezetékről van szó, ami normál esetben a táp vázához van rögzítve. Szerintem azzal nehéz lenne bárkit/bármit is agyonvágni. Remélem nem tévedek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#530) LukE válasza rudi (#529) üzenetére


LukE
veterán

Abbol, hogy valaki a futes/viz/gaz csore kotott ''foldelest'' rendes foldvezetek helyett, mar volt gond (lakótelepi házban haláleset is, ha jól tudom).
Ha a tápból kilógó vezeték össze van kötve a rendes hálózati földdel, és nincs rendes földelés, és egy zárlat esetén a víz/gáz/fűtés csőre megy a fázis, akkor az akár halálhoz is vezethet. És legjobb tudomásom szerint csak a villanyórában lehet a föld vezetéket bármi máshoz hozzákötni. Onnan kell kiágaznia az összes vezetéknek, és csak fogyasztókat lehet rákötni. Egy lakás esetén, normális fogyasztók mellett. Nem gyártelepről és betonkeverőről, hegyesztőtrafóról van szó, azok macerásabbak.
Ha nincs összekötve a földdel, akkor meg mi értelme van, és mivel van összekötve?

Hogy a Tagan szakemberei mit miért csinálnak? Egyáltalán nem kizárt, hogy egy marketinges szakember áll a kilógó vezeték mögött, ''még egy fícsőr a tápunkba'' alapon.
Legjobb esetben is értelmetlen. Szerintem, de nem vagyok villanyszerelő.

szerk: normális esetben a gépben található alkatrészek a házon és a táp kábelein keresztül közös potenciálon vannak elvileg. Plexi ház tulajok hátrányban...

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#543) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Haveromék házában sem volt egy ideig földelés. Ő is a radiátorra kötötte és eléggé faszán csípett, ha mezítláb voltam a szobában.... szóval sztem van káros hatása ennek a ''rákötömvalamitutiföldeltfémesradiátorra'' dolognak. Legalábbis minket ilyenért tuti lekúrnának a suliban. (most akarják bevezetni a bilincses ic-forrasztást :Y ). Nekem otthon frankón a földre van kötve a cumó,de akkor nemtom a full plexis emberkék mit csinálnak...

Hülye ötlet... de hátha: Az nem megoldás,ha normálisan leföldeled a tápot és minden meghajtót egy vezetékkel összekötsz vele (ami a burkolatukon van)... de az sem ér semmit akkor...mert miért lenne a föld (FEKETE) vezeték ??? [Persze,tudom, potenciálkülönbséget mással nem lehet kialakítani,max két ellentétes potenciálú feszültséggel+ két eltérő feszültség különbségével (7V,10V-> 3V)] De akkor minden föld ugyanolyan föld.... áhh... már nagyon belekeveredtem... :( késő van

[Szerkesztve]

///

(#544) vfo7 válasza rudi (#527) üzenetére


vfo7
senior tag

''Azt a zsinórt, ami földelés gyanánt a tápból kijön szerintem nyugodtan kötheti a radiátorra. Milyen galiba származhatna ebből?''

Az, hogy a radiátor nem szabványos földelőhálózat és a legtöbb esetben nincs is tényleges összeköttetésben a földdel. És ha a táp hibás, még jól agyon is vág az áram, ha megfogod a radiátort. :((

Az érintésvédelem is egy szakma. Érdemes a hozzáértőket ezügyben megkeresni.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.