Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#1151) danih


danih
addikt

Második levelemre egyelőre csesztek válaszolni (egyébként nekem is Dirt2-vel van probléma).
Morcimackó leszek, mert aki képes lenyúlni 5 eurót, az képes lenyúlni 50-et is! :DDD
Megnéztem ezt a "Licenses & Subsriptions" oldalt, nincs ott a Dirt2, a történetemben viszont ott van, mégpedig FAILED-ként! A pénz viszont elment.
(Elmentem a Steam fórumra, sokan szopnak és sírnak. Nesze, megveszed legálisba', 'oszt le vagy szarva. Back to piracy.)

[ Szerkesztve ]

(#1152) Gordiann válasza Gordiann (#1149) üzenetére


Gordiann
őstag

Nekem már rendberakták.
Bent van a vásárolt játék a library-ban.

(#1153) danih válasza Gordiann (#1152) üzenetére


danih
addikt

Nekem még mindig nem, ill. nem is válaszoltak.
Mindjárt megyek a Steam fórumra köpködni :)

(#1154) AtHoS válasza danih (#1153) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha végképp nem jutsz semmire, akkor elvileg PayPal oldalon is kérheted a pénzed vissza.
Legalábbis ilyen extrát is írnak a biztonságos PayPal használatuknál [link]

read-only mode on the forum

(#1155) KubanitoS válasza AtHoS (#1154) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ja, persze. Viszont ekkor a Valve véglegesen felfüggeszti a problémás Steam fiókot. Várni kell a support válaszára.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1156) #57919488


#57919488
törölt tag

Azt hittem, hogy ha ma még lesz valami leárazás, vagy volt csak én maradtam le?

(#1157) Doki16 válasza #57919488 (#1156) üzenetére


Doki16
addikt

Nem volt, 29-ig tartott, de hamarosan jön a nagy karácsonyi leárazás.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#1158) AtHoS válasza KubanitoS (#1155) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mint írtam: "Ha végképp nem jutsz semmire..."

Ez a legrosszabb eset, mikor nem kapja meg semmiképp a "megvásárolt" játékot Support ügyintézés után sem, jöhet a "PayPal" terv

read-only mode on the forum

(#1159) KubanitoS válasza AtHoS (#1158) üzenetére


KubanitoS
veterán

Mert akkor az a megoldás, hogy letiltatod az összes játékod végérvényesen?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1160) Edem05 válasza Doki16 (#1157) üzenetére


Edem05
őstag

Már alig várom! :DD Ugyan is most lemaradtam a Trine 8-as Pack-ról. :O

(#1161) AtHoS válasza KubanitoS (#1159) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor leírom szájbarágósan:
Természetesen, ha a steam support azt állítja megváltoztathatatlanul, hogy Te semmiféleképpen sem vásároltad meg a vitatott programot és biza nem is jelenik meg a steam fiókodban (tehát nem került a "birtokodba"), akkor nagy valószínűséggel igenis visszakérném a pénzt, amiért nem kaptam semmit és a support is megerősítette, hogy nem is vettem olyat.

Ha ezek után letiltják a steam fiókot (na ez az ami nem lesz az előbbiek alapján, mert hát mi alapján tiltanának?), akkor jöhet a pereskedés, ahol bizonyítani lehet, hogy Ők maguk állították a "nemvásárlás" tényét, tehát a pénzem visszakérése igenis helytálló. Ráadásul az esetleges hercehurca miatt nem csak a jogosan visszakért pénzt lehetne rajtuk "leverni"

Viszont még mindig megmaradna az a tény, hogy lecsúszott az ember az akcióról. Ez talán a legbosszantóbb

Nem tudom, Te mit kombináltál ki az általam előzőleg leírtakból, de hogy biztosan nem ezt arra mérget vennék.

Mondjuk, hogy szerinted mi alapján tiltanák le a hozzáférést meg Én nem értem

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1162) Dreimus


Dreimus
senior tag

Üdv,

Elvileg mindenki kapott egy King's Bounty Legend játékot ingyen, amit most töltök és elvileg meg is marad mert a fórumában sincs még semmi válasz, nálatok is ott a gém, ne a libraryban nézzétek hanem storen keresztül.

(#1163) danih


danih
addikt

Megkaptam a második semmitmondó e-mailt a Support-tól.
Legalább ebben már kért infót a csávó, persze azt, amit az előző kettőben már leírtam.
Kezdek ideges lenni.

(#1164) danih


danih
addikt

Ja, és a King's Bounty pedig úgy tűnik egy glitch volt (a steam fórum szerint), aki letöltötte: megy még nektek?

(#1165) Dreimus válasza danih (#1164) üzenetére


Dreimus
senior tag

Üdv,

Nekem már sajna csak a vásárlás van. Mindegy majd legközelebbi leárazásban megveszem és addig megmarad a gépen azt a két hetet kibirom.

(#1166) polonic válasza AtHoS (#1161) üzenetére


polonic
félisten

Abszolút egyetértek ezzel.

(#1167) ittakary


ittakary
nagyúr

Hali!

Ma felraktam Steamet a tegnapelőtt telepített friss Windows 7 64bitre, és máris egy hatalmas nagy problémával szembesültem.

Nem hajlandó felismerni a backup fájljaimat. Belinkelem neki a mappát, de nem lát egy játékot se. Esetleg valakinél előfordult már ilyen?

(#1168) ollie válasza ittakary (#1167) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Steam menü backup funkciójával csináltad? Mert az exe-ket készít, és csak el kell indítanod azokat.

***

(#1169) zsiga_667 válasza ittakary (#1167) üzenetére


zsiga_667
tag

Előfordult. Pár óra és/vagy pár Steam restart után meg szokott gyógyulni.

(#1170) ittakary válasza zsiga_667 (#1169) üzenetére


ittakary
nagyúr

háde nézzenek már oda. itt basszus beszélünk vagy 80 GB játékról :S
ha ezt le kell szednem mind, oda a decemberi adatforgalmam pedig jön a frílics szezon

(#1171) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

Hello mindenki !

Lenne egy problémám amiben a segítségeteket szeretném kérni:

Nemrég vásároltam COD4-et Steamen keresztül. A vásárlás rendben lezajlott feltelepítettem, viszont a multi nem megy. A szerverkeresés rész üres és nem is hajlandó keresni.
Megtudnátok mondani hogyan kell beindítani?
Segítségeket köszönöm!

PS.: Az AvP-vel is ugyanez a helyzet, Steam-es és multizni azzal sem tudok.

(#1172) polonic válasza daneeeeee (#1171) üzenetére


polonic
félisten

Tűzfalat mit használsz? Engedélyezve van a steam és ezek rajta?

(#1173) zsiga_667 válasza ittakary (#1170) üzenetére


zsiga_667
tag

Nem kell leszedni újra, csak idő kell a steam-kliensnek hogy leellenőrizze. Magától meg fog javulni.

(#1174) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Volt már rá példa, hogy egy játék eltűnt a steam shop-ból, és x idő múlva ismét elérhető volt? Vagy amit levesznek, azt végleg leveszik?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1175) Blaise válasza TazLeacher (#1174) üzenetére


Blaise
veterán

Igen. Pl. a Blur megjelenés után lekerült az EU-s részből, most pedig újra van.

(#1176) TazLeacher válasza Blaise (#1175) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

:R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1177) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, az lenne a kérdésem, hogy akinek nem steamről vásárolt Bad Company 2 -je van, az is megvásárolhatja e a BC2 Vietnamot Steamen keresztül ? Illetve ha a Steamről csak a kieg van megvásárolva a játék listában hogyan jelenik meg a vietnam, illetve letölti e a teljes BC2-t ? Ennek az az előnye lenne, hogy akkor Steames lenne a BC2 is.

(#1179) danih


danih
addikt

Steam-support szöveges kalandjátékban eljutottam a 3. szintre, ahol legalább már nem hajtottak el a halálba hanem arra kértek, hogy várjak :DDD

(#1180) KubanitoS válasza danih (#1179) üzenetére


KubanitoS
veterán

Alakul az. ;]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1181) csoli31 válasza danih (#1179) üzenetére


csoli31
aktív tag

Három a Magyar igazság, és egy a ráadás! :)

"Amikor a néma ember megszólal": http://www.youtube.com/watch?v=5J0D1cHARMc

(#1182) ittakary


ittakary
nagyúr

és még azt mondjátok meg nekem kérlek, hogy a Steam backupra milyen egyéb más mód van?
Pl sokat hallottam azt hogy a steamapps mappát simán másoljam ki valami biztonságos helyre, aztán ha újratelepítettem, akkor írjam felül. Ez működőképes így?

Más egyéb mód?

(#1183) ollie válasza ittakary (#1182) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Plusz van a beépített backup, ami a Steam menüből érhető el.

***

(#1184) danih válasza ittakary (#1182) üzenetére


danih
addikt

Működik.
Simán másold ahova akarod, majd újratelepítésnél vissza, aztán csak "verify" és kész.
Én is szoktam variálgatni, sőt, nem is kell telepíteni reinstall után a Steam-et csak bizonyos fájlokat kell letörölni hogy azok újra létrejöjjenek az új oprendszer alól - nem emlékszem melyeket, de a google segít ha fontos.

(#1185) ittakary válasza danih (#1184) üzenetére


ittakary
nagyúr

Köszönöm. Ez lesz :)

@ollie: nem leszúrásból, de olvass vissza kérlek, hogy a beépített fos valamiért nem ismeri fel a gameket nálam. Sokadszori próbálkozásra sem...

Terv: Van egy üres 500as vinyóm, erre feltolom XP-t mert azzal tuti mennek a dolgok. vagy 32es Win7et mert az 20 perc alatt fenn van... restoreolom játékokat, feltelepítem normálisan, aztán lementem a Steamapps mappát és ezt már tudom használni a mostani Win7 64 biten.

[ Szerkesztve ]

(#1186) danih válasza ittakary (#1185) üzenetére


danih
addikt

Én parasztba' egy steam mappát használtam XP-32 és W7-64 alól, 'oszt jónapot :)
Egyedül a L4D2 nem szerette :DDD

(#1187) ittakary válasza danih (#1186) üzenetére


ittakary
nagyúr

nekem is megfordult a fejemben :DDD Pedig fasza lett volna, mert XP - Win7 32 dual boot volt előző konfigomon :)
de nem mertem kockáztatni :)

(#1188) dbius válasza danih (#1186) üzenetére


dbius
veterán

Én is ugyanazt a steamapps mappát használom a telepített játékoknak win7 és Linux alatt is :D

ittakary: a steam beépített backup része nálam sem működött rendesen, kb. minden második játékot - de lehet kevesebbet - ha vissza tudtam telepíteni a backupról. Így néhanapján egyszerűen az egész steam mappáról szoktam biztonsági másolatot készíteni egy másik partícióra.

(#1190) szacsee válasza danih (#1184) üzenetére


szacsee
nagyúr

Milyen fájlokat törölgetsz? :B
Nálam reinstall után (OS) steam mappa átnevez, feltelepítem a steamet, kilépek a kliensből, letörlöm a frissen telepített steam mappát és az átnevezettet visszanevezem és kész.... ez így jó vagy van hatékonyabb / jobb módszer is? :R

(#1191) ittakary válasza szacsee (#1190) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nekem tetszik :)

(#1192) danih válasza szacsee (#1190) üzenetére


danih
addikt

Végül is ezzel ugyanazt éred el, amit én :)
ClientRegistry.blob - ezt a fájlt kell csak eltávolítani és kész.
Egy OS-en belül is lehet így mozgatni egyik partícióról a másikra a mappát (erre készülök, mert a november végi akciók miatt beteltem és új vinyó kell :) )

[ Szerkesztve ]

(#1193) ittakary válasza danih (#1192) üzenetére


ittakary
nagyúr

ha szabad megkérdeznem, miket vásároltál? :)

(#1194) polonic


polonic
félisten

Megint elérhető az F1 2010 a steamen. Nem értem minek tüntették el.

(#1195) Doki16 válasza polonic (#1194) üzenetére


Doki16
addikt

Én meg azt nem értem miért ilyen baromi drága.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#1196) polonic válasza Doki16 (#1195) üzenetére


polonic
félisten

Minden steames játék drága. 45-50 € mind. Egyébként ez csak nekünk drága, mert ilyen kaki az árfolyam.

(#1197) polonic


polonic
félisten

Most lett AMD kártyám. Erre rányomok, hogy videókártya driverének frissítése és az AMD oldalát hozza be. Nem úgy van, hogy AMD vga-nál mindennek a steam-en belül kéne történnie?

(#1198) danih válasza ittakary (#1193) üzenetére


danih
addikt

Indie Pack-ek sokasága, Orange Box, Lost Cause 2, Kane & Lynch 2, Defense Grid + DLC-k, GTA IV - EFLB, Dirt 2 (ha végre megkapom, egyelőre semmi), ilyesmik...
Várom az XMAS sale-eket :DDD

(#1199) #65675776 válasza szacsee (#1190) üzenetére


#65675776
törölt tag

Én meg nem másolgatok, telepítgetek, csak simán elindítom esetleges OS újratelepítés után a Steam-et. Vista, W7 alatt telepíti a Service-t, és mintha mi se történt volna.

(#1200) szacsee válasza #65675776 (#1199) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösz ezt még nem próbáltam, de megnézem. :R

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.