Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) v_angelus


v_angelus
tag

Sziasztok,
az ősök vettek egy SONY KDL-42W650A tv-t, kerestem itt is, máshol is, hogy milyen bill.-t lehetne hozzá csatlakoztatni (olyan lenne az ideális, amin tapipad van :) ), de nem sok sikerrel jártam. Van esély rá, hogy létezik elfogadható (PC méretű) bill., amivel kompatibilis a tv. Jelenleg a Sony androidos programját használják az egyszerűbb kezelhetőség érdekében.

[ Szerkesztve ]

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#2402) nismoka válasza v_angelus (#2401) üzenetére


nismoka
addikt

Billt nem kezel csak egeret.

(#2403) v_angelus válasza nismoka (#2402) üzenetére


v_angelus
tag

köszi

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#2404) Landon válasza nismoka (#2402) üzenetére


Landon
őstag

Tablet nincs otthon? Mert arra lehet ilyen tapipados megoldást telepíteni. :) Vagy arra értetted az Androidos megoldást?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2405) zsoltbarabas


zsoltbarabas
csendes tag

42W650 most 5 év garanciával megy [link], a 42W805 meg 230e lett [link]

:(

(#2406) Szroncs válasza zsoltbarabas (#2405) üzenetére


Szroncs
tag

Koszonjuk, hogy megosztottad velunk. En szemely szerint az 50w656 ra varok valami hasonlot.
Talan jovoheten a 3. adventi het kereteben lesz valami erre is.
Ha valakinek informacioja van zsiros kis akciokrol ne tetovazzon megosztani a kozossegel.

(#2407) tutuhawer


tutuhawer
őstag

Szevasztok
Mi a különbség egy Sony KDL32W650 és a 651 között. Pár csatlakozó itt és ott vagy egyéb is? A media markt leírását olvasom, ott kb egymás mellé tudom tenni, de ... kínai. Szóval egyik jobb, mint a másik?

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#2408) nismoka válasza tutuhawer (#2407) üzenetére


nismoka
addikt

W650 fekete 651 ezüst.

[ Szerkesztve ]

(#2409) tutuhawer válasza nismoka (#2408) üzenetére


tutuhawer
őstag

Ha jól látom, már tudom regisztrálni a sony entertainment networkön egyáltalán nem értékes tartalmak elérése végett. De mi az értelmes a SEN-nek? Vehetek olcsón filmeket, PS-játékokat, akciós kuponokat kapok, vagy mi?
plusz: "Jelenítse meg okostelefonja képernyőjét a tévén

Nincsenek korlátok. A képernyő tükrözése* lehetővé teszi, hogy okostelefonját vagy táblaszámítógépét vezeték nélkül csatlakoztassa a tévéhez, és fényképeit, videóit, alkalmazásait, weboldalait és játékait hatalmas méretben jeleníthesse meg a nagy képernyőn. A tévén megjelenő tartalmat okostelefonja használatával görgetheti, nagyíthatja, mozgathatja és választhatja ki. "
/ \
I
Ezt akarom megoldani NFC-vel, ez menne a Sony telefonomról ,erre kérdeztem rá korábban egy másik topicban. Másik TV-k csak 300 000 fölött tudnak ilyet ha tudnak egyáltalán?

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#2410) nismoka válasza tutuhawer (#2409) üzenetére


nismoka
addikt

SEN fizetős szolgáltatások itthonról nem mennek. Képernyö tükrözés wifi-n megy megfelelö telefonnal.

(#2411) tutuhawer válasza nismoka (#2410) üzenetére


tutuhawer
őstag

ezt mondtad, hogy wifi-n megy, és azt is , hogy az NFC-hez is kell a wifi, de itt akadtam el. A fejhallgatómhoz se kell wifi, mégis NFC-vel érintem össze. Vagy mivel smart TV-hez van NFC-funkció, akkor már feltételezik, hogy van itthon WIFI-m? Mindenesetre bosszantó lenne.
/Sok idióta kérdéssel terhelem a fórumot, közben lehet, hogy nem is tudom leOKÉzni a vásárlásnál a Sony-t. Meg kell győznöm mindenkit, hogy ez a tuti/
3 márka /Samsung, LG és Philips/ TV-je van full HD-ban 90 000 körül, a Sony full HD-s tévéi drágábbak, kezdődik a W650-essel. Édesanyám csak egy normális TV-t szeretne szép képpel, én meg a Sony Xperia SP telefonomhoz fasza tv-t. Valahogy le kéne vezetnem, hogy a 3 másiknak szar a képe, de ... nem könnyű. Jobb egyébként a Sony képe, van értelme a boltban erről pofáznom?

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#2412) nismoka válasza tutuhawer (#2411) üzenetére


nismoka
addikt

A fejesed bluetoothal kapcsolodik, az nfc csak inditja a kapcsolodást. Igen jobb a képe, szinek, kontraszt, fekete. A W650ben nincsen nfc, de nem is kell a tükrözéshez csak wifi, az nfc csak egy kényelmi dolog ami a kapcsolodást inditja, anélkül is mehet a tükrözés.

[ Szerkesztve ]

(#2413) tutuhawer válasza nismoka (#2412) üzenetére


tutuhawer
őstag

Így már teljesen értem, köszi ;-) Nem vagyok okosabb, mint egy ötödikes, de már közelítek. :-)

[ Szerkesztve ]

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#2414) Landon válasza tutuhawer (#2407) üzenetére


Landon
őstag

Játékra kell? Nem ajánlom játékra sem a 32-es sem az 50-es W6-ot. 32-esnek nagyobb az input lag-je mint a 42-esnek az 50-en meg jóval rosszabb a motion blur. Mindkét probléma ki lett tesztelve és írtak is róla AVF Forumon.

+ nem tudom esett e itt róla szó de erről a MotionFlow XR 200-as parasztvakításról mindenki mondjon le gyorsan mert a Sony kikapcsolta állítólag egy Augusztusi fw update-ben. Ezért megy is az anyázás rendesen ill. valami petició szerűséget is indítottak, hogy átverik az embereket a dobozon lévő írással. Hozzáteszem a 42-es W6-on semmi szükség nincs rá. Sokaknak van 42-es W6-a és még mindíg a legjobb választás PS4-hez pl.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2415) tutuhawer válasza Landon (#2414) üzenetére


tutuhawer
őstag

játékra kellene talán... Majd kelleni fog egy TV játékra, de nem vennék playstationt /sose volt... rá pénzem/, hanem a telefonomon játszom autósat, a képernyőn meg látom. DE! A jövő zenéje lesz, nem Sony TV-t vettünk ma délután. Mindenesetre a következő az lesz, és minden info jól jött, legalább kicsit képbe kerültem. Főleg a minőségről, szériákról tudtam meg sokat, meg a vezetéknélküli kapcsolódásról. Jár a piros pont a válaszokért :R

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#2416) Landon válasza tutuhawer (#2415) üzenetére


Landon
őstag

HA nem konzol lesz hozzá kötve akkor majd veheted nyugodtan a 32-est. AVF-en volt szó input lag-ről és ott az jött ki, hogy a 32-esnek ez az értéke magasabb így a 42-eset érdemes mindenféle szempontból azoknak venniük akik kifejezetten konzolhoz veszik. Egyéb esetben mindegy, de egyéb esetben meg sokkal szélesebb körben is szétnézhetsz nem csak a Sony-k körül. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2417) nismoka


nismoka
addikt

[link] Rendben van a 32" játékra is.

(#2418) zsoltbarabas válasza Szroncs (#2406) üzenetére


zsoltbarabas
csendes tag

50W656 hétfőtől az adventiben lesz akcióban, 260e a Sony Centerekben. :)

(#2419) Qlty


Qlty
tag

Tudom mindenki elfogult a saját fórumában legyen az Sony, Samsung vagy LG.
Nagyon tetszik ez a 42" W650/W651 ebben a 160e ft os kategóriában, viszont ebben a szegmensben a Samsung 42F6400 és az LG 42 LA620S is versenyképesek számomra. Valakinek van valami tapasztalata ha három db közül hogy mik lehetnek egyik-másiknál a negatívumok és pozitívumok?

(#2420) nismoka válasza Qlty (#2419) üzenetére


nismoka
addikt

Samsung 40F6400 et egy 42W650 mellé tettem és a samsung jóval foltosabb leginkább a sarkokban, rózsaszines, szürkés a fehér. Az lg feketében jóval gyengébb mindkettőnél.

[ Szerkesztve ]

(#2421) Warck válasza Landon (#2414) üzenetére


Warck
tag

Hm érdekes amit írsz, de tény,hogy a Sony meg téveszti a vásárlóit "gyenletes mozgó jelenetek a Motionflow XR 200 Hz technológiával - A sportközvetítések és az eseménydús jelenetek észrevehetően egyenletesebbek és élesebbek lesznek, és minden műsortípushoz más-más megtekintési módot választhat. Nos aki meg vette a w650-est az meglepődik hogy egy led mozgás javítást tapasztal,amit még a sony egyes szaküzleteiben sem ajánlanak, a fényerő túlzott csökkenése miatt. Sajnos kevés szaküzlet beszél erröl,hogy ez a MotionFlow egy jó kis szívatás ! Én is meg vettem az ex650-est és elég sok beszélgetésbe került rájönnöm,hogy itt igen is megtévesztés van. Mert a MotionFlow,-rol azt írják amit fent idéztem. A Sony helyes eljrása az lenne,hogy ki írná,hogy a mozgás javítás, inerpoláció csak bizonyos tipusban elérhető ez alatt, csak led mozgás javítás van !! Ha tudsz erröl a valami angol nyelvü infót az jólenne,hogy miért is kapcsolta ki a sony ezt a parasztvakitást !

(#2422) krx21 válasza Warck (#2421) üzenetére


krx21
nagyúr

Sajnos ezt a megtévesztést a Samsung kezdte el és a többi gyártó is kénytelen volt utána menni, mert különben az adatok tekintetében elmaradtak volna...

(#2423) Gergi válasza zsoltbarabas (#2418) üzenetére


Gergi
aktív tag

Azt nem tudod esetleg, hogy a 50W685-re lesz-e hasonló akció Karácsonyig?

(#2424) Szroncs


Szroncs
tag

Nem igazan eroltetik meg magukat mit mondjak:) Az a jelenlegi arhoz kepest csak -10k.. Ugy latszik fel kell hasznalnom az aranykuponomat azzal 255k ert tudom megvenni. Mongyuk ha legalabb azt a franya 5 ev garit beleraknak az arba akkor mar best deal lenne de igy meg mindig vannak ketsegeim.

(#2425) drzozo


drzozo
senior tag

Sony Bravia KDL-40R470 vagy Sony KDL32W650? Megéri a plusz 10 ezer felárat, ha játékra és filmre egyaránt használva lenne?

(#2426) nightshadow


nightshadow
veterán

Budaörsi MM-ben 46HX751 230k.

(#2427) XFishboneHUN válasza drzozo (#2425) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Akkor már inkább a 42W650! :)

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#2428) radi8tor válasza nightshadow (#2426) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az komoly. :Y

⭐ Stella

(#2429) daniel2121 válasza nightshadow (#2426) üzenetére


daniel2121
senior tag

Az nagyon jó ár ha nem bemutató darab.

(#2430) #44630784 válasza drzozo (#2425) üzenetére


#44630784
törölt tag

Attól függ, hogy a képminőség fontosabb-e, mint a képernyőméret. Én is az R470-et néztem ki magamnak elsőre, aztán megnéztem élőben a felhozatalt és végül a 42W650 mellett döntöttem, mert egyértelműen megéri a kb. 30 ezer forintos árkülönbséget. Így az r470-hez képest egy 2"-al nagyobb és mind minőségben, funckiókban és designban is jobb tv-t kaptam. És mivel az ember nem vesz tv-t minden évben, érdemes egyszer jót venni, mint fél év múlva megbánni.
Amúgy tényleg az a legjobb, ha elmész és személyesen megnézed, végignyomkodod a képbeállításokat (értsd: kikapcsolod az összes "képjavító" funkciót), és eldöntöd, hogy a számodra fontos szempontok alapján melyik a jobb.

(#2431) daniel2121


daniel2121
senior tag

SONY 46HX751 vagy 47W805? Ki melyiket választaná?

(#2432) nightshadow válasza daniel2121 (#2431) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem a W805 visszalépés a HX750-hez képest kontrasztban, feketében elsősorban az LG IPS panel miatt.

(#2433) daniel2121 válasza nightshadow (#2432) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi amit írtál a budaőrsi MM-ben azt személyesen láttad?

(#2434) nightshadow válasza daniel2121 (#2433) üzenetére


nightshadow
veterán

Igen, ma délelőtt láttam személyesen, de azt nem tudom, hogy a kiállított darabon kívül van-e még nekik bontatlan.

(#2435) daniel2121 válasza nightshadow (#2434) üzenetére


daniel2121
senior tag

Gondoltam hogy kiállított darab, mert ha jól tudom már nem forgalmazzák. Hát nem tudom mennyire ajánlott ilyen tv-ét megvenni.

(#2436) zsoltbarabas válasza Gergi (#2423) üzenetére


zsoltbarabas
csendes tag

Nemlesz.

(#2437) zsoltbarabas válasza nightshadow (#2432) üzenetére


zsoltbarabas
csendes tag

Biztos hogy az a panel LG? Nem csak egy olyan külső cég által gyártott IPS panel amit az LG is vesz a tévéibe? :)

(#2438) nightshadow válasza daniel2121 (#2435) üzenetére


nightshadow
veterán

Mondom, hogy nem kérdeztem meg, lehet, hogy van nekik raktáron, nem tudom. Kiállítottat én se vennék.

[ Szerkesztve ]

(#2439) daniel2121 válasza nightshadow (#2438) üzenetére


daniel2121
senior tag

Oké oké köszi

(#2440) nightshadow válasza zsoltbarabas (#2437) üzenetére


nightshadow
veterán

Biztos hogy az a panel LG?

Biztos, több helyen is olvastam, hogy az LG-től veszi a panelt a Sony a W805 esetében.

(#2441) Keksz


Keksz
senior tag

Hali,
lehet cserélném 6 éves HD Ready LG tévémet most így a karácsonyi Sony akciók közepette egy újra. Mit ajánlotok? Miért Sony? nem tudom, vmikor azt olvastam, hogy játékra is OK, nem lesz vele gond...
720p sorozatokra (90%) és néha játékra, XBOX 360-ra (6-7%)?
Sima TV adás tényleg csak ilyen havi egyszer 1-2 óra, amit a Mindig TV alap csatornái "szolgáltatnak".

42+ colosban gondolkozom, a mostani 37-es.

3D nem alapfeltétel, parasztvakításnak tartom, vagy max a haveroknak megmutatni, hogy wow milyen cucc...
Köszi a véleményeket!

(#2442) Warck válasza zsoltbarabas (#2437) üzenetére


Warck
tag

Igen biztos mivel az LG passzív 3d-jét kezdte el használni ! A w805 alatti vagy AUO-vagy samsung panelal szereltek.

(#2443) daniel2121 válasza Warck (#2442) üzenetére


daniel2121
senior tag

És melyik a jobb panel?

(#2444) nismoka válasza Warck (#2442) üzenetére


nismoka
addikt

Nem szerelnek már samsung panellel, amúgy a w685 is passziv 3D és nem lg ips panelos hanem auo va panel.

[ Szerkesztve ]

(#2445) cserda


cserda
csendes tag

Sziasztok! Nekem az lenne a kérdésem hogy valaki már talált olyan webkamerát mi jó a W650-hez?

(#2446) radi8tor válasza cserda (#2445) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, SONY gyártmány. :)

⭐ Stella

(#2447) nightshadow válasza cserda (#2445) üzenetére


nightshadow
veterán

[link], ár: [link]

(#2448) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!
42W650 vásárlása előtt állok.
Azt szeretném kérdezni, hogy van-e lehetőség arra, hogy az analóg UPC kábel tv jelet és egy hagyományos szoba antenna jelét egyszerre kössem a tv-re, illetve tudja-e együtt kezelni a tv a két különböző jelforrást?
(nem szeretnék külön set top boxot venni)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2449) daniel2121


daniel2121
senior tag

Ma néztem az MM -ben az 50W685 és a 55W805-öt, egymás mellett voltak ugyanaz ment rajtuk. Nem láttam szignifikáns eltérést, talán a W805 egy minimálisan kontrasztosabb volt. Persze tudom nem egészen egy kategória a kettő, de nem tudom ér-e annyival többet.

(#2450) krx21 válasza daniel2121 (#2449) üzenetére


krx21
nagyúr

Pedig a W685-nak jobb a kontrasztja, mert a W805 ips panel... Attól függetlenül a W805-ös jóval jobb, legfőbb észrevehető különbség, amit látnod kellett volna az az hogy valós 100Hz...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.