Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) labeda válasza nismoka (#2700) üzenetére


labeda
aktív tag

Utolsó kérdés a sorban: jól látom ugye, hogy a Sonynál is van böngésző, (internet elérés) a Yuotube-on kívül? A Samsung alkalmazások tömege nem nagyon érdekel, (még ha van egy Note 3-om is). Inkább ténylég a képminőség, film elérés, internet, ami miatt cserélném jelenlegi kb. 6-7 éves szintén full-hd-s Sony tv-met.

(#2702) nismoka válasza labeda (#2701) üzenetére


nismoka
addikt

Persze böngésző is van, ráadásul tud wifi-s képernyő tükrözést (miracast) is a Sony W650 amit a note3-al ki is tudsz használni, egy az egyben kiteszi a képernyőre a note3 felületét nagyban.

[ Szerkesztve ]

(#2703) pFEFErohni


pFEFErohni
tag

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek! Nagyon tetszik a sony 42w650-je, viszont az csak 5 centi előrelépés a 4 éves 40és samumhoz képest... Ugyanezért az árért van a sony 46 colos r470-es tvje! Ha jól láttam ez csak abban különbözik h nincs benne wifi! Mit ajanlotok? Legfőképp ps4 hasznalathoz lenne, meg ugye egy két hd film!

Valaszotok előre is köszi!

ps4 Id: pFEFErohnii

(#2704) Hlavacs76 válasza nismoka (#2694) üzenetére


Hlavacs76
csendes tag

Köszi. Tényleg elnéztem. De a notimat akkor rá tudom kötni egy DVI-HDMI átalakítóval igaz? Vagy megint tévedek? Az analóg hangot be tudom adni simán vakamelyik bemeneten nem? Köszi.

(#2705) nismoka válasza Hlavacs76 (#2704) üzenetére


nismoka
addikt

Ha van a notidon DVI akkor igen, viszont hangot nem.

(#2706) sgg


sgg
tag

Légyszi, segítsetek beárazni, van egy KLD 40 W4000 készülékem, amit nem használok, viszont a barátomnak megtetszett, mennyit lehetne érte kérni, ami nekem is megéri. Én kb 65-70 ezerre gondoltam, ez reális?

[link]

(#2707) labeda válasza nismoka (#2702) üzenetére


labeda
aktív tag

Köszönöm! Hétfőn megpróbálom élőben is megtekinteni a Sonyt.

(#2708) nismoka válasza sgg (#2706) üzenetére


nismoka
addikt

Igen, sztem 80ezerig elmehetsz mert nagyon jó tv, nekem is volt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2709) labeda válasza labeda (#2707) üzenetére


labeda
aktív tag

Megrendeltem.

(#2710) daniel2121 válasza sgg (#2706) üzenetére


daniel2121
senior tag

Hát max. 80k szerintem, de inkább kicsivel kevesebb. Nekem 40W4500 van az ér kb. 80-at. Vicces hogy 300k-ért vettem 2009-ben.

[ Szerkesztve ]

(#2711) labeda


labeda
aktív tag

Érdemes billentyűzetet venni a KDL-32W650A tv-hez? [link]

(#2712) szpali válasza labeda (#2711) üzenetére


szpali
addikt

nem, mert (legjobb tudomásom szerint) nem támogatja ;)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2713) molork


molork
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy W650-es sonyt. A pc-re letöltött filmet szeretnék rajta nézni. Az "ALLShare"-t használom. A filmet átviszi, de a feliratot nem. A pc-n van felirat. Mit kell tennem, hogy a tv-n is legyen felirat?Köszönöm a segítségeteket.

(#2714) labeda válasza szpali (#2712) üzenetére


labeda
aktív tag

szpali
Köszöntem!

[ Szerkesztve ]

(#2715) AdamMi


AdamMi
csendes tag

Sziasztok!

Döntésben kérnék segítséget, véleményetekre lennék kíváncsi. Két készülék közül melyik lenne a jobb:
Sony KDL-40W650A vagy Samsung UE40F6640 ?
Egyéb alternatívák is érdekelnek, ha van jó tapasztalat.
A következő szempontok szerint szűrtem le a két készüléket. Ettől többet nem bír a kassza. (180e), fontos a szép élethű színek, a fekete legyen fekete a fehér az fehér. Meccs nézés miatt a gyors mozgások minél jobb lekövetése, de nem vagyok a szappanopera híve. a 3D nem igazán érdekel, de azt hallottam, hogy azzal jobb panel is jár.
A válaszokat előre is köszönöm!

Lassan járj, tovább sétálsz!

(#2716) Pikkolo^^ válasza AdamMi (#2715) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A "szép élethű színek" miatt a Sony-t válaszd [link] [link].

(#2717) AdamMi válasza Pikkolo^^ (#2716) üzenetére


AdamMi
csendes tag

Igen, csak a dilemmám az, hogy szebb-e a Sony képe annyival, amennyivel jobb a Samu panele. Vagy félrevezettek volna és felülértékelték a Samsungot?

Lassan járj, tovább sétálsz!

(#2718) m3gtr válasza AdamMi (#2717) üzenetére


m3gtr
senior tag

Most akkor egy tévénél nem a képe az elsődleges szempont? Én mondjuk nem is értem hogy lehet gondolkozni ilyenen hogy Sony vagy Samsung.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#2719) somadog


somadog
tag

Sziasztok, W6-os szériánál tapasztaltatok TV nézésnél hang problémát, a jelenséget ahhoz tudnám hasonlítani mint a reklámok felhangosodása, csak itt éppen az ellenkezője van pl. egy film közben lehalkul a hang majd vissza és a hangerővel kell játszani egy folytában, hogy haljak valamit. Valakinek ötlete? Köszönöm

(#2720) SepTox


SepTox
tag

Sziasztok!

Ma vettem egy Sony 42w650 TV-t! Működik rendben van vele minden az én igényeimet eddig teljesen kiszolgálja! Viszont az lenne a kérdésem hogy van-e lehetőség arra hogy a csatornákat amit bekeresett sorba rendezzem? Előre is köszönöm a válaszokat!

(#2721) szpali válasza SepTox (#2720) üzenetére


szpali
addikt

digitális

műholdas

analóg

csatornák rendezése ;)

egyébként meg RTFM :))

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2722) nightshadow


nightshadow
veterán

2014-es Sony tévék: [link]

(#2723) mcbrain0491


mcbrain0491
újonc

sziasztok. uj vagyok itt.
Par napja vettem egy Sony KDL 32w650 tv-t.Laikuskent azt tudom mondani hogy nagyon szep kep van rajta(fullhd,200hz), siman racsatlakozott az otthoni wifi halora, wmp segitsegevel fel perc alatt ki lehet ra tenni a filmek lejatszasat.(HD minosegu filmek szaggatnak,sokat pufferel,de tudtommal ez nem a tv hibaja:) ) Szoval szerintem egy remek kis cucc+ a sony letisztult formavilaga= pazar

A kerdesem, hogy gondolkozok a kiterjesztett garancia megvasarlasan,ami baleseti kart is tartalmazza 5evig,osszesen 18.000ert. Mi a velemenyetek,megeri?
Egy darabig nem szeretnem lecserelni, viszont gondolom ha ezekhez a cuccokhoz hozza kell nyulni az nem keves penz,igaz?

Koszonom a valaszokat es bocsanat az ekezetek hianyaert,de telorol kicsit maceras lenne.

udv

(#2724) SepTox válasza szpali (#2721) üzenetére


SepTox
tag

Egyébként meg köszi! :)

(#2725) Pikkolo^^ válasza mcbrain0491 (#2723) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nagyon olvasd el, hogy mit jelent az a garancia. Én mosógépre vettem ilyet majd utána ténylegesen átolvastam és bizony csúnyán át.btak az Euronics-ban. Ráadásul az a cég amelyik a gari kiterjesztést adja azt nem lehet utolérni melyet elpanaszoltam az Euronics-nak is. Természetesen ők készségesen fogadták a kérdést amikor is kiderült a turpisság.

(#2726) nismoka válasza Pikkolo^^ (#2725) üzenetére


nismoka
addikt

Ez nem mosógép, ezt a gart a sony adja és teljesen rendben van!

(#2727) Pikkolo^^ válasza nismoka (#2726) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A hozzászólásban nem szerepel, hogy kitől van a garancia és biztosítás.

(#2728) mcbrain0491 válasza Pikkolo^^ (#2727) üzenetére


mcbrain0491
újonc

Igaz,ezt nem emlitettem.Sonycenterben lehet a garit megvasarolni.
Koszonom a segitseget, szerintem elni is fogok a lehetoseggel,mert ahogy neztem a javitasi koltsegek igen borsosak ezeknel a cuccoknal.:)

(#2729) Szroncs


Szroncs
tag

Azt neked kell tudnod, hogy megeri-e?. Reszemrol megerte az 5 evre valo hosszabitas noha en baleset biztositas nelkulit valasztottam, ugyanis 2 fajta van van a sima meg a baleseti biztositassal kiegeszitett.
Ha gond van vele javitjak, cserelik ez engem megnyugvassal tolt el. Nem mellesleg ha valamilyen oknal fogva eladnad akkor elonyt jelent, mert a keszulekhez van kotve nem szemelyhez igy tovabbadhato. Egyebkent a kiterjesztett garancia arak elteroek sony a centerekben figyelmesen nezz szet hol veszed meg. En oket: [link]
ajanlom naluk a legolcsobb ezert is vettem toluk a tv-t es a kiterjesztett garanciat is annak ellenere, hogy nem Pesti vagyok es nalunk is van sony center.
Mint latod nalluk erre a tipusra 5ev: 9k, 5ev+bizt:15k. Maris sporoltam neked minimum 3 ezret. "ugyan ne is halalkodj:)"

Pikkolo^^
Ez nem mosogep, hogy a kopo alkatreszekre nem vonatkozik a kiterjesztett garancia a k@a annyukat:) en is igy jartam. Sony szerzodest atolvasva nekem nem tunt fel egyetlen buktato sem egy kivetelevel, miszerint a hibas keszuleket neked kell eljutattni hozzajuk de ha kered kuldenek futart vagy ha beviszed sony centerben ott atveszik asszem. A Samsung ha jol tudom bizonyos mert felett "talan 42"+" hazhoz megy es ott csinalja meg de a samu nem is vallal es nem is lehet venni 5 evet csak az 1 guriga feletti keszulekeikhez volt "akcio regisztracio 2+3 ev".

Meg egy kis szomoru gondolat a vegere: Angliaban mindegyik Sony modellt 5 ev garival adjak kivetel az R4 es szeria arakban meg pont ott van mint nallunk az alapara. [link]

(#2730) zsokagi


zsokagi
tag

Sziasztok
Van egy Sony KDL 42w650 tv minden tökéletes szép kép, igaz nincs 3 d de engem nem zavar, egy problémám
adódott otthoni hálózat kialakítása után lát mindent mappákat stb. csak a mkv filmeket nem látja ellenben a divx igen. Ha viszont pendrive játszom le a mkv filmeket tökéletesen működik.

(#2731) Pikkolo^^ válasza zsokagi (#2730) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Használjál másik DLNA programot.

(#2732) zsokagi


zsokagi
tag

A probléma szerintem az lehet hogy a op rendszerem se játsza le az mkv file kat. Különböző codek raktam fel de az alap video lejátaszó továbbra se látja a mkv-t.Lehetséges hogy emiatt van az egész?? win 8.1 pro megy.

[ Szerkesztve ]

(#2733) zsokagi


zsokagi
tag

Itt nézelődjek :[link]

(#2734) Pikkolo^^ válasza zsokagi (#2732) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

PS3 média szervert próbáld ki az tud mkv-t.

(#2735) Szroncs válasza zsokagi (#2732) üzenetére


Szroncs
tag

VlC media player: [link]
ez lejatsza.

Pover dvd: [link]

ebben van media server is de nem ingyenes. Az MKV-t szepen at tolja tv-re. A nagy meretu mkw/m2ts viszont gondot jelent nallam, ertsd akadozik a lejatszas 20-25gb+ os filmeknel. Fugg egyreszt a wifi halozattol is. Nekem 300mbs-es van de szerintem a szuk keresztmetszet a tv beepitett wifi vevoje lesz. Azt hiszem az csak 150mbs-t tud. Bar errol meg nem talaltam infot.

(#2736) zsokagi válasza Pikkolo^^ (#2734) üzenetére


zsokagi
tag

köszi kipróbálom.

(#2737) zsokagi válasza Szroncs (#2735) üzenetére


zsokagi
tag

És ha kikábelezem azt is meg tudnám oldani de nem hdmi csak utp

(#2738) Szroncs


Szroncs
tag

Gyors le is teszteltem a kivancsisag kedveert.
A tv ezt a flash mentes sebessegmero oldalt tudja megnyitni: [link]

A 80/25 bol amit a pc-m produkal "wifi adapterrel".

A Tv-50W656 pedig 14/8

Tehat a szuk keresztemtszet a tv beepitett wifije igy sajna a nagy mertu filmef felejtosek. Marad a kabelezes, kulso vinyo, media lejetszo.

(#2739) Pikkolo^^ válasza Szroncs (#2738) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

30 centiről is egy rakás szar.

(#2740) zsokagi


zsokagi
tag

Hát nem tom de most próbátam ki igaz csak sample , de tökéletesen vitte 1080p és 720p filmeket, volt közte egy David Attenborogh természet film ez 1080p volt és ment rendesen igaz nem néztem végig.
De köszönök minden megoldódott a problema. Hálás kösznet nektek. Sziasztok

(#2741) Szroncs válasza Pikkolo^^ (#2739) üzenetére


Szroncs
tag

Nekem semmi gondom nincs a wifi vel igaz csak 1 falon megy at kb.5 meterre van a router a tv tol,raadasul csak 1 TP link rol beszelunk de teljesen fasza. Ami sajnalatos, hogy nem raktak bele a 300mbs n es wifi-t csak a 150est. Ugyan azt mit a ps3 ban van...meg a hp laptopomban meg telefonok nagy tobsegeben. Sajnos ezzel sporolnak. Egyebkent hangsujozom ujra minden-t frankon lehet kuldeni a tv nek de 25gb+ os filmek bizony akadoznak/hatnak.

zsokagi
Ha a router-t kabellel rakotod tv re mar jobban jarsz biztos vagyok benne, hogy nekem is gyorsabb lenne mint a fentebb mert adatok azzal mar szerintem boven vinni kell mindent. De meg akkor is kerdes marad, hogy a tv ethernet bemenete 10/100 as vagy gigabites?

(#2742) zsokagi válasza Szroncs (#2741) üzenetére


zsokagi
tag

értem, általában 720p filmeket nézek sztem ez így is menni fog, ha nem akkor kábelezek ugyan is ip tv van mellette elfér még egy kábel.

(#2743) Szroncs válasza zsokagi (#2742) üzenetére


Szroncs
tag

720p sek meg nagyon a 10gb ot sem erik el, igy nem hiszem, hogy gondod lenne. De mint irtad 42w650 ed van tehat azert majd hasonlits ossze egy 1080p-t 720p vel es utanna majd nem fogod eroltetni a 720-at :) persze kerdes milyen messzirol nezed.

Jo tv-t mar erdemes jo anyaggal etetni..a szar tv nek meg mindegy. igy is ugy is f@s marad.

(#2744) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony 2014-es európai modelljei felkerültek az angol Sony honlapjára: [link]

(#2745) zsokagi válasza Szroncs (#2743) üzenetére


zsokagi
tag

hát hülyének is néztek elég sokan hogy ennyi pénzért nem 3d-s samsungot vettem, de nekem nem tetszet a képük valahogy mű az egész.Lehet hogy csak beállítás kérdése de nekem nem jön be.

(#2746) Szroncs válasza nightshadow (#2744) üzenetére


Szroncs
tag

Hal istennek nem latok semmi egetvero kulombseget ebbol a kis leirasbol ami kintvan hozzajuk, igy nem szurom meg magam, hogy most vettem w6-ot.

Ami a "mi" penztarcank megfelel:
R4-nem latok semmi erdekeset.

W6-50" helyett van 48" gondolom jelenlegi 50" es araban... meg 60" as talan lesz benne valos 200hz meg turbositott smart mert az kell a nepnek:P

W7-ez valami uj lesz "optional touchpad remote accessory" gondolom aranyarban

W8 es tole felfele nekem mar elerhetetlen arban legalabbis ha a meretet tartanam 50"+ igy ezek erdekes szepsegek maradnak szamomra

W85-tol felfele azok a labak te jo isten....plane az x95-os mintha Samsung S9 [link] designerei jartak volna a sony nal eleg gazul fest..

zsokagi
Nem vagy vele egyedul. Akinek nem volt szempont a 3d sokan a w6-ot valasztottak. Es nem veletlen..

[ Szerkesztve ]

(#2747) nismoka válasza Szroncs (#2746) üzenetére


nismoka
addikt

Kb a W7 felel meg a mostani W650, 656-nak. A 2014-es W6-nak a kerete is vastagabb. A nagy kategóriák lábai hát hmm.. :)

[ Szerkesztve ]

(#2748) nightshadow válasza nismoka (#2747) üzenetére


nightshadow
veterán

Meg kell várni, míg élőben látja az ember. Én nagyon sok műszaki cuccal jártam úgy, hogy fényképen nem tetszett, de élőben igen.

(#2749) nismoka válasza zsokagi (#2745) üzenetére


nismoka
addikt

Sokan azt hiszik a samu a nagybetüs TV, hiába na a marketing jól megy nekik... [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#2750) Szroncs válasza nightshadow (#2748) üzenetére


Szroncs
tag

Hidd el az X95 os laba lehet, hogy eloben megtetszene de amint megtudod az arat nem csak a laba nem fog nem tetszeni...:)

nismoka
De komolyan ha nem falra akarod rakni akkor vehetsz hozza butort is, ha nincs eleg szeles a hazban.
Konkretan ez a csodalab a W85-tel kezdodik ami 60"-os ban van. Az meg nem keskeny:)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.