Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) Pikkolo^^ válasza lali81 (#2550) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Lejátsza divx-et.

(#2552) daniel2121 válasza lali81 (#2550) üzenetére


daniel2121
senior tag

Az mkv-val voltak problémái a Sonyknak.

(#2553) Warck válasza lali81 (#2550) üzenetére


Warck
tag

Nos a W650-nek valóban 50Hz-e a panelja, szoftveresen éri el a 200Hz-et MotionFlow ( elméletileg a MotionFlow egy interpolációs eljárást takar, de a valóság mást mutat). csak a W805-ben van teljes értékű MotionFlow. ). erről sokat írtunk, a Sony állítása szerint ez a funkció mindig működik. Beszéltem pár ügyfélszolgálatossal, ill szerelővel is. és ők is ezt mondták. De a tapasztaltok azt mutatják,hogy a led mozgás javítással javítja a mozgást. A ledeket nagyon gyorsan ki és be kapcsolja így élesebbnek látszik a kép. De igazából el kell menni és meg kell nézni melyik tv képe tetszik neked. De ha sony-t választod nem fogsz csalódni ha a képminőség az elsődleges !

(#2554) Fandango válasza ZGO (#2549) üzenetére


Fandango
veterán

A Triluminos es az X Reality Pro nem ossze keverendo fogalom, amig az elso a kijelzo technologiara utal, addig az utobbi a kepfeldolgozo processzor neve.

(#2555) s4tch válasza s4tch (#2548) üzenetére


s4tch
veterán

Konzol témában sincs senkinek tapasztalata?

(#2556) ZGO válasza Fandango (#2554) üzenetére


ZGO
tag

Szia
Igen tisztában vagyok vele, hogy nem keverendő össze a két fogalom. Elnézést ha félreérthetően fogalmaztam :)

(#2555) s4tch : sajna, amíg TV mellé nem adják ajándékként, addig én pl konzol témában biztos kevés leszek. De remélem ettől függetlenül megkapod a megfelelő választ kérdésedre :R

(#2557) ZGO válasza s4tch (#2555) üzenetére


ZGO
tag

:))

[ Szerkesztve ]

(#2558) laposhus


laposhus
csendes tag

Sziasztok...
Olvasgattam a témában, szinte végig olvastam minden hozzászólást...
lehet eretnekség itt megkérdeznem:
"Melyiket választanátok, s miért?"
- Sony KDL50-W685
- Samsung UE50F6400A

A W658-ban ugye nem 50Hz-es panel van? - elvileg a 3D miatt nem is lehet...

Ami szempont a képminőség a ricegés, akadozás mentes filmek...
NAS-ról nézek filmet általában, mkv-t 1080p-ben...
Néha SD adás (MindigTVextra)
és alkalomadtán PS3 játék
- részben ez utóbbi miatt cserélném jelenlegi 50"-os LG plazmám, tartva a beégéstől.

(#2559) Tegla80 válasza laposhus (#2558) üzenetére


Tegla80
addikt

Passziv 3d hez nem kell valos 100hz,igy lehet 50hz es es megis 3d-s,mint ez is.
(W8 tol valos 100hz a Sony)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#2560) laposhus válasza Tegla80 (#2559) üzenetére


laposhus
csendes tag

Nem lett könnyebb a dolgom... igazándiból a sony-t választanám.
De riogattok (risaztónak találom) az 50Hz-cel...
Ami a lényeg a képminőség, illetve a "ricegés" mentes kép... továbbá az 50"

Bár nem értem mind a kettő 200Hz-esnek van feltűntetve. W685 passzív a 6400 aktív 3D

"Melyiket választanátok, s miért?"
- Sony KDL50-W685
- Samsung UE50F6400A

(#2561) Tegla80 válasza laposhus (#2560) üzenetére


Tegla80
addikt

Akkor nincs min gondolkodnod,mert magad dontotted el h valos 100hz et szeretnel.
Mint mondtam,ez a Sony nem az.(a Samu technikailag is jobb,mert nem is 1kategoria.Jelen estben a Samu a jobb es ezt nem azert mondom mer nekem is az van,hanem mert ez az igazsag. Arban hasonlok,de ezt a Sony nak rod fel lekiekben,mert sajna Ok a dragabbak ar/ertekben)

Sony® & PlayStation®

(#2562) Eagl3 válasza Tegla80 (#2561) üzenetére


Eagl3
veterán

Egyszer majd nézd meg egy képernyő teszterrel mindkté TV-t egymás mellett. ;)

(#2563) Tegla80 válasza Eagl3 (#2562) üzenetére


Tegla80
addikt

Nekem legyszi ne kezd. :D
50hz es tv m van es elegedett vok vele. ;)
(szimplan leirtam a valos tenyeket,amivel sztem cseppet sem ferditettem. :U )

Sony® & PlayStation®

(#2564) Szroncs


Szroncs
tag

A mani napon Frissített az 50w656A tv-m. Az új verziószám pkg4.001eua. Valaki tudja, hogy min változtattak?
A Sony weboldalán a dec. 3. ai frissítés van még csak kiírva.

(#2565) GrassRoot


GrassRoot
csendes tag

Valaki tud nekem segíteni. Vettem egy kdl-32w650-es tv-t és szeretném megcsinálni a tükrözést de az ipad kér jelszót. A probléma az hogy nem tudom milyen jelszóra gondol. Segítsetek, nagyon bosszantó.

(#2566) szpali válasza GrassRoot (#2565) üzenetére


szpali
addikt

azt hiszem ezt keresed, ha nem tévedek:
http://mobilarena.hu/tema/sony_lcd_led_tv/hsz_2193-2193.html

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2567) GrassRoot válasza szpali (#2566) üzenetére


GrassRoot
csendes tag

Sajna nem, de köszi a próbát.

(#2568) Qlty válasza Tegla80 (#2561) üzenetére


Qlty
tag

A Sony 50hz es hülyesége miatt én sem veszek Sony-t, pedig a W650 tetszett volna. Nekem is kell a 100hz! 2013 van!

(#2569) nismoka válasza Tegla80 (#2563) üzenetére


nismoka
addikt

Hiába valós 100Hz a samu, össz kép minöségben jobb a SONY W6, a fehér fehér a kék az kék és nem rózsaszines és szürkés mint a samu 6400-on. Arról nem beszélve hogy sokkal foltosabb a samu.

[ Szerkesztve ]

(#2570) Tegla80 válasza nismoka (#2569) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia.
Valamiben ez valamiben az ,de egeszeben es oszessegeben a samu tobb e ket jatekosbol.(ezt Te is tudod). Azonban mivel a forumtars a recegest szeretne elkerulni a kepen,igy igenyli a "valos 100hz" et ,ez esetben Te mit mondasz akkor,e 2obol ??! :U (W8 nem jatszik :N )

Sony® & PlayStation®

(#2571) nismoka válasza Tegla80 (#2570) üzenetére


nismoka
addikt

Ha nem zavarja a szappan opera effekt és az artifact akkor válassza a samut.;)

(#2572) Tegla80 válasza nismoka (#2571) üzenetére


Tegla80
addikt

Ez igy van :K
De tudod:"kinek a pap,kinek a papne ......" Ez egy ilyen vilag.
(mig,Mi boven elvagyunk az 50hz en. ;) )

Sony® & PlayStation®

(#2573) laposhus válasza nismoka (#2571) üzenetére


laposhus
csendes tag

Mi az az artifact és szappanopera effekt?

... Lehet, hogy zavar - csak nem tudom mi az :)

(#2574) Qlty válasza laposhus (#2573) üzenetére


Qlty
tag

Definíciót nehéz rá mondani, ezért egy példa:

[link]

Jobb oldali szappanopera effektes, a bal képen pedig nem. A mozgásokat figyeld.
Valakinek tetszik, valakinek abszolút nem. Akciófilmeknél valóban nem a legjobb megjelenítés, de egy focimeccs így szerintem sokkal élvezetesebb. Nehéz megítélni hogy melyik a jobb, a darabosabb kép vagy a mesterséges "szappanopera effektus" egyszóval kinek a pap kinek a papné. Egyébként meg beállítás kérdése az egész.

[ Szerkesztve ]

(#2575) laposhus válasza Qlty (#2574) üzenetére


laposhus
csendes tag

Nagyszerű, köszönöm.

És melyiknél melyik kezelhető...

Ahogy kivettem, a ricegésre (motion blure) van valami strobe megoldás a sony-nál, a szappanopera és az akadozik között van átmene? Vagy csak a kettő közül lehet választani?

(#2576) Make


Make
újonc

Sziasztok!

Úgy néz ki hogy két tv között kellene döntenem.

Sony Bravia KDL-40HX750 v. Samsung UE40F6650.

Igazából a Sony -ról szeretnék megtudni egykét dolgot. Például hogy a maga a panel hány hercz-es benne.
És hogy miért lehet jobb választás a Samsungnál. Ja és PS3-hoz kellene!

(#2577) Fandango válasza Make (#2576) üzenetére


Fandango
veterán

100Hz-es panel, en a Sonyt valasztottam (pontosan azt amit irtal), nem bantam meg 1 percig se.

(#2578) nismoka válasza laposhus (#2575) üzenetére


nismoka
addikt

A szappan opera hatás csökkenthető, de az artifaktolás megmarad ami abból adódik hogy néha téved hibázik a plusz képkocka számításban, ebből kifolyólag képhibák jelenhetnek meg. Pld képrészletek szétcsúszása, sorhibák, leginkább gyors mozgásoknál és kamera svenkeléskor fordul elő. Ezt kiküszöbölhető a backlite scanning-al, de itt fényerő csökkenés a hátrány, de ha maxra teszed a háttér fényét a panelnak akkor elfogadható az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#2579) Szroncs


Szroncs
tag

Jelszót megtalálod: home gomb/beállítások/hálózat/wi-fi direct beállítások/options gomb/kézi/egyéb módszerek.
Kicsikét el van dugva..:) én tudok hozzá csatlakozni ipad 3. gen. De nem támogatja. Szerintem csak az idén megjelent ipad ekkel lehet airplayt tolni tv-re de nem lennék meglepve ha nem engedné ismerjük apple kompatibilitási hozzáállását. Ipad on egyébkétnt ajánlom a TVSideView appot ingyenes és használható. Számítógéppel vagy símán hozzákapcslódsz a tv hez: http://www.sony-asia.com/support/faq/493979 . Vagy én személy szerint a PowerDVD13 -at ajánlom mert van hozzá ingyenes Ipad app. Illetve könnyen tudom a fotókat, filmeket küldeni a tv nek.
Remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

(#2580) Szroncs


Szroncs
tag

A többieknek meg aki f6400 vs w650 között pattognak "én is igy voltam" nézzék meg őket. Én 3 másodperc alatt sony-t választottam nem volt kérdés. Nekem a szappanopera nem kell és a w650 w685 "3D"közti árkülömbséget inkább 5 év Sony jótállásra költöttem. Már egy hete megvan és még mindíg elégedett vagyok. Nálam ez nagy szó. A Samsungal ahogy olvasgatom a fórumokat egyebeket ugyan az az érzésem mint a telefonjaikkal "galaxy ace-m van" mindenkinek fasza de 1 hét múlva azon találod magad, hogy moddolgatni akarod mert gyárilag sehogy sem akar jó lenni na ez sem kell nekem soha többet.

[ Szerkesztve ]

(#2581) Make


Make
újonc

Köszi!

(#2582) Eagl3 válasza Szroncs (#2580) üzenetére


Eagl3
veterán

Engem leginkább a túlszaturált színei zavarnak a Samsungnak.

(#2583) nismoka válasza Szroncs (#2580) üzenetére


nismoka
addikt

Ennyi, nálad a pont! ;)

Eagl3:
Engem leginkább az hogy nincs rajta igazi fehér és a többi szín sem az igazi, plusz nagyon foltos és dirty screen effect hegyek..

[ Szerkesztve ]

(#2584) Make


Make
újonc

Valakik meg pont azt írták hogy a Samsungnál szebb a fehér és a fekete, de minden másban jobb a Sony.
De nálam igazából az lenne a döntő, minél folyamatosabb és természetesebb legyen a kép.

(#2585) sgg válasza Eagl3 (#2582) üzenetére


sgg
tag

Igen nem említhető egy lapon a ket típus szinei. Igazából ez szinte igaz az összes koreai vs japán tévékkel kapcsolatban is sajnos.

(#2586) sgg válasza Make (#2584) üzenetére


sgg
tag

Nálam volt már LG és Samsung is, hidd el a Sony-val jobban jársz!

(#2587) Szroncs


Szroncs
tag

Ha valakit érdekel a december 19.ei frissítésről "W650" annyit ataláltam, hogy javítja a tv teljesítményét. Ha valaki tudja, hogy a frissítések pontosan miket tartalmaznak ossza meg pls.

(#2588) somadog válasza Szroncs (#2587) üzenetére


somadog
tag

Help pls.... Nekem is frissült a TV erre PKG4.001EUA a sw.-ra. Nekem viszont problémáim vannak.

- feliratok kezelése és megjelenítési problémák (????????-ek vannak a betűk helyett)
- optikai kimenet csat.-va erősítőre és nem adja ki sem a Dolby Digital sem a DTS jelet :-(

akinek ez a firmware van fen a készülékén legyen szíves kipróbálni a fentieket. Nagyon köszönöm!!

(#2589) kufirc


kufirc
tag

Sziasztok
Van egy 46HX850 tv .
Eddig Humax HD Digi dekóderrel használtam és tökéletesen meg voltam elégedve a képminőségével, tű éles kép ,korom fekete ahol feketének kell lenni, gyönyörű színek stb.
Sajnos a tegnap lecseréltem a Digi dekódert egy Digi Smart Cam CI+ HD kártyára .
Azóta zajos a kép a fekete inkább sötétszürke és elmosódottak az élek amik eddig gyönyörűek voltak.
Nem tudom mit tegyek, azt hittem jobb lesz a kép mivel ,hogy kártyával már a tv saját vevőegysége működik és egy csomó funkció aktivá válik .
Rengeteg beállítást kipróbáltam már és még csak nem is hasonló a kép.
Nagyot csalódtam és sajna nem tudom mit tegyek. Mielőtt visszacserélném az egészet gondoltam megosztom veletek ezt a problémát ,hátha valaki tudna 1-2 okos dolgot mondani .

Válaszotokat előre is köszi. :R

(#2590) daniel2121 válasza kufirc (#2589) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nekem nem volt még ci+ kártyám, de akinek van azok azt mondják hogy szebb lett a kép.

(#2591) nismoka válasza somadog (#2588) üzenetére


nismoka
addikt

Teszteltem egy ilyet most. Minden megy ahogyan eddig, semmi gond. DTS 5.1 mondjuk eddig sem ment ki usb-ről csak sztereóban de a DD 5.1 az most is jó.

[ Szerkesztve ]

(#2592) somadog válasza nismoka (#2591) üzenetére


somadog
tag

Igazad van a DD 5.1 jel kijön rajta. A DTS hogy hogy nem? Illene azért az is :Y :F

(#2593) nismoka válasza somadog (#2592) üzenetére


nismoka
addikt

Nem tudom, bár engem nem érdekel annyira mert a DTS HD-t úgy is külső lejátszó viszi.. ;)

(#2594) laposhus


laposhus
csendes tag

Tegnap megnéztem a w685 öt MM-ben.
Tetszett :)
Egy kérdés, a sony embléma valtogatta a fényét, fehér lila... Ezt a ficsört ki lehet kapcsolni?

(#2595) nismoka válasza laposhus (#2594) üzenetére


nismoka
addikt

Igen ki lehet. :)

(#2596) Vagabond01


Vagabond01
csendes tag

Sziasztok !

Éppen tv vásárlás előtt állok. Kettő tv jöhet szóba . Mégpedig a Sony kdl-32w650 vagy a Samsung ue32f6400 . Mi a véleményetek/tapasztalatok a két készülékröl?

(#2597) kufirc


kufirc
tag

Nem hiszem el , hogy egy kínai Digi Dekóder szebb képet alkot mint a Sony eredeti tunerje.
Lehet , hogy a kártya gagyi vagy valami más beállítási gond lenne ??? Nem tudom ,de nagyon zavar.

(#2598) szagnes69


szagnes69
aktív tag

A segítségeteket szeretném kérni. Nekem is MEMO PAD 7 HD tabletem van, és rátelepítettem a TV Sideview alkalmazást. Nekünk van egy Sony tv-nk és egy Sony blu-ray lejátszónk, mindkettőt szépen irányítja, de nem tudok szöveget gépelni a beviteli mezőkbe (youtube), akkor hibaüzenetet küld mind a két eszköz esetében. Mi lehet a probléma? Minden választ előre is köszönök!

(#2599) szagnes69 válasza szagnes69 (#2598) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Megoldottam! :-)

(#2600) laposhus válasza Vagabond01 (#2596) üzenetére


laposhus
csendes tag

3D vs nincs 3D ez csak egy...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.