Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) XFishboneHUN válasza XFishboneHUN (#2100) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Pontosítok, ahol több a szám, szét van szedve a videó és, hogy meg tudd nézni értelemszerűen az összeset le kell szedni és kicsomagolni! :)

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#2102) krx21 válasza Kabel15 (#2097) üzenetére


krx21
nagyúr

:C Black level egy világos szobában... ;]

(#2103) Kabel15 válasza krx21 (#2102) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Jó arról én nem tehetek, hogy ő akkor csinálta :D A lényeg, hogy van ilyen honlap :D

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2104) ANDROID???


ANDROID???
addikt

(#2105) Eagl3 válasza ANDROID??? (#2104) üzenetére


Eagl3
veterán

Én nem vennék 32-es TV-t. Amúgy w650 :)

[ Szerkesztve ]

(#2106) ANDROID??? válasza Eagl3 (#2105) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nekem is az szimpi, de nem tudom milyet nézzek...
32" miért nem? Helység 4*4m.

(#2107) Fandango válasza ANDROID??? (#2106) üzenetére


Fandango
veterán

40 col alatt en se vennek ilyen tv-t. Egyebkent milyen tavolsagrol nezned, mert ugye az ami befolyasolo tenyezo a meretvalasztasnal.

(#2108) ANDROID??? válasza Fandango (#2107) üzenetére


ANDROID???
addikt

3,5-3,8méter kb, nem mértem le pontosan. Miért nem vennél ilyen tvt 40col alatt? Keressek inkább crt-t? Vagy sima lcd-t?

(#2109) krx21 válasza ANDROID??? (#2108) üzenetére


krx21
nagyúr

3,5-3,8 méterhez a 32"-os nagyon kicsit... Minél nagyobbat vegyél! Ide még egy 55" sem nagy...

(#2110) ANDROID??? válasza krx21 (#2109) üzenetére


ANDROID???
addikt

Akkor 40"-t kell keressek, mert szekrénysor már adott és ami oda befér...

(#2111) krx21 válasza ANDROID??? (#2110) üzenetére


krx21
nagyúr

Legalább, de inkább ha teheted 46"-ost...

(#2112) AGManiac652 válasza greg89 (#2060) üzenetére


AGManiac652
csendes tag

Ebből a Sony KDL32W650 -ből van egy új, bontatlan, 2év Sony garanciás darabom, mely ár alatt eladó!

Akit érdekel írjon üzenetet privátban.

(#2113) zsombiapu


zsombiapu
csendes tag

sziasztok,

Elromlott a 40"-os W4500-am és így TV vásárlás előtt állok.
Szempontok:
~70% SD (+mediacard megrendelve a UPC HD csomaggal) TV adás,
~25% 720p v 1080p filmek PC-ről
~5% XBOX (Xbox One esetleges beszerzése esetén ez nőne :))
Távolság: 3m a TV-től
Az új TV megvásárlásához a Sony-tól kapok némi engedményt (nagyon korrekt hozzáállás!!).

Kérdésem, a fenntiek figyelembe vételével a 42"-os mezőnyből:
KDL-42W650A vagy 805A?
Esetleg az 50"-os mezőnyből a SONY KDL-50W685A.

W805-öt néztem ki, de a feketére majd mindenki panaszkodik.
A képjavítása viszont a MF400Hz miatt jobb.
Xbox esetében ez mindegy is (ha jól olvastam utána az input lag-je a W6-nak is rendben van), de a SD/HD TV adásnál és PC 1080p filmeknél?
Vagy választhatom az 50W685-öt is...az még beleférne.
A volt KDL-40W4500 után mindegyik szerintem előrelépés.

Szóval guruk és már tulajdonosok Ti mit ajánlotok?
(olvastam már jó pár itteni bejegyzést/hozzászólást, picit össze is zavarodtam :) )
Mindenkinek köszönöm, aki segít! :R

(#2114) krx21 válasza zsombiapu (#2113) üzenetére


krx21
nagyúr

Én amit első körben megemlítenék a W650 vs W805-ös témában az az hogy a W650 sajnos csak 50Hz-es panel, interpoláció nélkül... A 200Hz-es megnevezés csak a led vibráltatásra vonatkozik...

(#2115) zsombiapu válasza krx21 (#2114) üzenetére


zsombiapu
csendes tag

Igen, ez igaz...bár még mindíg találok (épp az előbb beszéltem eggyel) olyan sony centert, ahol az eladó meg van győződve, hogy a W6-osnak 100, a W8-asnak 200Hz a valós frekije...:(

Ismét feldobom a már 1000x feltett kérdést. 42" vs 47" 3m-ről?
Szerencsére elérhető árban van már a 47W805-ös is.
Viszont csak megalomán indíttatásból nem akarok nagyobbat, csak ha erre a távolságra annyival nagyobb/jobb élményt tud nyújtani.
Így is, ahogy említettem 40"-ról váltok, ergó a 42"-es is "előrelépés".

(#2116) Chalez válasza zsombiapu (#2115) üzenetére


Chalez
őstag

Ha teheted, vedd meg a lehető legnagyobbat!! És ez nem vicc, nagyon hamar meg fogod szokni, és már majdnem kicsi lesz egy idő után. Tudom miről beszélek, Én 32"-ről váltottam anno 42"-re, de ma már a 46" is épp elmegy... :K

(#2117) krx21 válasza zsombiapu (#2115) üzenetére


krx21
nagyúr

3 méterről az 55"-os is épp hogy nem kicsi... És itt pont az élményről van szó, mint ahogy az előző kolléga is írja... Azt mondanám hogy 46" alatt eszedbe ne jusson! Hidd el nem fogod megbánni, sőt!

(#2118) hefa888


hefa888
csendes tag

melyik a jobb? Direct led vagy a EDGE led?

(#2119) nismoka válasza hefa888 (#2118) üzenetére


nismoka
addikt

A direct LED-nek jobbnak kéne lenni elvileg de a gyakorlatban az R470-nél(direct led)l jobb a W650 edge ledes tv!

(#2120) hefa888 válasza nismoka (#2119) üzenetére


hefa888
csendes tag

samsungnak az összes F6 ezrese is direct ledes :)))

(#2121) nismoka válasza hefa888 (#2120) üzenetére


nismoka
addikt

Ebben a topikban ne káromkodj! ;) Amúgy hiába direkt ledes a samu ha jobban foltosodik mint a sony edge led-es...

[ Szerkesztve ]

(#2122) hefa888 válasza nismoka (#2121) üzenetére


hefa888
csendes tag

ha jól értelmezem olyan mint egy régi CCFL es megvilágítás csak ledekkel van megoldva....

(#2123) nismoka válasza hefa888 (#2122) üzenetére


nismoka
addikt

Igen olyasmi, van pár led szalag helyettük. :)

[ Szerkesztve ]

(#2124) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Melyik a legolcsóbb Full HD valódi 100Hz-es 32"-os TV?

Előre is köszönöm a választ. :)

Üdv.

(#2125) krx21 válasza Willie (#2124) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát idén 32"-ban a Sonynál nincsen valós 100Hz-es TV...

(#2126) Kabel15 válasza Willie (#2124) üzenetére


Kabel15
aktív tag

2012 ben volt HX750 32" ban. Azt nézd meg. Vaterán van egy eladó. Használt de szerintem annál jobb TV-t nem kapsz 32" ban.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2127) Warck válasza krx21 (#2125) üzenetére


Warck
tag

Igen sajnálatos,hogy a Sony már tavaly is feljebb vitte a valós 100Hz-es tv-ket idén meg még feljebb, bár már meg duplázva. Azt hinné az ember,hogy mostanra minden tv-ben alapbol benne van a valós 100Hzes panel. E helyet megy a led villogtatás MotionFlow xr 200Hz-en. Én is bele mentem a málnásba MotionFlow xr 100Hz- ex 650 de nem bántam meg mert nagyon szép képe van !

(#2128) Kabel15


Kabel15
aktív tag

Apropó. Nincs meg valakinek tavalyról a karácsonyi/adventi akciós kupon leírás?
Leveleztem a SONY Magyarországgal, és mondták, hogy idén is lesznek akciók. De még nem tudják (vagy valószínűbb, hogy nem publikus még) hogy mik lesznek. De gondolom tavalyhoz hasonlót lehet várni.
Jó lenne egy Xperia Z telefon W805 mellé vagy tablet :D Azt gyorsan eladom és 100k val olcsóbb volt a TV :D

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2129) Eagl3 válasza Warck (#2127) üzenetére


Eagl3
veterán

Kérdés, hogy a valóságban miben nyilvánul meg a különbség. Gyanítom egy vakteszten elég könnyű lenne megbukni :)

(#2130) radi8tor válasza Kabel15 (#2128) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen leírásra gondolsz? Hogy milyen TV mellé mi volt az ajándék?

Én HX750-hez adott PS3-at és az egyik 3D szemüveget eladtam, ezzel is csökkentve a kiadást. ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2131) Warck válasza Eagl3 (#2129) üzenetére


Warck
tag

lehet hogy meg lepödés lenne a dolog vége. mert ha be kapcsolom a led mozgás javítást és emelek a háttérvillagitáson nem hiszem hogy észre vennenk. bár a panel frissités és mozgás javitás más dolog. sok beszélgetés folyt a sony féle mozgás javitásról. söt a sony azt mondja hogy w650 és társaiban állandoan megy mozgás javitás és autómatikusan szabályoza magát. mig a felsöbb kategóriákban külön lehet szabályozni. ami érdekes hogy a sony azt mondja hogy internetes videóknál nem megy a motionflow. bár akinek nagyobb kategoriás van ezt meg cáfolhatná. szoval a sony állitása ez bár ki meg kérdezheti őket online ez ügyben. szóval nem hiszem hogy sporolás miatt van csak ledes villogtatás. bár ki tudja és ez a villogtatás amit mi kapun ez olyan lehet mint a nagyokban az impulzus mód ?

(#2132) krx21 válasza Eagl3 (#2129) üzenetére


krx21
nagyúr

Kizárt... A valós 100Hz vs nem valóst, fél szemmel is 2 másodperc alatt megmondom...

(#2133) Willie válasza Kabel15 (#2126) üzenetére


Willie
őstag

(#2125) krx21, (#2126) Kabel15: Köszönöm a válaszaitokat. Mindenképpen új TV-t szeretnénk vásárolni, valószínűleg 32"-os méretben, esetleg 40-42"-ig tudunk elmenni. Nagyszülőnek lenne, aki csak sportot nézne rajta. Mit tudnátok javasolni?

(#2134) zsombiapu


zsombiapu
csendes tag

Sziasztok,

no, megszületett a döntés és tett is követte. :)
KDL-42W805 lett a vége. Sokat vacilláltam a 42" vs 47"-on, de végül is a pénztárca sikítozása a 42" felé terelt.
Így szerencsére a Sony által (az előző TV javíthatatlansága miatt) adott -30%-os kedvezménnyel a vége 174930 HUF lett.
Aki 47"-os W8-at szeretne, ha jól értettem mától 300ezer KP-ért elvihető, valamint 360ezerért adnak kombóban egy BR házimozi rendszert!

Most ismerkedek a TV-vel, eddig NAS-ról lejátszottam avi-t és mkv-t is. MKV lejátszásnál volt, h lejátszotta, de kiírta, hogy nem támogatott formátum(?!). Azt miként lehet eltűntetni?
Avi-nál a feliratot nem jelenítette meg (nem is volt aktív a menüben a feliratok menüpont), viszont a filmet lejátszotta.
Hálózatot egyből felismerte, frissítette is a fw-t.
Xbox-ot este a gyerekek fekvése után próbálom.
UPC médiakártya hétfőn jön, addig is SCART van a set top és a TV között...:(

Igyekszem majd a tapasztalatokról beszámolni, hiszen én is sokat kaptam ettől a fórumtól, talán valamit vissza is szolgáltatok, segítve mások döntését. :)

Ha W8-as tulajoknak van valamilyen jótanácsuk, szívesen veszem! :R

(#2135) krx21 válasza Willie (#2133) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát ha kell a 100Hz-es panel (mert kell...) akkor Sony-ből csak az előbb említett 42W805 jöhet szóba...
Alternatíva lehet a Samsungtól a 40F6400 vagy 6500... kb. ezek a ár/érték arányaiban ajánlható TV-k...

(#2136) Pikkolo^^ válasza zsombiapu (#2134) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ez kib. jó ár volt :)

(#2137) Kabel15 válasza zsombiapu (#2134) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Jó gémet ;) És használd egészséggel :K
Én várom az élmény beszámolódat.
Amúgy az van a leírásban, hogy MKV-t viszi, de nem mindegyiket, megvan az a bit sűrűség amit már nem képes feldolgozni. Ezért is mondják sokan a külső lejátszót. MKV hoz egy sima laptop is megteszi szerintem.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2138) Kabel15 válasza radi8tor (#2130) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Azt tudom, hogy Dec 13-tól volt PS3 ajándékba mellé. És Január 20 tól meg egy 5.1 házimozit dobtak mellé. Ami 90.000ft volt akkor. Voltam sony kereskedésbe, és mondták, hogy hónap közepe vége fele fogják majd megtudni az akciókat. Adventi hetekre lesz lebontva, hogy melyik héten mi lesz az akció.
Ezért gondoltam, hátha van valami tavalyról. De ezek szerint nincs. Na mind1, bújom tovább az angol német sony facebook oldalakat :DD Valahol csak kint lesz hamarosan :D

UI: Ez már kezd beteges lenni :DDD

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2139) radi8tor válasza Kabel15 (#2138) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sok sikert, én idén tuti nem veszek TV-t. Majd talán 2-3 év múlva.

⭐ Stella

(#2140) Kabel15 válasza radi8tor (#2139) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Minek vennél ha ott a HX750? ;)
Én még most is azt venném ha találnék bontatlant. De már csak 46" ban van. Faltörő kost meg nem mellékelnek hozzá :U

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2141) radi8tor válasza Kabel15 (#2140) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A hangszóróival nem vagyok kibékülve. Vagyis már 1 év használat után megszoktam. De nagy visszalépés volt W4500-hoz képest.
X9 jöhetne.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2142) Kabel15 válasza radi8tor (#2141) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Amíg nincs rá normális tartalom felesleges. Szép szép DE amivel mindenhova ki van rakva az 4K promo anyag. Persze ingyen hozzám dobhatják. De amíg a tévé adások se rendes FULL HD-k addig hova még a 4k.
Legalábbis nem Magyarországnak találták ki az 100. Én most kezdem úgy érezni, hogy talán eljutottunk arra a szintre, hogy mostantól megjelenő filmek egytől egyig kijönnek majd BR n is. Argo2, és magyar filmek valószínűleg nem, de azért a siker filmek igen. Végül is érdekes azon is elgondolkodni, hogy megéri e mondjuk 260.000ft ot kiadni egy kijelzőre. Mikor film ami jön rá mondjuk negyed évente 1-2 van csak. Habár talán beindul majd megint a film BR megjelenés. Jön majd a Hobbit2, Szupercella, Éhezők2, Rush-t is várom már nagyon. Azért vannak itt jó filmek, csak győzze az ember kivárni.
Persze ezért nem a TV gyártók a hibásak. A HSZ végére azért sikerült rendesen el mennem OFF ba. :D
be is rakom.

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2143) radi8tor válasza Kabel15 (#2142) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért BluRay lemezeket elég régóta lehet kapni. Mostanában én is megveszem azokat a filmeket lemezen, ami nagyon tetszett.

⭐ Stella

(#2144) cabii válasza zsombiapu (#2134) üzenetére


cabii
tag

Szia,
nekünk is pont ilyen TV-nk van. Most vettük pár hete :) Ha most kihoznak egy akciót, hogy ugyanennyiért, de adnak PS3-at hozzá, hát inkább nem gondolok bele,... de akkor ha valakinek lesz fölös eladója, vevő vagyok rá :) A PS2-nek már nem olyan jó a képe ezen a TV-n, mint a CRT 72 centisen volt :)
Ami az MKV-t illeti, nekem is van egy csomó, amit lejátszik gond nélkül, de kiírja, hogy nem támogatott, és néha le is fagy miatta. Nekem nem sikerült eltüntetnem eddig a háromszöget, de ha találsz rá megoldást, akkor szólj kérlek.
Kérdés: mivel lehet a feliratokat belecsomagolni egy mkv vagy avi filmbe? merthogy akkor lejátsza a TV, anélkül meg nem /mármint a feliratokat/ Vettem egy s4100-as Blu ray játékost is, de az se eszi meg a külső feliratfilet :( A rohadás essen bele, azt hittem az már jó lesz.
A Játékoson is kipróbáltam a médialejátszást hálózatról, de annyival nehézkesebb volt mint a TV-n, hogy visszadugtam a hálózatot a TV-be.
Ez a lejátszás mizéria egy kicsit engem is bosszant, de max konvertálgatok majd.
Kábel15: Jahh éppen most beugrottam tecsóba és volt 750-ért Kill-Bill blurayon. Hát nem hagytam ott :) Majd a hétvégén összehasonlítom, hogy a DVD és a BluRay között milyen különbség lesz érzésre.
Üdv Cabi

[ Szerkesztve ]

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#2145) Fandango válasza cabii (#2144) üzenetére


Fandango
veterán

"összehasonlítom, hogy a DVD és a BluRay között milyen különbség lesz érzésre."

Megsúgom előre, hatalmas lesz a különbség. :K

(#2146) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok!
Pana p42c3-as plazmám cserélném le, de 2 mm miatt 50col már nem fér be a helyére sajnos :W
Mit ajánlanátok Sony-ban 50 col alatt fullhd-ben 200 alatt? (hd filmkre kéne)

(#2147) zsombiapu válasza cabii (#2144) üzenetére


zsombiapu
csendes tag

Nekem van egy NAS, onnan jól lejátszik szinte mindent (kivéve a külső feliratos filmeket és a már említett pár mkv-t, amit sárga háromszöggel játszik csak).
Van a TV-re kötve még egy PC-m, azzal játszottam le eddig a NAS-ról, de tervben van a PC kiváltására egy médialejátszó.
Jövőre, meg ha elérhető árban lesz beszerzek egy XBOX ONE-t a mostani 360 helyett, azzal remélem menni fognak a BR filmek (bár eddig még lejátszó hiánya miatt nincs nekem egy db sem).

Xbox 360 komponens kábellel szépen megy.

Amit negatívumként említenék még meg a TV-vel kapcsolatban, az a hang...a W4500-al összehasonlítva csalódás.

Ha jól emlékszem az mkv felirat muxolására az mkvmerge programot használtam.

(#2148) lbandi777


lbandi777
aktív tag

Sziasztok.
47W807 Media_Markt Árkád 296k és beszámolták még a 10%-os elmü kupont így 267-be hoztam el.

(#2149) Kabel15 válasza cabii (#2144) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Szia!

Olyan programot kéne keresned ami rá "égeti" a feliratot a filmre. Szerintem 1-2 konvertáló tud ilyet.
Én sose használtam ilyen funkciót. Meg ha géppel kötöm össze a TV-t akkor ugye a gép megoldja ezt.
Sajnos nem tudok konkrét programot mondani. De pár perc google után szerintem fogsz találni megoldást. :)
Ha van még élmény beszámolód szívesen várom/várjuk :))

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2150) nismoka válasza cabii (#2144) üzenetére


nismoka
addikt

Az mkv merge progival seperc alatt lehet a feliratot integrálni file-ba a W8 simán viszi.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.