Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) m3gtr válasza Warck (#2050) üzenetére


m3gtr
senior tag

Hagyjuk már ezeket az eladási számokat, mert mindenki csak az olcsóbbat vesz főleg Magyarországon.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#2052) m3gtr válasza Warck (#2049) üzenetére


m3gtr
senior tag

Nincsenek itt semmiféle korlátok, max anyagi. Attól még nem lesz jó mert valaki csak ezt tudja meg fizetni. Én is meg venném a milliós tévét mert az sokkal jobb mint ami most van de nem tudom mert annyim nincs, de azért nem fogom magam azzal áltatni hogy minek az mert semmi értelme.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#2053) m3gtr


m3gtr
senior tag

Az a nagy helyzet aki minőséget akar annak rendesen zsebbe kell nyúlni, nem full hd tévén DVD-t nézni.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#2054) Kabel15 válasza m3gtr (#2053) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Szóval fizessek a SouthPark készítőinek, hogy csinálják meg újra az első 10 évadot HD ban mert nekem FullHD TV-m van? :DD
Itt a legtöbben szeretnénk jó minőségben nézni az új HD filmeket. De azért a régi klasszikusokat se szeretnénk csak azért bedobozolni és felrakni a padlásra mert a TV FullHD.

UI: Nem tud valaki W805 höz letölthető használati utasítást? Samsunghoz elég sok van neten. Sony ból viszont csak egy kb 2 oldalasat találtam.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2055) cabii válasza Kabel15 (#2054) üzenetére


cabii
tag

Szia,
letölthető szerintem nincs, de ez is egész jól használható szerintem. Csak első pillantásra tűnik bonyinak
http://pdf.crse.com/manuals/13MW802111/HU/index.html
Ami A South Parkot illeti, én is tele vagyok régi gyengébb minőségű cuccokkal, sőt vhs-ről átvett anyagokkal is, de mivel a szellemi értékük azoknak az anyagoknak pixelben és más effélében kifejezhetetlen, nagy boldogsággal nézem őket, és örülök a Tv felskálázási lehetőségének. DivX és társaiból is nézhető dolgot kapok. Persze nem üti meg a vájtszemű szintet, de ezt ellensúlyozza az, hogy nem kell lemondanom róluk.
Üdv Cabi

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#2056) Warck válasza m3gtr (#2051) üzenetére


Warck
tag

Nos nem csak Magyarországon adtak el több dvd-lemezt. De a dvd-azért kerül szóba mert , azt írtam,hogy a dvd-nél jobb minőségü a passzív 3D képe. Nos a mai Blu-ray lejátszók nagyon jó munkát végeznek felékonvertálás címén, legyen dvd-lemez vagy divix. Anno a gyártók bele estek abba csapdába,hogy a dvdlejátszókat elkezdték felszerelni ,hdmi-kimenettel,hogy jobb képet kapjunk. igen ám- de egy jó dvd kiadás egy jó lejátszóban igen csak jó képet ad ! és ez miatt az emberek nem kapkodtak többpénzt áldozni Bluray lemezért! Amerikában azért több tehetős vásárló és azok is lassan kezdtek váltani. Nézz utánna !!! Meg fogsz lepődni ! :R Való igaz a minőségnek van ára, de van egy határ ami túlzás és sajnos van pár dolog amivel túlzásba estek a gyártók. A tv-k ben lévő képjavító áromkörök egyrejobbak lesznek épp azért mert sok dvd és más gynegébb formátum kering és tudják,hogyha a többségnek elkéne dobnia a dvd gyüjteményt bajban lenének. Így kénytelnek fejleszteni,hogy a nem full HD forrás is jó legyen. De nincs 2 egyforma ember mindenki másként lát egy tv-t !

[ Szerkesztve ]

(#2057) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Belőttem a 42W650-es TV-met. USB-ről lejátszva az adott mkv sokkal jobb képet adott, mintha a számítógépről játszottam volna le. Szerencsére még a feliratot is kezelte.

(#2058) Kabel15 válasza Pikkolo^^ (#2057) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Ez érdekes. Gépen HDMi vel kötötted össze?
Milyen lejátszóval?

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2059) Pikkolo^^ válasza Kabel15 (#2058) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Igen, HDMI-vel. MPC-HC a lejátszó.

(#2060) greg89


greg89
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárlása előtt szerettem volna kikérni a véleményetek a SONY KDL-32W650A -ról.
Elsősorban PS3 , majd PS4 re szeretném használni , illetve filmezésre.
Ki mennyire van megelégedve vele, akinek van esetleg?

Előre is köszönöm!

Üdv:

Gergo

(#2061) m3gtr válasza Pikkolo^^ (#2057) üzenetére


m3gtr
senior tag

Hát persze :C

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#2062) Kabel15 válasza greg89 (#2060) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Ha nem kell 3D akkor tökéletes választás.
Olvass vissza pár oldalt sok embernek van. Ami max a gonduk hogy 1-2 hét után rájönnek, hogy kicsi és inkább 40-42" kellet volna.

UI: Input lag ja legjobb a jelenlegi kínálatban!

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2063) Warck válasza greg89 (#2060) üzenetére


Warck
tag

jó készülék van is infó bőven róla. játékra is jó. a panel 50hz-es erre jön rá 200hz-es MotionFlow erröl is sokat irtunk. de érdmes megnézni élöben. mert lágyképe van nem olyan erös a mint a tavalyi modelleknek.

(#2064) Pikkolo^^ válasza m3gtr (#2061) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Biztosan te ültél a TV előtt és láttad tapsolós barátom.

(#2065) m3gtr válasza Pikkolo^^ (#2064) üzenetére


m3gtr
senior tag

Nem de ez látatlanba is hülyeség, vagy nem tudom milyen géped van, de ha jobb képet ad a tévéd lejátszója akkor nagy gond lehet.

[ Szerkesztve ]

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#2066) Kabel15


Kabel15
aktív tag

Egyébként lejátszó és lejátszó között is van elég nagy eltérés.
Nálam például PowerDvD vel ha filmet nézek piszkosul nem fekete a fekete. A feketét is világítja.Illetve StarWars 3. részét úgy játsza le, hogy 4 csíkra bontja a kijelzőmet és mintah külön kezelné a filmet. össze vissza kockázza (BD50 a fájl) Ugyan ezt Splash pro val megnyitva gyönyörű a fekete és nem is kockázza a képet. Egyébként csak ezt az 1 filmet kockázza többivel nem csinálja. Majd megnézem TV-n is ha meglesz, hogy milyen a 2 lejátszó feketéje.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2067) Pikkolo^^ válasza m3gtr (#2065) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Én is azt gondoltam amíg nem láttam. Egy esetben próbáltam, többnél nem.

(#2068) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Kipróbáltam a netes böngészőt a programon belül és folyamatosan lefagy, egy picit mókás. A youtube is néha gondol egyet és kiírja, hogy nincsen net amikor van.

(#2069) Ronam válasza Pikkolo^^ (#2068) üzenetére


Ronam
addikt

Nalam is voltak ilyen problemak, de a frissitesek megoldottak.

(#2070) greg89


greg89
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
Én is először a KDL-42-t akartam, de hely szempontjából nem tudtam megoldani a helyét.
+ xy boltban is kérdeztem a w650-el kapcsoltban az eladót , de ők csak a Samsungot az belül is a SAMSUNG UE 40 EH6030 3D LED tvt ajánlották játékra meg mindenre.
El is bizonytalanodtam 1 kicsit.
A 3D meg nem is lett volna fontos számomra se a Smart.
Ezért akartam kikérni a ti véleményeteket is.

[ Szerkesztve ]

(#2071) nismoka válasza greg89 (#2070) üzenetére


nismoka
addikt

Az a samsung gyenge eresztés! Sony W650-nek jobb képe van és játékra is jobb, ja és szebb is!

[ Szerkesztve ]

(#2072) Shadowfax válasza greg89 (#2070) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ennek a Samsungnak nagyon magas az input lagja (70-100ms), nem alkalmas játékra! Tavaly én is néztem (tavalyi modell), innen tudom. Vegyél inkább Sony-t, milliószor jobb a képe. :)
(Amúgy az üzletben mindig azt ajánlják, amit nagyon el akarnak már adni, nem feltétlenül azt, amire a vevő igényt tartana. Meg tisztelet a kivételnek, de rengeteg hozzá nem értő eladó van.)

(#2073) Usul


Usul
tag

Sziasztok Mesterek!

Ma kiderült, hogy döglődik a TV...
Nem egy mai darab a jelenlegi így segítséget kérnék.
kb 3-4 m a távolság ahonnan nézzük.
Túl sok mindenre nem használnánk így nem kell 3d
viszont usb-s csati és arról való lejátszás az jó lenne. a "legoptimálisabb" megoldás érdekelne.

Várom a javaslataitokat (olyan 150-175e ft-t körül)

Üdv
U.

Commodor 64-en nem így volt???

(#2074) Pikkolo^^ válasza Ronam (#2069) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Azt már kitapasztaltam, hogy kell legalább 1 perc mire felcsatlakozik a netre és a szolgáltatásokat is eléri. A böngészés egyébként is "macerás" :)

(#2075) Pikkolo^^ válasza Pikkolo^^ (#2074) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ebből szerviz lesz, a TV lefagyott, majd elkezdett villogni a hiba led. Természetesen nem írja a leírás, hogy a 8 villanás mit jelent :)

(#2076) m3gtr válasza Usul (#2073) üzenetére


m3gtr
senior tag

3-4 m távolságra min 47-es tévé kell amit ennyiből nem kapsz, legalább is Sony-t nem.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#2077) Pikkolo^^ válasza m3gtr (#2076) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

3 m-re elég a 42.

(#2078) m3gtr válasza Pikkolo^^ (#2077) üzenetére


m3gtr
senior tag

nem

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#2079) Pikkolo^^ válasza m3gtr (#2078) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

de

(#2080) konyi79 válasza m3gtr (#2078) üzenetére


konyi79
addikt

minél nagyobb, annál jobb, de:
én még a 40-et is látom 3 méterről :P
Sőt, az 55cm-es csöveset is láttam! ;]

(#2081) Ronam


Ronam
addikt

Kezd egy kicsit viccé válni ez a topic.

(#2082) Kabel15


Kabel15
aktív tag

Csak úgy kíváncsiságból beraktam oda a 22" monitoromat ahol majd a TV lesz. 3M re tőlem. Az a vicc, hogy szemüveges vagyok de a gyengébb felbontású tartalmak teljesen élvezhetőek voltak rajta (Xvid) Csak úgy kíváncsiságból rá eresztettem egy Avatar-t BR-t. Ennél valahogy volt egy belső kéztetésem, hogy közelebb kell ülnöm. Így kb 1-1,5m ről néztem a HD-t és élvezhető volt. Ebből kiindulva a 42" TV-n a HD-t kéne néznem 3M ről? Sd-t pedig kb 6? Az előző 40" tv met nagynak találtam. Most átrendezve a szobát megpróbálok még 1 et. De félek, hogy ezt is nagynak fogom gondolni :/. 260.000ft meg nem kevés. lehet kéne vennem egy 32W650 1/3 kijönne mint a W805 és az tuti nem lesz nagy. Max közelebb ülök :D Csak az a baj, hogy mikor bemegyek a boltba és ránézek egy 32" ra. EZ DE KICSI! mondta csúszik ki a számon. Itthon meg a 70cm Tv- re azt mondom, hogy ide pont elég lenne :D

UI: Nem kéne kocsmatúra után ide ülnöm :DD :DDD

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2083) Fandango válasza Kabel15 (#2082) üzenetére


Fandango
veterán

Ne add 40-42 col alá.

(#2084) Warck válasza Usul (#2073) üzenetére


Warck
tag

Sony kdl 42w650 jó készülék ha nem kell 3D ! 3 méterről bőven jó, mivel a full hd-t is közelröl lehet meg külöböztetni, van egy táblázat mely szerint honan érdemes nézni egy 42"-os tv-t [link] érdemes el olvasni , mások az ideális távolság mint anno a crt-tv-nél volt !

(#2085) konyi79 válasza Warck (#2084) üzenetére


konyi79
addikt

Persze azt azért vegyük figyelembe, ezek a távolságok csupán az emberi szem felbontásának és a képpontok méretének viszonyát veszik figyelembe. Egy TV vásárlásánál sok más szempont is létezik, és ez csak egyik, ami nem más, mint ajánlás.
Én is szívesen néztem volna az ágyból 55'-os TV-t, de sem helyem sem pénzem nem lett volna ekkorára. Igy maradt a 40-es, mert az elfért meg már van akkora kényelmesen lássam az EPG-t is.
Szóval lehet úgy is számolni, de nem csak matek az élet. Azért meg nem veszek sima HD-t, úgysem látom a fHD-t, mert a natív felbontáshoz azért érdemes ragaszkodni. Az pedig jó darabig 1920x1080 lesz még (itthon majd egyszer)

(#2086) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

A mai nappal beléptem a 42W650-esek klubjába, a sok állítgatás után egyelőre elégedett vagyok, de majd biztos, lesznek még finomhangolások :) 1080p mkv és PS3 készen áll a nyúzópróbára :)

(#2087) Usul válasza Warck (#2084) üzenetére


Usul
tag

Köszönöm!

Commodor 64-en nem így volt???

(#2088) Fandango válasza Alvin_ti4200 (#2086) üzenetére


Fandango
veterán

Üdv a SONY klubban. :C

(#2089) Alvin_ti4200 válasza Fandango (#2088) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszi, még nagyon ismerkedünk egymással :) Egy mkv-t már sikerült találnom, ahol a feliratokra azt írta ki, hogy nem érhetők el, reméljük, nem sok ilyen film lesz :) Igazából a képbeállítással szenvedek egy kicsit, valahogy elvesznek a részletek, akárhogy állítgatom a dolgokat (kikapcsoltam minden javító funkciót), plusz a színekkel se vagyok még kibékülve, a Philipsem, amit leváltok (és amúgy eladó, lásd aláírás) szebb színekkel bírt, pontosabban közelebb volt a színhelyes üzemmódhoz :) Van valakinek kalibrált beállítása esetleg (link is jó, ha van ilyen külföldi oldal vagy teszt)? Gamma meg minden érdekelne. Egyéb iránt a csatorna kezelése (UPC digitális HD adókkal megspékelve, CI kártyával) szuper, az EPG összehasonlíthatatlanul jobb, mint a Philipsnél. USB-re való felvétel hogy működik (még nem volt időm megnézni a kézikönyvet)? A Sony Centerben azt mondta az eladó a W905 esetében, hogy csak azt a műsort lehet felvenni és csak merevlemezre, amit éppen nézek, ez igaz?

(#2090) Pickle Rick válasza Alvin_ti4200 (#2089) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

Gratula hozzá! Tegnap voltam a MM-ban megnézni milyen a képe és hát tényleg klasszisokkal jobb mint a Samsung. Jövő hónapban szerintem meg is veszem. :R

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#2092) adri.k


adri.k
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki abban,hogy a SONY KDLW805 hány gigáig tudja az usb-t kezelni?

Előre is köszönöm! :)

(#2093) nismoka válasza adri.k (#2092) üzenetére


nismoka
addikt

2TB

(#2094) Kabel15 válasza Alvin_ti4200 (#2089) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Lehet, csak azért érzed úgy mert hozzá szoktál azokhoz a színekhez :)
Mondjuk nekem az az epres kép is elég durva amivel reklámozzák a W905 öt. Olyan szinten fel van tolva minden beállítás, hogy nekem már az nem természetes :D Vagy csak én nem láttam még ilyen epret a boltokba? :DDD (Jó az ilyen reklámokat mindig mű gyümölcskel csinálják.)
Részletességre visszatérve. Szerintem keress egy nagyon jó minőségű MKV-t. Vagy akár netről le tudsz szedni különböző promo anyagokat, és azzal próbálgasd. Én találtam nemrég egy kalibrációs videot, ahol a tévével felment a netre és a tévé böngészőjét használva lőtte be a színeket.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2095) adri.k válasza nismoka (#2093) üzenetére


adri.k
csendes tag

Köszönöm szépen! :)

(#2096) hefa888


hefa888
csendes tag

Hello!

Melyik lenne az a video? Test videokat honnan lehet letölteni? :) minden érdekel :)))

(#2097) Kabel15 válasza hefa888 (#2096) üzenetére


Kabel15
aktív tag

[link]

A video letöltőt oldalt megint elfelejtettem. Majd valaki be linkeli biztosan :DDD

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2098) XFishboneHUN válasza hefa888 (#2096) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

A válasz a kérdésedre itt: [link] Nagyon szívesen! :R

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#2099) hefa888 válasza XFishboneHUN (#2098) üzenetére


hefa888
csendes tag

és itt h lehet letölteni?

Amúgy köszi a videokat :):)

(#2100) XFishboneHUN válasza hefa888 (#2099) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

A megadott márka alatt, tetszőleges nevek/címek vannak, amelyik szimpatikus neked azt kiválasztod, mellette van egy, vagy több szám (ebben az esetben több részes demo videóról van szó), azok valamelyikére rákattintasz átdob a letöltő oldalra és ott lesz, hogy trailer download.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.